Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö/Ti SWE: Växjö Inomhuskast 3‐4.2.2024 Inde
Tipshallen

M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE16.51
  
 
 
15.6816.3616.3215.8315.9016.51  
2
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.31
  
 
 
15.54  X  X  X16.31  X  
3
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE15.72
  
 
 
  X15.7215.6215.3915.17  X  
4Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)DEN15.21
  
 SB
 
14.5214.7814.99  X15.21 SB  X  
5
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE14.08
  
 SB
 
12.7513.68 SB13.99 SB14.08 SB  X  X  
6Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)DEN13.65
  
 
 
11.7913.6513.62  X  X  X  
7Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)DEN12.88
  
 SB
 
12.4211.9412.88 SB12.4511.2512.27  
8Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)DEN12.72
  
 PB
 
12.72 PB  X  X12.16  X12.40  
9Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)DEN12.43
  
 
 
11.7712.2612.43     
10
Viktor Rydåker
Viktor Rydåker ('03)
SWE12.00
  
 
 
11.7212.00  –     
11Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN11.72
  
 
 
11.72  X11.69     
M Diskoskast 2.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Jesper Ahlin
Jesper Ahlin ('03)
SWE49.91
  
 PB
 
  X49.91 PB  X  X  X  X  
2
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE47.31
  
 PB
 
46.26 PB46.66 PB47.31 PB45.3146.5647.15  
3
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE47.13
  
 PB
 
44.38 SB46.16 PB  X  X  X47.13 PB  
4
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE43.40
  
 PB
 
40.38 PB38.8843.40 PB40.17  X42.71  
5
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE42.36
  
 PB
 
  X  X40.33 SB  X42.25 PB42.36 PB  
6Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)DEN41.85
  
 PB
 
  X39.26 PB  X41.85 PB40.87  X  
7Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)DEN39.10
  
 PB
 
38.81 PB  X38.93 PB39.10 PB38.5538.28  
8Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)DEN36.85
  
 PB
 
35.58 PB  X36.85 PB35.56  X  X  
9Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN34.15
  
 PB
 
  X34.15 PB32.72     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Karl Ludvik
Karl Ludvik ('02)
SWE17.78
  
 
 
17.4417.6217.6717.2017.7816.88  
2
Adam Hellbom
Adam Hellbom ('04)
SWE17.33
  
 
 
  X17.3116.64  X17.33  X  
3
Johannes Nilsson
Johannes Nilsson ('98)
SWE16.33
  
 
 
15.1515.2015.2915.5516.33  X  
4
Viktor Sällberg
Viktor Sällberg ('04)
SWE10.13
  
 
 
9.329.43  X10.139.04  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Vanessa Kamga
Vanessa Kamga ('98)
SWE15.61
  
 
 
15.1215.0314.9015.6115.0114.72  
2
Ebba Salomonsson Lind
Ebba Salomonsson Lind ('04)
SWE13.25
  
 SB
 
  X11.75  X13.25 SB10.8312.90  
3
Natalie Nilssen Zappalà
Natalie Nilssen Zappalà 
SWE13.06
  
 SB
 
12.76 SB13.06 SB  X  X  X  X  
4
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE12.88
  
 SB
 
  X  X11.8912.1912.88 SB  X  
5
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE12.76
  
 SB
 
  X12.2612.4712.50  X12.76 SB  
6
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE12.46
  
 
 
12.46  X  X  X  X  X  
7Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN10.64
  
 
 
10.3310.2810.599.5010.6410.52  
8Thyra StensgaardThyra Stensgaard ('03)DEN10.22
  
 PB
 
10.22 PB9.629.979.949.729.86  
K Diskoskast 1.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN57.51
  
 SB
 
57.51 SB55.2854.2353.33  X53.23  
2
Vanessa Kamga
Vanessa Kamga ('98)
SWE57.33
  
 PB
 
  X57.33 NR PB  X  X  X  X  
3
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE55.63
  
 PB
 
  X51.81 SB54.92 PB55.63 PB55.5055.15  
4
Emma Ljungberg
Emma Ljungberg ('94)
SWE53.63
  
 PB
 
53.63 PB53.63 =PB  X52.36  X50.01  
5
Eglė Zarankaitė
Eglė Zarankaitė 
LTU46.00
  
 PB
 
41.01 PB  X44.81 PB44.88 PB  X46.00 PB  
6
Ebba Salomonsson Lind
Ebba Salomonsson Lind ('04)
SWE43.96
  
 SB
 
43.86 SB43.96 SB  X43.4942.69  X  
7
Frida Krantz
Frida Krantz ('04)
SWE40.51
  
 PB
 
40.51 PB37.3335.3238.3537.58  X  
8
Johanna Emanuelsson
Johanna Emanuelsson ('03)
SWE40.34
  
 SB
 
40.34 SB39.2638.7739.4438.02  X  
9
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE39.47
  
 PB
 
  X32.05 SB39.47 PB     
10
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE37.72
  
 PB
 
31.5231.97 PB37.72 PB     
11
Freja Olofsson
Freja Olofsson ('02)
SWE37.50
  
 PB
 
34.46 SB37.50 PB36.81     
12
Amelie Götesson
Amelie Götesson ('04)
SWE32.93
  
 PB
 
32.68 PB32.93 PB32.17     
13
Angelica Kela
Angelica Kela ('80)
SWE28.73
  
 PB
 
28.73 PB28.09  X     
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)DEN14.51
  
 PB
 
13.83 PB  X14.01 PB14.51 PB13.55  X  
2
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE14.17
  
 PB
 
  X  X11.6014.17 PB13.81  X  
3
Freja Olofsson
Freja Olofsson ('02)
SWE13.46
  
 PB
 
11.97 PB13.46 PB12.4613.09  X13.21  
4
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE12.01
  
 
 
  X11.1411.7011.5512.01  X  
5
Angelica Kela
Angelica Kela ('80)
SWE10.77
  
 
 
10.77  X  X10.38  X10.50  
K Spydkast 600 gram    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Matilda Elfgaard
Matilda Elfgaard ('92)
SWE48.65
  
 SB
 
46.59 SB43.1544.7048.65 SB47.4647.33  
2
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST47.62
  
 PB
 
40.12 PB41.82 PB47.62 PB44.0044.7345.80  
3
Ayesha Jones
Ayesha Jones ('06)
GBR47.55
  
 PB
 
43.34 PB41.3245.05 PB43.1147.55 PB43.17  
4
Tilda Bernhult
Tilda Bernhult ('04)
SWE42.71
  
 SB
 
40.41 SB41.65 SB42.71 SB41.8241.9642.26  
5
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE39.47
  
 PB
 
34.10 SB36.60 PB35.9637.97 PB39.47 PB37.85  
6Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)DEN37.85
  
 SB
 
36.72 SB36.99 SB36.2837.08 SB37.85 SB36.84  
7
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE33.30
  
 PB
 
31.59 PB33.30 PB31.3032.71  –  –  
8Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN29.79
  
 SB
 
  X  X29.79 SB  X  X  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Gustav Rydåker
Gustav Rydåker ('05)
SWE17.78
  
 PB
 
15.9616.2916.6916.5317.78 PB  X  
2
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE15.70
  
 
 
15.70  X  X15.14  X  X  
3
Angelos Pavlidis
Angelos Pavlidis ('06)
SWE14.21
  
 
 
14.2114.2114.09  X13.91  X  
4
Joel Holgersson
Joel Holgersson ('06)
SWE12.01
  
 
 
  X  X  X12.01  X  X  
5
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE11.10
  
 
 
  X  X  X11.10  X  X  
6
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE11.07
  
 PB
 
  X  X  X  X  X11.07 PB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Timi Babatunde
Timi Babatunde ('05)
GBR52.42
  
 PB
 
50.86 PB52.15 PB50.86  X  X52.42 PB  
2
Teddy Gannon
Teddy Gannon ('05)
GBR52.28
  
 PB
 
47.52 SB  X52.28 PB47.4350.9852.09  
3
Ludvig Fredman
Ludvig Fredman ('06)
SWE50.01
  
 PB
 
46.98 SB49.99 PB50.01 PB  X  X49.66  
4
Gustav Rydåker
Gustav Rydåker ('05)
SWE49.96
  
 PB
 
46.81 SB47.66 SB49.96 PB49.1449.1847.47  
5
David Thilén
David Thilén ('05)
SWE48.28
  
 PB
 
  X46.93 PB48.28 PB45.8243.2646.75  
6Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)DEN45.02
  
 PB
 
  X  X44.53 PB43.5343.1345.02 PB  
7
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE43.63
  
 PB
 
41.74 SB43.63 PB43.2938.31  X36.66  
8
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE43.08
  
 PB
 
42.02 PB  X43.08 PB  X  X  X  
9
Caden Uzoigwe
Caden Uzoigwe ('05)
GBR38.10
  
 SB
 
  X38.10 SB37.31     
10
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE32.56
  
 PB
 
32.56 PB  X  X     
11
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE32.31
  
 PB
 
31.41 PB31.75 PB32.31 PB     
12
Dante Lennartsson
Dante Lennartsson ('06)
SWE31.03
  
 PB
 
31.03 PB  X30.41     
Jacob Nilsson
Jacob Nilsson ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Erik Hallqvist-Persson
Erik Hallqvist-Persson ('06)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D19 Vægtkast 15.89 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Gustav Rydåker
Gustav Rydåker ('05)
SWE17.56
  
 
 
16.5216.4416.7316.2316.9717.56  
2
Niklas Lundahl
Niklas Lundahl ('05)
SWE15.17
  
 PB
 
  X13.2913.9314.4615.17 PB14.05  
3
Joel Holgersson
Joel Holgersson ('06)
SWE12.03
  
 
 
11.1912.03  X  X  X10.73  
D19 Spydkast 800 gram    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Leon Bodén
Leon Bodén ('05)
SWE63.68
  
 PB
 
63.68 PB58.7058.74  –  –60.89  
2
Benjamin Jones
Benjamin Jones ('05)
GBR59.86
  
 PB
 
59.86 PB58.8458.6759.5959.48  X  
3
Benjamin Bodin
Benjamin Bodin ('06)
SWE59.50
  
 PB
 
59.50 PB58.6354.5459.0953.5358.88  
4
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE58.71
  
 PB
 
52.80 PB56.99 PB53.62  X53.8958.71 PB  
5
Daniel Birgersson
Daniel Birgersson ('06)
SWE56.15
  
 PB
 
47.45 PB49.19 PB51.90 PB52.48 PB54.29 PB56.15 PB  
6
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE55.47
  
 PB
 
  X55.15 PB52.5952.2253.9055.47 PB  
7
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE54.53
  
 PB
 
47.00 PB49.50 PB  X50.38 PB48.8454.53 PB  
8Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)DEN50.33
  
 PB
 
40.92 PB50.33 PB46.5547.0647.7049.69  
9
Gustav Rydåker
Gustav Rydåker ('05)
SWE45.05
  
 PB
 
41.02 PB41.39 PB45.05 PB     
10
Dragan Blom
Dragan Blom ('06)
SWE35.70
  
 PB
 
34.25 PB35.70 PB34.44     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Annabel Amadin
Annabel Amadin ('06)
GBR13.90
  
 PB
 
12.7813.71 PB12.8113.90 PB13.7513.45  
2
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE13.35
  
 SB
 
13.33 SB12.8313.35 SB  X  X  X  
3
Cleo Agyepong
Cleo Agyepong ('05)
GBR13.23
  
 
 
  X13.23  X  X12.85  X  
4
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE12.37
  
 PB
 
10.7411.4111.9711.8411.9312.37 PB  
5
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE12.31
  
 
 
11.3412.0111.8412.3112.0411.94  
6
Maegan Hopkins
Maegan Hopkins ('05)
GBR12.30
  
 
 
12.3011.6812.0111.6511.7711.64  
7
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE12.05
  
 
 
11.1111.1211.9711.9612.0511.56  
8
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE11.87
  
 PB
 
11.87 PB11.2111.3911.0211.5211.74  
9
Norah Lind
Norah Lind ('05)
SWE11.78
  
 PB
 
11.77 PB  X11.78 PB     
10
Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh ('06)
SWE11.50
  
 
 
9.40  X11.50     
11
Ellen Forsell
Ellen Forsell ('06)
SWE11.43
  
 PB
 
11.38 PB11.3611.43 PB     
12
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE11.26
  
 SB
 
10.9510.7211.26 SB     
13
Klara Berntsson
Klara Berntsson ('06)
SWE11.18
  
 
 
  X11.1810.94     
14
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE11.10
  
 PB
 
10.3110.4111.10 PB     
15
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE9.97
  
 PB
 
9.73 SB9.97 PB9.86     
P19 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Hera Christensen
Hera Christensen ('05)
ISL49.68
  
 PB
 
49.68 PB48.5148.53  X  X  X  
2
Tindra Törnestam
Tindra Törnestam ('06)
SWE45.68
  
 PB
 
45.36 PB45.0144.5644.91  X45.68 PB  
3
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE45.61
  
 PB
 
  X45.61 PB44.7943.63  X44.01  
4
Nubia Evans-Shields
Nubia Evans-Shields ('06)
GBR45.15
  
 PB
 
  X45.15 PB41.8139.9642.81  X  
5
Nova Renåker
Nova Renåker ('05)
SWE41.84
  
 PB
 
  X38.53 PB40.35 PB38.91  X41.84 PB  
6
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE41.70
  
 PB
 
  X31.42 SB41.70 PB  X  X  X  
7Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)DEN40.11
  
 SB
 
36.84 SB40.11 SB37.8636.0338.5438.85  
8
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE39.03
  
 PB
 
35.97 SB39.03 PB37.31  –  –37.30  
9
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE38.19
  
 PB
 
38.01 PB  X38.19 PB     
10
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE37.51
  
 PB
 
36.18 SB37.51 SB37.05     
11
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE37.07
  
 SB
 
  X  X37.07 SB     
12
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE30.56
  
 SB
 
  X  X30.56 SB     
13
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE26.22
  
 SB
 
24.98 SB  X26.22 SB     
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE34.93
  
 PB
 
  X34.93 PB  X     
Klara Berntsson
Klara Berntsson ('06)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P19 Vægtkast 9.08 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Patricia Kamga
Patricia Kamga ('06)
SWE21.28
  
NU20R PB
 
21.28 PB  X  X  X  X  X  
2
Malin Garbell
Malin Garbell ('05)
SWE17.48
  
 
 
  X17.4816.85  X17.0616.22  
3
Edvina Norberg
Edvina Norberg ('05)
SWE15.85
  
 
 
  X14.4314.2014.4015.3815.85  
4
Norah Lind
Norah Lind ('05)
SWE15.38
  
 PB
 
14.90 PB  X14.69  X  X15.38 PB  
5
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE15.04
  
 
 
15.0414.7114.85  X  X14.52  
6
Ruth Eklöf
Ruth Eklöf ('05)
SWE14.94
  
 
 
  X  X14.9414.1914.59  X  
7
Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh ('06)
SWE14.63
  
 
 
12.1214.4014.6314.4814.35  X  
8
Ellen Forsell
Ellen Forsell ('06)
SWE13.63
  
 PB
 
12.4713.63 PB  X  X  X  X  
9
Molly Klingener
Molly Klingener ('06)
SWE13.20
  
 PB
 
  X12.92 PB13.20 PB     
10
Tilde Schack
Tilde Schack ('05)
SWE11.73
  
 
 
  X  X11.73     
11
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE9.52
  
 SB
 
  X  X9.52 SB     
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P19 Spydkast 600 gram    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Linn Svedberg Jarlhage
Linn Svedberg Jarlhage ('05)
SWE45.00
  
 PB
 
38.35 SB40.68 PB45.00 PB43.5641.8342.38  
2
Ellen Mähler
Ellen Mähler ('06)
SWE42.11
  
 PB
 
41.15 PB39.8942.11 PB40.0740.7640.80  
3
Emilia Liljeqvist
Emilia Liljeqvist ('06)
FIN40.52
  
 PB
 
39.65 PB40.52 PB40.15  X  X  X  
4
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE37.87
  
 PB
 
37.87 PB  X37.6337.73  X37.44  
5
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE37.29
  
 PB
 
31.54 PB37.29 PB  X32.50  X34.79  
6
Agnes Bylander
Agnes Bylander ('05)
SWE33.69
  
 PB
 
33.69 PB  X30.63  X32.9832.81  
7
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE29.86
  
 SB
 
29.86 SB  X  X  X  X28.67  
8
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE28.34
  
 SB
 
27.45 SB  X28.34 SB  X  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Lowe Wängelin
Lowe Wängelin ('07)
SWE17.24
  
 
 
16.03  X15.9716.3316.7517.24  
2
Lawson Capes
Lawson Capes ('08)
GBR16.74
  
 PB
 
15.87 PB15.88 PB15.7816.20 PB16.24 PB16.74 PB  
3
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE16.22
  
 PB
 
14.8714.8814.9014.9515.6616.22 PB  
4
Ludvig Ellgren
Ludvig Ellgren ('07)
SWE16.01
  
 
 
15.3116.01  X  X  X  X  
5
Oscar Juhlén
Oscar Juhlén ('08)
SWE15.86
  
 
 
  X15.75  X  X14.9115.86  
6
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE13.80
  
 PB
 
12.4611.8813.58 PB12.6413.4213.80 PB  
7
Otto Esberg
Otto Esberg ('07)
SWE13.56
  
 
 
13.3513.56  X11.76  X  X  
8
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE13.51
  
 
 
13.1513.51  X  X13.2313.41  
9
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE13.35
  
 
 
  X13.3513.16     
10
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE13.02
  
 
 
  X13.02  X     
11
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE12.02
  
 
 
11.9712.02  X     
12
Christoffer Bélec
Christoffer Bélec ('07)
SWE11.65
  
 
 
11.65  X  X     
13
Ivan Fredberg
Ivan Fredberg ('07)
SWE10.78
  
 SB
 
10.78 SB10.4810.55     
14
Anton Halkonen
Anton Halkonen ('08)
SWE10.61
  
 
 
  X10.6110.53     
15
Emil Kennbäck Milbrink
Emil Kennbäck Milbrink ('08)
SWE10.60
  
 
 
10.0110.6010.59     
16
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE10.56
  
 
 
10.56  X  X     
17Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)DEN9.45
  
 PB
 
9.45 PB8.708.72     
Gustav Fabretto
Gustav Fabretto ('07)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D17 Diskoskast 1.5 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Ludvig Ellgren
Ludvig Ellgren ('07)
SWE54.83
  
 PB
 
53.73 PB53.21  X  X54.83 PB  X  
2
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE51.45
  
 PB
 
51.45 PB  X44.19  X  X48.62  
3
Christoffer Bélec
Christoffer Bélec ('07)
SWE47.93
  
 PB
 
44.07 PB40.4443.1746.34 PB  X47.93 PB  
4
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE44.06
  
 PB
 
42.40 PB42.56 PB40.45  X  X44.06 PB  
5
Otto Esberg
Otto Esberg ('07)
SWE42.45
  
 PB
 
  X  X41.86 PB  X  X42.45 PB  
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)DEN38.12
  
 PB
 
36.36 PB38.12 PB33.7331.1736.15  X  
7
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE36.49
  
 PB
 
33.05 PB  X36.49 PB35.33  X34.61  
8
Emil Kennbäck Milbrink
Emil Kennbäck Milbrink ('08)
SWE35.07
  
 PB
 
  X33.95 PB35.07 PB32.61  X34.80  
9
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE34.62
  
 PB
 
  X34.62 PB  X     
10
Anton Halkonen
Anton Halkonen ('08)
SWE32.53
  
 PB
 
  X  X32.53 PB     
11
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE29.15
  
 PB
 
29.15 PB  X  X     
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Oscar Juhlén
Oscar Juhlén ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D17 Vægtkast 11.34 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Lowe Wängelin
Lowe Wängelin ('07)
SWE18.91
  
 
 
18.7918.9118.5218.76  X18.79  
2
Gustav Fabretto
Gustav Fabretto ('07)
SWE17.96
  
 PB
 
17.96 PB16.3217.41  X  X  X  
3
Ludvig Ellgren
Ludvig Ellgren ('07)
SWE17.90
  
 
 
17.90  X  X  X16.73  X  
4
Oscar Juhlén
Oscar Juhlén ('08)
SWE17.75
  
 
 
16.60  X15.44  X15.8017.75  
5
Milton Wiklund
Milton Wiklund ('07)
SWE17.07
  
 
 
16.99  X  X15.9517.07  X  
6
Christoffer Bélec
Christoffer Bélec ('07)
SWE16.37
  
 PB
 
14.3315.9514.7915.5716.37 PB15.37  
7
Isak Olsson
Isak Olsson ('08)
SWE15.45
  
 
 
14.67  X14.8415.45  X  X  
8
Emil Kennbäck Milbrink
Emil Kennbäck Milbrink ('08)
SWE15.29
  
 
 
  X13.9315.2915.1014.5814.98  
9
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE12.89
  
 PB
 
12.89 PB  X  X     
10
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE12.36
  
 PB
 
12.36 PB  X11.58     
11
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE8.78
  
 PB
 
8.78 PB  X  X     
D17 Spydkast 700 gram    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Tom Rutter
Tom Rutter ('07)
GBR63.91
  
 PB
 
63.91 PB53.6155.9556.2860.4862.32  
2
Robin Liljeqvist
Robin Liljeqvist ('08)
FIN60.48
  
 PB
 
57.81 PB60.00 PB60.48 PB51.5960.0857.56  
3
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE54.71
  
 PB
 
47.71 SB46.6150.18 PB48.5252.44 PB54.71 PB  
4
Wilson Sjöström
Wilson Sjöström ('07)
SWE51.89
  
 PB
 
51.89 PB  X50.3250.1048.2751.16  
5
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE50.77
  
 PB
 
49.22 PB45.5249.63 PB50.77 PB49.0248.11  
6
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE50.09
  
 PB
 
50.09 PB48.3445.8347.64  X47.38  
7
Irving Lind
Irving Lind ('07)
SWE48.14
  
 PB
 
39.61 PB48.14 PB44.50  X42.6047.76  
8
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE45.18
  
 PB
 
38.37 PB45.18 PB44.36  X41.95  X  
9
Ivan Fredberg
Ivan Fredberg ('07)
SWE43.19
  
 PB
 
  X40.10 PB43.19 PB     
10
Tage Sköld
Tage Sköld ('07)
SWE42.22
  
 PB
 
41.96 PB41.0842.22 PB     
11
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE38.61
  
 PB
 
34.61 PB35.22 PB38.61 PB     
12
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE34.80
  
 PB
 
31.44 PB34.80 PB31.38     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Amilia Jergmar
Amilia Jergmar ('07)
SWE15.31
  
 PB
 
14.2115.31 PB  X  X  X  X  
2
Issy Stamp
Issy Stamp ('08)
GBR14.00
  
 SB
 
  X13.74 SB14.00 SB13.1213.5613.63  
3
Julia Karlsson
Julia Karlsson ('07)
SWE13.05
  
 
 
11.6112.02  X12.2413.0511.33  
4
Matilda Skoglund
Matilda Skoglund ('08)
SWE12.74
  
 PB
 
11.7512.74 PB  X  X11.4511.46  
5
Alma Jolbäck
Alma Jolbäck ('07)
SWE11.64
  
 
 
10.8411.64  X10.91  X  X  
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)DEN10.90
  
 PB
 
  X10.0610.90 PB  X9.46  X  
7
Julia Falk
Julia Falk ('07)
SWE10.81
  
 
 
10.8010.6610.8110.51  X  X  
8
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE10.75
  
 SB
 
10.48 SB10.75 SB10.75 =SB10.4710.2810.38  
9
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE10.26
  
 PB
 
  X10.26 PB  X     
10
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE9.85
  
 PB
 
9.85 PB8.109.40     
11
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE9.70
  
 
 
9.099.709.25     
12
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE8.40
  
 
 
8.407.648.14     
13
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE8.04
  
 
 
7.228.047.85     
14
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE8.00
  
 
 
8.007.347.78     
15
Elin Nordlund
Elin Nordlund ('08)
SWE7.31
  
 
 
6.847.316.84     
16
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE6.97
  
 SB
 
  X  X6.97 SB     
P17 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Julia Karlsson
Julia Karlsson ('07)
SWE39.25
  
 PB
 
27.77 PB38.81 PB37.21  X39.25 PB38.48  
2
Alma Jolbäck
Alma Jolbäck ('07)
SWE39.00
  
 PB
 
  X34.47 PB30.7137.75 PB39.00 PB  X  
3
Emma Andersson
Emma Andersson ('07)
SWE37.01
  
 PB
 
34.49 PB  X35.81 PB  X37.01 PB32.95  
4
Gabriella Tcheukam
Gabriella Tcheukam ('08)
GBR34.94
  
 PB
 
  X30.96 PB  X33.63 PB  X34.94 PB  
5Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)DEN31.67
  
 PB
 
  X28.43 PB  X28.51 PB  X31.67 PB  
6
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE29.11
  
 PB
 
  X27.65 PB29.11 PB26.25  X25.62  
7
Matilda Skoglund
Matilda Skoglund ('08)
SWE28.63
  
 PB
 
27.52 PB26.0226.2927.95 PB27.4828.63 PB  
8
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE28.41
  
 PB
 
28.41 PB25.0821.64  X  X20.02  
9
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE26.81
  
 PB
 
26.81 PB  X23.66     
10
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE25.85
  
 PB
 
25.85 PB24.22  X     
11
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE24.96
  
 PB
 
  X24.96 PB  X     
12
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE24.84
  
 PB
 
24.68 PB24.1724.84 PB     
13
Hilma Johansson
Hilma Johansson ('07)
SWE24.26
  
 PB
 
21.65 SB24.26 PB21.28     
14
Vilma Klang
Vilma Klang ('07)
SWE24.19
  
 PB
 
24.19 PB22.58  X     
15
Elin Nordlund
Elin Nordlund ('08)
SWE21.98
  
 PB
 
  X21.20 PB21.98 PB     
16
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE20.35
  
 PB
 
19.03 PB20.35 PB19.36     
17
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE17.17
  
 PB
 
  X17.17 PB14.38     
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 Vægtkast 7.26 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Midea Allard
Midea Allard ('08)
SWE17.43
  
 
 
17.43  X  X  X17.2616.42  
2
Emma Andersson
Emma Andersson ('07)
SWE15.80
  
 
 
15.80  X  X  X14.5715.05  
3
Elin Runemar
Elin Runemar ('07)
SWE15.67
  
 
 
14.76  X14.4314.9415.1615.67  
4
Erica Lejon
Erica Lejon ('07)
SWE14.83
  
 
 
  X14.8313.5514.33  X  X  
5
Felicia Bjärnlöv
Felicia Bjärnlöv ('08)
SWE13.27
  
 SB
 
  X  X13.20 SB  X13.27 SB  X  
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)DEN12.55
  
 PB
 
  X10.15 PB9.1411.30 PB12.55 PB12.40  
7
Moa Hultkvist
Moa Hultkvist ('08)
SWE12.42
  
 PB
 
10.78 PB10.64  X  X12.42 PB  X  
8
Hilma Johansson
Hilma Johansson ('07)
SWE9.24
  
 PB
 
8.87 PB9.24 PB  X  X  X  X  
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE15.40
  
 PB
 
14.55 PB13.9615.17 PB15.40 PB  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1
Dulcie Yelling
Dulcie Yelling ('07)
GBR42.92
  
 PB
 
  X38.52 SB41.01 SB42.92 PB41.4342.00  
2
Elise Christian
Elise Christian ('08)
GBR41.05
  
 PB
 
37.81 PB  X  X  X41.05 PB37.90  
3
Stina Junestål
Stina Junestål ('08)
SWE40.91
  
 PB
 
  X  X38.36 PB33.5936.0540.91 PB  
4
Julia Falk
Julia Falk ('07)
SWE37.67
  
 PB
 
  X  X37.67 PB36.1537.3134.31  
5Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)DEN36.42
  
 PB
 
31.27 PB36.42 PB31.9634.1729.3832.80  
6Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)DEN35.09
  
 PB
 
  X  X35.09 PB32.5432.0634.12  
7
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE33.34
  
 PB
 
31.48 PB  X  X  X32.71 PB33.34 PB  
8
Klara Lindqvist
Klara Lindqvist ('08)
SWE32.41
  
 PB
 
32.37 PB  X  X  X31.6332.41 PB  
9
Anna Westerlund
Anna Westerlund ('07)
SWE31.14
  
 SB
 
  X  X31.14 SB     
10
Matilda Johansson
Matilda Johansson ('08)
SWE23.78
  
 SB
 
20.96 SB23.78 SB22.15     
11
Julia Pettersson
Julia Pettersson ('07)
SWE20.27
  
 PB
 
  X20.27 PB18.51     
12
Elin Nordlund
Elin Nordlund ('08)
SWE18.52
  
 PB
 
  X  X18.52 PB     
Stina Ståhl
Stina Ståhl ('07)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE14.13
  
 
 
14.13  X14.13  X  X  X  
2
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE12.54
  
 PB
 
12.1512.54 PB12.13  X  X12.03  
3
Alfred Stuhrmann
Alfred Stuhrmann ('09)
SWE12.00
  
 PB
 
  X  X11.59 PB11.63 PB12.00 PB11.94  
4
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE11.53
  
 
 
10.51  X11.5310.96  X  X  
5
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE10.12
  
 
 
10.129.67  X  X  X9.08  
6
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE9.81
  
 
 
9.279.819.149.35  X8.68  
7
Milo Bjermqvist
Milo Bjermqvist ('10)
SWE8.87
  
 PB
 
7.70 PB8.87 PB8.328.058.018.77  
8
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE8.85
  
 
 
8.387.828.858.508.108.04  
9
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE8.55
  
 PB
 
8.48 PB8.55 PB8.50     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE50.48
  
 PB
 
45.45 SB  X41.2750.48 PB50.28  X  
2
Alfred Stuhrmann
Alfred Stuhrmann ('09)
SWE42.12
  
 PB
 
39.29 PB42.12 PB38.12  X  X39.31  
3
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE35.26
  
 PB
 
34.08 PB35.18 PB34.14  X35.26 PB  X  
4
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE33.26
  
 PB
 
  X32.65 PB32.92 PB33.26 PB32.9231.88  
5
Milo Bjermqvist
Milo Bjermqvist ('10)
SWE30.64
  
 PB
 
30.64 PB  X  X  X  X30.53  
6
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE26.55
  
 PB
 
26.55 PB  X  X  X  X  X  
7
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE25.98
  
 PB
 
  X24.05 PB25.98 PB  –  –  –  
8
Lucas Van Der Wal
Lucas Van Der Wal ('10)
SWE25.46
  
 PB
 
24.36 PB23.2623.6825.46 PB24.6824.70  
9
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE21.44
  
 PB
 
17.92 PB  X21.44 PB     
10
Noah Celinder
Noah Celinder ('10)
SWE20.72
  
 PB
 
20.72 PB20.1718.35     
11
Benjamin Almén
Benjamin Almén ('10)
SWE18.88
  
 PB
 
  X18.88 PB  X     
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Vægtkast 9.08 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE16.46
  
 PB
 
  X  X14.12  X16.46 PB  X  
2
Carl Berggren
Carl Berggren ('09)
SWE15.96
  
 
 
15.4515.96  X15.4015.49  X  
3
Alfred Stuhrmann
Alfred Stuhrmann ('09)
SWE13.97
  
 PB
 
13.27  X13.8313.3913.97 PB  X  
4
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE9.92
  
 PB
 
  X  X7.96 PB9.92 PB9.19  X  
5
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE8.30
  
 PB
 
7.89 PB  X  X8.30 PB7.948.27  
6
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE7.45
  
 
 
7.27  X6.417.457.33  X  
D15 Spydkast 600 gram    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE48.25
  
 PB
 
  X43.00 PB  X47.67 PB45.7148.25 PB  
2
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE37.69
  
 PB
 
  X37.30 PB37.69 PB  –  –  –  
3
Karl Fredberg
Karl Fredberg ('09)
SWE36.77
  
 PB
 
35.31 PB36.77 PB35.1234.9834.3336.17  
4
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE34.51
  
 PB
 
33.81 PB  X28.2132.0028.3234.51 PB  
5
Milo Bjermqvist
Milo Bjermqvist ('10)
SWE32.77
  
 PB
 
31.84 PB31.7729.7829.9729.9132.77 PB  
6
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE31.94
  
 PB
 
31.69 PB31.2930.0825.8031.94 PB  X  
7
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE27.32
  
 PB
 
24.72 PB23.8827.32 PB22.7225.0625.66  
8
Noah Celinder
Noah Celinder ('10)
SWE26.76
  
 PB
 
25.72 PB23.8226.76 PB21.6924.5225.91  
9
Benjamin Almén
Benjamin Almén ('10)
SWE24.91
  
 PB
 
22.70 PB24.91 PB22.74     
10
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE24.39
  
 PB
 
24.39 PB  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE9.73
  
 PB
 
9.159.39  X9.54  X9.73 PB  
2
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE9.58
  
 PB
 
8.078.919.059.16 PB8.719.58 PB  
3
Vendela Dekreon
Vendela Dekreon ('09)
SWE9.33
  
 
 
8.979.029.339.21  X  X  
4
Nelly Boquist
Nelly Boquist ('09)
SWE9.29
  
 
 
8.569.299.087.91  X  X  
5
Anna Sällberg
Anna Sällberg ('09)
SWE9.19
  
 
 
  X8.908.699.19  X8.67  
6
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE9.13
  
 PB
 
9.13 PB  X8.928.288.548.57  
7
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE8.88
  
 
 
8.888.028.828.558.208.31  
8
Marina Anternäs
Marina Anternäs ('09)
SWE7.87
  
 
 
7.876.907.707.197.657.34  
9
Tyrali Lövenklev
Tyrali Lövenklev ('09)
SWE7.50
  
 PB
 
7.50 PB6.716.64     
10
Maja Martini
Maja Martini ('10)
SWE7.46
  
 
 
7.296.637.46     
11
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE7.21
  
 PB
 
7.21 PB6.837.14     
12
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE6.96
  
 
 
  X6.966.61     
13
Isabelle Kjörsvik Jonsson
Isabelle Kjörsvik Jonsson ('10)
SWE6.21
  
 PB
 
5.96 PB5.756.21 PB     
14
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE5.72
  
 
 
5.725.195.64     
15
Lilly Tubelius
Lilly Tubelius ('10)
SWE4.36
  
 
 
  X4.214.36     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Alma Stenberg
Alma Stenberg ('09)
SWE36.61
  
 PB
 
  X26.16 SB  X  X  X36.61 PB  
2
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE32.06
  
 PB
 
25.70 PB31.09 PB30.26  X  X32.06 PB  
3
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE30.77
  
 PB
 
  X25.25 PB  X  X30.77 PB  X  
4
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE29.29
  
 PB
 
  X29.29 PB26.0024.02  X26.08  
5
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE25.88
  
 PB
 
21.13 PB24.33 PB25.88 PB23.08  X  X  
6
Maja Martini
Maja Martini ('10)
SWE24.06
  
 PB
 
23.40 PB21.9420.16  X24.06 PB  X  
7
Vendela Dekreon
Vendela Dekreon ('09)
SWE21.63
  
 PB
 
  X  X21.63 PB  X  X  X  
8
Tyrali Lövenklev
Tyrali Lövenklev ('09)
SWE21.18
  
 PB
 
19.93 PB21.18 PB  X17.4718.40  X  
9
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE20.35
  
 PB
 
19.29 PB20.35 PB18.59     
10
Kinna Dahl
Kinna Dahl ('09)
SWE17.77
  
 PB
 
17.08 PB17.37 PB17.77 PB     
11
Isabelle Kjörsvik Jonsson
Isabelle Kjörsvik Jonsson ('10)
SWE16.74
  
 PB
 
16.74 PB15.80  X     
12
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE16.36
  
 PB
 
14.70 SB  X16.36 PB     
13
Lilly Tubelius
Lilly Tubelius ('10)
SWE12.64
  
 PB
 
10.53 PB12.64 PB12.07     
P15 Vægtkast 7.26 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Anna Sällberg
Anna Sällberg ('09)
SWE12.26
  
 
 
11.6411.3411.8212.1212.2611.64  
2
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE11.32
  
 PB
 
11.32 PB8.9711.11  X11.2310.57  
3
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE10.99
  
 PB
 
  X7.87 PB9.36 PB  X10.45 PB10.99 PB  
4
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE9.02
  
 PB
 
9.02 PB  X8.83  X  X8.41  
5
Tyrali Lövenklev
Tyrali Lövenklev ('09)
SWE7.30
  
 PB
 
  X  X  X6.83 PB  X7.30 PB  
6
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE5.17
  
 PB
 
5.17 PB3.74  X4.07  X3.99  
P15 Spydkast 500 gram    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE34.52
  
 PB
 
29.90 PB34.52 PB  X30.5230.3730.74  
2
Wilma Bengtsson Damgren
Wilma Bengtsson Damgren ('10)
SWE32.17
  
 PB
 
32.17 PB  X  X  X  X  X  
3
Vendela Dekreon
Vendela Dekreon ('09)
SWE28.01
  
 PB
 
26.26 PB27.37 PB27.92 PB27.1728.01 PB25.65  
4
Anne-Sophie Hartmann
Anne-Sophie Hartmann ('09)
SWE26.62
  
 PB
 
22.72 PB24.94 PB  X  X26.62 PB20.72  
5
Maja Martini
Maja Martini ('10)
SWE25.91
  
 PB
 
21.22 PB25.91 PB  X  X25.68  X  
6
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE25.91
  
 PB
 
20.83 SB25.08 PB  X  X24.8225.91 PB  
7
Nelly Boquist
Nelly Boquist ('09)
SWE25.35
  
 PB
 
19.48 PB21.03 PB20.2822.06 PB23.89 PB25.35 PB  
8
Anna Sällberg
Anna Sällberg ('09)
SWE24.17
  
 PB
 
22.91 PB24.17 PB  X  X  X  X  
9
Marina Anternäs
Marina Anternäs ('09)
SWE20.35
  
 PB
 
16.91 PB20.35 PB  X     
10
Olivia Johansson
Olivia Johansson ('09)
SWE20.20
  
 PB
 
  X16.91 PB20.20 PB     
11
Tyrali Lövenklev
Tyrali Lövenklev ('09)
SWE19.74
  
 PB
 
19.74 PB16.0517.57     
12
Alva Karlsson Vidén
Alva Karlsson Vidén ('09)
SWE18.68
  
 PB
 
18.68 PB  X  X     
13
Kinna Dahl
Kinna Dahl ('09)
SWE17.70
  
 PB
 
15.63 PB15.75 PB17.70 PB     
14
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE17.15
  
 PB
 
16.30 PB17.15 PB16.20     
15
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE9.93
  
 PB
 
  X9.93 PB  X     
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Tor Adriansson
Tor Adriansson ('11)
SWE9.27
  
 PB
 
8.53 PB8.65 PB9.27 PB     
2
Jonatan Johansson
Jonatan Johansson ('11)
SWE8.69
  
 
 
7.238.698.00     
3
Johne Gyllin
Johne Gyllin ('11)
SWE8.56
  
 PB
 
6.807.65 PB8.56 PB     
4
Arvid Gunnarsson
Arvid Gunnarsson ('11)
SWE7.21
  
 PB
 
6.35 PB5.367.21 PB     
5
Petrus Claesson
Petrus Claesson ('11)
SWE7.09
  
 
 
6.987.027.09     
6
Theo Theorin
Theo Theorin ('11)
SWE7.08
  
 
 
6.996.757.08     
7
Harry Wolfner
Harry Wolfner ('11)
SWE6.44
  
 PB
 
6.23 PB6.44 PB6.22     
8
Arvid Persson
Arvid Persson ('12)
SWE6.30
  
 
 
6.136.30  X     
9
Ville Ingemarsson
Ville Ingemarsson ('12)
SWE5.81
  
 
 
5.725.465.81     
10
Gustav Habbe
Gustav Habbe ('12)
SWE5.61
  
 
 
5.135.615.40     
11
Victor Wahl Forsgärde
Victor Wahl Forsgärde ('12)
SWE4.59
  
 
 
3.904.594.52     
12
Orion Theorin
Orion Theorin ('12)
SWE4.44
  
 PB
 
3.543.704.44 PB     
13
Milo Hellqvist
Milo Hellqvist ('12)
SWE3.77
  
 PB
 
2.38 PB3.77 PB3.64     
D13 Diskoskast 0.6 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Jonatan Johansson
Jonatan Johansson ('11)
SWE28.89
  
 PB
 
28.89 PB  X  X     
2
Arvid Persson
Arvid Persson ('12)
SWE28.66
  
 PB
 
24.31 PB  X28.66 PB     
3
Johne Gyllin
Johne Gyllin ('11)
SWE26.56
  
 PB
 
24.39 PB26.56 PB  X     
4
Tor Adriansson
Tor Adriansson ('11)
SWE23.85
  
 PB
 
23.85 PB22.4222.62     
5
Theo Theorin
Theo Theorin ('11)
SWE22.20
  
 PB
 
  X  X22.20 PB     
6
Petrus Claesson
Petrus Claesson ('11)
SWE21.02
  
 PB
 
19.86 PB21.02 PB20.05     
7
Harry Wolfner
Harry Wolfner ('11)
SWE20.87
  
 PB
 
19.21 PB20.87 PB18.40     
8
Gustav Habbe
Gustav Habbe ('12)
SWE19.40
  
 PB
 
19.40 PB  X  X     
9
Ville Ingemarsson
Ville Ingemarsson ('12)
SWE16.70
  
 PB
 
14.90 PB  X16.70 PB     
10
Victor Wahl Forsgärde
Victor Wahl Forsgärde ('12)
SWE13.23
  
 PB
 
  X7.70 PB13.23 PB     
11
Arvid Gunnarsson
Arvid Gunnarsson ('11)
SWE13.08
  
 PB
 
11.39 PB13.08 PB10.62     
12
Orion Theorin
Orion Theorin ('12)
SWE12.81
  
 PB
 
12.81 PB  X12.66     
13
Milo Hellqvist
Milo Hellqvist ('12)
SWE6.20
  
 PB
 
5.91 PB6.20 PB  X     
D13 Spydkast 400 gram    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Arvid Persson
Arvid Persson ('12)
SWE36.06
  
 PB
 
32.09 PB31.7636.06 PB     
2
Loke Arvidsson
Loke Arvidsson ('12)
SWE28.90
  
 PB
 
22.95 PB28.04 PB28.90 PB     
3
Johne Gyllin
Johne Gyllin ('11)
SWE28.90
  
 PB
 
28.90 PB  X25.30     
4
Jonatan Johansson
Jonatan Johansson ('11)
SWE24.32
  
 PB
 
23.21 PB21.0024.32 PB     
5
Harry Wolfner
Harry Wolfner ('11)
SWE24.14
  
 PB
 
24.14 PB21.7320.90     
6
Petrus Claesson
Petrus Claesson ('11)
SWE22.26
  
 PB
 
17.66 PB16.1922.26 PB     
7
Malte Wulff
Malte Wulff ('12)
SWE19.73
  
 PB
 
  X16.12 PB19.73 PB     
8
Theo Theorin
Theo Theorin ('11)
SWE19.08
  
 PB
 
18.00 PB19.08 PB17.20     
9
Ville Ingemarsson
Ville Ingemarsson ('12)
SWE18.30
  
 PB
 
16.42 PB17.33 PB18.30 PB     
10
Matheo Hindroth
Matheo Hindroth ('11)
SWE17.58
  
 PB
 
  X  X17.58 PB     
11
Gustav Habbe
Gustav Habbe ('12)
SWE15.34
  
 PB
 
15.34 PB14.0113.09     
12
Orion Theorin
Orion Theorin ('12)
SWE15.27
  
 PB
 
  X15.27 PB15.23     
13
Isak Becirbegovic
Isak Becirbegovic ('11)
SWE12.82
  
 PB
 
12.81 PB10.4112.82 PB     
14
Milo Hellqvist
Milo Hellqvist ('12)
SWE5.53
  
 PB
 
5.53 PB4.244.17     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Linnea Falk
Linnea Falk ('11)
SWE9.32
  
 
 
8.688.879.32     
2
Julia Brodin
Julia Brodin ('12)
SWE8.88
  
 PB
 
8.018.268.88 PB     
3
Ellen Thorell
Ellen Thorell ('12)
SWE8.63
  
 PB
 
8.32 PB8.33 PB8.63 PB     
4
Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson ('11)
SWE8.13
  
 PB
 
8.13 PB6.747.03     
5
Julia Vender Onyeji
Julia Vender Onyeji ('12)
SWE7.67
  
 PB
 
7.67 PB7.357.57     
6
Linnea Habbe
Linnea Habbe ('11)
SWE7.61
  
 
 
6.327.197.61     
7
Nellie Fransson
Nellie Fransson ('12)
SWE7.57
  
 PB
 
7.56 PB6.517.57 PB     
8
Linn Nordlund
Linn Nordlund ('11)
SWE7.35
  
 
 
6.486.207.35     
9
Isabella Forsberg
Isabella Forsberg ('12)
SWE6.51
  
 
 
6.006.516.25     
10
Alexandra Johansson
Alexandra Johansson ('12)
SWE6.44
  
 
 
6.445.716.41     
11
Tyra Åhman
Tyra Åhman ('12)
SWE6.15
  
 PB
 
6.14 PB5.926.15 PB     
12
Signe Melin
Signe Melin ('12)
SWE5.29
  
 
 
5.295.195.07     
13
Tove Fransson Davidsen
Tove Fransson Davidsen ('12)
SWE5.16
  
 
 
4.815.164.73     
14
Cornelia Ekström
Cornelia Ekström ('12)
SWE4.72
  
 
 
4.724.524.44     
15
Ellie Bergdahl
Ellie Bergdahl ('12)
SWE4.47
  
 PB
 
4.024.47 PB4.14     
P13 Diskoskast 0.6 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Linnea Falk
Linnea Falk ('11)
SWE28.10
  
 PB
 
22.12 SB22.58 SB28.10 PB     
2
Ellen Thorell
Ellen Thorell ('12)
SWE21.23
  
 PB
 
20.29 PB21.23 PB21.16     
3
Julia Brodin
Julia Brodin ('12)
SWE18.95
  
 PB
 
  X  X18.95 PB     
4
Tyra Åhman
Tyra Åhman ('12)
SWE18.12
  
 PB
 
15.48 PB  X18.12 PB     
5
Linn Nordlund
Linn Nordlund ('11)
SWE17.93
  
 PB
 
  X17.93 PB17.02     
6
Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson ('11)
SWE17.81
  
 PB
 
  X17.81 PB  X     
7
Isabella Forsberg
Isabella Forsberg ('12)
SWE15.41
  
 PB
 
14.93 PB15.41 PB15.15     
8
Linnea Habbe
Linnea Habbe ('11)
SWE15.41
  
 PB
 
15.41 PB13.2814.15     
9
Tove Fransson Davidsen
Tove Fransson Davidsen ('12)
SWE14.33
  
 PB
 
13.77 PB14.33 PB  X     
10
Signe Melin
Signe Melin ('12)
SWE14.13
  
 PB
 
  X14.13 PB13.25     
11
Julia Vender Onyeji
Julia Vender Onyeji ('12)
SWE14.08
  
 PB
 
  X14.08 PB10.93     
12
Nellie Fransson
Nellie Fransson ('12)
SWE13.29
  
 PB
 
11.33 PB13.29 PB12.10     
13
Alexandra Johansson
Alexandra Johansson ('12)
SWE12.72
  
 PB
 
  X12.12 PB12.72 PB     
14
Cornelia Ekström
Cornelia Ekström ('12)
SWE11.79
  
 PB
 
10.38 PB11.79 PB9.40     
15
Ellie Bergdahl
Ellie Bergdahl ('12)
SWE10.21
  
 PB
 
10.21 PB  X10.06     
P13 Spydkast 400 gram    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Linnea Falk
Linnea Falk ('11)
SWE31.82
  
 PB
 
30.78 PB31.82 PB25.87     
2
Linn Nordlund
Linn Nordlund ('11)
SWE25.68
  
 PB
 
24.56 PB25.68 PB25.62     
3
Bodil Efraimsson
Bodil Efraimsson ('11)
SWE20.53
  
 PB
 
17.84 PB17.0320.53 PB     
4
Julia Brodin
Julia Brodin ('12)
SWE16.40
  
 PB
 
15.35 PB15.35 =PB16.40 PB     
5
Ellen Thorell
Ellen Thorell ('12)
SWE16.11
  
 PB
 
14.22 SB16.11 PB14.17     
6
Magdalena Mirzac
Magdalena Mirzac ('11)
SWE14.65
  
 PB
 
12.03 PB12.65 PB14.65 PB     
7
Tyra Åhman
Tyra Åhman ('12)
SWE14.33
  
 PB
 
14.33 PB13.7113.14     
8
Stefanie Fransson
Stefanie Fransson ('12)
SWE13.65
  
 PB
 
10.50 PB12.00 PB13.65 PB     
9
Nellie Fransson
Nellie Fransson ('12)
SWE13.14
  
 PB
 
12.64 PB12.84 PB13.14 PB     
10
Ellie Bergdahl
Ellie Bergdahl ('12)
SWE12.57
  
 PB
 
9.98 PB12.57 PB9.09     
11
Alexandra Johansson
Alexandra Johansson ('12)
SWE12.43
  
 PB
 
11.85 PB  X12.43 PB     
12
Isabella Forsberg
Isabella Forsberg ('12)
SWE11.74
  
 PB
 
11.74 PB11.7011.10     
13
Julia Vender Onyeji
Julia Vender Onyeji ('12)
SWE9.91
  
 PB
 
  X9.91 PB  X     
14
Signe Melin
Signe Melin ('12)
SWE9.53
  
 PB
 
  X9.21 PB9.53 PB     
15
Cornelia Ekström
Cornelia Ekström ('12)
SWE7.73
  
 PB
 
7.73 PB6.737.68     
16
Tove Fransson Davidsen
Tove Fransson Davidsen ('12)
SWE7.67
  
 SB
 
7.67 SB6.105.86     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive