Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Games 2 3.2.2024 Inde
Snekkersten Idrætscenter

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød7.98
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.04
  
 PB
Finale B
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.26
  
 
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.66
  
 
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.69
  
 
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF7.98
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Gustav Møller OlsenGustav Møller Olsen ('95)8.28
q
  
 
2Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC9.88
q
  
 SB
Indledende 2
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.65
q
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF7.90
q
  
 PB
3Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød7.99
q
  
 PB
4Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.09
q
  
 
Indledende 3
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.18
q
  
 
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.65
q
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik7.79
  
 PB
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.27
  
 
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.32
  
 
4Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta8.62
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik7.84
q
  
 PB
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.13
q
  
 PB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.26
q
  
 PB
4Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta8.56
q
  
 PB
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF8.87
q
  
 
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM13.93
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram Anders Wolff LarsenBertram Anders Wolff Larsen ('06)Helsingør IF9.03
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF5.57
  
 PB
 
5.46 PB5.455.57 PB5.23  X  X  
2Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød5.08
  
 PB
 
  X5.08 PB4.884.88  X  –  
3Andreas BirkegaardAndreas Birkegaard ('08)Amager AC3.32
  
 SB
 
3.27 SB3.31 SB3.32 SB3.25  –   
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik10.73
  
 PB
 
9.639.6210.3210.73 PB10.50  X  
2Mathias Corell GammelboMathias Corell Gammelbo ('08)FIF Hillerød8.19
  
 PB
 
7.65 PB8.18 PB7.528.028.19 PB7.34  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amalie Nielsen HesthavenAmalie Nielsen Hesthaven ('08)Gentofte IK DNF
  
 
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.65
  
 
 
1.55
 XO
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.06
  
 
 
5.065.024.64  X4.32  –  
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Polino Søebek-HenkFrederik Polino Søebek-Henk ('09)KIF11.19
  
 PB
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta2.50
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40
XXO
2.50
  O
2.60
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF5.25
  
 PB
 
5.015.045.25 PB3.825.195.19  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta12.12
  
 
 
10.7811.3511.9511.9511.8112.12  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)Sparta8.71
  
 PB
1Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF9.56
  
 PB
2Tara GreenTara Green ('09)Sparta8.73
  
 PB
2Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF9.76
  
 
3Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF8.74
  
 
3Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF9.78
  
 
4Runa Stidsing HeerfordtRuna Stidsing Heerfordt ('09)KIF8.79
  
 PB
4Luna Lønborg ThomsenLuna Lønborg Thomsen ('10)KIF10.08
  
 
Finale B
1Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF9.26
  
 SB
2Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.33
  
 =PB
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC9.54
  
 
4Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF9.60
  
 
4Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta9.60
  
 
Finale C
1Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød9.09
  
 PB
2Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.23
  
 
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.28
  
 
4Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF9.32
  
 
5Rose WolskRose Wolsk ('10)Sparta9.35
  
 
Finale D
1Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF8.81
  
 PB
1Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik8.81
  
 PB
3Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik8.99
  
 
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.09
  
 
5Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF9.14
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)Sparta8.72
q
  
 PB
2Runa Stidsing HeerfordtRuna Stidsing Heerfordt ('09)KIF8.84
q
  
 PB
3Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF8.86
q
  
 PB
4Rose WolskRose Wolsk ('10)Sparta9.16
q
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF9.32
q
  
 
Indledende 2
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC9.43
q
  
 PB
2Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF9.57
q
  
 PB
3Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF9.65
q
  
 PB
4Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF9.67
q
  
 PB
5Luna Lønborg ThomsenLuna Lønborg Thomsen ('10)KIF10.02
q
  
 PB
Indledende 3
1Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød9.16
q
  
 PB
2Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta9.18
q
  
 PB
3Sif Westergaard MartinsenSif Westergaard Martinsen ('10)Frederiksberg IF9.31
q
  
 PB
4Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta9.49
q
  
 PB
5Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF9.52
q
  
 
Indledende 4
1Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.03
q
  
 PB
2Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF9.07
q
  
 
3Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF9.45
q
  
 
4Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF9.49
q
  
 SB
Indledende 5
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF8.15
q
  
 PB
2Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF8.73
q
  
 PB
3Tara GreenTara Green ('09)Sparta8.80
q
  
 PB
4Stella Elisabeth HansenStella Elisabeth Hansen ('10)Holte Atletik8.91
q
  
 PB
5Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik9.00
q
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF9.91
  
 PB
2Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF11.20
  
 
3Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød11.80
  
 PB
4Sirid Wied ChristiansenSirid Wied Christiansen ('09)KIF12.32
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF13.40
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva KrighaarLiva Krighaar ('09)KIF4.51
  
 PB
 
4.04 PB4.51 PB4.12  X    
2Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF4.46
  
 PB
 
4.46 PB  X  X4.34    
3Vanessa ValleVanessa Valle ('10)Frederiksberg IF4.44
  
 PB
 
3.974.29 PB4.224.44 PB    
4Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC4.14
  
 PB
 
3.91 PB4.14 PB4.04  X    
5Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF4.08
  
 
 
3.82  X4.074.08    
6Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)Sparta4.07
  
 PB
 
3.85 PB3.95 PB3.444.07 PB    
7Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.99
  
 PB
 
3.99 PB3.653.703.73    
8Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF3.96
  
 PB
 
  X3.96 PB3.76  X    
9Karla Tiedemann GieseKarla Tiedemann Giese ('10)FIF Hillerød3.87
  
 PB
 
3.87 PB  X3.85  X    
10Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik3.87
  
 PB
 
2.99  X3.87 PB3.80    
11Astrid Irene Lambert EngbergAstrid Irene Lambert Engberg ('09)Frederiksberg IF3.69
  
 PB
 
  X3.69 PB  X3.29    
12Rose WolskRose Wolsk ('10)Sparta3.20
  
 PB
 
3.20 PB3.073.183.14    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.80
  
 
 
8.638.788.808.68    
2Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik7.55
  
 PB
 
7.09 PB6.926.877.55 PB    
3Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF7.36
  
 PB
 
6.73 PB7.36 PB6.686.75    
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF6.83
  
 
 
6.436.836.426.83    
5Ellen OlivariusEllen Olivarius ('09)Frederiksberg IF6.76
  
 PB
 
6.54 PB6.276.226.76 PB    
6Rose WolskRose Wolsk ('10)Sparta6.42
  
 =PB
 
5.676.42 =PB6.155.58    
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF5.75
  
 PB
 
5.58 PB5.75 PB5.525.64    
8Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta5.34
  
 PB
 
5.25 PB5.32 PB4.845.34 PB    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik9.66
  
 PB
2José María ContrerasJosé María Contreras ('12)Roar Atletik9.79
  
 PB
Finale B
1William PeacockWilliam Peacock ('11)BAC9.38
  
 
2Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik9.62
  
 PB
3Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF9.81
  
 
Finale C
1Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC8.94
  
 PB
2Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik9.73
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1José María ContrerasJosé María Contreras ('12)Roar Atletik9.81
q
  
 PB
2Ask Madsen DagøAsk Madsen Dagø ('12)Frederiksberg IF9.94
q
  
 
3Carl-Johan JørgensenCarl-Johan Jørgensen ('12)Allerød AM 10.11
q
  
 PB
Indledende 2
1Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik9.32
q
  
 PB
2Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF9.60
q
  
 
3Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF9.67
q
  
 
4Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik9.72
q
  
 
5Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik9.83
q
  
 
Indledende 3
1Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF8.94
q
  
 PB
2Tobias Bonné SkytteTobias Bonné Skytte ('12)KIF9.01
q
  
 PB
3Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.16
q
  
 
4William PeacockWilliam Peacock ('11)BAC9.34
q
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF13.82
  
 PB
Finale B
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF12.15
  
 PB
2Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik13.09
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF1.43
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
       
2Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
XXX
    
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
     
4Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF1.15
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
XXX
      
5Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.15
  
 
 
1.15
XXO
1.20
XXX
      
6Mark KvarnebergMark Kvarneberg ('12)Helsingør IF1.00
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August NicolaisenAugust Nicolaisen ('12)Frederiksberg IF4.02
  
 SB
 
  X3.96 SB4.02 SB     
2Villum Thue ØstdahlVillum Thue Østdahl ('11)KIF3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.94  X     
3Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik3.88
  
 
 
3.883.72  X     
4Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik3.78
  
 PB
 
3.743.533.78 PB     
5William PeacockWilliam Peacock ('11)BAC3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.673.72     
6Ask Madsen DagøAsk Madsen Dagø ('12)Frederiksberg IF3.64
  
 PB
 
3.29 PB3.64 PB3.56     
7Carl-Johan JørgensenCarl-Johan Jørgensen ('12)Allerød AM 3.63
  
 PB
 
  X3.63 PB3.54     
8José María ContrerasJosé María Contreras ('12)Roar Atletik3.61
  
 PB
 
3.61 PB3.583.32     
9Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik3.54
  
 
 
3.453.503.54     
10Theodore BanerjeeTheodore Banerjee ('11)KIF3.52
  
 
 
3.423.343.52     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF8.14
  
 PB
 
6.54 SB6.477.55 PB8.14 PB    
2Adam Gottlieb AndersenAdam Gottlieb Andersen ('11)Holte Atletik7.80
  
 
 
7.577.327.807.44    
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik6.56
  
 
 
6.065.785.726.56    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('11)Gentofte IK10.23
  
 PB
2Ella PetersenElla Petersen ('12)Allerød AM 10.50
  
 PB
Finale B
1Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF9.99
  
 PB
2Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF10.04
  
 
3Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.11
  
 
4Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF10.30
  
 
Finale C
1Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.28
  
 
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.61
  
 
3Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF9.95
  
 
4Theresa Diness IngerslevTheresa Diness Ingerslev ('11)BAC10.00
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF10.00
q
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('11)Gentofte IK10.53
q
  
 PB
3Ella PetersenElla Petersen ('12)Allerød AM 10.79
q
  
 PB
4Alberte KaltoftAlberte Kaltoft ('11)Allerød AM 11.11
q
  
 PB
5Emma Frost MølgaardEmma Frost Mølgaard ('11)Allerød AM 11.34
q
  
 PB
Indledende 2
1Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF9.90
q
  
 PB
2Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF10.02
q
  
 PB
3Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF10.17
q
  
 PB
Indledende 3
1Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF9.32
q
  
 
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE9.50
q
  
 PB
3Theresa Diness IngerslevTheresa Diness Ingerslev ('11)BAC9.91
q
  
 PB
4Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF10.01
q
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE13.18
  
 
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('11)Gentofte IK14.27
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
  
Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF NH
  
 
 
1.25
XXX
       
Ella PetersenElla Petersen ('12)Allerød AM  NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia Dreyer-StapputSophia Dreyer-Stapput ('11)Frederiksberg IF4.05
  
 PB
 
4.05 PB3.864.05 =PB     
2Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE3.90
  
 PB
 
3.69 PB3.79 PB3.90 PB     
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF3.78
  
 
 
3.453.783.62     
4Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.443.42     
5Dicte Mann FredslundDicte Mann Fredslund ('12)KIF3.57
  
 PB
 
3.57 PB3.423.50     
6Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF3.55
  
 
 
3.553.553.49     
7Bianca Krug WahlgreenBianca Krug Wahlgreen ('11)BAC3.47
  
 PB
 
3.47 PB3.353.31     
8Sophia Elise GundelachSophia Elise Gundelach ('11)Frederiksberg IF3.37
  
 PB
 
3.37 PB3.253.30     
9Ella PetersenElla Petersen ('12)Allerød AM 3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.32 =PB3.02     
10Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF3.28
  
 PB
 
3.28 PB3.253.08     
11Alberte KaltoftAlberte Kaltoft ('11)Allerød AM 3.14
  
 PB
 
3.14 PB2.992.63     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alzbeta CermakovaAlzbeta Cermakova ('12)Holte Atletik / CZE7.29
  
 PB
 
7.29 PB6.355.977.26    
2Signe Brehm LarsenSigne Brehm Larsen ('11)Frederiksberg IF6.81
  
 PB
 
6.23 PB6.34 PB6.81 PB6.16    
3Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12)Frederiksberg IF6.78
  
 PB
 
5.796.78 PB6.275.62    
4Daphne Hatini PedersenDaphne Hatini Pedersen ('12)KIF5.79
  
 PB
 
5.79 PB4.515.565.40    
5Emma Frost MølgaardEmma Frost Mølgaard ('11)Allerød AM 5.74
  
 PB
 
5.72 PB5.015.74 PB5.27    
6Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12)Frederiksberg IF5.45
  
 PB
 
5.31 PB4.984.755.45 PB    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF9.84
  
 PB
2
Eigil Søe Rasmussen
Eigil Søe Rasmussen ('14)
Gentofte IK11.13
  
 
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik11.15
  
 
4
Philip Christian Sandorff Storm
Philip Christian Sandorff Storm ('14)
Gentofte IK11.41
  
 PB
Finale B
1
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 10.29
  
 PB
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.57
  
 PB
3
Nord Schellerup Lim Nielsen
Nord Schellerup Lim Nielsen ('13)
Helsingør IF10.62
  
 
4
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik10.68
  
 
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF10.83
  
 PB
Finale C
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM9.41
  
 
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF9.92
  
 PB
3
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF9.98
  
 PB
4
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas10.08
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF12.26
  
 PB
2
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 13.14
  
 PB
3
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik13.45
  
 PB
4
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik14.31
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1.24
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
XXO
1.21
  O
1.24
  O
1.27
XXX
2
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 1.05
  
 PB
 
0.85
XXO
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
  
3
Nord Schellerup Lim Nielsen
Nord Schellerup Lim Nielsen ('13)
Helsingør IF1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
3
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas1.00
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
   
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
7
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.98
  
 =PB
 
3.903.873.98 =PB     
2
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.56
  
 
 
2.143.563.35     
3
Lauge Van Dijk
Lauge Van Dijk ('14)
IK Hellas3.38
  
 
 
3.383.293.12     
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.24
  
 PB
 
2.883.243.23     
5
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.23
  
 SB
 
3.23 SB2.953.10     
6
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 3.22
  
 
 
3.033.213.22     
7
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik3.01
  
 PB
 
3.00 PB3.01 PB2.95     
8
Eigil Søe Rasmussen
Eigil Søe Rasmussen ('14)
Gentofte IK2.99
  
 PB
 
2.742.632.99 PB     
9
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.87
  
 
 
2.782.872.64     
10
Philip Christian Sandorff Storm
Philip Christian Sandorff Storm ('14)
Gentofte IK2.75
  
 PB
 
2.75 PB2.722.35     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik8.82
  
 PB
 
8.237.557.858.82 PB    
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF5.82
  
 PB
 
5.82 PB5.485.745.36    
3
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik5.20
  
 PB
 
5.05 PB5.09 PB5.20 PB4.87    
4
Emil A Askgaard
Emil A Askgaard ('13)
Allerød AM 5.11
  
 PB
 
4.585.11 PB4.954.78    
5
Eigil Søe Rasmussen
Eigil Søe Rasmussen ('14)
Gentofte IK4.65
  
 PB
 
4.56 PB4.054.65 PB4.20    
6
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik4.48
  
 
 
3.974.484.154.24    
7
Nord Schellerup Lim Nielsen
Nord Schellerup Lim Nielsen ('13)
Helsingør IF4.41
  
 
 
3.654.414.204.01    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lily Lou Hein
Lily Lou Hein ('13)
Gentofte IK10.27
  
 PB
2
Mathilde Holm Andersen
Mathilde Holm Andersen ('14)
Helsingør IF11.18
  
 PB
3
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC11.55
  
 PB
4
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF12.79
  
 PB
Finale B
1
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF10.85
  
 PB
2
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik10.96
  
 PB
3
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF11.42
  
 PB
4
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF12.26
  
 
Finale C
1
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC9.94
  
 PB
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.19
  
 PB
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik10.33
  
 PB
4
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF10.68
  
 PB
5
Alba Baltzer Frandsen
Alba Baltzer Frandsen ('14)
KIF10.73
  
 PB
Finale D
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.56
  
 
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF9.80
  
 PB
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.07
  
 
4
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF10.13
  
 
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lily Lou Hein
Lily Lou Hein ('13)
Gentofte IK12.97
  
 PB
2
Vigga Sandemand Bengtson
Vigga Sandemand Bengtson ('14)
Helsingør IF14.15
  
 PB
3
Mathilde Holm Andersen
Mathilde Holm Andersen ('14)
Helsingør IF15.78
  
 PB
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK10.74
  
 PB
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik13.38
  
 
3
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik15.61
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.21
  
 
 
1.10
 XO
1.15
XXO
1.18
XXO
1.21
XXO
1.24
XXX
   
2
Lærke Qvist
Lærke Qvist ('14)
Helsingør IF1.00
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
  
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
2
Iben Madicken Saabye Clausen
Iben Madicken Saabye Clausen ('13)
Herlev Atletik1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
5
Vigga Sandemand Bengtson
Vigga Sandemand Bengtson ('14)
Helsingør IF1.00
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
  
6
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
7
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik0.85
  
 
 
0.85
  O
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.50
  
 
 
3.503.503.18     
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF3.46
  
 PB
 
3.373.463.14     
3
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF3.45
  
 PB
 
3.163.263.45     
4
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.44
  
 
 
3.253.273.44     
5
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF3.03
  
 
 
2.992.833.03     
6
Alba Baltzer Frandsen
Alba Baltzer Frandsen ('14)
KIF2.90
  
 
 
2.822.902.73     
7
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.89
  
 
 
2.892.822.79     
8
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.84
  
 =PB
 
2.84 =PB2.672.80     
9
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik2.48
  
 
 
2.442.482.32     
10
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2.30
  
 PB
 
2.302.032.02     
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.42
  
 
 
4.384.424.38     
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.98
  
 
 
3.653.983.83     
3
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC3.73
  
 PB
 
3.73 PB3.593.29     
4
Lily Lou Hein
Lily Lou Hein ('13)
Gentofte IK3.28
  
 PB
 
3.28 PB2.933.14     
5
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF3.24
  
 
 
3.243.243.21     
6
Mathilde Holm Andersen
Mathilde Holm Andersen ('14)
Helsingør IF2.80
  
 PB
 
2.79 PB2.80 PB2.70     
7
Lærke Qvist
Lærke Qvist ('14)
Helsingør IF2.59
  
 PB
 
2.59 PB2.59 =PB2.40     
8
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF2.36
  
 PB
 
2.19 PB2.36 PB2.07     
9
Maja Larsen
Maja Larsen ('14)
Frederiksberg IF1.90
  
 PB
 
1.78 PB1.771.90 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.01
  
 
 
  X  X6.727.01    
2
Ida Boysen Chachah
Ida Boysen Chachah ('14)
KIF6.17
  
 
 
5.665.846.175.20    
3
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik5.01
  
 
 
4.754.935.014.94    
4
Siri Almer Weinreich
Siri Almer Weinreich ('13)
KIF4.80
  
 PB
 
4.804.254.043.78    
5
Margriet Holme Thorsen
Margriet Holme Thorsen ('13)
KIF4.74
  
 PB
 
4.273.494.324.74    
6
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF4.22
  
 PB
 
4.223.903.693.95    
7
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF4.11
  
 
 
3.933.804.113.04    
8
Olivia Emma Larsen
Olivia Emma Larsen ('14)
Herlev Atletik4.05
  
 
 
3.673.323.444.05    
Finale B
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.03
  
 PB
 
8.398.179.03 PB8.51    
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF7.40
  
 =PB
 
7.287.40 =PB7.257.36    
3
Silja Johanne Hartvig
Silja Johanne Hartvig ('13)
Helsingør IF5.80
  
 PB
 
5.80 PB5.445.345.26    
4
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC5.56
  
 
 
  X5.565.265.11    
5
Maja Larsen
Maja Larsen ('14)
Frederiksberg IF4.19
  
 
 
3.604.193.373.83    
6
Vigga Sandemand Bengtson
Vigga Sandemand Bengtson ('14)
Helsingør IF3.74
  
 PB
 
3.32 PB3.74 PB3.493.40    
7
Frida Louise Skov Laursen
Frida Louise Skov Laursen ('14)
Frederiksberg IF3.68
  
 PB
 
3.52 PB3.68 PB3.36  X    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Theodor Rosenkrands
Theodor Rosenkrands ('15)
Frederiksberg IF11.45
  
 PB
2
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF11.65
  
 PB
3
Emil Hindsgaul Engedal
Emil Hindsgaul Engedal ('15)
Sparta12.78
  
 PB
4
Louie Duus
Louie Duus ('16)
Frederiksberg IF12.79
  
 PB
Finale B
1
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL11.67
  
 PB
2
Oscar Emil Larsen
Oscar Emil Larsen ('16)
Herlev Atletik12.09
  
 PB
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF12.12
  
 
Finale C
1
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta11.17
  
 PB
2
Eddie Lou Arlien Witt
Eddie Lou Arlien Witt ('16)
Sparta11.41
  
 PB
3
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta11.55
  
 PB
4
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas12.13
  
 
5
Sebastian Nikolai Egebo Jensen
Sebastian Nikolai Egebo Jensen ('15)
Herlev Atletik12.36
  
 
Finale D
1
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF10.72
  
 PB
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas10.75
  
 PB
3
Markus William Nielsen
Markus William Nielsen ('15)
Sparta10.90
  
 
4
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik11.41
  
 
5
Carl Heelund Magnussen
Carl Heelund Magnussen ('16)
Holte Atletik11.69
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas3.03
  
 PB
 
2.632.953.03     
2
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF3.02
  
 
 
2.853.003.02     
3
Theodor Rosenkrands
Theodor Rosenkrands ('15)
Frederiksberg IF2.68
  
 PB
 
2.33 PB2.43 PB2.68 PB     
4
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik2.52
  
 
 
2.522.372.37     
5
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.44
  
 PB
 
2.40 PB2.44 PB2.14     
6
Oscar Emil Larsen
Oscar Emil Larsen ('16)
Herlev Atletik2.30
  
 PB
 
2.002.05 =PB2.30 PB     
7
Louie Duus
Louie Duus ('16)
Frederiksberg IF2.30
  
 PB
 
2.30 PB1.752.00     
8
Sebastian Nikolai Egebo Jensen
Sebastian Nikolai Egebo Jensen ('15)
Herlev Atletik2.26
  
 PB
 
1.882.26  X     
9
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas2.16
  
 
 
2.161.922.00     
Finale B
1
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL3.00
  
 PB
 
2.702.853.00     
2
Markus William Nielsen
Markus William Nielsen ('15)
Sparta2.78
  
 
 
2.732.782.74     
3
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta2.78
  
 
 
2.782.182.68     
4
Carl Heelund Magnussen
Carl Heelund Magnussen ('16)
Holte Atletik2.75
  
 PB
 
2.752.172.46     
5
Eddie Lou Arlien Witt
Eddie Lou Arlien Witt ('16)
Sparta2.74
  
 PB
 
2.532.482.74     
6
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF2.44
  
 PB
 
2.33 PB2.35 PB2.44 PB     
7
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta2.35
  
 SB
 
2.252.092.35     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Valdemar Staunsbjerg Hansen
Valdemar Staunsbjerg Hansen ('15)
Frederiksberg IF5.70
  
 PB
 
5.22 PB5.70 PB5.295.03    
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas5.27
  
 
 
4.82  X5.274.88    
3
Theodor Rosenkrands
Theodor Rosenkrands ('15)
Frederiksberg IF4.97
  
 PB
 
4.76 PB4.97 PB4.313.80    
4
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF4.48
  
 PB
 
3.824.48 PB4.093.98    
5
Louie Duus
Louie Duus ('16)
Frederiksberg IF3.49
  
 PB
 
2.57 PB3.49 PB3.183.01    
6
Benjamin Jensen
Benjamin Jensen ('15)
Herlev Atletik3.26
  
 
 
3.263.173.18  X    
7
Sebastian Nikolai Egebo Jensen
Sebastian Nikolai Egebo Jensen ('15)
Herlev Atletik3.19
  
 PB
 
3.192.953.153.03    
8
Oscar Emil Larsen
Oscar Emil Larsen ('16)
Herlev Atletik3.18
  
 PB
 
2.47 PB  X2.463.18 PB    
9
Mads Raldorf Oldrup
Mads Raldorf Oldrup ('15)
IK Hellas3.15
  
 
 
3.122.483.153.03    
Finale B
1
Markus William Nielsen
Markus William Nielsen ('15)
Sparta5.92
  
 PB
 
5.92 PB5.545.455.36    
2
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta4.31
  
 PB
 
4.174.234.004.31    
3
Louis Leglise
Louis Leglise ('15)
Sparta / BEL4.10
  
 PB
 
3.994.104.023.98    
4
Jonathan Freund Jessen
Jonathan Freund Jessen ('16)
Sparta3.71
  
 PB
 
3.652.943.713.53    
5
Emil Hindsgaul Engedal
Emil Hindsgaul Engedal ('15)
Sparta3.38
  
 PB
 
3.383.31  X3.34    
6
Eddie Lou Arlien Witt
Eddie Lou Arlien Witt ('16)
Sparta3.37
  
 PB
 
3.363.103.333.37    
7
Zeno Manolo Outumuro-Salin
Zeno Manolo Outumuro-Salin ('16)
KIF2.83
  
 PB
 
2.49 PB2.83 PB2.451.91    
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Elkjær
Olivia Elkjær ('15)
Allerød AM 10.58
  
 PB
2
Sara Toft Ellerød
Sara Toft Ellerød ('15)
Allerød AM 11.33
  
 PB
3
Filippa Huynh
Filippa Huynh ('15)
Allerød AM 11.57
  
 PB
4
Karla Marie Schjønnemann Erck
Karla Marie Schjønnemann Erck ('16)
BAC12.26
  
 PB
5
Viola Gramsbergen Neldeborg
Viola Gramsbergen Neldeborg ('15)
Allerød AM 12.38
  
 PB
Finale B
1
Malia Arnesen Juhl Pausgaard
Malia Arnesen Juhl Pausgaard ('15)
Roar Atletik10.41
  
 PB
2
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta12.14
  
 PB
3
Caroline Hartmann
Caroline Hartmann ('15)
Roar Atletik12.53
  
 PB
4
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF12.58
  
 PB
5
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta12.91
  
 PB
Finale C
1
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta10.97
  
 PB
2
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE10.99
  
 
3
Karla Hoffmann
Karla Hoffmann ('15)
Helsingør IF11.25
  
 PB
4
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC11.39
  
 PB
5
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF12.11
  
 
Finale D
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC10.52
  
 PB
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF10.63
  
 PB
3
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta10.81
  
 PB
4
Kamma Kirkegaard
Kamma Kirkegaard ('15)
Sparta11.06
  
 PB
5
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta11.24
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Elkjær
Olivia Elkjær ('15)
Allerød AM 3.12
  
 PB
 
3.12 PB3.103.07     
2
Sara Toft Ellerød
Sara Toft Ellerød ('15)
Allerød AM 2.92
  
 PB
 
2.92 PB2.78  X     
3
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC2.82
  
 =PB
 
2.82 =PB2.82 =PB2.81     
4
Karla Hoffmann
Karla Hoffmann ('15)
Helsingør IF2.80
  
 PB
 
2.462.80 PB  X     
5
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF2.73
  
 PB
 
2.60 PB2.73 PB2.47     
6
Karla Marie Schjønnemann Erck
Karla Marie Schjønnemann Erck ('16)
BAC2.50
  
 PB
 
2.44 PB2.45 PB2.50 PB     
7
Filippa Huynh
Filippa Huynh ('15)
Allerød AM 2.50
  
 PB
 
2.35 PB2.50 PB2.31     
8
Viola Gramsbergen Neldeborg
Viola Gramsbergen Neldeborg ('15)
Allerød AM 2.29
  
 
 
2.182.292.22     
9
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE2.17
  
 
 
2.001.682.17     
10
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF1.90
  
 
 
1.381.901.62     
Finale B
1
Malia Arnesen Juhl Pausgaard
Malia Arnesen Juhl Pausgaard ('15)
Roar Atletik3.27
  
 PB
 
2.91 PB3.27 PB3.01     
2
Kamma Kirkegaard
Kamma Kirkegaard ('15)
Sparta3.15
  
 PB
 
3.003.063.15     
3
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC3.14
  
 PB
 
3.14 PB2.403.08     
4
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.98
  
 
 
2.742.772.98     
5
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta2.92
  
 PB
 
2.602.92 PB2.65     
6
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.81
  
 
 
2.812.672.81     
7
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta2.52
  
 SB
 
2.462.362.52     
8
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.43
  
 
 
2.432.292.36     
9
Caroline Hartmann
Caroline Hartmann ('15)
Roar Atletik1.84
  
 PB
 
1.84 PB1.84 =PB1.84 =PB     
10
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta1.71
  
 
 
1.651.631.71     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Elkjær
Olivia Elkjær ('15)
Allerød AM 4.78
  
 PB
 
3.964.78 PB  X3.41    
2
Viola Gramsbergen Neldeborg
Viola Gramsbergen Neldeborg ('15)
Allerød AM 4.41
  
 PB
 
3.84 PB4.31 PB4.154.41 PB    
3
Sara Toft Ellerød
Sara Toft Ellerød ('15)
Allerød AM 3.79
  
 PB
 
2.99 PB3.79 PB3.433.62    
4
Karla Gram
Karla Gram ('16)
BAC3.58
  
 PB
 
3.58 PB3.093.183.43    
5
Karla Marie Schjønnemann Erck
Karla Marie Schjønnemann Erck ('16)
BAC3.43
  
 PB
 
3.13 PB3.43 PB3.233.31    
6
Daniella Cermakova
Daniella Cermakova ('16)
Holte Atletik / CZE3.24
  
 
 
2.862.633.242.89    
7
Bjørg Astrid Hartvig
Bjørg Astrid Hartvig ('16)
Helsingør IF3.13
  
 PB
 
3.01 PB3.13 PB2.943.02    
8
Filippa Huynh
Filippa Huynh ('15)
Allerød AM 2.88
  
 PB
 
2.74 PB2.88 PB2.762.55    
9
Sophia Lindharth Håkansson
Sophia Lindharth Håkansson ('15)
Helsingør IF2.54
  
 =PB
 
2.54 =PB2.34  X2.13    
10
Karla Hoffmann
Karla Hoffmann ('15)
Helsingør IF2.37
  
 
 
  X2.292.372.27    
Finale B
1
Malia Arnesen Juhl Pausgaard
Malia Arnesen Juhl Pausgaard ('15)
Roar Atletik4.96
  
 PB
 
4.52 PB4.53 PB4.514.96 PB    
2
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta4.70
  
 PB
 
3.964.564.704.40    
3
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF4.35
  
 
 
4.103.893.654.35    
4
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC4.31
  
 
 
3.473.854.024.31    
5
Margrethe Grinsted Klinkby
Margrethe Grinsted Klinkby ('15)
Sparta4.25
  
 PB
 
3.644.054.25 PB3.52    
6
Leonora Nelly Nordby-Folting
Leonora Nelly Nordby-Folting ('15)
Sparta3.57
  
 PB
 
2.913.183.573.24    
7
Kamma Kirkegaard
Kamma Kirkegaard ('15)
Sparta3.56
  
 PB
 
  X2.973.193.56    
8
Helena Lilja Jensen
Helena Lilja Jensen ('16)
Sparta2.70
  
 PB
 
2.022.282.702.08    
9
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta2.49
  
 
 
2.011.992.492.32    
D7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Ulfkjær
Christian Ulfkjær ('17)
KIF11.66
  
 PB
2
Oskar Elkjær
Oskar Elkjær ('18)
Allerød AM 12.54
  
 PB
3
Carl Bæk Nielsen
Carl Bæk Nielsen ('18)
BAC16.54
  
 PB
Finale B
1
Jens Hoffmann
Jens Hoffmann ('18)
Herlev Atletik13.20
  
 PB
2
Frede Duus
Frede Duus ('18)
Frederiksberg IF14.74
  
 PB
3
Elton Schellerup Lim Nielsen
Elton Schellerup Lim Nielsen ('17)
Helsingør IF14.80
  
 
4
Holger Godfred Sandorff Storm
Holger Godfred Sandorff Storm ('17)
Gentofte IK16.29
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Ulfkjær
Christian Ulfkjær ('17)
KIF2.45
  
 PB
 
2.432.452.04     
2
Oskar Elkjær
Oskar Elkjær ('18)
Allerød AM 2.39
  
 PB
 
2.39 PB2.112.20     
3
Carl Bæk Nielsen
Carl Bæk Nielsen ('18)
BAC1.84
  
 
 
1.841.791.76     
4
Jens Hoffmann
Jens Hoffmann ('18)
Herlev Atletik1.69
  
 PB
 
1.69 PB1.56  X     
5
Elton Schellerup Lim Nielsen
Elton Schellerup Lim Nielsen ('17)
Helsingør IF1.68
  
 
 
1.341.681.50     
6
Frede Duus
Frede Duus ('18)
Frederiksberg IF1.50
  
 PB
 
1.37 PB1.351.50 PB     
7
Holger Godfred Sandorff Storm
Holger Godfred Sandorff Storm ('17)
Gentofte IK1.47
  
 PB
 
1.40 PB  X1.47 PB     
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Ulfkjær
Christian Ulfkjær ('17)
KIF3.03
  
 PB
 
  X2.78 PB3.03 PB  X    
2
Carl Bæk Nielsen
Carl Bæk Nielsen ('18)
BAC2.26
  
 PB
 
1.73 PB1.73 =PB1.77 PB2.26 PB    
3
Frede Duus
Frede Duus ('18)
Frederiksberg IF2.21
  
 PB
 
2.21 PB2.17  X2.18    
4
Holger Godfred Sandorff Storm
Holger Godfred Sandorff Storm ('17)
Gentofte IK2.16
  
 PB
 
1.82 PB  X1.592.16 PB    
P7 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC12.09
  
 PB
2
Frida Marie Schjønnemann Erck
Frida Marie Schjønnemann Erck ('18)
BAC13.42
  
 PB
3
Freja Gramsbergen Neldeborg
Freja Gramsbergen Neldeborg ('17)
Allerød AM 13.43
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Freja Gramsbergen Neldeborg
Freja Gramsbergen Neldeborg ('17)
Allerød AM 2.15
  
 PB
 
1.91 PB2.04 PB2.15 PB     
2
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC1.89
  
 
 
1.851.891.66     
3
Frida Marie Schjønnemann Erck
Frida Marie Schjønnemann Erck ('18)
BAC1.79
  
 PB
 
1.79 PB1.651.47     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.522.252.36    
2
Freja Gramsbergen Neldeborg
Freja Gramsbergen Neldeborg ('17)
Allerød AM 1.99
  
 PB
 
  X1.74 PB1.81 PB1.99 PB    
3
Frida Marie Schjønnemann Erck
Frida Marie Schjønnemann Erck ('18)
BAC1.86
  
 PB
 
1.79 PB1.781.86 PB1.77    
M70 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC2.00
  
 SB
 
2.00
XXO
2.10
XXX
      
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF8.70
  
 PB
 
  X7.947.908.24 PB8.70 PB8.46  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb