Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Nordic Athletics Championships 27‐28.5.2023
Østerbro Stadion

M 100 m    
27.5. Vind: +2.4

Finale A

Finale
27.5.Vind: +2.4
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
/ SWE10.09 w
  
 
2
Kolbeinn Hödur Gunnarsson
Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95)
/ ISL10.29 w
  
 
3
Jacob Vaula
Jacob Vaula ('01)
/ NOR10.40 w
  
 
4Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.45 w
  
 
5Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.46 w
  
 
6
Simon Plesse
Simon Plesse ('02)
/ SWE10.50 w
  
 
7
William Thor
William Thor 
/ SWE10.52 w
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5. Vind: +0.1
27.5.Vind: +0.1
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
/ SWE10.30
Q
  
 SB
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.42
Q
  
 SB
3
Jacob Vaula
Jacob Vaula ('01)
/ NOR10.50
q
  
 
4Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.56
q
  
 =PB
5
Simon Plesse
Simon Plesse ('02)
/ SWE10.62
q
  
 
Indledende 2
27.5. Vind: -2.9
27.5.Vind: -2.9
1
Kolbeinn Hödur Gunnarsson
Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95)
/ ISL10.61
Q
  
 SB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.72
Q
  
 
3
William Thor
William Thor 
/ SWE10.73
q
  
 SB
4
Riku Illukka
Riku Illukka ('99)
/ FIN10.74
  
 SB
5
Viktor Thor
Viktor Thor 
/ SWE10.76
  
 SB
6Valentin JensenValentin Jensen ('05)Sparta10.85
  
 
M 200 m    
28.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
28.5.Vind: +0.8
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
/ SWE20.44
  
 PB
2
Viljami Kaasalainen
Viljami Kaasalainen ('95)
/ FIN20.90
  
 PB
3
Kolbeinn Hödur Gunnarsson
Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95)
/ ISL20.91
  
NR PB
4
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
/ FIN20.92
  
 SB
5Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190021.11
  
 SB
Finale B
28.5. Vind: +1.2
28.5.Vind: +1.2
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.31
  
 SB
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.57
  
 
3
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
/ NOR21.70
  
 SB
4
Jonas Berggård Skåden
Jonas Berggård Skåden ('02)
/ NOR21.96
  
 
M 400 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Håvard Bentdal Ingvaldsen
Håvard Bentdal Ingvaldsen ('02)
/ NOR46.32
  
 SB
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta46.40
  
 SB
3
Andreas Grimerud
Andreas Grimerud ('03)
/ NOR46.43
  
 SB
4Benjamin LoboBenjamin Lobo ('97)Sparta46.76
  
 SB
5
Viljami Kaasalainen
Viljami Kaasalainen ('95)
/ FIN46.92
  
 SB
6
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
/ SWE47.20
  
 SB
Finale B
27.5.
27.5.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið47.24
  
 PB
2
Samuel Purola
Samuel Purola 
/ FIN47.53
  
 SB
3
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
/ NOR47.64
  
 SB
4
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
/ SWE47.68
  
 SB
5
Mattias Waernulf
Mattias Waernulf ('02)
/ SWE47.94
  
 SB
6
Alexander Nyström
Alexander Nyström ('03)
/ SWE49.18
  
 SB
M 800 m    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Joonas Rinne
Joonas Rinne ('95)
/ FIN1:48.23
  
 SB
2Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik1:48.79
  
 SB
3
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
/ SWE1:49.08
  
 SB
4
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
/ SWE1:49.51
  
 SB
5Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:51.10
  
 PB
6
Ole Jakob Høsteland Solbu
Ole Jakob Høsteland Solbu ('03)
/ NOR1:53.03
  
 SB
7Nick JensenNick Jensen ('91)Vejle IF2:00.60
  
 
Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF DNF
  
 
M 1500 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
/ SWE3:39.01
  
 SB
2Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik3:40.19
  
 
3
Ferdinand Kvan Edman
Ferdinand Kvan Edman ('93)
/ NOR3:40.77
  
 SB
4
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
/ SWE3:41.49
  
 
5
Santtu Heikkinen
Santtu Heikkinen ('02)
/ FIN3:41.69
  
 
6
Even Brøndbo Dahl
Even Brøndbo Dahl ('94)
/ NOR3:42.25
  
 SB
7
Esten Hansen-Møllerud Hauen
Esten Hansen-Møllerud Hauen ('03)
/ NOR3:42.48
  
 SB
8Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:42.83
  
 SB
9Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)BAC3:47.40
  
 SB
10Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 3:48.88
  
 SB
11
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
/ SWE3:51.39
  
 SB
12Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK774:01.16
  
 SB
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
/ SWE DNF
  
 
M 5000 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik13:50.80
  
 
2
Mohammadreza Abootorabi
Mohammadreza Abootorabi ('89)
/ SWE13:51.26
  
 SB
3Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik13:53.19
  
 SB
4
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
/ SWE14:03.55
  
 SB
5
Olle Ahlberg
Olle Ahlberg ('97)
/ SWE14:05.34
  
 
6
Mathias Flak
Mathias Flak ('99)
/ NOR14:08.13
  
 SB
7
Kristoffer Sagli
Kristoffer Sagli ('02)
/ NOR14:17.67
  
 PB
Hlynur Andrésson
Hlynur Andrésson ('93)
/ ISL DQ
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik DNF
  
 
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF DNF
  
 
M 3000 m forh.    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
/ SWE8:45.93
  
 PB
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:48.35
  
 SB
3
Vebjørn Hovdejord
Vebjørn Hovdejord ('03)
/ NOR8:53.66
  
 PB
4
Miguel Palm
Miguel Palm ('98)
/ SWE8:54.93
  
 SB
5
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
/ SWE9:00.59
  
 SB
6
Jesper Lundin
Jesper Lundin ('02)
/ NOR9:00.82
  
 SB
7Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta9:16.55
  
 SB
8Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:30.90
  
 
M 110 m hæk    
28.5. Vind: +1.9

Finale A

Finale
28.5.Vind: +1.9
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
/ SWE13.50
  
 PB
2
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
/ SWE13.74
  
 
3
Ilari Manninen
Ilari Manninen ('97)
/ FIN13.93
  
 SB
4
Anton Levin
Anton Levin ('92)
/ SWE14.15
  
 SB
5Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.38
  
 PB
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.52
  
 PB
7Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta14.81
  
 PB
8
Herman Ellingsen
Herman Ellingsen ('02)
/ NOR14.93
  
 
M 110 m hæk extra    
28.5. Vind: +1.1

Finale A

Finale
28.5.Vind: +1.1
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
/ SWE13.78
  
 
2
Ilari Manninen
Ilari Manninen ('97)
/ FIN13.87
  
 SB
3
Anton Levin
Anton Levin ('92)
/ SWE14.09
  
 SB
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.47
  
 PB
M 400 m hæk    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Tuomas Lehtonen
Tuomas Lehtonen ('98)
/ FIN50.92
  
 SB
2
Karl Wållgren
Karl Wållgren ('01)
/ SWE51.49
  
 SB
3Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta52.36
  
 PB
4
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
/ SWE52.96
  
 SB
5
Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon ('01)
/ NOR54.23
  
 
M Højdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
/ SWE2.18
  
 =PB
 
2.00
  O
2.03
  O
2.06
  O
2.09
  O
2.12
  O
2.15
  O
2.18
  O
2.21
XXX
2
Daniel Kosonen
Daniel Kosonen 
/ FIN2.15
  
 SB
 
2.06
  O
2.09
  O
2.12
  O
2.15
  O
2.18
  Xs
2.21
  XX
  
3Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.00
  
 SB
 
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
  O
2.03
XXX
    
4Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja2.00
  
 
 
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
XXO
2.03
XXX
    
M Stangspring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Juho Alasaari
Juho Alasaari ('03)
/ FIN5.30
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXO
5.55
XXX
     
2
William Asker
William Asker ('04)
/ SWE5.20
  
 =PB
 
4.80
 XO
5.00
XXO
5.20
  O
5.30
XXs
5.40
  X
   
3
Tommi Holttinen
Tommi Holttinen ('97)
/ FIN5.10
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXX
      
4
Andreas F. T. Gjesdal
Andreas F. T. Gjesdal ('95)
/ NOR5.10
  
 =PB
 
4.90
  O
5.00
 XO
5.10
XXO
5.20
  Xs
5.30
  XX
   
5
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
/ SWE5.00
  
 SB
 
4.80
  O
5.00
XXO
5.10
XXX
     
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.90
  
 SB
 
4.50
  O
4.70
XXO
4.80
 XO
4.90
  O
5.00
XXX
   
7Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.80
  
 SB
 
4.50
  O
4.80
  O
4.90
XXr
     
8
Viktor Rahm
Viktor Rahm ('05)
/ SWE4.70
  
 
 
4.70
 XO
4.90
XXX
      
Oscar Janson
Oscar Janson ('75)
/ SWE NH
  
 
 
4.70
XXX
       
M Længdespring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes ('01)
/ NOR7.72
+2.0
  
 SB
 
  X7.49
 0.0
7.72
 2.0
7.62
 1.9
  X7.54
 1.5
  
2
Daníel Ingi Egilsson
Daníel Ingi Egilsson 
/ ISL7.53
0.0
  
 
 
7.52
 0.0
  X7.53
 0.0
  X  X  X  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.46
+1.0
  
 SB
 
3.72 SB
 0.2
  X7.04 SB
 -0.3
  X7.46 SB
 1.0
  –  
4
Marius Bull Hjeltnes
Marius Bull Hjeltnes ('96)
/ NOR7.41
0.0
  
 =SB
 
  X7.14
 1.5
7.30 SB
 0.0
7.41 SB
 0.0
7.35
 -0.3
  X  
5Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.39
+1.4
  
 PB
 
7.32 PB
 1.6
7.06
 -0.3
7.16
 1.0
  X  X7.39 PB
 1.4
  
6
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
/ SWE7.35
+2.0
  
 SB
 
7.07 SB
 0.2
7.11 SB
 -0.3
  X7.12 SB
 1.5
7.25 SB
 0.0
7.35 SB
 2.0
  
7Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM7.32
+1.7
  
 PB
 
  X7.08
 1.3
  X7.15
 0.0
7.25
 0.0
7.32 PB
 1.7
  
8Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.06
-1.4
  
 
 
  X  X7.06
 -1.4
  X  X  X  
9
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
/ SWE6.92
-1.4
  
 SB
 
6.92 SB
 -1.4
  X  X     
M Trespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Daníel Ingi Egilsson
Daníel Ingi Egilsson 
/ ISL15.98
+1.2
  
 PB
 
  X15.18 SB
 0.0
  X  X15.98 SB
 1.2
15.53
 1.9
  
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik15.19 w
+2.4
  
 
 
15.19
 2.4
15.01
 0.4
15.07 =SB
 0.5
  –  X  –  
3Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Aarhus 190014.81
0.0
  
 SB
 
  X  X14.81 SB
 0.0
  –  X  X  
4
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
/ SWE14.45
+0.1
  
 SB
 
13.31 SB
 0.4
  X  X14.45 SB
 0.1
  X  X  
5
Sondre Vie Ytrearne
Sondre Vie Ytrearne ('01)
/ NOR14.42 w
+2.9
  
 
 
13.38
 3.1
  X  X  X14.42
 2.9
  X  
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
/ SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
/ SWE19.74
  
 SB
 
19.53 SB  X  X19.64 SB  X19.74 SB  
2
Jesper Ahlin
Jesper Ahlin ('03)
/ SWE17.91
  
 PB
 
  X17.91 PB  X  X17.55  X  
3Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Hvidovre AM16.76
  
 SB
 
15.8416.54 SB16.76 SB16.4216.36  X  
4
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
/ SWE16.72
  
 PB
 
16.5416.72 PB  X16.0516.36  X  
5
Gabriel Heen
Gabriel Heen ('95)
/ SWE16.38
  
 
 
16.06  X  X  X  X16.38  
6Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM16.32
  
 PB
 
16.15 PB16.32 PB  X  X  X  X  
7Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.02
  
 
 
  X15.0214.7915.02  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Gudni Valur Guðnason
Gudni Valur Guðnason ('95)
/ ISL63.41
  
 
 
63.4162.74  X61.2662.1362.97  
2
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
/ NOR61.11
  
 SB
 
  X59.75 SB60.80 SB61.11 SB  X59.26  
3
Mimir Sigurðsson
Mimir Sigurðsson ('99)
/ ISL54.81
  
 
 
53.5153.3553.3754.8152.4453.37  
4Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 54.61
  
 
 
54.4451.7551.43  X  X54.61  
5Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik52.68
  
 
 
52.34  X50.6552.5652.6851.28  
6
Oskar Antonsson
Oskar Antonsson ('98)
/ SWE51.98
  
 
 
  X50.6251.9849.9450.06  X  
7
Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi ('93)
/ SWE51.12
  
 
 
49.65  X  X51.12  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Aaron Kangas
Aaron Kangas ('97)
/ FIN73.37
  
 
 
  X69.9972.4971.8071.4473.37  
2
Hilmar Örn Jónsson
Hilmar Örn Jónsson ('96)
/ ISL73.28
  
 
 
66.9071.2173.28  X  X  X  
3
Tuomas Seppänen
Tuomas Seppänen ('86)
/ FIN73.16
  
 SB
 
71.01 SB71.10 SB71.11 SB67.2269.4973.16 SB  
4
Henri Liipola
Henri Liipola ('94)
/ FIN72.10
  
 SB
 
71.0972.10 SB71.5269.4571.2371.12  
5
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
/ SWE70.69
  
 
 
69.76  X70.6968.46  X  X  
6Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM63.81
  
 
 
61.96  X63.52  X61.8563.81  
7Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM62.53
  
 PB
 
61.7461.81  X60.59  X62.53 PB  
8
Karl Ludvik
Karl Ludvik ('02)
/ SWE61.84
  
 
 
61.84  X  X59.6661.2458.91  
9
Alfons Haals
Alfons Haals ('02)
/ SWE61.04
  
 
 
60.7161.04  X     
M Spydkast 800 gram    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Sindri Hrafn Gudmundsson
Sindri Hrafn Gudmundsson ('95)
/ ISL76.40
  
 
 
74.2376.40  –72.34  –  –  
2
Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson ('97)
/ ISL75.38
  
 
 
71.4575.3875.3873.7472.0375.13  
3
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
/ SWE75.08
  
 
 
71.4571.5972.5975.08  X  X  
4
Teemu Narvi
Teemu Narvi 
/ FIN73.16
  
 SB
 
71.8271.3971.3570.2070.8573.16 SB  
5
Myron Weinberg
Myron Weinberg ('99)
/ NOR72.92
  
 SB
 
67.2768.4069.2768.3771.44 SB72.92 SB  
6Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta67.66
  
 SB
 
67.66 SB59.74  X  –    
7Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190064.54
  
 
 
63.93  X  X64.54  X  –  
8Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM62.42
  
 
 
  X62.42  X  X  X  X  
M 4 x 100 m stafet    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Sverige 
Sverige  
/ SWE40.02
  
 
  Thomas Jones, Milo Wahlgren, Alexander Pilgrim, Emil Johansson
Danmark Danmark  DQ
  
 
  Valentin Jensen, Mikkel Johansson, Jacob Hvorup, Frederik Schou-Nielsen
M 4 x 400 m stafet    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Sverige 
Sverige  
/ SWE3:09.99
  
 
  Gustav Gahne, Mattias Waernulf, Alexander Nyström, Emil Johansson
2
 
  
/ NOR3:11.20
  
 
  Håvard Bentdal Ingvaldsen, Andreas Grimerud, Andreas Haara Bakketun, Andreas Joseph Dixon
3Danmark Danmark  3:13.78
  
DUR DUR-19 
  Sofus Olivarius Vølund, Jónas Gunnleivsson Isaksen, Joel Frederik von d'Ahe, Carl Bäckström Nielsen
K 100 m    
27.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
27.5.Vind: +0.8
1
Lotta Kemppinen
Lotta Kemppinen ('98)
/ FIN11.47
  
 SB
2
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
/ SWE11.56
  
 SB
3
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
/ NOR11.56
  
 SB
4
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
/ ISL11.73
  
 SB
5
Anna Pursiainen
Anna Pursiainen ('03)
/ FIN11.76
  
 SB
6
Nora Lindahl
Nora Lindahl ('04)
/ SWE11.84
  
 
7
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
/ NOR11.90
  
 SB
8
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
/ SWE11.93
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5. Vind: +0.8
27.5.Vind: +0.8
1
Lotta Kemppinen
Lotta Kemppinen ('98)
/ FIN11.57
Q
  
 SB
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
/ NOR11.68
Q
  
 SB
3
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
/ ISL11.84
q
  
 SB
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.98
  
 SB
5Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.01
  
 
6
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
/ NOR12.01
  
 SB
7
Johanna Kylmänen
Johanna Kylmänen ('02)
/ FIN12.06
  
 SB
Indledende 2
27.5. Vind: -1.2
27.5.Vind: -1.2
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
/ SWE11.64
Q
  
 SB
2
Anna Pursiainen
Anna Pursiainen ('03)
/ FIN11.88
Q
  
 SB
3
Nora Lindahl
Nora Lindahl ('04)
/ SWE11.90
q
  
 
4
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
/ SWE11.92
q
  
 SB
5
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
/ NOR11.98
q
  
 SB
6
Maren Bakke Amundsen
Maren Bakke Amundsen ('03)
/ NOR12.07
  
 
7Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta12.09
  
 
K 200 m    
28.5. Vind: +2.0

Finale A

Finale
28.5.Vind: +2.0
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
/ SWE23.32
  
 SB
2
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
/ NOR23.47
  
 PB
3
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
/ SWE23.79
  
 SB
4
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
/ FIN23.97
  
 SB
5
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
/ ISL23.98
  
 SB
Finale B
28.5. Vind: +0.7
28.5.Vind: +0.7
1
Maren Bakke Amundsen
Maren Bakke Amundsen ('03)
/ NOR23.92
  
 SB
2
Mette Baas
Mette Baas 
/ FIN24.05
  
 SB
3
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
/ FIN24.33
  
 SB
4
Anna Pursiainen
Anna Pursiainen ('03)
/ FIN24.35
  
 SB
5Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF24.49
  
 SB
6
Annimari Korte
Annimari Korte ('88)
/ FIN24.51
  
 PB
K 400 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard ('02)
/ NOR53.09
  
 SB
2
Mette Baas
Mette Baas 
/ FIN53.13
  
 SB
3
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
/ FIN53.99
  
 SB
4
Kaitesi Ertzgaard
Kaitesi Ertzgaard 
/ NOR54.60
  
 SB
5Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta55.00
  
 SB
6
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
/ FIN55.04
  
 SB
7Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta55.72
  
 SB
8
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
/ SWE55.73
  
 SB
K 800 m    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:04.72
  
 
2
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
/ SWE2:05.46
  
 SB
3
Maria Freij
Maria Freij ('98)
/ SWE2:05.95
  
 PB
4
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
/ NOR2:07.07
  
 SB
5Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:08.80
  
 SB
6
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
/ NOR2:10.30
  
 
7Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:10.51
  
 SB
8
Malin Nyfors
Malin Nyfors ('97)
/ NOR2:10.68
  
 
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik DNF
  
 
K 1500 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:16.02
  
DUR-18 PB
2
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
/ SWE4:18.38
  
 PB
3
Malin Edland
Malin Edland ('99)
/ NOR4:18.56
  
 SB
4
Grethe Tyldum
Grethe Tyldum ('01)
/ NOR4:19.29
  
 PB
5
Ilona Mononen
Ilona Mononen ('03)
/ FIN4:19.30
  
 SB
6
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
/ SWE4:21.02
  
 PB
7
Sara Busic
Sara Busic ('02)
/ NOR4:21.95
  
 SB
8
Saga Provci
Saga Provci ('04)
/ SWE4:25.16
  
 SB
Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta DNF
  
 
K 5000 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta15:53.20
  
 PB
2
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
/ NOR15:53.45
  
 PB
3
Nina Chydenius
Nina Chydenius ('90)
/ FIN15:58.01
  
 PB
4
Ilona Mononen
Ilona Mononen ('03)
/ FIN16:03.00
  
 SB
5
Ine Bakken
Ine Bakken ('96)
/ NOR16:04.79
  
 SB
6
Hanne Mjøen Maridal
Hanne Mjøen Maridal ('96)
/ NOR16:13.91
  
 PB
7
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
/ NOR16:33.60
  
 SB
8
Elin Brink
Elin Brink ('97)
/ SWE16:44.46
  
 SB
9Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM16:58.25
  
 
10Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:01.12
  
 
11Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik17:02.00
  
 PB
12Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta17:09.18
  
 SB
13Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 17:19.43
  
 
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
/ SWE DNF
  
 
Sylvia Kiberenge
Sylvia Kiberenge ('90)
/ KEN DNF
  
 
K 3000 m forh.    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta9:46.41
  
 PB
2
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
/ SWE9:57.94
  
 SB
3Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta10:02.69
  
 PB
4
Amélie Svensson
Amélie Svensson ('96)
/ SWE10:17.39
  
 
5Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190010:49.46
  
 
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
/ SWE DNF
  
 
Sara Aarsvoll Svarstad
Sara Aarsvoll Svarstad ('97)
/ NOR DQ
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
28.5. Vind: +0.7

Finale A

Finale
28.5.Vind: +0.7
1
Annimari Korte
Annimari Korte ('88)
/ FIN13.04
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.21
  
 
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.38
  
 
4
Saara Keskitalo
Saara Keskitalo 
/ FIN13.49
  
 
5
Vilma Itälinna
Vilma Itälinna ('03)
/ FIN13.58
  
 
6
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
/ NOR13.60
  
 SB
7
Ingrid Pernille Rismark
Ingrid Pernille Rismark ('01)
/ NOR13.64
  
 PB
8
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
/ SWE13.69
  
 
Indledende heats28.5.
Indledende 1
28.5. Vind: +1.6
28.5.Vind: +1.6
1
Annimari Korte
Annimari Korte ('88)
/ FIN13.06
Q
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.31
Q
  
 SB
3
Saara Keskitalo
Saara Keskitalo 
/ FIN13.34
q
  
 SB
4
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
/ SWE13.67
q
  
 SB
5
Ingrid Pernille Rismark
Ingrid Pernille Rismark ('01)
/ NOR13.70
q
  
 PB
6
Martine Hjørnevik
Martine Hjørnevik ('01)
/ NOR13.72
  
 SB
7
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
/ SWE14.14
  
 PB
8Ida BoelIda Boel Aarhus 190014.30
  
 SB
Indledende 2
28.5. Vind: -0.4
28.5.Vind: -0.4
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.25
Q
  
 
2
Vilma Itälinna
Vilma Itälinna ('03)
/ FIN13.53
Q
  
 
3
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
/ NOR13.66
q
  
 SB
4Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.89
  
 
5Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik13.97
  
 SB
6Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.00
  
 SB
7
Josefina Maria Biernacki
Josefina Maria Biernacki ('03)
/ NOR14.55
  
 
K 400 m hæk    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
/ NOR57.74
  
 SB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190058.11
  
 SB
3
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
/ NOR59.55
  
 SB
4
Laura Loponen
Laura Loponen ('04)
/ FIN1:00.16
  
 SB
Finale B
27.5.
27.5.
1
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
/ NOR58.05
  
 SB
2
Kristiina Halonen
Kristiina Halonen ('97)
/ FIN58.30
  
 SB
3
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
/ NOR59.96
  
 SB
4
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
/ SWE1:00.54
  
 SB
K Højdespring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
/ SWE1.85
  
 PB
 
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.88
XXX
 
2
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
/ SWE1.82
  
 
 
1.70
  O
1.76
 XO
1.79
  O
1.82
 XO
1.85
XXX
   
2
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
/ SWE1.82
  
 SB
 
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
 XO
1.82
 XO
1.85
XXX
  
4
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
/ SWE1.82
  
 SB
 
1.65
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
XXO
1.82
XXO
1.85
XXX
 
5Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.73
XXX
    
K Stangspring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.50
  
 SB
 
4.00
  O
4.20
  O
4.30
  O
4.40
XXs
4.50
  O
4.60
XXX
  
2
Saga Andersson
Saga Andersson 
/ FIN4.50
  
 PB
 
4.00
  O
4.20
  O
4.30
  O
4.40
 XO
4.50
XXO
4.60
XXX
  
3
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
/ NOR4.30
  
 PB
 
3.90
  O
4.10
XXO
4.20
  O
4.30
 XO
4.40
XXX
   
4
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
/ SWE3.90
  
 SB
 
3.50
  O
3.70
 XO
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
XXX
   
5Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.70
  
 PB
 
3.30
  O
3.50
  O
3.70
  O
3.80
XXX
    
6Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.70
  
 =SB
 
3.30
  O
3.50
  O
3.70
XXO
3.80
XXX
    
7Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.50
  
 =SB
 
3.30
  O
3.50
 XO
3.70
XXX
     
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
/ SWE NH
  
 
 
3.80
XXX
       
K Længdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
/ SWE6.39
+1.1
  
 =SB
 
6.39 =SB
 1.1
6.28
 0.4
6.18
 1.0
  X  X6.07
 0.0
  
2
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
/ SWE6.29
+0.2
  
 =PB
 
6.11 SB
 0.0
6.28 SB
 1.1
  X  X  X6.29 =PB
 0.2
  
3
Karolina Svensson
Karolina Svensson ('99)
/ SWE6.29 w
+2.5
  
 
 
  X  X6.29
 2.5
5.53
 1.3
5.62
 0.5
  X  
4
Hafdís Sigurðardóttir
Hafdís Sigurðardóttir ('87)
/ ISL6.22
+1.0
  
 SB
 
6.03 SB
 0.5
6.22 SB
 1.0
  X  X  X  X  
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta6.12
+1.0
  
 PB
 
5.72
 1.3
  X6.05
 2.7
  X5.78
 1.3
6.12 PB
 1.0
  
6Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta6.04
+1.7
  
 PB
 
5.95 PB
 2.0
  X6.00 PB
 2.0
  X6.04 PB
 1.7
5.93
 1.7
  
7
Thale Leirfall Bremset
Thale Leirfall Bremset ('99)
/ NOR6.04
+0.8
  
 SB
 
5.76 SB
 0.3
  X6.04 SB
 0.8
5.85
 0.0
  X  X  
8Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik6.02
+0.4
  
 SB
 
6.00 SB
 1.5
  X5.95
 2.1
  X6.02 SB
 0.4
  X  
9Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.94
0.0
  
 
 
  X5.94
 0.0
  X     
10
Mia Guldteig Lien
Mia Guldteig Lien ('03)
/ NOR5.60
+1.6
  
 
 
  X  X5.60
 1.6
     
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
/ NOR NM
  
 
 
  X  X  X     
K Trespring     
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
/ SWE14.00
+1.7
  
 SB
 
13.47 SB
 -0.1
  X14.00 SB
 1.7
  X  X13.83
 2.8
  
2
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
/ SWE13.59 w
+2.2
  
 
 
12.74
 0.0
13.38 =SB
 0.0
  X
 0.0
  X13.59
 2.2
13.08
 -0.7
  
3
Rachel Ombeni
Rachel Ombeni ('01)
/ NOR13.43
+1.7
  
 PB
 
12.98
 1.9
13.20
 2.2
13.43 PB
 1.7
12.87
 0.0
  –12.86
 0.1
  
4
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
/ ISL13.40
+0.2
  
NR PB
 
12.93 PB
 -1.8
13.30 PB
 1.6
13.18
 1.4
13.32 PB
 1.3
13.40 PB
 0.2
12.05
 -0.3
  
5Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.96
0.0
  
 SB
 
12.74 SB
 0.0
  X
 0.3
12.87 SB
 1.0
  X12.96 SB
 0.0
  X  
6
Kajsa Lindqvist
Kajsa Lindqvist 
/ SWE12.79 w
+2.8
  
 
 
12.64 =SB
 1.3
  X  X12.24
 0.7
  X12.79
 2.8
  
7Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.78
+1.3
  
 
 
12.71
 -0.9
12.78
 1.3
  X  X
 0.0
12.63
 -0.1
  X  
8
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
/ SWE12.26
0.0
  
 SB
 
  X  X12.26 SB
 0.0
  X12.17
 0.0
  X  
9Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.02
0.0
  
 SB
 
  X12.02 SB
 0.0
12.01
 0.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Eveliina Rouvali
Eveliina Rouvali ('97)
/ FIN17.53
  
 PB
 
16.5017.53 PB  X  X  X  X  
2
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
/ SWE17.41
  
 
 
  X  X16.2217.17  X17.41  
3
Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä ('94)
/ FIN16.73
  
 SB
 
15.6916.58 SB16.5416.4716.3316.73 SB  
4
Emilia Malmehed
Emilia Malmehed ('01)
/ SWE15.10
  
 PB
 
14.51 SB14.5015.10 PB14.3914.37  X  
5Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.58
  
DR40 SB
 
14.29 SB14.39 SB14.46 SB14.3114.52 SB14.58 SB  
6
Victoria Wickman
Victoria Wickman ('03)
/ SWE14.27
  
 
 
13.5513.9014.2714.04  X13.94  
7Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.83
  
 
 
13.5313.8312.9813.4413.63  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Vanessa Kamga
Vanessa Kamga ('98)
/ SWE57.39
  
 
 
53.7652.70  X  X52.0557.39  
2
Lotta Flatum
Lotta Flatum ('02)
/ NOR55.82
  
 
 
55.10  X55.67  X55.82  X  
3Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM55.01
  
 
 
53.0353.6453.7654.1254.1455.01  
4
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
/ SWE54.56
  
 
 
49.4952.29  X53.0254.4454.56  
5Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta54.54
  
 
 
  X54.54  X52.8953.87  X  
6
Helena Leveelahti
Helena Leveelahti ('99)
/ FIN54.15
  
 
 
53.3451.51  X51.3552.6654.15  
7
Emma Ljungberg
Emma Ljungberg ('94)
/ SWE53.49
  
 
 
52.42  X51.71  X52.4453.49  
8
Daniella Persson
Daniella Persson 
/ SWE50.35
  
 
 
  X50.35  X  X  X  X  
9Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik43.66
  
 
 
  X43.66  X     
K Hammerkast 4.0 kg    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Krista Tervo
Krista Tervo ('97)
/ FIN71.86
  
 SB
 
67.04 SB  X71.86 SB  X  X  X  
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta70.54
  
 
 
69.6669.6470.2769.0767.4570.54  
3
Suvi Koskinen
Suvi Koskinen ('97)
/ FIN68.85
  
 
 
68.4868.8567.9663.88  X  X  
4
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
/ SWE67.60
  
 
 
64.3367.60  X66.2466.0466.72  
5
Rebecka Hallerth
Rebecka Hallerth ('96)
/ SWE65.51
  
 PB
 
63.9465.51 PB  X64.2863.9561.74  
6
Sara Forssell
Sara Forssell 
/ SWE64.99
  
 
 
64.9963.9864.5963.7863.94  X  
7Liv WintherLiv Winther ('02)Sparta63.78
  
DUR-21 PB
 
63.78 PB  X61.2162.67  X  X  
8
Vigdis Jónsdóttir
Vigdis Jónsdóttir ('96)
/ ISL61.26
  
 
 
  X  X61.26  X  X  X  
K Spydkast 600 gram    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Anni-Linnea Alanen
Anni-Linnea Alanen ('02)
/ FIN54.42
  
 
 
  X52.91  X  X54.0554.42  
2
Amanda Olsson
Amanda Olsson ('03)
/ SWE49.82
  
 PB
 
45.9045.7546.2545.0649.82 PB47.27  
3
Beatrice Lantz
Beatrice Lantz ('97)
/ SWE47.91
  
 
 
45.6145.4947.2447.9145.3343.37  
4
Matilda Elfgaard
Matilda Elfgaard ('92)
/ SWE46.64
  
 
 
46.64  X45.6342.8144.80  X  
5
Emelie Olsson
Emelie Olsson ('05)
/ SWE46.11
  
 
 
45.1846.1145.8844.5741.2942.25  
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF44.98
  
 
 
39.9444.98  X38.0241.8038.26  
K 4 x 100 m stafet    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
 
  
/ NOR44.57
  
 
  Helene Rønningen, Vilde Humstad Aasmo, Maren Bakke Amundsen, Marte Pettersen
2
Sverige 
Sverige  
/ SWE45.83
  
 
  Filippa Sivnert, Julia Henriksson, Nora Lindahl, Wilma Svenson
K 4 x 400 m stafet    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
 
  
/ FIN3:32.84
  
 
  Milja Thureson, Aino Pulkkinen, Kristiina Halonen, Mette Baas
2
 
  
/ NOR3:32.88
  
NU23R 
  Andrea Rooth, Elisabeth Slettum, Kaitesi Ertzgaard, Astri Ayo Lakeri Ertzgaard
3Danmark Danmark  3:37.14
  
 
  Anna Øbakke Lange, Anne Sofie Kirkegaard, Martha Danneskjold Rasmussen, Zarah Buchwald

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive