Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 27‐28.1.2024 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN6.74
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.88
  
 SB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD7.00
  
 
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.00
  
 =PB
5Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.02
  
 PB
6Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.03
  
 
7Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.30
  
 
8
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE8.03
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN6.80
q
  
 
2
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.06
  
 
3
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE7.17
  
 PB
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)DEN7.21
  
 
5Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN7.25
  
 PB
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.26
  
 
7
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE7.27
  
 SB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.84
q
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.00
q
  
 PB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)MKD7.02
q
  
 
4
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE7.11
  
 PB
5Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)DEN7.23
  
 
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN7.43
  
 
7Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN7.60
  
 SB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE7.04
q
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.04
q
  
 PB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN7.05
  
 
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN7.14
  
 SB
5
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.24
  
 =SB
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.26
  
 
7
Graziano Geremia
Graziano Geremia ('91)
ITA7.82
  
 
8Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)DEN8.00
  
 SB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.96
q
  
 
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.03
q
  
 
3Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)DEN7.16
  
 PB
4Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)DEN7.16
  
 
5
Dante Kwan
Dante Kwan ('89)
SWE7.69
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
28.1.
28.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN21.60
  
DUR-19 PB
2
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE21.99
  
 
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)GER23.33
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Gustav Gahne
Gustav Gahne ('01)
SWE22.06
  
 SB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN22.65
  
 
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN22.70
  
 
Finale C
28.1.
28.1.
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN22.88
  
 PB
2
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE23.82
  
 SB
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN23.94
  
 SB
Finale D
28.1.
28.1.
1
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE22.94
  
 PB
2
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE23.50
  
 SB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN23.63
  
 PB
Finale E
28.1.
28.1.
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)DEN22.99
  
 PB
2Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN24.46
  
 PB
3
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE24.81
  
 SB
Finale F
28.1.
28.1.
1
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE24.36
  
 PB
2
Graziano Geremia
Graziano Geremia ('91)
ITA24.79
  
 PB
Finale G
28.1.
28.1.
1
Staffan Palmqvist
Staffan Palmqvist ('87)
SWE25.35
  
 PB
2
Ludvig Månsson
Ludvig Månsson ('05)
SWE25.71
  
 PB
M 400 m    
Inde
Inde
Finale A
27.1.
27.1.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE48.91
  
 SB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)DEN49.37
  
 SB
3Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN49.43
  
 
4
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE50.16
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN52.75
  
 SB
2
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE52.76
  
 SB
3
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE52.87
  
 SB
4
Jesper Dreifaldt
Jesper Dreifaldt ('02)
SWE53.45
  
 
Finale C
27.1.
27.1.
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN52.61
  
 PB
2
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE53.68
  
 PB
3
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE54.54
  
 SB
4
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE56.53
  
 SB
Finale D
27.1.
27.1.
1Robin RichRobin Rich ('67)DEN56.27
  
 
2Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)DEN58.41
  
 SB
3
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE58.49
  
 PB
Finale E
27.1.
27.1.
1
Ludvig Månsson
Ludvig Månsson ('05)
SWE57.34
  
 PB
2Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)DEN58.36
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)DEN58.80
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale A
28.1.
28.1.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN1:54.58
  
 PB
2Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:54.89
  
 SB
3Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)DEN1:55.38
  
 
4
Theo Hellberg
Theo Hellberg ('04)
SWE1:57.33
  
 PB
5Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)DEN1:57.43
  
 PB
6
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:57.65
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)DEN1:58.46
  
 SB
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)DEN1:59.79
  
 PB
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)DEN2:00.54
  
 PB
4Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN2:02.04
  
 SB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN2:02.46
  
 
6
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE2:03.57
  
 SB
Finale C
28.1.
28.1.
1Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)DEN2:01.57
  
 PB
2Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)DEN2:07.21
  
 PB
3
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE2:08.12
  
 SB
4Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)DEN2:09.40
  
 PB
5
Eskil Petersson
Eskil Petersson ('91)
SWE2:10.90
  
 SB
6
Olof Persson
Olof Persson ('76)
SWE2:11.83
  
 SB
Finale D
28.1.
28.1.
1
Karl Fridolf
Karl Fridolf ('06)
SWE2:10.88
  
 PB
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)DEN2:14.38
  
 PB
3
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
SWE2:17.37
  
 SB
4Andreas MoorsAndreas Moors ('08)DEN2:24.76
  
 PB
5
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE2:25.76
  
 PB
M 1500 m    
Inde
Inde
Finale A
27.1.
27.1.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)DEN4:04.59
  
 PB
2
Adam Sörqvist
Adam Sörqvist ('05)
SWE4:06.67
  
 SB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)DEN4:07.60
  
 PB
4Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)DEN4:08.33
  
 PB
5Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)DEN4:08.69
  
 PB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN4:11.19
  
 SB
7William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)DEN4:11.57
  
 
8Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)DEN4:14.07
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Max Petersson
Max Petersson ('08)
SWE4:16.05
  
 
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN4:16.23
  
 
3
Oskar Karlsson
Oskar Karlsson ('02)
SWE4:16.81
  
 
4Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN4:21.01
  
 SB
5Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)DEN4:31.13
  
 PB
Finale C
27.1.
27.1.
1
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE4:08.69
  
 PB
2
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE4:08.72
  
 PB
3
Karl Dannestam
Karl Dannestam ('80)
SWE4:16.65
  
 PB
4
Simon Harden
Simon Harden 
SWE4:19.63
  
 PB
5
Daniel Lindqvist
Daniel Lindqvist ('80)
SWE4:56.36
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE8.08
  
 
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.17
  
 PB
3
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.19
  
 
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN8.21
  
 SB
5
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.38
  
 
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN8.74
  
 
7Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN9.06
  
 SB
8
Markus Moberg
Markus Moberg ('03)
SWE15.71
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE8.15
q
  
 
2
Markus Moberg
Markus Moberg ('03)
SWE8.22
q
  
 
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN8.26
q
  
 SB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN8.73
q
  
 
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN9.39
q
  
 SB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.24
q
  
 
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.27
q
  
 
3
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.41
q
  
 
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN9.16
q
  
 SB
M 60 m hæk extra    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN9.23
  
 SB
M Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.11
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05
  O
2.08
  O
2.11
 XO
2.14
XXX
       
2Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN2.05
  
 SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05
XXO
2.08
XXX
   
3
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE2.00
  
 SB
 
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
 XO
2.05
XXX
    
4Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN2.00
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
XXO
2.05
XXX
    
5
Anton Rosslin
Anton Rosslin ('04)
SWE1.85
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
 XO
1.90
XXX
    
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN1.75
  
 SB
 
1.75
 XO
1.80
XXX
      
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)DEN NH
  
 
 
1.80
XXX
       
M Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE5.00
  
 
 
4.80
XXO
5.00
  O
5.15
XXX
     
2Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)DEN4.50
  
 SB
 
4.10
  O
4.30
XXO
4.40
  O
4.50
XXO
4.60
XXX
   
3Jens SørensenJens Sørensen ('91)DEN3.80
  
 =SB
 
3.80
  O
4.40
XXX
      
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)DEN3.80
  
 
 
3.80
  O
4.00
XXX
      
5Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)DEN3.60
  
 
 
3.40
 XO
3.60
XXO
3.80
XXX
     
6
Staffan Palmqvist
Staffan Palmqvist ('87)
SWE3.00
  
 =PB
 
3.00
  O
3.20
XXX
      
M Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN7.28
  
 
 
6.807.047.28  X5.587.27  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.03
  
 
 
6.877.036.796.966.946.83  
3Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.02
  
 
 
7.02  X6.956.906.976.94  
4
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE6.98
  
 SB
 
6.98 SB  X  X  –6.581.69  
5Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN6.86
  
 
 
6.466.86  –  –  –  –  
6Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)DEN6.52
  
 PB
 
6.31 PB6.46 PB6.52 PB  X4.406.27  
7Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.24
  
 SB
 
  X6.24 SB  X6.17  X  X  
M Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE14.39
  
 PB
 
  X14.39 PB14.14  X  X  X  
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)DEN13.87
  
 
 
13.33  X13.8713.52  X13.65  
3
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE12.45
  
 SB
 
12.31 SB  X12.45 SB  X12.2912.06  
4
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE12.03
  
 SB
 
12.03 SB  X11.2511.56  –  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE20.35
  
 SB
 
  X20.35 SB  X19.4620.16  X  
2
Jesper Arbinge
Jesper Arbinge ('97)
SWE19.59
  
 PB
 
  X19.33  X19.4219.59 PB  X  
3
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE17.46
  
 PB
 
17.46 PB17.2517.0717.1817.29  X  
4
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE16.33
  
 
 
16.1216.3316.1815.9915.8715.85  
5
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.92
  
 
 
15.92  X15.59  X15.50  X  
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN12.69
  
 
 
12.47  X12.69  X12.38  X  
K 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.46
  
 
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN7.56
  
 
3
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE7.58
  
 SB
4Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.59
  
 
5
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE7.61
  
 
6Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)DEN7.63
  
 PB
7
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE7.70
  
 
8Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.83
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.55
q
  
 =SB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)DEN7.88
  
 PB
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN7.92
  
 
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN8.28
  
 PB
5
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE8.31
  
 =PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE7.59
q
  
 SB
2
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE7.60
q
  
 SB
3Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN7.96
  
 SB
4
Moa Sjödell
Moa Sjödell ('99)
SWE8.68
  
 SB
5
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE8.68
  
 SB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN7.54
q
  
 
2Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)DEN7.66
q
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN7.84
q
  
 
4April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN7.99
  
 PB
5Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)DEN8.05
  
 
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN8.35
  
 SB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.47
q
  
 
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE7.75
q
  
 
3
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE7.90
  
 SB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN7.92
  
 SB
5
Guro Navelsaker Hjeltnes
Guro Navelsaker Hjeltnes ('04)
NOR8.08
  
 
6
Hilda Belin
Hilda Belin ('04)
SWE9.15
  
 PB
7
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE9.45
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
28.1.
28.1.
1
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE24.31
  
 
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE24.99
  
 PB
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.53
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)DEN25.92
  
 PB
2April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN26.10
  
 PB
3
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE26.71
  
 SB
Finale C
28.1.
28.1.
1Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN25.43
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN26.15
  
 PB
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)DEN27.02
  
 
Finale D
28.1.
28.1.
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN27.96
  
 SB
2
Ella Wolff
Ella Wolff ('05)
SWE28.33
  
 SB
Finale E
28.1.
28.1.
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN26.63
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN26.84
  
 PB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN27.68
  
 SB
Finale F
28.1.
28.1.
1Viktoria BindslevViktoria Bindslev ('99)DEN25.08
  
 PB
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN27.34
  
 PB
3
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE29.14
  
 SB
Finale G
28.1.
28.1.
1Frida RevallFrida Revall ('06)DEN29.31
  
 SB
2
Kristina Önnerhag
Kristina Önnerhag ('74)
SWE31.42
  
 PB
K 400 m    
Inde
Inde
Finale A
27.1.
27.1.
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE55.04
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN56.31
  
 
3
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE56.36
  
 =PB
4
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE58.76
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)DEN59.13
  
 
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN59.86
  
 PB
3Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN1:02.40
  
 SB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)DEN1:04.31
  
 SB
Finale C
27.1.
27.1.
1April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN59.80
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN1:00.27
  
 PB
3
Silje Lindstad
Silje Lindstad ('97)
NOR1:00.77
  
 PB
4
Emelie Lundin
Emelie Lundin ('90)
SWE1:05.83
  
 SB
Finale D
27.1.
27.1.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN1:03.43
  
 SB
2
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE1:03.81
  
 PB
3Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)DEN1:04.10
  
 SB
Finale E
27.1.
27.1.
1
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE1:05.61
  
 SB
2Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)DEN1:06.18
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)DEN1:11.69
  
 PB
Finale F
27.1.
27.1.
1
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE1:04.12
  
 PB
2
Kristina Önnerhag
Kristina Önnerhag ('74)
SWE1:10.18
  
 PB
3
Anneli Lundblom
Anneli Lundblom ('79)
SWE1:15.35
  
 SB
K 800 m    
Inde
Inde
Finale A
28.1.
28.1.
1
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE2:13.27
  
 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)DEN2:13.95
  
 PB
3
Silje Lindstad
Silje Lindstad ('97)
NOR2:14.78
  
 PB
4Matilde Willer-JørgensenMatilde Willer-Jørgensen DEN2:19.97
  
 PB
5Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)DEN2:20.91
  
 SB
6Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)DEN2:21.00
  
 PB
7Signe LehmannSigne Lehmann ('02)DEN2:26.56
  
 
8Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN2:26.57
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE2:25.57
  
 SB
2Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)DEN2:33.99
  
 SB
3
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE2:34.03
  
 SB
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE2:34.37
  
 SB
5
Erika Jonasson
Erika Jonasson ('88)
SWE2:36.89
  
 PB
6
Betti Lukic
Betti Lukic ('74)
SWE2:39.76
  
 SB
7
Lova Gunnarsson
Lova Gunnarsson ('06)
SWE2:45.70
  
 PB
K 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE4:38.79
  
 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)DEN4:41.60
  F19 1
 PB
3Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)DEN4:42.83
  
 PB
4
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE4:46.76
  
 SB
5Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)DEN4:48.29
  F19 2
 
6
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:14.76
  
 SB
7
Betti Lukic
Betti Lukic ('74)
SWE5:25.48
  
 PB
8
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE5:27.38
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.23
q
  
 
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN8.29
q
  
 SB
3Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.45
q
  
 PB
4Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.49
q
  
 SB
5Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.64
q
  
 SB
6
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.71
q
  
 
7Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN9.66
q
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.22
  
 PB
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN8.27
  
 PB
3Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.53
  
 SB
4Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.59
  
 
5
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.70
  
 
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN9.61
  
 SB
K Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN1.78
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.78
 XO
1.82
XXX
 
2
Telma Björk Rostoft Kristjansson
Telma Björk Rostoft Kristjansson ('05)
NOR1.71
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXO
1.74
XXX
   
3Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)DEN1.71
  
 =SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
XXO
1.74
XXX
   
4Martyna KresaMartyna Kresa ('01)POL1.68
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
XXX
    
4Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)DEN1.68
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
XXX
   
6Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
K Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)DEN3.80
  
 =PB
 
3.30
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70
 XO
3.80
  O
3.90
XXX
  
2
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.50
  
 SB
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
 XO
3.60
XXX
  
3
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.50
  
 SB
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXO
3.50
 XO
3.60
XXX
   
4
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.50
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
XXO
3.60
XXX
   
5Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)DEN3.30
  
 SB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
   
6
Frida Tånnander
Frida Tånnander ('98)
SWE3.30
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
XXX
 
6Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.30
  
 =SB
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
XXX
    
8
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE3.10
  
 
 
3.00
  O
3.10
XXO
3.20
XXX
     
9Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)DEN3.00
  
 SB
 
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
XXX
    
10Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)DEN2.90
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
XXX
     
Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)DEN NH
  
 
 
2.80
XXX
       
K Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN5.71
  
 SB
 
  X5.71 SB5.615.71 =SB  X  X  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.59
  
 SB
 
5.30 SB5.53 SB5.54 SB5.59 SB5.48  X  
3
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE5.57
  
 PB
 
5.57 PB5.435.37  X  X  X  
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE5.57
  
 
 
  X5.575.39  X5.18  X  
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.51
  
 SB
 
  X5.51 SB  X5.385.42  X  
6Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN5.28
  
 SB
 
  X5.10 SB5.19 SB5.27 SB5.28 SB  –  
7Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.26
  
 SB
 
  X  X4.85 SB5.14 SB5.065.26 SB  
8
Linn Ejnarsson
Linn Ejnarsson ('04)
SWE4.89
  
 
 
  X4.794.89  X4.81  X  
9Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)DEN4.30
  
 SB
 
  X4.30 SB4.21     
K Trespring     
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)DEN12.12
  
 
 
11.7912.0512.12  X12.0311.91  
2
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE11.80
  
 SB
 
11.57 SB11.80 SB  X11.7311.72  X  
3
Elise Sanden Søvik
Elise Sanden Søvik ('97)
NOR11.68
  
 
 
11.52  X11.6011.5911.68  X  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.50
  
 SB
 
11.24 SB  X11.0611.0611.39 SB11.50 SB  
5
Guro Navelsaker Hjeltnes
Guro Navelsaker Hjeltnes ('04)
NOR11.21
  
 
 
10.5711.0011.0311.0110.9211.21  
6Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)DEN10.96
  
 PB
 
10.96 PB10.56  X  X10.68  X  
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.23
  
 SB
 
14.20 SB14.23 SB14.0114.0713.8714.13  
2
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE12.55
  
 PB
 
12.2612.55 PB  X11.4612.0412.52  
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN12.41
  
 PB
 
12.41 PB10.6711.1910.78  X11.27  
4
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE9.96
  
 
 
8.899.479.889.96  X  X  
5Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)DEN9.70
  
 PB
 
9.70 PB8.498.758.659.038.96  
D19 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE6.86
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN6.95
  
 
3
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE6.98
  
 =PB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.00
  
 =PB
5
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.01
  
 =SB
6
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.12
  
 SB
7Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN7.14
  
 PB
8Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.24
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE7.01
q
  
 SB
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.20
q
  
 PB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN7.21
  
 SB
4Oliver LarsenOliver Larsen ('05)DEN7.21
  
 
5Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)DEN7.48
  
 SB
6Christian Madsen BordignonChristian Madsen Bordignon ('05)DEN7.53
  
 
7
Jacob Rosberg
Jacob Rosberg ('06)
SWE7.67
  
 PB
8
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE8.04
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN6.96
q
  
 
2
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.15
q
  
 SB
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN7.17
q
  
 PB
4Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)DEN7.53
  
 PB
5
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE7.54
  
 SB
6
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE7.58
  
 =PB
7
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE7.85
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.01
q
  
 SB
2
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.02
q
  
 
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN7.27
  
 
4
Vuk Dorontic
Vuk Dorontic ('06)
SWE7.34
  
 SB
5
David Eriksson
David Eriksson ('06)
SWE7.64
  
 PB
5Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)DEN7.64
  
 
7
Markus Edström
Markus Edström ('06)
SWE7.92
  
 PB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.07
q
  
 
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.26
  
 SB
3
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE7.39
  
 
4
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE7.41
  
 
5Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)DEN7.71
  
 SB
6
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE7.81
  
 SB
D19 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)DEN22.75
  
 SB
2
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE22.77
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN23.16
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)DEN23.36
  
 
2
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE23.40
  
 PB
3Gustav Stetkær BohrGustav Stetkær Bohr ('05)DEN23.63
  
 SB
Finale C
27.1.
27.1.
1
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE24.98
  
 SB
2Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)DEN25.31
  
 SB
Finale D
27.1.
27.1.
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)DEN24.58
  
 PB
2
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE25.72
  
 SB
David Eriksson
David Eriksson ('06)
SWE DQ
  
 
Finale E
27.1.
27.1.
1Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN22.34
  
 PB
2
Jacob Rosberg
Jacob Rosberg ('06)
SWE24.56
  
 PB
3
Markus Edström
Markus Edström ('06)
SWE26.24
  
 PB
Finale F
27.1.
27.1.
1Christian Madsen BordignonChristian Madsen Bordignon ('05)DEN24.89
  
 PB
2Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)DEN24.93
  
 PB
D19 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Niels Gustav Melgaard SvendsenNiels Gustav Melgaard Svendsen ('06)DEN4:32.76
  
 PB
2
David von Sicard
David von Sicard ('06)
SWE4:32.78
  
 PB
3
Simon Persson
Simon Persson ('05)
SWE4:40.97
  
 PB
4Rumbin LeeRumbin Lee ('06)DEN5:01.36
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde
Inde
Indledende heats28.1.
Indledende 2
28.1.
28.1.
Bertram Anders Wolff LarsenBertram Anders Wolff Larsen ('06)DEN DNF
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm extra    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Bertram Anders Wolff LarsenBertram Anders Wolff Larsen ('06)DEN9.15
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE1.85
  
 =PB
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
XXX
     
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN1.85
  
 SB
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
 XO
1.90
XXX
    
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)DEN1.80
  
 PB
 
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
 XO
1.85
XXX
    
D19 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN6.83
  
 SB
 
6.55 SB6.65 SB6.74 SB6.83 SB6.68  –  
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN6.63
  
 PB
 
6.326.56 =PB6.60 PB6.516.63 PB6.32  
3
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE6.38
  
 
 
6.026.136.16  –6.38  X  
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)DEN6.23
  
 
 
  X6.106.116.206.23  X  
5
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE6.18
  
 PB
 
6.18 PB5.796.005.976.086.05  
6
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE5.95
  
 SB
 
5.82 SB5.95 SB5.784.274.705.93  
7Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)DEN5.91
  
 PB
 
3.85 PB5.75 PB5.91 PB5.845.91 =PB5.78  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)DEN14.93
  
 PB
 
14.93 PB14.51  X13.8613.6914.43  
2
Angelos Pavlidis
Angelos Pavlidis ('06)
SWE14.36
  
 
 
14.3313.4414.3613.06  X14.35  
3
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE12.85
  
 PB
 
11.9012.2711.6611.8112.85 PB12.67  
P19 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)DEN7.88
  
 PB
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.02
  
 SB
3
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.03
  
 
4
Ebba Albert
Ebba Albert ('07)
SWE8.21
  
 SB
5
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.22
  
 
6
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE8.32
  
 SB
7
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.59
  
 PB
8
Ida Widlund
Ida Widlund ('05)
SWE9.61
  
 PB
P19 60 m extra    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)DEN8.05
  
 
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.12
  
 
3
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.17
  
 SB
4
Ebba Albert
Ebba Albert ('07)
SWE8.20
  
 SB
5
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.61
  
 PB
6
Ida Widlund
Ida Widlund ('05)
SWE9.61
  
 =PB
P19 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)DEN25.89
  
 PB
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)DEN26.62
  
 SB
3Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)DEN27.47
  
 SB
Finale B
27.1.
27.1.
1Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN28.66
  
 SB
2Pil Johanne Nedergaard WintherPil Johanne Nedergaard Winther ('06)DEN28.91
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)DEN9.11
q
  
 
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN9.32
q
  
 PB
3
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE9.69
q
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)DEN9.14
  
 
2
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE9.62
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)DEN1.60
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
   
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)DEN1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
    
2
Asta Hägglund
Asta Hägglund ('06)
SWE1.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE5.45
  
 SB
 
5.45 SB  X5.415.385.45 =SB  X  
2
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE5.15
  
 
 
5.155.135.145.064.995.11  
3
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE4.85
  
 
 
4.654.604.774.764.764.85  
4
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE4.66
  
 SB
 
4.66 SB4.624.284.504.464.56  
5
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE4.63
  
 SB
 
4.164.394.514.47  X4.63 SB  
6
Isabella Lopez
Isabella Lopez ('05)
SWE2.75
  
 SB
 
2.61 SB2.62 SB2.75 SB2.662.662.70  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE11.58
  
 PB
 
10.60 SB10.96 SB11.58 PB11.4111.0411.31  
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)DEN11.50
  
 PB
 
11.0710.2410.65  X10.6211.50 PB  
3
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE10.70
  
 
 
  X10.7010.49  X  X10.62  
4
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE9.34
  
 
 
7.658.798.559.34  X8.88  
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN9.09
  
 PB
 
7.708.758.698.449.09 PB8.32  
6
Isabella Lopez
Isabella Lopez ('05)
SWE6.47
  
 PB
 
6.47 PB5.486.296.135.886.21  
D17 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.02
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.17
  
 PB
3
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.24
  
 
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN7.26
  
 PB
5Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN7.29
  
 
6
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.41
  
 
7Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN7.47
  
 =PB
8
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE7.54
  
 PB
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.06
q
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.20
q
  
 PB
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN7.28
q
  
 PB
4
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE7.56
q
  
 PB
5
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE7.74
  
 PB
6Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)DEN7.90
  
 PB
7
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE8.03
  
 PB
8
Axel Funke Svantesson
Axel Funke Svantesson ('07)
SWE8.85
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN7.34
q
  
 
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.37
q
  
 
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN7.47
q
  
 PB
4
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.49
q
  
 
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN7.91
  
 PB
6
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE7.92
  
 
7Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)DEN7.98
  
 PB
8Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)DEN8.23
  
 PB
D17 200 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE21.95
  
 PB
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE22.34
  
 
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN23.43
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN22.95
  
 PB
2Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN24.40
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN25.92
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)DEN24.82
  
 SB
2Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)DEN25.40
  
 PB
3
Rasmus Johansson
Rasmus Johansson ('08)
SWE27.68
  
 PB
Finale D
28.1.
28.1.
1
James Mudingay
James Mudingay ('08)
SWE25.48
  
 PB
2
Axel Funke Svantesson
Axel Funke Svantesson ('07)
SWE28.48
  
 PB
D17 400 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN51.34
  
 
2
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE53.90
  
 PB
3
Lucas Linder
Lucas Linder ('08)
SWE54.03
  
 PB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Elliott Johansson
Elliott Johansson ('08)
SWE54.89
  
 PB
2
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE55.34
  
 PB
3
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE57.17
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1Rune Paludan SkovgaardRune Paludan Skovgaard ('08)DEN54.74
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN54.98
  
 PB
3Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)DEN1:01.84
  
 PB
D17 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)DEN4:35.87
  
 PB
2Nicholas Møllegaard NoachNicholas Møllegaard Noach ('08)DEN4:36.81
  
 PB
3
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE4:39.50
  
 
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)DEN4:40.33
  
 
5Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)DEN4:44.30
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Elliott Johansson
Elliott Johansson ('08)
SWE4:42.56
  
 PB
2
Linus Pålsson
Linus Pålsson ('08)
SWE4:52.87
  
 PB
3Andreas MoorsAndreas Moors ('08)DEN4:56.55
  
 PB
4
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE4:58.89
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN8.51
  
 PB
2Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)DEN10.00
  
 PB
August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN DNS
  
 
D17 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE1.93
  
 PB
 
1.75
  O
1.81
  O
1.84
 XO
1.87
  O
1.90
  O
1.93
 XO
1.96
XXX
 
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN1.87
  
 PB
 
1.66
  O
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
  O
1.84
XXO
1.87
  O
1.90
XXX
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN1.78
  
 PB
 
1.66
  O
1.69
  O
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
XXX
  
5
Hannes Ericsson
Hannes Ericsson ('08)
SWE1.78
  
 
 
1.69
  O
1.72
  O
1.75
  O
1.78
 XO
1.81
XXX
   
6
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1.78
  
 PB
 
1.63
 XO
1.66
XXO
1.69
  O
1.72
XXO
1.75
  O
1.78
XXO
1.81
XXX
 
7Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)DEN1.69
  
 PB
 
1.63
  O
1.69
 XO
1.72
XXX
     
8Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN1.66
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
XXO
1.69
XXX
  
Fredrik Walemo
Fredrik Walemo ('07)
SWE NH
  
 
 
1.66
XXX
       
D17 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)DEN4.10
  
 
 
3.80
 XO
4.00
  O
4.10
  O
4.25
XXX
    
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)DEN4.00
  
 PB
 
3.60
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
XXX
   
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN3.40
  
 =PB
 
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
XXX
  
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN3.30
  
 
 
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
   
D17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN6.03
  
 
 
6.034.635.67  –  –  –  
2
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE5.71
  
 =PB
 
5.61 SB5.71 =PB5.38  X5.294.03  
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN5.45
  
 PB
 
  X5.395.45 PB5.315.265.36  
4
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE4.70
  
 
 
4.704.644.70  X4.57  X  
D17 Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE10.92
  
 PB
 
  –  X10.92 PB  X10.74  X  
2
Rasmus Johansson
Rasmus Johansson ('08)
SWE10.47
  
 PB
 
10.33 PB10.2610.41 PB  X10.47 PB  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE13.36
  
 
 
  X13.36  X  X  X  X  
2Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)DEN12.39
  
 
 
12.1212.1611.56  X11.8612.39  
3Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)DEN10.73
  
 PB
 
9.3710.4710.129.4010.4110.73 PB  
4
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE10.29
  
 
 
10.17  X9.1810.299.87  X  
P17 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE7.97
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.18
  
 
3Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN8.27
  
 =SB
4Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.37
  
 
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.38
  
 
6
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.42
  
 =PB
7
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE8.51
  
 
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN DNS
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.03
q
  
 
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN8.30
q
  
 
3
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.42
q
  
 PB
4
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE8.58
q
  
 
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN8.61
q
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.24
q
  
 
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.36
q
  
 SB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.37
q
  
 SB
4
Ellen Perman
Ellen Perman ('07)
SWE8.62
  
 
5
Anna Abrahamson
Anna Abrahamson ('07)
SWE8.92
  
 SB
P17 200 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN26.57
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN26.85
  
 PB
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN28.09
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE27.27
  
 PB
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN27.42
  
 PB
3Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN28.27
  
 SB
Finale C
28.1.
28.1.
1
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE27.61
  
 PB
2
Linnea Stjernfeldt
Linnea Stjernfeldt ('07)
SWE28.55
  
 PB
3Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)DEN29.25
  
 SB
Finale D
28.1.
28.1.
1Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN29.36
  
 SB
2
Lovisa Ottosson
Lovisa Ottosson ('08)
SWE29.44
  
 PB
3
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE30.04
  
 PB
Finale E
28.1.
28.1.
1Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)DEN28.58
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN28.89
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)DEN30.03
  
 PB
P17 400 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Elvira Helgesson
Elvira Helgesson ('08)
SWE58.68
  
 PB
2
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE1:02.50
  
 PB
3Clara WellendorfClara Wellendorf ('08)DEN1:05.51
  
 PB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE1:01.98
  
 PB
2
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE1:05.37
  
 
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)DEN1:05.94
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE1:03.82
  
 PB
2
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE1:06.43
  
 PB
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN1:09.08
  
 SB
P17 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Alma Winroth
Alma Winroth ('08)
SWE4:59.50
  
 PB
2
Emmy Ellbring
Emmy Ellbring ('08)
SWE5:05.75
  
 
3
Iris Denes
Iris Denes ('08)
SWE5:07.17
  
 PB
4
Anastasiia Puryk
Anastasiia Puryk ('08)
UKR5:10.08
  
 
5Nora Krogh JensenNora Krogh Jensen ('08)DEN5:12.31
  
 PB
6
Astrid Ahlberg
Astrid Ahlberg ('08)
SWE5:13.30
  
 PB
7Camilla T. BlaabjergCamilla T. Blaabjerg ('07)DEN5:15.10
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.57
  
 
2
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE8.92
  
 
3
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.94
  
 PB
4Filippa B. ClemmensenFilippa B. Clemmensen ('07)DEN9.46
  
 SB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN9.69
  
 
6
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE10.18
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm extra    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.55
  
 
2
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE8.71
  
 
3
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.98
  
 =PB
P17 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)DEN1.63
  
 
 
1.55
 XO
1.60
  O
1.63
XXO
1.66
XXX
    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)DEN1.60
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63
XXX
   
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)DEN1.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
   
4
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE1.55
  
 =SB
 
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
    
5
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE1.45
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
XXX
    
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN1.40
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
6
Svea Pellmé
Svea Pellmé ('08)
SWE1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
8Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN1.40
  
 
 
1.35
XXO
1.40
 XO
1.45
XXX
     
9
Nicole Thomasson
Nicole Thomasson ('08)
SWE1.40
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
10Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN1.35
  
 
 
1.35
XXO
1.40
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.20
  
 
 
3.10
 XO
3.20
  O
3.30
XXX
     
2Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)DEN3.10
  
 SB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXX
     
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN3.00
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXX
  
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN2.90
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
XXX
   
5
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE2.80
  
 PB
 
2.30
  O
2.50
  O
2.60
 XO
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN4.98
  
 SB
 
4.644.834.764.644.884.98 SB  
2
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE4.73
  
 
 
4.374.544.614.294.734.65  
3
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE4.31
  
 
 
3.994.15  X2.84  X4.31  
4
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE4.24
  
 
 
4.243.80  X3.894.06  X  
5
Nike Aldén
Nike Aldén ('07)
SWE4.01
  
 SB
 
4.01 SB4.01 =SB  X3.923.97  X  
P17 Trespring     
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE10.71
  
 PB
 
10.71 PB  X9.2810.5810.4710.36  
2Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)DEN10.59
  
 PB
 
10.52 SB10.59 PB10.5510.4110.52  X  
3
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE10.17
  
 PB
 
9.83 SB9.7810.17 PB10.019.069.78  
4
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE10.09
  
 
 
9.68  X10.0910.06  X  X  
5Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)DEN9.79
  
 SB
 
9.319.199.499.729.199.79 SB  
6
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE9.32
  
 SB
 
9.05 SB9.29 SB  X9.249.279.32 SB  
7Ingrid Bjerring BoveIngrid Bjerring Bove ('07)DEN9.01
  
 SB
 
8.80 SB8.84 SB8.99 SB8.869.01 SB8.69  
Elin Dahlén
Elin Dahlén ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  –  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN11.93
  
 
 
11.4311.9311.8311.4911.60  X  
2
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE10.86
  
 SB
 
10.10 SB10.86 SB  X10.0410.0910.61  
3
Nike Aldén
Nike Aldén ('07)
SWE9.17
  
 PB
 
9.17 PB7.928.177.978.538.19  
D16 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)DEN7.48
  
 PB
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN7.49
  
 =PB
3Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)DEN7.52
  
 PB
4
Eric Bryde
Eric Bryde ('08)
SWE7.54
  
 
5
James Mudingay
James Mudingay ('08)
SWE7.63
  
 PB
6
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.63
  
 PB
7
Teo Björk
Teo Björk ('08)
SWE7.99
  
 
8
Alfred Tage
Alfred Tage ('08)
SWE8.00
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Eric Bryde
Eric Bryde ('08)
SWE7.45
q
  
 PB
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)DEN7.50
q
  
 PB
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.67
q
  
 =PB
4
Teo Björk
Teo Björk ('08)
SWE7.82
q
  
 PB
5
Alfred Tage
Alfred Tage ('08)
SWE7.88
q
  
 PB
6David FiskerDavid Fisker ('08)DEN8.65
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Herbert Hjorth HågendalHerbert Hjorth Hågendal ('08)DEN7.56
q
  
 PB
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN7.59
q
  
 SB
3
James Mudingay
James Mudingay ('08)
SWE7.66
q
  
 PB
4
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE8.30
  
 PB
5
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE8.75
  
 
D16 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN8.75
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)DEN8.99
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN6.22
  
 SB
 
5.895.995.766.18 SB6.22 SB6.14  
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)DEN5.78
  
 
 
5.785.735.715.645.515.60  
3
Alfred Tage
Alfred Tage ('08)
SWE5.71
  
 PB
 
5.31 PB5.66 PB5.64  –5.355.71 PB  
4
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE5.39
  
 PB
 
5.39 PB  X4.90  X  X  X  
5
Hannes Ericsson
Hannes Ericsson ('08)
SWE5.37
  
 
 
5.375.36  X4.26  X  X  
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)DEN14.16
  
 PB
 
14.16 PB13.1213.2613.32  X12.90  
2
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE12.44
  
 
 
11.6512.24  X  X12.44  X  
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN11.53
  
 PB
 
10.059.2210.9211.22 PB11.53 PB11.02  
4
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE8.42
  
 PB
 
  X8.197.52  X7.828.42 PB  
5
Simon Löndahl
Simon Löndahl ('08)
SWE7.25
  
 PB
 
7.03 PB  X  X7.25 PB6.997.19  
P16 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Annika HassingAnnika Hassing ('08)DEN8.22
  
 PB
2
Emilia Håårdh
Emilia Håårdh ('08)
SWE8.33
  
 
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN8.38
  
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)DEN8.42
  
 SB
5
Lovisa Ottosson
Lovisa Ottosson ('08)
SWE8.60
  
 PB
6
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE8.63
  
 =PB
7
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE8.69
  
 
8
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE8.70
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Emilia Håårdh
Emilia Håårdh ('08)
SWE8.24
q
  
 PB
2Annika HassingAnnika Hassing ('08)DEN8.32
q
  
 
3Esther FalckEsther Falck ('08)DEN8.44
q
  
 SB
4Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN8.78
  
 
5
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE8.83
  
 PB
6
Nicole Thomasson
Nicole Thomasson ('08)
SWE8.96
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN8.43
q
  
 
2
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE8.61
q
  
 
3
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE8.63
q
  
 
4
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE8.63
q
  
 PB
5
Lovisa Ottosson
Lovisa Ottosson ('08)
SWE8.70
q
  
 
6Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)DEN8.92
  
 SB
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE9.98
  
 
2Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)DEN10.05
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)DEN10.05
  
 PB
4
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE10.15
  
 
5Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)DEN10.77
  
 
6
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE11.01
  
 PB
P16 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ella Nilsson
Ella Nilsson ('08)
SWE4.94
  
 PB
 
  X4.81 PB4.784.784.94 PB4.73  
2
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE4.74
  
 
 
4.74  X4.584.34  X4.55  
3
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE4.73
  
 SB
 
4.69 SB4.73 SB4.714.54  X  X  
4Annika HassingAnnika Hassing ('08)DEN4.52
  
 
 
4.52  X  X4.424.36  X  
5
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE4.50
  
 
 
  X  X4.414.50  X  X  
6Esther FalckEsther Falck ('08)DEN4.49
  
 
 
  X4.324.394.32  X4.49  
7
Lovisa Ottosson
Lovisa Ottosson ('08)
SWE4.33
  
 
 
4.33  X  X  X  X4.22  
8
Nova Olsson
Nova Olsson ('08)
SWE4.19
  
 SB
 
4.19 SB  X3.97  X3.99  X  
9
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE3.84
  
 PB
 
3.84 PB3.803.84 =PB     
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)DEN11.53
  
 
 
11.0810.6111.5311.1211.1711.37  
2
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE11.07
  
 PB
 
10.10 SB10.76 SB11.07 PB10.659.9610.55  
3
Lisen Schrewelius
Lisen Schrewelius ('08)
SWE11.04
  
 
 
10.5410.6910.1710.0010.8311.04  
4
Ellinore Andersson
Ellinore Andersson ('08)
SWE10.52
  
 PB
 
10.52 PB9.448.059.569.809.89  
5Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)DEN10.41
  
 
 
9.9510.1910.41  X  X  X  
6
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE10.02
  
 PB
 
8.91 SB9.00 SB9.59 SB10.02 PB9.94  X  
7
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE9.83
  
 
 
  X9.83  X9.509.509.56  
8Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)DEN8.65
  
 =PB
 
8.54 SB8.65 =PB7.897.737.737.63  
9Esther FalckEsther Falck ('08)DEN8.62
  
 PB
 
8.62 PB7.957.97     
10
Nicole Thomasson
Nicole Thomasson ('08)
SWE8.05
  
 PB
 
  X8.05 PB7.07     
D15 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.38
  
 
2
Uroš Branković
Uroš Branković ('09)
SWE7.43
  
 PB
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE7.60
  
 PB
4
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.72
  
 SB
5
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE7.80
  
 
6
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE7.85
  
 PB
7
Cesar Berntsson
Cesar Berntsson ('09)
SWE7.86
  
 
8
Emil Blome
Emil Blome ('09)
SWE8.03
  
 PB
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE7.63
q
  
 
2
Cesar Berntsson
Cesar Berntsson ('09)
SWE7.84
q
  
 PB
3
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.85
q
  
 SB
4
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.18
  
 
5
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE9.54
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.57
q
  
 
2
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE7.87
q
  
 
3
Erman Morina
Erman Morina ('09)
SWE8.51
  
 PB
4
Viggo Mazetti
Viggo Mazetti ('09)
SWE8.58
  
 PB
5
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE8.78
  
 
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Uroš Branković
Uroš Branković ('09)
SWE7.49
q
  
 PB
2
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE7.90
q
  
 
3
Emil Blome
Emil Blome ('09)
SWE8.06
q
  
 PB
4
Almir Markolli Krasniqi
Almir Markolli Krasniqi ('09)
SWE8.34
  
 PB
D15 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Uroš Branković
Uroš Branković ('09)
SWE23.66
  
 PB
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN23.73
  
 
3
Sixten Schütz
Sixten Schütz ('09)
SWE24.93
  
 
4
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE25.16
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE25.69
  
 PB
2
Erik Fridolf
Erik Fridolf ('09)
SWE26.09
  
 SB
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE26.16
  
 PB
4
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE26.45
  
 
Finale C
27.1.
27.1.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN26.43
  
 PB
2
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE27.39
  
 
3
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE28.37
  
 
Finale D
27.1.
27.1.
1
Cesar Berntsson
Cesar Berntsson ('09)
SWE25.87
  
 PB
2
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE27.64
  
 PB
3
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE31.96
  
 
Finale E
27.1.
27.1.
1
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE23.80
  
 PB
2
Emil Blome
Emil Blome ('09)
SWE26.47
  
 PB
3
Erman Morina
Erman Morina ('09)
SWE29.12
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)DEN2:43.66
  
 PB
2
Malte Jacobsson
Malte Jacobsson ('09)
SWE3:02.19
  
 
3Tristan LundTristan Lund ('10)DEN3:07.21
  
 PB
4
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE3:12.39
  
 PB
5
Isak Kämpe
Isak Kämpe ('09)
SWE3:12.70
  
 PB
6
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE3:30.22
  
 SB
7
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE3:36.39
  
 PB
8
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3:46.53
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE3:07.45
  
 PB
2Jeppe GrønbechJeppe Grønbech ('09)DEN3:15.65
  
 PB
3
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE3:24.21
  
 PB
4
Erman Morina
Erman Morina ('09)
SWE4:00.21
  
 PB
5
Emrik Jalkhagen
Emrik Jalkhagen ('10)
SWE4:05.34
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE9.56
  
 
2
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE9.83
  
 
3
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE10.40
  
 
4Frederik Polino Søebek-HenkFrederik Polino Søebek-Henk ('09)DEN11.34
  
 PB
5Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)DEN11.57
  
 PB
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE DNS
  
 
D15 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.73
XXX
    
2
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE1.55
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.60
XXX
    
3
Karl Edström
Karl Edström ('09)
SWE1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)DEN1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
5
Nils Möller
Nils Möller ('09)
SWE1.50
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXO
1.55
XXX
    
6Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)DEN1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
6Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)DEN1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)DEN3.90
  
 PB
 
3.50
  O
3.70
XXO
3.90
  O
4.00
XXX
    
2
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE3.10
  
 
 
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.30
XXX
   
3
Wilhelm Lindmark
Wilhelm Lindmark ('09)
SWE2.90
  
 PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN6.18
  
 
 
5.666.186.076.04    
2
Sixten Schütz
Sixten Schütz ('09)
SWE6.01
  
 PB
 
  X5.74  X6.01 PB    
3
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE5.83
  
 
 
5.625.605.83  X    
4
Uroš Branković
Uroš Branković ('09)
SWE5.79
  
 PB
 
5.72 SB5.79 PB  –  –    
5
Cesar Berntsson
Cesar Berntsson ('09)
SWE5.53
  
 PB
 
5.53 PB5.45  X5.38    
6
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE5.53
  
 
 
5.53  X5.275.38    
7
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE5.14
  
 PB
 
5.14 PB5.004.87  X    
8
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE5.09
  
 
 
5.094.51  X4.89    
9
Nils Möller
Nils Möller ('09)
SWE5.07
  
 
 
  X5.075.043.54    
10Conrad RohdeConrad Rohde ('09)DEN5.07
  
 
 
3.23  X4.765.07    
11
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE4.85
  
 SB
 
3.95 SB4.57 SB4.85 SB4.78    
12
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE4.80
  
 SB
 
4.80 SB4.404.43  X    
13
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE4.25
  
 
 
4.244.134.254.08    
14
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE4.14
  
 PB
 
4.14 PB  X3.86  X    
15
Erman Morina
Erman Morina ('09)
SWE4.06
  
 PB
 
  X4.06 PB  X  X    
16
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE3.76
  
 
 
3.70  X3.762.50    
D15 Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE12.29
  
 
 
12.2112.29  X  X    
2
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE11.56
  
 PB
 
  X  X11.3111.56 PB    
3
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE10.66
  
 PB
 
9.93 PB10.66 PB10.0910.60    
4
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE10.29
  
 PB
 
9.249.299.3410.29 PB    
5
Nestor Wallin Burguete
Nestor Wallin Burguete ('09)
SWE9.89
  
 PB
 
9.34 PB9.70 PB9.049.89 PB    
6
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE9.45
  
 PB
 
9.41 PB  X9.45 PB9.29    
7Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)DEN9.18
  
 PB
 
9.18 PB8.648.428.12    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)DEN11.86
  
 
 
11.7711.8610.9711.74    
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)DEN10.71
  
 
 
10.5410.3710.719.85    
3
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE9.94
  
 
 
9.619.329.949.68    
4
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE9.69
  
 
 
9.698.66  X9.48    
5
Love Holmgren
Love Holmgren ('09)
SWE9.61
  
 PB
 
  X  X  X9.61 PB    
6
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE9.48
  
 
 
8.918.779.489.17    
7
Emil Blome
Emil Blome ('09)
SWE8.78
  
 PB
 
8.78 PB8.378.438.74    
8Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)DEN8.01
  
 PB
 
8.01 PB7.177.69  X    
P15 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Alice PetersAlice Peters ('09)DEN7.95
Q
  
 
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.04
Q
  
 PB
3
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE8.18
Q
  
 
4
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.20
Q
  
 PB
5
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.27
Q
  
 
6Frida LaursenFrida Laursen ('09)DEN8.27
Q
  
 PB
7Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)DEN8.39
Q
  
 PB
8
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE8.49
Q
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.06
q
  
 PB
2
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.41
q
  
 
3
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE8.82
  
 SB
4
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE9.11
  
 
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)DEN9.19
  
 
6
Doris Walldén
Doris Walldén ('09)
SWE9.25
  
 SB
7
Olivia Lidén
Olivia Lidén ('10)
SWE9.60
  
 =PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Alice PetersAlice Peters ('09)DEN7.99
q
  
 
2
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE8.41
q
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)DEN8.42
q
  
 
4
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.61
  
 
5
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE8.87
  
 =PB
6Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)DEN9.09
  
 PB
7
Molly Meldo
Molly Meldo ('09)
SWE9.39
  
 =PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE8.16
q
  
 PB
2
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.21
q
  
 PB
3Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)DEN8.44
q
  
 PB
4
Kathii Bennekov
Kathii Bennekov ('09)
SWE8.80
  
 
5Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)DEN9.02
  
 PB
6
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE9.14
  
 SB
7Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)DEN9.44
  
 PB
P15 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE26.45
  
 PB
2
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE26.58
  
 PB
3
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE27.03
  
 
4
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE27.28
  
 SB
Finale B
27.1.
27.1.
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)DEN27.14
  
 PB
2
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE27.23
  
 PB
3
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE27.38
  
 
4Saga NimbSaga Nimb ('10)DEN27.84
  
 PB
Finale C
27.1.
27.1.
1Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)DEN27.66
  
 PB
2
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE28.45
  
 PB
3
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE28.49
  
 
4
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE29.47
  
 
Finale D
27.1.
27.1.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN28.24
  
 PB
2
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE28.75
  
 PB
3
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE29.62
  
 SB
4
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE30.37
  
 
Finale E
27.1.
27.1.
1
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE29.65
  
 PB
2
Stella Harre
Stella Harre ('11)
SWE30.16
  
 
3
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE30.28
  
 PB
4
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE31.74
  
 SB
Finale F
27.1.
27.1.
1
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE28.83
  
 SB
2Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)DEN30.94
  
 PB
3
Hanna Alstad
Hanna Alstad ('09)
SWE31.49
  
 
4
Daisy Stål
Daisy Stål ('12)
SWE31.77
  
 PB
27.1.
27.1.
1Rose WolskRose Wolsk ('10)DEN30.51
  
 PB
2
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE31.06
  
 PB
3Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)DEN32.45
  
 PB
27.1.
27.1.
1Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)DEN29.46
  
 PB
2
Kathii Bennekov
Kathii Bennekov ('09)
SWE30.42
  
 PB
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)DEN31.11
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)DEN3:16.68
  
 PB
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)DEN3:17.12
  
 PB
3
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE3:19.01
  
 PB
4Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)DEN3:19.28
  
 PB
5
Lovisa Gossner
Lovisa Gossner ('10)
SWE3:31.19
  
 PB
6
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE3:36.18
  
 PB
7
Hanna Alstad
Hanna Alstad ('09)
SWE3:41.26
  
 PB
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE DNF
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Amanda Carlsson
Amanda Carlsson ('09)
SWE3:31.42
  
 PB
2
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE3:36.14
  
 PB
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)DEN3:41.73
  
 PB
4
Sara Broberg
Sara Broberg ('10)
SWE3:41.76
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)DEN3:46.81
  
 PB
6
Ebba Pålsson
Ebba Pålsson ('10)
SWE3:48.02
  
 PB
7
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE3:51.86
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.15
  
 
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)DEN9.53
  
 =PB
3
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE9.70
  
 PB
4
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE9.89
  
 
5
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE10.01
  
 
6Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)DEN10.12
  
 
7
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE10.15
  
 
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE DNF
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE9.96
q
  
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)DEN10.03
q
  
 PB
3
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE10.05
q
  
 
4
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE11.22
  
 PB
Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)SWE10.38
  
 SB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)DEN9.53
q
  
 PB
2
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE9.80
q
  
 PB
3
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE10.08
  
 
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)DEN10.77
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.24
q
  
 
2
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE9.67
q
  
 
3
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE10.06
q
  
 
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)DEN10.36
  
 PB
5
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE10.39
  
 
P15 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN1.57
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.57
 XO
1.60
XXX
 
2
Sally Källén
Sally Källén ('09)
SWE1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
3
Alma Karlsson
Alma Karlsson ('09)
SWE1.45
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
3
Emma Jakobsson
Emma Jakobsson ('09)
SWE1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
5Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)DEN1.40
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE NH
  
 
 
1.35
XXX
       
P15 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE2.35
  
 PB
 
1.90
  O
2.05
  O
2.25
  O
2.35
 XO
2.45
XXX
   
2
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE1.80
  
 
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
XXX
    
3
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE1.70
  
 
 
1.70
  O
1.80
XXX
      
P15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE5.07
  
 PB
 
4.534.485.07 PB4.71    
2
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE4.68
  
 SB
 
4.68 SB4.614.59  X    
3
Alma Karlsson
Alma Karlsson ('09)
SWE4.55
  
 SB
 
4.47 SB4.55 SB  X4.48    
4
Ella Wågstam
Ella Wågstam ('09)
SWE4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.45  X4.53    
5
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE4.53
  
 
 
  X4.424.53  –    
6
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE4.42
  
 
 
4.184.424.204.22    
7
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE4.40
  
 SB
 
4.02  X4.014.40 SB    
8
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE4.37
  
 
 
4.234.374.324.15    
9
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE4.24
  
 
 
4.134.244.19  X    
10
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE4.14
  
 
 
4.144.034.093.98    
11
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE4.06
  
 =PB
 
4.06 =PB3.984.013.91    
12
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.653.763.65    
13
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.843.863.73    
14
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE3.90
  
 
 
3.873.863.903.80    
15
Amanda Carlsson
Amanda Carlsson ('09)
SWE3.77
  
 PB
 
3.59 PB3.65 PB3.70 PB3.77 PB    
16Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)DEN3.70
  
 PB
 
3.24 PB3.54 PB3.70 PB3.06    
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P15 Trespring     
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)DEN10.54
  
 
 
10.1810.5410.1410.30    
2
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE10.09
  
 PB
 
9.48 PB9.78 PB10.09 PB10.07    
3
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE9.90
  
 
 
9.90  X  –  –    
4
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE9.83
  
 PB
 
9.77 PB9.83 PB  X  X    
5
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE9.32
  
 PB
 
8.62 PB9.11 PB9.13 PB9.32 PB    
6
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE9.21
  
 
 
8.82  X  X9.21    
7Alice PetersAlice Peters ('09)DEN9.16
  
 
 
9.11  X9.168.96    
8
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.10
  
 SB
 
8.779.068.689.10 SB    
9
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE8.69
  
 PB
 
8.24 PB8.58 PB8.258.69 PB    
10
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE8.53
  
 PB
 
7.72 SB8.53 PB7.988.39    
11
Alice Bengtsson
Alice Bengtsson ('09)
SWE7.99
  
 
 
7.737.747.777.99    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE9.60
  
 SB
 
9.60 SB  X9.129.51    
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)DEN9.24
  
 PB
 
8.989.24 PB8.617.65    
3
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE9.13
  
 PB
 
9.13 PB9.128.688.61    
4Vanessa PetersVanessa Peters ('09)DEN9.05
  
 
 
9.05  X8.68  X    
5
Linnea Schell
Linnea Schell ('09)
SWE8.81
  
 SB
 
7.98 SB8.72 SB8.488.81 SB    
6
Josefine Henriksson
Josefine Henriksson ('09)
SWE8.72
  
 
 
8.578.728.478.65    
7
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE8.41
  
 
 
  X7.698.417.13    
8Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)DEN7.78
  
 PB
 
7.03 PB6.207.47 PB7.78 PB    
9Alice PetersAlice Peters ('09)DEN7.47
  
 PB
 
7.47 PB7.116.647.15    
D14 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE7.88
  
 
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN8.12
  
 
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)DEN8.15
  
 PB
4William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)DEN8.24
  
 PB
5
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE8.31
  
 PB
6
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.53
  
 PB
7
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE8.58
  
 
D14 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
 
2
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
     
3
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE1.40
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
  O
1.45
XXX
   
D14 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE5.03
  
 
 
4.584.894.975.03    
2
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE4.96
  
 PB
 
4.79 PB4.91 PB4.96 PB  X    
3Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN4.88
  
 
 
4.884.824.884.12    
4
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE4.86
  
 PB
 
4.71 PB4.86 PB  X2.83    
5
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE4.74
  
 PB
 
4.74 PB3.114.564.48    
6
Melvin Sellberg
Melvin Sellberg ('10)
SWE4.34
  
 PB
 
  X4.02 PB4.34 PB4.07    
7
Emrik Jalkhagen
Emrik Jalkhagen ('10)
SWE3.77
  
 
 
  X  X3.77  X    
D14 Trespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN11.03
  
 PB
 
11.03 PB  X10.9310.71    
2
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE10.50
  
 PB
 
10.16 PB10.0010.0510.50 PB    
3
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE10.06
  
 PB
 
9.81 PB10.06 PB9.9410.06 =PB    
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)DEN13.02
  
 PB
 
13.02 PB11.47  X11.98    
2
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE11.83
  
 
 
11.2911.8111.6511.83    
3
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE10.93
  
 PB
 
10.35 PB9.9610.39 PB10.93 PB    
4Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)DEN10.60
  
 PB
 
10.349.7810.3710.60 PB    
P14 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN8.15
  
 PB
2Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)DEN8.17
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN8.39
  
 SB
4
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.59
  
 
5
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.60
  
 
6
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE8.64
  
 =PB
7
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE8.78
  
 
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE DNS
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE8.66
  
 SB
2
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE8.69
  
 PB
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)DEN8.75
  
 
4Vanessa ValleVanessa Valle ('10)DEN8.78
  
 =PB
5
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE8.78
  
 PB
6
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE8.78
  
 
Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)DEN DNS
  
 
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE DNS
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN8.42
q
  
 SB
2
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE8.64
q
  
 PB
3
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE8.73
q
  
 
4
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE8.91
  
 =PB
5
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE9.23
  
 
6Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)DEN9.52
  
 
7
Emma Andersson
Emma Andersson ('10)
SWE9.60
  
 PB
8
Sara Broberg
Sara Broberg ('10)
SWE9.76
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)DEN8.23
q
  
 
2Vanessa ValleVanessa Valle ('10)DEN8.78
q
  
 PB
3
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE8.84
q
  
 
4
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE9.03
  
 PB
5
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE9.15
  
 PB
6
Majken Brynell
Majken Brynell ('10)
SWE9.41
  
 PB
7
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE9.59
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN8.22
q
  
 PB
2
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.59
q
  
 
3
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE8.65
q
  
 PB
4
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE8.79
q
  
 PB
5Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)DEN9.35
  
 
6
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE9.46
  
 
7Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)DEN9.77
  
 
Indledende 4
28.1.
28.1.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.51
q
  
 
2
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE8.74
q
  
 
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)DEN8.77
q
  
 
4
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.88
  
 
5Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)DEN9.11
  
 
6
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE9.26
  
 
7
Shola Allu
Shola Allu ('10)
SWE9.40
  
 PB
Indledende 5
28.1.
28.1.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.54
q
  
 
2
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE8.70
q
  
 SB
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)DEN8.84
q
  
 PB
4
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE8.88
  
 SB
5Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)DEN9.11
  
 
6
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE9.32
  
 
7
Ebba Pålsson
Ebba Pålsson ('10)
SWE9.35
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)DEN1.56
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXO
1.58
XXX
 
2
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE1.53
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
 XO
1.53
XXO
1.56
XXX
   
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)DEN1.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
    
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)DEN1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
   
5
Nova Mattsson
Nova Mattsson ('10)
SWE1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
6
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
  
7
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE1.35
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
8Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
9
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXO
1.35
XXX
    
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE NH
  
 
 
1.20
XXX
       
P14 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)DEN5.04
  
 PB
 
  X4.70 PB  X5.04 PB    
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE4.84
  
 
 
4.734.614.84  X    
3
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE4.60
  
 PB
 
4.60 PB3.844.543.21    
4
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE4.59
  
 
 
4.442.244.593.72    
5
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE4.58
  
 PB
 
4.41 PB4.384.58 PB4.57    
6
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE4.53
  
 PB
 
4.164.114.50 PB4.53 PB    
7
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE4.50
  
 
 
4.374.50  X4.50    
8
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE4.48
  
 PB
 
4.48 PB4.344.304.38    
9
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE4.36
  
 PB
 
4.36 PB  X  X  X    
10
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE4.26
  
 
 
4.114.034.064.26    
11
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE4.20
  
 PB
 
  X3.29  X4.20 PB    
12
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE4.14
  
 PB
 
3.723.503.924.14 PB    
13
Casandra Wassdahl
Casandra Wassdahl ('10)
SWE4.06
  
 PB
 
4.06 PB3.733.973.53    
14
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE3.98
  
 
 
3.983.87  X3.54    
15
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE3.81
  
 
 
3.653.533.81  X    
16Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)DEN3.81
  
 PB
 
3.06 PB3.52 PB3.58 PB3.81 PB    
17
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE3.78
  
 
 
3.693.783.64  X    
18
Melanie Andersson
Melanie Andersson ('10)
SWE3.77
  
 PB
 
3.71 PB3.573.77 PB3.62    
19Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)DEN3.64
  
 
 
2.163.643.563.36    
20Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)DEN3.61
  
 PB
 
3.55 PB  X3.61 PB2.88    
21
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE3.24
  
 
 
3.243.213.15  X    
22Rose WolskRose Wolsk ('10)DEN3.18
  
 PB
 
3.00 PB2.622.953.18 PB    
Finale B
27.1.
27.1.
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)DEN4.70
  
 
 
4.394.70  X4.65    
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)DEN4.55
  
 PB
 
4.33 PB4.55 PB4.44  X    
3
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE4.48
  
 PB
 
4.20 PB4.48 PB4.184.13    
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN4.38
  
 
 
4.284.384.244.32    
5
Nova Mattsson
Nova Mattsson ('10)
SWE4.35
  
 PB
 
  X4.19 PB4.35 PB4.22    
6Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)DEN4.33
  
 PB
 
3.994.014.33 PB3.83    
7
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE4.30
  
 PB
 
  X4.30 PB4.124.25    
8Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)DEN4.28
  
 PB
 
3.99  X  X4.28 PB    
9
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE4.25
  
 
 
4.184.253.984.07    
10Vanessa ValleVanessa Valle ('10)DEN4.20
  
 PB
 
4.15 PB4.12  X4.20 PB    
11Sarah Schinnerup Hejberg PetersenSarah Schinnerup Hejberg Petersen ('10)DEN3.93
  
 PB
 
3.63 PB3.83 PB3.93 PB3.64    
12Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)DEN3.87
  
 PB
 
3.87 PB  X  X3.64    
13
Emma Andersson
Emma Andersson ('10)
SWE3.80
  
 PB
 
3.61 PB3.573.80 PB3.71    
14
Ebba Pålsson
Ebba Pålsson ('10)
SWE3.68
  
 PB
 
3.60 PB3.68 PB  X  X    
15
Shola Allu
Shola Allu ('10)
SWE3.68
  
 PB
 
3.59 PB3.68 PB  X  X    
16Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)DEN3.68
  
 
 
3.683.513.563.57    
17
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE3.54
  
 
 
  X  X  X3.54    
18Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)DEN3.50
  
 
 
3.362.193.50  X    
19
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE3.37
  
 
 
3.273.373.293.25    
20
Siri Jansson
Siri Jansson ('10)
SWE3.30
  
 PB
 
3.28 PB3.263.30 PB3.06    
P14 Trespring     
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE9.94
  
 
 
  X9.94  X  X    
2
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE9.50
  
 PB
 
9.19 PB9.09  X9.50 PB    
3
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE9.43
  
 PB
 
8.72 PB9.43 PB8.889.09    
4
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE9.38
  
 
 
9.389.009.329.21    
5
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE9.32
  
 
 
9.23  X9.079.32    
6
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE8.94
  
 PB
 
8.29 PB8.61 PB8.588.94 PB    
7
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE8.70
  
 PB
 
8.70 PB  X8.538.07    
8
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE8.20
  
 PB
 
8.09 PB8.20 PB7.958.01    
9Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)DEN7.91
  
 
 
7.75  X7.747.91    
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.59
  
 
 
  X12.1012.59  X    
2
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE10.04
  
 PB
 
9.4410.04 PB9.5810.01    
3
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE9.42
  
 PB
 
  X9.42 PB9.209.13    
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)DEN9.23
  
 
 
9.199.149.238.68    
5Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)DEN9.14
  
 
 
8.178.048.199.14    
6
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.74
  
 PB
 
8.29 PB8.74 PB7.168.04    
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN8.51
  
 
 
8.066.878.517.44    
8
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE7.63
  
 
 
7.59  X  X7.63    
9
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE7.22
  
 PB
 
5.976.866.977.22 PB    
10
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE6.82
  
 PB
 
6.65 PB6.65 =PB6.296.82 PB    
11
Ebba Pålsson
Ebba Pålsson ('10)
SWE6.41
  
 PB
 
6.41 PB6.185.715.71    
D13 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.53
  
 
2
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE8.64
  
 
3
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE8.79
  
 PB
4
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE8.96
  
 
5
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE9.00
  
 
6
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE9.05
  
 
7
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE9.27
  
 
8
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE9.54
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.58
q
  
 
2
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE8.94
q
  
 PB
3
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE9.42
q
  
 
4
Jakim Hellgren
Jakim Hellgren ('11)
SWE9.50
  
 
5
Jakob Bengtsson
Jakob Bengtsson ('11)
SWE9.75
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE8.97
q
  
 
2
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE9.06
q
  
 
3
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE9.43
  
 
4
Felix Kjellberg
Felix Kjellberg ('11)
SWE9.98
  
 PB
5
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE10.04
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE8.62
q
  
 PB
2
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE8.84
q
  
 PB
3
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE9.11
q
  
 PB
4
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE9.57
  
 
5
Oliver Lövgren
Oliver Lövgren ('11)
SWE9.87
  
 PB
6
Svante Sjöstedt
Svante Sjöstedt ('11)
SWE10.84
  
 
D13 800 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE2:27.16
  
 PB
2
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE2:28.74
  
 PB
3
August Lindbergh
August Lindbergh ('12)
SWE2:28.76
  
 PB
4
Arvid de la Motte
Arvid de la Motte ('12)
SWE2:37.69
  
 PB
5
Jacob Sahlsten
Jacob Sahlsten ('13)
SWE2:37.93
  
 PB
6
Algot Sollvén
Algot Sollvén ('11)
SWE2:50.86
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1Tobias Abildgaard KofoedTobias Abildgaard Kofoed ('11)DEN2:46.53
  
 PB
2
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE2:47.73
  
 PB
3
Love Wemmert
Love Wemmert ('11)
SWE2:52.17
  
 PB
4Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)DEN2:56.57
  
 PB
5Alfred HartungAlfred Hartung ('12)DEN3:07.67
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
  
2
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE1.40
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
  
3
Oliver Lövgren
Oliver Lövgren ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
4
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
   
5
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
   
6
Noel Larsson
Noel Larsson ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
6
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
8
Erik Sundin
Erik Sundin ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
    
9
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
     
10
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
10
Algot Sollvén
Algot Sollvén ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
12
Dexter Lindell
Dexter Lindell ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE4.74
  
 PB
 
4.74 PB4.574.74 =PB4.60    
2
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE4.70
  
 =SB
 
4.624.70 =SB4.624.60    
3
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE4.52
  
 PB
 
4.254.444.52 PB4.40    
4
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE4.52
  
 
 
4.354.36  X4.52    
5
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE4.42
  
 PB
 
3.954.214.42 PB4.32    
6
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE4.42
  
 PB
 
3.074.23 PB4.28 PB4.42 PB    
7
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE4.39
  
 PB
 
4.174.234.224.39 PB    
8
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE4.36
  
 PB
 
4.254.114.36 PB4.30    
9
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE4.26
  
 PB
 
3.903.923.694.26 PB    
10
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE4.17
  
 
 
4.103.944.134.17    
11
Jakob Bengtsson
Jakob Bengtsson ('11)
SWE4.04
  
 PB
 
3.833.853.834.04 PB    
12
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE4.00
  
 PB
 
3.96 PB3.783.654.00 PB    
13
Noel Larsson
Noel Larsson ('11)
SWE3.74
  
 
 
3.683.613.573.74    
14Alfred HartungAlfred Hartung ('12)DEN3.63
  
 PB
 
  X3.63 PB3.413.50    
15
Dexter Lindell
Dexter Lindell ('11)
SWE3.35
  
 
 
3.103.093.35  X    
16
Elliot Ekström
Elliot Ekström ('11)
SWE3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.153.233.20    
D13 Trespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE10.46
  
 PB
 
10.15 PB10.0110.46 PB10.31    
2
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE9.96
  
 PB
 
  X9.72 PB9.80 PB9.96 PB    
3
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE9.78
  
 PB
 
9.56 PB9.72 PB9.78 PB9.75    
4
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE9.66
  
 PB
 
9.32 PB8.978.989.66 PB    
5
Jacob Schell
Jacob Schell ('11)
SWE9.40
  
 PB
 
8.76 PB8.98 PB9.01 PB9.40 PB    
6
Arvid Persson
Arvid Persson ('12)
SWE9.05
  
 PB
 
9.04 PB9.05 PB8.96  –    
7
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE8.95
  
 PB
 
8.95 PB8.718.708.56    
8
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE8.90
  
 
 
8.558.868.758.90    
9
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE7.71
  
 SB
 
  X7.71 SB  X  X    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Walter Nilsson
Walter Nilsson ('11)
SWE9.19
  
 PB
 
8.117.969.19 PB8.98    
2
Melker Madsen
Melker Madsen ('11)
SWE8.63
  
 PB
 
8.63 PB8.63 =PB8.198.36    
3
Elliot Hallquist
Elliot Hallquist ('11)
SWE8.24
  
 PB
 
7.498.24 PB7.657.13    
4
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE8.18
  
 
 
7.327.038.187.72    
5
Jacob Schell
Jacob Schell ('11)
SWE7.91
  
 PB
 
7.85 PB7.657.91 PB7.69    
6
Theo Ek
Theo Ek ('11)
SWE7.65
  
 PB
 
6.757.28 PB7.65 PB6.99    
7
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE7.42
  
 PB
 
7.067.096.777.42 PB    
8
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE7.22
  
 
 
6.546.467.227.18    
9
Love Wemmert
Love Wemmert ('11)
SWE6.50
  
 PB
 
  X5.75 PB6.50 PB6.02    
10
Vilmer Ohlin
Vilmer Ohlin ('11)
SWE6.45
  
 
 
6.45  X  X5.05    
11
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE6.41
  
 PB
 
  X6.41 PB6.376.28    
12
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE6.20
  
 
 
5.866.206.08  X    
13
Felix Kjellberg
Felix Kjellberg ('11)
SWE5.78
  
 
 
5.785.495.565.51    
P13 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Tuva Sjöberg
Tuva Sjöberg ('11)
SWE8.68
  
 
2
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE8.72
  
 
3
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE8.75
  
 PB
4
Majali MacDonald Sterner
Majali MacDonald Sterner ('11)
SWE8.76
  
 PB
5Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)DEN8.84
  
 
6
Selma Ivarsson
Selma Ivarsson ('11)
SWE8.85
  
 PB
7Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)DEN8.86
  
 
8
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE9.02
  
 
Finale B
28.1.
28.1.
1
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE9.11
  
 
2
Stella Harre
Stella Harre ('11)
SWE9.13
  
 
3
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE9.15
  
 
4Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)DEN9.16
  
 
5
Tyra Schütz
Tyra Schütz ('11)
SWE9.22
  
 
6
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE9.23
  
 
7
Tove Malm
Tove Malm ('11)
SWE9.26
  
 
8
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE9.28
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE8.88
q
  
 
2Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)DEN9.06
q
  
 PB
3
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE9.14
q
  
 
4
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE9.16
q
  
 
5
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE9.50
  
 PB
6Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)DEN10.38
  
 SB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE8.70
q
  
 PB
2
Majali MacDonald Sterner
Majali MacDonald Sterner ('11)
SWE8.80
q
  
 PB
3
Tyra Schütz
Tyra Schütz ('11)
SWE9.11
q
  
 PB
4
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE9.14
q
  
 
5
Signe Malm
Signe Malm ('11)
SWE9.64
  
 
6
Lycka Söderström
Lycka Söderström ('11)
SWE9.67
  
 PB
7
Miranda Viltback
Miranda Viltback ('11)
SWE10.23
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Tuva Sjöberg
Tuva Sjöberg ('11)
SWE8.66
q
  
 
2
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE8.90
q
  
 PB
3
Lärke Lantz Lund
Lärke Lantz Lund ('11)
SWE9.21
  
 
4
Klara Håkansson
Klara Håkansson ('11)
SWE9.48
  
 PB
5
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE9.48
  
 
6
Olivia Salleke
Olivia Salleke ('11)
SWE10.14
  
 PB
7
Inez Johansson
Inez Johansson ('11)
SWE10.23
  
 PB
Indledende 4
28.1.
28.1.
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)DEN8.87
q
  
 
2
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE9.15
q
  
 
3
Stella Harre
Stella Harre ('11)
SWE9.16
q
  
 
4
Indie Sandberg
Indie Sandberg ('11)
SWE9.26
  
 PB
5
Tyra Thomsson
Tyra Thomsson ('11)
SWE9.93
  
 PB
6Vega KlæbelVega Klæbel ('11)DEN10.00
  
 
7
Victoria Hedström
Victoria Hedström ('11)
SWE10.51
  
 PB
Indledende 5
28.1.
28.1.
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)DEN8.85
q
  
 
2
Selma Ivarsson
Selma Ivarsson ('11)
SWE8.97
q
  
 
3
Tove Malm
Tove Malm ('11)
SWE9.12
q
  
 PB
4Amanda Bilgrav Bach AndersenAmanda Bilgrav Bach Andersen ('11)DEN9.51
  
 SB
5
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE9.91
  
 PB
P13 800 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE2:45.21
  
 PB
2
Viktoria Heden
Viktoria Heden ('11)
SWE2:47.08
  
 PB
3
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE2:47.89
  
 PB
4
Alice Scherling
Alice Scherling ('11)
SWE3:05.81
  
 PB
5
Malva Arnback
Malva Arnback ('12)
SWE3:09.27
  
 PB
6
Olivia Salleke
Olivia Salleke ('11)
SWE3:18.75
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)DEN2:48.80
  
 PB
2
Minna Morgin
Minna Morgin ('11)
SWE2:50.39
  
 PB
3
Olivia Lindstrand
Olivia Lindstrand ('12)
SWE3:01.09
  
 PB
4Siri Buus FunderSiri Buus Funder ('11)DEN3:02.26
  
 PB
5Amanda Bilgrav Bach AndersenAmanda Bilgrav Bach Andersen ('11)DEN3:06.74
  
 PB
6Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)DEN3:16.06
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.50
XXO
1.53
XXX
2
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43
XXX
   
3
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
4
Miranda Viltback
Miranda Viltback ('11)
SWE1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
  
5
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
5
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE1.30
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
5Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)DEN1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
8
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
9
Inez Johansson
Inez Johansson ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
9
Lycka Söderström
Lycka Söderström ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
   
11
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXX
      
Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)DEN NH
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)DEN4.59
  
 
 
4.484.434.084.59    
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)DEN4.58
  
 
 
4.444.584.574.38    
3
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE4.55
  
 
 
4.514.514.374.55    
4
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE4.55
  
 PB
 
4.47 =PB4.47 =PB3.864.55 PB    
5
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE4.44
  
 PB
 
  X  X  X4.44 PB    
6
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE4.34
  
 PB
 
4.28 PB4.144.34 PB4.34 =PB    
7
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE4.20
  
 PB
 
4.10 PB4.043.904.20 PB    
8
Tyra Schütz
Tyra Schütz ('11)
SWE4.19
  
 PB
 
4.19 PB4.03  X3.00    
9
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE4.18
  
 
 
4.184.063.974.17    
10
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE4.17
  
 
 
4.114.023.884.17    
11
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE4.16
  
 
 
3.793.794.024.16    
12Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)DEN4.13
  
 SB
 
4.13 SB3.974.124.04    
13
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE4.07
  
 PB
 
3.94 PB3.96 PB3.744.07 PB    
14
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE4.04
  
 
 
3.964.04  X4.03    
15Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)DEN4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.903.873.81    
16Siri Buus FunderSiri Buus Funder ('11)DEN4.04
  
 PB
 
3.87 PB3.503.774.04 PB    
17
Fatou Jammeh
Fatou Jammeh ('11)
SWE4.01
  
 
 
4.013.883.912.84    
18
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE4.00
  
 
 
4.003.97  X4.00    
19
Signe Malm
Signe Malm ('11)
SWE3.99
  
 
 
3.993.893.85  X    
20
Elsa Grundström
Elsa Grundström ('11)
SWE3.97
  
 PB
 
3.70 PB3.78 PB3.93 PB3.97 PB    
21
Indie Sandberg
Indie Sandberg ('11)
SWE3.85
  
 PB
 
3.78 PB3.74  X3.85 PB    
22
Tyra Thomsson
Tyra Thomsson ('11)
SWE3.84
  
 PB
 
3.72 PB3.74 PB  X3.84 PB    
23
Lärke Lantz Lund
Lärke Lantz Lund ('11)
SWE3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.63  X3.65    
24
Lycka Söderström
Lycka Söderström ('11)
SWE3.75
  
 PB
 
3.75 PB3.213.413.54    
25
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE3.72
  
 
 
3.603.433.503.72    
26
Minna Morgin
Minna Morgin ('11)
SWE3.69
  
 PB
 
3.69 PB3.393.363.47    
27
Olivia Salleke
Olivia Salleke ('11)
SWE3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.403.413.09    
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Majali MacDonald Sterner
Majali MacDonald Sterner ('11)
SWE10.07
  
 PB
 
9.39 PB9.79 PB10.02 PB10.07 PB    
2
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE9.80
  
 PB
 
9.80 PB9.469.639.56    
3
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE9.17
  
 PB
 
9.17 PB8.85  X  X    
4
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE9.12
  
 PB
 
8.69 PB9.12 PB  X9.05    
5
Signe Malm
Signe Malm ('11)
SWE9.07
  
 PB
 
8.88 PB8.879.07 PB9.05    
6
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE9.00
  
 PB
 
  X8.66 PB9.00 PB9.00 =PB    
7
Tyra Schütz
Tyra Schütz ('11)
SWE8.93
  
 
 
8.448.708.608.93    
8
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE8.89
  
 PB
 
8.59 PB8.558.61 PB8.89 PB    
9
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE8.73
  
 PB
 
8.58 PB8.468.66 PB8.73 PB    
10
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE8.67
  
 PB
 
8.42 PB8.67 PB8.67 =PB6.74    
11
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE8.33
  
 PB
 
8.10 PB8.058.20 PB8.33 PB    
12
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE7.98
  
 PB
 
7.65 PB  X7.98 PB7.84    
13
Astrid Asplund
Astrid Asplund ('11)
SWE7.87
  
 PB
 
7.71 PB7.87 PB7.677.77    
14
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE7.73
  
 PB
 
7.65 PB7.307.73 PB7.28    
15
Junie Billsten
Junie Billsten ('12)
SWE7.35
  
 PB
 
7.35 PB6.937.12  X    
16
Maja Frieberg
Maja Frieberg ('12)
SWE7.22
  
 PB
 
7.22 PB7.15  X7.20    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Tyra Schütz
Tyra Schütz ('11)
SWE12.09
  
 PB
 
12.09 PB11.4911.4811.35    
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)DEN10.29
  
 PB
 
10.29 PB9.119.799.71    
3Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)DEN9.70
  
 
 
9.70  X9.39  X    
4
Klara Håkansson
Klara Håkansson ('11)
SWE9.01
  
 PB
 
8.46 PB8.67 PB8.459.01 PB    
5
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE8.86
  
 PB
 
8.86 PB  X8.318.45    
6
Felicia Thedius
Felicia Thedius ('11)
SWE8.75
  
 
 
8.227.228.758.23    
7
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE8.53
  
 
 
8.468.538.198.47    
8
Freja Fridholm
Freja Fridholm ('11)
SWE8.37
  
 
 
7.968.078.378.14    
9
Signe Malm
Signe Malm ('11)
SWE7.98
  
 
 
7.767.817.987.60    
10
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE7.89
  
 
 
7.717.897.657.18    
11
Elsa Grundström
Elsa Grundström ('11)
SWE7.81
  
 PB
 
6.63 SB6.85 PB7.68 PB7.81 PB    
12
Inez Johansson
Inez Johansson ('11)
SWE7.30
  
 PB
 
6.58 PB6.69 PB7.30 PB6.86    
13
Nellie Wirdeman
Nellie Wirdeman ('11)
SWE7.00
  
 
 
6.757.006.346.40    
14
Astrid Asplund
Astrid Asplund ('11)
SWE6.50
  
 PB
 
6.09 PB6.50 PB6.41  X    
15
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE6.43
  
 
 
  –6.436.065.79    
16
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE6.33
  
 
 
6.335.895.246.24    
17Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)DEN5.86
  
 PB
 
4.924.455.86 PB5.21    
18
Miranda Viltback
Miranda Viltback ('11)
SWE5.85
  
 PB
 
5.30 PB5.62 PB5.73 PB5.85 PB    
19
Olivia Salleke
Olivia Salleke ('11)
SWE5.84
  
 PB
 
5.325.305.495.84 PB    
20
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE5.73
  
 
 
5.734.384.975.11    
21
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE5.69
  
 PB
 
5.60 PB5.69 PB5.435.10    
22
Victoria Hedström
Victoria Hedström ('11)
SWE5.28
  
 PB
 
4.10 PB5.26 PB4.755.28 PB    
23