Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National Indoor Championships 21‐22.2.2015 Inde
Spar Nord Arena

M 60 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.71
  0.116
 PB
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM6.98
  0.131
 PB
3Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta7.00
  0.132
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.73
  0.108
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.97
  0.121
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta6.99
  0.149
 
M 200 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM21.66
  
 SB
2Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta22.06
  
 
Indledende heats21.2.
Indledende 3
21.2.
21.2.
1Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta22.00
  
 SB
Indledende 7
21.2.
21.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM21.87
  
 SB
M 400 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.72
  
 
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM48.16
  
 
3Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta48.41
  
 PB
M 800 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:57.68
  
 
2Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:58.56
  
 
3Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)Aarhus 19002:00.57
  
 
M 1500 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19003:52.92
  
 
2Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM3:54.66
  
 SB
3Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF3:57.08
  
 
M 3000 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 8:26.87
  
 PB
2Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik8:29.52
  
 PB
Finale B
22.2.
22.2.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta8:40.29
  
 PB
2Sebastian BærnthsenSebastian Bærnthsen ('98)Hvidovre AM8:49.52
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.84
  
 
2Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM8.56
  
 
M Højdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.14
  
 
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta2.03
  
 
M Stangspring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)Sparta5.37
  
 
2Mikkel M. NielsenMikkel M. Nielsen ('88)Sparta5.05
  
 
M Længdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.70
  
DR22 DUR-20 PB
 
7.245.827.157.43  X7.70 PB  
2Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta7.42
  
 
3Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta7.12
  
 PB
M Trespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.96
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF17.57
  
 SB
2Lasse LarsenLasse Larsen ('90)Sparta16.96
  
 
K 60 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 19007.73
  0.133
 
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.73
  0.135
 PB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 7.78
  0.201
 
Indledende heats22.2.
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 7.77
  0.236
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 19007.71
  0.113
 PB
Indledende 4
22.2.
22.2.
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.77
  0.144
 PB
K 200 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.13
  
 PB
K 400 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta56.11
  
 
2Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 190056.70
  
 PB
K 800 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:11.31
  
 
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:11.79
  
 PB
3Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:12.37
  
 SB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:12.45
  
 PB
K 1500 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:41.52
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:41.73
  
 
K 3000 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta9:19.56
  
DR DR22 DUR P19 PB
2Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)Sparta9:19.98
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:50.55
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)Sparta8.74
  
 
K Højdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.76
  
 
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 SB
K Stangspring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.15
  
 
2Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta4.05
  
 SB
3Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)Sparta4.05
  
 
4Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.65
  
 PB
K Længdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF6.07
  
 SB
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta5.99
  
 
3Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)Aarhus 19005.74
  
 SB
K Trespring     
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.52
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta16.13
  
 
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM15.86
  
 SB
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.91
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint