Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: Nålestævne 23.5.2023
Viborg Atletikstadion

M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK7736.68
  
 PB
2
Alex Gorpenko
Alex Gorpenko ('15)
HGF AM / UKR45.56
  
 PB
3
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM46.33
  
 PB
4
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK7748.44
  
 PB
5
Andreas Ageyev-Poulsen
Andreas Ageyev-Poulsen ('16)
HGF AM50.69
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK7736.32
  
 PB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM40.01
  
 PB
3
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM40.66
  
 PB
4
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7740.91
  
 PB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 29.32
  
 SB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7729.37
  
 PB
3Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK7731.58
  
 PB
4Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM32.85
  
 PB
Finale D
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM23.83
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM25.44
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM27.82
  
 PB
Finale E
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.92
  
 PB
2Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM24.79
  
 
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM25.54
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Finale D
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.82
  
 
 
10.82       
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM2:21.63
  
 SB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.44
0.0
  
 =PB
 
5.44 =PB
 0.0
       
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.73
0.0
  
 
 
4.73
 0.0
       
D17 Spydkast 700 gram    
Finale B
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM31.63
  
 PB
 
31.63 PB       
P17 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM37.05
  
 PB
2
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7740.87
  
 PB
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM45.88
  
 PB
4
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM50.73
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM40.88
  
 PB
2
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM42.45
  
 PB
Finale C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK7733.70
  
 PB
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM35.05
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM38.37
  
 PB
4
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK7738.45
  
 PB
5
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM38.75
  
 PB
Finale D
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM34.22
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7734.80
  
 PB
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM36.50
  
 PB
4Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12)SAK7739.96
  
 PB
Finale E
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM35.86
  
 PB
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7737.00
  
 PB
3
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM38.38
  
 PB
4
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM42.95
  
 PB
Finale F
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7729.05 w
  
 
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7730.77 w
  
 
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7731.65 w
  
 
4Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR32.35 w
  
 
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7729.27
  
 PB
2Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR31.61
  
 PB
3Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7732.53
  
 PB
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7733.50
  
 PB
5Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED35.10
  
 PB
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM26.90
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.87
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM29.06
  
 SB
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM31.38
  
 SB
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM34.74
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.39
+0.4
  
 PB
 
4.39 SB
 0.4
       
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.37
+0.9
  
 PB
 
4.37 PB
 0.9
       
D15 Spydkast 600 gram    
Finale B
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM35.86
  
 
 
35.86       
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM22.47
  
 PB
 
22.47 PB       
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM2:49.46
  
 PB
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3:06.52
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM13.61
  
 PB
2Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM17.92
  
 PB
P15 Højdespring    
Finale C
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.45
  
 
 
1.40
 XO
1.45
 XO
1.50
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.43
0.0
  
 PB
 
4.43 PB
 0.0
       
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.08
0.0
  
 PB
 
4.08 PB
 0.0
       
3Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.30
-0.8
  
 PB
 
3.30 PB
 -0.8
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Finale D
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.18
  
 PB
 
9.18 PB       
P15 Spydkast 500 gram    
Finale B
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM29.18
  
 PB
 
29.18 PB       
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM25.70
  
 
 
25.70       
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 14.69
  
 PB
2Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK7716.54
  
 PB
3Bernhard Juul MogensenBernhard Juul Mogensen ('10)HGF AM42.86
  
 PB
D13 Højdespring    
Finale B
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.45
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
XXX
 
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
 
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Finale C
1Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK774.11 w
w
  
 
 
4.11 PB       
2Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM3.54 w
w
  
 
 
3.54 PB       
3Bernhard Juul MogensenBernhard Juul Mogensen ('10)HGF AM3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB       
D13 Kuglestød 3.0 kg    
1Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK776.22
  
 PB
 
6.22 PB       
2William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11)Rødding Atletik 5.94
  
 PB
 
5.94 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 42.10
  
 PB
 
42.10 PB       
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 32.85
  
 PB
 
32.85 PB       
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7721.90
  
 
 
21.90       
4William Falkenberg IbsenWilliam Falkenberg Ibsen ('11)Rødding Atletik 18.30
  
 PB
 
18.30 PB       
5Bernhard Juul MogensenBernhard Juul Mogensen ('10)HGF AM12.50
  
 PB
 
12.50 PB       
D13 Boldkast 250 gram    
Finale B
1Gustav Juulsgaard TrærupGustav Juulsgaard Trærup ('11)Skive AM34.03
  
 PB
 
34.03 PB       
2Bernhard Juul MogensenBernhard Juul Mogensen ('10)HGF AM12.50
  
 PB
 
12.50 PB       
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Finale C
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR13.10
  
 PB
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7713.47
  
 PB
5Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM14.15
  
 PB
6Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK7715.03
  
 PB
Finale D
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR13.22
  
 PB
3Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7713.40
  
 PB
6Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED14.81
  
 PB
P13 Højdespring    
Finale B
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.15
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXX
     
2Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.10
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Finale C
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.44 w
w
  
 
 
4.44       
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.28 w
w
  
 
 
4.28       
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.10 w
w
  
 
 
4.10       
3Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.10 w
w
  
 
 
4.10 =SB       
5Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR3.92 w
w
  
 
 
3.92 PB       
6Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM3.52 w
w
  
 
 
3.52 PB       
7Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.51 w
w
  
 
 
3.51 PB       
8Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.42 w
w
  
 
 
3.42       
9Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.39 w
w
  
 
 
3.39       
10Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.37 w
w
  
 
 
3.37       
11Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.22 w
w
  
 
 
3.22       
P13 Kuglestød 2.0 kg    
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.94
  
 
 
9.94       
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.39
  
 
 
9.39       
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK777.92
  
 
 
7.92       
4Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR7.10
  
 PB
 
7.10 PB       
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK776.81
  
 PB
 
6.81 PB       
6Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK776.57
  
 
 
6.57       
7Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK775.93
  
 PB
 
5.93 PB       
8Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR5.75
  
 PB
 
5.75 PB       
9Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED5.60
  
 
 
5.60       
10Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK775.44
  
 
 
5.44       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik22.07
  
 
 
22.07       
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7719.06
  
 
 
19.06       
3Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7716.20
  
 PB
 
16.20 PB       
P13 Boldkast 145 gram    
Finale B
1Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM27.15
  
 PB
 
27.15 PB       
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM14.20
  
 PB
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM14.56
  
 PB
3
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM15.83
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM1.25
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.23
  O
1.25
  O
1.28
XXX
       
2
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK771.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
XXX
   
3
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK770.95
  
 PB
 
0.95
 XO
1.00
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK773.61 w
w
  
 
 
3.61 PB       
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.17 w
w
  
 
 
3.17 PB       
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM3.06 w
w
  
 
 
3.06 SB       
4
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK772.98 w
w
  
 
 
2.98 PB       
5
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM2.41 w
w
  
 
 
2.41 PB       
D11 Kuglestød 2.0 kg    
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM5.19
  
 PB
 
5.19 PB       
2
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK774.98
  
 PB
 
4.98 PB       
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM4.93
  
 PB
 
4.93 PB       
4
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK774.40
  
 SB
 
4.40 SB       
D11 Boldkast 145 gram    
1Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM27.00
  
 PB
 
27.00 PB       
2
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM23.17
  
 PB
 
23.17 PB       
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM21.80
  
 SB
 
21.80 SB       
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM12.43 w
  
 
3Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK7712.83 w
  
 
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7713.20
  
 PB
3
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM14.28
  
 PB
Finale D
Vind: +1.6
Vind: +1.6
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM13.91
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
    
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
    
1Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK771.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
    
4
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK773.86 w
w
  
 
 
3.86       
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.72 w
w
  
 
 
3.72 PB       
3Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK773.66 w
w
  
 
 
3.66       
4Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.52 w
w
  
 
 
3.52 PB       
5
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.36 w
w
  
 
 
3.36 SB       
5Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.36 w
w
  
 
 
3.36 PB       
7
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM3.28 w
w
  
 
 
3.28 PB       
8
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.26 w
w
  
 
 
3.26 PB       
9
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.10 w
w
  
 
 
3.10       
10Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12)SAK772.91 w
w
  
 
 
2.91       
11
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM2.76 w
w
  
 
 
2.76 PB       
12
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.51 w
w
  
 
 
2.51       
P11 Kuglestød 2.0 kg    
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM7.40
  
 PB
 
7.40 PB       
2Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK776.54
  
 
 
6.54       
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM5.02
  
 SB
 
5.02 SB       
4Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.97
  
 
 
4.97       
5Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK774.77
  
 
 
4.77       
6
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.61
  
 SB
 
4.61 SB       
7
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM4.07
  
 
 
4.07       
8
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.95
  
 
 
3.95       
9
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM3.94
  
 PB
 
3.94 PB       
10
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.81
  
 PB
 
3.81 PB       
11
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.22
  
 
 
3.22       
P11 Boldkast 145 gram    
1Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK7722.70
  
 
 
22.70       
2Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12)SAK7720.84
  
 PB
 
20.84 PB       
3
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM16.78
  
 PB
 
16.78 PB       
D9 40 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 8.24
  
 PB
2
Andreas Ageyev-Poulsen
Andreas Ageyev-Poulsen ('16)
HGF AM8.86
  
 PB
3
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM9.59
  
 PB
4
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM11.78
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK777.14
  
 PB
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.68
  
 SB
3
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM8.04
  
 PB
4
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro8.17
  
 PB
5
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK778.37
  
 SB
6
Alex Gorpenko
Alex Gorpenko ('15)
HGF AM / UKR9.23
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK773.39 w
w
  
 
 
3.39       
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik3.10 w
w
  
 
 
3.10 PB       
3
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK772.80 w
w
  
 
 
2.80       
4
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro2.76 w
w
  
 
 
2.76 PB       
5
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM2.44 w
w
  
 
 
2.44 PB       
6
Alex Gorpenko
Alex Gorpenko ('15)
HGF AM / UKR2.27 w
w
  
 
 
2.27 PB       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK775.09
  
 PB
 
5.09 PB       
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.18
  
 SB
 
4.18 SB       
3
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK773.84
  
 
 
3.84       
4
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM3.67
  
 PB
 
3.67 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK7727.40
  
 PB
 
27.40 PB       
2
Alex Gorpenko
Alex Gorpenko ('15)
HGF AM / UKR15.93
  
 PB
 
15.93 PB       
3
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro12.16
  
 PB
 
12.16 PB       
P9 40 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM7.93
  
 PB
2
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 8.07
  
 SB
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.21
  
 SB
4
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK778.59
  
 PB
5
Hannah Gavlshøj Mortensen
Hannah Gavlshøj Mortensen ('16)
AK Holstebro9.93
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM6.91
  
 PB
2
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK777.92
  
 PB
3
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK778.11
  
 PB
4
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.41
  
 SB
5
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM8.81
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.33 w
w
  
 
 
3.33 PB       
2
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.74 w
w
  
 
 
2.74 SB       
3
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.68 w
w
  
 
 
2.68       
4
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 2.62 w
w
  
 
 
2.62 SB       
5
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK772.50 w
w
  
 
 
2.50 PB       
6
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM2.48 w
w
  
 
 
2.48 PB       
7
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.41 w
w
  
 
 
2.41 SB       
8
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK772.22 w
w
  
 
 
2.22 PB       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK773.66
  
 PB
 
3.66 PB       
2
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM3.33
  
 PB
 
3.33 PB       
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.93
  
 SB
 
2.93 SB       
4
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK772.40
  
 PB
 
2.40 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM18.43
  
 PB
 
18.43 PB       
2
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK7714.66
  
 PB
 
14.66 PB       
3
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 10.37
  
 SB
 
10.37 SB       
4
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM10.20
  
 PB
 
10.20 PB       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 2.57 w
w
  
 
 
2.57 PB       
2
Andreas Ageyev-Poulsen
Andreas Ageyev-Poulsen ('16)
HGF AM2.22 w
w
  
 
 
2.22 PB       
3
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM1.85 w
w
  
 
 
1.85 PB       
4
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM1.66 w
w
  
 
 
1.66 PB       
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM3.47
  
 PB
 
3.47 PB       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 27.55
  
 PB
 
27.55 PB       
2
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM13.35
  
 PB
 
13.35 PB       
3
Andreas Ageyev-Poulsen
Andreas Ageyev-Poulsen ('16)
HGF AM7.66
  
 PB
 
7.66 PB       
4
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM7.00
  
 PB
 
7.00 PB       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.37 w
w
  
 
 
2.37 PB       
2
Hannah Gavlshøj Mortensen
Hannah Gavlshøj Mortensen ('16)
AK Holstebro2.02 w
w
  
 
 
2.02 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hannah Gavlshøj Mortensen
Hannah Gavlshøj Mortensen ('16)
AK Holstebro7.64
  
 PB
 
7.64 PB       
2
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM6.10
  
 SB
 
6.10 SB       

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne