Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Atleticumspelen 10‐11.2.2024 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde
Inde
Finale A
10.2.
10.2.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE6.93
  
 PB
2
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE6.98
  
 PB
3
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.01
  
 
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.01
  
 
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.13
  
 PB
6Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)DEN7.17
  
 =PB
Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN DNS
  
 
Andreas TissierAndreas Tissier ('04)DEN DNS
  
 
Finale B
10.2.
10.2.
1
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.15
  
 SB
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)DEN7.15
  
 PB
3Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN7.22
  
 PB
4Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.24
  
 
5
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.32
  
 
6
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE7.34
  
 
7
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE7.45
  
 
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE DNS
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)DEN6.98
q
  
 PB
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)DEN7.09
q
  
 
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN7.19
q
  
 PB
4Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)DEN7.32
q
  
 
5Christoph HansenChristoph Hansen ('92)GER7.39
  
 
6
Staffan Palmqvist
Staffan Palmqvist ('87)
SWE7.47
  
 PB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.08
q
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.18
q
  
 =PB
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.28
q
  
 
4
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE7.36
q
  
 
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.39
  
 
6Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)DEN7.40
  
 PB
7Nicklas StruveNicklas Struve ('01)DEN7.77
  
 PB
Indledende 3
10.2.
10.2.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE6.94
q
  
 PB
2Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)DEN7.17
q
  
 PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.26
q
  
 
4
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE7.36
q
  
 
5
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE7.44
  
 
6
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE7.58
  
 =PB
7Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)DEN7.65
  
 SB
Indledende 4
10.2.
10.2.
1
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE7.09
q
  
 SB
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.19
q
  
 SB
3Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN7.23
q
  
 PB
4
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE7.31
q
  
 PB
5Christian Madsen BordignonChristian Madsen Bordignon ('05)DEN7.65
  
 
6
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE7.71
  
 PB
7Tom BayerTom Bayer ('01)GER7.83
  
 PB
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
11.2.
11.2.
1
Gustav Gahne
Gustav Gahne ('01)
SWE22.10
  
 
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN22.53
  
 
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN22.89
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)DEN22.75
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)DEN23.26
  
 PB
3
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE23.70
  
 PB
Finale C
11.2.
11.2.
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)DEN23.56
  
 PB
2
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE23.98
  
 
3
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE24.42
  
 
Finale D
11.2.
11.2.
1
Jesper Dreifaldt
Jesper Dreifaldt ('02)
SWE24.44
  
 PB
2
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE24.68
  
 PB
3
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE24.99
  
 
Finale E
11.2.
11.2.
1
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE23.68
  
 PB
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE DQ
  
 
M 800 m    
Inde
Inde
Finale A
11.2.
11.2.
1
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:55.00
  
 SB
2
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE1:55.40
  
 PB
3
Theo Hellberg
Theo Hellberg ('04)
SWE1:55.41
  
 PB
4Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)DEN1:57.75
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN2:03.30
  
 
Finale B
11.2.
11.2.
1
Noah Lacayo
Noah Lacayo ('99)
SWE2:05.34
  
 PB
2Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)DEN2:06.47
  
 PB
3
Karl Fridolf
Karl Fridolf ('06)
SWE2:08.39
  
 PB
4
Wilhelm Kardemark
Wilhelm Kardemark ('80)
SWE2:13.53
  
 PB
5Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)DEN2:18.69
  
 SB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Simon Persson
Simon Persson ('05)
SWE2:13.73
  
 PB
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)DEN2:15.01
  
 
3
Andreas Strandberg
Andreas Strandberg ('85)
SWE2:25.43
  
 
4Andreas MoorsAndreas Moors ('08)DEN2:28.24
  
 
M 60 m hæk    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE8.07
  
 
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.16
  
 PB
3
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.56
  
 
4
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE9.41
  
 PB
M Højdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Anton Rosslin
Anton Rosslin ('04)
SWE1.91
  
 SB
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
  O
1.94
XXX
  
2
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE1.91
  
 PB
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.88
 XO
1.91
 XO
1.94
XXX
  
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)DEN1.80
  
 =PB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
    
4
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE1.80
  
 
 
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
 XO
1.85
XXX
    
5
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE1.75
  
 SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXX
     
6
Fredrik Walemo
Fredrik Walemo ('07)
SWE1.75
  
 
 
1.60
  O
1.65
XXO
1.70
  O
1.75
XXO
1.80
XXX
   
7
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
M Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN6.97
  
 PB
 
6.87 SB6.56  X3.894.406.97 PB  
2
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE6.67
  
 PB
 
6.16  X6.386.33  –6.67 PB  
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)DEN6.62
  
 
 
6.406.486.416.626.456.35  
4
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE6.61
  
 PB
 
6.39 PB6.61 PB6.39  –  X6.49  
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.57
  
 SB
 
  X6.57 SB  X  X  X  X  
6
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE6.30
  
 PB
 
5.866.166.016.26 PB6.30 PB  X  
7
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE6.24
  
 
 
  X  X5.86  X2.566.24  
8
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE5.69
  
 
 
5.525.695.495.525.525.41  
9
Staffan Palmqvist
Staffan Palmqvist ('87)
SWE5.53
  
 =PB
 
5.185.335.53 =PB     
10
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE5.12
  
 PB
 
4.72 SB5.12 PB2.85     
11
Sebastian Holmberg
Sebastian Holmberg ('87)
SWE4.77
  
 
 
  X4.714.77     
M Trespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE12.90
  
 
 
12.8512.48  X  X12.8612.90  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE17.37
  
 
 
17.3316.0517.1417.3715.8117.15  
2
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE16.50
  
 
 
15.7316.0715.6715.9515.6516.50  
3
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.12
  
 
 
  X  X15.12  X  X  X  
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN13.72
  
 PB
 
13.08  X  X12.7513.72 PB  X  
5
Isak Gunnarsson
Isak Gunnarsson ('04)
SWE9.98
  
 PB
 
8.93 PB9.77 PB9.269.708.909.98 PB  
6
Anders Gunnarsson
Anders Gunnarsson ('68)
SWE9.49
  
 PB
 
9.21 PB9.49 PB9.35  X8.569.43  
K 60 m    
Inde
Inde
Finale A
10.2.
10.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN7.54
  
DUR-15 PB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.58
  
 
3Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)DEN7.86
  
 =PB
4
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.00
  
 
5April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN8.01
  
 
6
Anna Fomina
Anna Fomina ('98)
SWE8.18
  
 
Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06)DEN DNS
  
 
Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)DEN DNS
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN7.61
q
  
DUR-15 SB
2Sarah Engsig-KarupSarah Engsig-Karup ('06)DEN8.04
q
  
 
3Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)DEN8.10
q
  
 SB
4
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.32
  
 
5Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.39
  
 PB
6
Nova Barrett
Nova Barrett ('04)
SWE8.47
  
 SB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN7.64
q
  
 
2April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN8.02
q
  
 
3
Anna Fomina
Anna Fomina ('98)
SWE8.14
q
  
 PB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN8.27
  
 
5
Moa Sjödell
Moa Sjödell ('99)
SWE8.62
  
 SB
6
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE8.71
  
 
Indledende 3
10.2.
10.2.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)DEN7.86
q
  
 PB
2
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.04
q
  
 
3
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.17
  
 =PB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN8.22
  
 
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)DEN8.64
  
 SB
6
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.68
  
 
K 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN24.75
  
DUR-15 PB
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE25.10
  
 
3Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)DEN25.78
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN25.29
  
 PB
2April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN25.74
  
 
3
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE26.78
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.48
  
 SB
2Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01)DEN25.72
  
 PB
3
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE26.08
  
 PB
Finale D
11.2.
11.2.
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN26.47
  
 PB
2
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE26.95
  
 SB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN27.43
  
 PB
Finale E
11.2.
11.2.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN27.69
  
 SB
2
Ella Wolff
Ella Wolff ('05)
SWE27.89
  
 SB
3Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN28.38
  
 SB
Finale F
11.2.
11.2.
1Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)DEN28.30
  
 PB
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)DEN29.38
  
 SB
3Katrine Saaby NielsenKatrine Saaby Nielsen ('98)DEN29.81
  
 PB
Finale G
11.2.
11.2.
1Frida RevallFrida Revall ('06)DEN28.31
  
 PB
2
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE29.06
  
 SB
Finale H
11.2.
11.2.
1
Siri Lindgren
Siri Lindgren ('08)
SWE29.63
  
 PB
2
Kristina Önnerhag
Kristina Önnerhag ('74)
SWE31.43
  
 
K 800 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE2:22.70
  
 SB
2
Ebba Wahlberg
Ebba Wahlberg ('02)
SWE2:23.39
  
 SB
3
Astrid Ahlberg
Astrid Ahlberg ('08)
SWE2:26.53
  
 PB
4Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)DEN2:30.98
  
 PB
5
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE2:32.97
  
 SB
6
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE2:33.56
  
 PB
7
Anneli Lundblom
Anneli Lundblom ('79)
SWE2:49.23
  
 SB
8Rose WolskRose Wolsk ('10)DEN2:50.09
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.28
  
 SB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.50
  
 
3Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.57
  
 
4
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE8.67
  
 
5
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE9.09
  
 
6
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE9.73
  
 
K Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.65
  
 SB
 
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
    
2Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.62
  
 SB
 
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
XXX
    
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN1.56
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXO
1.59
XXX
 
4
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE1.50
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
XXX
    
5
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
5
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE1.45
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXX
      
7Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)DEN1.45
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
   
K Stangspring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.96
  
 SB
 
3.56
  O
3.66
  O
3.76
  O
3.86
XXO
3.96
  O
4.08
XXX
  
2
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.56
  
 SB
 
3.36
  O
3.46
  O
3.56
 XO
3.66
XXX
    
3
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.46
  
 
 
3.06
  O
3.16
  O
3.26
 XO
3.36
 XO
3.46
  O
3.56
XXX
  
4
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.46
  
 PB
 
3.16
  O
3.26
  O
3.36
 XO
3.46
XXO
3.56
XXX
   
5Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.36
  
 SB
 
3.16
  O
3.26
 XO
3.36
  O
3.46
XXX
    
6Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN3.16
  
 PB
 
2.96
 XO
3.06
XXO
3.16
XXO
3.26
XXX
    
7Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN3.06
  
 PB
 
2.96
  O
3.06
  O
3.16
XXX
     
7
Alice Bredström
Alice Bredström ('07)
SWE3.06
  
 SB
 
3.06
  O
3.16
XXX
      
K Længdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN5.76
  
 SB
 
5.63  X  X5.74 SB5.675.76 SB  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.61
  
 SB
 
5.505.415.525.58 SB  X5.61 SB  
3Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN5.59
  
 PB
 
5.59 PB  –  –  –  –  –  
4Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN5.33
  
 SB
 
5.30 SB5.33 SB5.095.245.255.17  
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.33
  
 SB
 
  X5.03  X5.28 SB4.915.33 SB  
6
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE5.31
  
 
 
  X3.74  X5.164.325.31  
7Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)DEN5.26
  
 
 
  X3.943.824.31  X5.26  
8Louise Laage-PetersenLouise Laage-Petersen ('97)DEN4.46
  
 PB
 
4.074.32 PB4.244.46 PB3.984.26  
K Trespring     
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.47
  
 
 
11.3711.26  X11.4711.1411.24  
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN10.81
  
 SB
 
  X10.81 SB  X  X  X10.81 =SB  
3
Lovis Olsson
Lovis Olsson ('07)
SWE9.82
  
 PB
 
9.44 PB  X9.59 PB9.209.82 PB9.49  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Natalie Nilssen Zappalà
Natalie Nilssen Zappalà 
SWE13.29
  
 PB
 
13.26 =PB13.19  X12.8513.29 PB12.84  
2
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE11.04
  
 
 
10.1611.0410.7210.5710.5710.65  
3
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE8.77
  
 SB
 
  X8.77 SB  X8.318.268.72  
4
Isabella Lopez
Isabella Lopez ('05)
SWE6.28
  
 
 
5.786.276.285.846.255.93  
D17 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.14
  
 PB
2
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.30
  
 PB
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN7.32
  
 
4
Eric Bryde
Eric Bryde ('08)
SWE7.51
  
 
5
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE7.54
  
 
6Mathias KentMathias Kent ('08)DEN7.55
  
 PB
7
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE7.57
  
 PB
8
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.61
  
 PB
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.35
q
  
 SB
2
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE7.40
q
  
 
3Mathias KentMathias Kent ('08)DEN7.60
q
  
 PB
4
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE7.67
  
 PB
5
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.03
  
 =SB
6
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE8.06
  
 
Indledende 2
10.2.
10.2.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN7.21
q
  
 
2
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE7.58
q
  
 PB
3
James Mudingay
James Mudingay ('08)
SWE7.71
  
 
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN7.89
  
 PB
5
Alfred Tage
Alfred Tage ('08)
SWE7.93
  
 
6
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE8.61
  
 
Indledende 3
10.2.
10.2.
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN7.35
q
  
 
2
Eric Bryde
Eric Bryde ('08)
SWE7.45
q
  
 =PB
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.63
q
  
 =PB
4Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN7.86
  
 PB
5
Teo Björk
Teo Björk ('08)
SWE7.89
  
 
6
Isak Lindahl
Isak Lindahl ('08)
SWE7.93
  
 PB
D17 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN22.49
  
 PB
2Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN24.17
  
 PB
3
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE26.32
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE24.16
  
 PB
2Mathias KentMathias Kent ('08)DEN25.09
  
 PB
3
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE26.05
  
 PB
D17 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Lucas Linder
Lucas Linder ('08)
SWE4:21.20
  
 PB
2
Elliott Johansson
Elliott Johansson ('08)
SWE4:27.57
  
 PB
3
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE4:28.17
  
 PB
4Nicholas Møllegaard NoachNicholas Møllegaard Noach ('08)DEN4:29.76
  
 PB
Anton Lönn
Anton Lönn ('08)
SWE DNF
  
 
D17 Længdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE6.23
  
 PB
 
6.20 PB5.91  X6.23 PB6.07  X  
2
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE6.00
  
 
 
5.805.53  X  X4.316.00  
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE5.97
  
 PB
 
  X5.75 PB5.86 PB  X5.705.97 PB  
4
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE5.86
  
 PB
 
5.545.76 PB5.86 PB4.263.53  X  
5
Alfred Tage
Alfred Tage ('08)
SWE5.71
  
 =PB
 
5.71 =PB5.705.37  –5.685.70  
6
Isak Lindahl
Isak Lindahl ('08)
SWE5.47
  
 PB
 
5.19 PB5.35 PB5.36 PB  X5.025.47 PB  
7
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE5.23
  
 PB
 
  X4.815.035.19 PB4.955.23 PB  
8Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)DEN5.16
  
 
 
5.155.10  X5.075.045.16  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE14.70
  
 PB
 
14.70 PB  X  X  X13.9011.55  
2
Arman Kosovic
Arman Kosovic ('08)
SWE14.29
  
 PB
 
  X12.8013.63  X  X14.29 PB  
3
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE12.86
  
 
 
12.8612.8511.2611.3312.6312.68  
4
Svante Reidhav
Svante Reidhav ('08)
SWE10.32
  
 PB
 
9.51 PB9.76 PB10.32 PB10.108.877.85  
P17 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE7.82
  
 PB
2
Ebba Albert
Ebba Albert ('07)
SWE8.07
  
 PB
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN8.13
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.15
  
 PB
5Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.15
  
 SB
6Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN8.20
  
 PB
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN8.32
  
 
Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN DNS
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE7.88
q
  
 PB
2
Ebba Albert
Ebba Albert ('07)
SWE8.17
q
  
 SB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN8.28
q
  
 SB
4
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.30
  
 
5Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)DEN8.42
  
 
6
Linnea Stjernfeldt
Linnea Stjernfeldt ('07)
SWE8.68
  
 SB
7Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)DEN8.87
  
 
Indledende 2
10.2.
10.2.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN8.11
q
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN8.24
q
  
 SB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN8.26
q
  
 PB
4Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN8.27
q
  
 =SB
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.30
q
  
 
6Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN8.54
  
 
7
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE8.73
  
 
P17 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN26.43
  
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN26.44
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN26.82
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN27.06
  
 PB
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN27.10
  
 PB
3
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE27.23
  
 PB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Elvira Helgesson
Elvira Helgesson ('08)
SWE26.04
  
 PB
2
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE26.98
  
 PB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)DEN27.55
  
 SB
Finale D
11.2.
11.2.
1
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE26.57
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN27.90
  
 PB
3Ella Marie Højholt JensenElla Marie Højholt Jensen ('10)DEN28.78
  
 PB
Finale E
11.2.
11.2.
1
Linnea Stjernfeldt
Linnea Stjernfeldt ('07)
SWE28.00
  
 PB
2Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)DEN29.53
  
 
3
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE31.46
  
 PB
Finale F
11.2.
11.2.
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)DEN27.47
  
 PB
2Rose WolskRose Wolsk ('10)DEN30.19
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Evelina Lundblad
Evelina Lundblad ('07)
SWE5:03.22
  
 PB
2
Iris Denes
Iris Denes ('08)
SWE5:03.58
  
 PB
3
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE5:42.10
  
 
P17 Længdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE5.71
  
 
 
5.495.71  X  X  X5.41  
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE5.50
  
 
 
5.24  X5.485.504.905.47  
3
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE5.26
  
 
 
5.095.005.255.265.215.12  
4Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)DEN5.14
  
 PB
 
4.634.894.875.14 PB  X  X  
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN5.09
  
 
 
5.025.094.794.944.794.85  
6
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE4.95
  
 
 
4.95  X  X  –  –  –  
7Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)DEN4.94
  
 
 
4.664.93  X  X4.944.83  
8Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)DEN4.64
  
 
 
4.624.624.474.48  X4.64  
9
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE4.23
  
 
 
4.224.224.23     
10
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE4.05
  
 
 
4.053.883.42     
11Karen Kirkeskov SieKaren Kirkeskov Sie ('10)DEN3.80
  
 
 
  X3.593.80     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.77
  
 
 
11.9812.4812.1612.77  X  X  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN11.51
  
 
 
  X  X11.15  X11.5111.26  
3
Nora Alm
Nora Alm ('08)
SWE10.12
  
 PB
 
10.12 PB9.469.489.209.689.79  
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)DEN9.68
  
 
 
7.839.68  X8.419.169.33  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)DEN8.73
  
 
 
7.218.518.738.408.478.18  
D15 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Uroš Branković
Uroš Branković ('09)
SWE7.52
  
 
2
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE7.54
  
 PB
3
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE7.80
  
 
4
Noah Glennstål
Noah Glennstål ('09)
SWE7.92
  
 
5
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE8.04
  
 
6
Emil Blome
Emil Blome ('09)
SWE8.08
  
 
7
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.14
  
 
8
Karl Edström
Karl Edström ('09)
SWE8.60
  
 
D15 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE23.48
  
 PB
2
Uroš Branković
Uroš Branković ('09)
SWE23.62
  
 PB
3
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE25.44
  
 PB
4
Egon Palm
Egon Palm ('09)
SWE25.52
  
 
Finale B
11.2.
11.2.
1
Cesar Berntsson
Cesar Berntsson ('09)
SWE25.09
  
 PB
2
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE25.75
  
 PB
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE26.05
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Eric Andersson
Eric Andersson ('09)
SWE3:00.52
  
 PB
2
Egon Palm
Egon Palm ('09)
SWE3:01.50
  
 PB
3
Isak Kämpe
Isak Kämpe ('09)
SWE3:08.29
  
 PB
4
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE3:11.11
  
 PB
5
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE3:21.46
  
 PB
6
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE3:43.01
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE8.43
  P15 1
 PB
2
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE9.28
  P15 2
 
3
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE9.57
  P15 3
 
4
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE10.44
  P14 1
 
5
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE13.98
  P14 2
 PB
D15 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE1.75
  
 PB
 
1.62
  O
1.65
 XO
1.70
  O
1.73
XXO
1.75
 XO
1.78
XXX
  
2
Svante Lindström
Svante Lindström ('09)
SWE1.62
  
 
 
1.62
 XO
1.65
XXX
      
3
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE1.59
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXO
1.59
XXO
1.62
XXX
 
4
Karl Edström
Karl Edström ('09)
SWE1.47
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE3.20
  
 
 
3.10
  O
3.20
  O
3.33
XXX
     
2
Wilhelm Lindmark
Wilhelm Lindmark ('09)
SWE2.90
  
 =PB
 
2.50
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
XXO
3.00
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE6.50
  
 PB
 
  X  X6.23 PB6.50 PB    
2
Noah Glennstål
Noah Glennstål ('09)
SWE5.20
  
 
 
2.843.222.475.20    
3
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE5.00
  
 
 
4.284.624.585.00    
4
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE4.40
  
 
 
  X4.354.40  X    
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D15 Trespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE10.72
  
 PB
 
10.219.9910.72 PB10.62    
2
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE10.53
  
 PB
 
9.40 PB9.99 PB10.40 PB10.53 PB    
3
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE10.24
  
 
 
9.819.9910.1510.24    
4
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE10.23
  
 PB
 
  X10.23 PB  X  X    
5
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE10.14
  
 
 
10.14  X9.989.90    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Noah Glennstål
Noah Glennstål ('09)
SWE10.66
  
 
 
10.6610.1610.51  X    
2
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE10.22
  
 PB
 
9.9810.22 PB  X9.88    
3
Love Holmgren
Love Holmgren ('09)
SWE10.19
  
 
 
  X  X10.19  X    
4
Fabian Olivestedt
Fabian Olivestedt ('09)
SWE10.08
  
 
 
  X  X  X10.08    
5
Valdemar Lindstrii
Valdemar Lindstrii ('09)
SWE9.68
  
 
 
9.659.689.389.23    
P15 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE8.08
  
 =PB
2
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.18
  
 
3
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.26
  
 
4
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE8.28
  
 
5
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.63
  
 
6
Kathii Bennekov
Kathii Bennekov ('09)
SWE8.73
  
 
7
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE8.86
  
 
8
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE9.12
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE8.21
q
  
 
2
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.28
q
  
 
3
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE8.70
q
  
 PB
4
Kathii Bennekov
Kathii Bennekov ('09)
SWE8.81
q
  
 
5
Maja Runefors
Maja Runefors ('09)
SWE9.20
  
 PB
6
Vilma Andersson
Vilma Andersson ('09)
SWE9.28
  
 SB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE8.08
q
  
 PB
2
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.15
q
  
 PB
3
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.59
q
  
 
4
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE9.02
q
  
 SB
5
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.09
  
 SB
P15 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Clara Hagberg
Clara Hagberg ('09)
SWE26.30
  
 PB
2
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE27.55
  
 PB
3
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE30.30
  
 SB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE28.87
  
 PB
2
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE28.98
  
 PB
3
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE30.36
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Kathii Bennekov
Kathii Bennekov ('09)
SWE29.37
  
 PB
2
Emma Jakobsson
Emma Jakobsson ('09)
SWE29.63
  
 PB
3
Lisa Klinga
Lisa Klinga ('09)
SWE31.25
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE3:38.57
  
 
2
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE3:45.98
  
 SB
3
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE4:01.54
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.39
  
 
2
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE10.03
  
 
3
Molly Kamp
Molly Kamp ('09)
SWE10.61
  
 
4
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE11.44
  
 
5
Maja Runefors
Maja Runefors ('09)
SWE12.00
  
 
P15 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE1.50
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.56
XXX
   
2
Molly Kamp
Molly Kamp ('09)
SWE1.47
  
 
 
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
  
3
Emma Jakobsson
Emma Jakobsson ('09)
SWE1.44
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
  
4
Sally Källén
Sally Källén ('09)
SWE1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
XXX
   
5
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXX
   
P15 Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE2.10
  
 =PB
 
1.60
  O
1.70
 XO
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
XXX
 
2
Molly Kamp
Molly Kamp ('09)
SWE2.00
  
 SB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXX
  
3
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE1.70
  
 
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
XXX
     
P15 Længdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE4.76
  
 
 
4.694.664.754.76    
2
Ida Wikberg
Ida Wikberg ('09)
SWE4.66
  
 
 
4.404.454.414.66    
3
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE4.47
  
 
 
4.374.474.404.36    
4
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE4.44
  
 
 
4.384.284.334.44    
5
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE4.35
  
 
 
4.304.35  X4.03    
6
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE4.27
  
 
 
3.784.024.274.21    
7
Hanna Hjorth
Hanna Hjorth ('09)
SWE4.13
  
 
 
4.044.043.224.13    
8
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE4.05
  
 
 
3.994.054.033.96    
9
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE4.01
  
 SB
 
3.98 SB4.01 SB3.924.01 =SB    
10
Vilma Andersson
Vilma Andersson ('09)
SWE3.97
  
 SB
 
3.583.97 SB3.753.95    
11
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE3.96
  
 
 
2.933.93  X3.96    
P15 Trespring     
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE9.71
  
 
 
9.60  X9.719.62    
2
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE9.55
  
 PB
 
9.55 PB9.319.469.55 =PB    
3
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.15
  
 SB
 
8.578.979.15 SB9.01    
4
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE9.13
  
 SB
 
8.779.04 SB8.829.13 SB    
5
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE9.05
  
 PB
 
9.05 PB8.949.03  X    
6
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE8.98
  
 PB
 
8.98 PB8.408.778.85    
7
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE8.85
  
 SB
 
8.70 SB8.638.84 SB8.85 SB    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE9.74
  
 
 
9.749.499.39  X    
2
Linnea Schell
Linnea Schell ('09)
SWE9.09
  
 PB
 
8.778.578.629.09 PB    
3
Alicia Dahlerus
Alicia Dahlerus ('09)
SWE9.05
  
 PB
 
8.638.929.05 PB8.63    
4
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.90
  
 
 
8.738.908.71  X    
5
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE8.27
  
 
 
6.318.27  X8.16    
6
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE7.96
  
 
 
7.497.41  X7.96    
D14 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Alfred Ohlgren
Alfred Ohlgren ('10)
SWE7.77
  
 
2
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE8.09
  
 PB
3
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.10
  
 PB
4
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE8.22
  
 PB
5
Alvin Brylski
Alvin Brylski ('10)
SWE8.52
  
 PB
6
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE8.55
  
 
7
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.57
  
 
8
Javier Nilsson
Javier Nilsson ('10)
SWE8.64
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Alfred Ohlgren
Alfred Ohlgren ('10)
SWE7.80
q
  
 
2
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE8.26
q
  
 PB
3
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.58
q
  
 
4
Javier Nilsson
Javier Nilsson ('10)
SWE8.63
q
  
 PB
5
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE8.91
  
 PB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE8.10
q
  
 PB
2
Anton Ford
Anton Ford ('10)
SWE8.11
q
  
 PB
3
Gustav Pedersen
Gustav Pedersen ('10)
SWE8.54
q
  
 =PB
4
Alvin Brylski
Alvin Brylski ('10)
SWE8.60
q
  
 PB
D14 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Alfred Ohlgren
Alfred Ohlgren ('10)
SWE25.62
  
 PB
2
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE26.58
  
 PB
3
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE28.00
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Alvin Brylski
Alvin Brylski ('10)
SWE27.67
  
 PB
2
Nils Gebauer Hedén
Nils Gebauer Hedén ('10)
SWE29.28
  
 PB
3
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE30.93
  
 PB
D14 1000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE3:01.46
  
 PB
2
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE3:34.94
  
 PB
3
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3:38.54
  
 PB
D14 Højdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Alvin Brylski
Alvin Brylski ('10)
SWE1.60
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.60
 XO
1.64
XXX
2
Javier Nilsson
Javier Nilsson ('10)
SWE1.50
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
   
3
Harry Stoltz
Harry Stoltz ('10)
SWE1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
       
4
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXO
1.50
 XO
1.53
XXX
5
Nils Gebauer Hedén
Nils Gebauer Hedén ('10)
SWE1.47
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
 
D14 Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE3.10
  
 PB
 
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
XXX
2
Harry Stoltz
Harry Stoltz ('10)
SWE2.80
  
 
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXO
2.90
XXX
  
D14 Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE5.12
  
 
 
5.065.12  X  X    
2
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE5.03
  
 PB
 
4.804.764.745.03 PB    
3
Arvid Bäck
Arvid Bäck ('10)
SWE4.90
  
 PB
 
4.474.604.74 =PB4.90 PB    
4
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE4.78
  
 
 
4.504.674.784.34    
5
Nils Gebauer Hedén
Nils Gebauer Hedén ('10)
SWE3.21
  
 PB
 
3.21 PB  –  –  –    
D14 Trespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE9.66
  
 
 
9.468.899.539.66    
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE11.74
  
 
 
  X  X11.74  X    
2
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE10.82
  
 PB
 
10.56 PB9.8610.82 PB10.45    
3
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE10.42
  
 
 
10.2710.429.329.67    
4
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE8.80
  
 PB
 
7.688.80 PB  X7.69    
P14 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.34
  
 PB
2
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.42
  
 
3
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE8.55
  
 
4
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE8.71
  
 
5
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE8.71
  
 PB
6
Minéa Williams
Minéa Williams ('10)
SWE8.88
  
 
7
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE8.89
  
 
8
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE9.04
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.39
q
  
 PB
2
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE8.70
q
  
 PB
3
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE8.80
q
  
 
4
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE9.16
  
 PB
5
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE9.34
  
 
6
Mille Widmark
Mille Widmark ('10)
SWE9.59
  
 PB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.45
q
  
 
2
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE8.99
q
  
 PB
3
Minéa Williams
Minéa Williams ('10)
SWE9.01
q
  
 
4
Olivia Lidén
Olivia Lidén ('10)
SWE9.70
  
 
5
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE10.06
  
 
Indledende 3
10.2.
10.2.
1
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE8.53
q
  
 
2
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE8.72
q
  
 PB
3
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE9.03
  
 PB
4
Elly Fridh
Elly Fridh ('10)
SWE9.17
  
 PB
5
Sara Broberg
Sara Broberg ('10)
SWE9.25
  
 PB
6
Siri Jansson
Siri Jansson ('10)
SWE9.56
  
 PB
P14 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE27.53
  
 PB
2
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE27.59
  
 PB
3
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE28.04
  
 PB
4
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE28.71
  
 
Finale B
11.2.
11.2.
1
Ella Thümmel
Ella Thümmel ('10)
SWE28.21
  
 SB
2
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE28.63
  
 PB
3
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE28.83
  
 PB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE29.42
  
 PB
2
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE29.75
  
 PB
3
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE29.87
  
 PB
4
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE30.80
  
 PB
Finale D
11.2.
11.2.
1
Carla Biss
Carla Biss ('10)
SWE30.20
  
 PB
2
Minéa Williams
Minéa Williams ('10)
SWE30.85
  
 PB
3
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE31.19
  
 PB
4
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE31.25
  
 PB
Finale E
11.2.
11.2.
1
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE28.98
  
 PB
2
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE30.07
  
 PB
3
Wilma Fridgren
Wilma Fridgren ('10)
SWE30.93
  
 PB
4
Sara Broberg
Sara Broberg ('10)
SWE31.02
  
 PB
Finale F
11.2.
11.2.
1
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE29.70
  
 PB
2
Elly Fridh
Elly Fridh ('10)
SWE31.13
  
 PB
3
Hedda Lovén
Hedda Lovén ('10)
SWE32.74
  
 PB
4
Mille Widmark
Mille Widmark ('10)
SWE33.82
  
 PB
P14 1000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE3:11.92
  
 PB
2
Alicia Larsson
Alicia Larsson ('10)
SWE3:13.68
  
 PB
3
Lovisa Gossner
Lovisa Gossner ('10)
SWE3:31.86
  
 
4
Wilma Fridgren
Wilma Fridgren ('10)
SWE3:35.85
  
 PB
5
Sara Broberg
Sara Broberg ('10)
SWE3:35.97
  
 PB
6
Carla Biss
Carla Biss ('10)
SWE3:46.83
  
 PB
7
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE3:54.25
  
 
8
Leah Bonde
Leah Bonde ('10)
SWE3:55.92
  
 
9
Hedda Lovén
Hedda Lovén ('10)
SWE4:25.01
  
 
P14 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Hedda Lovén
Hedda Lovén ('10)
SWE11.13
  
 PB
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE11.56
  
 PB
3
Mille Widmark
Mille Widmark ('10)
SWE12.08
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.41
  O
1.44
 XO
1.50
XXX
  
2
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE1.41
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
 XO
1.44
XXX
  
3
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXX
      
4
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
     
P14 Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE2.20
  
 
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
XXX
   
2
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE2.10
  
 PB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
 XO
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXX
 
3
Hedda Lovén
Hedda Lovén ('10)
SWE2.00
  
 PB
 
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
 XO
2.00
  O
2.10
XXX
 
4
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE1.90
  
 
 
1.60
 XO
1.70
XXO
1.80
 XO
1.90
  O
2.00
XXX
   
P14 Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE4.89
  
 PB
 
4.624.504.89 PB4.65    
2
Viktoria Zygmunt
Viktoria Zygmunt ('10)
SWE4.58
  
 
 
4.464.284.294.58    
3
Klara Gredegård
Klara Gredegård ('10)
SWE4.49
  
 
 
4.114.074.274.49    
4
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE4.47
  
 PB
 
4.36 PB  X4.344.47 PB    
5
Tove Olsson
Tove Olsson ('10)
SWE4.35
  
 PB
 
4.224.35 PB4.114.01    
6
Ebba Hermansson
Ebba Hermansson ('10)
SWE4.27
  
 PB
 
4.27 PB  X  X4.11    
7
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE4.26
  
 
 
4.00  X4.194.26    
8
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE4.21
  
 
 
4.21  X2.472.40    
9
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE4.18
  
 
 
4.184.023.854.07    
10
Julia Hansson
Julia Hansson ('10)
SWE4.14
  
 PB
 
3.414.08 PB4.14 PB4.09    
11
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE3.97
  
 
 
3.97  X  X3.24    
12
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE3.94
  
 PB
 
  X3.61  X3.94 PB    
13
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE3.88
  
 
 
1.57  X3.883.87    
14
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE3.77
  
 
 
3.683.643.683.77    
15
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE3.74
  
 
 
3.713.553.743.52    
16
Hedda Lovén
Hedda Lovén ('10)
SWE3.58
  
 
 
3.473.553.523.58    
17
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE3.41
  
 
 
2.852.603.413.38    
18
Siri Jansson
Siri Jansson ('10)
SWE2.89
  
 
 
2.892.292.652.43    
P14 Trespring     
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE9.41
  
 
 
9.309.419.228.32    
2
Bonni-Marilou Bergquist
Bonni-Marilou Bergquist ('10)
SWE9.26
  
 PB
 
8.829.16 PB9.26 PB9.24    
3
Hedda Lovén
Hedda Lovén ('10)
SWE8.48
  
 PB
 
8.43 PB8.178.48 PB  X    
4
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE8.03
  
 
 
7.637.758.03  X    
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.96
  
 
 
  X  X12.5012.96    
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE9.74
  
 PB
 
9.159.69 PB9.74 PB8.83    
3
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.57
  
 
 
8.248.238.578.41    
4
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE7.87
  
 PB
 
7.457.637.87 PB7.58    
5
Laura Engmark
Laura Engmark ('10)
SWE7.56
  
 
 
7.077.327.447.56    
6
Gabriella Dunemark
Gabriella Dunemark ('10)
SWE7.45
  
 PB
 
5.97  X  X7.45 PB    
7
Adrianna Kowalska
Adrianna Kowalska ('10)
SWE6.58
  
 
 
6.576.586.105.95    
8
Minéa Williams
Minéa Williams ('10)
SWE6.38
  
 PB
 
  X  X6.38 PB6.15    
D13 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.42
  
 
2
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE8.67
  
 PB
3
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE8.90
  
 
4
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE8.92
  
 
5
Vincent Hellgren
Vincent Hellgren ('11)
SWE8.96
  
 
6
Pax Landor
Pax Landor ('11)
SWE9.17
  
 PB
7
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE9.34
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE8.72
q
  
 PB
2
Viggo Lundgren
Viggo Lundgren ('11)
SWE8.80
q
  
 
3
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE9.01
q
  
 
4
Pax Landor
Pax Landor ('11)
SWE9.35
q
  
 SB
5
Oliver Lövgren
Oliver Lövgren ('11)
SWE9.81
  
 PB
6
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE9.98
  
 PB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.46
q
  
 
2
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE8.86
q
  
 
3
Vincent Hellgren
Vincent Hellgren ('11)
SWE8.91
q
  
 
4
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE9.27
q
  
 PB
5
Jakob Bengtsson
Jakob Bengtsson ('11)
SWE9.60
  
 =PB
6
Carl Johansson
Carl Johansson ('11)
SWE9.92
  
 PB
D13 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE27.06
  
 PB
2
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE29.47
  
 
3
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE30.34
  
 PB
4
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE30.97
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE29.23
  
 PB
2
Jakob Bengtsson
Jakob Bengtsson ('11)
SWE30.92
  
 PB
3
Jacob Schell
Jacob Schell ('11)
SWE31.78
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE30.23
  
 PB
2
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE30.40
  
 PB
3
Love Wemmert
Love Wemmert ('11)
SWE32.85
  
 PB
D13 800 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Carl Fredrik Aplander Rosencrantz
Carl Fredrik Aplander Rosencrantz ('11)
SWE2:45.37
  
 
2
Frode Gustafsson
Frode Gustafsson ('11)
SWE2:52.46
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE11.17
  
 PB
2
Kevin Gramming
Kevin Gramming ('11)
SWE11.35
  
 PB
3
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE11.42
  
 PB
4
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE12.06
  
 PB
5
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE12.40
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Viggo Lundgren
Viggo Lundgren ('11)
SWE1.54
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.54
 XO
1.56
XXX
       
2
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE1.39
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXO
1.36
  O
1.39
  O
1.42
XXX
 
3
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE1.33
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXO
1.36
XXX
   
4
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXX
     
5
Oliver Lövgren
Oliver Lövgren ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
     
D13 Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Helmer Stoltz
Helmer Stoltz ('11)
SWE2.50
  
 PB
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
  O
2.30
  O
2.40
 XO
2.50
 XO
2.60
XXX
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Viggo Lundgren
Viggo Lundgren ('11)
SWE4.83
  
 
 
4.834.744.614.63    
2
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE4.66
  
 PB
 
4.344.514.66 PB4.54    
3
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE4.57
  
 
 
4.214.244.57  –    
4
Olle Lindström
Olle Lindström ('11)
SWE4.41
  
 PB
 
4.384.364.40 PB4.41 PB    
5
Jacob Schell
Jacob Schell ('11)
SWE4.38
  
 PB
 
4.37 PB4.38 PB4.294.30    
6
Eddie Ekström
Eddie Ekström ('11)
SWE4.25
  
 
 
3.534.024.253.96    
7
Pax Landor
Pax Landor ('11)
SWE4.22
  
 PB
 
  X  X  X4.22 PB    
8
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE4.21
  
 
 
4.204.214.214.06    
9
Jakob Bengtsson
Jakob Bengtsson ('11)
SWE4.10
  
 PB
 
3.643.884.10 PB4.07    
10
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE4.04
  
 
 
4.023.563.604.04    
11
Benjamin Nilsson
Benjamin Nilsson ('11)
SWE3.83
  
 
 
3.833.133.743.71    
D13 Trespring 1 m zone    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE10.34
  
 
 
10.119.9810.2110.34    
2
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE9.93
  
 PB
 
9.249.019.93 PB9.59    
3
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE9.88
  
 PB
 
9.46 PB8.649.57 PB9.88 PB    
4
Jacob Schell
Jacob Schell ('11)
SWE9.35
  
 
 
9.289.359.249.17    
5
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE8.53
  
 PB
 
8.52 PB8.358.468.53 PB    
6
Frode Gustafsson
Frode Gustafsson ('11)
SWE7.73
  
 PB
 
6.75 PB7.73 PB  –  –    
7
Carl Johansson
Carl Johansson ('11)
SWE7.37
  
 PB
 
7.27 PB7.227.267.37 PB    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Melker Madsen
Melker Madsen ('11)
SWE8.39
  
 
 
7.967.998.118.39    
2
Oskar Carlström
Oskar Carlström ('11)
SWE7.92
  
 
 
7.547.207.927.80    
3
Jacob Schell
Jacob Schell ('11)
SWE7.72
  
 
 
7.367.547.667.72    
4
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE7.53
  
 
 
6.57  X6.987.53    
5
Theo Ek
Theo Ek ('11)
SWE7.17
  
 
 
7.176.876.626.54    
6
Pax Landor
Pax Landor ('11)
SWE7.03
  
 PB
 
6.63 PB7.00 PB6.837.03 PB    
7
Vilmer Ohlin
Vilmer Ohlin ('11)
SWE6.49
  
 
 
6.276.436.496.40    
8
Sigge Jarl
Sigge Jarl ('11)
SWE5.94
  
 
 
  X5.585.855.94    
P13 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE8.67
  
 =PB
2
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE8.71
  
 PB
3
Majali MacDonald Sterner
Majali MacDonald Sterner ('11)
SWE8.75
  
 =PB
4
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE8.91
  
 
5
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE8.98
  
 
6
Lärke Lantz Lund
Lärke Lantz Lund ('11)
SWE9.06
  
 
7
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE9.18
  
 
8
Ella Malmberg
Ella Malmberg ('11)
SWE9.34
  
 PB
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Majali MacDonald Sterner
Majali MacDonald Sterner ('11)
SWE8.75
q
  
 PB
2
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE8.80
q
  
 
3
Lärke Lantz Lund
Lärke Lantz Lund ('11)
SWE8.96
q
  
 PB
4
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE9.09
q
  
 
5
Ella Malmberg
Ella Malmberg ('11)
SWE9.41
q
  
 PB
6
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE9.74
  
 PB
7
Eva Kalm
Eva Kalm ('11)
SWE10.25
  
 PB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE8.67
q
  
 PB
2
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE8.83
q
  
 PB
3
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE8.88
q
  
 PB
4
Freja Rosberg
Freja Rosberg ('11)
SWE9.50
  
 PB
5
Aicha Salem
Aicha Salem ('11)
SWE9.62
  
 PB
6
Silina Alabdullah
Silina Alabdullah ('11)
SWE10.18
  
 PB
7
Kerstin Wihlborg
Kerstin Wihlborg ('11)
SWE10.40
  
 PB
P13 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE29.45
  
 PB
2
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE29.46
  
 PB
3
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE29.78
  
 PB
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE DQ
  
 
Finale B
11.2.
11.2.
1
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE29.91
  
 PB
2
Felicia Thedius
Felicia Thedius ('11)
SWE30.93
  
 
3
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE31.04
  
 PB
4
Ellie Greydanus
Ellie Greydanus ('11)
SWE31.17
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Juni Jeppsson
Juni Jeppsson ('11)
SWE30.71
  
 PB
2
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE30.74
  
 PB
3
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE30.74
  
 PB
4
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE32.80
  
 
Finale D
11.2.
11.2.
1
Minna Morgin
Minna Morgin ('11)
SWE30.46
  
 PB
2
Lycka Söderström
Lycka Söderström ('11)
SWE32.43
  
 PB
3
Molly Söderling
Molly Söderling ('11)
SWE32.61
  
 PB
4
Magda Bengtsson ElMohamed
Magda Bengtsson ElMohamed ('11)
SWE32.88
  
 PB
Finale E
11.2.
11.2.
1
Lärke Lantz Lund
Lärke Lantz Lund ('11)
SWE30.84
  
 PB
2
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE32.49
  
 PB
3
Stella Johansson
Stella Johansson ('11)
SWE36.13
  
 PB
P13 800 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Filippa Pode Oreby
Filippa Pode Oreby ('11)
SWE2:44.52
  
 PB
2
Viktoria Heden
Viktoria Heden ('11)
SWE2:52.81
  
 
3
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE2:53.63
  
 
4
Felicia Thedius
Felicia Thedius ('11)
SWE2:59.89
  
 PB
5
Magda Bengtsson ElMohamed
Magda Bengtsson ElMohamed ('11)
SWE3:01.42
  
 PB
Silina Alabdullah
Silina Alabdullah ('11)
SWE DNF
  
 
P13 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE10.07
  
 PB
2
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE10.11
  
 PB
3
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE10.92
  
 PB
4
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE11.34
  
 =PB
5
Magda Bengtsson ElMohamed
Magda Bengtsson ElMohamed ('11)
SWE12.15
  
 PB
6
Virve Sigurdsson
Virve Sigurdsson ('11)
SWE12.31
  
 PB
7
Eva Kalm
Eva Kalm ('11)
SWE13.26
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE1.51
  
 PB
 
1.30
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXX
2
Tove Nilsson
Tove Nilsson ('11)
SWE1.48
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
 XO
1.48
 XO
1.51
XXX
       
3
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE1.39
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
XXX
 
4
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE1.36
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXO
1.36
  O
1.39
XXX
   
5
Minna Morgin
Minna Morgin ('11)
SWE1.36
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
XXX
 
6
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE1.33
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.33
  O
1.36
XXX
   
7
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE1.33
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.33
 XO
1.36
XXX
   
8
Miranda Viltback
Miranda Viltback ('11)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXX
    
9
Malou Jahnsén
Malou Jahnsén ('11)
SWE1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.33
XXX
   
10
Lycka Söderström
Lycka Söderström ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
11
Juni Jeppsson
Juni Jeppsson ('11)
SWE1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
    
12
Molly Söderling
Molly Söderling ('11)
SWE1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
13
Magda Bengtsson ElMohamed
Magda Bengtsson ElMohamed ('11)
SWE1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
14
Tilde Wallin
Tilde Wallin ('11)
SWE1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXX
    
15
Kerstin Wihlborg
Kerstin Wihlborg ('11)
SWE1.05
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
XXX
      
P13 Stangspring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE2.40
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Elma Hellqvist
Elma Hellqvist ('11)
SWE4.77
  
 =PB
 
4.77 =PB4.544.524.69    
2
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE4.42
  
 
 
  X4.214.424.37    
3
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE4.33
  
 PB
 
3.954.20 PB4.134.33 PB    
4
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE4.27
  
 
 
4.154.174.274.27    
5
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE4.27
  
 
 
4.074.274.154.12    
6
Freja Rosberg
Freja Rosberg ('11)
SWE4.18
  
 
 
3.984.184.093.97    
7
Fatou Jammeh
Fatou Jammeh ('11)
SWE4.17
  
 
 
4.173.933.95  X    
8
Juni Jeppsson
Juni Jeppsson ('11)
SWE4.16
  
 PB
 
3.993.984.16 PB4.06    
9
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE4.11
  
 
 
4.094.113.824.02    
10
Tove Nilsson
Tove Nilsson ('11)
SWE4.09
  
 
 
3.753.964.093.89    
11
Isabella Trobäck
Isabella Trobäck ('11)
SWE4.08
  
 
 
4.084.073.823.85    
12
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE4.08
  
 
 
3.773.704.084.04    
13
Ellie Greydanus
Ellie Greydanus ('11)
SWE4.01
  
 =PB
 
4.01 =PB3.663.653.82    
14
Lärke Lantz Lund
Lärke Lantz Lund ('11)
SWE3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.733.73  X    
15
Juni Borgcrantz
Juni Borgcrantz ('11)
SWE3.84
  
 
 
3.823.843.73  X    
16
Magda Bengtsson ElMohamed
Magda Bengtsson ElMohamed ('11)
SWE3.80
  
 PB
 
3.73 =PB3.80 PB3.683.65    
17
Saga Viscomi
Saga Viscomi ('11)
SWE3.80
  
 
 
3.473.723.573.80    
18
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE3.53
  
 
 
3.533.37  –  –    
19
Minna Morgin
Minna Morgin ('11)
SWE3.46
  
 
 
3.223.423.433.46    
20
Virve Sigurdsson
Virve Sigurdsson ('11)
SWE3.42
  
 
 
3.303.193.313.42    
21
Lycka Söderström
Lycka Söderström ('11)
SWE3.37
  
 
 
3.373.333.363.25    
22
Kerstin Wihlborg
Kerstin Wihlborg ('11)
SWE3.24
  
 PB
 
3.19 PB3.24 PB3.012.76    
23
Tilde Wallin
Tilde Wallin ('11)
SWE3.24
  
 PB
 
3.15 PB2.763.24 PB3.16    
24
Olivia Konstandeliasz
Olivia Konstandeliasz ('11)
SWE3.12
  
 PB
 
3.12 PB3.072.863.09    
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Majali MacDonald Sterner
Majali MacDonald Sterner ('11)
SWE10.18
  
 PB
 
9.7310.039.9010.18 PB    
2
Noor af Wetterstedt
Noor af Wetterstedt ('11)
SWE10.07
  
 PB
 
9.86 PB10.02 PB  X10.07 PB    
3
Ellen Palmqvist
Ellen Palmqvist ('11)
SWE9.44
  
 PB
 
  X8.959.44 PB9.32    
4
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE9.32
  
 PB
 
8.86 PB8.86 =PB8.579.32 PB    
5
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE9.23
  
 PB
 
8.978.879.23 PB  –    
6
Freja Rosberg
Freja Rosberg ('11)
SWE9.14
  
 PB
 
  X9.08 PB9.09 PB9.14 PB    
7
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE9.09
  
 PB
 
8.668.959.03 PB9.09 PB    
8
Vera Janderberg
Vera Janderberg ('11)
SWE9.01
  
 PB
 
8.60 PB9.01 PB8.66  X    
9
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE8.93
  
 PB
 
8.86 PB8.93 PB8.89  X    
10
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE8.83
  
 PB
 
8.56 PB8.72 PB8.83 PB8.70    
11
Felicia Thedius
Felicia Thedius ('11)
SWE8.51
  
 PB
 
8.31 PB8.48 PB8.51 PB  –    
12
Ellie Greydanus
Ellie Greydanus ('11)
SWE8.23
  
 PB
 
7.89 PB8.10 PB8.23 PB7.80    
13
Virve Sigurdsson
Virve Sigurdsson ('11)
SWE8.10
  
 PB
 
8.00 PB7.77  X8.10 PB    
14
Amelia Siorholm
Amelia Siorholm ('11)
SWE8.03
  
 PB
 
  X  X8.03 PB  –    
15
Astrid Asplund
Astrid Asplund ('11)
SWE8.00
  
 PB
 
8.00 PB7.977.917.64    
16
Silina Alabdullah
Silina Alabdullah ('11)
SWE7.18
  
 PB
 
7.18 PB6.96  X  X    
17
Magda Bengtsson ElMohamed
Magda Bengtsson ElMohamed ('11)
SWE7.04
  
 PB
 
  X  X  X7.04 PB    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Felicia Thedius
Felicia Thedius ('11)
SWE9.16
  
 
 
8.508.649.169.07    
2
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE9.13
  
 PB
 
9.13 PB  –9.128.77    
3
Freja Fridholm
Freja Fridholm ('11)
SWE8.69
  
 PB
 
7.968.068.69 PB8.68    
4
Isabelle Ronlan
Isabelle Ronlan ('11)
SWE8.19
  
 
 
8.078.078.198.08    
5
Lykke Bruzelius
Lykke Bruzelius ('11)
SWE8.09
  
 PB
 
7.617.788.09 PB7.00    
6
Virve Sigurdsson
Virve Sigurdsson ('11)
SWE8.06
  
 
 
8.067.187.948.03    
7
Aicha Salem
Aicha Salem ('11)
SWE7.56
  
 
 
7.566.736.927.56    
8
Ella Malmberg
Ella Malmberg ('11)
SWE7.03
  
 
 
6.895.837.036.72    
9
Astrid Asplund
Astrid Asplund ('11)
SWE6.69
  
 PB
 
6.086.69 PB6.575.87    
10
Signe Simonsson
Signe Simonsson ('11)
SWE6.08
  
 PB
 
6.08 PB5.125.575.42    
11
Sara Mårtensson
Sara Mårtensson ('11)
SWE5.98
  
 
 
5.495.984.595.58    
D12 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE8.57
  
 PB
2
Elis Bivefors
Elis Bivefors ('12)
SWE8.90
  
 
3
Elis Bylander
Elis Bylander ('12)
SWE9.10
  
 
4
Vilmer Otterdahl Lundqvist
Vilmer Otterdahl Lundqvist ('12)
SWE9.29
  
 
5
Julien Saruk
Julien Saruk ('12)
SWE9.33
  
 PB
6
Sigge Grönquist
Sigge Grönquist ('12)
SWE9.52
  
 
7
Edvard Robertz
Edvard Robertz ('12)
SWE9.55
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE8.61
q
  
 PB
2
Theo Kusljic Radosavljevic
Theo Kusljic Radosavljevic ('12)
SWE9.19
q
  
 SB
3
Vilmer Otterdahl Lundqvist
Vilmer Otterdahl Lundqvist ('12)
SWE9.27
q
  
 PB
4
Julien Saruk
Julien Saruk ('12)
SWE9.38
q
  
 PB
5
Mattis Rhodin
Mattis Rhodin ('12)
SWE9.69
  
 PB
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Elis Bivefors
Elis Bivefors ('12)
SWE8.80
q
  
 PB
2
Elis Bylander
Elis Bylander ('12)
SWE9.14
q
  
 
3
Edvard Robertz
Edvard Robertz ('12)
SWE9.63
q
  
 
4
Sigge Grönquist
Sigge Grönquist ('12)
SWE9.64
q
  
 
5
Oskar Mattisson
Oskar Mattisson ('12)
SWE9.88
  
 PB
D12 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE28.53
  
 PB
2
Elis Bivefors
Elis Bivefors ('12)
SWE29.71
  
 PB
3
Sigge Grönquist
Sigge Grönquist ('12)
SWE32.17
  
 PB
4
Hugo Jedvik
Hugo Jedvik ('12)
SWE32.65
  
 PB
D12 800 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE2:41.77
  
 
2
Carl Hallberg
Carl Hallberg ('12)
SWE2:56.46
  
 PB
3
Hugo Jedvik
Hugo Jedvik ('12)
SWE2:56.92
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Elis Bivefors
Elis Bivefors ('12)
SWE11.10
  
 PB
2
Elis Bylander
Elis Bylander ('12)
SWE11.98
  
 PB
3
Edvard Robertz
Edvard Robertz ('12)
SWE12.66
  
 
D12 Højdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Vilmer Otterdahl Lundqvist
Vilmer Otterdahl Lundqvist ('12)
SWE1.43
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
XXX
      
2
Julien Saruk
Julien Saruk ('12)
SWE1.28
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
 
3
Edvard Robertz
Edvard Robertz ('12)
SWE1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXX
  
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Elis Bivefors
Elis Bivefors ('12)
SWE4.51
  
 =PB
 
4.51 =PB4.394.194.13    
2
Ebbe Rydingsvärd
Ebbe Rydingsvärd ('12)
SWE4.29
  
 PB
 
4.29 PB4.144.134.10    
3
Julien Saruk
Julien Saruk ('12)
SWE4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.99  X3.43    
4
Sigge Grönquist
Sigge Grönquist ('12)
SWE3.98
  
 
 
3.983.82  X3.53    
5
Edvard Robertz
Edvard Robertz ('12)
SWE3.66
  
 
 
3.663.653.473.57    
6
Hugo Jedvik
Hugo Jedvik ('12)
SWE3.64
  
 PB
 
3.64 PB  X3.463.34    
7
Aron Näslund
Aron Näslund ('12)
SWE3.57
  
 PB
 
3.48 PB3.343.57 PB3.39    
D12 Trespring 1 m zone    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Elis Bylander
Elis Bylander ('12)
SWE8.34
  
 PB
 
8.32 PB8.008.068.34 PB    
2
Vilmer Otterdahl Lundqvist
Vilmer Otterdahl Lundqvist ('12)
SWE8.26
  
 PB
 
7.95 PB8.12 PB8.078.26 PB    
3
Oskar Mattisson
Oskar Mattisson ('12)
SWE7.53
  
 PB
 
7.33 PB  X7.50 PB7.53 PB    
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Elis Bivefors
Elis Bivefors ('12)
SWE7.09
  
 PB
 
6.71 PB6.97 PB7.09 PB5.95    
2
Hugo Jedvik
Hugo Jedvik ('12)
SWE4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.834.98 =PB4.95    
3
Edvard Robertz
Edvard Robertz ('12)
SWE4.78
  
 
 
4.544.784.534.65    
P12 60 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE8.88
  
 
2
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE9.01
  
 
3
Ingrid Palmquist
Ingrid Palmquist ('12)
SWE9.04
  
 
4
Olivia Lindstrand
Olivia Lindstrand ('12)
SWE9.05
  
 PB
5
Agnes Armbäck
Agnes Armbäck ('12)
SWE9.23
  
 PB
6
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('12)
SWE9.28
  
 
7
Sigrid Walden
Sigrid Walden ('12)
SWE9.45
  
 
8
Lilo Tuvesson
Lilo Tuvesson ('12)
SWE9.64
  
 
Indledende heats10.2.
Indledende 1
10.2.
10.2.
1
Ingrid Palmquist
Ingrid Palmquist ('12)
SWE9.00
q
  
 PB
2
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('12)
SWE9.13
q
  
 PB
3
Lilo Tuvesson
Lilo Tuvesson ('12)
SWE9.47
q
  
 PB
4
Lisa Piros
Lisa Piros ('12)
SWE9.67
  
 
5
Agnes Mårtensson
Agnes Mårtensson ('12)
SWE9.69
  
 PB
6
Thyra Hammar
Thyra Hammar ('12)
SWE10.22
  
 
Indledende 2
10.2.
10.2.
1
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE9.00
q
  
 
2
Olivia Lindstrand
Olivia Lindstrand ('12)
SWE9.21
q
  
 PB
3
Sigrid Walden
Sigrid Walden ('12)
SWE9.41
q
  
 PB
4
Lily Gruvberger
Lily Gruvberger ('12)
SWE9.58
  
 PB
5
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE9.72
  
 PB
6
Maja Frieberg
Maja Frieberg ('12)
SWE10.22
  
 
Indledende 3
10.2.
10.2.
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE8.78
q
  
 PB
2
Agnes Armbäck
Agnes Armbäck ('12)
SWE9.31
q
  
 PB
3
Moa Wågstam
Moa Wågstam ('12)
SWE9.52
  
 
4
Ida Bryland
Ida Bryland ('12)
SWE9.60
  
 PB
5
Enana Alabdullah
Enana Alabdullah ('12)
SWE9.77
  
 PB
6
Junie Billsten
Junie Billsten ('12)
SWE10.11
  
 
7
Malva Arnback
Malva Arnback ('12)
SWE10.32
  
 PB
P12 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE28.34
  
 PB
2
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('12)
SWE29.87
  
 PB
3
Saga Aurell
Saga Aurell ('12)
SWE30.20
  
 PB
4
Olivia Lindstrand
Olivia Lindstrand ('12)
SWE31.19
  
 PB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Moa Wågstam
Moa Wågstam ('12)
SWE31.49
  
 PB
2
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE32.27
  
 PB
3
Clara-Sophie Hanfler
Clara-Sophie Hanfler ('12)
SWE32.88
  
 PB
4
Ida Bryland
Ida Bryland ('12)
SWE33.19
  
 PB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE31.51
  
 PB
2
Tea Magnusson
Tea Magnusson ('12)
SWE31.75
  
 PB
3
Junie Billsten
Junie Billsten ('12)
SWE32.62
  
 PB
4
Maja Frieberg
Maja Frieberg ('12)
SWE34.49
  
 PB
Finale D
11.2.
11.2.
1
Izabella Andersson
Izabella Andersson ('12)
SWE29.47
  
 PB
2
Helin Yildiz
Helin Yildiz ('12)
SWE32.07
  
 PB
3
Janna Jansen
Janna Jansen ('12)
SWE32.65
  
 PB
4
Olivia Molin Gjorgievski
Olivia Molin Gjorgievski ('12)
SWE33.87
  
 PB
P12 800 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Izabella Andersson
Izabella Andersson ('12)
SWE2:36.58
  
 PB
2
Olivia Lindstrand
Olivia Lindstrand ('12)
SWE2:54.51
  
 PB
3
Tea Magnusson
Tea Magnusson ('12)
SWE2:59.90
  
 PB
4
Maja Frieberg
Maja Frieberg ('12)
SWE3:05.28
  
 PB
5
Malva Arnback
Malva Arnback ('12)
SWE3:15.00
  
 
P12 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE10.18
  
 
2
Izabella Andersson
Izabella Andersson ('12)
SWE10.61
  
 PB
3
Agnes Mårtensson
Agnes Mårtensson ('12)
SWE12.38
  
 PB
4
Malva Arnback
Malva Arnback ('12)
SWE12.45
  
 
5
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE12.57
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Lilja Janus
Lilja Janus ('12)
SWE1.37
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
 
2
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE1.37
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
  
3
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('12)
SWE1.34
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
XXX
  
4
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE1.31
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
  
5
Sigrid Walden
Sigrid Walden ('12)
SWE1.25
  
 SB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.28
XXX
    
6
Lily Gruvberger
Lily Gruvberger ('12)
SWE1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
7
Ingrid Palmquist
Ingrid Palmquist ('12)
SWE1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
  O
1.25
XXX
  
8
Enana Alabdullah
Enana Alabdullah ('12)
SWE1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
9
Ida Bryland
Ida Bryland ('12)
SWE1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
XXX
   
P12 Stangspring    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Line Jorlén
Line Jorlén ('12)
SWE2.40
  
 PB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
 XO
2.40
XXO
2.50
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE4.29
  
 
 
4.174.294.144.17    
2
Olivia Lindstrand
Olivia Lindstrand ('12)
SWE4.16
  
 
 
3.874.124.084.16    
3
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE4.05
  
 
 
3.963.934.053.90    
4
Lilja Janus
Lilja Janus ('12)
SWE4.02
  
 
 
  X2.484.02  X    
5
Agnes Armbäck
Agnes Armbäck ('12)
SWE3.94
  
 
 
3.923.743.883.94    
6
Ida Bryland
Ida Bryland ('12)
SWE3.90
  
 
 
  X3.903.783.72    
7
Junie Billsten
Junie Billsten ('12)
SWE3.76
  
 
 
3.183.603.483.76    
8
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE3.71
  
 
 
3.673.673.573.71    
9
Clara-Sophie Hanfler
Clara-Sophie Hanfler ('12)
SWE3.64
  
 
 
3.643.623.603.58    
10
Moa Wågstam
Moa Wågstam ('12)
SWE3.59
  
 
 
2.603.593.473.52    
11
Helin Yildiz
Helin Yildiz ('12)
SWE3.45
  
 
 
3.313.363.45  X    
12
Thyra Hammar
Thyra Hammar ('12)
SWE3.15
  
 
 
3.152.903.023.00    
13
Janna Jansen
Janna Jansen ('12)
SWE3.14
  
 
 
3.143.103.022.95    
14
Maja Frieberg
Maja Frieberg ('12)
SWE2.99
  
 SB
 
  X2.99 SB  X2.87    
P12 Trespring 1 m zone    
Inde 10.2.

Finale A

Finale
Inde 10.2.
1
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE8.94
  
 PB
 
8.558.198.748.94 PB    
2
Ida Bryland
Ida Bryland ('12)
SWE8.49
  
 PB
 
  X8.49 PB8.437.98    
3
Ingrid Palmquist
Ingrid Palmquist ('12)
SWE8.36
  
 PB
 
7.82 PB8.06 PB8.10 PB8.36 PB    
4
Enana Alabdullah
Enana Alabdullah ('12)
SWE8.32
  
 PB
 
  X7.75 PB7.528.32 PB    
5
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE8.09
  
 PB
 
7.95 PB  X7.848.09 PB    
6
Malva Arnback
Malva Arnback ('12)
SWE8.08
  
 PB
 
7.76 PB8.08 PB7.607.56    
7
Junie Billsten
Junie Billsten ('12)
SWE7.94
  
 PB
 
7.50 PB  X7.73 PB7.94 PB    
8
Maja Frieberg
Maja Frieberg ('12)
SWE7.15
  
 
 
6.736.846.837.15    
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Lilo Tuvesson
Lilo Tuvesson ('12)
SWE9.27
  
 
 
8.528.899.279.09    
2
Moa Thögersen
Moa Thögersen ('12)
SWE7.67
  
 
 
7.14  X7.677.15    
3
Agnes Armbäck
Agnes Armbäck ('12)
SWE7.62
  
 PB
 
7.62 PB7.62 =PB7.587.42    
4
Moa Wågstam
Moa Wågstam ('12)
SWE7.40
  
 PB
 
6.95 PB6.667.40 PB6.50    
5
Ellen Tegård
Ellen Tegård ('12)
SWE7.14
  
 PB
 
6.45 PB  X7.14 PB7.09    
6
Janna Jansen
Janna Jansen ('12)
SWE7.03
  
 PB
 
6.007.03 PB6.546.22    
7
Junie Billsten
Junie Billsten ('12)
SWE6.77
  
 PB
 
6.77 PB6.615.836.31    
8
Ida Olsson
Ida Olsson ('12)
SWE6.56
  
 
 
6.036.566.316.27    
9
Stella Malmqvist
Stella Malmqvist ('12)
SWE6.41
  
 PB
 
6.41 PB5.235.226.33    
M35 1500 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE4:13.15
  
 PB M35 1
2
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE4:19.99
  
 SB M50 1
3
Joakim Smedberg
Joakim Smedberg ('88)
SWE4:38.28
  
 PB M35 2
4
Martin Edvardsson
Martin Edvardsson ('75)
SWE4:38.38
  
 PB M45 1
5
David Waller
David Waller ('79)
SWE4:40.10
  
 PB M45 2
6
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
SWE4:40.65
  
 SB M50 2
7
Terje Augdal
Terje Augdal ('89)
NOR4:51.13
  
 PB M35 4
8
Mikael Stagling
Mikael Stagling ('75)
SWE4:52.14
  
 SB M45 3
9
Mattias Stenström
Mattias Stenström ('88)
SWE4:52.54
  
 PB M35 5
10
Andreas Nilsson
Andreas Nilsson ('73)
SWE4:52.56
  
 PB M50 3
Finale B
11.2.
11.2.
1
Jacob Gumpert
Jacob Gumpert ('86)
SWE4:45.65
  
 PB M35 3
2
Daniel Ohlin
Daniel Ohlin ('73)
SWE5:04.99
  
 PB M50 4
3
Henrik Dahlström
Henrik Dahlström ('80)
SWE5:11.63
  
 PB M40 1
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:13.68
  
  K50 1
5
Sven-Inge Lindeberg
Sven-Inge Lindeberg ('63)
SWE5:13.88
  
 PB M60 1
6
Håkan Ekfors
Håkan Ekfors ('68)
SWE5:17.06
  
 SB M55 1
7
Christian Daanen
Christian Daanen ('59)
SWE5:18.50
  
 SB M65 1
8
Erika Jonasson
Erika Jonasson ('88)
SWE5:18.57
  
  K35 1
9
Betti Lukic
Betti Lukic ('74)
SWE5:18.96
  
  K50 2
10
Fredrik Aplander Rosencrantz
Fredrik Aplander Rosencrantz ('69)
SWE5:22.37
  
 SB M55 3
Finale C
11.2.
11.2.
1
Jörgen Hejde
Jörgen Hejde ('68)
SWE5:20.58
  
 PB M55 2
2
Alf Ek
Alf Ek ('60)
SWE5:30.06
  
 PB M60 2
3
Jan Forsberg
Jan Forsberg ('66)
SWE5:35.42
  
 PB M55 4
4
Stefan Magnusson
Stefan Magnusson ('65)
SWE5:39.12
  
 PB M55 5
5
Anders Östman
Anders Östman ('62)
SWE5:49.41
  
 PB M60 3
6
Jerry Olsson
Jerry Olsson ('57)
SWE5:56.30
  
 SB M65 2
7
Tina Reimer
Tina Reimer ('69)
SWE5:56.59
  
  K55 1
8
Tommy Arnesson
Tommy Arnesson ('53)
SWE6:17.01
  
 SB M70 1
9
Dennis Due
Dennis Due ('73)
SWE7:02.39
  
 SB M50 5
Finale D
11.2.
11.2.
1
Lars Uddbäck
Lars Uddbäck ('56)
SWE6:03.27
  
 SB M65 3
2
Anders Kristensson
Anders Kristensson ('58)
SWE6:03.77
  
 PB M65 4
3
Bengt Håkansson
Bengt Håkansson ('58)
SWE6:21.14
  
 SB M65 5
4
Bo Andersson
Bo Andersson ('52)
SWE6:24.94
  
 SB M70 2
5
Kajsa Hansson
Kajsa Hansson ('56)
SWE6:30.27
  
  K65 1
6
Paul Simonsson
Paul Simonsson ('43)
SWE6:33.57
  
 SB M80 1
7
Nils H Persson
Nils H Persson ('45)
SWE6:33.69
  
 PB M75 1
8
Gunnar Sterner
Gunnar Sterner ('48)
SWE6:45.64
  
 PB M75 2
9
Eva Lönnqvist
Eva Lönnqvist ('56)
SWE7:00.31
  
  K65 2
10
Greger Ahnlund
Greger Ahnlund ('39)
SWE8:01.61
  
 PB M85 1
11
Kristina Ponting
Kristina Ponting ('61)
SWE12:26.98
  
  K60 1
Bo-Göran Malmborg
Bo-Göran Malmborg ('50)
SWE DNF
  
  M70

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb