Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DGI´s Inde Landsmesterskaber 10.2.2024 Inde
Langvang Atletik og Multihal Randers

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.80
  
 =SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta7.05
  
 
3Jason LubagoJason Lubago Aarhus 19007.11
  
 
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.17
  
 
5Gustavs RiekstinsGustavs Riekstins ('02)Vidar Atletik / LAT7.20
  
 =PB
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.24
  
 
7Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA7.75
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.80
Q
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta7.03
q
  
 
3Jason LubagoJason Lubago Aarhus 19007.08
q
  
 PB
4Gustavs RiekstinsGustavs Riekstins ('02)Vidar Atletik / LAT7.20
q
  
 PB
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.21
q
  
 SB
6Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.30
q
  
 
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.91
  
 SB
Indledende 2
1Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA7.76
Q
  
 
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.76
Q
  
 
3David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM7.80
  
 SB
4Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik7.87
  
 SB
5Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad7.93
  
 
6Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik8.28
  
 
7Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF8.29
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale B
1Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA25.05
  
 PB
2Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF26.91
  
 SB
Finale C
1Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 24.30
  
 
2Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad25.64
  
 PB
Finale D
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik25.41
  
 SB
2David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM26.01
  
 SB
3Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik26.80
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 2:08.66
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.60
  
 PB
 
4.20
  O
4.40
  O
4.60
  O
4.70
xxx
    
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.60
  
 =SB
 
4.00
 XO
4.20
XXO
4.40
 XO
4.60
  O
4.80
xxx
   
3Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.80
  
 =SB
 
3.80
 XO
4.20
  s
4.40
xxx
     
4Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.70
  
 =SB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
xxx
   
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.42
  
 SB
 
6.42 SB5.976.026.35    
2Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA5.29
  
 PB
 
5.06 PB5.29 PB5.045.07    
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik10.77
  
 PB
 
10.51 PB10.77 PB10.67  X    
2Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik9.35
  
 SB
 
9.35 SB  X  X  X    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja7.84
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM7.87
  
 PB
3Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM7.95
  
 PB
4Siw RasmussenSiw Rasmussen ('96)Randers Freja7.99
  
 PB
5Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF9.27
  
 SB
6Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM10.62
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM26.10
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja26.38
  
 PB
Finale B
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM26.62
  
 PB
2Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM27.23
  
 PB
3Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF31.78
  
 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.40
  
 =PB
 
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
xxx
  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Aalborg AM10.63
  
 PB
 
10.30 SB10.46 SB9.3010.63 PB    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190010.40
  
 PB
 
9.40 PB9.40 =PB10.40 PB10.25    
2Adele ThomsenAdele Thomsen ('01)Aarhus 19009.88
  
 PB
 
9.88 PB9.128.80  X    
3Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.69
  
 SB
 
8.908.749.33 SB9.69 SB    
4Louise Rosenhøj NielsenLouise Rosenhøj Nielsen ('01)Aarhus 19007.64
  
 PB
 
7.62 PB6.817.64 PB6.58    
5Marie MendgaardMarie Mendgaard ('98)HGF AM7.44
  
 PB
 
7.38 PB7.337.44 PB  X    
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.31
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM7.34
  
 
D19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.53
  
 
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.54
  
 
D19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.68
  
 PB
 
5.635.495.605.68 PB    
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.26
  
 
2Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK778.47
  
 
3Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)SAK77 / LAT8.73
  
 =PB
P19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.12
  
 PB
P19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:24.02
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.91
  
 PB
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.60
  
 
 
3.40
  O
3.60
  O
3.80
xxx
     
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK775.15
  
 PB
 
  X  X  X5.15 PB    
2Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)SAK77 / LAT4.72
  
 PB
 
4.63 PB  X4.72 PB4.67    
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.82
  
 PB
 
10.7110.7711.82 PB10.61    
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.44
  
 
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.50
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.59
  
 
4Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.61
  
 
5Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.76
  
 
6Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja7.83
  
 
7Lucas WisthusLucas Wisthus ('08)Randers Freja7.94
  
 PB
8Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM8.11
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.42
Q
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.51
q
  
 
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.51
q
  
 PB
4Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.57
q
  
 PB
5Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.72
q
  
 PB
6Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja7.81
q
  
 PB
Indledende 2
1Lucas WisthusLucas Wisthus ('08)Randers Freja7.97
Q
  
 PB
1Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM7.97
Q
  
 PB
3Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja8.03
  
 
4Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM8.38
  
 
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM8.72
  
 PB
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM24.19
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8024.49
  
 PB
3Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM25.00
  
 SB
Finale B
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 25.03
  
 PB
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 25.57
  
 PB
3Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja27.45
  
 PB
4Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM27.96
  
 
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:08.38
  
 
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:09.22
  
 PB
3Lukas BredahlLukas Bredahl ('08)Aalborg AM2:09.43
  
 PB
4Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:23.86
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:38.53
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4:40.37
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
     
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.45
  
 =PB
 
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
    
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
Lucas WisthusLucas Wisthus ('08)Randers Freja NH
  
 
 
1.35
XXX
       
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.10
  
 
 
3.80
  O
4.00
  O
4.10
XXO
4.20
xxx
    
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.50
  
 PB
 
3.10
 XO
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
xxx
   
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK805.88
  
 
 
  X  X5.635.88    
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.48
  
 
 
  X  X  X5.48    
3Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.23
  
 
 
5.235.155.165.09    
4Lucas WisthusLucas Wisthus ('08)Randers Freja5.19
  
 PB
 
5.09 PB4.795.19 PB  X    
5Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.85
  
 SB
 
4.45 SB4.85 SB3.87  –    
Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.76
  
 
 
11.7112.7612.2312.58    
2Lucas WisthusLucas Wisthus ('08)Randers Freja8.67
  
 PB
 
8.67 PB  X7.79  X    
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM8.46
  
 PB
 
7.70 PB8.07 PB8.46 PB7.75    
4Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM8.41
  
 PB
 
7.70 PB8.21 PB8.35 PB8.41 PB    
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.81
  
 
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.15
  
 
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.16
  
 
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.27
  
 PB
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.43
  
 
6Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19008.89
  
 
7Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 8.90
  
 
8Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 9.39
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.77
Q
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.09
q
  
 
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.14
q
  
 
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.29
q
  
 PB
Indledende 2
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.38
Q
  
 PB
2Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19008.76
q
  
 PB
3Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 8.80
q
  
 
4Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 9.33
q
  
 
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM25.32
  
 PB
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM27.23
  
 PB
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja28.55
  
 
Finale B
1Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190027.83
  
 PB
2Silje Grønbæk HovgaardSilje Grønbæk Hovgaard ('08)Odense Atletik 29.36
  
 
Finale C
1Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190026.98
  
 PB
2Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik27.55
  
 PB
3Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 30.89
  
 PB
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik2:23.20
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:27.48
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:35.53
  
 
4Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 2:54.36
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik5:17.46
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:25.00
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.24
  
 
2Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19009.58
  
 PB
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.74
  
 SB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.60
  
 PB
 
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
 XO
1.63
XXX
  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
    
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.30
  
 =PB
 
3.00
 XO
3.10
XXO
3.20
  O
3.30
XXO
3.40
xxx
   
2Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK802.30
  
 =PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
XXO
2.20
 XO
2.30
 XO
2.40
XXX
 
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM5.12
  
 PB
 
4.944.295.12 PB  X    
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.76
  
 
 
4.663.73  X4.76    
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM10.23
  
 PB
 
10.06 PB9.859.6510.23 PB    
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja10.16
  
 
 
  X9.8010.169.80    
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM9.30
  
 SB
 
8.70 SB9.30 SB9.189.15    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.69
  
 
 
11.6911.26  X10.95    
2Milla Bjerggaard DamstedMilla Bjerggaard Damsted ('08)Odense Atletik 9.22
  
 
 
9.229.167.477.77    
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM8.92
  
 SB
 
8.43 SB  X8.59 SB8.92 SB    
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.25
  
 
 
7.236.297.257.12    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.65
  
 PB
2Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM7.93
  
 =PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.01
  
 
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.05
  
 PB
5Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM8.12
  
 PB
6Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM8.14
  
 =PB
7Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.41
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM7.74
Q
  
 
2Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM7.95
q
  
 
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.02
q
  
 
4Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM8.14
q
  
 PB
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 8.15
q
  
 PB
6Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM8.46
  
 PB
Indledende 2
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM8.18
Q
  
 PB
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.36
q
  
 PB
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF8.63
  
 
Indledende 3
1Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK808.37
Q
  
 PB
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja8.82
  
 PB
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM8.94
  
 PB
4August JensenAugust Jensen ('10)Kolding KFUM 9.19
  
 PB
5Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja9.27
  
 
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM9.66
  
 PB
7Justin Maddox FrandsenJustin Maddox Frandsen ('10)HGF AM9.96
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.60
  
 PB
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM25.81
  
 PB
3Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM26.20
  
 
Finale B
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 26.85
  
 PB
2Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM27.43
  
 PB
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM28.01
  
 PB
Finale C
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF28.95
  
 PB
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik29.49
  
 PB
Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM DNF
  
 
Finale D
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM27.65
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190029.47
  
 PB
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM33.63
  
 PB
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM2:26.68
  
 PB
2Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:27.56
  
 PB
3Asger MiloAsger Milo ('10)Randers Freja2:46.82
  
 
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 4:41.32
  
 PB
2Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM4:43.92
  
 PB
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 5:12.45
  
 PB
4Holger Fuusgaard-OlesenHolger Fuusgaard-Olesen ('10)Aarhus 19005:26.34
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM10.03
  
 PB
2Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM11.24
  
 PB
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.35
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19001.55
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXX
   
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXX
    
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.45
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
  
4Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF1.30
  
 PB
 
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
     
5Justin Maddox FrandsenJustin Maddox Frandsen ('10)HGF AM1.25
  
 PB
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK803.00
  
 PB
 
2.70
  O
2.90
XXO
3.00
  O
3.10
XXX
    
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM2.00
  
 =PB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXO
2.10
XXX
  
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.22
  
 
 
4.745.204.245.22    
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM5.01
  
 PB
 
  X4.654.92 PB5.01 PB    
3Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.81
  
 
 
4.074.594.814.27    
4Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM4.64
  
 PB
 
4.404.464.55 PB4.64 PB    
5Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM4.54
  
 PB
 
4.40 PB4.194.54 PB4.47    
6Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM4.37
  
 
 
4.184.374.134.16    
7Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.23
  
 
 
4.234.184.04  X    
8Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM3.93
  
 PB
 
  X3.93 PB  X  X    
9Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.89
  
 
 
3.893.723.83  X    
10Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.88
  
 
 
3.863.223.703.88    
11August JensenAugust Jensen ('10)Kolding KFUM 3.83
  
 PB
 
3.83 PB3.423.613.42    
12Asger MiloAsger Milo ('10)Randers Freja3.31
  
 PB
 
3.09 PB2.833.31 PB3.02    
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August JensenAugust Jensen ('10)Kolding KFUM 8.19
  
 PB
 
  X8.19 PB7.417.56    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM10.70
  
 
 
9.119.609.8510.70    
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.16
  
 
 
  X10.169.359.93    
3Tobias Højgaard AndersenTobias Højgaard Andersen ('09)SIK809.42
  
 
 
8.229.428.899.16    
4Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik8.14
  
 
 
7.958.147.877.23    
5Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM7.46
  
 PB
 
7.46 PB6.977.216.51    
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.33
  
 
 
7.336.637.187.28    
7August JensenAugust Jensen ('10)Kolding KFUM 6.64
  
 PB
 
5.86 PB6.64 PB6.065.77    
8Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja6.33
  
 PB
 
6.33 PB5.255.566.23    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM7.94
  
 PB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.08
  
 
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.16
  
 
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.42
  
 
5Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.44
  
 PB
6Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM8.60
  
 
7Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.65
  
 PB
8Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.97
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.02
Q
  
 SB
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.07
q
  
 
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja8.20
q
  
 
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.41
q
  
 
5Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM8.49
q
  
 
6Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.52
q
  
 
7Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.55
  
 
Indledende 2
1Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK778.66
Q
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.72
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM8.75
  
 PB
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.75
  
 
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19008.80
  
 
6Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19008.93
  
 
7Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad9.05
  
 
Indledende 3
1Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 9.01
Q
  
 
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM9.04
  
 PB
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('10)Odense Atletik 9.05
  
 PB
4Merle Borre AndersenMerle Borre Andersen ('09)Skive AM9.10
  
 PB
5Annabell StritzingerAnnabell Stritzinger ('09)Skanderborg Atletik9.17
  
 PB
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.56
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM26.28
  
 
1Merle Borre AndersenMerle Borre Andersen ('09)Skive AM29.86
  
 PB
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja26.29
  
 PB
2Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM32.38
  
 PB
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7728.11
  
 
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 36.48
  
 
Finale B
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7727.40
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 28.46
  
 
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM29.02
  
 PB
4Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM29.05
  
 
Finale C
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM28.51
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM29.62
  
 
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 30.17
  
 
Finale D
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM29.92
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('10)Odense Atletik 30.25
  
 PB
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik30.62
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:37.71
  
 PB
2Eva Balle PoulsenEva Balle Poulsen ('09)HGF AM2:43.41
  
 PB
3Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19002:45.35
  
 PB
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri5:14.97
  
 
2Eva Balle PoulsenEva Balle Poulsen ('09)HGF AM5:44.10
  
 PB
3Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 19005:52.17
  
 
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6:15.33
  
 PB
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 6:48.00
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja10.03
  
 
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM10.16
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 10.42
  
 PB
4Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.13
  
 
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.14
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.53
  
 SB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXX
  
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.53
  
 =PB
 
1.44
  O
1.47
XXO
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
   
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
   
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
5Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXO
1.38
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19002.20
  
 PB
 
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXO
2.30
XXX
      
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK775.08
  
 PB
 
  X4.97 PB4.635.08 PB    
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19005.03
  
 
 
5.035.034.97  X    
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.68
  
 PB
 
4.41  X  X4.68 PB    
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.65
  
 PB
 
4.584.524.65 PB  X    
5Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19004.55
  
 PB
 
4.274.55 PB4.094.50    
6Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM4.53
  
 PB
 
4.51 PB  X  X4.53 PB    
7Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM4.23
  
 PB
 
3.843.604.11 PB4.23 PB    
8Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.22
  
 
 
4.224.18  X4.07    
9Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.00
  
 
 
4.00  X  X3.73    
10Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.84
  
 PB
 
3.72 PB  X3.523.84 PB    
11Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM3.83
  
 PB
 
2.80 PB3.83 PB3.383.46    
12Alberte KristensenAlberte Kristensen ('10)Odense Atletik 3.79
  
 PB
 
3.33 PB2.593.79 PB3.65    
13Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.37
  
 
 
3.373.35  X3.14    
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.42
  
 PB
 
8.93 PB9.42 PB9.389.41    
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.12
  
 PB
 
9.12 PB8.96  X8.07    
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.02
  
 PB
 
8.77 PB9.02 PB8.68  X    
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.64
  
 
 
8.368.648.458.64    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM10.55
  
 
 
  X  X9.7010.55    
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.07
  
 
 
9.269.379.8010.07    
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja9.57
  
 
 
9.579.507.549.56    
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.55
  
 
 
9.498.979.559.24    
5Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik9.17
  
 PB
 
8.57 PB8.509.17 PB8.62    
6Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 9.12
  
 
 
  X8.907.909.12    
7Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Skive AM9.03
  
 PB
 
8.628.278.469.03 PB    
8Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.55
  
 PB
 
8.098.128.048.55 PB    
9Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.46
  
 
 
8.468.397.188.36    
10Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 7.77
  
 
 
7.77  X  X  X    
11Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM7.17
  
 PB
 
7.03 PB6.636.767.17 PB    
12Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.01
  
 PB
 
7.01 PB6.766.226.00    
13Annabell StritzingerAnnabell Stritzinger ('09)Skanderborg Atletik6.49
  
 PB
 
6.49 PB6.22  X5.84    
14Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.17
  
 PB
 
5.17 PB5.124.695.16    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.41
  
 
2Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM8.58
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM8.66
  
 PB
4Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 9.40
  
 PB
5Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19009.50
  
 
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM2:27.28
  
 PB
2Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK772:28.14
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM11.88
  
 
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 12.84
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.35
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
  O
1.38
XXX
   
2Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM1.35
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXX
 
3Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.38
XXX
 
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19001.20
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM2.00
  
 PB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
XXO
2.00
XXO
2.10
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM4.55
  
 PB
 
4.264.41 PB4.55 PB     
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.48
  
 PB
 
3.474.394.48 PB     
3Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja4.35
  
 
 
4.254.354.31     
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19004.15
  
 
 
3.994.064.15     
5Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 4.01
  
 PB
 
4.01 PB4.01 =PB3.86     
6Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19003.75
  
 
 
3.753.723.56     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja9.80
  
 
 
9.299.808.03     
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19008.37
  
 
 
  X8.258.37     
3Magnus GrøndalMagnus Grøndal ('11)SAK777.13
  
 PB
 
6.686.507.13 PB     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.42
  
 
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.77
  
 
3Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik8.94
  
 
4Marie Karen Høyem MandrupMarie Karen Høyem Mandrup ('11)Aarhus 19009.00
  
 PB
5Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.05
  
 
6Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 9.47
  
 
7Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.57
  
 
8Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 9.78
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.32
Q
  
 
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK778.74
q
  
 
3Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik8.88
q
  
 PB
4Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM8.96
q
  
 PB
5Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.31
q
  
 PB
Indledende 2
1Marie Karen Høyem MandrupMarie Karen Høyem Mandrup ('11)Aarhus 19009.17
Q
  
 PB
2Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 9.33
q
  
 PB
3Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 9.79
q
  
 PB
4Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED9.82
  
 
5Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR11.19
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM2:57.16
  
 PB
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 3:22.32
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie Karen Høyem MandrupMarie Karen Høyem Mandrup ('11)Aarhus 190012.33
  
 PB
2Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 190012.55
  
 PB
3Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 12.89
  
 PB
4Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 13.91
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19001.43
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXO
1.40
XXO
1.43
 XO
1.46
XXX
     
2Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM1.31
  
 
 
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
XXX
     
4Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
  O
1.28
XXX
  
5Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
6Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
 XO
1.20
XXX
    
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19002.00
  
 =PB
 
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXO
2.10
XXX
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 1.20
  
 
 
1.10
  O
1.20
  O
      
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.79
  
 
 
4.793.384.54     
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.45
  
 
 
4.244.454.35     
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM4.26
  
 PB
 
4.26 PB4.064.01     
4Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik3.96
  
 PB
 
3.71 PB3.82 PB3.96 PB     
5Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19003.94
  
 
 
  X3.793.94     
6Marie Karen Høyem MandrupMarie Karen Høyem Mandrup ('11)Aarhus 19003.90
  
 PB
 
  X3.90 PB3.87     
7Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja3.87
  
 
 
3.853.843.87     
8Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 3.72
  
 
 
3.533.713.72     
9Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.69
  
 
 
3.693.693.43     
10Olivia BohnOlivia Bohn ('11)Odense Atletik 3.02
  
 
 
  X  X3.02     
11Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 3.00
  
 
 
2.503.002.34     
12Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR2.35
  
 PB
 
2.35 PB2.162.21     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7711.12
  
 
 
10.9011.1210.95     
2Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.50
  
 PB
 
8.849.50 PB9.07     
3Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik8.85
  
 PB
 
8.49 SB8.85 PB8.61     
4Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja8.76
  
 PB
 
8.76 PB8.018.50     
5Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 19008.44
  
 
 
8.446.838.03     
6Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 8.41
  
 PB
 
8.18 PB8.41 PB8.25     
7Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.03
  
 
 
7.438.037.71     
8Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 6.74
  
 
 
6.746.566.63     
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM9.05
  
 PB
2Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.27
  
 
3Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK809.38
  
 PB
4Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 9.76
  
 PB
5Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 9.90
  
 PB
6Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad9.98
  
 
7Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM12.63
  
 
D12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja2:37.25
  
 PB
2Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19002:45.78
  
 PB
3Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad2:49.49
  
 PB
4Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM3:00.42
  
 SB
5Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 3:08.61
  
 PB
Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 1900 DNF
  
 
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja11.42
  
 PB
2Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 190011.50
  
 PB
3Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 190012.90
  
 PB
4Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad13.06
  
 
5Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM13.88
  
 PB
6Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 14.52
  
 PB
7Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 18.38
  
 
Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF DNF
  
 
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.30
  
 
 
1.30
  O
1.41
XXX
      
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
4Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK801.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
5Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXO
1.15
XXX
    
6Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 1.00
  
 =PB
 
1.00
 XO
1.05
XXX
      
D12 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK801.80
  
 PB
 
1.20
  O
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
 XO
1.70
  O
1.80
  O
1.90
XXX
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik4.40
  
 PB
 
4.304.39 PB4.40 PB     
2Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja4.12
  
 
 
3.964.124.03     
3Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19004.02
  
 
 
4.023.583.96     
4Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja3.98
  
 
 
3.90  X3.98     
5Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.863.73     
6Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad3.81
  
 PB
 
3.683.81 PB3.74     
7Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK803.81
  
 PB
 
3.81 PB3.343.31     
8Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad3.55
  
 
 
3.413.483.55     
9Terkel Nautrup ØstergaardTerkel Nautrup Østergaard ('12)Aarhus 19003.43
  
 
 
3.333.283.43     
10Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 3.43
  
 PB
 
3.43 PB3.223.26     
11Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 3.11
  
 
 
3.103.11  X     
12Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.81
  
 PB
 
2.81 PB2.55  X     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Gøgsig OdgaardFrederik Gøgsig Odgaard ('12)Skanderborg Atletik6.64
  
 PB
 
6.39 PB6.64 PB6.26     
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad6.42
  
 
 
6.426.306.17     
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja5.94
  
 PB
 
5.83 PB5.86 PB5.94 PB     
4Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM5.56
  
 PB
 
5.56 PB4.964.80     
5Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK805.37
  
 PB
 
4.985.37 PB5.21     
6Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 5.26
  
 
 
5.07  X5.26     
7Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 5.14
  
 PB
 
5.03 PB5.14 PB4.48     
8Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM4.18
  
 
 
4.013.964.18     
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.79
  
 
2Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja8.92
  
 
3Siri Nordentoft HyldgaardSiri Nordentoft Hyldgaard ('12)Aarhus 19009.10
  
 
4Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.19
  
 
5Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.49
  
 
6Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.64
  
 
7Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.67
  
 
8Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19009.76
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja8.68
Q
  
 PB
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 8.76
q
  
 PB
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.20
q
  
 
4Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19009.42
q
  
 PB
Indledende 2
1Siri Nordentoft HyldgaardSiri Nordentoft Hyldgaard ('12)Aarhus 19009.07
Q
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.49
q
  
 
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.68
q
  
 
4Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19009.71
q
  
 PB
5Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK779.79
  
 PB
P12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja2:58.70
  
 SB
2Siri Nordentoft HyldgaardSiri Nordentoft Hyldgaard ('12)Aarhus 19003:24.14
  
 PB
3Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 3:24.90
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 190012.12
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7712.86
  
 
3Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 190013.02
  
 PB
4Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM13.45
  
 PB
Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM DNF
  
 
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Siri Nordentoft HyldgaardSiri Nordentoft Hyldgaard ('12)Aarhus 19001.40
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
     
2Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19001.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXO
1.34
XXX
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771.31
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.28
XXO
1.31
XXO
1.34
XXX
4Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK771.28
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
XXO
1.31
XXX
 
5Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 1.20
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
6Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM1.15
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
7Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19001.10
  
 =SB
 
1.00
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
P12 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19001.80
  
 
 
1.30
  O
1.40
  O
1.50
  O
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
XXr
 
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK774.39
  
 PB
 
4.344.234.39 PB     
2Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 4.23
  
 
 
4.234.184.10     
3Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19004.09
  
 PB
 
4.09 PB4.084.00     
4Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja4.07
  
 PB
 
4.07 PB3.923.86     
5Filippa BluhmFilippa Bluhm ('12)Aarhus 19004.06
  
 PB
 
4.06 PB4.023.75     
6Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK773.95
  
 PB
 
3.75 PB3.633.95 PB     
7Wilma RosenbergWilma Rosenberg ('12)Aarhus 19003.90
  
 PB
 
3.243.163.90 PB     
8Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.83
  
 PB
 
3.83 PB3.713.55     
9Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja3.44
  
 
 
3.373.343.44     
10Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.38
  
 
 
3.383.363.32     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM8.94
  
 
 
8.258.168.94     
2Emilia HarboEmilia Harbo ('12)Aarhus 19007.55
  
 
 
7.377.277.55     
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM6.81
  
 
 
6.815.786.18     
4Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja6.41
  
 
 
5.886.416.09     
5Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.76
  
 
 
5.195.764.99     
6Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK775.43
  
 
 
5.435.344.90     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK779.31
  
 PB
2
Viktor Fusager
Viktor Fusager ('13)
Aarhus Fremad9.41
  
 PB
3
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 10.14
  
 PB
4
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM10.38
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.41
  
 
6
Jalthe Madsen Thiim
Jalthe Madsen Thiim ('13)
10.91
  
 PB
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:01.88
  
 SB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2:16.23
  
 PB
3
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM2:26.68
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Fusager
Viktor Fusager ('13)
Aarhus Fremad1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.24
XXX
   
2
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
   
4
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM1.00
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.94
  
 PB
 
3.483.203.94 PB     
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.55
  
 PB
 
3.253.55 PB3.10     
3
Carl Pace Bjerregaard
Carl Pace Bjerregaard ('13)
Skanderborg Atletik3.34
  
 PB
 
3.123.34 PB3.01     
4
Gorm Bengtsen
Gorm Bengtsen ('13)
Korsør AM3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.173.23     
5
Jalthe Madsen Thiim
Jalthe Madsen Thiim ('13)
2.92
  
 PB
 
2.92 PB2.772.56     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik8.28
  
 
 
8.278.288.03     
2
Viktor Fusager
Viktor Fusager ('13)
Aarhus Fremad8.21
  
 PB
 
7.52 PB7.098.21 PB     
3
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.01
  
 PB
 
5.957.01 PB6.67     
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM5.60
  
 
 
5.185.385.60     
5
Jalthe Madsen Thiim
Jalthe Madsen Thiim ('13)
5.32
  
 PB
 
5.32 PB4.17  X     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.21
  
 PB
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.35
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.45
  
 
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK779.86
  
 
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.04
  
 
6
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF10.14
  
 PB
7
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM10.15
  
 
8
Juliane Hell
Juliane Hell ('13)
Kolding KFUM 10.31
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19009.27
Q
  
 
2
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.32
q
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.44
q
  
 
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK779.74
q
  
 PB
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.15
q
  
 
6
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF10.16
q
  
 PB
7
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.71
  
 
Indledende 2
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM10.12
Q
  
 PB
2
Juliane Hell
Juliane Hell ('13)
Kolding KFUM 10.25
q
  
 PB
3
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja10.32
  
 =PB
4
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK7710.40
  
 PB
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 10.50
  
 PB
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 10.74
  
 PB
7
Sophie Krupa
Sophie Krupa ('13)
NG&IF 11.54
  
 PB
8
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 13.40
  
 PB
P11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM2:03.64
  
 PB
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2:05.23
  
 PB
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:08.43
  
 PB
4
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM2:12.21
  
 PB
5
Sophie Krupa
Sophie Krupa ('13)
NG&IF 2:24.58
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 1.19
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
XXO
1.16
XXO
1.19
XXO
1.22
XXX
       
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001.16
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
 XO
1.16
 XO
1.19
XXX
  
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF1.16
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.13
 XO
1.16
XXO
1.19
XXX
4
Juliane Hell
Juliane Hell ('13)
Kolding KFUM 1.13
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
XXX
 
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
XXX
    
6
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.13
XXX
  
7
Sophie Krupa
Sophie Krupa ('13)
NG&IF 1.05
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.693.64     
2
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.73
  
 
 
3.583.733.62     
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.55
  
 
 
3.553.32  X     
4
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL3.42
  
 
 
3.313.423.26     
5
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.37
  
 PB
 
3.36 PB3.343.37 PB     
6
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.35
  
 SB
 
3.35 SB3.313.22     
7
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.34
  
 
 
3.343.283.27     
8
Juliane Hell
Juliane Hell ('13)
Kolding KFUM 3.22
  
 PB
 
3.22 PB3.053.11     
9
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.21
  
 
 
3.213.183.11     
10
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.16
  
 PB
 
  X3.00 PB3.16 PB     
11
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK773.04
  
 
 
3.042.932.70     
12
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.94
  
 
 
2.882.612.94     
13
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.68
  
 PB
 
2.68 PB2.66  X     
14
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 2.09
  
 
 
1.822.091.84     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM7.14
  
 PB
 
7.05 PB7.017.14 PB     
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19005.99
  
 
 
5.995.76  X     
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 5.73
  
 PB
 
5.63 PB5.135.73 PB     
4
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja5.54
  
 
 
5.245.075.54     
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 5.33
  
 PB
 
4.95 PB5.33 PB4.30     
6
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.474.32     
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK775.08
  
 PB
 
3.984.81 PB5.08 PB     
8
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK774.86
  
 
 
4.864.604.71     
9
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK774.57
  
 
 
4.374.334.57     
10
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.63
  
 
 
3.283.473.63     
11
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 3.34
  
 PB
 
3.143.193.34 PB     
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande9.28
  
 =PB
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19009.92
  
 PB
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja10.39
  
 PB
4
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja10.54
  
 
5
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande10.55
  
 
6
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU10.59
  
 PB
7
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK7710.68
  
 
8
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja10.84
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande9.28
Q
  
 PB
2
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 190010.12
q
  
 
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja10.62
q
  
 PB
4
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja10.77
q
  
 PB
5
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik10.83
  
 
6
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM10.88
  
 PB
7
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 10.89
  
 PB
Indledende 2
1
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja10.42
Q
  
 PB
2
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande10.46
q
  
 PB
3
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU10.61
q
  
 PB
4
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK7710.62
q
  
 
5
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 10.94
  
 PB
6
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK8011.18
  
 PB
7
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 11.24
  
 PB
D10 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19002:09.68
  
 PB
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande2:21.02
  
 PB
3
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2:21.90
  
 PB
4
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU2:22.00
  
 PB
5
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2:25.84
  
 PB
6
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2:26.27
  
 PB
7
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM2:30.10
  
 PB
8
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande2:36.71
  
 PB
9
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 2:47.23
  
 PB
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.23
XXr
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK771.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
   
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
   
4
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19001.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
   
5
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
    
6
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXO
1.05
XXX
    
7
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXO
1.05
XXX
    
7
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU1.00
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
XXO
1.05
XXX
    
9
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK800.95
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande4.12
  
 PB
 
4.11 PB4.12 PB3.91     
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK773.37
  
 PB
 
3.30 PB3.153.37 PB     
3
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja3.26
  
 PB
 
3.15 PB3.26 PB3.24     
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande3.22
  
 PB
 
3.13 PB3.22 PB3.18     
5
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.20
  
 
 
3.203.173.17     
6
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK803.15
  
 PB
 
3.15 PB3.082.99     
7
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU3.10
  
 PB
 
3.003.10 PB3.06     
8
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM3.08
  
 =PB
 
3.023.08 =PB2.64     
9
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19003.08
  
 
 
3.082.983.01     
10
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja3.02
  
 PB
 
3.00 PB2.963.02 PB     
11
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik3.01
  
 =SB
 
3.01 =SB2.873.01 =SB     
12
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 2.97
  
 PB
 
2.97 PB2.942.94     
13
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.89
  
 PB
 
2.75 PB2.89 PB2.75     
14
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2.76
  
 PB
 
2.76 PB2.672.64     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik6.37
  
 PB
 
5.536.37 PB6.32     
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM6.34
  
 PB
 
6.10 PB6.34 PB6.31     
3
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande6.09
  
 PB
 
5.58 PB5.90 PB6.09 PB     
4
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK805.82
  
 PB
 
5.54 PB5.505.82 PB     
5
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja5.80
  
 PB
 
  X5.33 PB5.80 PB     
6
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande5.60
  
 PB
 
5.55 PB5.375.60 PB     
7
Alexandru Tanasa
Alexandru Tanasa ('14)
Randers Freja / ROU5.33
  
 PB
 
  X4.685.33 PB     
8
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja5.28
  
 PB
 
5.28 PB4.845.05     
9
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK775.26
  
 PB
 
4.614.895.26 PB     
10
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja5.14
  
 PB
 
4.405.14 PB5.08     
11
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 5.12
  
 PB
 
5.12 PB4.904.85     
12
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 4.98
  
 
 
  X4.98  X     
13
Philip Juul Tüxen
Philip Juul Tüxen ('14)
Aarhus 19004.61
  
 
 
3.754.404.61     
P10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM9.29
  
 
2
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 9.31
  
 PB
3
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF10.17
  
 PB
4
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.29
  
 
5
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.36
  
 
6
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 10.37
  
 PB
7
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF10.40
  
 PB
8
Maja Teilmann
Maja Teilmann ('14)
Korsør AM10.75
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 9.34
Q
  
 PB
2
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM9.41
q
  
 
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.11
q
  
 
4
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 10.19
q
  
 PB
5
Maja Teilmann
Maja Teilmann ('14)
Korsør AM10.46
q
  
 PB
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7710.76
  
 
Indledende 2
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF10.22
Q
  
 PB
2
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 10.38
q
  
 PB
3
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF10.50
q
  
 
4
Lærke Bøge Ochwat
Lærke Bøge Ochwat ('14)
Aarhus Fremad11.02
  
 PB
5
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK8011.28
  
 PB
P10 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Teilmann
Maja Teilmann ('14)
Korsør AM2:21.08
  
 PB
2
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF2:22.36
  
 PB
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 2:25.04
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1.16
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.13
 XO
1.16
  O
1.22
XXX
 
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 1.13
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
 XO
1.16
XXX
 
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
  r
   
4
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK771.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
4
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
4
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.83
  
 PB
 
3.83 PB3.693.51     
2
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 3.55
  
 PB
 
3.55 PB3.143.38     
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.48
  
 PB
 
3.323.44 PB3.48 PB     
4
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 3.44
  
 PB
 
3.19 PB3.27 PB3.44 PB     
5
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.44
  
 
 
  X3.44  X     
6
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF3.34
  
 PB
 
3.31 PB3.293.34 PB     
7
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF3.16
  
 PB
 
2.88 PB3.05 PB3.16 PB     
8
Maja Teilmann
Maja Teilmann ('14)
Korsør AM3.15
  
 PB
 
3.15 PB3.033.07     
9
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.91
  
 PB
 
2.91 PB2.602.73     
10
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK802.80
  
 PB
 
2.63 PB2.80 PB  X     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik6.62
  
 
 
  X5.916.62     
2
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 6.49
  
 PB
 
6.05 PB6.41 PB6.49 PB     
3
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF5.25
  
 
 
5.254.994.95     
4
Maja Teilmann
Maja Teilmann ('14)
Korsør AM5.13
  
 PB
 
3.71 PB5.13 PB4.62     
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK774.85
  
 PB
 
4.85 PB4.674.57     
6
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK804.42
  
 PB
 
3.874.42 PB3.38     
7
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 4.39
  
 PB
 
3.60 PB  X4.39 PB     
8
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF4.37
  
 PB
 
4.33 PB4.274.37 PB     
9
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 4.14
  
 PB
 
3.184.14 PB4.03     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb