Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Valga EST: 7.7.2007
Vælg mænd discipliner
400 m
5000 m
Højdespring
Kuglestød 7.26 kg
Spydkast 800 gram
D19 Kuglestød 6.0 kg
D15 400 m
D15 5000 m
D15 Højdespring
D15 Længdespring
D15 Kuglestød 5.0 kg
D15 Spydkast 600 gram
M40 3000 m
M40 Diskoskast 2.0 kg
M40 Spydkast 800 gram
Vælg kvinder discipliner
1500 m
Længdespring
Kuglestød 7.26 kg
Spydkast 800 gram
P17 1500 m
P17 Længdespring
P17 Kuglestød 3.0 kg
P17 Spydkast 500 gram
K40 400 m
K40 Kuglestød 7.26 kg
K40 Spydkast 800 gram
Head to head
×
Seneste resultater
30.4
Rønne
BM 3000m
30.4
Silkeborg
Nålestævne
27.4
Esbjerg
Kastedag
27.4
København
Hammertime
27‐28.4
Tårnby
Tårnby Games
25.4
Glostrup
Tages kastetrekamp
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
23.4
Bagsværd
BAC/HIA hammer og vægt
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Aarhus
En forårsdag 10K
20.4
Aarhus
DM 10km
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde