Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gent BEL: Record Bank Flanders Indoor 7.2.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure ('84)
NOR6.62
  
 
2
Wouter Brus
Wouter Brus ('91)
NED6.78
  
 PB
3
Ifrish Alberg
Ifrish Alberg ('88)
SUR6.79
  
 
4
Andre Trouw
Andre Trouw ('93)
RSA6.92
  
 SB
5
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL6.93
  
 
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI DQ
  
 
M 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karol Zalewski
Karol Zalewski ('93)
POL32.93
  
 SB
2
David Pecceu
David Pecceu ('88)
BEL34.40
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Matteo Galvan
Matteo Galvan ('88)
ITA47.38
  
 SB
2
Samuel García
Samuel García ('91)
ESP47.56
  
 
3
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL47.64
  
 PB
4
Will Oyowe
Will Oyowe ('87)
BEL50.06
  
 SB
Finale B
1
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED47.62
  
 PB
2
Pétros Kiriakídis
Pétros Kiriakídis ('89)
GRE48.32
  
 
3
Tim Rummens
Tim Rummens ('87)
BEL48.89
  
 PB
4
Jesper Arts
Jesper Arts ('92)
NED48.97
  
 
M 500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kevin Borlée
Kevin Borlée ('88)
BEL1:01.06
  
 PB
2
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL1:01.28
  
 PB
3
Arnaud Froidmont
Arnaud Froidmont ('89)
BEL1:04.64
  
 PB
4
Samuel Heymans
Samuel Heymans ('89)
BEL1:06.50
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bryan Cantero
Bryan Cantero ('91)
FRA3:44.35
  
 
2
Emanuel Rolim
Emanuel Rolim ('93)
POR3:44.40
  
 PB
3
Goran Nava
Goran Nava ('81)
SRB3:44.49
  
 SB
4
Andréas Dimitrákis
Andréas Dimitrákis ('90)
GRE3:44.71
  
 SB
5
Krzysztof Żebrowski
Krzysztof Żebrowski ('90)
POL3:45.60
  
 PB
6
Álvaro Rodríguez
Álvaro Rodríguez ('87)
ESP3:45.92
  
 SB
7
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt ('93)
SWE3:46.48
  
 
8
Mark Nouws
Mark Nouws ('90)
NED3:48.71
  
 SB
9
Arturo Casado
Arturo Casado ('83)
ESP3:48.72
  
 SB
10
Eoin Everard
Eoin Everard ('86)
IRL3:49.06
  
 
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA DNF
  
 
Gieljan Baete
Gieljan Baete ('90)
BEL DNF
  pace
 
Finale B
1
Mulugeta Asefa
Mulugeta Asefa ('98)
ETH3:43.41
  
 PB
2
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE3:46.75
  
 SB
3
Danny Mooney
Danny Mooney ('88)
IRL3:46.98
  
 
4
Erwan Benech
Erwan Benech ('93)
FRA3:47.04
  
 PB
5
Joe Warne
Joe Warne ('87)
IRL3:47.22
  
 
6
Robbie Fitzgibbon
Robbie Fitzgibbon ('96)
GBR3:49.42
  
 
7
Nils Pennekamp
Nils Pennekamp ('87)
NED3:49.53
  
 
8
Martin Casse
Martin Casse ('90)
FRA3:49.81
  
 PB
9
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED3:50.26
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Halil Akkaş
Halil Akkaş ('83)
TUR7:49.49
  
 SB
2
Clemens Bleistein
Clemens Bleistein ('90)
GER7:53.61
  
 PB
3
Łukasz Parszczyński
Łukasz Parszczyński ('85)
POL7:56.68
  
 
4
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED8:01.24
  
 PB
5
Márkos Goúrlias
Márkos Goúrlias ('95)
GRE8:08.57
  
 PB
6Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN8:09.13
  
 PB
7
Dennis Licht
Dennis Licht ('84)
NED8:10.65
  
 PB
8
Conor Bradley
Conor Bradley ('87)
IRL8:10.79
  
 SB
9
Simon Denissel
Simon Denissel ('90)
FRA8:12.53
  
 SB
10
Alper Demir
Alper Demir ('90)
TUR8:13.02
  
 PB
Patrick Nasti
Patrick Nasti ('89)
ITA DNF
  
 
Kim Ruell
Kim Ruell ('87)
BEL DNF
  pace
 
Abdelhadi Labali
Abdelhadi Labali ('93)
MAR7:52.54 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
Abdelhadi Labali
Abdelhadi Labali ('93)
MAR7:52.54 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL7.73
  
 PB
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.83
  
 PB
3
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL7.84
  
 SB
4
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL8.00
  
 
5
Stefan Nieuwland
Stefan Nieuwland ('88)
NED8.09
  
 SB
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL DQ
  
 
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt ('85)
BEL DNS
  
 
João Almeida
João Almeida ('88)
POR DNS
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt ('85)
BEL7.85
  
 SB
2
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL7.87
  
 PB
3
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL7.88
  
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.88
  
 PB
5
Stefan Nieuwland
Stefan Nieuwland ('88)
NED8.14
  
 =SB
6
Gaël Querin
Gaël Querin ('87)
FRA8.22
  
 SB
7
Luc Beau
Luc Beau ('97)
NED9.17
  
 PB
Indledende 2
1
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL7.75
  
 SB
2
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL7.93
  
 
3
João Almeida
João Almeida ('88)
POR8.00
  
 
4
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL8.14
  
 
5
Wicher Nijkamp
Wicher Nijkamp ('92)
NED8.32
  
 
6
Sander van der Waals
Sander van der Waals ('95)
NED8.82
  
 PB
M 400 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niall Flannery
Niall Flannery ('91)
GBR50.64
  
 PB
2
Michaël Bultheel
Michaël Bultheel ('86)
BEL52.51
  
 PB
3
Richard Yates
Richard Yates ('86)
GBR52.96
  
 SB
4
Adrien Clemenceau
Adrien Clemenceau ('88)
FRA54.08
  
 SB
5
Amadou N'Diaye
Amadou N'Diaye ('92)
SEN55.18
  
 PB
Finale B
1
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL52.81
  
 PB
2
Christian Heimann
Christian Heimann ('91)
GER52.97
  
 PB
Robert Díez
Robert Díez ('88)
ESP DNF
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Didac Salas
Didac Salas ('93)
ESP5.40
  
 =SB
 
5.20
 XO
5.40 =SB
 XO
5.55
XXX
     
2
Cyriel Verberne
Cyriel Verberne ('84)
NED5.10
  
 SB
 
4.80 SB
  O
5.00 SB
 XO
5.10 SB
 XO
5.20
XXX
    
3
Joan Planas
Joan Planas ('81)
ESP5.10
  
 SB
 
4.80
  O
5.00
XXO
5.10 SB
 XO
5.20
XXX
    
4
Timo De Water
Timo De Water ('91)
NED5.10
  
 PB
 
5.00
XXO
5.10 PB
XXO
5.20
XXX
     
5
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.00
  
 
 
4.80
XXO
5.00
  O
5.20
XXX
     
6
Nils Mulder
Nils Mulder ('87)
NED5.00
  
 
 
5.00
 XO
5.10
XXX
      
6
Igor Bychkov
Igor Bychkov ('87)
ESP5.00
  
 
 
5.00
 XO
5.20
XXX
      
8
Alex van Zutphen
Alex van Zutphen ('78)
NED4.80
  
 
 
4.80
  O
5.10
XXX
      
9
Daan Elsen
Daan Elsen ('94)
BEL4.80
  
 PB
 
4.60 PB
 XO
4.80 PB
  O
5.00
XXX
     
10
Jasper De Coninck
Jasper De Coninck ('89)
BEL4.60
  
 PB
 
4.60 PB
  O
4.80
XXX
      
Jonas Demeyer
Jonas Demeyer ('84)
BEL NH
  
 
 
4.60
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eusebio Cáceres
Eusebio Cáceres ('91)
ESP7.97
  
 
 
7.637.97  –  –  –  –  
2
Jeroen Vanmulder
Jeroen Vanmulder ('91)
BEL7.70
  
 SB
 
  X7.70 SB5.95  X  X  X  
3
Mathias Broothaerts
Mathias Broothaerts ('94)
BEL7.66
  
 =PB
 
  X  X7.15 SB7.60 SB  X7.66 =PB  
4
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.47
  
 SB
 
7.43 SB7.47 SB  X  X7.277.14  
5
Romain Lambert
Romain Lambert ('93)
LUX7.46
  
 PB
 
7.285.727.21  X7.43 PB7.46 PB  
6
Nicolas Stempnick
Nicolas Stempnick ('89)
BEL7.41
  
 SB
 
7.21 SB7.41 SB7.307.137.377.06  
7
Tobias Capiau
Tobias Capiau ('97)
BEL7.22
  
 
 
7.217.22  X  X7.167.14  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Remco Goetheer
Remco Goetheer ('92)
NED17.43
  
 PB
 
  X17.18  X  X17.3217.43 PB  
2
Jarno Wagemans
Jarno Wagemans ('89)
BEL16.04
  
 SB
 
15.15 SB16.02 SB16.04 SB  X15.5416.03  
3
Ilya Defrere
Ilya Defrere ('97)
BEL15.53
  
NU20R PB
 
15.28 PB13.80  X15.1815.53 PB14.16  
4
Jannick Van Campenhout
Jannick Van Campenhout ('91)
BEL14.38
  
 PB
 
  X13.84 PB13.7813.6914.38 PB  X  
5
Frédéric Xhonneux
Frédéric Xhonneux ('83)
BEL14.07
  
 
 
13.3313.6513.8213.7614.0713.60  
6
Jordi Van Campenhout
Jordi Van Campenhout ('88)
BEL14.02
  
 PB
 
13.21 PB13.81 PB13.3714.02 PB  X13.54  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR7.24
  
 SB
2
Anna-Lena Freese
Anna-Lena Freese ('94)
GER7.42
  
 =PB
3
Martina Giovanetti
Martina Giovanetti ('87)
ITA7.43
  
 
4
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED7.55
  
 PB
5
Marisa Lavanchy
Marisa Lavanchy ('90)
SUI7.56
  
 
6
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL7.58
  
 
Fanny Appes Ekanga
Fanny Appes Ekanga ('89)
CMR7.42 DQ IAAF Rule 32.2.a 7.42
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aauri Lorena Bokesa
Aauri Lorena Bokesa ('88)
ESP53.35
  
 SB
2
Ruth Sophia Spelmeyer
Ruth Sophia Spelmeyer ('90)
GER54.40
  
 
3
Léa Sprunger
Léa Sprunger ('90)
SUI54.43
  
 
4
Justien Grillet
Justien Grillet ('94)
BEL55.06
  
 SB
5
Maria Benedicta Chigbolu
Maria Benedicta Chigbolu ('89)
ITA55.31
  
 
Finale B
1
Frederike Hogrebe
Frederike Hogrebe ('91)
GER55.56
  
 
2
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL55.66
  
 
3
Anna Raukuc
Anna Raukuc ('90)
GER55.72
  
 
4
Liona Rebernik
Liona Rebernik ('91)
SLO55.77
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Selina Büchel
Selina Büchel ('91)
SUI2:02.68
  
 
2
Ciara Everard
Ciara Everard ('90)
IRL2:04.81
  
 
3
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:04.99
  
 SB
4
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR2:05.27
  
 PB
5
Noélie Yarigo
Noélie Yarigo ('85)
BEN2:05.75
  
 SB
6
Jade Williams
Jade Williams ('92)
GBR2:06.29
  
 
7
Christina Hering
Christina Hering ('94)
GER2:07.63
  
 
8
Mantegbosh Melese
Mantegbosh Melese ('88)
ETH2:09.83
  
 PB
Charlotte Tahon
Charlotte Tahon ('92)
BEL DNF
  pace
 
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė ('88)
LTU DNF
  
 
Finale B
1
Genet Demisse
Genet Demisse ('96)
ETH2:06.69
  
 PB
2
Laura Valdes
Laura Valdes ('88)
ESP2:07.61
  
 PB
3
Lena Klaassen
Lena Klaassen ('91)
GER2:07.86
  
 
4
María Carmen González
María Carmen González ('87)
ESP2:08.21
  
 SB
5
Laura Vierbaum
Laura Vierbaum ('93)
GER2:09.11
  
 SB
6
Rani Nagels
Rani Nagels ('95)
BEL2:09.32
  
 SB
7
Lisa Blameble
Lisa Blameble ('92)
FRA2:12.93
  
 SB
8
Lisanne de Witte
Lisanne de Witte ('92)
NED2:13.01
  
 PB
9
Sofie Lauwers
Sofie Lauwers ('91)
BEL2:13.20
  
 SB
10
Lotte Scheldeman
Lotte Scheldeman ('97)
BEL2:15.33
  
 SB
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL DNF
  
 
Finale C
5
Inga Michejenko
Inga Michejenko ('83)
LTU2:13.47
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Besu Sado
Besu Sado ('96)
ETH4:10.15
  
 PB
2
Maureen Koster
Maureen Koster ('92)
NED4:11.36
  
 PB
3
Hanna Klein
Hanna Klein ('93)
GER4:12.06
  
 PB
4
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:14.45
  
 PB
5
Alison Leonard
Alison Leonard ('90)
GBR4:14.55
  
 PB
6
Melissa Courtney
Melissa Courtney ('93)
GBR4:15.49
  
 SB
7
Sara Treacy
Sara Treacy ('89)
IRL4:16.73
  
 PB
8
Thea Heim
Thea Heim ('92)
GER4:17.34
  
 PB
9
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:19.17
  
 SB
10
Tuğba Koyuncu
Tuğba Koyuncu ('91)
TUR4:21.15
  
 PB
11
Isabel Macías
Isabel Macías ('84)
ESP4:22.40
  
 SB
12Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:25.61
  
 PB
Renée Eykens
Renée Eykens ('96)
BEL DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL7.98
  
 SB
2
Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen ('92)
NOR8.02
  
 PB
3
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.05
  
 PB
4
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED8.17
  
 PB
5
Rosina Hodde
Rosina Hodde ('83)
NED8.18
  
 SB
6
Suzanne Williams
Suzanne Williams ('93)
NED8.32
  
 
7
Nadine Broersen
Nadine Broersen ('90)
NED8.35
  
 SB
8
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL8.49
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL8.09
  
 =SB
2
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED8.35
  
 
3
Eva Strogies
Eva Strogies ('91)
GER8.47
  
 
4
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL8.67
  
 
Dimitra Arachoviti
Dimitra Arachoviti ('87)
CYP DQ
  
 
Indledende 2
1
Rosina Hodde
Rosina Hodde ('83)
NED8.27
  
 SB
2
Nadine Broersen
Nadine Broersen ('90)
NED8.42
  
 
3
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL8.61
  
 =SB
4
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED8.63
  
 
5
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL8.76
  
 SB
6
Maureen Rots
Maureen Rots ('93)
NED9.12
  
 
Indledende 3
1
Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen ('92)
NOR8.07
  
 PB
2
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.22
  
 
3
Suzanne Williams
Suzanne Williams ('93)
NED8.27
  
 PB
4
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL8.45
  
 
5
Svenja Rieck
Svenja Rieck ('93)
GER8.72
  
 
6
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL8.87
  
 
7
Devrah Leerdam
Devrah Leerdam ('96)
NED8.94
  
 PB
K 400 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN58.10
  
 SB
2Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN1:02.86
  
 PB
3
Effrosíni Theodórou
Effrosíni Theodórou ('93)
GRE1:04.48
  
 PB
4
Dinja De Win
Dinja De Win ('91)
BEL1:07.27
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mirela Demireva
Mirela Demireva ('89)
BUL1.92
  
 =PB
2
Hanne Van Hessche
Hanne Van Hessche ('91)
BEL1.82
  
 
3
Burcu Yüksel
Burcu Yüksel ('90)
TUR1.82
  
 
4
Sietske Noorman
Sietske Noorman ('91)
NED1.80
  
 
5
Hannelore Desmet
Hannelore Desmet ('89)
BEL1.80
  
 SB
6
Sarah De Vogelaer
Sarah De Vogelaer ('89)
BEL1.70
  
 SB
7
Sarah Leonard
Sarah Leonard ('97)
BEL1.70
  
 
8
Alice Mercenier
Alice Mercenier ('98)
BEL1.65
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kevin Borlée
Kevin Borlée ('88)
BEL47.23
  
 SB
2
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL47.41
  
 SB
3
Arnaud Froidmont
Arnaud Froidmont ('89)
BEL50.52
  
 SB
4
Samuel Heymans
Samuel Heymans ('89)
BEL51.17
  
 PB
M 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1
Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure ('84)
NOR6.61
  
 SB
2
Andre Trouw
Andre Trouw ('93)
RSA6.94
  
 
Indledende 2
1
Brian Mariano
Brian Mariano ('85)
NED6.74
  
 
2
Wouter Brus
Wouter Brus ('91)
NED6.83
  
 =PB
Indledende 3
1
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI6.76
  
 
Indledende 4
1
Ifrish Alberg
Ifrish Alberg ('88)
SUR6.77
  
 SB
2
Wout Verhoeven
Wout Verhoeven ('88)
BEL6.94
  
 SB
Indledende 5
1
Eusebio Cáceres
Eusebio Cáceres ('91)
ESP6.81
  
 SB
2
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL6.89
  
 =SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Robert Díez
Robert Díez ('88)
ESP21.85
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niall Tuohy
Niall Tuohy ('89)
IRL1:50.98
  
 SB
2
Renaud Rosiere
Renaud Rosiere ('93)
FRA1:52.09
  
 PB
3
Didier Nibbering
Didier Nibbering ('91)
NED1:52.70
  
 PB
4
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:52.79
  
 PB
Finale B
1Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:51.20
  
 
2
Gaëtan Manceaux
Gaëtan Manceaux ('94)
FRA1:51.93
  
 
3
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA1:52.41
  
 SB
4
Jérôme Kahia
Jérôme Kahia ('89)
BEL1:52.48
  
 SB
5
Benjamin Herriau
Benjamin Herriau ('92)
FRA1:52.73
  
 
6
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:52.78
  
 SB
7
Jorian Damen
Jorian Damen ('92)
NED1:52.81
  
 
Finale C
5
Dan King
Dan King ('90)
IRL1:55.42
  
 
Finale D
1
Cian McBride
Cian McBride ('97)
IRL1:55.87
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Lemmi
Andrea Lemmi ('84)
ITA2.25
  
 
 
2.10
  O
2.15
  O
2.21
  O
2.25
 XO
2.28
XXX
   
2
Paulo Conceição
Paulo Conceição ('93)
POR2.10
  
 =SB
3
Douwe Amels
Douwe Amels ('91)
NED2.10
  
 SB
4
Emile Verdonck
Emile Verdonck ('95)
BEL2.05
  
 PB
5
Hans Verheude
Hans Verheude ('84)
BEL2.00
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN54.01
  
 SB
2
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL54.96
  
 PB
3
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED55.70
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint