Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Solihull GBR: 22.6.2002

M 800 m    
1
Mark Rodgers
Mark Rodgers ('76)
NZL1:47.87
  
 SB
2
Ricky Soos
Ricky Soos ('83)
GBR1:48.17
  
 
3
Dominic Hall
Dominic Hall ('71)
GBR1:49.47
  
 SB
4
James Nasrat
James Nasrat ('83)
GBR1:50.45
  
 
5
Gary Vickers
Gary Vickers ('71)
GBR1:50.48
  
 SB
6
Richard Ashe
Richard Ashe ('74)
GBR1:51.47
  
 SB
7
Tom Ranger
Tom Ranger ('77)
GBR1:51.65
  
 PB
2
Terry Feasey
Terry Feasey ('77)
GBR1:50.6h
  
 PB
2
Rob Hooton
Rob Hooton ('73)
GBR1:50.7h
  
 SB
3
Gregg Taylor
Gregg Taylor ('77)
GBR1:51.2h
  
 SB
4
Ric Sumner
Ric Sumner ('80)
GBR1:51.5h
  
 PB
5
Damien Moss
Damien Moss ('82)
GBR1:51.6h
  
 PB
6
Ibrahim Siddiq
Ibrahim Siddiq ('85)
SUD1:51.8h
  
 
M 1500 m    
1
Adam Zawadzki
Adam Zawadzki ('74)
GBR3:46.93
  
 
2
Michael Skinner
Michael Skinner ('79)
GBR3:47.28
  
 PB
3
Chris Bolt
Chris Bolt ('80)
GBR3:47.73
  
 
4
Phil Tedd
Phil Tedd ('76)
GBR3:47.95
  
 
5
Matt Bowser
Matt Bowser ('83)
GBR3:48.22
  
 PB
8
Ed Prickett
Ed Prickett ('83)
GBR3:51.28
  
 
1
Rob Whittle
Rob Whittle ('81)
GBR3:47.96
  
 PB
10
Scott Overall
Scott Overall ('83)
GBR3:52.40
  
 PB
1
Michael Rimmer
Michael Rimmer ('86)
GBR3:54.07
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Julio Rey
Julio Rey ('72)
ESP13:56.36
  
 SB
2
Robert Connolly
Robert Connolly ('81)
IRL14:11.31
  
 PB
3
Gareth Raven
Gareth Raven ('74)
GBR14:15.91
  
 
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Eliud Kirui
Eliud Kirui ('75)
KEN5:41.22
  
 PB
2
Charlie Low
Charlie Low ('74)
GBR5:48.29
  
 PB
3
Arkangelo Roko
Arkangelo Roko ('83)
SUD5:51.39
  
 NR NJRPB
K 800 m    
1
Susan Andrews
Susan Andrews ('71)
AUS2:04.88
  
 
2
Hayley Tullett
Hayley Tullett ('73)
GBR2:06.39
  
 SB
3
Sarah Jamieson
Sarah Jamieson ('75)
AUS2:06.82
  
 
4
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR2:09.13
  
 
1
Hannah England
Hannah England ('87)
GBR2:11.3h
  
 PB
K 1500 m    
1
Sonia O'Sullivan
Sonia O'Sullivan ('69)
IRL4:09.06
  
 SB
2
Maria Lynch
Maria Lynch ('78)
IRL4:13.57
  
 SB
3
Lisa Dobriskey
Lisa Dobriskey ('83)
GBR4:14.58
  
 PB
4
Anna Ndege
Anna Ndege ('82)
TAN4:16.99
  
 SB
5
Niamh Beirne
Niamh Beirne ('74)
IRL4:17.95
  
 SB
6
Ragnhild Kvarberg
Ragnhild Kvarberg ('81)
NOR4:21.81
  
 PB
7
AnnMarie Larkin
AnnMarie Larkin ('80)
IRL4:23.20
  
 SB
1
Lucy Wright
Lucy Wright ('69)
GBR4:24.4h
  
 SB
1
Sonia O'Sullivan
Sonia O'Sullivan ('69)
IRL4:05.94
  
 SB Mixed competition
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Jo Wilkinson
Jo Wilkinson ('73)
GBR15:59.54
  
 PB
2
Hind Roko Musa
Hind Roko Musa ('86)
SUD16:02.7h
  
 PB
3
Vanessa Veiga
Vanessa Veiga ('79)
ESP16:15.03
  
 PB
4
Collette Fagan
Collette Fagan ('82)
GBR16:38.93
  
 SB
5
Jilly Ingman
Jilly Ingman ('78)
GBR16:41.72
  
 
6
Claire Smallwood
Claire Smallwood ('77)
GBR16:49.60
  
 PB
7
Annette Kealy
Annette Kealy ('67)
IRL16:59.24
  
 SB

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord