Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Beograd SRB: 20th SPAR European Cross Country Championships 8.12.2013 Cross



Medal table



Placing table

 
Team results
Men, Senior
1SpainESP31
2BelgiumBEL48
3Great Britain & NIGBR59
4FranceFRA65
5GermanyGER68
6IrelandIRL88
7TurkeyTUR139
8ItalyITA147
9PortugalPOR201
10AustriaAUT224
11SerbiaSRB271
 
Women, Senior
1Great Britain & NIGBR35
2FranceFRA54
3SpainESP61
4ItalyITA95
5PortugalPOR107
6IrelandIRL112
7TurkeyTUR179
8Czech RepublicCZE193
9DenmarkDEN215
10RomaniaROU227
 
Men, U23
1Great Britain & NIGBR40
2UkraineUKR72
3FranceFRA78
4IrelandIRL120
5RussiaRUS139
6NorwayNOR142
7GermanyGER148
8SpainESP166
9ItalyITA180
10PortugalPOR185
11TurkeyTUR191
12EstoniaEST222
 
Women, U23
1Great Britain & NIGBR19
2RussiaRUS54
3NetherlandsNED70
4TurkeyTUR74
5GermanyGER87
6PolandPOL115
7FranceFRA116
8ItalyITA156
9PortugalPOR206
 
Men, Junior
1FranceFRA48
2RussiaRUS51
3ItalyITA55
4Great Britain & NIGBR67
5TurkeyTUR114
6SpainESP145
7NetherlandsNED151
8GermanyGER153
9IrelandIRL157
10UkraineUKR200
11SwitzerlandSUI235
12CroatiaCRO236
13Czech RepublicCZE244
14DenmarkDEN248
15HungaryHUN257
16PortugalPOR284
17SwedenSWE290
18RomaniaROU316
19SerbiaSRB333
20SloveniaSLO425
21Bosnia-HerzegovinaBIH429
 
Women, Junior
1Great Britain & NIGBR24
2SwedenSWE75
3GermanyGER95
4ItalyITA122
5PolandPOL135
6TurkeyTUR139
7RussiaRUS142
8NorwayNOR156
9FranceFRA169
10UkraineUKR176
11BulgariaBUL202
12FinlandFIN208
13IrelandIRL242
14SpainESP255
15RomaniaROU289
16SwitzerlandSUI304
17SerbiaSRB333

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint