Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Rieti ITA: European Champions Club Cup Juniors, Group B/C 18.9.2010


Team points
   
 Mænd 
1AD Kronos Ljubljana (SLO)139
2Skive AM (DEN)120
3SG Stavbar Nitra (SVK)115
4AK Zenica (BIH)109
5L.A.S.- B.S.C. Old Boys Basel (SUI)105
6Juventude Vidigalense (POR)104.5
7Nike Klaipeda (LTU)104
8Annecy Haute Savoei Athlétisme (FRA)80
9Hellas Utrecht (NED)75.5
10Tampereen Pyrintö (FIN)71
   
 Kvinder 
1LG Erdgas Oberthurgau (SUI)158
2Atletica Studentesca Ca.Ri.Ri (ITA)150.5
3Rotterdam Atletiek (NED)148.5
4AK Spartak Dubnica (SVK)143.5
5Nike Klaipeda (LTU)136
6AK Sloboda Tehnograd (BIH)132
7SC Nõmme (EST)130.5
8AD Kronos Ljubljana (SLO)127
9Entente Sud Lyonnais (FRA)94.5
10Tampereen Pyrintö (FIN)92
11Kilkenny City Harriers (IRL)91
12Skive AM (DEN)71.5

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m