Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sarajevo BIH: 1st European Team Championships, Third League 20‐21.6.2009

 

Team Results

After 40/40 events
1IsraelISR414
2MoldovaMDA393.5
3DenmarkDEN390
4Bosnia-HerzegovinaBIH358
5IcelandISL327.5
6AzerbaijanAZE327.5
7LuxembourgLUX291.5
8ArmeniaARM253
9GeorgiaGEO227
10MontenegroMNE213
11AndorraAND123.5
12North MacedoniaMKD113
13MaltaMLT74
14San MarinoSMR35.5
15Mixed teamMIX13
16MonacoMON

Team points
   
  
1Israel414
2Moldova393.5
3Denmark390
4Bosnia and Herzegovina355
5Azerbaijan327.5
6Iceland327
7Luxembourg292.5
8Armenia246
9Georgia227
10Montenegro217
11AASSE125
12Andorra123.5
13FYR Macedonia116

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten