Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Klaksvík: Raska Stórkapping 2 27.5.2023
Guttabreyt

K 200 m    
Vind: +6.2

Finale A

Finale
Vind: +6.2
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti27.37 w
  
 
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti28.90 w
  
 
3Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið31.23 w
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)Treysti2:28.17
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:34.02
  
 
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:47.19
  
 SB
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:53.76
  
 SB
5Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan3:08.55
  
 SB
6Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:28.06
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan11.23
  
 SB
 
10.6010.87 SB  X10.1210.87 =SB11.23 SB  
2Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)Hvirlan9.04
  
 PB
 
8.57 PB8.72 PB8.688.078.689.04 PB  
3Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Hvirlan8.19
  
 SB
 
7.63 SB7.88 SB8.19 SB7.807.007.51  
4Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)Aarhus 19007.50
  
 SB
 
7.34 SB6.906.737.297.227.50 SB  
M22 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið23.20 w
  
 
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)KIF23.50 w
  
 
M22 Trespring    

Finale A

Finale
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan13.29 w
+6.0
  
 
 
13.29
 6.0
13.21
 5.9
13.18
 5.7
  X  –  X  
K22 Trespring     

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið9.63
-2.9
  
 
 
9.63
 -2.9
  –  X  X  –   
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið5.33
  
 PB
 
5.33 PB5.165.155.025.045.32  
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið9.61
+1.0
  
 SB
 
8.15
 -2.0
9.61 SB
 1.0
9.48
 8.1
8.48
 2.5
8.41
 2.7
9.13
 5.1
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan7.85
  
 SB
 
6.857.177.55 SB6.957.457.85 SB  
2Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti6.65
  
 PB
 
5.62 SB6.65 PB6.416.346.576.55  
D15 200 m    
Vind: +7.1

Finale A

Finale
Vind: +7.1
1William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan31.59 w
  
 
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan33.96 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Hans Erik EirikssonHans Erik Eiriksson ('08)Bragdið2:31.40
  
 PB
2William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan3:02.39
  
 PB
3Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan3:03.45
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan8.75 w
+4.8
  
 
 
8.63 =PB
 1.3
8.50
 3.2
  X8.45
 -0.6
8.75
 4.8
  X  
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan8.59 w
+2.4
  
 
 
7.83 =PB
 1.9
8.14
 3.8
  X7.66
 -0.3
8.19
 3.0
8.59
 2.4
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan9.75
  
 PB
 
9.209.46 PB9.75 PB9.389.419.46  
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan7.15
  
 PB
 
6.386.026.556.416.587.15 PB  
3William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan6.27
  
 PB
 
5.92 PB6.17 PB5.766.27 PB5.706.05  
P15 200 m    
Vind: +4.3

Finale A

Finale
Vind: +4.3
1Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið29.07 w
  
 
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti30.10 w
  
 
3Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan30.23 w
  
 
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan32.18 w
  
 
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti34.12 w
  
 
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan8.63 w
+4.2
  
 
 
  X8.17
 2.9
  X8.25
 3.1
  X8.63
 4.2
  
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan8.40
+1.9
  
 PB
 
7.93 PB
 -1.0
8.10 PB
 1.5
8.07
 1.2
8.40 PB
 1.9
8.30
 0.2
8.08
 -3.3
  
3Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti8.25
0.0
  
 PB
 
  X  X8.14
 4.2
8.25 PB
 0.0
8.15
 8.5
7.79
 0.4
  
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti7.43 w
+5.2
  
 
 
  X7.43
 5.2
7.01
 4.4
7.00
 4.4
  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan6.77
  
 PB
 
5.96 PB6.45 PB6.77 PB6.376.236.20  
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti6.55
  
 PB
 
6.15 SB6.27 PB6.55 PB5.606.175.98  
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið6.49
  
 PB
 
5.21 SB5.64 SB5.96 PB5.536.05 PB6.49 PB  
D13 200 m    
Vind: +4.1

Finale A

Finale
Vind: +4.1
1Óli SkorheimÓli Skorheim ('11)Bragdið31.35 w
  
 
2Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið33.31 w
  
 
3Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið37.88 w
  
 
Finale B
Vind: +8.7
Vind: +8.7
1Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti31.11 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Josias HvannasteinJosias Hvannastein ('10)Treysti3:04.51
  
 PB
2Óli SkorheimÓli Skorheim ('11)Bragdið3:10.12
  
 SB
3Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3:12.57
  
 SB
4Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið3:40.59
  
 SB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Óli SkorheimÓli Skorheim ('11)Bragdið3.96 w
+3.3
  
 
 
3.41
 0.7
3.60 =PB
 -1.4
3.96
 3.3
     
2Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3.35
0.0
  
 SB
 
3.30 SB
 1.7
3.18
 0.7
3.35 SB
 0.0
     
3Birgir BrandalBirgir Brandal ('10)Treysti2.64
-1.9
  
 PB
 
2.42 PB
 0.7
2.21
 0.7
2.64 PB
 -1.9
     
Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Óli SkorheimÓli Skorheim ('11)Bragdið5.43
  
 PB
 
4.44 PB5.43 PB5.22     
2Markus EliassenMarkus Eliassen ('11)Bragdið3.87
  
 PB
 
3.20 PB3.87 PB  X     
P13 200 m    
Vind: +4.8

Finale A

Finale
Vind: +4.8
1Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið32.26 w
  
 
2Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti32.66 w
  
 
3Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti34.63 w
  
 
Finale B
Vind: +4.1
Vind: +4.1
1Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið32.11 w
  
 
2Monika Sigurðsdóttir VangMonika Sigurðsdóttir Vang ('11)Bragdið34.05 w
  
 
3Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti35.47 w
  
 
4Elisabet JoensenElisabet Joensen ('11)Hvirlan39.00 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti3:24.07
  
 SB
2Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið3:29.38
  
 SB
3Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti3:32.08
  
 SB
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3:34.65
  
 SB
5Monika Sigurðsdóttir VangMonika Sigurðsdóttir Vang ('11)Bragdið3:39.31
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið4.20
+1.0
  
 PB
 
4.01 PB
 0.7
4.12 PB
 0.7
4.20 PB
 1.0
     
2Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3.95
+0.5
  
 PB
 
3.60 PB
 -5.7
3.91 PB
 0.0
3.95 PB
 0.5
     
3Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti3.70
-2.4
  
 PB
 
3.56
 -0.4
3.25
 -4.3
3.70 PB
 -2.4
     
4Andrea HeinadóttirAndrea Heinadóttir ('11)Frælsi3.56
+0.9
  
 SB
 
3.56 SB
 0.9
2.75
 -7.7
3.19
 -3.7
     
5Monika Sigurðsdóttir VangMonika Sigurðsdóttir Vang ('11)Bragdið3.50
-2.8
  
 PB
 
3.40 PB
 1.3
3.50 PB
 -2.8
3.02
 1.5
     
6Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti3.47
+1.0
  
 PB
 
3.47 PB
 1.0
3.34
 -0.2
3.28
 1.2
     
7Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti3.47
+1.9
  
 PB
 
  X3.09 SB
 -5.6
3.47 PB
 1.9
     
8Elisabet JoensenElisabet Joensen ('11)Hvirlan2.68
-2.3
  
 PB
 
  X
 0.3
2.68 PB
 -2.3
  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið6.48
  
 SB
 
6.48 SB5.786.11     
2Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið6.27
  
 PB
 
5.78 PB6.02 PB6.27 PB     
3Monika Sigurðsdóttir VangMonika Sigurðsdóttir Vang ('11)Bragdið6.10
  
 PB
 
5.35 SB6.10 PB5.57     
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti6.07
  
 
 
5.385.636.07     
5Durita DavidsenDurita Davidsen ('11)Treysti5.63
  
 
 
5.055.635.23     
6Elisabet JoensenElisabet Joensen ('11)Hvirlan5.62
  
 PB
 
5.62 PB5.485.48     
7Debora HvannasteinDebora Hvannastein ('11)Treysti5.50
  
 PB
 
5.13 SB5.17 SB5.50 PB     
8Andrea HeinadóttirAndrea Heinadóttir ('11)Frælsi5.24
  
 SB
 
5.16 SB5.085.24 SB     
D11 200 m    
Vind: +5.1

Finale A

Finale
Vind: +5.1
1Jákup ThomsenJákup Thomsen ('12)Treysti32.68 w
  
 
2Enni Bjarni BogasonEnni Bjarni Bogason ('12)Bragdið32.97 w
  
 
3Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti36.84 w
  
 
4
Aron Havn
Aron Havn ('13)
Treysti39.53 w
  
 
5
Rókur Vágstún
Rókur Vágstún ('13)
Treysti41.67 w
  
 
6
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi43.15 w
  
 
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Hákun Berg ArnholdssonHákun Berg Arnholdsson ('12)Treysti32.80
  
 PB
2
Karl Linklett
Karl Linklett ('13)
Treysti33.71
  
 PB
3
Jákup Brandal
Jákup Brandal ('13)
Treysti36.17
  
 PB
4
Rani Dam
Rani Dam ('13)
Hvirlan39.32
  
 PB
5
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan49.07
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Jákup ThomsenJákup Thomsen ('12)Treysti1:14.57
  
 SB
2Enni Bjarni BogasonEnni Bjarni Bogason ('12)Bragdið1:16.25
  
 PB
3Hákun Berg ArnholdssonHákun Berg Arnholdsson ('12)Treysti1:20.58
  
 PB
4
Karl Linklett
Karl Linklett ('13)
Treysti1:27.44
  
 PB
5
Jóas Hansen
Jóas Hansen ('13)
Treysti1:28.64
  
 PB
6
Jákup Brandal
Jákup Brandal ('13)
Treysti1:29.25
  
 PB
7
Rani Dam
Rani Dam ('13)
Hvirlan1:33.88
  
 PB
8
Samuel Sjúrðaberg
Samuel Sjúrðaberg ('13)
Treysti1:36.81
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jákup ThomsenJákup Thomsen ('12)Treysti3.93
-2.2
  
 PB
 
3.62 PB
 1.1
3.73 PB
 -4.0
3.93 PB
 -2.2
     
2Hákun Berg ArnholdssonHákun Berg Arnholdsson ('12)Treysti3.82
-0.8
  
 PB
 
3.82 PB
 -0.8
  X3.62
 -2.6
     
3Enni Bjarni BogasonEnni Bjarni Bogason ('12)Bragdið3.37
0.0
  
 SB
 
3.29 SB
 -2.0
3.37 SB
 0.0
  –     
4Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti3.33
-1.8
  
 PB
 
3.20 PB
 -1.6
1.92
 -3.5
3.33 PB
 -1.8
     
5
Karl Linklett
Karl Linklett ('13)
Treysti3.31
-2.5
  
 PB
 
3.31 PB
 -2.5
3.14
 -2.7
  X     
6
Jákup Brandal
Jákup Brandal ('13)
Treysti3.06
-0.4
  
 PB
 
2.84 PB
 -3.3
2.18
 0.2
3.06 PB
 -0.4
     
7
Jóas Hansen
Jóas Hansen ('13)
Treysti2.98
-1.7
  
 PB
 
2.69 PB
 -0.4
2.55
 -0.6
2.98 PB
 -1.7
     
8
Rani Dam
Rani Dam ('13)
Hvirlan2.88
-1.6
  
 
 
2.78
 -2.4
2.13
 -1.5
2.88
 -1.6
     
9
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi2.79
-0.3
  
 PB
 
2.72 PB
 -0.5
2.30
 -1.4
2.79 PB
 -0.3
     
10
Samuel Sjúrðaberg
Samuel Sjúrðaberg ('13)
Treysti2.52
-1.9
  
 PB
 
  X2.24 PB
 -0.9
2.52 PB
 -1.9
     
11
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan2.15
-1.3
  
 PB
 
2.15 PB
 -1.3
1.92
 2.1
1.76
 -6.7
     
12
Jákup Pætur Petersen
Jákup Pætur Petersen ('13)
Treysti1.86
-1.8
  
 PB
 
1.16 PB
 -6.0
1.85 PB
 -1.4
1.86 PB
 -1.8
     
13
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti1.86
-5.4
  
 PB
 
1.86 PB
 -5.4
1.76
 -1.3
1.47
 -4.5
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Hákun Berg ArnholdssonHákun Berg Arnholdsson ('12)Treysti8.25
  
 PB
 
7.47 SB7.63 SB8.25 PB     
2Enni Bjarni BogasonEnni Bjarni Bogason ('12)Bragdið8.09
  
 PB
 
7.46 PB7.148.09 PB     
3Jákup ThomsenJákup Thomsen ('12)Treysti6.50
  
 SB
 
5.97 SB6.50 SB4.73     
4Sigfríður T VennedSigfríður T Venned ('12)Treysti6.44
  
 PB
 
6.44 PB5.366.37     
5
Karl Linklett
Karl Linklett ('13)
Treysti5.60
  
 PB
 
5.13 PB5.60 PB5.20     
6
Jákup Brandal
Jákup Brandal ('13)
Treysti5.56
  
 PB
 
5.56 PB4.95  X     
7
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi5.29
  
 PB
 
  X5.29 PB  X     
8
Aron Havn
Aron Havn ('13)
Treysti5.17
  
 PB
 
4.37 PB5.17 PB4.28     
9
Rani Dam
Rani Dam ('13)
Hvirlan4.18
  
 PB
 
4.18 PB3.74  X     
Rókur Vágstún
Rókur Vágstún ('13)
Treysti NM
  
 
 
  X  –      
P11 200 m    
Vind: +8.1

Finale A

Finale
Vind: +8.1
1Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið34.24 w
  
 
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið35.36 w
  
 
3Anna JógvansdóttirAnna Jógvansdóttir ('12)Treysti36.94 w
  
 
4
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti37.11 w
  
 
5
Elisabet Mohr
Elisabet Mohr ('13)
Treysti40.19 w
  
 
6
Astrid Elisabeth Ziska
Astrid Elisabeth Ziska ('13)
46.96 w
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið1:24.90
  
 SB
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið1:26.16
  
 SB
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti1:30.37
  
 SB
4Anna JógvansdóttirAnna Jógvansdóttir ('12)Treysti1:30.75
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið3.58
-1.3
  
 
 
3.44
 -4.5
3.45
 -2.4
3.58
 -1.3
     
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið3.25
-3.2
  
 
 
3.00
 0.6
3.01
 -2.1
3.25
 -3.2
     
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti3.06
-3.0
  
 
 
3.05
 0.0
3.00
 -1.8
3.06
 -3.0
     
4Anna JógvansdóttirAnna Jógvansdóttir ('12)Treysti3.06 w
+2.4
  
 
 
2.65 =PB
 1.9
2.60
 -3.3
3.06
 2.4
     
5
Elisabet Mohr
Elisabet Mohr ('13)
Treysti2.84
0.0
  
 PB
 
2.84 PB
 0.0
2.59
 -1.1
2.64
 -5.3
     
6
Rebekka Æðustein Thomsen
Rebekka Æðustein Thomsen ('13)
Hvirlan2.43
-2.2
  
 PB
 
2.43 PB
 -2.2
  X2.42
 -1.7
     
7
Helena Nónstein
Helena Nónstein ('13)
Hvirlan2.23
-1.8
  
 PB
 
2.23 PB
 -1.8
2.05
 -5.3
1.87
 -3.7
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ró Apolonia HansdóttirRó Apolonia Hansdóttir ('12)Bragdið6.44
  
 PB
 
6.29 PB6.44 PB6.07     
2Anna JógvansdóttirAnna Jógvansdóttir ('12)Treysti5.47
  
 PB
 
5.29 PB5.075.47 PB     
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti4.64
  
 PB
 
4.64 PB4.564.02     
4
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið4.51
  
 PB
 
4.51 PB4.374.08     
5
Elisabet Mohr
Elisabet Mohr ('13)
Treysti3.94
  
 PB
 
3.82 PB3.94 PB3.20     
6
Astrid Elisabeth Ziska
Astrid Elisabeth Ziska ('13)
3.60
  
 PB
 
3.58 PB3.60 PB3.43     
D9 40 m    
Vind: +5.9

Finale A

Finale
Vind: +5.9
1
Filip Atlason
Filip Atlason ('15)
Treysti7.24 w
  
 
2
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið7.48 w
  
 
3
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið7.73 w
  
 
4
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag8.24 w
  
 
5
Tóki Leonsson
Tóki Leonsson ('16)
Bragdið8.54 w
  
 
Finale B
Vind: +5.5
Vind: +5.5
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið7.43 w
  
 
2
Petur Jógvansson
Petur Jógvansson ('15)
Treysti7.44 w
  
 
3
Franklin Samuelsen
Franklin Samuelsen ('15)
Treysti7.98 w
  
 
4
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan8.05 w
  
 
5
Verland Benjamin Kruse
Verland Benjamin Kruse ('15)
Hvirlan8.69 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið1:26.06
  
 SB
2
Filip Atlason
Filip Atlason ('15)
Treysti1:29.09
  
 PB
3
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið1:33.08
  
 SB
4
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið1:33.97
  
 SB
5
Petur Jógvansson
Petur Jógvansson ('15)
Treysti1:36.85
  
 PB
6
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan1:43.51
  
 PB
7
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag1:46.14
  
 PB
8
Franklin Samuelsen
Franklin Samuelsen ('15)
Treysti1:49.21
  
 PB
9
Tóki Leonsson
Tóki Leonsson ('16)
Bragdið1:52.28
  
 PB
10
Verland Benjamin Kruse
Verland Benjamin Kruse ('15)
Hvirlan1:54.29
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið3.07
+0.3
  
 PB
 
2.63 SB
 0.0
3.07 PB
 0.3
3.01
 -0.3
     
2
Petur Jógvansson
Petur Jógvansson ('15)
Treysti2.82
+0.3
  
 PB
 
2.82 PB
 0.3
2.58
 -0.2
2.27
 0.1
     
3
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið2.77 w
+2.1
  
 
 
2.77
 2.1
2.53 =PB
 1.5
2.03
 -2.2
     
4
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið2.63
+1.1
  
 
 
2.63
 1.1
2.18
 0.5
2.17
 0.1
     
5
Filip Atlason
Filip Atlason ('15)
Treysti2.56
-0.5
  
 PB
 
2.46 PB
 0.0
2.43
 0.2
2.56 PB
 -0.5
     
6
Tóki Leonsson
Tóki Leonsson ('16)
Bragdið2.55
-0.5
  
 PB
 
2.55 PB
 -0.5
2.33
 -0.1
2.23
 -0.4
     
7
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag2.38
-0.1
  
 
 
2.32
 3.1
2.33
 0.3
2.38
 -0.1
     
8
Franklin Samuelsen
Franklin Samuelsen ('15)
Treysti2.16
+0.2
  
 PB
 
2.16 PB
 0.2
2.14
 -0.6
2.01
 0.0
     
9
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan2.16 w
+2.3
  
 
 
1.79 =PB
 -2.9
1.58
 -0.5
2.16
 2.3
     
10
Verland Benjamin Kruse
Verland Benjamin Kruse ('15)
Hvirlan1.64
+1.6
  
 PB
 
1.46 PB
 0.6
1.51 PB
 -0.3
1.64 PB
 1.6
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Filip Atlason
Filip Atlason ('15)
Treysti26.93
  
 PB
 
25.08 PB26.93 PB26.55     
2
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið22.26
  
 
 
22.2619.8521.42     
3
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið21.18
  
 PB
 
18.1321.18 PB  X     
4
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag20.71
  
 
 
19.9819.6920.71     
5
Petur Jógvansson
Petur Jógvansson ('15)
Treysti19.68
  
 PB
 
17.25 PB19.68 PB  X     
6
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan19.55
  
 
 
  X19.5516.76     
7
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið17.88
  
 
 
16.9216.9617.88     
8
Franklin Samuelsen
Franklin Samuelsen ('15)
Treysti14.12
  
 PB
 
  X10.85 PB14.12 PB     
9
Tóki Leonsson
Tóki Leonsson ('16)
Bragdið13.15
  
 PB
 
11.35 PB13.15 PB  X     
10
Verland Benjamin Kruse
Verland Benjamin Kruse ('15)
Hvirlan7.63
  
 
 
7.63  X6.36     
P9 40 m    
Vind: +6.0

Finale A

Finale
Vind: +6.0
1
Jana Hammer
Jana Hammer ('15)
Hvirlan7.32 w
  
 
2
Aura Emilia Joensen
Aura Emilia Joensen ('14)
Treysti7.82 w
  
 
3
Lív Eivindsdóttir
Lív Eivindsdóttir ('15)
Hvirlan7.87 w
  
 
4
Frida Bogadóttir
Frida Bogadóttir ('15)
Hvirlan8.46 w
  
 
5
Hanna Atladóttir
Hanna Atladóttir ('15)
Hvirlan9.86 w
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi7.69 w
  
 
2
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti8.12 w
  
 
3
Debora Christiansen
Debora Christiansen ('15)
Hvirlan8.22 w
  
 
4
Emma Hjørdis Kruse
Emma Hjørdis Kruse ('14)
Hvirlan8.47 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Jana Hammer
Jana Hammer ('15)
Hvirlan1:34.89
  
 PB
2
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti1:37.79
  
 
3
Aura Emilia Joensen
Aura Emilia Joensen ('14)
Treysti1:40.96
  
 PB
4
Lív Eivindsdóttir
Lív Eivindsdóttir ('15)
Hvirlan1:49.97
  
 PB
5
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi1:50.83
  
 PB
6
Debora Christiansen
Debora Christiansen ('15)
Hvirlan2:02.58
  
 PB
7
Emma Hjørdis Kruse
Emma Hjørdis Kruse ('14)
Hvirlan2:04.97
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi2.88
+0.3
  
 PB
 
2.88 PB
 0.3
2.78
 2.0
  X     
2
Jana Hammer
Jana Hammer ('15)
Hvirlan2.86 w
+3.0
  
 
 
2.86
 3.0
2.73
 3.7
2.70
 3.9
     
3
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti2.68
-1.4
  
 PB
 
2.68 PB
 -1.4
2.42
 1.8
2.28
 2.5
     
4
Debora Christiansen
Debora Christiansen ('15)
Hvirlan2.51
+0.7
  
 PB
 
2.48 PB
 -2.4
2.51 PB
 0.7
2.32
 1.7
     
5
Frida Bogadóttir
Frida Bogadóttir ('15)
Hvirlan2.36
+1.6
  
 PB
 
2.01 PB
 -6.0
2.36 PB
 1.6
2.32
 1.1
     
6
Aura Emilia Joensen
Aura Emilia Joensen ('14)
Treysti2.27
-2.1
  
 PB
 
  X2.09 PB
 0.5
2.27 PB
 -2.1
     
7
Emma Hjørdis Kruse
Emma Hjørdis Kruse ('14)
Hvirlan2.22
+1.3
  
 PB
 
1.95 PB
 0.3
1.95 =PB
 0.4
2.22 PB
 1.3
     
8
Hanna Atladóttir
Hanna Atladóttir ('15)
Hvirlan1.83
-2.4
  
 PB
 
1.83 PB
 -2.4
  X  X     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jana Hammer
Jana Hammer ('15)
Hvirlan20.81
  
 PB
 
17.2020.81 PB15.98     
2
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi20.39
  
 PB
 
13.686.8820.39 PB     
3
Fía Heinadóttir
Fía Heinadóttir ('17)
Frælsi13.61
  
 PB
 
10.303.3813.61 PB     
4
Emma Hjørdis Kruse
Emma Hjørdis Kruse ('14)
Hvirlan12.97
  
 
 
11.8012.8012.97     
5
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti12.07
  
 
 
12.0710.7411.61     
6
Frida Bogadóttir
Frida Bogadóttir ('15)
Hvirlan11.97
  
 
 
7.079.7411.97     
7
Debora Christiansen
Debora Christiansen ('15)
Hvirlan10.42
  
 
 
10.429.7110.02     
8
Hanna Atladóttir
Hanna Atladóttir ('15)
Hvirlan5.82
  
 PB
 
3.905.82 PB4.99     
D7 40 m    
Vind: +5.3

Finale A

Finale
Vind: +5.3
1
Jógvan Venned
Jógvan Venned ('16)
Treysti8.30 w
  
 
2
Thomas Arge
Thomas Arge ('17)
Bragdið8.87 w
  
 
3
Sámuel Júst Ziska
Sámuel Júst Ziska ('16)
9.53 w
  
 
4
Elias Thomsen
Elias Thomsen ('18)
Treysti9.61 w
  
 
5
Jónatan Tummasarson
Jónatan Tummasarson ('18)
10.71 w
  
 
Finale B
Vind: +6.1
Vind: +6.1
1
Tóki Leonsson
Tóki Leonsson ('16)
Bragdið8.44 w
  
 
2
William Hávarsá
William Hávarsá ('16)
Treysti8.54 w
  
 
3
Benjamin Æðustein Thomsen
Benjamin Æðustein Thomsen ('16)
Hvirlan10.12 w
  
 
4
Henry Gunnarstein
Henry Gunnarstein ('18)
Treysti10.84 w
  
 
P7 40 m    
Vind: +5.4

Finale A

Finale
Vind: +5.4
1
Anna Nónstein
Anna Nónstein ('16)
Hvirlan8.56 w
  
 
2
Maja Lív Joensen
Maja Lív Joensen ('16)
Treysti9.03 w
  
 
3
Cathrina Gunnarstein
Cathrina Gunnarstein ('16)
Treysti9.11 w
  
 
4
Fía Heinadóttir
Fía Heinadóttir ('17)
Frælsi9.28 w
  
 
5
Dina Hansen
Dina Hansen ('16)
Treysti9.59 w
  
 
Elinborg Brandal
Elinborg Brandal ('18)
Treysti DNF
  
 
Finale B
Vind: +5.6
Vind: +5.6
1
Bjarta Thomsen
Bjarta Thomsen ('16)
Treysti9.07 w
  
 
2
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti9.13 w
  
 
3
Martha Hammer
Martha Hammer ('17)
Hvirlan9.24 w
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive