Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Games 1 13.1.2024 Inde
Snekkersten Idrætscenter

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.08
  
 PB
2Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.14
  
 PB
3Christian Madsen BordignonChristian Madsen Bordignon ('05)Helsingør IF7.46
  
 PB
Finale B
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.61
  
 SB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.64
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF7.92
  
 
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF7.98
  
 
Finale C
1Gustav Møller OlsenGustav Møller Olsen ('95)8.13
  
 
2Yousif SarajYousif Saraj Frederiksberg IF8.18
  
 
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF8.26
  
 PB
4Mathias GammelborgMathias Gammelborg ('08)FIF Hillerød8.37
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Christian Madsen BordignonChristian Madsen Bordignon ('05)Helsingør IF7.55
q
  
 PB
2Mathias GammelborgMathias Gammelborg ('08)FIF Hillerød7.96
q
  
 PB
3Gustav Møller OlsenGustav Møller Olsen ('95)8.11
q
  
 PB
4Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF8.29
q
  
 PB
Indledende 2
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.65
q
  
 PB
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF7.83
q
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF7.95
q
  
 PB
4Yousif SarajYousif Saraj Frederiksberg IF8.21
q
  
 
Indledende 3
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.16
q
  
 SB
2Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.17
q
  
 PB
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF7.19
q
  
 =PB
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC7.62
q
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF8.10
  
 SB
 
7.57 SB7.97 SB7.828.10 SB  X  X  
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.95
  
 SB
2Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK8.43
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF8.86
  
 
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF8.96
  
 =SB
P19 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.05
q
  
 SB
2Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK8.39
q
  
 PB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF8.84
q
  
 PB
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF8.96
q
  
 SB
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF9.38
q
  
 SB
P19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.54
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
  
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.28
  
 SB
 
5.15 SB5.28 SB5.07  –    
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik4.42
  
 SB
 
4.29 SB4.42 SB4.314.36    
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.97
  
 PB
 
8.97 PB8.718.818.67    
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.55
  
 PB
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.60
  
 SB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC5.60
  
 
 
  –4.375.605.56    
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5.34
  
 PB
 
  –  –5.21 PB5.34 PB    
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF5.18
  
 PB
 
5.18 PB5.164.94  –    
4Mathias GammelborgMathias Gammelborg ('08)FIF Hillerød4.67
  
 PB
 
  –  –  –4.67 PB    
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.50
  
 PB
 
13.42 PB13.0713.3512.9813.50 PB13.50 =PB  
2Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik9.99
  
 PB
 
9.48 PB9.079.66 PB9.99 PB9.129.08  
3Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF8.18
  
 PB
 
  X8.18 PB7.607.396.987.77  
4Mathias GammelborgMathias Gammelborg ('08)FIF Hillerød7.55
  
 PB
 
7.55 PB6.997.34  –  X  X  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK9.83
  
 SB
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.33
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.67
  
 PB
 
1.54
  O
1.57
  O
1.63
  O
1.67
  O
1.70
XXX
   
2Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.54
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.54
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.82
  
 SB
 
4.82 SB4.724.103.96    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.40
  
 SB
 
4.29 PB4.114.084.40 PB    
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.29
  
 PB
 
4.29 PB4.134.29 =PB  –    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.90
  
 SB
 
10.90 SB10.799.409.85    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik7.95
  
 
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.06
  
 PB
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.14
  
 PB
4Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta8.27
  
 
Finale B
1Eske MørupEske Mørup ('09)BAC8.94
  
 
2Ask Madsen DagøAsk Madsen Dagø ('12)Frederiksberg IF9.90
  
 PB
3Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC10.58
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Eske MørupEske Mørup ('09)BAC8.68
q
  
 PB
2Ask Madsen DagøAsk Madsen Dagø ('12)Frederiksberg IF9.95
q
  
 PB
3Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC10.45
q
  
 PB
Indledende 2
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik7.86
q
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.13
q
  
 PB
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta8.16
q
  
 PB
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.20
q
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik9.53
  
 
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik11.59
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
XXX
   
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.47
XXX
    
3Eske MørupEske Mørup ('09)BAC1.40
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta1.35
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  r
      
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik5.13
  
 PB
 
4.67 PB4.91 PB5.13 PB4.93    
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF5.10
  
 PB
 
5.10 PB4.924.944.88    
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta5.09
  
 PB
 
5.06 PB4.985.09 PB  –    
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta5.05
  
 PB
 
4.74 PB  –5.05 PB4.90    
5Eske MørupEske Mørup ('09)BAC4.60
  
 PB
 
4.06 PB4.30 PB4.44 PB4.60 PB    
6Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC3.03
  
 PB
 
  –3.03 PB  –  –    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta11.70
  
 PB
 
10.96 PB10.6111.41 PB11.70 PB    
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta10.96
  
 PB
 
10.96 PB9.499.9010.66    
3Eske MørupEske Mørup ('09)BAC8.64
  
 PB
 
8.64 PB8.44  X8.40    
4Labian Milaim CamiliLabian Milaim Camili ('09)BAC5.12
  
 PB
 
5.00 PB5.12 PB4.854.81    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta9.28
  
 PB
2Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF9.52
  
 
3Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta / POR10.09
  
 
Finale B
1Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.18
  
 PB
2Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF9.28
  
 PB
3Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.33
  
 PB
4Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.38
  
 
Finale C
1Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik9.00
  
 =PB
2Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.17
  
 
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.25
  
 
4Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta9.37
  
 
Finale D
1Silke BraskSilke Brask ('10)Sparta8.89
  
 PB
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta8.99
  
 =PB
3Karoline JacobsenKaroline Jacobsen ('09)Helsingør IF9.06
  
 
Finale E
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.00
  
 PB
2Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)Sparta8.21
  
 
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.42
  
 
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.48
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Silke BraskSilke Brask ('10)Sparta8.90
q
  
 PB
2Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)Frederiksberg IF9.49
q
  
 PB
Indledende 2
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.60
q
  
 PB
2Karoline JacobsenKaroline Jacobsen ('09)Helsingør IF8.92
q
  
 PB
3Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta9.29
q
  
 PB
4Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta / POR9.84
q
  
 PB
Indledende 3
1Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.33
q
  
 PB
2Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.34
q
  
 PB
3Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF9.51
q
  
 
4Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta9.54
q
  
 PB
5Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta9.77
q
  
 PB
Indledende 4
1Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta8.99
q
  
 PB
2Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik9.00
q
  
 PB
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.10
q
  
 PB
4Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.16
q
  
 SB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.29
q
  
 PB
Indledende 5
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.01
q
  
 PB
2Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)Sparta8.18
q
  
 PB
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.31
q
  
 PB
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.46
q
  
 SB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR11.96
  
 PB
2Aviaja FalhofAviaja Falhof ('10)Holte Atletik12.66
  
 PB
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta14.91
  
 PB
Finale B
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik15.45
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.56
  
 
 
1.35
  O
1.41
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXO
1.60
XXX
 
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.53
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.38
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXX
    
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.41
XXX
     
6Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
XXX
   
7Aviaja FalhofAviaja Falhof ('10)Holte Atletik1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXX
   
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR2.00
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.88
  
 PB
 
4.88 PB4.564.604.57    
2Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.70
  
 PB
 
4.44 PB4.70 PB4.534.47    
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.46
  
 PB
 
  X  X4.36 PB4.46 PB    
4Silke BraskSilke Brask ('10)Sparta4.31
  
 PB
 
  X4.31 PB3.874.05    
5Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.31
  
 PB
 
3.77 PB3.96 PB4.31 PB3.90    
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.19
  
 PB
 
4.11 PB3.934.014.19 PB    
7Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Sparta4.09
  
 PB
 
4.09 PB4.044.03  X    
8Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.933.983.85    
9Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3.87
  
 PB
 
3.87 PB3.71  X3.68    
10Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF3.80
  
 PB
 
3.80 PB  X3.40  X    
11Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.73
  
 PB
 
3.49 PB  X3.73 PB  X    
12Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik3.69
  
 PB
 
3.69 PB3.083.493.62    
13Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik3.60
  
 PB
 
3.60 PB  X  X  X    
14Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta3.56
  
 PB
 
3.47 PB3.56 PB3.53  X    
15Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta / POR3.26
  
 PB
 
3.25 PB3.052.973.26 PB    
16Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)Sparta2.49
  
 PB
 
2.49 PB  X  X  X    
Aviaja FalhofAviaja Falhof ('10)Holte Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF9.70
  
 PB
 
9.35 PB9.70 PB9.589.60    
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.16
  
 PB
 
8.53 PB9.16 PB8.678.75    
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.75
  
 PB
 
8.75 PB8.388.417.25    
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik7.49
  
 SB
 
  –7.49 SB  –  –    
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta7.48
  
 PB
 
6.82 PB7.48 PB6.756.98    
6Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta7.46
  
 PB
 
6.20 PB7.46 PB6.707.02    
7Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF6.96
  
 PB
 
6.46 PB6.57 PB6.96 PB6.51    
8Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta5.88
  
 PB
 
5.88 PB5.265.065.18    
9Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta5.83
  
 PB
 
4.92 PB5.83 PB5.635.58    
10Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik5.48
  
 PB
 
5.39 PB5.46 PB4.835.48 PB    
11Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta5.24
  
 PB
 
4.72 PB4.76 PB4.255.24 PB    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik9.81
  
 PB
2David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik10.45
  
 
3Viggo Rud ReinholdViggo Rud Reinhold ('12)Herlev Atletik11.01
  
 
Finale B
1Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta9.53
  
 PB
2Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK9.72
  
 
3Nicolai MarquezNicolai Marquez ('12)BAC9.81
  
 
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.94
  
 
5Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB9.96
  
 
Finale C
1Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas9.39
  
 PB
2William PeacockWilliam Peacock ('11)BAC9.41
  
 PB
3Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF9.70
  
 
4Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik10.04
  
 
Finale D
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.73
  
 
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.06
  
 PB
3Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM9.17
  
 PB
4Bjørn JensenBjørn Jensen ('11)IK Hellas9.49
  
 
5Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF9.56
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM9.24
q
  
 PB
2William PeacockWilliam Peacock ('11)BAC9.43
q
  
 PB
3Nicolai MarquezNicolai Marquez ('12)BAC9.71
q
  
 PB
4Oscar Solander KragelundOscar Solander Kragelund ('12)Sparta10.00
q
  
 PB
5Viggo Rud ReinholdViggo Rud Reinhold ('12)Herlev Atletik10.46
q
  
 PB
Indledende 2
1Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK9.59
q
  
 PB
2Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta9.66
q
  
 PB
3Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB9.86
q
  
 SB
4Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik10.00
q
  
 =PB
5David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik10.16
q
  
 SB
Indledende 3
1Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik9.46
q
  
 PB
2Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas9.47
q
  
 PB
3Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF9.54
q
  
 PB
4Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF9.56
q
  
 PB
5Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK9.66
q
  
 
Indledende 4
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.67
q
  
 PB
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.16
q
  
 PB
3Bjørn JensenBjørn Jensen ('11)IK Hellas9.37
q
  
 PB
4Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF9.39
q
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC13.04
  
 PB
2Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta13.08
  
 PB
3Christian Tybjerg ZeunerChristian Tybjerg Zeuner ('12)BAC14.09
  
 PB
4Nicolai MarquezNicolai Marquez ('12)BAC14.47
  
 PB
Finale B
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta11.42
  
 PB
2Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK11.76
  
 PB
3Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK11.97
  
 
4Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK13.07
  
 SB
5Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta13.84
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF1.31
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
XXX
 
2David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
 XO
1.28
XXX
  
3Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.15
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
4Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF1.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.254.12     
2Bjørn JensenBjørn Jensen ('11)IK Hellas4.40
  
 PB
 
4.31 PB4.40 PB4.17     
3Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM3.96
  
 PB
 
3.733.96 PB3.81     
4Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta3.93
  
 PB
 
3.93 PB3.843.87     
5Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF3.90
  
 PB
 
  –3.90 PB3.34     
6Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.82
  
 
 
3.803.823.82     
7Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC3.79
  
 PB
 
3.74 PB3.79 PB3.76     
8Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik3.73
  
 
 
3.733.573.62     
9Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK3.66
  
 PB
 
3.56 PB3.64 PB3.66 PB     
10Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF3.63
  
 PB
 
3.52 PB3.63 PB3.44     
11Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3.60
  
 PB
 
3.42 PB3.46 PB3.60 PB     
12Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.56
  
 SB
 
3.56 SB3.333.46     
13Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB3.55
  
 PB
 
3.31 PB3.55 PB3.04     
14Oscar Solander KragelundOscar Solander Kragelund ('12)Sparta3.53
  
 PB
 
3.44 PB3.413.53 PB     
15Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.50
  
 PB
 
2.89 SB3.20 SB3.50 PB     
16Nicolai MarquezNicolai Marquez ('12)BAC3.43
  
 PB
 
3.12 PB3.43 PB3.15     
17David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik3.26
  
 SB
 
3.26 SB3.203.10     
18Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF3.07
  
 SB
 
3.07 SB2.71  –     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørn JensenBjørn Jensen ('11)IK Hellas8.62
  
 PB
 
7.96 PB8.28 PB8.62 PB8.52    
2Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik8.23
  
 PB
 
7.95 PB7.99 PB8.23 PB7.66    
3Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK7.58
  
 PB
 
6.92 PB6.97 PB6.847.58 PB    
4Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB6.92
  
 PB
 
6.686.926.916.56    
5Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas6.69
  
 PB
 
5.736.69 PB6.155.76    
6Bertram NøddekærBertram Nøddekær ('11)Gentofte IK6.47
  
 PB
 
5.67 SB6.47 PB6.436.39    
7Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM5.98
  
 PB
 
5.98 PB5.295.69  –    
8David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik5.41
  
 PB
 
5.41 PB5.215.375.08    
9Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta5.10
  
 PB
 
5.104.994.994.99    
10Viggo Rud ReinholdViggo Rud Reinhold ('12)Herlev Atletik4.19
  
 PB
 
4.19 PB4.104.19 =PB3.46    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik10.54
  
 
2Gargi Amol HukkerikarGargi Amol Hukkerikar ('12)Holte Atletik10.61
  
 
3Karla-Malou Hassø NielsenKarla-Malou Hassø Nielsen ('12)Gentofte IK10.79
  
 
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas11.18
  
 
Finale B
1Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF10.14
  
 
2Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta10.32
  
 
3Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF10.36
  
 
4Johanne Essenbæk ToftbjergJohanne Essenbæk Toftbjerg ('12)Gentofte IK10.45
  
 
5Bianca Krug WahlgreenBianca Krug Wahlgreen ('11)BAC10.47
  
 
Finale C
1Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.02
  
 =PB
1Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta10.02
  
 
3Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.03
  
 
4Olivia Guntha SimonsenOlivia Guntha Simonsen ('12)Sparta10.05
  
 
5Theresa Diness IngerslevTheresa Diness Ingerslev ('11)BAC10.11
  
 
Finale D
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.57
  
 PB
2Iris Erica Christensen AlstrupIris Erica Christensen Alstrup ('12)Helsingør IF9.58
  
 PB
3Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF9.64
  
 PB
4Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta9.84
  
 
5Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta9.99
  
 
Finale E
1Lea Stetkær BohrLea Stetkær Bohr ('12)Holte Atletik9.32
  
 PB
2Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK9.62
  
 
3Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM9.67
  
 
4Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta9.79
  
 
Finale F
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.47
  
 
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta8.94
  
 
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.20
  
 PB
4Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.21
  
 =PB
5Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.25
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Theresa Diness IngerslevTheresa Diness Ingerslev ('11)BAC10.09
q
  
 PB
2Bianca Krug WahlgreenBianca Krug Wahlgreen ('11)BAC10.25
q
  
 PB
3Johanne Essenbæk ToftbjergJohanne Essenbæk Toftbjerg ('12)Gentofte IK10.41
q
  
 PB
4Gargi Amol HukkerikarGargi Amol Hukkerikar ('12)Holte Atletik10.55
q
  
 PB
Indledende 2
1Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM9.54
q
  
 PB
2Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF10.10
q
  
 PB
3Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta10.22
q
  
 PB
4Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF10.28
q
  
 PB
5Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas10.80
q
  
 SB
Indledende 3
1Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta9.51
q
  
 PB
2Olivia Guntha SimonsenOlivia Guntha Simonsen ('12)Sparta9.99
q
  
 PB
3Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.02
q
  
 PB
4Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik10.48
q
  
 SB
5Karla-Malou Hassø NielsenKarla-Malou Hassø Nielsen ('12)Gentofte IK10.49
q
  
 PB
Indledende 4
1Iris Erica Christensen AlstrupIris Erica Christensen Alstrup ('12)Helsingør IF9.61
q
  
 PB
2Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta9.62
q
  
 PB
3Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.67
q
  
 PB
4Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta9.76
q
  
 PB
5Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF9.81
q
  
 PB
Indledende 5
1Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.15
q
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.21
q
  
 PB
3Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK9.28
q
  
 PB
4Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF9.72
q
  
 PB
5Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta9.92
q
  
 PB
Indledende 6
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.43
q
  
 PB
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta8.76
q
  
 PB
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.25
q
  
 
4Lea Stetkær BohrLea Stetkær Bohr ('12)Holte Atletik9.38
q
  
 PB
5Amanda Bilgrav Bach AndersenAmanda Bilgrav Bach Andersen ('11)Sparta9.52
q
  
 SB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta14.19
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('11)Gentofte IK15.28
  
 PB
3Gargi Amol HukkerikarGargi Amol Hukkerikar ('12)Holte Atletik16.12
  
 PB
Finale B
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta10.65
  
 SB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta12.35
  
 PB
3Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta13.45
  
 PB
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas13.95
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF1.40
  
 =PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
XXX
  
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.28
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
XXX
   
3Iris Erica Christensen AlstrupIris Erica Christensen Alstrup ('12)Helsingør IF1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
XXX
   
4Alberte KristensenAlberte Kristensen ('11)Gentofte IK1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
    
5Gargi Amol HukkerikarGargi Amol Hukkerikar ('12)Holte Atletik1.00
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta4.73
  
 PB
 
4.65 =PB4.73 PB4.70     
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta4.47
  
 SB
 
4.39 SB2.404.47 SB     
3Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.28
  
 PB
 
4.16 PB3.784.28 PB     
4Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta3.80
  
 PB
 
3.46 SB3.80 PB3.56     
5Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.603.60     
6Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta3.72
  
 PB
 
3.69 PB3.463.72 PB     
7Amanda Bilgrav Bach AndersenAmanda Bilgrav Bach Andersen ('11)Sparta3.66
  
 PB
 
3.42 PB3.66 PB2.28     
8Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta3.53
  
 PB
 
3.40 PB3.47 PB3.53 PB     
9Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta3.38
  
 SB
 
3.34 SB3.38 SB3.15     
10Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.35
  
 PB
 
3.17 PB3.29 PB3.35 PB     
11Olivia Guntha SimonsenOlivia Guntha Simonsen ('12)Sparta3.29
  
 PB
 
3.06 PB3.29 PB3.25     
12Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta3.13
  
 PB
 
2.72 SB2.78 SB3.13 PB     
13Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR2.87
  
 PB
 
2.65 PB2.87 PB2.80     
Finale B
1Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK4.06
  
 PB
 
4.06 PB3.783.96     
2Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF4.01
  
 PB
 
3.99 SB4.01 PB3.90     
3Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.89
  
 
 
3.893.833.77     
4Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.593.50     
5Louise GeikerLouise Geiker ('11)Helsingør IF3.70
  
 SB
 
3.70 SB3.633.40     
6Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF3.63
  
 PB
 
3.63 PB3.613.62     
7Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF3.49
  
 PB
 
3.28 PB3.49 PB3.15     
8Iris Erica Christensen AlstrupIris Erica Christensen Alstrup ('12)Helsingør IF3.44
  
 
 
3.373.403.44     
9Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF3.36
  
 PB
 
3.23 PB3.36 PB3.27     
10Sofie Adser HassingSofie Adser Hassing ('12)BAC3.30
  
 PB
 
2.84 PB3.29 PB3.30 PB     
11Karla-Malou Hassø NielsenKarla-Malou Hassø Nielsen ('12)Gentofte IK3.30
  
 PB
 
3.21 PB3.30 PB3.06     
12Johanne Essenbæk ToftbjergJohanne Essenbæk Toftbjerg ('12)Gentofte IK3.20
  
 PB
 
2.99 PB2.553.20 PB     
13Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik3.03
  
 =PB
 
3.03 =PB2.952.87     
14Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas2.81
  
 SB
 
2.81 SB2.632.74     
15Gargi Amol HukkerikarGargi Amol Hukkerikar ('12)Holte Atletik2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.512.46     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta10.08
  
 PB
 
9.7510.089.889.90    
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE7.23
  
 PB
 
6.606.407.07 PB7.23 PB    
3Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta6.86
  
 SB
 
6.195.375.886.86    
4Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF6.53
  
 PB
 
6.53 PB6.325.37  X    
5Ella Dall GislumElla Dall Gislum ('12)Sparta6.30
  
 PB
 
5.366.045.856.30    
6Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta6.13
  
 PB
 
5.565.216.135.78    
7Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas5.82
  
 PB
 
5.145.125.395.82 PB    
8Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik5.79
  
 PB
 
5.32 PB  X5.79 PB  X    
9Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR5.72
  
 PB
 
5.645.725.615.44    
10Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF5.52
  
 PB
 
  X5.52 PB  X  X    
11Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta5.18
  
 PB
 
5.04 PB5.13 PB5.18 PB5.05    
12Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF4.74
  
 
 
4.624.184.74  X    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karlo Vester Stougaard-Nexø
Karlo Vester Stougaard-Nexø ('14)
Sparta10.54
  
 PB
2
Eigil Søe Rasmussen
Eigil Søe Rasmussen ('14)
Gentofte IK11.10
  
 PB
3
Bastian Hansen
Bastian Hansen ('14)
BAC11.14
  
 PB
4
Carlos Martin Spenner Sanchiz
Carlos Martin Spenner Sanchiz ('14)
Sparta11.44
  
 PB
5
Noah Kjærnø
Noah Kjærnø ('14)
Herlev Atletik11.81
  
 PB
Finale B
1
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta10.04
  
 PB
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF10.99
  
 PB
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik11.02
  
 PB
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta11.57
  
 PB
5
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik13.76
  
 
Finale C
1
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta10.60
  
 PB
2
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC10.63
  
 PB
3
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.74
  
 
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.04
  
 PB
5
Aksel Emil Blichert
Aksel Emil Blichert ('14)
Helsingør IF11.14
  
 
Finale D
1
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.12
  
 PB
2
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas10.15
  
 PB
3
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta10.41
  
 PB
4
Kian Hein-Magnussen
Kian Hein-Magnussen ('14)
Holte Atletik10.60
  
 PB
5
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta10.65
  
 PB
Finale E
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF9.76
  
 PB
2
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik9.94
  
 PB
3
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF10.33
  
 PB
4
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.40
  
 PB
5
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC10.65
  
 SB
Finale F
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM9.55
  
 
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF9.58
  
 
3
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK9.81
  
 PB
4
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta9.90
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF11.94
  
 PB
2
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta13.02
  
 PB
3
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik13.34
  
 PB
4
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK13.49
  
 SB
5
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik14.98
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1.18
  
 PB
 
1.00
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
 XO
1.21
XXX
   
2
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
  
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
4
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas1.00
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
  
5
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF0.95
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
XXO
1.00
XXX
   
6
Carlos Martin Spenner Sanchiz
Carlos Martin Spenner Sanchiz ('14)
Sparta0.90
  
 PB
 
0.80
 XO
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
    
7
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik0.90
  
 =PB
 
0.90
 XO
0.95
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.94
  
 PB
 
3.703.573.94 PB     
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.83
  
 PB
 
3.68 SB3.663.83 PB     
3
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta3.52
  
 PB
 
3.49  X3.52     
4
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta3.41
  
 PB
 
3.253.383.41     
5
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas3.40
  
 PB
 
3.403.283.11     
6
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.40
  
 
 
3.243.403.13     
7
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta3.30
  
 PB
 
2.96 =PB3.16 PB3.30 PB     
8
Karlo Vester Stougaard-Nexø
Karlo Vester Stougaard-Nexø ('14)
Sparta3.25
  
 PB
 
3.253.073.22     
9
Kian Hein-Magnussen
Kian Hein-Magnussen ('14)
Holte Atletik3.15
  
 
 
3.153.033.06     
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.13
  
 PB
 
3.13 PB3.073.13 =PB     
11
Aksel Emil Blichert
Aksel Emil Blichert ('14)
Helsingør IF3.00
  
 
 
3.002.902.89     
12
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF2.80
  
 PB
 
2.69 PB2.80 PB2.79     
13
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta2.72
  
 PB
 
2.662.722.50     
14
Lasse Kroman Hansen
Lasse Kroman Hansen ('13)
Sparta2.71
  
 PB
 
2.712.532.66     
15
Carlos Martin Spenner Sanchiz
Carlos Martin Spenner Sanchiz ('14)
Sparta2.40
  
 PB
 
2.28 PB2.34 PB2.40 PB     
Finale B
1
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik3.51
  
 PB
 
3.513.513.44     
2
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.50
  
 PB
 
3.293.503.45     
3
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.293.23     
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.21
  
 PB
 
3.213.113.04     
5
Fridtjof Schram Jespersen
Fridtjof Schram Jespersen ('13)
KIF3.17
  
 SB
 
3.17 SB3.073.17 =SB     
6
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC3.16
  
 PB
 
3.07 PB2.803.16 PB     
7
Bastian Hansen
Bastian Hansen ('14)
BAC3.10
  
 PB
 
3.10 PB3.022.98     
8
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC3.03
  
 SB
 
2.82 SB2.99 SB3.03 SB     
9
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.682.71     
10
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.85
  
 PB
 
2.73 PB2.85 PB  –     
11
Eigil Søe Rasmussen
Eigil Søe Rasmussen ('14)
Gentofte IK2.80
  
 PB
 
2.58 PB2.80 PB2.70     
12
Noah Kjærnø
Noah Kjærnø ('14)
Herlev Atletik2.35
  
 PB
 
2.30 PB2.35 PB2.20     
13
Philip Christian Sandorff Storm
Philip Christian Sandorff Storm ('14)
Gentofte IK2.23
  
 PB
 
  –2.14 PB2.23 PB     
14
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.96
  
 PB
 
1.961.881.82     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta6.42
  
 PB
 
5.786.426.235.89    
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF5.74
  
 PB
 
5.74 PB5.525.615.67    
3
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF5.52
  
 PB
 
5.52 PB5.333.814.46    
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta4.89
  
 PB
 
4.494.404.024.89    
5
Aksel Sparre Eskildsen
Aksel Sparre Eskildsen ('14)
Frederiksberg IF4.82
  
 
 
4.274.824.56  –    
6
Eigil Juel Niklasson
Eigil Juel Niklasson ('14)
Sparta4.79
  
 PB
 
3.704.794.264.56    
7
Aksel Emil Blichert
Aksel Emil Blichert ('14)
Helsingør IF4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.594.25  –    
8
Karlo Vester Stougaard-Nexø
Karlo Vester Stougaard-Nexø ('14)
Sparta4.65
  
 PB
 
4.154.65  –4.24    
9
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta4.31
  
 PB
 
4.053.713.804.31    
10
Carlos Martin Spenner Sanchiz
Carlos Martin Spenner Sanchiz ('14)
Sparta3.75
  
 PB
 
3.60 PB3.123.75 PB3.27    
Finale B
1
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik8.23
  
 PB
 
7.90 PB8.21 PB5.978.23 PB    
2
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik6.62
  
 PB
 
6.296.246.626.37    
3
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC6.33
  
 PB
 
5.28 SB5.68 SB5.86 SB6.33 PB    
4
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC5.59
  
 PB
 
4.99 SB5.12 SB  X5.59 PB    
5
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC5.46
  
 PB
 
4.69 SB5.21 PB5.46 PB5.21    
6
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik4.63
  
 PB
 
3.98 PB4.27 PB3.814.63 PB    
7
Bastian Hansen
Bastian Hansen ('14)
BAC4.55
  
 PB
 
4.13 PB4.55 PB4.544.41    
8
Eigil Søe Rasmussen
Eigil Søe Rasmussen ('14)
Gentofte IK4.15
  
 PB
 
3.99 PB4.15 PB3.474.00    
9
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik4.13
  
 SB
 
4.133.263.903.95    
10
Noah Kjærnø
Noah Kjærnø ('14)
Herlev Atletik3.96
  
 PB
 
3.27 PB3.68 PB3.573.96 PB    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vigga Sandemand Bengtson
Vigga Sandemand Bengtson ('14)
Helsingør IF10.94
  
 PB
2
Alba Baltzer Frandsen
Alba Baltzer Frandsen ('14)
KIF11.04
  
 PB
3
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik11.12
  
 PB
Finale B
1
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF10.16
  
 PB
2
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF10.81
  
 PB
3
Karla Doig-La Cour
Karla Doig-La Cour ('14)
Gentofte IK11.74
  
 PB
4
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC12.46
  
 SB
Finale C
1
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta11.17
  
 PB
2
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta11.46
  
 PB
3
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF12.15
  
 SB
Finale D
1
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta10.83
  
 PB
2
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF10.87
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.04
  
 PB
4
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta12.03
  
 SB
Finale E
1
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF10.00
  
 PB
2
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF10.30
  
 PB
3
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta10.31
  
 PB
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta10.64
  
 PB
5
Ellen Kjær
Ellen Kjær ('14)
Sparta10.81
  
 PB
Finale F
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta9.60
  
 PB
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.29
  
 
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.31
  
 PB
4
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik10.39
  
 
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.65
  
 SB
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta8.93
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.22
  
 PB
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta9.42
  
 PB
4
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.49
  
 PB
5
Nova Esther Clausen
Nova Esther Clausen ('13)
Holte Atletik9.58
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Doig-La Cour
Karla Doig-La Cour ('14)
Gentofte IK15.24
  
 PB
2
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik15.42
  
 PB
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.67
  
 
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik13.31
  
 
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE13.31
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.35
  
 
 
1.00
  O
1.10
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
 XO
1.33
 XO
1.35
 XO
1.37
XXX
      
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.24
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
 XO
1.21
  O
1.24
  O
1.27
XXX
 
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
  Xr
  
4
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
    
4
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik0.90
  
 
 
0.90
  O
0.95
XXX
      
6
Maja Larsen
Maja Larsen ('14)
Frederiksberg IF0.85
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
      
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.41
  
 PB
 
4.204.41 PB3.97     
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta4.13
  
 PB
 
4.132.923.55     
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta3.73
  
 PB
 
3.733.323.24     
4
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.60
  
 PB
 
3.43 PB3.60 PB3.55     
5
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.54
  
 PB
 
2.48 SB3.28 SB3.54 PB     
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.35
  
 PB
 
3.173.353.13     
7
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta3.26
  
 PB
 
2.853.113.26     
8
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.22
  
 PB
 
3.213.173.22     
9
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF3.22
  
 
 
3.103.003.22     
10
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta3.04
  
 PB
 
2.93 PB3.04 PB2.90     
11
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.97
  
 PB
 
2.752.802.97     
12
Vigga Sandemand Bengtson
Vigga Sandemand Bengtson ('14)
Helsingør IF2.96
  
 PB
 
2.96 PB2.792.83     
13
Ellen Kjær
Ellen Kjær ('14)
Sparta2.90
  
 PB
 
2.682.902.85     
14
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta2.90
  
 PB
 
2.78 PB2.90 PB2.66     
15
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.71
  
 SB
 
2.642.712.71     
16
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.15
  
 SB
 
1.972.152.05     
Finale B
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.96
  
 PB
 
3.75 PB3.96 PB3.72     
2
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF3.63
  
 PB
 
3.49 PB3.63 PB3.50     
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.55
  
 
 
3.523.403.55     
4
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF3.42
  
 PB
 
3.423.373.31     
5
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.36
  
 PB
 
3.36 PB  X3.20     
6
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF3.19
  
 PB
 
3.073.193.10     
7
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF3.09
  
 SB
 
3.093.073.08     
8
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.96
  
 PB
 
2.93 PB2.96 PB2.46     
9
Karla Doig-La Cour
Karla Doig-La Cour ('14)
Gentofte IK2.87
  
 PB
 
2.87 PB2.762.76     
10
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.84
  
 PB
 
2.55 SB2.84 PB2.57     
11
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik2.76
  
 PB
 
2.76 PB2.682.71     
12
Alba Baltzer Frandsen
Alba Baltzer Frandsen ('14)
KIF2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.522.48     
13
Kaya Magwentshu
Kaya Magwentshu ('14)
BAC2.55
  
 PB
 
2.55 PB2.512.30     
14
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2.16
  
 PB
 
2.162.102.07     
15
Maja Larsen
Maja Larsen ('14)
Frederiksberg IF1.69
  
 PB
 
  X1.68 PB1.69 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.66
  
 
 
8.668.358.637.73    
2
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta5.71
  
 PB
 
5.155.595.505.71    
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta4.78
  
 SB
 
4.764.454.784.21    
4
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta4.64
  
 SB
 
4.014.494.644.08    
5
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta4.60
  
 SB
 
  –  –4.33 SB4.60 SB    
6
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta4.55
  
 PB
 
4.17 PB4.51 PB4.374.55 PB    
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta4.55
  
 PB
 
4.554.264.264.24    
8
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta4.52
  
 PB
 
3.653.604.523.88    
9
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta4.51
  
 PB
 
4.254.304.404.51    
10
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.93
  
 PB
 
  –3.513.053.93    
11
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta3.62
  
 PB
 
3.62 PB2.973.383.25    
Finale B
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.85
  
 
 
6.276.026.85  X    
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik6.84
  
 PB
 
6.64 PB6.616.80 PB6.84 PB    
3
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF6.67
  
 PB
 
6.615.916.676.03    
4
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik6.02
  
 PB
 
5.19 PB6.02 PB5.015.25    
5
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC5.61
  
 PB
 
5.12 PB5.61 PB5.575.38    
6
Naima Sade Kadrispahic
Naima Sade Kadrispahic ('13)
Frederiksberg IF4.61
  
 PB
 
4.33 PB3.604.61 PB  X    
7
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF4.42
  
 PB
 
4.314.42  X4.13    
8
Maja Larsen
Maja Larsen ('14)
Frederiksberg IF4.42
  
 PB
 
4.42 PB4.223.74  X    
9
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik4.37
  
 PB
 
  –4.11 PB3.884.37 PB    
10
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF4.33
  
 PB
 
3.95 PB3.614.33 PB4.05    
11
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF4.15
  
 PB
 
3.704.003.814.15    
12
Kaya Magwentshu
Kaya Magwentshu ('14)
BAC4.06
  
 PB
 
3.94 PB4.06 PB3.733.70    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Heelund Magnussen
Carl Heelund Magnussen ('16)
Holte Atletik11.61
  
 PB
2
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta11.62
  
 PB
3
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta12.04
  
 PB
Finale B
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta10.79
  
 PB
2
Eddie Lou Arlien Witt
Eddie Lou Arlien Witt ('16)
Sparta11.86
  
 PB
3
Louie Magwentshu
Louie Magwentshu ('16)
BAC11.91
  
 PB
4
Oscar Emil Larsen
Oscar Emil Larsen ('16)
Herlev Atletik12.38
  
 PB
Finale C
1
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF10.80
  
 PB
2
Markus William Nielsen
Markus William Nielsen ('15)
Sparta10.84
  
 PB
3
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC11.71
  
 PB
4
Mason Cassius Christensen
Mason Cassius Christensen ('15)
Sparta11.84
  
 PB
Finale D
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC10.68
  
 PB
2
Ville Klæbel
Ville Klæbel ('15)
Sparta11.56
  
 PB
3
Eigil Green Rasmussen
Eigil Green Rasmussen ('15)
BAC12.01
  
 PB
4
Vincent Nørgaard Ingerslev
Vincent Nørgaard Ingerslev ('15)
BAC12.17
  
 PB
Finale E
1
Peter Brahe
Peter Brahe ('16)
Holte Atletik12.02
  
 PB
2
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas12.03
  
 PB
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF12.10
  
 PB
4
Victor Eriksen
Victor Eriksen ('16)
Herlev Atletik12.34
  
 PB
5
Marius Kristensen
Marius Kristensen ('15)
Gentofte IK13.72
  
 PB
Finale F
1
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC10.87
  
 PB
2
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas11.37
  
 
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.43
  
 SB
4
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik11.55
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta3.30
  
 PB
 
3.193.303.28     
2
Markus William Nielsen
Markus William Nielsen ('15)
Sparta3.16
  
 PB
 
3.04 PB2.893.16 PB     
3
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF3.05
  
 PB
 
3.05 PB2.922.87     
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta3.05
  
 PB
 
3.052.592.48     
5
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta2.90
  
 PB
 
2.902.832.78     
6
Ville Klæbel
Ville Klæbel ('15)
Sparta2.85
  
 PB
 
2.852.552.56     
7
Mason Cassius Christensen
Mason Cassius Christensen ('15)
Sparta2.69
  
 PB
 
2.62 PB2.462.69 PB     
8
Eddie Lou Arlien Witt
Eddie Lou Arlien Witt ('16)
Sparta2.66
  
 PB
 
2.662.632.59     
9
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik2.59
  
 PB
 
2.30 PB2.59 PB2.36     
10
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.38
  
 PB
 
2.34 PB2.38 PB2.27     
11
Oscar Emil Larsen
Oscar Emil Larsen ('16)
Herlev Atletik2.05
  
 PB
 
1.53 PB2.05 PB1.94     
12
Victor Eriksen
Victor Eriksen ('16)
Herlev Atletik2.00
  
 PB
 
1.95 PB1.98 PB2.00 PB     
Finale B
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC3.13
  
 
 
3.133.083.11     
2
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.692.81     
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.84
  
 PB
 
2.772.84  X     
4
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas2.72
  
 PB
 
2.72 PB  X2.34     
5
Vincent Nørgaard Ingerslev
Vincent Nørgaard Ingerslev ('15)
BAC2.68
  
 PB
 
2.63 PB2.68 PB  X     
6
Louie Magwentshu
Louie Magwentshu ('16)
BAC2.54
  
 PB
 
2.24 PB2.31 PB2.54 PB     
7
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC2.50
  
 PB
 
2.50 PB1.882.48     
8
Eigil Green Rasmussen
Eigil Green Rasmussen ('15)
BAC2.48
  
 PB
 
2.48 PB2.452.41     
9
Peter Brahe
Peter Brahe ('16)
Holte Atletik2.37
  
 
 
2.312.342.37     
10
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas2.19
  
 PB
 
1.99 PB2.19 PB2.11     
11
Carl Heelund Magnussen
Carl Heelund Magnussen ('16)
Holte Atletik2.12
  
 PB
 
2.121.901.98     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta4.45
  
 PB
 
4.194.244.244.45    
2
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF4.21
  
 PB
 
3.89 PB3.844.21 PB4.04    
3
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta4.02
  
 PB
 
3.654.023.903.34    
4
Ville Klæbel
Ville Klæbel ('15)
Sparta3.94
  
 PB
 
3.543.323.593.94    
5
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik3.54
  
 PB
 
3.47 PB3.403.54 PB3.43    
6
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta3.20
  
 PB
 
  –2.432.973.20    
7
Eddie Lou Arlien Witt
Eddie Lou Arlien Witt ('16)
Sparta2.84
  
 PB
 
2.481.992.602.84    
8
Victor Eriksen
Victor Eriksen ('16)
Herlev Atletik2.79
  
 
 
2.482.472.792.50    
Finale B
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas5.53
  
 PB
 
4.664.904.615.53    
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC5.17
  
 PB
 
4.194.73 PB5.17 PB4.77    
3
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC4.64
  
 PB
 
3.85 PB4.00 PB4.64 PB4.21    
4
Arvid Heier
Arvid Heier ('15)
IK Hellas3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.493.78 =PB3.58    
5
Vincent Nørgaard Ingerslev
Vincent Nørgaard Ingerslev ('15)
BAC3.76
  
 PB
 
2.58 PB3.50 PB2.913.76 PB    
6
Louie Magwentshu
Louie Magwentshu ('16)
BAC3.68
  
 PB
 
3.48 PB3.56 PB3.413.68 PB    
7
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC3.59
  
 PB
 
3.59 PB3.302.762.97    
8
Peter Brahe
Peter Brahe ('16)
Holte Atletik3.34
  
 PB
 
1.93 PB2.91 PB3.11 PB3.34 PB    
9
Eigil Green Rasmussen
Eigil Green Rasmussen ('15)
BAC3.27
  
 PB
 
3.27 PB3.17  X2.52    
10
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas3.20
  
 
 
2.763.033.013.20    
11
Vitus Keglberg Hærvig
Vitus Keglberg Hærvig ('16)
BAC2.78
  
 PB
 
2.42 PB2.50 PB  X2.78 PB    
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karla Hoffmann
Karla Hoffmann ('15)
Helsingør IF11.88
  
 PB
1
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF11.88
  
 PB
3
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA12.42
  
 PB
4
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta12.53
  
 PB
Finale B
1
Kamma Kirkegaard
Kamma Kirkegaard ('15)
Sparta11.11
  
 PB
2
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta11.59
  
 PB
3
Kaysa Klæbel
Kaysa Klæbel ('15)
Sparta11.75
  
 PB
4
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta12.33
  
 PB
5
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta13.12
  
 PB
Finale C
1
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC11.55
  
 PB
2
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik12.20
  
 PB
3
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF12.36
  
 PB
4
Frigg Kjærnø
Frigg Kjærnø ('15)
Herlev Atletik12.50
  
 
5
Liriana Camili
Liriana Camili ('15)
BAC13.03
  
 PB
Finale D
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC10.62
  
 PB
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF10.64
  
 PB
3
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta11.06
  
 PB
4
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta11.40
  
 SB
5
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE12.00
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.99
  
 PB
 
2.992.992.76     
2
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC2.82
  
 PB
 
2.69 PB2.76 PB2.82 PB     
3
Karla Hoffmann
Karla Hoffmann ('15)
Helsingør IF2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.532.57     
4
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF2.60
  
 PB
 
2.312.342.60 PB     
5
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE2.44
  
 
 
1.452.312.44     
6
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik2.43
  
 PB
 
2.29 PB2.33 PB2.43 PB     
7
Karla Marie Schjønnemann Erck
Karla Marie Schjønnemann Erck ('16)
BAC2.38
  
 PB
 
1.90 PB2.24 PB2.38 PB     
8
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF2.36
  
 
 
2.122.282.36     
9
Liriana Camili
Liriana Camili ('15)
BAC2.30
  
 PB
 
2.30 PB2.252.26     
10
Frigg Kjærnø
Frigg Kjærnø ('15)
Herlev Atletik1.94
  
 PB
 
1.77 PB1.94 PB1.84     
Finale B
1
Kamma Kirkegaard
Kamma Kirkegaard ('15)
Sparta3.05
  
 PB
 
2.802.843.05     
2
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC3.04
  
 PB
 
3.04 PB3.032.92     
3
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.92
  
 PB
 
2.922.922.91     
4
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.74
  
 PB
 
2.07 SB2.55 PB2.74 PB     
5
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta2.73
  
 PB
 
2.042.252.73     
6
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta2.64
  
 PB
 
2.362.402.64     
7
Kaysa Klæbel
Kaysa Klæbel ('15)
Sparta2.53
  
 PB
 
2.192.432.53     
8
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.50
  
 PB
 
2.502.412.46     
9
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA2.14
  
 PB
 
2.101.972.14     
10
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta1.94
  
 PB
 
1.941.831.79     
11
Tiril Nielsen Ingelsrud
Tiril Nielsen Ingelsrud ('16)
Gentofte IK1.91
  
 PB
 
1.89 PB1.91 PB1.72     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF4.68
  
 PB
 
3.984.574.684.00    
2
Frigg Kjærnø
Frigg Kjærnø ('15)
Herlev Atletik3.49
  
 PB
 
3.40 PB3.49 PB3.453.39    
3
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC3.42
  
 PB
 
3.28 PB3.12  –3.42 PB    
4
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik3.38
  
 PB
 
3.10 PB3.24 PB3.38 PB3.22    
5
Augusta Olivia Greenfort
Augusta Olivia Greenfort ('15)
Helsingør IF2.99
  
 PB
 
  –2.212.322.99 PB    
6
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF2.98
  
 PB
 
2.27 PB2.98 PB2.932.60    
7
Karla Hoffmann
Karla Hoffmann ('15)
Helsingør IF2.93
  
 PB
 
1.47 PB2.77 PB2.752.93 PB    
8
Liriana Camili
Liriana Camili ('15)
BAC2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.59  –2.66    
9
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE2.73
  
 PB
 
2.73 PB2.652.602.02    
Finale B
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta4.63
  
 PB
 
3.904.554.404.63    
2
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC4.45
  
 PB
 
4.45 PB  –3.704.38    
3
Kaysa Klæbel
Kaysa Klæbel ('15)
Sparta4.22
  
 PB
 
4.223.654.144.01    
4
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta4.18
  
 PB
 
3.02 PB3.62 PB3.73 PB4.18 PB    
5
Agnes Dall Gislum
Agnes Dall Gislum ('15)
Sparta3.76
  
 PB
 
2.983.253.762.95    
6
Kamma Kirkegaard
Kamma Kirkegaard ('15)
Sparta3.42
  
 PB
 
3.283.402.793.42    
7
Sophia Aida Hess-Nielsen
Sophia Aida Hess-Nielsen ('16)
Sparta2.95
  
 PB
 
2.942.342.522.95    
8
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.66
  
 PB
 
2.162.422.661.94    
9
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta2.57
  
 PB
 
1.272.212.342.57    
10
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta / ITA1.80
  
 PB
 
1.701.751.761.80    
11
Tiril Nielsen Ingelsrud
Tiril Nielsen Ingelsrud ('16)
Gentofte IK1.68
  
 PB
 
  –1.27 PB1.68 PB1.65    
D7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ankher Hjorth
Ankher Hjorth ('17)
BAC13.59
  
 PB
2
Holger Godfred Sandorff Storm
Holger Godfred Sandorff Storm ('17)
Gentofte IK16.34
  
 PB
Finale B
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE12.17
  
 PB
2
Oskar Hærvig Rønning
Oskar Hærvig Rønning ('17)
BAC13.98
  
 PB
3
Wilhelm Friis Kruse
Wilhelm Friis Kruse ('17)
BAC15.91
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.68
  
 PB
 
2.592.682.68     
2
Ankher Hjorth
Ankher Hjorth ('17)
BAC2.16
  
 PB
 
1.75 PB2.16 PB2.16 =PB     
3
Wilhelm Friis Kruse
Wilhelm Friis Kruse ('17)
BAC2.06
  
 PB
 
1.95 PB1.99 PB2.06 PB     
4
Oskar Hærvig Rønning
Oskar Hærvig Rønning ('17)
BAC1.97
  
 PB
 
1.77 PB1.84 PB1.97 PB     
5
Carl Bæk Nielsen
Carl Bæk Nielsen ('18)
BAC1.88
  
 PB
 
1.58 PB1.88 PB1.88 =PB     
6
Holger Godfred Sandorff Storm
Holger Godfred Sandorff Storm ('17)
Gentofte IK1.35
  
 PB
 
1.35 PB  –  –     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE3.75
  
 PB
 
3.75 PB3.573.673.75 =PB    
2
Oskar Hærvig Rønning
Oskar Hærvig Rønning ('17)
BAC3.15
  
 PB
 
3.15 PB  –2.802.79    
3
Ankher Hjorth
Ankher Hjorth ('17)
BAC2.72
  
 PB
 
2.10 PB2.20 PB2.40 PB2.72 PB    
4
Wilhelm Friis Kruse
Wilhelm Friis Kruse ('17)
BAC2.44
  
 PB
 
2.07 PB2.30 PB2.44 PB2.16    
P7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas11.78
  
 PB
2
Hanna Zarzycka
Hanna Zarzycka ('17)
BAC11.86
  
 PB
3
Martha Gundmann Hyllested
Martha Gundmann Hyllested ('18)
BAC12.81
  
 PB
4
Viola Nørgaard Ingerslev
Viola Nørgaard Ingerslev ('17)
BAC13.49
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hanna Zarzycka
Hanna Zarzycka ('17)
BAC2.34
  
 PB
 
1.46 PB2.07 PB2.34 PB     
2
Martha Gundmann Hyllested
Martha Gundmann Hyllested ('18)
BAC2.22
  
 PB
 
2.22 PB2.032.03     
3
Viola Nørgaard Ingerslev
Viola Nørgaard Ingerslev ('17)
BAC2.12
  
 PB
 
2.12 PB1.721.72     
4
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas1.94
  
 PB
 
1.88 PB1.94 PB1.94 =PB     
5
Frida Marie Schjønnemann Erck
Frida Marie Schjønnemann Erck ('18)
BAC1.53
  
 PB
 
1.53 PB1.20  –     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hanna Zarzycka
Hanna Zarzycka ('17)
BAC2.87
  
 PB
 
2.53 PB2.87 PB2.362.52    
2
Alberte From Gren
Alberte From Gren ('17)
IK Hellas2.80
  
 
 
2.522.452.802.70    
3
Viola Nørgaard Ingerslev
Viola Nørgaard Ingerslev ('17)
BAC2.17
  
 PB
 
1.97 PB2.17 PB2.112.14    
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.59
  
 SB
M50 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.54
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
 
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF8.59
  
 SB
 
8.05 SB7.858.048.22 SB8.36 SB8.59 SB  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.44
  
 PB
 
11.44 PB10.8611.4310.95  X  X  
M70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA12.84
  
 SB
M70 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC1.90
  
 SB
 
1.90
 XO
2.00
XXX
      
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.53
  
 SB
 
7.87 SB8.53 SB8.19  –  X  X  
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC8.08
  
 PB
 
8.08 PB  X7.76  –  X  X  
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF8.14
  
 PB
 
8.14 PB7.897.758.13  –   

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb