Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Copenhagen Games 20‐21.5.2023
Østerbro Stadion

M 100 m    
20.5. Vind: w

Finale A

Finale
20.5.Vind: w
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.54 w
  
 
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.76 w
  
 
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.81 w
  
 
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 10.82 w
  
 
5Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja10.89 w
  
 
6Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.90 w
  
 
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik DQ
  
 
Finale B
20.5. Vind: +0.6
20.5.Vind: +0.6
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.09
  
 
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: +1.6
20.5.Vind: +1.6
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.46
Q
  
 SB
2Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja10.79
q
  
 PB
3Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik10.87
q
  
 PB
4Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.01
  
 PB
5Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.14
  
 SB
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.60
  
 SB
7Troels Kaas IbsenTroels Kaas Ibsen ('95)KIF11.72
  
 PB
Indledende 2
20.5. Vind: +1.7
20.5.Vind: +1.7
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.61
Q
  
 SB
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.72
q
  
 PB
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.85
q
  
 SB
4Hans Christian Dirch CorlinHans Christian Dirch Corlin ('05)Sparta11.02
  
 PB
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.41
  
 
6Noa Bak-CraigNoa Bak-Craig ('96)KIF13.17
  
 SB
Indledende 3
20.5. Vind: +1.7
20.5.Vind: +1.7
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.68
Q
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 10.77
q
  
 PB
3Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta10.99
  
 PB
4Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.36
  
 SB
5Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.53
  
 SB
6Nicklas StruveNicklas Struve ('01)Hvidovre AM12.27
  
 PB
M 150 m    
21.5. Vind: -1.0

Finale A

Finale
21.5.Vind: -1.0
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta15.82
  
 PB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja16.14
  
 PB
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta16.29
  
 PB
4Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190016.33
  
 SB
5Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta16.88
  
 SB
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: -1.0
21.5.Vind: -1.0
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja16.47
Q
  
 SB
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER17.03
q
  
 SB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta17.32
q
  
 SB
4Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM17.91
  
 PB
5Troels Kaas IbsenTroels Kaas Ibsen ('95)KIF18.13
  
 PB
6Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF18.61
  
 SB
Indledende 2
21.5. Vind: -0.4
21.5.Vind: -0.4
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta16.05
Q
  
 PB
2Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF16.37
q
  
 PB
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190016.51
q
  
 SB
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta16.62
q
  
 PB
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik16.94
q
  
 SB
6Toke GotthardsenToke Gotthardsen ('94)BAC17.45
  
 PB
7Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas17.85
  
 SB
M 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Sparta49.55
  
 PB
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM49.66
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC50.20
  
 
4Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM50.50
  
 PB
5Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 51.00
  
 PB
Finale B
20.5.
20.5.
1Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM52.47
  
 PB
2Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 53.26
  
 
3Hesham Morten GabrHesham Morten Gabr ('76)57.23
  
 PB
4Jeppe Sten NielsenJeppe Sten Nielsen ('97)HUAC59.81
  
 PB
5Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1:00.37
  
 SB
M 1000 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta2:25.15
  
 SB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:34.56
  
 PB
3Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF2:35.15
  
 PB
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:35.16
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:39.09
  
 PB
6Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:42.85
  
 PB
7Stina TroestStina Troest ('94)Sparta2:43.56
  
  K
8
Emil Aronsson
Emil Aronsson ('06)
/ SWE2:49.47
  
 PB
9Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:52.99
  
 SB
10Aksel Wetke HallundbækAksel Wetke Hallundbæk ('04)KIF2:56.33
  
 PB
11Rumbin LeeRumbin Lee ('06)Sparta3:04.23
  
 PB
12Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC3:04.82
  
 SB
13
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
/ SWE3:17.31
  
 PB
Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta DNF
  
 
M 3000 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta8:45.02
  
 PB
2Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta8:45.80
  
 PB
3Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta8:46.14
  
 SB
4Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:54.51
  
 SB
5Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF8:58.94
  
 
6Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN9:04.45
  
 PB
7Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas9:06.32
  
 PB
8Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF9:08.58
  
 PB
9Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta9:09.86
  
 SB
10Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF9:43.19
  
 SB
11
Emil Aronsson
Emil Aronsson ('06)
/ SWE10:04.42
  
 PB
12Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan10:22.31
  
 SB
13
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
/ SWE11:05.38
  
 PB
M 110 m hæk    
21.5. Vind: -1.4

Finale A

Finale
21.5.Vind: -1.4
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja16.35
  
 =PB
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF16.63
  
 SB
M 400 m hæk    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas59.68
  
 PB
M Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.70
  
 SB
 
4.50
  O
4.70
 XO
4.90
xxx
     
2Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.70
  
 SB
 
4.50
  O
4.70
XXO
4.90
  xr
     
3Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.60
  
 
 
3.40
  O
3.50
XXO
3.60
 XO
3.70
XXX
    
M Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.36
-0.6
  
 SB
 
7.36 SB
 -0.6
  X  X  X  –   
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.17
0.0
  
 SB
 
  X7.17 SB
 0.0
6.93
 -0.9
7.07
 -0.4
  X  –  
3Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.09
0.0
  
 
 
  X  X7.09
 0.0
  X  X6.96
 -1.5
  
4Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 6.83
-1.2
  
 
 
  X6.83
 -1.2
  X  X  –   
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.63
+0.2
  
 SB
 
6.38 SB
 0.0
6.24
 -0.8
6.63 SB
 0.2
6.62
 1.1
  X  X  
6Nicklas StruveNicklas Struve ('01)Hvidovre AM5.67
+0.2
  
 PB
 
  X  X5.67 PB
 0.2
  –    
7Noa Bak-CraigNoa Bak-Craig ('96)KIF4.78
0.0
  
 PB
 
4.67
 0.5
4.78 PB
 0.0
4.45
 0.0
4.06
 1.9
4.32
 0.0
  X  
M Trespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.37
+1.1
  
 SB
 
13.00 SB
 0.7
  X13.18 SB
 0.3
  X13.37 SB
 1.1
  X  
2
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
/ SWE12.81
0.0
  
 SB
 
12.55 SB
 0.5
  X  X  –12.81 SB
 0.0
12.43
 0.3
  
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 10.91
-0.5
  
 PB
 
10.43 PB
 1.0
9.99
 -0.3
10.25
 0.3
10.50 PB
 0.7
  X10.91 PB
 -0.5
  
M Kuglestød 7.26 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.43
  
 SB
 
14.6715.43 SB15.3015.20  X15.04  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.36
  
 
 
13.36  X  X  X13.2612.94  
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.31
  
 PB
 
12.81 PB13.13 PB13.08  X13.31 PB  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta40.55
  
 SB
 
32.03 SB40.55 SB39.69  X37.05  X  
2Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta37.10
  
 
 
35.0334.9835.1335.2337.1034.78  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta35.15
  
 
 
33.2635.0035.15  X  X33.04  
4Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM34.30
  
 SB
 
34.30 SB33.75  X  X33.1432.58  
M Hammerkast 7.26 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta46.05
  
 
 
45.91  X  X46.05  X44.52  
M Spydkast 800 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM63.30
  
 
 
60.0260.98  X60.86  X63.30  
K 100 m    
20.5. Vind: +1.5

Finale A

Finale
20.5.Vind: +1.5
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta11.78
  
 PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta11.87
  
 
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.05
  
 
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.12
  
 SB
5Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.17
  
 SB
6Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.22
  
 =SB
7Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)Frederiksberg IF12.27
  
 
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: +1.1
20.5.Vind: +1.1
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta11.79
Q
  
 PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta11.83
q
  
 PB
3Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)Frederiksberg IF12.12
q
  
 PB
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.13
q
  
 SB
5Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.00
  
 PB
6Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.11
  
 SB
Indledende 2
20.5. Vind: +1.1
20.5.Vind: +1.1
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.03
Q
  
 PB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.21
q
  
 SB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.22
q
  
 SB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.66
q
  
 SB
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.40
  
 SB
K 150 m    
21.5. Vind: -2.1

Finale A

Finale
21.5.Vind: -2.1
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta17.84
  
 
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta18.21
  
 
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta18.78
  
 
4Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM19.31
  
 
5Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF19.45
  
 
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta20.00
  
 
7Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM21.04
  
 SB
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: -0.6
21.5.Vind: -0.6
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta18.22
Q
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta18.46
q
  
 PB
3Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM19.12
q
  
 PB
4Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF19.24
q
  
 PB
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik21.11
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: -0.8
21.5.Vind: -0.8
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta17.77
Q
  
 PB
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta17.96
q
  
 PB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta19.97
q
  
 PB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM21.10
q
  
 SB
K 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik1:01.47
  
 PB
2Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE1:01.85
  
 SB
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:06.10
  
 PB
4Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)Hvidovre AM1:06.17
  
 PB
5Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 1:06.83
  
 PB
Finale B
20.5.
20.5.
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM56.63
  
 PB
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik57.15
  
 SB
3Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 57.15
  
 PB
4Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)Hvidovre AM58.21
  
 PB
5Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik58.79
  
 SB
6Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:00.22
  
 SB
K 1000 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:56.71
  
 PB
2Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta2:58.25
  
 PB
3Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik3:02.35
  
 PB
4Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF3:07.65
  
 PB
5Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Sparta3:08.75
  
 PB
6Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta3:14.64
  
 PB
7Else Marie Holm-JørgensenElse Marie Holm-Jørgensen ('46)Sparta6:34.94
  
 PB
K 3000 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
/ SWE10:08.96
  
 PB
2Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen KIF10:58.17
  
 SB
3
Jasmina Pruginić
Jasmina Pruginić ('98)
/ SRB11:26.27
  
 SB
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA11:52.04
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
20.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
20.5.Vind: +0.8
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.93
  
 
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.07
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm extra    
20.5. Vind: +1.5

Finale A

Finale
20.5.Vind: +1.5
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.84
  
 SB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.21
  
 SB
K 400 m hæk    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:10.03
  
 
K Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.68
  
 SB
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXX
   
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.59
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
XXX
   
K Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.70
  
 SB
 
3.30
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
XXX
   
2Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.30
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
     
3Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM2.80
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40
 XO
2.60
XXO
2.80
  O
2.90
XXX
  
K Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.78
+0.8
  
 SB
 
5.78 SB
 0.8
5.72
 -0.4
  X  X  –5.54
 -1.6
  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.70
-1.3
  
 
 
5.70
 -1.3
  X  X5.59
 -0.6
  X  X  
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta5.22
0.0
  
 PB
 
  X4.94 SB
 0.0
5.08 PB
 -0.3
5.22 PB
 0.0
5.14
 0.0
5.15
 0.0
  
4Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.06
0.0
  
 SB
 
5.06 SB
 0.0
  X  X3.82
 1.2
  X  X  
5Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.83
-1.6
  
 
 
  X  X4.83
 -1.6
  X  X  X  
6Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.71
0.0
  
 PB
 
4.71 PB
 0.0
4.71 =PB
 0.6
4.30
 0.2
4.64
 0.2
4.45
 0.0
  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.54
  
 
 
13.54  X13.3013.3413.31  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM43.55
  
 
 
40.2140.7841.3140.4243.5541.16  
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF36.82
  
 SB
 
33.3632.38  X33.7934.0936.82 SB  
K Hammerkast 4.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM43.71
  
 
 
42.6343.7143.2442.3643.23  X  
2Thyra StensgaardThyra Stensgaard ('03)Sparta42.12
  
 
 
  X  X39.5542.1241.6040.96  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
21.5. Vind: -1.4

Finale A

Finale
21.5.Vind: -1.4
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik15.42
  
 PB
D19 400 m hæk    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1:03.01
  
 
D19 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.89
  
 SB
 
1.71
  O
1.77
  O
1.89
  O
1.93
XXX
    
D19 Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Ferran Pages MerchanFerran Pages Merchan ('04)Sparta / ESP4.70
  
 PB
 
4.30
  O
4.50
  O
4.70
XXO
4.80
xxx
    
2Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.50
  
 
 
4.30
  O
4.50
  O
4.70
xxx
     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.65
  
 
 
14.6514.2314.20  X  X14.24  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.87
  
 
 
  X12.8313.87  X  X  X  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta13.10
  
 
 
12.6212.5113.10  X  X  –  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik44.95
  
 
 
40.8244.9544.3544.17  X  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik60.90
  
 
 
59.52  X60.90  X58.6759.99  
2Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM31.07
  
 PB
 
  X30.57 PB31.07 PB30.13  X  X  
3Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC21.05
  
 PB
 
18.77 PB19.08 PB  X21.05 PB20.2019.61  
D19 Spydkast 800 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM32.22
  
 
 
  X26.7028.4932.22  X  X  
P19 100 m hæk 84.0 cm    
21.5. Vind: -0.8

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.8
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik15.59
  
 PB
P19 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.62
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
XXX
  
P19 Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.50
  
 PB
 
3.30
  O
3.50
  O
3.60
XXX
     
P19 Hammerkast 4.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('05)Sparta49.74
  
 
 
49.74  X49.17  X  X47.35  
P19 Spydkast 600 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik29.62
  
 PB
 
28.04 PB29.62 PB27.9628.2927.5629.41  
D17 100 m    
20.5. Vind: +2.7

Finale A

Finale
20.5.Vind: +2.7
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik10.80 w
  
 
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 10.95 w
  
 
3
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
/ SWE10.99 w
  
 
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.31 w
  
 
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.44 w
  
 
6Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik12.16 w
  
 
7Mohamud DaherMohamud Daher ('07)HGATM 12.35 w
  
 
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: +1.2
20.5.Vind: +1.2
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.07
Q
  
 SB
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.50
q
  
 PB
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.53
q
  
 PB
4Mohamud DaherMohamud Daher ('07)HGATM 12.33
q
  
 PB
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF12.74
  
 PB
6Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF12.86
  
 SB
Indledende 2
20.5. Vind: +2.1
20.5.Vind: +2.1
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.04 w
Q
  
 
2
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
/ SWE11.19 w
q
  
 
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.44 w
q
  
 
4Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik12.23 w
q
  
 
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF12.59 w
  
 
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.96 w
  
 
D17 200 m    
21.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.3
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik22.53
  
 =PB
2
Ture Lindell
Ture Lindell ('06)
/ SWE22.63
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC22.92
  
 SB
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF23.01
  
 PB
5Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM23.95
  
 
Finale B
21.5. Vind: +0.7
21.5.Vind: +0.7
1
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
/ SWE22.78
  
 PB
2August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF23.41
  
 PB
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 23.46
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF23.75
  
 PB
5
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
/ SWE24.75
  
 PB
6Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC25.02
  
 PB
Finale C
21.5. Vind: -0.6
21.5.Vind: -0.6
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC24.68
  
 PB
2Simon Zaveri PoulsenSimon Zaveri Poulsen ('07)BAC25.38
  
 PB
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja25.47
  
 PB
4Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF25.71
  
 PB
5
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
/ SWE26.15
  
 PB
6Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 26.59
  
 
D17 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
/ SWE54.36
  
 PB
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF56.07
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF59.86
  
 PB
4Rumbin LeeRumbin Lee ('06)Sparta1:05.89
  
 PB
Finale B
20.5.
20.5.
1Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik54.31
  
 PB
2
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
/ SWE55.69
  
 PB
3Mohamud DaherMohamud Daher ('07)HGATM 57.28
  
 PB
4Mathias KentMathias Kent ('08)KIF59.25
  
 PB
5Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK59.77
  
 PB
6Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk1:00.95
  
 PB
D17 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.74
  
 PB
 
1.62
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXO
1.77
XXX
   
2
Vilmer Vik
Vilmer Vik ('07)
/ SWE1.71
  
 SB
 
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXX
 
D17 Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.60
  
 PB
 
3.50
  O
3.60
 XO
3.80
XXX
     
D17 Længdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.81
+0.7
  
 
 
6.75
 0.0
6.60
 0.0
6.81
 0.7
6.49
 0.0
6.59
 -2.6
6.78
 -1.6
  
2
Vilmer Vik
Vilmer Vik ('07)
/ SWE6.08
-0.4
  
 SB
 
5.90 SB
 0.0
6.08 SB
 -0.4
5.62
 0.1
5.71
 0.0
5.55
 -0.6
  X  
3
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
/ SWE5.82
-1.5
  
 SB
 
  X  X  X5.82 SB
 -1.5
  X  X  
4
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
/ SWE5.01
-0.2
  
 PB
 
5.01 PB
 -0.2
4.76
 0.0
  X4.65
 -0.1
  X  X  
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.82
+0.1
  
 
 
  X4.79
 0.0
4.82
 0.1
  X4.74
 -1.0
4.67
 -0.7
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.68
  
 PB
 
10.79 SB11.39 SB11.40 SB12.29 PB12.68 PB  –  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC30.50
  
 
 
  X  X27.2430.5028.2025.13  
D17 Spydkast 700 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik44.81
  
 SB
 
44.81 SB41.78  X39.61  X40.42  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik43.62
  
 SB
 
  X37.01 SB36.66  X  X43.62 SB  
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC41.04
  
 
 
41.0431.65  X30.9340.35  X  
P17 100 m    
20.5. Vind: +1.6

Finale A

Finale
20.5.Vind: +1.6
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.41
  
 SB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.52
  
 PB
3
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
/ SWE12.87
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF12.88
  
 =PB
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.37
  
 PB
6Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC13.44
  
 PB
7Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.59
  
 PB
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: +1.0
20.5.Vind: +1.0
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.49
Q
  
 SB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.05
q
  
 
3Asta Dorthea ThuemoesAsta Dorthea Thuemoes ('07)Amager AC13.55
q
  
 PB
4Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.78
q
  
 SB
Indledende 2
20.5. Vind: +0.9
20.5.Vind: +0.9
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.64
Q
  
 PB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.69
q
  
 SB
3
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
/ SWE12.79
q
  
 PB
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.45
q
  
 PB
5
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
/ SWE13.93
  
 PB
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)BAC14.00
  
 SB
P17 200 m    
21.5. Vind: -0.5

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.5
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta24.47
  
DUR-14 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM24.84
  
 PB
3Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF24.89
  
 PB
4Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik25.55
  
 PB
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF26.36
  
 PB
6Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 26.57
  
 PB
7Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF26.88
  
 PB
Finale B
21.5. Vind: +0.5
21.5.Vind: +0.5
1
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
/ SWE25.88
  
 PB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF27.29
  
 PB
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik27.43
  
 PB
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF27.85
  
 PB
5Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta28.42
  
 
5
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
/ SWE28.42
  
 SB
7Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF28.62
  
 PB
Finale C
21.5. Vind: -0.4
21.5.Vind: -0.4
1
Enya Johannisson
Enya Johannisson ('06)
/ SWE28.56
  
 PB
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta28.93
  
 PB
3
Louice Holgersson
Louice Holgersson ('06)
/ SWE30.12
  
 PB
4Sophie MaertensSophie Maertens ('07)KIF32.62
  
 
P17 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
/ SWE57.82
  
 PB
2Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK1:01.37
  
 PB
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:02.26
  
 PB
4Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta1:03.58
  
 PB
5
Louice Holgersson
Louice Holgersson ('06)
/ SWE1:09.69
  
 PB
6Freja KauschenFreja Kauschen ('09)KIF1:16.34
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Frederiksberg IF DNF
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
21.5. Vind: -0.8

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.8
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja14.64
  
 SB
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 15.48
  
 PB
2Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK15.48
  
 PB
4Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF16.56
  
 SB
5Sophie MaertensSophie Maertens ('07)KIF19.44
  
 PB
P17 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.65
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.56
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXX
   
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.40
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXX
      
P17 Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.50
  
 SB
 
3.30
  O
3.50
 XO
3.60
XXX
     
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
/ SWE3.20
  
 SB
 
2.90
 XO
3.00
XXO
3.10
 XO
3.20
 XO
3.30
XXX
   
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.90
  
 SB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
     
P17 Længdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.48
+0.6
  
 
 
  X5.36
 0.1
5.38
 -0.7
5.48
 0.6
5.31
 -0.9
  X  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.31
0.0
  
 
 
5.25
 0.5
5.14
 -0.4
  X  X5.25
 -1.9
5.31
 0.0
  
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.14
0.0
  
 
 
5.14
 0.0
4.81
 0.0
5.03
 -0.6
4.94
 1.4
  X5.00
 -0.6
  
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.12
+0.5
  
 SB
 
4.58
 0.0
4.88
 -0.7
5.12 SB
 0.5
5.08
 1.4
4.93
 -0.4
4.96
 -0.4
  
5
Enya Johannisson
Enya Johannisson ('06)
/ SWE4.83
-0.2
  
 PB
 
  X4.73 PB
 0.3
4.83 PB
 -0.2
3.43
 -0.5
4.77
 -1.3
  X  
6
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
/ SWE4.56
0.0
  
 PB
 
  X4.56 PB
 0.0
4.51
 -0.1
4.16
 0.0
4.38
 0.0
  X  
7Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.41
-1.4
  
 
 
  X4.23
 0.2
3.96
 0.1
4.25
 0.0
4.41
 -1.4
4.29
 -1.4
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.69
  
 PB
 
10.1010.69 PB10.499.8110.0910.24  
2Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik8.44
  
 PB
 
7.467.877.80  X8.44 PB  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik30.09
  
 
 
  X27.82  X30.09  X  X  
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik27.09
  
 
 
25.0923.8425.1926.8826.9527.09  
3Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik18.42
  
 
 
  X  X  X18.42  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia49.11
  
 
 
49.1147.39  X47.1346.7741.43  
P17 Spydkast 500 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia41.80
  
 SB
 
  X37.61 SB41.80 SB  X37.5535.03  
2Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik40.14
  
 PB
 
35.4934.3940.14 PB35.7837.2138.40  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik35.11
  
 PB
 
32.3534.4429.4433.7532.0235.11 PB  
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF24.89
  
 SB
 
  –  X19.41 SB24.89 SB23.1522.01  
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF23.51
  
 SB
 
20.92 SB22.20 SB19.2420.9823.51 SB22.21  
D15 100 m    
20.5. Vind: +1.3

Finale A

Finale
20.5.Vind: +1.3
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK11.18
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.40
  
 PB
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.48
  
 PB
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC11.77
  
 PB
5
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
/ SWE11.97
  
 
6Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.30
  
 
7Mathias KentMathias Kent ('08)KIF12.69
  
 PB
8Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 12.93
  
 =PB
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: +0.8
20.5.Vind: +0.8
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.63
Q
  
 
2
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
/ SWE11.95
q
  
 PB
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC11.99
q
  
 =PB
4Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.28
q
  
 PB
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 12.99
  
 PB
6Noah LoiselNoah Loisel ('09)Sparta13.59
  
 
7Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta13.94
  
 PB
Indledende 2
20.5. Vind: +0.4
20.5.Vind: +0.4
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK11.28
Q
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.45
q
  
 PB
3Mathias KentMathias Kent ('08)KIF12.78
q
  
 PB
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 12.93
q
  
 PB
5Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF13.29
  
 PB
6Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta13.30
  
 PB
7Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC15.79
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
21.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.5
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta14.10
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta15.82
  
 PB
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk15.84
  
 PB
Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta DNF
  
 
D15 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.81
  
 PB
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.75
 XO
1.81
 XO
1.85
xxx
  
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.63
  
 =PB
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
XXX
  
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.63
  
 PB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
XXO
1.63
 XO
1.66
XXX
 
4Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
XXO
1.63
XXX
 
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.54
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
XXX
  
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.40
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
    
D15 Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.00
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
 XO
3.10
XXX
 
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta2.20
  
 PB
 
1.80
 XO
2.00
  O
2.20
 XO
2.40
XXX
    
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta2.00
  
 =PB
 
1.80
  O
2.00
 XO
2.20
XXX
     
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta2.00
  
 
 
1.80
  O
2.00
 XO
2.20
XXX
     
D15 Længdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC6.01
+0.4
  
 PB
 
5.95
 0.3
  X6.01 PB
 0.4
  X5.87
 0.4
  –  
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK5.81
+0.9
  
 PB
 
5.81 PB
 0.9
4.65
 -0.8
5.08
 -0.5
5.58
 1.5
5.72
 0.0
5.36
 -1.1
  
3Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.71
-0.7
  
 
 
5.58
 1.2
5.52
 0.3
5.61
 0.0
5.71
 -0.7
5.62
 -1.1
5.59
 -0.7
  
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 5.37
+1.4
  
 
 
5.07
 0.0
5.01
 -0.6
5.27
 0.6
  X5.20
 -0.6
5.37
 1.4
  
5Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5.27
-0.5
  
 SB
 
5.27 SB
 -0.5
5.10
 -0.9
5.23
 -0.7
3.56
 0.2
5.07
 0.3
  –  
6Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF4.29
-1.2
  
 SB
 
  X3.93 SB
 0.0
3.62
 0.0
4.11 SB
 0.8
4.16 SB
 -0.7
4.29 SB
 -1.2
  
7Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC3.64
-1.3
  
 PB
 
3.62 =PB
 -1.2
3.44
 0.0
3.61
 0.3
3.49
 0.5
3.60
 0.0
3.64 PB
 -1.3
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta11.29
  
 
 
11.29  X  X11.1710.3110.02  
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta9.61
  
 
 
9.619.06  –     
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta9.09
  
 PB
 
8.399.09 PB  –     
4Noah LoiselNoah Loisel ('09)Sparta7.01
  
 PB
 
7.01 PB6.966.20  –  –  –  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta36.26
  
 PB
 
33.98 PB36.26 PB35.7132.8931.41  X  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta31.27
  
 PB
 
28.83 PB31.27 PB  X  X  X  X  
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta27.52
  
 PB
 
25.42 PB27.52 PB  X  X  X  X  
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta24.70
  
 
 
19.2324.66  X  X  X24.70  
5Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta22.50
  
 PB
 
21.97 PB20.7220.39  X22.50 PB19.68  
D15 Spydkast 600 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Fredrik Xibo JensenFredrik Xibo Jensen ('08)Korsør AM36.55
  
 PB
 
28.2929.5233.9235.0636.55 PB34.98  
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 30.60
  
 PB
 
30.60 PB21.97  X  X  X25.80  
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta30.36
  
 PB
 
28.44 PB26.4026.01  –30.36 PB  X  
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta27.83
  
 PB
 
27.83 PB22.80  –  X  –  X  
5William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC26.35
  
 PB
 
23.82 PB26.35 PB25.3620.34  X25.69  
6Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta23.30
  
 PB
 
20.89  X23.30 PB20.81  X20.77  
P15 100 m    
20.5. Vind: +1.1

Finale A

Finale
20.5.Vind: +1.1
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.08
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.97
  
 PB
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik13.09
  
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.17
  
 =SB
5Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC13.40
  
 PB
6Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.56
  
 PB
7Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 13.59
  
 PB
8Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF13.79
  
 PB
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: +2.1
20.5.Vind: +2.1
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta11.97 w
Q
  
 
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.15 w
q
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF13.69 w
q
  
 
4Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta14.10 w
  
 
5Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 14.19 w
  
 
6Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta15.13 w
  
 
Indledende 2
20.5. Vind: +1.9
20.5.Vind: +1.9
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.17
Q
  
 SB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 13.66
q
  
 PB
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.74
  
 SB
4Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta14.14
  
 SB
5Bjørk Idun JørgensenBjørk Idun Jørgensen ('09)KIF19.62
  
 PB
Indledende 3
20.5. Vind: +0.9
20.5.Vind: +0.9
1Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik13.06
Q
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.21
q
  
 
3Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC13.56
q
  
 PB
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik13.91
  
 PB
5Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 14.72
  
 PB
6Selma Elisabeth SchultzSelma Elisabeth Schultz ('08)KIF15.33
  
 PB
P15 300 m hæk    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK49.32
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 50.75
  
 SB
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta52.83
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
21.5. Vind: -0.9

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.9
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta12.66
  
 
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK13.30
  
 
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.69
  
 
P15 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.51
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
 XO
1.54
XXX
    
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.40
  
 SB
 
1.35
XXO
1.40
XXO
1.45
XXX
     
P15 Stangspring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
XXO
2.60
  O
2.80
XXX
    
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.40
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40
  O
2.60
XXX
    
P15 Længdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.82
+1.1
  
 
 
  X5.52
 0.2
5.54
 -0.3
5.65
 1.0
5.79
 1.2
5.82
 1.1
  
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.93
-0.3
  
 SB
 
4.71 SB
 -1.6
4.64
 1.0
4.50
 0.5
4.91 SB
 -0.8
4.78
 1.2
4.93 SB
 -0.3
  
3Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC4.76
0.0
  
 PB
 
  X4.60 PB
 -0.1
4.57
 0.0
4.35
 -1.1
  X4.76 PB
 0.0
  
4Sigrid Johanne Trojahn KristiansenSigrid Johanne Trojahn Kristiansen ('08)Sparta4.53
+0.9
  
 
 
4.39
 0.0
  X4.53
 0.9
4.39
 -1.0
4.21
 -1.9
  X  
5Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.47
-0.6
  
 PB
 
4.47 PB
 -0.6
4.09
 -1.6
4.40
 -0.2
4.20
 0.7
4.29
 -1.3
  X  
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.45
-1.1
  
 
 
4.25
 0.0
4.41
 1.0
4.43
 0.0
  X4.45
 -1.1
  –  
7Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 4.25
-0.2
  
 PB
 
  X4.25 PB
 -0.2
4.13
 0.0
4.12
 0.0
4.19
 -0.9
  X  
8Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta4.20
+0.4
  
 PB
 
4.20 PB
 0.4
4.01
 0.0
3.84
 0.7
3.90
 -0.9
  –   
9Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta4.09
-0.3
  
 
 
4.02
 0.3
4.09
 -0.3
3.95
 -0.1
     
10Freja KauschenFreja Kauschen ('09)KIF3.67
-1.5
  
 PB
 
3.67 PB
 -1.5
2.78
 -0.1
  X     
11Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta3.32
+0.7
  
 PB
 
3.27 PB
 -1.5
3.28 PB
 0.0
3.32 PB
 0.7
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC11.94
  
 PB
 
10.97  X10.7711.4911.3311.94 PB  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.25
  
 PB
 
10.53 SB10.4611.25 PB10.069.3210.47  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.80
  
 PB
 
8.45  X8.669.80 PB8.118.39  
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik8.09
  
 
 
8.09  X7.757.70  X7.65  
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik7.94
  
 PB
 
7.94 PB7.497.71  X  X  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC37.69
  
 PB
 
35.95 PB31.8333.55  X37.69 PB  X  
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 31.48
  
 PB
 
31.28 PB31.48 PB  X30.1631.4426.24  
3Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik23.80
  
 PB
 
22.92 PB  X23.64 PB22.87  X23.80 PB  
4Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC23.25
  
 PB
 
23.25 PB22.5822.23  X19.9621.19  
5Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC18.54
  
 
 
18.5418.1617.8916.65  X  X  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF38.55
  
 SB
 
37.15  X31.8937.1532.3238.55 SB  
2Asta Als ChristensenAsta Als Christensen ('08)Sparta33.76
  
 PB
 
29.2629.4029.5533.7630.2829.64  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC32.03
  
 
 
  X27.8328.4230.6531.3032.03  
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik28.40
  
 PB
 
25.44 PB28.40 PB  X25.6622.7925.41  
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik27.78
  
 PB
 
  X27.78 PB26.72  X27.01  X  
P15 Spydkast 500 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 48.20
  
DUR-15 PB
 
37.9441.9038.7641.6942.3448.20 PB  
2Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF31.07
  
 PB
 
24.9023.5524.7922.2830.18 SB31.07 PB  
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 23.39
  
 PB
 
21.42 PB23.39 PB  X21.7821.2320.50  
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik13.90
  
 PB
 
  X13.90 PB11.09  X  X  X  
Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta NM
  
 
 
  X  X  –     
D13 80 m    
20.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
20.5.Vind: +0.8
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.62
  
 PB
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF10.64
  
 PB
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC10.73
  
 PB
4William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC11.91
  
 
5Theodor Høyer ZachoTheodor Høyer Zacho ('11)IK Hellas12.25
  
 PB
6Maximilian Mohr HermansenMaximilian Mohr Hermansen ('11)Amager AC12.86
  
 PB
7Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK12.97
  
 
8Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 13.57
  
 PB
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: -1.4
20.5.Vind: -1.4
1Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF10.81
Q
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.91
q
  
 SB
3Theodor Høyer ZachoTheodor Høyer Zacho ('11)IK Hellas12.29
q
  
 PB
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK13.36
q
  
 
5Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta14.85
  
 PB
Indledende 2
20.5. Vind: -1.9
20.5.Vind: -1.9
1Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.19
Q
  
 PB
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC12.10
q
  
 
3Maximilian Mohr HermansenMaximilian Mohr Hermansen ('11)Amager AC13.27
q
  
 PB
4Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 13.64
q
  
 PB
5Louie Sehrt ArnøLouie Sehrt Arnø ('11)Gentofte IK13.91
  
 PB
6Alfred Skotte RaketAlfred Skotte Raket ('11)KIF14.53
  
 PB
D13 200 m    
21.5. Vind: -0.6

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.6
1Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC28.15
  
 PB
2Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF30.19
  
 PB
3Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik32.03
  
 PB
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK32.30
  
 PB
5Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF34.55
  
 PB
Finale B
21.5. Vind: +0.5
21.5.Vind: +0.5
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF26.58
  
 PB
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF27.37
  
 PB
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta28.62
  
 PB
4Theodor Høyer ZachoTheodor Høyer Zacho ('11)IK Hellas29.97
  
 PB
D13 600 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:40.83
  
 PB
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta1:46.30
  
 PB
3Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:46.87
  
 
9Amin AhmedAmin Ahmed ('10)Sparta1:58.05
  
 PB
11Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk2:03.59
  
 
D13 1000 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:08.59
  
 PB
2Nicolai DahlerupNicolai Dahlerup ('11)Frederiksberg IF3:08.85
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk3:20.74
  
  K
4Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik3:29.67
  
  K
5Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK3:31.87
  
  K
6Sophia DahlerupSophia Dahlerup ('11)3:40.32
  
  K
7Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3:40.52
  
 PB
8Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik3:44.02
  
 PB
9Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK3:46.87
  
  K
10Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta4:00.69
  
  K
11Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF4:02.91
  
  K
12Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF4:18.65
  
  K
13Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF4:26.41
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
21.5. Vind: -0.9

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.9
1Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF12.73
  
 PB
2Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK16.53
  
 PB
3Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk17.63
  
 
4Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF17.80
  
 PB
5Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK18.31
  
 SB
D13 Højdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF1.52
  
 PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
XXO
1.49
 XO
1.52
  O
1.54
XXX
      
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.40
  
 SB
 
1.20
  O
1.28
  O
1.34
XXO
1.37
 XO
1.40
 XO
1.43
XXX
  
3Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik1.37
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
 
4Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.37
  
 SB
 
1.28
  O
1.31
 XO
1.37
 XO
1.43
XXX
    
5Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Fremad Holbæk1.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
XXX
   
6Amin AhmedAmin Ahmed ('10)Sparta1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF5.31
0.0
  
 PB
 
5.29 PB
 -0.8
5.30 PB
 -1.8
5.31 PB
 0.0
5.29
 -0.4
5.14
 -1.8
  –  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC5.08
+0.3
  
 
 
5.06
 -0.3
5.01
 -0.7
5.08
 0.3
4.83
 0.2
  –5.02
 -0.6
  
3Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC4.80
+1.4
  
 PB
 
  X4.79 PB
 -0.2
  X4.73
 0.0
4.80 PB
 1.4
4.70
 -2.2
  
4Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta4.65
+0.3
  
 PB
 
4.57 PB
 0.0
4.47
 -2.4
4.49
 0.0
4.39
 -1.8
4.65 PB
 0.3
4.54
 -2.0
  
5Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.28
-0.1
  
 SB
 
  X4.28 SB
 -0.1
  –     
6Maximilian Mohr HermansenMaximilian Mohr Hermansen ('11)Amager AC4.08
-1.2
  
 PB
 
  X  X4.08 PB
 -1.2
3.92
 0.8
  X3.48
 -0.6
  
7Theodor Høyer ZachoTheodor Høyer Zacho ('11)IK Hellas4.01
-0.9
  
 SB
 
3.79 SB
 -1.6
4.01 SB
 -0.9
3.95
 -1.2
3.59
 0.0
3.82
 -1.0
3.55
 -2.1
  
8Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.93
-0.3
  
 PB
 
3.69
 -2.1
3.64
 -1.8
3.76
 1.3
3.93 PB
 -0.3
3.73
 0.0
3.90
 0.0
  
9Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK3.84
0.0
  
 PB
 
3.70 PB
 -1.9
3.61
 -1.5
3.72 PB
 -1.3
3.74 PB
 0.0
3.84 PB
 0.0
3.62
 -1.5
  
10Louie Sehrt ArnøLouie Sehrt Arnø ('11)Gentofte IK3.35
-0.5
  
 PB
 
3.16 SB
 -0.1
  X3.35 PB
 -0.5
     
11Alfred Skotte RaketAlfred Skotte Raket ('11)KIF3.35
0.0
  
 PB
 
1.78 PB
 -0.9
3.35 PB
 0.0
  X     
12Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3.08
-0.9
  
 SB
 
2.61 SB
 -1.9
2.98 SB
 -1.3
3.08 SB
 -0.9
     
13Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta2.85
-1.6
  
 SB
 
2.85 SB
 -1.6
2.71
 -0.4
2.58
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC10.98
  
 PB
 
10.98 PB  X9.839.629.8710.45  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC10.03
  
 PB
 
9.27  X  X10.03 PB9.839.88  
3Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik8.72
  
 
 
7.738.728.028.148.028.04  
4Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF7.61
  
 PB
 
6.45 PB6.93 PB6.94 PB7.61 PB7.067.52  
5Mark KardosMark Kardos ('11)Sparta6.89
  
 PB
 
5.70 PB6.09 PB6.35 PB5.956.88 PB6.89 PB  
6Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik6.76
  
 PB
 
6.57 PB6.366.76 PB6.246.76 =PB6.39  
7Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta6.57
  
 PB
 
6.57 PB6.346.135.866.436.37  
8Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK6.06
  
 PB
 
5.83 PB5.706.06 PB5.675.545.77  
9Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK5.63
  
 
 
  X  X5.63     
10Theodor Høyer ZachoTheodor Høyer Zacho ('11)IK Hellas5.41
  
 PB
 
  X5.25 PB5.41 PB     
11Alfred Skotte RaketAlfred Skotte Raket ('11)KIF5.02
  
 PB
 
  X5.02 PB  X     
D13 Diskoskast 0.75 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC30.43
  
 PB
 
26.83  X26.0527.0130.1630.43 PB  
D13 Spydkast 400 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC34.33
  
 PB
 
25.92 SB26.38 SB31.14 PB30.3034.33 PB26.08  
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC31.92
  
 PB
 
27.8931.59 PB26.8225.6631.3531.92 PB  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC30.91
  
 
 
30.9130.0927.8328.3325.98  X  
4Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC25.90
  
 PB
 
20.99 PB17.8124.28 PB  X  X25.90 PB  
5Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK20.46
  
 PB
 
16.87 PB20.06 PB17.3620.46 PB17.9217.85  
6Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta18.14
  
 PB
 
18.14 PB  X  X  X16.72  X  
7Mark KardosMark Kardos ('11)Sparta17.76
  
 PB
 
  X17.76 PB  X  X  X  X  
8Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 16.88
  
 PB
 
16.15 PB16.0816.88 PB14.8013.1815.27  
9Alfred Skotte RaketAlfred Skotte Raket ('11)KIF12.57
  
 PB
 
  X11.49 PB12.57 PB     
10Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta7.38
  
 PB
 
  X  X7.38 PB     
P13 80 m    
20.5. Vind: -0.2

Finale A

Finale
20.5.Vind: -0.2
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE10.49
  
 PB
2Ella JensenElla Jensen ('10)Sparta10.74
  
 SB
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.81
  
 PB
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta10.89
  
 PB
5Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.48
  
 
6Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia11.75
  
 
7Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik11.84
  
 PB
8Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM11.96
  
 PB
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: -2.0
20.5.Vind: -2.0
1Ella JensenElla Jensen ('10)Sparta10.86
Q
  
 SB
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.02
  
 
3Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik12.12
  
 
4Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF12.42
  
 PB
5Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik12.79
  
 PB
6Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta13.55
  
 
Indledende 2
20.5. Vind: -1.6
20.5.Vind: -1.6
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.92
Q
  
 SB
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM11.99
q
  
 PB
3Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta12.55
  
 PB
4Frederikke Zeberg EberholstFrederikke Zeberg Eberholst ('11)Gentofte IK12.55
  
 PB
5Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia12.64
  
 
Indledende 3
20.5. Vind: -0.8
20.5.Vind: -0.8
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE10.62
Q
  
 PB
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia11.64
q
  
 PB
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.49
  
 
4Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK12.79
  
 
5Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM13.01
  
 PB
6Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta14.25
  
 
Indledende 4
20.5. Vind: -0.6
20.5.Vind: -0.6
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.10
Q
  
 
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.44
q
  
 
3Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik11.99
q
  
 PB
4Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)Køge Atletik12.42
  
 
5Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF13.51
  
 PB
P13 200 m    
21.5. Vind: -1.4

Finale A

Finale
21.5.Vind: -1.4
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta29.81
  
 PB
2Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød30.68
  
 PB
3Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK31.78
  
 PB
4Frederikke Zeberg EberholstFrederikke Zeberg Eberholst ('11)Gentofte IK31.87
  
 PB
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta31.95
  
 PB
6Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik33.39
  
 PB
7Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta34.50
  
 PB
Finale B
21.5. Vind: -1.2
21.5.Vind: -1.2
1Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik30.10
  
 PB
2Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA31.98
  
 PB
3Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)Køge Atletik32.39
  
 PB
4Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF33.99
  
 
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 36.66
  
 PB
6Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta36.91
  
 PB
Finale C
21.5. Vind: -1.3
21.5.Vind: -1.3
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE26.79
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF27.21
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta28.18
  
 PB
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta28.56
  
 PB
5Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik28.98
  
 PB
6Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia29.68
  
 PB
7Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik30.54
  
 PB
8Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta30.67
  
 PB
P13 600 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
4Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk1:47.86
  
 
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:53.45
  
 
6Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik1:54.40
  
 
7Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1:55.68
  
 
8Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1:57.70
  
 
10Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik2:01.08
  
 
12Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK2:04.47
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
21.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.3
1Ella JensenElla Jensen ('10)Sparta10.57
  
 SB
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta10.76
  
 PB
3Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta10.98
  
 
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta11.10
  
 PB
5Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød11.46
  
 PB
6Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC11.49
  
 PB
7Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta11.90
  
 PB
8Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta14.11
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: -1.2
21.5.Vind: -1.2
1Ella JensenElla Jensen ('10)Sparta10.59
Q
  
 SB
2Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta11.96
q
  
 PB
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta12.29
  
 PB
4Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM12.64
  
 PB
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.92
  
 SB
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.09
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: -0.3
21.5.Vind: -0.3
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta10.95
Q
  
 PB
2Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød11.70
q
  
 PB
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK12.44
  
 PB
4Elin Héðinsdóttir BuchardtElin Héðinsdóttir Buchardt ('10)KIF12.94
  
 PB
5Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik13.24
  
 SB
6Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF14.00
  
 
7Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta15.50
  
 PB
8Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta15.52
  
 PB
Indledende 3
21.5. Vind: -1.4
21.5.Vind: -1.4
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.98
Q
  
 PB
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.12
q
  
 PB
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta11.23
q
  
 PB
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC11.75
q
  
 PB
5Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF12.05
  
 PB
6Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)Køge Atletik13.61
  
 PB
P13 Højdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.49
  
 PB
 
1.25
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
XXX
       
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.46
  
 PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXX
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.43
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
XXX
       
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
XXX
 
5Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.37
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
 XO
1.40
XXX
  
6Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.37
  
 PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXO
1.40
XXX
   
7Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXO
1.37
XXX
  
8Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXX
  
9Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Sparta4.97
0.0
  
 SB
 
  –4.90 SB
 0.0
4.64
 0.8
4.97 SB
 0.0
4.88
 0.2
4.82
 1.9
  
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta4.78
+1.1
  
 PB
 
4.32
 0.9
4.29
 1.2
  –  –4.73 =PB
 1.9
4.78 PB
 1.1
  
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.78
0.0
  
 PB
 
4.58 PB
 1.3
4.62 PB
 0.7
4.44
 1.3
4.48
 0.6
4.64 PB
 0.7
4.78 PB
 0.0
  
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.64
0.0
  
 
 
4.64
 0.0
4.42
 0.5
4.43
 0.0
4.60
 -0.9
4.46
 1.2
4.46
 -0.1
  
5Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia4.57
0.0
  
 PB
 
4.42
 0.2
4.38
 1.8
4.48
 1.1
4.29
 -1.8
4.57 PB
 0.0
4.26
 0.8
  
6Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta4.49
0.0
  
 PB
 
  –4.17 SB
 0.0
4.39 PB
 0.9
4.35
 0.7
  –4.49 PB
 0.0
  
7Rose Anna GyringRose Anna Gyring ('11)Køge Atletik4.47
+1.6
  
 =PB
 
4.19
 2.2
4.16
 0.0
4.23
 0.9
4.33
 0.6
4.43
 1.3
4.47 =PB
 1.6
  
8Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.42
+0.1
  
 PB
 
4.42 PB
 0.1
4.23
 0.5
  –4.10
 2.3
4.26
 0.2
4.32
 -0.7
  
9Elin Héðinsdóttir BuchardtElin Héðinsdóttir Buchardt ('10)KIF4.11
+0.2
  
 PB
 
3.91
 0.5
  –4.11 PB
 0.2
     
10Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC4.06
-1.9
  
 PB
 
3.96 =PB
 1.1
4.03 PB
 0.9
4.06 PB
 -1.9
     
11Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK4.04
+1.4
  
 PB
 
4.01 PB
 0.0
4.04 PB
 1.4
3.93
 -1.5
     
12Luna MølgaardLuna Mølgaard ('11)Køge Atletik4.04
+0.2
  
 PB
 
4.04 PB
 0.2
3.93
 1.4
  –     
13Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød4.01
+1.2
  
 PB
 
3.87 PB
 0.5
3.79
 1.4
4.01 PB
 1.2
     
14Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.93
0.0
  
 SB
 
3.93 SB
 0.0
3.83
 0.3
3.76
 -1.5
     
15Frederikke Zeberg EberholstFrederikke Zeberg Eberholst ('11)Gentofte IK3.88
0.0
  
 PB
 
3.66 PB
 0.0
3.79 PB
 -0.2
3.88 PB
 0.0
     
16Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3.84
+0.5
  
 PB
 
3.69 PB
 -0.5
3.84 PB
 0.5
3.72
 -1.3
     
17Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta / POR3.79
0.0
  
 PB
 
3.77 PB
 0.0
3.79 PB
 0.0
3.48
 -1.3
     
18Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK3.69
+1.0
  
 SB
 
3.47 SB
 0.1
3.56 SB
 0.6
3.69 SB
 1.0
     
19Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.60
+0.7
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.44
 0.7
3.60 PB
 0.7
     
20Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta3.26
0.0
  
 
 
3.26
 0.0
3.13
 -0.9
3.15
 0.4
     
21Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF3.06
0.0
  
 SB
 
3.06 SB
 0.0
3.04
 0.7
3.00
 -0.1
     
22Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2.99
0.0
  
 SB
 
2.60 SB
 0.0
2.572.99 SB
 0.0
     
23Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta2.97
+0.9
  
 PB
 
2.97 PB
 0.9
2.66
 0.0
2.94
 0.3
     
24Viola Leonora Kirk ZøllnerViola Leonora Kirk Zøllner ('11)Sparta2.97
+1.1
  
 PB
 
2.97 PB
 1.1
2.86
 0.4
  –     
25Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta2.80
-0.1
  
 SB
 
2.80 SB
 -0.1
2.73
 -1.0
2.69
 -0.5
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE15.49
  
 PB
 
13.07 SB13.50 SB15.24 PB15.49 PB15.3715.25  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.34
  
 PB
 
11.8611.5512.34 PB11.9711.7110.92  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF11.12
  
 PB
 
10.88 PB11.12 PB10.7310.8011.0910.48  
4Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta10.39
  
 PB
 
9.519.128.7510.399.5210.00  
5Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia10.23
  
 PB
 
8.62 SB8.92 PB9.15 PB8.459.44 PB10.23 PB  
6Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.02
  
 PB
 
8.92 PB6.998.198.769.81 PB10.02 PB  
7Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia9.97
  
 PB
 
9.179.86 PB8.649.97 PB9.92  X  
8Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.71
  
 PB
 
8.518.068.467.928.258.71 PB  
9Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.15
  
 
 
6.936.047.15     
10Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF5.37
  
 SB
 
4.91 SB4.855.37 SB     
P13 Diskoskast 0.75 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE41.03
  
 PB
 
41.03 PB40.70  X  X  X  X  
P13 Spydkast 400 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE36.66
  
 PB
 
  X34.88 PB30.4236.66 PB32.83  X  
2Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia30.22
  
 PB
 
28.20 PB24.0130.22 PB27.3825.5129.96  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF30.06
  
 PB
 
27.99 PB26.8529.03 PB26.0528.1930.06 PB  
4Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC29.99
  
 PB
 
27.2822.6226.9428.60 PB25.3029.99 PB  
5Ella JensenElla Jensen ('10)Sparta28.33
  
 PB
 
28.33 PB25.2023.7024.9826.5022.89  
6Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia23.91
  
 PB
 
21.67 PB20.8923.91 PB18.9422.82  X  
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta23.62
  
 SB
 
21.43 SB22.02 SB23.50 SB17.5123.62 SB23.25  
8Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM22.24
  
 PB
 
22.24 PB22.12  X19.0420.91  X  
9
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia17.22
  
 PB
 
16.32 PB17.22 PB16.42     
10Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia11.65
  
 PB
 
10.52 SB11.65 PB10.37     
Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
D11 60 m    
20.5. Vind: -2.0

Finale A

Finale
20.5.Vind: -2.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.13
  
 
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.19
  
 
3Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM9.66
  
 
4Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.66
  
 
5Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF9.93
  
 
6August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF9.98
  
 
7
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.15
  
 =PB
8
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK10.31
  
 
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: -1.1
20.5.Vind: -1.1
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.19
Q
  
 
2Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM9.62
q
  
 PB
3
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK10.08
q
  
 PB
4Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB10.16
  
 PB
5
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF10.53
  
 PB
6
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK10.85
  
 PB
7
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC11.13
  
 PB
Indledende 2
20.5. Vind: -0.9
20.5.Vind: -0.9
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.35
Q
  
 
2August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF9.80
q
  
 PB
3
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik10.26
  
 PB
4Franz Di NucciFranz Di Nucci ('12)Sparta / ITA10.27
  
 PB
5
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.55
  
 
6
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.75
  
 
7
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.89
  
 PB
8Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF10.98
  
 
Indledende 3
20.5. Vind: +1.9
20.5.Vind: +1.9
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.76
Q
  
 
2Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF9.79
q
  
 SB
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.15
q
  
 PB
4Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC10.31
  
 PB
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.68
  
 
6
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta10.77
  
 PB
7
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC10.98
  
 PB
8
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik12.84
  
 
D11 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta1:16.81
  
 PB
2Franz Di NucciFranz Di Nucci ('12)Sparta / ITA1:17.19
  
 PB
3
August Sundgaard Lund
August Sundgaard Lund ('13)
1:17.73
  
 PB
4
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF1:21.83
  
 PB
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF1:24.04
  
 PB
6
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta1:32.02
  
 PB
Finale B
20.5.
20.5.
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC1:12.44
  
 PB
2Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM1:14.89
  
 PB
3
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK1:16.10
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:16.68
  
 PB
5
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1:17.19
  
 PB
6Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC1:18.89
  
 PB
7Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB1:22.84
  
 PB
8August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1:34.22
  
 SB
D11 1000 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3:36.72
  
 PB
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3:45.10
  
  K
3Franz Di NucciFranz Di Nucci ('12)Sparta / ITA3:48.54
  
 PB
4
August Sundgaard Lund
August Sundgaard Lund ('13)
3:52.79
  
 PB
5Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta4:00.75
  
 
6David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik4:11.69
  
 PB
7
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta4:15.91
  
 PB
8Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta4:18.18
  
  K
9Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR4:19.73
  
  K
10
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia4:24.69
  
  K
11
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE4:28.37
  
  K
12
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF4:41.14
  
  K
D11 Højdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.41
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
  O
1.35
XXO
1.38
XXO
1.41
XXO
1.43
XXX
 
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.38
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
  O
1.35
XXO
1.38
XXO
1.41
XXX
3
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
  O
1.23
XXX
4Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta1.15
  
 SB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
 
5
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
XXX
   
6Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF1.10
  
 =SB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
  
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1.10
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
  
8
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC1.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
  O
1.10
XXX
   
9
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF1.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXO
1.10
XXX
   
10
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta1.00
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
     
11Loui Marius MelbyLoui Marius Melby ('12)KIF0.95
  
 =PB
 
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.58
+1.3
  
 PB
 
4.28
 0.0
4.38
 -0.8
4.58 PB
 1.3
4.38
 0.0
4.48
 0.0
  –  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.41
0.0
  
 PB
 
4.27 PB
 0.1
4.34 PB
 -0.6
4.16
 0.4
4.34 =PB
 -0.3
4.29
 0.0
4.41 PB
 0.0
  
3
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.79
+0.1
  
 PB
 
3.48 PB
 0.0
3.62 PB
 0.0
  –3.79 PB
 0.1
3.63
 -0.6
  –  
4
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.75
+1.2
  
 PB
 
3.59 PB
 0.9
3.56
 0.0
3.70 PB
 -0.9
  –3.64
 0.0
3.75 PB
 1.2
  
5David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik3.72
+0.2
  
 
 
3.60
 0.0
  –  –  –3.70
 0.1
3.72
 0.2
  
6Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB3.64
+1.1
  
 PB
 
3.53 PB
 0.2
3.43
 0.0
3.49
 0.4
3.64 PB
 1.1
3.53
 0.3
3.38
 0.2
  
7Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.59
+0.9
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
3.33
 0.0
3.48 PB
 0.3
3.59 PB
 0.9
3.57
 0.0
3.53
 1.2
  
8
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta3.58
+0.3
  
 
 
3.51
 0.2
3.37
 -0.9
3.51
 0.0
3.58
 0.3
3.57
 0.8
3.54
 0.0
  
9
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.41
-0.6
  
 PB
 
2.97 SB
 1.1
3.30 PB
 0.0
3.41 PB
 -0.6
     
10
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.39
0.0
  
 PB
 
3.15
 0.0
3.15
 0.0
3.39 PB
 0.0
     
11
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.36
+1.2
  
 PB
 
3.36 PB
 1.2
3.30
 0.0
3.34
 0.0
     
12
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC3.36
0.0
  
 PB
 
3.36 PB
 0.0
3.08
 0.0
3.33
 0.1
     
13
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.36
+0.3
  
 PB
 
3.36 PB
 0.3
2.88
 0.0
3.22
 0.0
     
14Franz Di NucciFranz Di Nucci ('12)Sparta / ITA3.32
0.0
  
 PB
 
3.32 PB
 0.0
3.24
 1.0
  –     
15
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged
Steven Paul Ayerdi-Ladefoged ('13)
Gentofte IK3.22
-0.4
  
 PB
 
3.22 PB
 -0.4
2.99
 0.0
2.98
 -0.6
     
16
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta2.93
0.0
  
 PB
 
2.80
 -0.3
2.93
 0.0
2.90
 0.4
     
Theo Kusljic Radosavljevic
Theo Kusljic Radosavljevic ('12)
/ SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik9.01
  
 
 
8.809.018.578.648.048.32  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.71
  
 PB
 
7.787.92 PB7.357.567.718.71 PB  
3Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.49
  
 PB
 
7.15 PB7.35 PB8.29 PB8.288.268.49 PB  
4Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB7.74
  
 SB
 
  X7.17 SB  X7.09  X7.74 SB  
5David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik6.45
  
 
 
6.455.316.205.076.306.23  
6
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC5.83
  
 PB
 
5.77 PB5.81 PB5.685.585.615.83 PB  
7
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik5.77
  
 
 
5.775.314.835.435.665.70  
8
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta5.73
  
 PB
 
5.345.53  X5.66  X5.73  
9
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF5.40
  
 
 
5.185.40  X     
10
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC4.77
  
 
 
3.524.774.65     
11
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta3.90
  
 
 
3.903.753.79     
D11 Boldkast 145 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF42.49
  
 PB
 
42.49 PB       
2
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik42.48
  
 PB
 
42.48 PB       
3Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12)Frederiksberg IF42.45
  
 
 
42.45       
4Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta40.21
  
 PB
 
40.21 PB       
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC36.28
  
 
 
36.28       
6
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF35.47
  
 PB
 
35.47 PB       
7Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC34.87
  
 PB
 
31.75 PB34.87 PB      
8
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik33.55
  
 
 
33.55       
9Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM33.27
  
 
 
33.27       
10
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC32.39
  
 PB
 
32.39 PB       
11
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta27.90
  
 PB
 
27.90 PB       
12Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta25.84
  
 PB
 
25.84 PB       
13Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC25.81
  
 PB
 
25.81 PB       
14
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta24.59
  
 PB
 
24.59 PB       
15
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF22.19
  
 PB
 
22.19 PB       
16
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik20.06
  
 
 
20.06       
17
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC19.43
  
 
 
19.43       
18
August Lundsager Giselsson
August Lundsager Giselsson ('13)
Herlev Atletik15.86
  
 
 
15.86       
P11 60 m    
20.5. Vind: -2.0

Finale A

Finale
20.5.Vind: -2.0
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.32
  
 =PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.50
  
 
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.57
  
 
4
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.61
  
 
5
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.63
  
 
5Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.63
  
 
7
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.64
  
 PB
8Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF9.87
  
 PB
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: 0.0
20.5.Vind: 0.0
1Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.45
Q
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.48
q
  
 
3Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta10.10
  
 
4Sofia RingSofia Ring ('12)Gentofte IK10.22
  
 PB
5Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF10.47
  
 PB
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE10.54
  
 PB
7Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR11.30
  
 PB
Indledende 2
20.5. Vind: -1.4
20.5.Vind: -1.4
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.36
Q
  
 
2Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF9.96
q
  
 PB
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.00
  
 
4
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK10.18
  
 PB
5Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC10.20
  
 PB
6
Lilo Tuvesson
Lilo Tuvesson ('12)
/ SWE10.28
  
 PB
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.43
  
 PB
Indledende 3
20.5. Vind: -1.4
20.5.Vind: -1.4
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.64
Q
  
 
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.75
q
  
 
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.51
  
 
4Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.58
  
 PB
5Lily Ilsøe MorenoLily Ilsøe Moreno ('12)Amager AC10.88
  
 PB
6
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.26
  
 
Indledende 4
20.5. Vind: -1.0
20.5.Vind: -1.0
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.65
Q
  
 
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.72
q
  
 
3Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta10.59
  
 
4
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia10.76
  
 
5
Maimari Fernando
Maimari Fernando ('13)
Roar Atletik12.46
  
 
6
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF13.05
  
 PB
P11 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta1:18.53
  
 PB
2Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta1:22.23
  
 PB
3Sofie Adser HassingSofie Adser Hassing ('12)BAC1:23.60
  
 PB
4Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta1:24.16
  
 PB
5Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR1:29.27
  
 PB
6
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK1:36.53
  
 PB
Finale B
20.5.
20.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1:14.01
  
 PB
2Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF1:20.38
  
 PB
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1:21.30
  
 PB
4Julie SilleborgJulie Silleborg ('12)Sparta1:22.54
  
 SB
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta1:23.39
  
 PB
6Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta1:23.82
  
 PB
7
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1:25.47
  
 
P11 Højdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.21
  
 
 
1.06
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
 XO
1.21
 XO
1.24
XXX
  
2Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta1.18
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.03
 XO
1.06
  O
1.09
  O
1.12
 XO
1.15
 XO
1.18
 XO
1.21
XXX
      
3Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
 XO
1.12
 XO
1.15
 XO
1.18
XXX
     
4
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta1.09
  
 PB
 
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
XXX
   
5Lily Ito-JohnsonLily Ito-Johnson ('12)Frederiksberg IF1.06
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
XXX
6
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1.03
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.03
  O
1.06
XXX
 
7Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.03
XXX
    
8
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia1.00
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXO
1.03
XXX
   
9Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC0.95
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
   
10
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia0.95
  
 
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.44
+0.7
  
 PB
 
3.99
 0.0
4.27
 1.6
3.81
 0.0
4.35 PB
 0.0
4.44 PB
 0.7
4.30
 0.2
  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.06
-0.2
  
 PB
 
4.05 PB
 0.0
3.99
 0.0
4.06 PB
 -0.2
4.03
 0.2
3.95
 0.0
4.01
 0.4
  
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.89
0.0
  
 =PB
 
3.60 =PB
 0.0
3.75 PB
 1.0
3.87 PB
 1.9
3.64
 0.0
3.89 PB
 0.0
3.71
 0.0
  
4Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta3.87
0.0
  
 PB
 
  –3.87 PB
 0.0
3.83
 1.2
3.75
 -0.2
3.78
 0.0
  –  
5Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta3.87
-0.9
  
 PB
 
3.70 PB
 -1.2
3.44
 0.7
3.72 PB
 1.2
3.66
 0.0
3.56
 0.0
3.87 PB
 -0.9
  
6
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.73
-0.3
  
 =PB
 
3.73 =PB
 -0.3
3.55
 0.0
3.70
 1.5
3.58
 0.0
3.59
 0.1
3.59
 0.7
  
7Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta3.73
-0.1
  
 PB
 
3.73 PB
 -0.1
3.62
 0.0
  –3.48
 1.4
  –  –  
8
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.66
0.0
  
 PB
 
3.62
 0.0
3.66
 0.0
3.49
 -0.4
3.53
 0.5
3.15
 0.0
3.65
 -1.1
  
9
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.65
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
3.65 PB
 0.0
3.55
 0.0
     
10Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta3.63
0.0
  
 PB
 
3.59 PB
 -1.7
3.63 PB
 0.0
3.62
 0.3
     
11Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta3.53
0.0
  
 PB
 
3.53 PB
 0.0
3.25
 0.0
3.28
 0.0
     
12Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.40
+1.1
  
 PB
 
3.37 PB
 0.0
3.31
 0.0
3.40 PB
 1.1
     
13
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK3.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
3.32
 -0.3
3.34
 0.0
     
14
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
3.29
 0.1
3.22
 0.9
     
15
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF3.32
-0.5
  
 PB
 
  –3.27
 0.5
3.32
 -0.5
     
16
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3.26
0.0
  
 
 
3.26
 0.0
3.22
 0.8
3.16
 0.0
     
17
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia3.25
+1.3
  
 PB
 
3.05 PB
 0.0
2.87
 -0.4
3.25 PB
 1.3
     
18Uma Abildskov AmmundsenUma Abildskov Ammundsen ('12)Amager AC3.18
+0.1
  
 
 
3.14
 1.1
3.18
 0.1
3.07
 1.2
     
19Sofia RingSofia Ring ('12)Gentofte IK3.12
0.0
  
 PB
 
3.12 PB
 0.0
3.04
 0.4
  –     
20Lily Ilsøe MorenoLily Ilsøe Moreno ('12)Amager AC3.02
0.0
  
 PB
 
3.02 PB
 0.0
2.91
 1.3
2.63
 0.9
     
21
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.01
0.0
  
 SB
 
3.01
 0.0
2.90
 0.0
2.94
 -0.3
     
22
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK2.82
+1.1
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.81 PB
 0.3
2.82 PB
 1.1
     
23
Olga Skotte Raket
Olga Skotte Raket ('13)
KIF2.52
+0.8
  
 SB
 
2.45 SB
 0.8
2.27
 -0.7
2.52 SB
 0.8
     
24
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.36
+0.7
  
 PB
 
2.36
 0.7
2.36
 0.0
2.11
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Nova Marianne Meisl AbenthNova Marianne Meisl Abenth ('12)Sparta6.70
  
 PB
 
4.945.825.515.956.39 PB6.70 PB  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.69
  
 
 
6.346.19  X  X6.426.69  
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia6.64
  
 
 
6.606.386.636.246.316.64  
4Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia6.63
  
 PB
 
6.19 PB5.98  X5.856.63 PB6.10  
5
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE6.46
  
 PB
 
5.275.416.46 PB5.565.30  X  
6
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM6.32
  
 PB
 
5.685.215.756.32 PB5.605.95  
7
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia6.16
  
 PB
 
5.626.10 PB4.946.046.16 PB5.74  
8Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta5.88
  
 PB
 
4.725.205.515.885.605.69  
9Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta5.15
  
 PB
 
4.494.675.15     
10
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta5.14
  
 PB
 
4.32 PB4.79 PB5.14 PB     
11
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC5.09
  
 PB
 
4.84 PB5.09 PB4.50     
12Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta4.71
  
 
 
4.534.714.62     
13Sofia RingSofia Ring ('12)Gentofte IK4.57
  
 
 
4.194.334.57     
14
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta4.20
  
 PB
 
4.20  X4.13     
15
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta4.14
  
 PB
 
4.143.724.05     
16
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK4.09
  
 PB
 
3.99 PB3.924.09 PB     
17Lily Ilsøe MorenoLily Ilsøe Moreno ('12)Amager AC4.07
  
 PB
 
4.00 PB4.03 PB4.07 PB     
18
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF3.77
  
 PB
 
3.543.773.77     
P11 Boldkast 145 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK37.84
  
 PB
 
31.7029.5132.70  X37.84 PB  X  
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia35.15
  
 
 
28.6928.4535.1532.1032.01  X  
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF30.86
  
 PB
 
27.3225.7028.04  X26.8830.86 PB  
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE27.90
  
 PB
 
24.6221.9026.0827.90 PB27.8527.63  
5Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia23.46
  
 PB
 
23.46 PB16.6622.4221.8422.0222.55  
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta21.29
  
 PB
 
17.79 PB13.5721.29 PB17.49  X  X  
7
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia20.63
  
 SB
 
19.52 SB19.81 SB20.63 SB19.7019.70  X  
8Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF20.40
  
 PB
 
  X9.70 PB20.40 PB17.4715.9615.88  
9
Lilo Tuvesson
Lilo Tuvesson ('12)
/ SWE18.50
  
 PB
 
12.95 PB18.50 PB17.30     
10
Johanne Elina Gjede
Johanne Elina Gjede ('13)
Fredensborg AK17.62
  
 PB
 
15.16  X17.62     
11
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta17.12
  
 PB
 
16.86 PB17.12 PB11.38     
12Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta15.72
  
 SB
 
15.72 SB12.00  X     
13
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.89
  
 SB
 
11.43 SB12.89 SB  X     
14
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta12.63
  
 SB
 
12.63 SB11.6511.09     
D9 40 m    
20.5. Vind: -0.6

Finale A

Finale
20.5.Vind: -0.6
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM6.79
  
 PB
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC7.25
  
 PB
3
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta7.74
  
 PB
4
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik7.98
  
 
5
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF7.98
  
 PB
6
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta8.06
  
 PB
7
Sofus Spang-Thomsen
Sofus Spang-Thomsen ('14)
Gentofte IK8.44
  
 PB
D9 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC1:21.86
  
 PB
5
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik1:35.56
  
 
D9 1000 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM4:04.34
  
  K
2
Jens Frederik Sommer-Breda
Jens Frederik Sommer-Breda ('15)
KIF4:10.84
  
 PB
3
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF4:24.38
  
 PB
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta4:38.03
  
 PB
5
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta4:58.25
  
  K
D9 Højdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC1.18
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12
  O
1.15
XXO
1.18
  O
1.21
XXX
      
2
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF0.95
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
XXO
0.95
  O
1.00
  r
  
D9 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.80
0.0
  
 PB
 
3.78 PB
 0.0
3.80 PB
 0.0
3.43
 -0.9
3.72
 0.0
3.68
 0.0
3.75
 0.0
  
2
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK3.14
0.0
  
 PB
 
3.03
 0.0
3.00
 -1.9
3.14 PB
 0.0
  –  –   
3
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta3.08
+0.2
  
 
 
2.92
 1.0
2.98
 0.0
2.93
 0.0
2.89
 0.3
2.97
 0.2
3.08
 0.2
  
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta2.77
-0.3
  
 
 
2.75
 0.0
2.44
 -2.0
2.77
 -0.3
2.70
 0.0
2.66
 0.1
2.63
 0.3
  
5
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF2.73
0.0
  
 PB
 
2.52 PB
 0.0
2.73 PB
 0.0
2.49
 0.0
2.57
 0.0
2.54
 0.4
2.39
 0.0
  
6
Sofus Spang-Thomsen
Sofus Spang-Thomsen ('14)
Gentofte IK2.65
-0.2
  
 PB
 
1.60 PB
 0.0
2.38 PB
 0.0
2.65 PB
 -0.2
2.57
 0.0
2.49
 0.0
  X  
7
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK2.25
0.0
  
 SB
 
2.20 SB
 0.2
1.95
 0.0
2.25 SB
 0.0
  –  –   
8
Arn Lindqvist
Arn Lindqvist ('15)
KIF2.00
0.0
  
 
 
2.00
 0.0
  –      
D9 Kuglestød 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK4.81
  
 PB
 
4.08 PB4.48 PB4.424.81 PB4.603.92  
2
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK4.67
  
 PB
 
3.45 PB4.06 PB4.45 PB4.67 PB4.434.17  
3
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF4.50
  
 PB
 
  X4.11 PB4.50 PB4.42  X4.28  
4
Jens Frederik Sommer-Breda
Jens Frederik Sommer-Breda ('15)
KIF4.32
  
 
 
2.663.934.324.294.094.32  
5
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta4.23
  
 PB
 
3.953.894.044.174.23 PB4.23 =PB  
6
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta3.59
  
 
 
3.273.233.273.222.713.59  
D9 Boldkast 145 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC36.53
  
 PB
 
36.08 PB36.53 PB35.9536.02  X  X  
2
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik30.66
  
 
 
21.0730.2127.9129.3428.0630.66  
3
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC23.76
  
 PB
 
22.0322.43 PB23.76 PB19.2619.0921.30  
4
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta23.43
  
 PB
 
19.57 PB22.19 PB23.43 PB19.6623.1816.27  
5
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged
Robin Ulrick Ayerdi Ladefoged ('15)
Gentofte IK21.06
  
 PB
 
21.06 PB18.3018.5218.9618.6313.40  
6
Sofus Spang-Thomsen
Sofus Spang-Thomsen ('14)
Gentofte IK16.29
  
 PB
 
8.52 PB11.79 PB14.56 PB16.29 PB  X11.32  
7
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF15.90
  
 PB
 
6.38 PB12.25 PB  X14.52 PB15.90 PB13.90  
P9 40 m    
20.5. Vind: -0.7

Finale A

Finale
20.5.Vind: -0.7
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.01
  
 PB
2
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.08
  
 PB
3
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta7.14
  
 PB
4
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.22
  
 PB
5
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.42
  
 
6
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF7.50
  
 PB
7
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.69
  
 
8
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta8.00
  
 
Indledende heats20.5.
Indledende 1
20.5. Vind: -1.3
20.5.Vind: -1.3
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.18
Q
  
 PB
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF7.27
q
  
 PB
3
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF7.68
q
  
 
4
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF7.72
q
  
 PB
5
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF8.31
  
 PB
6
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta8.70
  
 PB
Indledende 2
20.5. Vind: -0.5
20.5.Vind: -0.5
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.16
Q
  
 PB
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta7.22
q
  
 PB
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.35
q
  
 
4
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta7.86
q
  
 PB
5
Alba Fredsgaard Keller
Alba Fredsgaard Keller ('14)
HGATM 10.33
  
 SB
P9 400 m    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
2
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta1:28.89
  
 
3
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta1:30.54
  
 
4
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta1:31.55
  
 
6
Martha Schlosshauer Brandt Henvig
Martha Schlosshauer Brandt Henvig ('14)
Sparta1:36.51
  
 
7
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta1:39.12
  
 
P9 Højdespring    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik1.03
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
XXX
 
2
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta0.95
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
 XO
0.90
XXO
0.95
 XO
1.00
XXX
  
3
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta0.80
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
XXO
0.85
XXX
     
P9 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.50
0.0
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
3.41 =PB
 -1.9
3.33
 0.0
3.50 PB
 0.0
2.09
 -0.3
3.43
 0.0
  
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta3.32
0.0
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
2.81
 -0.9
2.73
 -0.4
3.24 PB
 0.0
3.32 PB
 0.0
3.07
 0.0
  
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta3.27
-0.9
  
 PB
 
3.27 PB
 -0.9
3.00
 -0.5
3.15
 0.0
3.03
 0.0
3.01
 0.0
  X  
4
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF3.22
0.0
  
 PB
 
3.09
 0.0
3.05
 -0.7
3.00
 -1.7
2.91
 0.0
2.94
 0.0
3.22
 0.0
  
5
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF3.13
-0.3
  
 PB
 
2.83
 0.0
2.95
 -1.0
3.13
 -0.3
2.85
 -0.4
  X2.59
 0.4
  
6
Martha Schlosshauer Brandt Henvig
Martha Schlosshauer Brandt Henvig ('14)
Sparta3.00
0.0
  
 PB
 
2.88 PB
 0.0
3.00 PB
 0.0
2.85
 0.0
2.70
 0.6
2.75
 0.0
2.77
 0.0
  
7
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM2.96
0.0
  
 
 
2.87
 0.0
2.77
 -0.5
2.80
 -2.4
2.96
 0.0
2.92
 0.0
2.81
 0.6
  
8
Christiane Schjøtt Prægel
Christiane Schjøtt Prægel ('15)
Gentofte IK2.82
-0.7
  
 PB
 
2.73 PB
 0.0
2.82 PB
 -0.7
2.65
 0.0
  –  –   
9
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.62
0.0
  
 
 
2.55
 0.0
2.62
 0.0
2.55
 -0.7
     
10
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.39
0.0
  
 
 
2.14
 0.0
2.39
 0.0
2.27
 0.0
     
11
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2.19
0.0
  
 PB
 
2.15
 0.0
1.90
 0.0
2.19
 0.0
     
12
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta1.88
+1.2
  
 SB
 
1.88 SB
 1.2
1.80
 0.4
  X     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF4.88
  
 PB
 
3.633.984.324.354.884.88  
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF4.84
  
 PB
 
4.84  X  X4.354.213.97  
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik4.74
  
 
 
4.504.584.434.714.744.74  
4
Maya Teilmann
Maya Teilmann ('15)
Korsør AM4.26
  
 PB
 
3.84 PB3.91 PB4.26 PB3.533.483.94  
5
Martha Schlosshauer Brandt Henvig
Martha Schlosshauer Brandt Henvig ('14)
Sparta3.81
  
 PB
 
3.46 PB3.47 PB3.55 PB3.373.543.81 PB  
6
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta3.46
  
 PB
 
3.463.212.402.892.983.26  
7
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF3.40
  
 PB
 
2.943.363.243.253.403.03  
8
Christiane Schjøtt Prægel
Christiane Schjøtt Prægel ('15)
Gentofte IK3.19
  
 PB
 
  X3.01 PB3.19 PB2.982.642.72  
9
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF3.18
  
 PB
 
3.182.252.832.222.252.76  
10
Gro Vestbirk Molloy
Gro Vestbirk Molloy ('15)
KIF3.16
  
 PB
 
1.82 PB2.44 PB  X2.90 PB3.16 PB2.84  
P9 Boldkast 145 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik23.21
  
 
 
21.54  X22.1020.6623.2121.04  
2
Alba Fredsgaard Keller
Alba Fredsgaard Keller ('14)
HGATM 18.39
  
 PB
 
  X18.39 PB  X16.8517.4217.73  
3
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF18.36
  
 PB
 
16.26 SB15.5717.86 PB16.7815.5418.36 PB  
4
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF15.10
  
 
 
9.4711.7511.74  X14.4115.10  
5
Sigga Melin
Sigga Melin ('14)
KIF13.12
  
 PB
 
3.14 PB8.25 PB13.12 PB12.1611.198.68  
6
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta13.11
  
 PB
 
  X5.98 SB7.59 PB13.11 PB  X7.80  
7
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF13.09
  
 PB
 
  X13.09 PB11.179.109.9011.94  
8
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta12.39
  
 PB
 
  X9.94 PB  X9.8512.39 PB11.10  
D7 40 m    
20.5. Vind: -1.0

Finale A

Finale
20.5.Vind: -1.0
1
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC8.88
  
 PB
2
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE9.14
  
 PB
3
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta9.25
  
 PB
4
Luka Stefanovic
Luka Stefanovic ('17)
Sparta / SRB10.11
  
 PB
5
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta10.30
  
 PB
6
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta10.37
  
 
Finale B
20.5. Vind: -0.6
20.5.Vind: -0.6
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta7.79
  
 
2
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta8.73
  
 PB
3
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF8.76
  
 PB
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta8.76
  
 PB
5
Isaq Mohammad
Isaq Mohammad ('16)
Amager AC8.79
  
 PB
6
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE8.80
  
 
7
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF9.43
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta2.75
-1.5
  
 
 
2.59
 0.0
  X2.75
 -1.5
     
2
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC2.37
-0.9
  
 PB
 
2.37 PB
 -0.9
2.24
 -0.1
2.18
 -0.4
     
3
Isaq Mohammad
Isaq Mohammad ('16)
Amager AC2.30
0.0
  
 
 
2.09
 -0.1
2.30
 0.0
2.15
 -0.8
     
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.21
-0.5
  
 
 
2.07
 0.0
2.11
 0.0
2.21
 -0.5
     
5
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE2.20
-1.0
  
 PB
 
2.07 PB
 -1.2
1.95
 -0.2
2.20 PB
 -1.0
     
6
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF2.18
0.0
  
 
 
2.16
 -0.2
2.18
 0.0
2.06
 0.0
     
7
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.10
0.0
  
 
 
2.10
 0.0
2.08
 0.0
2.09
 0.0
     
8
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta2.10
-0.7
  
 
 
2.03
 0.0
2.10
 -0.7
1.85
 0.0
     
9
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF2.09
0.0
  
 
 
1.93
 0.0
2.09
 0.0
1.73
 0.0
     
10
Albert Kloos Fraenkel
Albert Kloos Fraenkel ('17)
Sparta1.94
-0.4
  
 PB
 
1.73 PB
 0.0
1.94 PB
 -0.4
1.62
 0.0
     
11
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta1.91
-0.1
  
 
 
1.91
 -0.1
  X1.84
 0.0
     
12
Luka Stefanovic
Luka Stefanovic ('17)
Sparta / SRB1.90
-0.2
  
 PB
 
  X0.83
 0.0
1.90
 -0.2
     
13
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta1.80
0.0
  
 
 
1.80
 0.0
  –      
14
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta1.65
0.0
  
 PB
 
1.65
 0.0
  X1.53
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta24.88
  
 PB
 
18.4321.8824.88 PB     
2
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC17.91
  
 PB
 
  X16.92 PB17.91 PB     
3
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta17.32
  
 PB
 
16.76 SB  X17.32 PB     
4
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta15.96
  
 PB
 
15.96 PB13.9812.22     
5
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE13.32
  
 PB
 
  X  X13.32 PB     
6
Isaq Mohammad
Isaq Mohammad ('16)
Amager AC12.96
  
 PB
 
12.96 PB10.1112.14     
7
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE12.52
  
 PB
 
  X12.52 PB6.46     
8
Albert Kloos Fraenkel
Albert Kloos Fraenkel ('17)
Sparta12.22
  
 PB
 
  X7.60 PB12.22 PB     
9
Hubert Rørbeck Nørreby
Hubert Rørbeck Nørreby ('16)
Frederiksberg IF11.17
  
 
 
  X11.1710.73     
10
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF10.45
  
 
 
10.454.718.74     
11
Eskild Setondji Tra Bi
Eskild Setondji Tra Bi ('17)
Sparta8.71
  
 PB
 
5.07 PB8.71 PB5.95     
12
Jacob Loumann Juslenius
Jacob Loumann Juslenius ('17)
Sparta6.17
  
 PB
 
6.17 PB5.65  X     
13
Luka Stefanovic
Luka Stefanovic ('17)
Sparta / SRB5.82
  
 PB
 
4.67 PB5.82 PB  X     
14
Frederik Albin Schnohr
Frederik Albin Schnohr ('17)
Sparta5.28
  
 PB
 
4.69 PB5.28 PB  –     
P7 40 m    
20.5. Vind: -1.3

Finale A

Finale
20.5.Vind: -1.3
1
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta8.72
  
 PB
2
Liv Groven Halvorsen
Liv Groven Halvorsen ('16)
Amager AC9.51
  
 PB
3
Clara Bøgesvang Offersen
Clara Bøgesvang Offersen ('16)
Sparta9.55
  
 PB
4
Nora Bejder Winskel
Nora Bejder Winskel ('17)
Sparta9.88
  
 PB
5
Margot Erceg
Margot Erceg ('16)
Sparta10.07
  
 PB
6
Vera Vestergaard Frandsen
Vera Vestergaard Frandsen ('17)
Sparta10.38
  
 PB
Finale B
20.5. Vind: -0.5
20.5.Vind: -0.5
1
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF8.35
  
 PB
2
Nova Gry Simonsen
Nova Gry Simonsen ('17)
Amager AC8.48
  
 PB
3
Karla Hein Ryssel
Karla Hein Ryssel ('16)
Amager AC8.75
  
 
4
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA9.18
  
 PB
5
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta9.45
  
 PB
6
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta9.70
  
 PB
7
Vinezia Fernando
Vinezia Fernando ('18)
Roar Atletik9.86
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Nova Gry Simonsen
Nova Gry Simonsen ('17)
Amager AC2.70
-1.1
  
 PB
 
2.69 PB
 -0.6
2.55
 -0.5
2.70 PB
 -1.1
     
2
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF2.63
0.0
  
 PB
 
2.63
 0.0
2.35
 0.0
  X     
3
Karla Hein Ryssel
Karla Hein Ryssel ('16)
Amager AC2.45
0.0
  
 PB
 
2.45 PB
 0.0
2.33
 0.0
2.31
 -1.9
     
4
Clara Bøgesvang Offersen
Clara Bøgesvang Offersen ('16)
Sparta2.40
+1.3
  
 PB
 
2.35
 0.7
2.40
 1.3
2.31
 -1.2
     
5
Nora Bejder Winskel
Nora Bejder Winskel ('17)
Sparta2.34
-0.1
  
 PB
 
2.34
 -0.1
2.05
 -0.3
2.07
 -0.2
     
6
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta2.27
-0.5
  
 PB
 
2.27
 -0.5
2.13
 -0.9
2.16
 0.0
     
7
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA2.25
-0.7
  
 PB
 
1.74
 -0.5
2.12 PB
 -0.9
2.25 PB
 -0.7
     
8
Liv Groven Halvorsen
Liv Groven Halvorsen ('16)
Amager AC2.20
-1.0
  
 PB
 
1.84 PB
 -1.6
2.16 PB
 -0.8
2.20 PB
 -1.0
     
9
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.02
+0.2
  
 PB
 
  X2.02 PB
 0.2
1.98
 -1.1
     
10
Vera Vestergaard Frandsen
Vera Vestergaard Frandsen ('17)
Sparta1.99
-1.0
  
 PB
 
1.80
 -0.1
1.93
 0.0
1.99
 -1.0
     
11
Margot Erceg
Margot Erceg ('16)
Sparta1.81
-0.6
  
 PB
 
1.81 PB
 -0.6
  X1.66
 -1.9
     
12
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta0.92
-0.3
  
 
 
  X0.92
 -0.3
  X     
P7 Boldkast 145 gram    
20.5.

Finale A

Finale
20.5.
1
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta11.67
  
 PB
 
9.82 PB11.61 PB11.67 PB     
2
Nova Gry Simonsen
Nova Gry Simonsen ('17)
Amager AC8.48
  
 PB
 
8.10 PB8.36 PB8.48 PB     
3
Karla Hein Ryssel
Karla Hein Ryssel ('16)
Amager AC8.46
  
 
 
7.938.398.46     
4
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA7.12
  
 PB
 
2.01 SB6.69 SB7.12 PB     
5
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta6.33
  
 SB
 
5.03 SB6.33 SB  X     
6
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF6.04
  
 PB
 
6.04 PB3.904.55     
7
Margot Erceg
Margot Erceg ('16)
Sparta5.07
  
 PB
 
5.07 PB2.402.52     
8
Clara Bøgesvang Offersen
Clara Bøgesvang Offersen ('16)
Sparta4.19
  
 PB
 
3.96 PB4.17 PB4.19 PB     
9
Liv Groven Halvorsen
Liv Groven Halvorsen ('16)
Amager AC3.98
  
 PB
 
2.75 PB3.98 PB2.59     
10
Nora Bejder Winskel
Nora Bejder Winskel ('17)
Sparta3.59
  
 PB
 
2.82 PB3.59 PB2.37     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive