Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Øst-inde 20‐21.1.2024 Inde-Oversize bane
Ballerup Atletikstadion

D19 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik6.93
  
 PB
2Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.20
  
 PB
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.26
  
 SB
4Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.42
  
 
5Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta7.63
  
 PB
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.23
  
 
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.41
  
 
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta7.65
  
 PB
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC7.98
  
 PB
5Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.01
  
 
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.02
  
 PB
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 7.16
  
 =PB
3Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.27
  
 =PB
4Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK7.29
  
 SB
5Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.75
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.54
  
 SB
D19 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.77
  
 PB
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
 XO
1.77
XXO
1.80
XXX
  
2Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA1.68
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.63
  O
1.68
XXO
1.71
XXX
   
D19 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.50
  
 SB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
XXO
3.60
XXX
    
D19 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 7.01
  
 PB
 
  X  X6.89 PB  X  X7.01 PB  
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK6.56
  
 PB
 
6.56 PB6.546.50  X6.356.33  
3Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM5.67
  
 PB
 
5.39 PB  X  X5.67 PB  –   
D19 Trespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10.95
  
 PB
 
10.95 PB10.7010.4710.5310.6610.54  
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 10.09
  
 
 
9.9210.09  X9.929.369.96  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.52
  
 PB
 
14.52  X  X  X  X  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.34
  
 SB
 
  X13.07 SB13.34 SB  X  X  X  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.75
  
 PB
 
11.51 PB11.60 PB11.73 PB11.7011.3511.75 PB  
P19 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta7.92
  
 SB
2Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06)BAK7.96
  
 PB
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.98
  
 
4Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK8.26
  
 SB
5Signe KensøSigne Kensø ('06)BAK8.44
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik9.59
  
 SB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik10.11
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
XXO
1.63
XXX
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.57
  
 
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXO
1.54
  O
1.57
XXO
1.60
XXX
  
P19 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK5.37
  
 SB
 
  X4.93 SB5.16 SB  X  X5.37 SB  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.33
  
 SB
 
5.11  X  X5.205.33 SB5.33 =SB  
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik5.19
  
 PB
 
4.96 SB5.12 PB5.19 PB5.044.985.18  
P19 Trespring     
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Andrea Friis VestergaardAndrea Friis Vestergaard ('06)HGATM 9.51
  
 PB
 
9.45 PB9.51 PB8.549.51 =PB  X8.33  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.50
  
 PB
 
9.55 PB9.97 PB10.50 PB10.2210.50 =PB9.85  
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.09
  
 PB
 
9.02 PB8.968.449.02 =PB9.09 PB8.67  
3Pil Johanne Nedergaard WintherPil Johanne Nedergaard Winther ('06)Sparta8.83
  
 PB
 
8.59 PB  X8.338.048.138.83 PB  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.11
  
 
 
7.307.687.347.658.11  X  
D17 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.28
  
 SB
2Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik7.53
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta7.59
  
 PB
4Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta7.60
  
 
5Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)Gentofte IK7.61
  
 
6Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK7.79
  
 PB
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.45
  
 SB
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.72
  
 SB
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta7.86
  
 SB
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC7.98
  
 SB
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.01
  
 
6Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød8.18
  
 PB
7Victor BentzenVictor Bentzen ('07)BAK8.31
  
 PB
8Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.34
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik7.55
  
 PB
2Isaiah Ortega HarryIsaiah Ortega Harry ('08)Sparta7.56
  
 SB
3Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)Gentofte IK7.57
  
 PB
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta7.71
  
 PB
5Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)Gentofte IK7.81
  
 PB
6Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta7.98
  
 PB
7Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.05
  
 PB
D17 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød26.89
  
  Oversized bane
D17 800 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Frederiksberg IF2:19.49
  
  Oversized bane
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta2:21.48
  
  Oversized bane
3Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Sparta2:22.27
  
  Oversized bane
4Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM2:29.24
  
  Oversized bane
D17 1500 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Frederiksberg IF4:40.17
  
  Oversized bane
2Nicholas Møllegaard NoachNicholas Møllegaard Noach ('08)Sparta4:41.45
  
  Oversized bane
3Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC4:55.21
  
  Oversized bane
4Christian EngedalChristian Engedal ('08)Sparta5:32.52
  
  Oversized bane
D17 3000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nicholas Møllegaard NoachNicholas Møllegaard Noach ('08)Sparta10:05.37
  
  Oversized bane
Christian EngedalChristian Engedal ('08)Sparta DNF
  
  Oversized bane
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.29
  
 PB
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta8.64
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.44
  
 PB
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.58
  
 PB
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas10.25
  
 PB
6Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta10.43
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.83
  
 =PB
 
1.65
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
XXO
1.83
XXO
1.86
  r
 
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.74
  
 
 
1.61
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
  O
1.74
 XO
1.77
XXX
  
4Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta1.68
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
XXX
   
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.65
  
 =PB
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
 XO
1.65
XXO
1.68
XXX
   
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.51
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
   
7Andreas C. ChristoffersenAndreas C. Christoffersen ('07)Roar Atletik1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
XXO
1.65
XXX
     
8Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM1.35
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
XXX
      
D17 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK4.20
  
 PB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
  
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta3.40
  
 PB
 
3.00
  O
3.20
 XO
3.30
 XO
3.40
  O
3.50
XXX
   
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3.40
  
 =PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
XXX
  
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3.40
  
 =PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXO
3.50
XXX
  
5Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM2.50
  
 PB
 
2.20
XXO
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXX
   
D17 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Sparta6.39
  
 SB
 
6.39 SB6.13  –     
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta6.21
  
 PB
 
5.94 PB5.766.21 PB5.84  –   
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta6.10
  
 SB
 
5.96 SB5.96 =SB6.10 SB5.12  –   
4Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta5.70
  
 PB
 
5.44 PB  X5.45 PB5.145.70 PB5.48  
5Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC5.66
  
 PB
 
  X5.63 PB5.585.465.585.66 PB  
6Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta5.66
  
 PB
 
5.32 PB5.40 PB5.40 =PB5.66 PB5.33  X  
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5.43
  
 PB
 
  X5.26  X5.43 PB5.31  X  
9Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas4.75
  
 PB
 
  X4.75 PB  X     
10Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød4.53
  
 PB
 
  X4.53 PB4.35     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.72
  
 PB
 
13.58 PB13.4113.1113.1213.5213.72 PB  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.70
  
 PB
 
12.71 PB12.6912.7012.75 PB  X13.70 PB  
3Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta12.63
  
 PB
 
  X12.32 PB12.63 PB11.78  X11.90  
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta11.82
  
 PB
 
11.52 PB10.6410.1811.62 PB11.3311.82 PB  
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas11.73
  
 PB
 
10.30 PB11.07 PB10.6110.6911.73 PB10.38  
6Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.11
  
 PB
 
10.88 PB10.7110.8011.04 PB11.11 PB  X  
7Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik10.53
  
 PB
 
9.99 =PB9.9310.53 PB10.029.868.87  
8Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM10.52
  
 PB
 
10.52 PB10.139.929.309.598.90  
9Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.44
  
 PB
 
  X9.44 PB  X     
10Thor Steinicke StrideThor Steinicke Stride ('08)Frederiksberg IF7.62
  
 
 
6.697.62  X     
P17 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.22
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.23
  
 PB
3Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK8.27
  
 SB
4Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC8.31
  
 PB
5Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.33
  
 SB
6Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.45
  
 SB
7Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 8.60
  
 
8Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.61
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)BAK8.27
  
 SB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.30
  
 PB
3Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC8.34
  
 PB
4Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK8.35
  
 SB
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.59
  
 SB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.39
  
 SB
2Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 8.59
  
 PB
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.60
  
 SB
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.87
  
 SB
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF8.96
  
 SB
6Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK10.39
  
 PB
P17 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF28.96
  
  Oversized bane
2Ida Søgaard BondeIda Søgaard Bonde ('08)Greve Atletik30.89
  
  Oversized bane
P17 800 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nora Krogh JensenNora Krogh Jensen ('08)Sparta2:40.11
  
  Oversized bane
2Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)IK Hellas2:40.89
  
  Oversized bane
P17 1500 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:17.69
  
  Oversized bane
2Camilla T. BlaabjergCamilla T. Blaabjerg ('07)Sparta5:17.87
  
  Oversized bane
3Nora Krogh JensenNora Krogh Jensen ('08)Sparta5:18.09
  
  Oversized bane
4Nanna Luka Brinchmann HolmNanna Luka Brinchmann Holm ('08)Sparta5:41.67
  
  Oversized bane
P17 3000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik12:02.77
  
  Oversized bane
2Camilla T. BlaabjergCamilla T. Blaabjerg ('07)Sparta12:16.68
  
  Oversized bane
3Nanna Luka Brinchmann HolmNanna Luka Brinchmann Holm ('08)Sparta12:32.18
  
  Oversized bane
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)Gentofte IK9.72
  
 SB
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.76
  
 SB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK10.32
  
 PB
4Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.36
  
 
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.12
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.60
  
 
 
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
XXX
    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.57
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
XXX
  
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.54
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
   
4Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
P17 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.90
  
 PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXO
2.80
 XO
2.90
 XO
3.00
XXX
 
2Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.50
  
 SB
 
2.40
XXO
2.50
  O
2.60
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.09
  
 SB
 
4.494.94 SB4.895.09 SB4.894.94  
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK4.89
  
 SB
 
  X  X4.87 SB4.66  X4.89 SB  
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.88
  
 SB
 
4.80 SB4.88 SB4.814.264.70  X  
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.88
  
 SB
 
  X4.73 SB  X3.43  X4.88 SB  
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.74
  
 SB
 
3.58 SB4.39 SB4.74 SB4.67  X4.55  
6Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC4.72
  
 PB
 
4.72 PB  X4.484.38  X4.65  
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.55
  
 SB
 
4.36 SB4.49 SB4.402.884.53 SB4.55 SB  
8Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.14  –     
9Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK4.20
  
 PB
 
  X4.20 PB4.10     
10Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK3.51
  
 PB
 
3.11 PB3.28 PB3.51 PB     
P17 Trespring     
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK10.50
  
 SB
 
  X  X  X10.50 SB  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF11.60
  
 PB
 
11.17 SB10.7211.23 SB11.52 PB11.60 PB11.43  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.53
  
 SB
 
11.22 SB11.0611.0611.42 SB11.53 SB11.02  
3Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF11.14
  
 PB
 
9.1010.51 PB11.14 PB10.5910.4310.06  
4Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.85
  
 
 
10.359.3810.5310.8510.11  X  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.90
  
 
 
9.199.439.429.229.909.57  
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.17
  
 PB
 
8.82 SB8.558.598.198.219.17 PB  
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.51
  
 PB
 
  X8.15 PB7.457.817.808.51 PB  
8Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik7.30
  
 PB
 
7.06 PB6.947.18 PB7.30 PB7.197.16  
9Emma Clara ClausenEmma Clara Clausen ('08)BAK5.11
  
 
 
5.114.824.86     
D15 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik7.81
  
 PB
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta8.06
  
 PB
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.07
  
 
4Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta8.20
  
 PB
5Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta8.23
  
 
5Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.23
  
 PB
7Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK8.26
  
 PB
D15 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC26.44
  
  Oversized bane
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC29.46
  
  Oversized bane
D15 800 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC2:28.83
  
  Oversized bane
2Jeppe GrønbechJeppe Grønbech ('09)BAC2:34.95
  
  Oversized bane
3Frederik Polino Søebek-HenkFrederik Polino Søebek-Henk ('09)KIF2:57.90
  
  Oversized bane
4Amin AhmedAmin Ahmed ('10)Sparta2:59.19
  
  Oversized bane
D15 1500 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners4:47.62
  
  Oversized bane
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta4:55.47
  
  Oversized bane
3Storm Wibskov Schack Balle JensenStorm Wibskov Schack Balle Jensen ('09)Sparta5:31.24
  
  Oversized bane
D15 3000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners9:53.50
  
  Oversized bane
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta10:33.76
  
  Oversized bane
Storm Wibskov Schack Balle JensenStorm Wibskov Schack Balle Jensen ('09)Sparta DNF
  
  Oversized bane
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik9.48
  
 
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC10.04
  
 PB
3Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik11.64
  
 
D15 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Euan LoubserEuan Loubser ('10)Trongårdens IF 1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXO
1.55
XXX
    
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXO
1.55
XXX
   
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.45
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
   
5Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta2.50
  
 SB
 
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
XXX
     
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta2.40
  
 PB
 
2.10
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik5.36
  
 PB
 
5.30 PB5.36 PB5.00  –5.03   
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta5.25
  
 PB
 
5.25 PB5.03  X  X  X  X  
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF5.23
  
 PB
 
5.054.89  X5.23 PB4.964.99  
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK5.18
  
 
 
4.914.914.574.974.845.18  
5Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta5.03
  
 PB
 
4.44 PB4.46 PB4.58 PB4.69 PB4.99 PB5.03 PB  
6Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.97
  
 
 
  X  X4.97  X4.82  X  
7Storm Wibskov Schack Balle JensenStorm Wibskov Schack Balle Jensen ('09)Sparta4.85
  
 PB
 
4.60 PB4.85 PB4.584.324.224.60  
8Amin AhmedAmin Ahmed ('10)Sparta3.43
  
 PB
 
3.29 PB  X3.43 PB  –    
D15 Trespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik11.27
  
 PB
 
10.82 PB11.27 PB  X10.9210.8111.19  
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.84
  
 PB
 
9.34 PB10.75 PB10.84 PB10.5610.81  X  
3Alfred MørchAlfred Mørch ('09)Trongårdens IF 10.50
  
 PB
 
9.82  X10.50 PB10.1810.3210.23  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta12.40
  
 PB
 
11.4411.5711.4911.4410.4912.40 PB  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC10.49
  
 PB
 
9.729.149.6010.159.7910.49 PB  
D15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC12.76
  
 
 
12.7312.76  X12.3812.1412.10  
4Oliver KronborgOliver Kronborg ('10)Trongårdens IF 9.10
  
 PB
 
  X8.35 SB9.10 PB8.288.829.07  
P15 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.64
  
DUR-15 SB
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik7.97
  
 
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.28
  
 PB
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik8.31
  
 PB
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.49
  
 
6Saga NimbSaga Nimb ('10)BAC8.53
  
 PB
7Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta8.73
  
 SB
8Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 8.81
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.30
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik8.33
  
 PB
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 8.73
  
 SB
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta8.80
  
 SB
5Tara GreenTara Green ('09)Sparta8.87
  
 PB
6Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik8.92
  
 PB
7Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK8.95
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik7.94
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.46
  
 =SB
3Saga NimbSaga Nimb ('10)BAC8.62
  
 PB
4Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF8.81
  
 PB
5Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta9.28
  
 =PB
6Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta9.63
  
 PB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.70
  
 
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta8.92
  
 PB
3Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik8.99
  
 PB
4Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik9.02
  
 PB
5Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta9.29
  
 =PB
6Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia9.67
  
 PB
7Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK9.73
  
 
P15 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik27.24
  
  Oversized bane
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF27.42
  
  Oversized bane
3Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas28.44
  
  Oversized bane
Finale B
21.1.
21.1.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta29.14
  
  Oversized bane
1Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC29.33
  
  Oversized bane
2Rose WolskRose Wolsk ('10)Sparta30.64
  
  Oversized bane
Finale C
21.1.
21.1.
2Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR31.09
  
  Oversized bane
3Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta32.97
  
  Oversized bane
P15 800 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Sparta2:35.12
  
 
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta2:36.26
  
 
3Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik2:36.51
  
 
4Ada Agerskov PerottiAda Agerskov Perotti ('09)Sparta2:49.49
  
 
5Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2:55.34
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Sparta2:47.02
  
  Oversized bane
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta2:55.88
  
  Oversized bane
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR2:57.34
  
  Oversized bane
4Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta2:59.15
  
  Oversized bane
5Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3:03.76
  
  Oversized bane
P15 1500 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta5:15.53
  
  Oversized bane
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Sparta5:16.16
  
  Oversized bane
3Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Sparta5:17.79
  
  Oversized bane
4Maya Elise PoulsenMaya Elise Poulsen ('10)Holte Atletik5:27.16
  
  Oversized bane
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik9.97
  
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.20
  
 
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta10.76
  
 PB
4Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF10.78
  
 PB
5Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC11.37
  
 
6Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Sparta11.72
  
 
7Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR11.77
  
 =PB
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.16
  
 PB
2Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta10.97
  
 PB
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC11.09
  
 PB
4Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik11.63
  
 PB
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR11.77
  
 PB
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.14
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik9.90
  
 PB
2Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF11.05
  
 PB
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Sparta11.41
  
 PB
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta12.19
  
 PB
5Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik12.59
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.56
  
 PB
 
1.35
  O
1.41
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
 XO
1.56
 XO
1.60
XXX
 
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.53
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXX
       
3Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
XXX
 
4Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.50
  
 PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
   
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.41
  
 SB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
6Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Sparta1.41
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
 XO
1.38
XXX
1.41
 XO
   
7Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
XXX
    
7Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.35
  
 =SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
XXX
    
7Aviaja FalhofAviaja Falhof ('10)Holte Atletik1.35
  
 =PB
 
0.25
  O
1.20
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
XXX
   
10Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik1.35
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.35
XXX
    
11Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
12Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK1.10
  
 
 
1.10
XXO
1.15
XXX
      
P15 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR2.00
  
 =PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
 XO
2.00
 XO
2.10
XXX
 
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta2.00
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXO
2.10
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.964.834.884.784.87  
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.83
  
 PB
 
  X  X4.44 PB4.47 PB4.56 PB4.83 PB  
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.67
  
 PB
 
4.67 PB4.17  X4.314.413.96  
4Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.65
  
 
 
4.424.35  X4.274.653.77  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.32
  
 
 
  X  X4.32  X  X  X  
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.27
  
 PB
 
4.27 PB3.764.184.064.213.68  
7Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Sparta4.27
  
 PB
 
  X4.27 PB  X  X3.97  –  
8Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF3.98
  
 PB
 
  X3.98 PB  X  X  X  X  
9Alexandra AlexeevaAlexandra Alexeeva ('09)Sparta3.86
  
 PB
 
3.60 PB3.74 PB3.86 PB     
10Naya Duong PedersenNaya Duong Pedersen ('09)BAK3.82
  
 PB
 
3.82 PB3.573.57     
11Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik3.81
  
 PB
 
3.79 PB3.81 PB3.63     
12Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM3.72
  
 PB
 
3.683.583.72 PB     
13Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3.64
  
 
 
3.563.613.64     
14Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('09)Hvidovre AM3.58
  
 
 
3.583.563.50     
15Dagmar Rose NielsenDagmar Rose Nielsen ('10)Sparta3.58
  
 PB
 
3.58 PB  X  X     
16Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK3.29
  
 PB
 
  X3.29 PB2.94     
17Maja BennourMaja Bennour ('10)BAK3.22
  
 
 
3.22  X  X     
18Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM3.17
  
 
 
  X3.17  X     
19Aviaja FalhofAviaja Falhof ('10)Holte Atletik3.06
  
 PB
 
  X  X3.06 PB     
20Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('09)Hvidovre AM2.98
  
 PB
 
2.82 SB2.632.98 PB     
P15 Trespring     
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM10.05
  
 
 
  X  X9.909.99  X10.05  
2Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF9.49
  
 PB
 
8.98 PB9.01 PB9.40 PB9.309.49 PB  X  
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik9.31
  
 SB
 
  X  X9.10 SB9.31 SB9.06  X  
4Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik8.20
  
 PB
 
8.01 PB  X8.20 PB  X  X  X  
5Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik8.01
  
 PB
 
7.58 SB7.84 PB7.808.01 PB7.997.30  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF10.02
  
 PB
 
8.798.828.839.0710.02 PB8.79  
2Vanessa PetersVanessa Peters ('09)Herlev Atletik9.97
  
 PB
 
8.94 PB9.28 PB9.89 PB8.619.97 PB9.74  
3Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia9.41
  
 PB
 
8.99 PB8.569.19 PB8.749.41 PB9.14  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta9.17
  
 PB
 
8.22 PB7.838.27 PB9.17 PB8.358.18  
5Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC9.16
  
 PB
 
8.628.659.16 PB8.718.678.87  
6Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas9.09
  
 PB
 
8.45 SB8.148.338.73 SB9.07 PB9.09 PB  
7Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta7.86
  
 PB
 
7.437.447.217.86 PB7.787.71  
8Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR6.68
  
 PB
 
6.58 PB6.60 PB4.876.386.486.68 PB  
9Rose WolskRose Wolsk ('10)Sparta6.42
  
 PB
 
  X6.42 PB6.23     
10Silla Marie Peick-KristensenSilla Marie Peick-Kristensen ('10)Holte Atletik5.82
  
 PB
 
5.82 PB4.635.81     
D13 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC8.61
  
 =PB
2Lucas Maximillian ViuffLucas Maximillian Viuff ('11)Sparta8.72
  
 PB
3Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik9.49
  
 
4Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF9.59
  
 
5Jonas BothmannJonas Bothmann ('11)BAK11.03
  
 
D13 600 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Sparta1:57.57
  
  Oversized bane
2Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 2:04.70
  
  Oversized bane
3Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik2:06.24
  
  Oversized bane
4Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik2:10.70
  
  Oversized bane
D13 1000 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3:41.76
  
  Oversized bane
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)Sparta12.10
  
 PB
2Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 13.41
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.47
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXO
1.53
XXX
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC4.95
  
 PB
 
4.58  X4.794.714.754.95 PB  
2Lucas Maximillian ViuffLucas Maximillian Viuff ('11)Sparta4.24
  
 PB
 
3.97 PB4.24 PB4.233.723.823.44  
3Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik3.86
  
 
 
3.773.863.01  X  X3.84  
4Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF3.86
  
 
 
3.863.683.433.643.633.67  
5Jonas BothmannJonas Bothmann ('11)BAK2.98
  
 PB
 
2.98 PB2.952.93  X2.892.97  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC8.63
  
 PB
 
8.57 PB8.568.62 PB8.228.518.63 PB  
P13 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.62
  
 
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta8.98
  
 
3Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia9.07
  
 
4Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 9.11
  
 
5Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK9.44
  
 
6Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK9.47
  
 
7Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM9.55
  
 
8Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta10.00
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta8.50
  
 
2Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 8.98
  
 PB
3Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK9.22
  
 PB
4Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta9.45
  
 PB
5Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM9.59
  
 
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta8.89
  
 
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia8.97
  
 
3Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK9.46
  
 PB
4Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik10.41
  
 SB
P13 600 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Dicte Lyngbye HjortDicte Lyngbye Hjort ('11)Gentofte IK2:02.00
  
  Oversized bane
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik2:24.11
  
  Oversized bane
P13 1000 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik4:11.93
  
  Oversized bane
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta10.28
  
 PB
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta11.27
  
 SB
3Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik12.10
  
 PB
4Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK12.79
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1.37
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
2Julia Michno ElbækJulia Michno Elbæk ('11)Sparta1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta4.80
  
 PB
 
4.454.274.54 SB4.62 SB4.70 =PB4.80 PB  
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia4.65
  
 PB
 
4.204.374.57 PB4.494.65 PB4.57  
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta4.50
  
 
 
4.504.46  X3.574.25  X  
4Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK4.10
  
 PB
 
4.10 PB3.884.003.924.02  X  
5Emilia RingEmilia Ring ('11)Gentofte IK4.02
  
 
 
3.84  X4.003.853.744.02  
6Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.97
  
 
 
3.913.823.843.933.913.97  
7Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik3.81
  
 
 
3.343.813.753.37  X3.73  
8Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik2.87
  
 
 
2.872.732.812.782.562.77  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta10.93
  
 PB
 
9.3610.939.3410.6610.4110.50  
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta10.29
  
 PB
 
  X9.16 PB9.57 PB9.449.90 PB10.29 PB  
3Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia10.06
  
 PB
 
10.06 PB  X9.85  X9.31  X  
4Isabella Kronborg GedeIsabella Kronborg Gede ('11)Trongårdens IF 8.32
  
 PB
 
8.08 PB8.13 PB7.267.798.32 PB8.07  
5Sidsel LautrupSidsel Lautrup ('11)BAK7.58
  
 PB
 
6.21 PB  X  X7.58 PB6.957.28  
6Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik5.64
  
 
 
5.115.645.045.395.105.05  
D12 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.54
  
 PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC8.84
  
 
3Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.09
  
 
4Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB9.79
  
 PB
5Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik9.86
  
 
6Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK10.06
  
 PB
7David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik10.23
  
 
8Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta10.57
  
 PB
D12 600 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC1:56.09
  
  Oversized bane
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC1:58.22
  
  Oversized bane
3Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta2:11.46
  
  Oversized bane
D12 1000 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC3:27.13
  
  Oversized bane
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3:41.04
  
  Oversized bane
3Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta3:41.71
  
  Oversized bane
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3:55.92
  
  Oversized bane
D12 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta10.84
  
 PB
2August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF12.25
  
 PB
3Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB13.62
  
 PB
4Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta14.01
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
 
3Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.20
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
     
4Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta1.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
5Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXO
1.20
XXX
    
6Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK1.05
  
 
 
1.05
 XO
1.10
XXX
      
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.79
  
 PB
 
4.434.61 PB4.73 PB4.75 PB4.79 PB4.72  
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC4.32
  
 PB
 
4.19 PB3.964.24 PB4.32 PB4.234.09  
3Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3.84
  
 PB
 
  X  X3.65 PB3.503.84 PB3.79  
4Victor Peter NielsenVictor Peter Nielsen ('12)BAK3.71
  
 
 
3.713.39  X  X3.52  X  
5Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB3.61
  
 PB
 
3.61 PB  X  X3.543.44  X  
6David Sylvest RasmussenDavid Sylvest Rasmussen ('12)Herlev Atletik3.25
  
 
 
3.13  X3.253.092.973.08  
7Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta3.24
  
 PB
 
3.24 PB3.103.163.073.053.08  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta7.97
  
 PB
 
7.747.787.657.977.287.64  
2Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB7.56
  
 PB
 
6.877.087.287.567.407.01  
3August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF6.35
  
 PB
 
5.36 PB6.35 PB5.986.346.135.29  
4Njord Kinzi DueNjord Kinzi Due ('12)DELTA5.89
  
 PB
 
5.74 PB5.89 PB5.774.815.775.79  
5Kaj Herman Stougaard-NexøKaj Herman Stougaard-Nexø ('12)Sparta5.77
  
 PB
 
5.295.355.445.715.775.59  
6Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta5.32
  
 PB
 
5.124.825.324.644.995.04  
P12 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM9.11
  
 PB
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.12
  
 PB
3Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta9.83
  
 PB
4Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta9.98
  
 PB
P12 600 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE2:01.64
  
  Oversized bane
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta2:03.15
  
  Oversized bane
3Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta2:27.63
  
  Oversized bane
4Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR2:28.67
  
  Oversized bane
P12 1000 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE4:02.13
  
  Oversized bane
2Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR4:09.70
  
  Oversized bane
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE12.89
  
 PB
2Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta12.92
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.31
  
 PB
 
1.04
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
XXX
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM4.10
  
 PB
 
3.86 SB4.05 PB4.06 PB3.854.09 PB4.10 PB  
2Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta3.72
  
 PB
 
3.32 SB3.313.59 PB3.393.72 PB3.55  
3Katinka Høgh HellmanKatinka Høgh Hellman ('12)BAK3.65
  
 PB
 
3.56 PB3.453.323.33  X3.65 PB  
4Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta3.63
  
 PB
 
3.57 PB3.483.63 PB3.20  X  X  
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM8.22
  
 PB
 
7.82 PB7.307.98 PB7.878.22 PB8.03  
2Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia7.70
  
 
 
7.487.076.766.966.317.70  
3Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE6.91
  
 
 
6.686.916.526.745.835.42  
4Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta6.40
  
 PB
 
5.765.935.906.075.816.40  
5Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR5.56
  
 
 
5.565.435.485.075.325.49  
6Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta5.00
  
 SB
 
4.865.004.994.354.414.79  
7Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta4.47
  
 PB
 
4.064.134.043.764.474.33  
D11 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF9.69
  
 
2
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC10.03
  
 
3
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF10.07
  
 PB
4
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.16
  
 PB
5
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta10.64
  
 
Finale B
21.1.
21.1.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.98
  
 =PB
2
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC10.30
  
 
3
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.92
  
 
4
Harald Rasmussen
Harald Rasmussen ('13)
Herlev Atletik11.08
  
 PB
5
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC11.18
  
 PB
6
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik12.95
  
 SB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.32
  
 SB
 
4.014.194.32 SB     
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF3.74
  
 
 
3.693.743.63     
3
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC3.51
  
 PB
 
3.51 PB3.412.86     
4
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.41
  
 
 
3.343.413.38     
5
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC3.37
  
 PB
 
3.35 PB3.243.37 PB     
6
Harald Rasmussen
Harald Rasmussen ('13)
Herlev Atletik3.24
  
 PB
 
2.98 PB3.05 PB3.24 PB     
7
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.14
  
 
 
3.142.843.13     
8
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta3.14
  
 SB
 
3.14 SB2.973.02     
9
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3.11
  
 
 
2.922.913.11     
10
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik2.91
  
 
 
2.892.912.79     
11
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik2.20
  
 SB
 
1.93 SB2.03 SB2.20 SB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.54
  
 PB
 
8.08 PB8.54 PB8.03     
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik8.24
  
 PB
 
8.148.24 PB8.10     
3
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC7.43
  
 PB
 
7.43 PB6.586.20     
4
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta6.46
  
 PB
 
6.156.466.15     
5
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF6.01
  
 SB
 
5.68 SB5.81 SB6.01 SB     
6
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF5.79
  
 PB
 
5.794.925.49     
7
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC5.19
  
 PB
 
4.855.195.10     
8
Harald Rasmussen
Harald Rasmussen ('13)
Herlev Atletik5.01
  
 PB
 
4.99 PB4.335.01 PB     
9
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC4.89
  
 PB
 
3.86 PB4.89 PB4.18     
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta4.30
  
 
 
4.284.304.12     
11
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik4.25
  
 PB
 
3.75 PB3.86 PB4.25 PB     
P11 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.09
  
 
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.18
  
 PB
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.40
  
 PB
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.26
  
 PB
5
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia10.39
  
 PB
Finale B
20.1.
20.1.
1
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK9.61
  
 PB
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta9.72
  
 PB
3
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 10.00
  
 PB
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE10.24
  
 PB
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.16
  
 
6
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.19
  
 
7
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK13.56
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.37
  
 
 
4.294.374.27     
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF4.00
  
 PB
 
4.00 PB  X3.84     
3
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.99
  
 
 
3.723.993.52     
4
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.573.77     
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.74
  
 PB
 
3.393.74 PB3.32     
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.58
  
 PB
 
3.393.58 PB3.41     
7
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia3.51
  
 PB
 
3.47 PB3.48 PB3.51 PB     
8
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.39
  
 PB
 
3.383.283.39     
9
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 3.28
  
 PB
 
3.28 PB3.013.22     
10
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.04
  
 
 
2.743.042.87     
11
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK2.31
  
 PB
 
2.31 PB2.102.17     
12
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.12
  
 
 
2.12  X2.12     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.81
  
 
 
8.438.818.63     
2
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK7.41
  
 PB
 
7.33 PB6.937.41 PB     
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF7.40
  
 PB
 
7.40 PB7.357.37     
4
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia7.10
  
 
 
7.107.106.47     
5
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 6.87
  
 PB
 
6.87 PB6.566.54     
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE6.54
  
 SB
 
5.896.54  X     
7
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta6.22
  
 PB
 
6.155.106.22     
8
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta5.59
  
 PB
 
5.50 PB5.59 PB5.31     
9
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik4.83
  
 
 
4.183.904.83     
10
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK4.74
  
 PB
 
4.60 PB4.74 PB3.64     
11
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta4.60
  
 PB
 
  X4.604.52     
12
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta4.51
  
 
 
4.234.234.51     
D10 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM9.39
  
 PB
2
Karlo Vester Stougaard-Nexø
Karlo Vester Stougaard-Nexø ('14)
Sparta10.36
  
 PB
3
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM10.42
  
 PB
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta12.20
  
 
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.98
  
 PB
 
3.933.863.98 PB     
2
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.413.56     
3
Karlo Vester Stougaard-Nexø
Karlo Vester Stougaard-Nexø ('14)
Sparta3.53
  
 PB
 
3.423.323.53     
4
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta2.67
  
 
 
2.672.612.56     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM6.06
  
 PB
 
6.06 PB5.965.99     
2
August Elias Sonne
August Elias Sonne ('14)
Sparta5.47
  
 PB
 
5.255.474.52     
3
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM5.03
  
 PB
 
4.64 PB5.03 PB4.97     
4
Karlo Vester Stougaard-Nexø
Karlo Vester Stougaard-Nexø ('14)
Sparta4.91
  
 PB
 
4.914.644.78     
P10 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta9.33
  
 PB
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta10.17
  
 PB
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.17
  
 
4
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik10.60
  
 
5
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta10.80
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM10.76
  
 PB
2
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta10.93
  
 
3
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta11.38
  
 
4
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik11.40
  
 
5
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta11.82
  
 SB
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.46
  
 PB
 
3.46 PB3.46 =PB  X     
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta3.45
  
 PB
 
3.453.373.39     
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta3.42
  
 
 
3.42  X3.34     
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.14
  
 PB
 
3.142.692.38     
5
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM3.10
  
 PB
 
3.08 PB3.10 PB3.07     
6
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta3.03
  
 
 
2.802.983.03     
7
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.73
  
 SB
 
2.732.712.32     
8
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik2.71
  
 
 
2.532.712.63     
9
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.64
  
 
 
2.622.642.60     
10
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta2.44
  
 
 
2.442.442.21     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.65
  
 PB
 
7.05 PB7.65 PB6.84     
2
Emilie Freund Jessen
Emilie Freund Jessen ('14)
Sparta6.06
  
 PB
 
4.335.456.06     
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta5.02
  
 PB
 
4.974.595.02     
4
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta4.65
  
 SB
 
4.65 SB4.424.44     
5
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta4.61
  
 PB
 
4.614.483.99     
6
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik4.60
  
 
 
4.424.604.27     
7
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik4.12
  
 
 
4.044.124.09     
8
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM4.11
  
 SB
 
3.123.594.11 SB     
9
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta3.39
  
 
 
3.353.263.39     
10
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.22
  
 
 
2.812.623.22     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb