Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Steinkjer NOR: National Indoor Championships 7‐8.2.2015 Inde

M 60 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.77
  
 PB
2
Carl Armfelt
Carl Armfelt ('84)
SWE6.88
  
 =PB
3
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR6.89
  
 PB
4
Thomas Wiborg
Thomas Wiborg ('87)
NOR6.89
  
 
5
Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen ('92)
NOR6.91
  
 
6
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR6.93
  
 PB
7
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR6.94
  
 
Semifinale7.2.
Semi 1
7.2.
7.2.
1
Thomas Wiborg
Thomas Wiborg ('87)
NOR6.85
  
 
2
Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen ('92)
NOR6.90
  
 SB
3
Rait Veesalu
Rait Veesalu ('94)
EST6.96
  
 
Semi 2
7.2.
7.2.
1
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.82
  
 PB
2
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR6.93
  
 SB
3
Alexander Dahlstrøm Winger
Alexander Dahlstrøm Winger ('89)
NOR6.94
  
 PB
Semi 3
7.2.
7.2.
1
Carl Armfelt
Carl Armfelt ('84)
SWE6.92
  
 
2
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR6.95
  
 PB
3
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR6.96
  
 
Indledende heats7.2.
Indledende 2
7.2.
7.2.
1
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.89
  
 
Indledende 3
7.2.
7.2.
1
Thomas Wiborg
Thomas Wiborg ('87)
NOR6.83
  
 
Indledende 4
7.2.
7.2.
1
Carl Armfelt
Carl Armfelt ('84)
SWE6.91
  
 
M 200 m    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR21.43
  
 
2
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.71
  
 
3
Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug ('89)
NOR21.73
  
 
4
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR21.90
  
 
5
Even Pettersen
Even Pettersen ('93)
NOR21.95
  
 
Indledende heats7.2.
Indledende 1
7.2.
7.2.
1
Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug ('89)
NOR21.50
  
 PB
Indledende 2
7.2.
7.2.
1
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
NOR21.80
  
 PB
2
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR21.99
  
 PB
Indledende 3
7.2.
7.2.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR21.48
  
 
2
Rait Veesalu
Rait Veesalu ('94)
EST21.92
  
 PB
Indledende 4
7.2.
7.2.
1
Ousman Touray
Ousman Touray ('95)
NOR21.73
  
 PB
2
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR21.95
  
 PB
Indledende 5
7.2.
7.2.
1
Even Pettersen
Even Pettersen ('93)
NOR21.79
  
 PB
Indledende 6
7.2.
7.2.
1
Johan Wissman
Johan Wissman ('82)
SWE21.23
  
 SB
2
Thomas Firing
Thomas Firing ('92)
NOR21.84
  
 PB
Indledende 7
7.2.
7.2.
1
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.48
  
 PB
2
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR21.75
  
 SB
Indledende 8
7.2.
7.2.
1
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR21.82
  
 SB
M 400 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR47.29
  
NR NU20R PB
2
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR48.13
  
 PB
M 800 m    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Roald Hagbart Frøskeland
Roald Hagbart Frøskeland ('94)
NOR1:50.15
  
 PB
2
Håkon Mushom
Håkon Mushom ('93)
NOR1:51.45
  
 PB
3
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:51.82
  
 PB
4
Markus Einan
Markus Einan ('97)
NOR1:52.01
  
 PB
5
Abdurrahman Hir
Abdurrahman Hir ('97)
NOR1:53.60
  
 PB
M 1500 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR3:47.72
  
 PB
2
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR3:49.78
  
 PB
3
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR3:50.95
  
 PB
M 3000 m    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR8:09.04
  
 PB
2
Ørjan Grønnevig
Ørjan Grønnevig ('91)
NOR8:10.50
  
 PB
3
Hans Kristian Fløystad
Hans Kristian Fløystad ('89)
NOR8:11.20
  
 SB
4
Okubamichael Fissehatsion
Okubamichael Fissehatsion ('93)
ERI8:22.89
  
 PB
5
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR8:33.15
  
 PB
6
Lars Lunde
Lars Lunde ('97)
NOR8:33.52
  
 PB
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR DQ
  
 
M 60 m hæk    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR8.10
  
 PB
2
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR8.22
  
 PB
3
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR8.42
  
 PB
M Højdespring    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Sindre Gelius Eikje
Sindre Gelius Eikje ('94)
NOR2.08
  
 PB
2
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR2.04
  
 
3
Brede Raa Ellingsen
Brede Raa Ellingsen ('88)
NOR2.00
  
 SB
M Stangspring    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Per Magne Florvaag
Per Magne Florvaag ('93)
NOR5.20
  
 
2
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.10
  
 
4
Odd Eiken
Odd Eiken ('91)
NOR4.80
  
 
M Længdespring    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Jonas Mögenburg
Jonas Mögenburg ('90)
NOR7.16
  
 SB
2
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.01
  
 SB
M Trespring    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Vetle Utsi Onstad
Vetle Utsi Onstad ('87)
NOR15.60
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Ola Stunes Isene
Ola Stunes Isene ('95)
NOR16.49
  
 PB
2
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR15.37
  
 
M 5000 m kapgang    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Joakim Sælen
Joakim Sælen ('93)
NOR20:52.66
  
 PB
K 60 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Naomi van den Broeck
Naomi van den Broeck ('96)
BEL7.51
  
 PB
2
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.53
  
 =PB
3
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR7.68
  
 =PB
Semifinale7.2.
Semi 1
7.2.
7.2.
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.66
  
 
Semi 2
7.2.
7.2.
1
Naomi van den Broeck
Naomi van den Broeck ('96)
BEL7.68
  
 
2
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR7.70
  
 
Indledende heats7.2.
Indledende 1
7.2.
7.2.
1
Naomi van den Broeck
Naomi van den Broeck ('96)
BEL7.74
  
 
Indledende 2
7.2.
7.2.
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.62
  
 
Indledende 3
7.2.
7.2.
1
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR7.68
  
 =PB
K 200 m    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR24.04
  
 PB
2
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR24.30
  
 PB
3
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR24.51
  
 PB
Indledende heats7.2.
Indledende 1
7.2.
7.2.
1
Frida Persson
Frida Persson ('89)
SWE24.09
  
 PB
Indledende 2
7.2.
7.2.
1
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR24.52
  
 SB
Indledende 3
7.2.
7.2.
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR24.30
  
 
Indledende 4
7.2.
7.2.
1
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR24.54
  
 PB
K 400 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR54.57
  
NU20R PB
2
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR54.88
  
 PB
3
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR55.05
  
 PB
K 800 m    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:07.09
  
 PB
2
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR2:07.60
  
 PB
3Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:07.68
  
 
4
Mari Drabløs
Mari Drabløs ('98)
NOR2:12.74
  
 PB
5
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR2:12.75
  
 
K 1500 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR4:27.67
  
 PB
2
Elisabeth Angell Bergh
Elisabeth Angell Bergh ('96)
NOR4:30.48
  
 PB
3
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR4:30.93
  
 PB
K 3000 m    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Elisabeth Angell Bergh
Elisabeth Angell Bergh ('96)
NOR9:48.99
  
 PB
2
Heidi Hestmark
Heidi Hestmark ('86)
NOR9:49.31
  
 PB
3
Hanne Steinstø
Hanne Steinstø ('89)
NOR10:03.43
  
 PB
4Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)NOR10:13.92
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR8.59
  
 PB
2
Lene Secher Myrmel
Lene Secher Myrmel ('86)
NOR8.65
  
 SB
3
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR8.78
  
 
4
Eline Breilid
Eline Breilid ('93)
NOR8.78
  
 PB
Indledende heats8.2.
Indledende 1
8.2.
8.2.
1
Lene Secher Myrmel
Lene Secher Myrmel ('86)
NOR8.74
  
 SB
Indledende 2
8.2.
8.2.
1
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR8.66
  
 PB
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR8.77
  
 PB
K Højdespring    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Katarina Mögenburg
Katarina Mögenburg ('91)
NOR1.84
  
 
2
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR1.75
  
 
3
Anne Engen Andersen
Anne Engen Andersen ('95)
NOR1.70
  
 
4
Hanne Berit Irgens
Hanne Berit Irgens ('94)
NOR1.70
  
 PB
K Stangspring    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.15
  
NU20R PB
2
Ida Beate Øyen Østhus
Ida Beate Øyen Østhus ('87)
NOR3.90
  
 
K Længdespring    
Inde 8.2.

Finale A

Finale
Inde 8.2.
1
Nadia Akpana Assa
Nadia Akpana Assa ('95)
NOR6.27
  
 PB
2
Synnøve Bjørgo Adam
Synnøve Bjørgo Adam ('97)
NOR5.64
  
 PB
K Trespring     
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)NOR12.25
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Kristin Sundsteigen
Kristin Sundsteigen ('88)
NOR13.83
  
 SB
2
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR13.10
  
 
K 3000 m kapgang    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Merete Helgheim
Merete Helgheim ('80)
NOR13:42.78
  
 SB

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord