Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

San Sebastián ESP: Copa De Euskadi De Clubes Euskadiko Kopa 21.1.2024 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oihan Trecet
Oihan Trecet ('04)
ESP7.03
  
 SB
1Andoni ZaballaAndoni Zaballa ('01)ESP7.08
  
 PB
2
Gaizka Martin
Gaizka Martin ('98)
ESP7.06
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joseba Larrauri
Joseba Larrauri ('02)
ESP22.21
  
 SB
Finale B
1
Beñat Miquelarena
Beñat Miquelarena ('05)
ESP21.68
  
 PB
2
Garikoitz Garcia
Garikoitz Garcia ('05)
ESP22.31
  
 PB
M 400 m    
Inde
Inde
1
Adrián Rocandio
Adrián Rocandio ('97)
ESP48.66
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel San Juan
Daniel San Juan ('03)
ESP8.13
  
 
2
Paul Ubierna
Paul Ubierna ('01)
ESP8.16
  
 
3
Oscar Urdanoz
Oscar Urdanoz ('94)
ESP8.24
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Danel Perez
Danel Perez ('04)
ESP2.00
  
 
 
1.91
  O
1.94
 XO
1.97
  O
2.00
XXO
2.04
XXX
   
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Asier Añorga
Asier Añorga ('06)
ESP4.50
  
 
 
4.50
  O
4.70
XXX
      
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alex Cuesta
Alex Cuesta ('01)
ESP14.44
  
 PB
 
14.0314.0114.21 =PB14.44 PB    
2
Imanol Astorga
Imanol Astorga ('04)
ESP14.02
  
 SB
 
  X  X  X14.02    
3
Juan Errandonea
Juan Errandonea ('96)
ESP13.96
  
 SB
 
13.96 SB  X13.23  X    
4
Pablo Cid
Pablo Cid ('91)
ESP13.86
  
 SB
 
13.48 SB13.56 SB13.86 SB  X    
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Pardo
Daniel Pardo ('96)
ESP17.01
  
 
 
16.76  X16.7716.9917.0116.90  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Laia Olascoaga
Laia Olascoaga ('05)
ESP7.82
  
 PB
1
Nerea Galparsoro
Nerea Galparsoro ('96)
ESP7.94
  
 SB
2
Maialen Garayartabe
Maialen Garayartabe ('08)
ESP7.86
  
 
2
Leire Martiarena
Leire Martiarena ('07)
ESP7.97
  
 =SB
3
Maitane Nanclares
Maitane Nanclares ('04)
ESP7.91
  
 
4
Maddi Lillo
Maddi Lillo ('97)
ESP7.95
  
 
Finale B
1
Malen Martinez
Malen Martinez ('97)
ESP8.00
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
1
Irenia Apaolaza
Irenia Apaolaza ('02)
ESP24.97
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Lozano
Clara Lozano ('98)
ESP56.64
  
 
2
Itsaso Madariaga
Itsaso Madariaga ('07)
ESP57.49
  
 PB
3
Jone Isusi
Jone Isusi ('04)
ESP58.74
  
 SB
Finale B
1
Nerea Ircio
Nerea Ircio ('94)
ESP57.68
  
 
2
Alaine Aguerralde
Alaine Aguerralde ('07)
ESP58.08
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Judith Otazua
Judith Otazua ('99)
ESP4:25.23
  
 SB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maria Lasa
Maria Lasa 
ESP10:11.38
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Africa Radsma
Africa Radsma ('98)
ESP8.72
  
 
2
Malen Martinez
Malen Martinez ('97)
ESP8.73
  
 
3
Ainhoa Gibelalde
Ainhoa Gibelalde 
ESP8.88
  
 =PB
4
Adriana Abaitua
Adriana Abaitua ('04)
ESP8.89
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ane Torres
Ane Torres ('99)
ESP12.20
  
 SB
 
11.88 SB12.20 SB  X  X  X  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive