Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Istanbul TUR: European Champions Club Cup 1.2.2009 Cross


Team points
   
 Mænd 
20Blovstrod Loverne DEN326
19Jyvaskylan Kenttaurheilijat FIN308
18CA Belvaux LUX291
17AK PALE BIH281
15ST Bern SUI273
16LKS Zantyr Sztum POL273
14Leeds City AC GBR256
13Prins Hendrik NED253
12IL Skjalg NOR252
11Koninklijk Olympic Essenbeek-Halle BEL174
10AC Mladost Uzice SRB167
9Clonliffe Harriers A.C. IRL161
8Halle IF SWE143
7AK Kromeriz CZE138
6Ales Cevennes Athletisme FRA91
5GA Fiamme Gialle ITA75
4Grupo Desp Rec Conforlimpia POR65
3Bikila Toledo ESP63
2Kocaeli Buyuksehir Belediye Spor Kulubu TUR62
1Maratona Clube de Portugal POR55
   
 Men U20 
12CS Luxembourg LUX172
11CAP Alcobendas ESP163
10Nucleo de Atletismo de Joane POR139
9St. Malachys A.C. IRL133
8SU Agen Athletisme FRA131
7A.V. Lokeren BEL121
6ASD Marathon Trieste ITA120
5Skive AM DEN105
4Erzurum Turktelekom Spor Kulubu TUR87
2SC Olymp RUS32
3AC Mladost Uzice SRB32
1Fenerbahce Spor Kulubu TUR28
   
 Kvinder 
12AK Doboj BIH217
11Celtic Diekirch LUX205
10Sparta Copenhagen DEN168
9Hasselby SK SWE150
8Nijmegen Atletiek NED143
7Canal Isabel II ESP127
6Lille Metropole Athletisme FRA111
5Daring Club Leuven Atletiek BEL98
4C.S. Esercito ITA60
3SC Moscow RUS47
2Maratona Clube de Portugal POR45
1Uskudar Belediyesi Spor Kulubu TUR13
   
 Women U20 
12Ballerup AK DEN169
11Celtic Diekirch LUX157
10ASPTT Nancy FRA152
9Puerto Alicante OHL ESP110
8G.A.S. Ilissos GRE109
7WLKS Siedlce Iganie Nowe POL108
5Savedalens AIK SWE107
6Atl. Gransasso ITA107
4Tarim Kredi Ulkuspor Kulubu TUR97
3Fenerbahce Spor Kulubu TUR94
2Uniao Desportiva Varzea POR39
1SC Luch Flano RUS14

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint