Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 7.2.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.83
  
 
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.16
  
 =PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.16
  
 
Anders LolleAnders Lolle ('96)Aabenraa IG 7.25
  
 PB
Simon M. JensenSimon M. Jensen ('90)Esbjerg AM7.33
  
 =PB
Lasse Bolther KlockmannLasse Bolther Klockmann ('92)Esbjerg AM7.36
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM7.39
  
 SB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.43
  
 
Casper HenningsenCasper Henningsen ('96)Aarhus 19007.44
  
 
Lukas M. JensenLukas M. Jensen ('92)Esbjerg AM7.51
  
 PB
Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM7.54
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19007.54
  
 
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.54
  
 
Magnus IversenMagnus Iversen ('94)Randers Freja7.59
  
 PB
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro7.65
  
 SB
Malthe Von Tangen SivertsenMalthe Von Tangen Sivertsen ('95)AK Holstebro7.77
  
 PB
Nicolai FriisNicolai Friis ('98)Randers Freja7.82
  
 
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 7.88
  
 
Robin Castro ChristiansenRobin Castro Christiansen ('96)Skive AM7.89
  
 PB
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja7.93
  
 PB
Sander Kragelund ChristensenSander Kragelund Christensen ('99)Aarhus 19008.05
  
 
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 8.09
  
 PB
Casper Bakkestrøm AndersenCasper Bakkestrøm Andersen ('99)AK Holstebro8.14
  
 PB
Jonas MikkelsenJonas Mikkelsen ('01)Skive AM8.25
  
 PB
Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja8.27
  
 PB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 8.27
  
 PB
Jonas WintherJonas Winther ('96)Aarhus 19008.41
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19008.46
  
 PB
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM8.50
  
 SB
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro8.56
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM8.85
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190050.99
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190051.14
  
 SB
Esben PoulsenEsben Poulsen ('98)Aarhus 190053.35
  
 PB
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK53.46
  
 PB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)HGF AM54.76
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190055.21
  
 SB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM57.40
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 59.69
  
 PB
Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:04.35
  
 SB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM1:06.50
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19002:03.54
  
 PB
Morten FagerlundMorten Fagerlund ('86)Herning LK2:05.24
  
 SB
Sander Kragelund ChristensenSander Kragelund Christensen ('99)Aarhus 19002:07.59
  
 PB
Casper GiversenCasper Giversen ('97)Aarhus 19002:08.38
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM2:09.17
  
 
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK772:11.28
  
 PB
Simen SlettenSimen Sletten ('88)Esbjerg AM2:12.18
  
 PB
Simon ReimersSimon Reimers ('99)Aalborg AM2:14.78
  
 PB
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad2:15.21
  
 PB
Malthe MortensenMalthe Mortensen Vejle IF2:16.68
  
 PB
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)Aalborg AM2:26.24
  
 
Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM2:29.99
  
 SB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19003:02.38
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF8:51.53
  
 PB
Magnus HøjenMagnus Højen ('93)Viborg AM8:51.59
  
 PB
Anders BukhaveAnders Bukhave ('88)Herning LK9:03.92
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM9:16.82
  
 PB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM9:17.55
  
 
Casper GiversenCasper Giversen ('97)Aarhus 19009:28.49
  
 PB
Kristian H SvendsenKristian H Svendsen ('98)Skive AM9:33.92
  
 PB
Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM9:34.71
  
DR50 SB
Heine KreilerHeine Kreiler ('94)Skive AM9:40.35
  
 SB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM10:08.32
  
 
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 190010:13.69
  
 PB
Ole SvenningsenOle Svenningsen ('74)Skive AM10:23.46
  
 PB
Thomas SøgårdThomas Søgård Randers Freja10:58.91
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM1.95
  
 PB
Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM1.87
  
 SB
Magnus IversenMagnus Iversen ('94)Randers Freja1.82
  
 PB
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja1.77
  
 
Mathias Skov HansenMathias Skov Hansen ('98)Viborg AM1.62
  
 
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771.52
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19001.52
  
 PB
Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja1.47
  
 
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19001.42
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM1.32
  
 PB
Henry AndersenHenry Andersen ('34)Skive AM1.22
  
 SB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Magnus IversenMagnus Iversen ('94)Randers Freja11.92
  
 PB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.98
  
 
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM10.20
  
DR55 PB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM18.05
  
 SB
Karl DanielsenKarl Danielsen ('98)Stoholm Atletik9.48
  
DR PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM53.00
  
 PB
Karl DanielsenKarl Danielsen ('98)Stoholm Atletik33.39
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM51.82
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 7.74
  
 =SB
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 19007.99
  
 SB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER8.04
  
 PB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19008.11
  
 
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 8.22
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 19008.23
  
 PB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 19008.37
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19008.37
  
 PB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM8.46
  
 
Liv Vanggaard KaupangLiv Vanggaard Kaupang ('95)Aalborg AM8.50
  
 =PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM8.51
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK778.58
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.59
  
 
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19008.63
  
 SB
Marie Meldgaard JakobsenMarie Meldgaard Jakobsen ('96)Skive AM8.67
  
 
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)Viborg AM8.72
  
 
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)Aarhus 19008.74
  
 PB
Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)AGF Atletik8.85
  
 
Amalie Holmelund JørgensenAmalie Holmelund Jørgensen ('01)Kolding KFUM 8.90
  
 
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM8.93
  
 
Lærke KrejbergLærke Krejberg SAK778.95
  
 
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM9.00
  
 
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)Aalborg AM9.01
  
 
Bjørk BregendahlBjørk Bregendahl Skive AM9.02
  
 PB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM9.07
  
 PB
Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK779.20
  
 
Katrine HaldKatrine Hald SAK779.22
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM9.31
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM9.50
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 58.07
  
 PB
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM58.40
  
 =PB
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM59.32
  
 
Liv Vanggaard KaupangLiv Vanggaard Kaupang ('95)Aalborg AM1:01.31
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1:06.16
  
 
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19001:07.84
  
 PB
Emma ChristensenEmma Christensen HGF AM1:07.92
  
 PB
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)Aarhus 19001:08.23
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Michela DammMichela Damm ('98)Kolding KFUM 2:25.98
  
 PB
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik2:28.83
  
 SB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:29.55
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19002:29.84
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:30.32
  
 PB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM2:35.57
  
 PB
Carla Mathilde FlørnæssCarla Mathilde Flørnæss AGF Atletik2:35.63
  
 PB
Emma ChristensenEmma Christensen HGF AM2:36.75
  
 PB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19002:40.04
  
 PB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 19002:40.63
  
 PB
Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)AGF Atletik2:52.93
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marie Louise MunksgaardMarie Louise Munksgaard ('01)Kolding KFUM 11:24.23
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM12:16.18
  
 PB
Anna ThomsenAnna Thomsen Aalborg AM12:21.13
  
 PB
Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM12:25.08
  
DR65 PB
Andrea Holm NielsenAndrea Holm Nielsen Aalborg AM12:26.47
  
 PB
Laura HavgaardLaura Havgaard ('01)Aarhus 190013:05.90
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER1.57
  
 SB
Kirsten Eskildsen-MøllerKirsten Eskildsen-Møller ('62)Aabenraa IG 1.42
  
 SB
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19001.37
  
 PB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)Viborg AM1.32
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM1.32
  
 
Lærke KrejbergLærke Krejberg SAK771.32
  
 PB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM1.27
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.53
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.13
  
 PB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19008.83
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.37
  
 
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19007.89
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nicoline ReicheNicoline Reiche Aalborg AM24.68
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne