M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kenneth MertzKenneth Mertz ('89) | 89 | Hvidovre AM | 16.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97) | 97 | Sparta | 15.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02) | 02 | Sparta | 13.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01) | 01 | Amager AC | 13.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90) | 90 | Odense Atletik | 55.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91) | 91 | Køge Atletik | 53.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kenneth MertzKenneth Mertz ('89) | 89 | Hvidovre AM | 42.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02) | 02 | Sparta | 39.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01) | 01 | Amager AC | 38.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01) | 01 | Sparta | 34.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 33.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stefan LehnertStefan Lehnert ('99) | 99 | Hvidovre AM | 62.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicco HattesenNicco Hattesen ('02) | 02 | Esbjerg AM | 60.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rasmus JensenRasmus Jensen ('99) | 99 | BAK | 58.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91) | 91 | Aarhus 1900 | 53.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99) | 99 | KIF | 52.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01) | 01 | Sparta | 48.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen | 00 | Korsør AM | 63.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03) | 03 | Skanderborg Atletik | 57.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 13.92 | DR40 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen | 00 | Frederiksberg IF | 12.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03) | 03 | Sparta | 11.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03) | 03 | Skive AM | 11.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96) | 96 | Sparta | 58.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen | 00 | Hvidovre AM | 55.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06) | 06 | Viking Atletik | 48.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 43.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen | 00 | Frederiksberg IF | 34.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99) | 99 | Sparta | 70.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Liv WintherLiv Winther ('02) | 02 | Sparta | 59.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03) | 03 | AK Holstebro | 48.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure | 00 | Hvidovre AM | 48.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 45.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03) | 03 | Skive AM | 40.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen | 00 | Frederiksberg IF | 43.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thyra StensgaardThyra Stensgaard ('03) | 03 | Sparta | 43.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen | 00 | Frederiksberg IF | 37.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02) | 02 | BAK | 41.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K22 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02) | 02 | Hvidovre AM | 38.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04) | 04 | Esbjerg AM | 17.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 14.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 14.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04) | 04 | Frederiksberg IF | 11.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04) | 04 | Esbjerg AM | 51.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 50.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04) | 04 | Frederiksberg IF | 33.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 61.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04) | 04 | Sparta | 57.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04) | 04 | Esbjerg AM | 44.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 30.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04) | 04 | Sparta | 57.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob LarsenJacob Larsen ('05) | 05 | Trongårdens IF | 43.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 35.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P19 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05) | 05 | Skive AM | 54.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('05) | 05 | Sparta | 49.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P19 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05) | 05 | Haderslev IF | 46.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Søs SühlerSøs Sühler ('04) | 04 | IK Olympia | 45.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05) | 05 | Trongårdens IF | 37.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zahid AliZahid Ali ('07) | 07 | Roar Atletik | 7.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06) | 06 | BAK | 35.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zahid AliZahid Ali ('07) | 07 | Roar Atletik | 22.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zahid AliZahid Ali ('07) | 07 | Roar Atletik | 22.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06) | 06 | Trongårdens IF | 36.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zahid AliZahid Ali ('07) | 07 | Roar Atletik | 18.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06) | 06 | Randers Freja | 13.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07) | 07 | Sparta | 12.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06) | 06 | Herlev Atletik | 9.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Esther MansaEsther Mansa ('07) | 07 | Køge Atletik | 7.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06) | 06 | Skive AM | 36.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alice Nilsson Alice Nilsson ('07) | 07 | / SWE | 25.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Laura CzubaLaura Czuba ('06) | 06 | Køge Atletik | 31.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06) | 06 | Herlev Atletik | 28.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06) | 06 | Frederiksberg IF | 57.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06) | 06 | BAC | 52.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06) | 06 | Skive AM | 51.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07) | 07 | Hvidovre AM | 49.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06) | 06 | Randers Freja | 44.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06) | 06 | Herlev Atletik | 30.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar AlbanValdemar Alban ('08) | 08 | Roar Atletik | 10.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar AlbanValdemar Alban ('08) | 08 | Roar Atletik | 31.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar AlbanValdemar Alban ('08) | 08 | Roar Atletik | 34.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar AlbanValdemar Alban ('08) | 08 | Roar Atletik | 29.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08) | 08 | Amager AC | 11.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 10.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08) | 08 | Esbjerg AM | 10.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08) | 08 | BAK | 9.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Charlie RedestamCharlie Redestam ('08) | 08 | Helsingør IF | 8.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 8.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 8.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08) | 08 | Esbjerg AM | 31.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08) | 08 | Amager AC | 30.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 29.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08) | 08 | BAK | 25.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08) | 08 | DELTA | 23.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Charlie RedestamCharlie Redestam ('08) | 08 | Helsingør IF | 22.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 17.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08) | 08 | Esbjerg AM | 48.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08) | 08 | BAK | 41.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Charlie RedestamCharlie Redestam ('08) | 08 | Helsingør IF | 37.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 33.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Asta Als ChristensenAsta Als Christensen ('08) | 08 | Sparta | 33.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08) | 08 | DELTA | 30.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 23.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08) | 08 | Trongårdens IF | 44.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 32.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08) | 08 | Amager AC | 31.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Charlie RedestamCharlie Redestam ('08) | 08 | Helsingør IF | 29.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08) | 08 | DELTA | 26.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08) | 08 | BAK | 21.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 18.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71) | 71 | Roar Atletik | 10.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71) | 71 | Roar Atletik | 34.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71) | 71 | Roar Atletik | 35.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K50 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71) | 71 | Roar Atletik | 35.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 8.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 25.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 18.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stig FogStig Fog ('67) | 67 | Herlev Atletik | 34.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
René NyboRené Nybo ('61) | 61 | Hvidovre AM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 9.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 31.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 33.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 8.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 25.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 34.56 | |||||||||||
|