Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: VDMUi 27‐28.1.2024
Aarhus Atletik- og Løbeakademi

D19 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.14
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.33
  
 PB
P19 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.76
  
 =PB
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.31
  
 
3Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19008.46
  
 
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Vejle IF8.71
  
 SB
P19 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.48
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
P19 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.32
  
 
 
5.275.32  X  X  X  X  
2Lærke JønssonLærke Jønsson ('06)Aarhus 19004.90
  
 PB
 
4.69 SB4.79 SB  X4.654.514.90 PB  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.78
  
 
 
4.524.544.524.784.614.60  
P19 Trespring     
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Vejle IF8.58
  
 PB
 
8.54 PB8.58 PB  X8.358.56  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.38
  
 PB
 
9.98 PB10.00 PB9.2010.38 PB9.189.01  
D17 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.44
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.45
  
 
3Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.59
  
 PB
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 7.95
  
 PB
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19007.99
  
 PB
6Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM8.13
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.51
Q
  
 =PB
2Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.63
q
  
 
3Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19008.01
q
  
 PB
4Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM8.06
q
  
 PB
5Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM8.60
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.42
Q
  
 PB
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 7.98
q
  
 PB
3Elliot Zefanias Nache JacobsenElliot Zefanias Nache Jacobsen ('08)Aarhus 19008.16
  
 PB
4Anders Sheikh-HansenAnders Sheikh-Hansen ('08)Aarhus 19008.81
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.57
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.65
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXX
    
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.55
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
  
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.45
  
 =PB
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXX
   
D17 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik NH
  
 
 
3.00
XXX
       
D17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK805.89
  
 PB
 
5.49 PB5.60 PB  X5.69 PB5.73 PB5.89 PB  
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.87
  
 PB
 
  X5.87 PB  –  X  X5.87 =PB  
3Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.59
  
 PB
 
5.59 PB5.405.495.475.455.45  
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 5.54
  
 PB
 
5.54 PB5.255.44  X5.415.42  
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19005.14
  
 PB
 
  X4.97 PB5.14 PB4.854.924.98  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.78
  
 PB
 
12.30 PB12.1912.78 PB12.4912.2711.23  
2Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.10
  
 PB
 
9.10 PB9.078.347.918.558.82  
3Victor Hede KornvigVictor Hede Kornvig ('08)SAK778.46
  
 PB
 
8.36 PB8.37 PB8.46 PB8.46 =PB8.30  –  
P17 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.86
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM7.97
  
 
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.09
  
 PB
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.16
  
 
5Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.19
  
 PB
6Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.37
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.67
Q
  
DUR-16 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.14
q
  
 
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.46
  
 PB
4Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 19009.18
  
 PB
5Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 9.29
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.08
Q
  
 
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.20
q
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.39
q
  
 
4Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 8.57
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.14
Q
  
 PB
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.69
  
 
3Matilde Marie HaugeMatilde Marie Hauge ('08)Aarhus 19009.57
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.17
  
 
P17 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.57
  
 
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.61
XXX
  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.54
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF1.48
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
    
4Ida Marie Holm SørensenIda Marie Holm Sørensen ('08)Aarhus 19001.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
 
P17 Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK802.30
  
 PB
 
1.70
 XO
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
 XO
2.40
XXX
P17 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.35
  
 PB
 
5.105.175.35 PB4.91  X5.33  
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.24
  
 PB
 
5.24 PB5.19  X4.805.155.20  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.22
  
 
 
5.155.01  X  X5.22  X  
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM5.17
  
 PB
 
5.10 PB4.865.12 PB5.17 PB5.125.17 =PB  
5Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM5.07
  
 PB
 
5.07 PB4.82  X  X4.69  X  
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.82
  
 
 
4.534.574.594.824.65  X  
7Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.56
  
 
 
  X4.56      
8Matilde Marie HaugeMatilde Marie Hauge ('08)Aarhus 19004.03
  
 PB
 
4.01 PB4.03 PB3.80     
P17 Trespring     
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.94
  
 PB
 
10.84 PB10.85 PB  X10.91 PB10.94 PB  X  
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja10.00
  
 
 
  X10.00  X9.689.599.82  
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.81
  
 PB
 
8.04 PB8.39 PB8.46 PB8.53 PB8.81 PB  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.20
  
 PB
 
12.20 PB11.8811.5111.1911.62  X  
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.41
  
 PB
 
10.41 PB7.858.779.039.638.95  
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.14
  
 
 
9.849.539.729.889.4010.14  
4Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 9.42
  
 PB
 
9.42 PB9.128.468.388.068.70  
5Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.34
  
 PB
 
7.76 PB8.34 PB  X7.736.668.23  
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.38
  
 
 
  X  X  X7.387.247.21  
D15 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.66
  
 PB
2Noam GilbjergNoam Gilbjerg ('10)Esbjerg AM7.84
  
 PB
3Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM8.00
  
 
4Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.01
  
 
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.20
  
 PB
6Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK808.55
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.70
Q
  
 PB
2Noam GilbjergNoam Gilbjerg ('10)Esbjerg AM7.85
q
  
 PB
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK808.49
q
  
 PB
4Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja8.52
  
 PB
5Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK778.89
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM8.05
Q
  
 
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF8.51
  
 PB
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19008.74
  
 =PB
4Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja9.53
  
 
5Jonas MorellJonas Morell ('10)SAK779.97
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.04
Q
  
 
2Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.22
q
  
 PB
3Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja9.26
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.65
  
 
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM10.58
  
 PB
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM12.34
  
 
D15 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.63
  
 
 
1.55
  O
1.63
  O
1.71
XXX
     
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.55
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
  O
1.58
XXX
    
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.50
  
 PB
 
1.45
 XO
1.50
XXO
1.55
XXX
     
4Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.45
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50
XXX
  
5Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK771.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
  
6Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF1.25
  
 =PB
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK802.90
  
 PB
 
2.70
 XO
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
    
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.90
  
 
 
1.60
  O
1.70
XXO
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.50
  
 PB
 
5.34 PB5.50 PB5.205.375.375.20  
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.96
  
 PB
 
4.49 PB4.184.70 PB  X4.96 PB4.87  
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.87
  
 PB
 
4.80 PB4.69  X  X  X4.87 PB  
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.84
  
 PB
 
4.62 PB4.83 PB4.584.84 PB4.74  –  
5Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM4.48
  
 
 
4.114.184.184.314.484.45  
6Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK774.24
  
 
 
  X3.944.024.194.094.24  
7Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.93
  
 PB
 
3.93 PB3.62  X     
8Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.80
  
 
 
3.64  X3.80     
9Jonas MorellJonas Morell ('10)SAK773.70
  
 PB
 
3.613.583.70 PB     
10Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.67
  
 PB
 
  X3.67 PB3.63     
D15 Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Noam GilbjergNoam Gilbjerg ('10)Esbjerg AM8.93
  
 PB
 
8.93 PB8.858.75     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.45
  
 
 
11.0910.4711.0411.1311.4511.45  
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.10
  
 
 
10.109.579.149.839.338.55  
3Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM9.97
  
 
 
9.978.449.389.739.069.43  
4Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK809.91
  
 
 
9.349.809.719.779.919.16  
5Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik8.89
  
 PB
 
8.27 PB8.89 PB8.417.848.068.04  
6Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 7.55
  
 PB
 
  –7.087.41 PB7.55 PB6.897.19  
7Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.24
  
 PB
 
6.876.457.24 PB     
8Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM6.54
  
 PB
 
6.17 PB6.54 PB6.08     
9Thomas FurholmThomas Furholm ('10)SAK776.45
  
 PB
 
5.55 PB5.75 PB6.45 PB     
10Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM5.41
  
 PB
 
5.36 PB4.905.41 PB     
P15 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.02
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.21
  
 
3Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM8.24
  
 PB
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.48
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.51
  
 
6Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.54
  
 
Semifinale27.1.
Semi 1
27.1.
27.1.
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.07
Q
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.45
q
  
 PB
3Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.58
  
 
4Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM8.76
  
 
5Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 8.76
  
 
6Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.89
  
 
Semi 2
27.1.
27.1.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.19
Q
  
 
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM8.29
q
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.44
q
  
 
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.49
q
  
 PB
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.70
  
 PB
6Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM8.84
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.13
Q
  
 PB
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM8.31
q
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.85
q
  
 PB
4Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19008.88
  
 PB
5Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.10
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.61
Q
  
 
2Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM8.63
q
  
 
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.89
  
 PB
4Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.91
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.44
Q
  
 
2Liva Blaser FjeldstedLiva Blaser Fjeldsted ('10)Aarhus 19008.89
  
 PB
3Ellen Vatne RasmussenEllen Vatne Rasmussen ('09)SAK779.15
  
 PB
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF9.31
  
 PB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.46
Q
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.72
q
  
 
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.78
q
  
 =PB
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF9.02
  
 PB
5Bergdis SvendsenBergdis Svendsen ('10)Odense Atletik 9.42
  
 PB
Indledende 5
27.1.
27.1.
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.12
Q
  
 PB
2Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM8.59
q
  
 PB
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 8.67
q
  
 
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 10.00
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja9.99
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.68
  
 
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 11.18
  
 
4Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.20
  
 
5Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.78
  
 
6Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM12.02
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM10.72
Q
  
 PB
2Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.47
q
  
 PB
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 12.94
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja10.19
Q
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.49
q
  
 SB
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM10.96
q
  
 PB
4Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 11.16
q
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.53
  
 =PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXO
1.53
  O
1.55
XXX
   
2Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM1.44
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
XXX
       
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.41
  O
1.44
XXO
1.47
XXX
  
4Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 1.35
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXX
  
5Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
6Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.30
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
  
7Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
     
8Bergdis SvendsenBergdis Svendsen ('10)Odense Atletik 1.10
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
9Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 1.00
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
P15 Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19002.10
  
 PB
 
1.20
  O
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
 XO
2.10
XXO
2.20
XXX
     
2Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF1.50
  
 SB
 
1.10
  O
1.20
  O
1.30
  O
1.40
  O
1.50
 XO
1.60
XXX
  
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF1.30
  
 SB
 
1.10
  O
1.20
  O
1.30
  O
1.40
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19005.35
  
 PB
 
5.14 PB5.35 PB  –5.194.005.15  
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.73
  
 PB
 
4.73 PB4.434.454.73 =PB4.70  –  
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.65
  
 PB
 
4.46 PB  –  –4.204.65 PB  –  
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.43
  
 
 
4.434.404.27  –4.294.37  
5Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF4.39
  
 PB
 
4.31 PB  –4.31 =PB4.084.044.39 PB  
6Ellen Vatne RasmussenEllen Vatne Rasmussen ('09)SAK774.33
  
 PB
 
4.33 PB  –  –  –  –4.08  
7Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.27
  
 SB
 
4.27 SB4.174.21     
8Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.23
  
 PB
 
4.23 PB4.154.21     
9Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.23
  
 
 
3.93  –4.23     
10Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM4.05
  
 
 
  –4.054.01     
11Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM4.05
  
 PB
 
4.05 PB3.853.73     
12Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM4.03
  
 PB
 
3.77 PB4.03 PB3.75     
13Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.44
  
 PB
 
  –3.44 PB  –     
14Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2.95
  
 PB
 
2.95 PB  –  –     
P15 Trespring     
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.62
  
 
 
9.529.409.629.309.289.18  
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.74
  
 PB
 
8.63 PB8.74 PB8.59  –  –  –  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.68
  
 PB
 
10.9511.0210.5010.6411.3711.68 PB  
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja11.07
  
 PB
 
10.069.8110.4611.07 PB10.7710.61  
3Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.54
  
 PB
 
9.41 PB9.189.42 PB9.55 PB9.4010.54 PB  
4Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 10.36
  
 PB
 
  X9.4010.36 PB8.268.258.69  
5Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.85
  
 PB
 
7.479.85 PB9.62  X9.829.66  
6Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.75
  
 PB
 
9.38 PB9.75 PB8.678.909.438.70  
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.88
  
 
 
8.608.158.88     
8Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Skive AM8.43
  
 PB
 
8.43 PB7.137.33     
9Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF8.20
  
 PB
 
7.42 PB7.068.20 PB     
10Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF7.74
  
 PB
 
6.96 PB7.30 PB7.74 PB     
11Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM7.01
  
 PB
 
5.72 PB6.63 PB7.01 PB     
12Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF6.85
  
 SB
 
6.58 SB6.58 =SB6.85 SB     
13Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 6.78
  
 PB
 
6.78 PB  X6.50     
14Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 6.63
  
 
 
6.636.136.62     
15Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF6.47
  
 PB
 
6.03 SB6.36 SB6.47 PB     
Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.37
  
 PB
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.70
  
 PB
3Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 8.84
  
 PB
4Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19008.84
  
 
5Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('11)Skanderborg Atletik9.10
  
 PB
6Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.52
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.41
Q
  
 PB
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19008.83
q
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.91
q
  
 
4Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('11)Skanderborg Atletik9.32
q
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 8.93
Q
  
 PB
2Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.44
q
  
 PB
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM9.55
  
 PB
4Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 9.59
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM11.25
  
 PB
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 11.32
  
 PB
3Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF11.93
  
 PB
4Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM12.17
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 1.53
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
XXX
 
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM1.35
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
  O
1.40
XXX
  
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.30
  
 =SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM1.30
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXs
5Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF1.30
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
6Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('11)Skanderborg Atletik1.20
  
 
 
1.10
  Xs
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
D13 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.90
  
 PB
 
1.60
  O
1.70
 XO
1.80
  O
1.90
XXO
2.00
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF4.67
  
 PB
 
4.434.61 PB4.67 PB4.354.294.50  
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.53
  
 PB
 
4.53 PB4.474.524.444.324.44  
3Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja4.51
  
 PB
 
4.394.51 PB4.304.394.334.42  
4Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.43
  
 PB
 
4.43 PB4.224.314.414.134.10  
5Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM4.36
  
 PB
 
  X4.00 SB4.20 PB  –4.36 PB4.11  
6Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19004.33
  
 
 
4.083.934.334.134.073.97  
7Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19004.10
  
 
 
4.06  X4.10     
8Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM4.03
  
 PB
 
3.89 PB4.03 PB3.64     
9Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 3.64
  
 PB
 
3.50 PB3.64 PB  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja10.06
  
 
 
9.829.618.8410.069.359.38  
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19008.98
  
 PB
 
8.46 PB8.49 PB8.52 PB8.70 PB8.188.98 PB  
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM8.75
  
 PB
 
7.588.378.058.618.538.75 PB  
4Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM8.53
  
 PB
 
7.547.157.938.53 PB8.298.04  
5Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF8.23
  
 PB
 
7.87 PB7.92 PB7.458.01 PB8.23 PB7.97  
6Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM7.60
  
 
 
6.796.816.957.05  –7.60  
7Magnus GrøndalMagnus Grøndal ('11)SAK776.72
  
 PB
 
6.72 PB6.596.69     
8Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 5.76
  
 PB
 
5.76 PB5.28  –     
9Sebastian Rivera CehofskiSebastian Rivera Cehofski ('11)Odense Atletik 4.94
  
 PB
 
4.78 PB4.734.94 PB     
P13 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.33
  
 
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM8.34
  
 
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK778.94
  
 PB
4Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.03
  
 
5Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja9.55
  
 
6Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM9.71
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM8.26
Q
  
 PB
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.26
q
  
 PB
3Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja9.52
q
  
 PB
4Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED9.76
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.02
Q
  
 PB
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK779.02
q
  
 
3Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM9.66
q
  
 PB
4Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 9.82
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja11.40
  
 PB
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM12.06
  
 PB
3Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 190012.88
  
 PB
4Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 13.80
  
 PB
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 14.14
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19001.37
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
 XO
1.37
 XO
1.40
XXX
       
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM1.31
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31
 XO
1.34
XXX
 
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1.28
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
  
4Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja1.20
  
 PB
 
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
P13 Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19002.00
  
 =PB
 
1.10
  O
1.20
  O
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
 XO
2.10
XXX
     
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1.50
  
 PB
 
1.00
  O
1.10
  O
1.20
  O
1.30
  O
1.40
  O
1.50
XXO
1.60
XXX
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.65
  
 
 
4.654.593.683.713.043.70  
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.43
  
 PB
 
4.33 PB4.324.43 PB  X4.114.25  
3Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK774.08
  
 
 
4.083.803.763.543.863.97  
4Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19004.00
  
 PB
 
3.89 PB4.00 PB3.803.843.933.99  
5Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM3.77
  
 SB
 
3.77 SB3.733.77 =SB3.753.713.74  
6Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.70
  
 
 
3.613.702.79     
7Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 3.60
  
 PB
 
  X3.60 PB  X     
8Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM3.57
  
 
 
  X3.453.57     
9Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 3.41
  
 PB
 
3.41 PB3.143.29     
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK779.69
  
 
 
9.699.239.118.359.18  X  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.68
  
 =PB
 
9.24 =PB8.808.489.38 PB  X9.68 PB  
2Mischa Tornbjerg PoulsenMischa Tornbjerg Poulsen ('11)Randers Freja9.20
  
 PB
 
8.93 PB  X8.878.468.749.20 PB  
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM8.66
  
 PB
 
8.39 PB8.66 PB8.588.188.397.78  
4Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19008.62
  
 PB
 
8.50 PB7.068.177.968.438.62 PB  
5Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.42
  
 PB
 
7.81 PB8.10 PB8.42 PB7.818.078.33  
6Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik8.27
  
 SB
 
8.27 SB8.007.47  X7.596.96  
7Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 7.09
  
 PB
 
6.69 PB7.09 PB6.80     
8Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM6.96
  
 
 
6.356.896.96     
9Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK776.94
  
 
 
6.796.946.51     
10Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED6.45
  
 
 
6.325.886.45     
D12 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19008.82
  
 PB
2Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.18
  
 PB
3Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 9.91
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad12.94
  
 PB
2Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 14.91
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
  
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad1.30
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
 
D12 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 1900 NH
  
 
 
1.60
XXX
       
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.54
  
 PB
 
4.54 PB4.484.194.314.214.15  
2Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik4.24
  
 
 
  X4.24  X4.054.124.03  
3Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja4.19
  
 PB
 
4.19 PB4.003.964.024.023.85  
4Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19004.12
  
 
 
3.413.883.804.124.084.03  
5Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad3.73
  
 PB
 
3.65 PB3.73 PB3.463.623.663.60  
6Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 3.36
  
 PB
 
  X3.06 PB3.36 PB2.953.20  –  
7Felix HansenFelix Hansen ('12)Kolding KFUM 3.15
  
 PB
 
3.15 PB2.883.12     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad6.54
  
 PB
 
6.43 PB6.226.255.816.54 PB5.97  
2Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik6.27
  
 PB
 
6.27 PB  –5.875.795.895.95  
3Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19005.85
  
 PB
 
5.46 PB5.85 PB5.055.395.224.85  
4Felix HansenFelix Hansen ('12)Kolding KFUM 5.40
  
 PB
 
5.03 PB5.14 PB5.40 PB5.325.365.39  
5Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 4.82
  
 PB
 
4.24 PB4.004.154.224.31 PB4.82 PB  
P12 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja8.83
  
 PB
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.98
  
 
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.07
  
 
4Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM9.37
  
 PB
5Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.59
  
 
6Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.64
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja8.96
Q
  
 
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.01
q
  
 PB
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.78
  
 
4Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK779.90
  
 PB
5Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK7710.00
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM9.44
Q
  
 
2Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 9.71
  
 PB
3Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja9.76
  
 PB
4Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19009.88
  
 =PB
5Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19009.96
  
 
Indledende 3
27.1.
27.1.
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.82
Q
  
 PB
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.57
q
  
 
2Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.57
q
  
 
4Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 10.08
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 12.04
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7712.78
  
 PB
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 12.79
  
 PB
4Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 13.42
  
 PB
5Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 190013.78
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771.28
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
 
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK771.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.28
XXX
  
3Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 1.20
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
4Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
4Siri Nordentoft HyldgaardSiri Nordentoft Hyldgaard ('12)Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
6Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
P12 Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19001.90
  
 PB
 
1.20
  O
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
 XO
2.00
XXX
       
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.30
  
 
 
4.244.164.134.214.254.30  
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 4.24
  
 PB
 
3.944.144.23 PB4.054.24 PB  X  
3Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja4.04
  
 PB
 
3.94 PB3.833.753.98 PB3.744.04 PB  
4Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 3.95
  
 PB
 
3.90 PB3.88  X3.95 PB3.903.89  
5Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19003.75
  
 PB
 
3.75 PB3.652.70  X3.653.44  
6Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM3.73
  
 PB
 
3.61 PB3.73 PB3.653.633.723.69  
7Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 3.70
  
 PB
 
3.46 PB3.70 PB3.57     
8Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.66
  
 PB
 
3.583.64 =PB3.66 PB     
9Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK773.56
  
 PB
 
3.053.55 =PB3.56 PB     
10Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja3.49
  
 PB
 
3.49 PB3.453.36     
11Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.42
  
 
 
3.423.313.27     
12Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.093.15     
13Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19003.29
  
 
 
3.153.153.29     
14Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK773.12
  
 
 
2.933.073.12     
Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
P12 Trespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK778.00
  
 
 
7.657.637.918.007.687.87  
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK777.90
  
 
 
6.917.467.907.75  X7.84  
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.39
  
 
 
8.559.128.619.269.169.39  
2Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19008.04
  
 PB
 
6.89 PB7.45 PB7.407.61 PB7.298.04 PB  
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM6.82
  
 PB
 
6.50 PB6.52 PB6.56 PB6.82 PB5.896.32  
4Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja6.55
  
 PB
 
6.076.156.236.55 PB6.526.52  
5Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK776.37
  
 
 
5.256.116.37  X  X  X  
6Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK776.13
  
 PB
 
5.536.13 PB6.03  X  X  X  
7Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM6.06
  
 PB
 
5.58 PB6.06 PB5.76     
8Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK775.73
  
 PB
 
  X5.66 PB5.73 PB     
9Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 5.73
  
 PB
 
5.73 PB5.015.41     
10Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 5.65
  
 PB
 
5.095.62 PB5.65 PB     
11Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 5.57
  
 PB
 
5.54 PB5.295.57 PB     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb