M 100 m 14.5. Vind: -0.7 Finale A Finale | 14.5. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oliver Anderson Oliver Anderson | USA | 10.91 | PB | |||||||||||
2 | Byron Morris Byron Morris | USA | 11.00 | ||||||||||||
M 200 m 14.5. Vind: -0.7 Finale A Finale | 14.5. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Brian Limage Brian Limage ('02) | 02 | HAI | 22.35 | |||||||||||
M 400 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Sam Baricevic Sam Baricevic | USA | 49.25 | ||||||||||||
5 | Tayler Tayler Phillips Tayler Tayler Phillips | USA | 51.91 | SB | |||||||||||
M 800 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Benjamin Reynolds Benjamin Reynolds ('02) | 02 | GBR | 1:51.08 | |||||||||||
2 | Chris Morzenti Chris Morzenti | USA | 1:51.92 | PB | |||||||||||
3 | George Espino George Espino | USA | 1:51.94 | SB | |||||||||||
4 | Konnor Hathaway Konnor Hathaway | USA | 1:52.74 | ||||||||||||
5 | Trevor Wilber Trevor Wilber | USA | 1:53.75 | PB | |||||||||||
6 | Dillon Rising Dillon Rising | USA | 1:55.49 | SB | |||||||||||
Finale B 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Levi DeBoard Levi DeBoard | USA | 1:55.65 | PB | |||||||||||
M 1500 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Yacine Guermali Yacine Guermali ('99) | 99 | USA | 3:46.32 | |||||||||||
2 | James Mwaura James Mwaura ('98) | 98 | USA | 3:47.22 | PB | ||||||||||
3 | Bradley Peloquin Bradley Peloquin | USA | 3:48.87 | PB | |||||||||||
4 | Hans Roelle Hans Roelle ('92) | 92 | USA | 3:49.82 | SB | ||||||||||
5 | Michael Kolor Michael Kolor ('97) | 97 | USA | 3:52.07 | PB | ||||||||||
6 | Luke Mason Luke Mason | USA | 3:52.94 | PB | |||||||||||
7 | Benedikt Bünz Benedikt Bünz ('92) | 92 | GER | 3:55.66 | |||||||||||
8 | Ben Brown Ben Brown | USA | 3:55.92 | ||||||||||||
9 | Jake Knoblich Jake Knoblich | USA | 3:56.56 | ||||||||||||
10 | Evan Bates Evan Bates | USA | 3:56.84 | ||||||||||||
11 | Terrence Luevano Terrence Luevano | USA | 3:59.44 | ||||||||||||
Finale B 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Benjamin Reynolds Benjamin Reynolds ('02) | 02 | GBR | 3:53.20 | SB | ||||||||||
2 | Jackson Lyne Jackson Lyne | USA | 3:56.30 | ||||||||||||
3 | Cade Byer Cade Byer | USA | 3:59.19 | ||||||||||||
4 | Logan Werner Logan Werner | USA | 3:59.22 | ||||||||||||
M 5000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | James Mwaura James Mwaura ('98) | 98 | USA | 13:57.28 | |||||||||||
2 | Jona Bodirsky Jona Bodirsky ('01) | 01 | GER | 14:12.56 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Stracke Ryan Stracke | USA | 14:15.83 | PB | |||||||||||
4 | George Karamitsos George Karamitsos | USA | 14:17.32 | PB | |||||||||||
5 | Jesse Joseph Jesse Joseph ('95) | 95 | USA | 14:17.81 | SB | ||||||||||
6 | John Kavulich John Kavulich | USA | 14:18.59 | PB | |||||||||||
7 | Peter Weiss Peter Weiss | USA | 14:20.14 | PB | |||||||||||
8 | Roberto Aguilera Jr. Roberto Aguilera Jr. | USA | 14:22.85 | PB | |||||||||||
9 | Dominic Arce Dominic Arce | USA | 14:24.36 | ||||||||||||
10 | Nicola DiMartino Nicola DiMartino | USA | 14:27.34 | PB | |||||||||||
11 | Chris Anderson Chris Anderson | USA | 14:30.94 | SB | |||||||||||
12 | Ryan Schumacher Ryan Schumacher | USA | 14:33.03 | PB | |||||||||||
13 | Jeremiah Mackie Jeremiah Mackie | CAN | 14:34.22 | PB | |||||||||||
14 | Riley Moore Riley Moore | USA | 14:40.64 | ||||||||||||
15 | Aidan Baughan Aidan Baughan | USA | 14:47.17 | ||||||||||||
Evan Bates Evan Bates | USA | DNF | |||||||||||||
Keegan McCormick Keegan McCormick | USA | DNF | |||||||||||||
Luke Mason Luke Mason | USA | DNF | |||||||||||||
George Duggan George Duggan ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||
M 10000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Adam Sjolund Adam Sjolund ('01) | 01 | USA | 30:05.89 | PB | ||||||||||
2 | Bryce Cerkowniak Bryce Cerkowniak ('03) | 03 | USA | 30:08.94 | PB | ||||||||||
3 | Robert Pedersen Robert Pedersen ('99) | 99 | USA | 30:59.08 | |||||||||||
4 | Zachary Grams Zachary Grams | USA | 31:15.57 | PB | |||||||||||
5 | Logan Jones Logan Jones | CAN | 31:26.78 | PB | |||||||||||
6 | Dominic Morganti Dominic Morganti | USA | 31:42.02 | ||||||||||||
Jordan Macintosh Jordan Macintosh ('99) | 99 | CAN | DNF | ||||||||||||
Camden McChesney Camden McChesney | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Jordan Macintosh Jordan Macintosh ('99) | 99 | CAN | 8:44.25 | PB | ||||||||||
2 | Cullen McEachern Cullen McEachern | USA | 8:46.36 | PB | |||||||||||
3 | Ben Hogan Ben Hogan | USA | 8:59.02 | ||||||||||||
4 | Cooper Laird Cooper Laird | USA | 9:05.94 | ||||||||||||
5 | Hezekiah Goodwin Hezekiah Goodwin | USA | 9:22.29 | ||||||||||||
Eliason Kabasenche Eliason Kabasenche | USA | DNF | |||||||||||||
M Stangspring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Levi Gibson Levi Gibson | USA | 4.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corey Solomon Corey Solomon | USA | 4.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tayler Tayler Phillips Tayler Tayler Phillips | USA | 3.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sam Katsuda Sam Katsuda | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Drew Quach Drew Quach | USA | 6.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
6 | Keaton Wood Keaton Wood | USA | 12.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
10 | Keaton Wood Keaton Wood | USA | 33.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
5 | Tayler Tayler Phillips Tayler Tayler Phillips | USA | 43.39 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tanner Brewster Tanner Brewster | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 14.5. Vind: -2.3 Finale A Finale | 14.5. | Vind: -2.3 | |||||||||||||
1 | Emily Rohrer Emily Rohrer | USA | 12.11 | SB | |||||||||||
K 200 m 14.5. Vind: -1.7 Finale A Finale | 14.5. | Vind: -1.7 | |||||||||||||
1 | Bailey Forsyth Bailey Forsyth | USA | 24.53 | SB | |||||||||||
K 400 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Tara Fuiten Tara Fuiten | USA | 58.84 | ||||||||||||
K 800 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | McKenna Ramsay McKenna Ramsay ('98) | 98 | USA | 2:07.29 | PB | ||||||||||
2 | Alyssa Bienfang Alyssa Bienfang | USA | 2:13.89 | PB | |||||||||||
Morgan Greene Morgan Greene | USA | DNF | |||||||||||||
K 1500 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Veerle Bakker Veerle Bakker ('97) | 97 | NED | 4:19.56 | PB | ||||||||||
2 | Shannon Hugard Shannon Hugard ('96) | 96 | USA | 4:21.14 | SB | ||||||||||
3 | Amanda Phillips Amanda Phillips ('86) | 86 | USA | 4:22.57 | PB | ||||||||||
4 | Alicia Anderson Alicia Anderson | USA | 4:22.61 | ||||||||||||
5 | Emma Jenkins Emma Jenkins | USA | 4:30.40 | ||||||||||||
6 | Sadie Tuckwood Sadie Tuckwood | USA | 4:32.02 | PB | |||||||||||
7 | Ellie Erikson Ellie Erikson | USA | 4:32.12 | PB | |||||||||||
8 | Brenna Sclair Brenna Sclair | USA | 4:34.55 | PB | |||||||||||
9 | Brittney Hansen Brittney Hansen | USA | 4:39.23 | ||||||||||||
Caroline Austin Caroline Austin ('91) | 91 | USA | DNF | ||||||||||||
Anna Connor Anna Connor | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||
4 | Anna-Sophie Meusburger Anna-Sophie Meusburger ('02) | 02 | AUT | 4:48.06 | SB | ||||||||||
K 5000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Amanda Phillips Amanda Phillips ('86) | 86 | USA | 16:17.64 | SB | ||||||||||
2 | Dania Holmberg Dania Holmberg ('99) | 99 | USA | 16:42.98 | |||||||||||
3 | Claire Fagan Claire Fagan ('98) | 98 | IRL | 17:05.12 | SB | ||||||||||
4 | Hannah Clarizio Hannah Clarizio | USA | 17:10.60 | PB | |||||||||||
5 | Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01) | 01 | DEN | 17:17.75 | SB | ||||||||||
Laura Pellicoro Laura Pellicoro | 00 | ITA | DNF | ||||||||||||
Emma Jenkins Emma Jenkins | USA | DNF | |||||||||||||
Veerle Bakker Veerle Bakker ('97) | 97 | NED | DNF | ||||||||||||
Caroline Austin Caroline Austin ('91) | 91 | USA | DNF | ||||||||||||
K 10000 m 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Melissa Dock Melissa Dock ('82) | 82 | USA | 35:25.06 | SB | ||||||||||
K 3000 m forh. 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Hanna Hegemann Hanna Hegemann | USA | 10:59.39 | SB | |||||||||||
2 | Abi Swain Abi Swain | USA | 11:37.40 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 14.5. Vind: +1.2 Finale A Finale | 14.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Brecken VandenHoek Brecken VandenHoek | USA | 15.95 | ||||||||||||
K Højdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
2 | Brecken VandenHoek Brecken VandenHoek | USA | 1.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Alison Alison Young Alison Alison Young | USA | 3.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Payton Payton Davidson Payton Payton Davidson | USA | 3.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Lauryn Rawls Lauryn Rawls | USA | 43.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Abbie Jo Carlson Abbie Jo Carlson | USA | 47.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||
1 | Chrissy Strickland Chrissy Strickland | USA | 43.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brecken VandenHoek Brecken VandenHoek | USA | 35.46 | ||||||||||||
|