Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 14.2.2015 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian HansenChristian Hansen ('78)DELTA6.56
  
 
Christian HansenChristian Hansen ('78)DELTA6.58
  
 
Rasmus AalundRasmus Aalund Fremad Holbæk6.61
  
 =PB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta6.68
  
 PB
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk6.82
  
 PB
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)Sparta6.85
  
 SB
Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC7.05
  
DR60 PB
Daniel FriisDaniel Friis ('91)VAC7.10
  
 PB
Lucas BunchLucas Bunch Sparta7.12
  
 PB
Daniel FriisDaniel Friis ('91)VAC7.15
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas7.59
  
 
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta7.68
  
 PB
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik7.99
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC7.99
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF8.40
  
 PB
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)Trongårdens IF 8.44
  
 PB
Ejvind Damkjær LylloffEjvind Damkjær Lylloff ('03)IK Hellas8.83
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta1.85
  
 PB
Mikkel Eggert StrandMikkel Eggert Strand ('98)Helsingør IF1.73
  
 =PB
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.64
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.56
  
 
Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.51
  
 =PB
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas1.50
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.35
  
 
Ejvind Damkjær LylloffEjvind Damkjær Lylloff ('03)IK Hellas1.30
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1.25
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta3.90
  
 PB
Mikkel Eggert StrandMikkel Eggert Strand ('98)Helsingør IF3.10
  
 
Emil Breum EriksenEmil Breum Eriksen ('95)Roar Atletik2.80
  
 SB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2.50
  
 =PB
Mathias SørensenMathias Sørensen ('96)Roar Atletik2.00
  
 SB
Andreas SørensenAndreas Sørensen AGF Atletik1.80
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta6.79
  
 
Mikkel Roald-ArbølMikkel Roald-Arbøl ('92)Sparta6.46
  
 PB
Christian HansenChristian Hansen ('78)DELTA5.91
  
 PB
Trygvi LaksafossTrygvi Laksafoss ('94)KIF5.73
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik5.73
  
 
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk5.51
  
 
Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM5.45
  
 SB
Daniel FriisDaniel Friis ('91)VAC4.81
  
 PB
Simon BergquistSimon Bergquist ('01)Greve Atletik4.21
  
 
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)Trongårdens IF 2.80
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mikkel Roald-ArbølMikkel Roald-Arbøl ('92)Sparta12.83
  
 SB
Lucas BunchLucas Bunch Sparta10.57
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF10.28
  
 PB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.39
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta10.02
  
 
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM6.91
  
DR45 SB
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM6.95
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta7.10
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta7.11
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta7.15
  
 SB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta7.21
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta7.25
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta7.30
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik7.31
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC7.37
  
 
Ditte HansenDitte Hansen Greve Atletik7.39
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik7.39
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.44
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik7.47
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.48
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik7.50
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA7.59
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta7.60
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA7.64
  
 PB
Ditte HansenDitte Hansen Greve Atletik7.70
  
 
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.72
  
 SB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik7.76
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik7.78
  
 PB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.78
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta7.90
  
 
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM7.91
  
 
Gabrielle NielsenGabrielle Nielsen ('02)Greve Atletik7.94
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik7.94
  
 PB
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM7.98
  
 
Gabrielle NielsenGabrielle Nielsen ('02)Greve Atletik8.01
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik8.06
  
 
Julie MøllerJulie Møller ('02)Greve Atletik8.18
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik8.22
  
 PB
Lykke LaursenLykke Laursen ('02)Greve Atletik8.76
  
 PB
Cathrine SchmedeCathrine Schmede ('02)Greve Atletik9.12
  
 PB
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta8.08
  
 SB
K 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.61
  
 PB
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik9.35
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik9.75
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta1.51
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta1.51
  
 =PB
Asta HornbækAsta Hornbæk ('01)Hvidovre AM1.41
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.41
  
 SB
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik1.36
  
 
Rikke ThomsenRikke Thomsen Helsingør IF1.31
  
 SB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.31
  
 SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM1.16
  
 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.40
  
 
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA2.40
  
 =PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA2.20
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta5.10
  
 =PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK4.90
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta4.71
  
 PB
Sara VardarSara Vardar Sparta4.62
  
 PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA4.59
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.59
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik4.58
  
 
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA4.31
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.07
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sara VardarSara Vardar Sparta10.53
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.20
  
 PB
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM9.25
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.31
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik8.02
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM7.41
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA7.41
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik6.44
  
 PB
Julie MøllerJulie Møller ('02)Greve Atletik6.12
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik5.92
  
 
Cathrine SchmedeCathrine Schmede ('02)Greve Atletik5.54
  
 
Lykke LaursenLykke Laursen ('02)Greve Atletik5.42
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.99
  
 
Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk12.04
  
 PB
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød10.22
  
 SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM9.33
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.17
  
 SB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.32
  
 

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters