Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 7‐8.3.2015 Inde
Junior & Youth Indoor Championships

M22 Trespring    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190014.93
  
 PB
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.87
  
 PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mantas LaurinavičiusMantas Laurinavičius ('93)Aarhus 1900 / LTU17.24
  
 PB
K22 60 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.79
  
 PB
K22 200 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190025.03
  
 PB
K22 800 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:11.44
  
 
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.77
  
 =PB
K22 Højdespring    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.76
  
 
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.70
  
 SB
K22 Trespring     
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.92
  
 
D19 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)Esbjerg AM8:32.92
  
DUR-18 PB
2Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC8:34.88
  
 PB
3Emil HolmEmil Holm ('96)THS8:40.73
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.10
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.21
  
 PB
P19 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.66
  
DUR-18 PB
P19 800 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:11.78
  
 PB
P19 1500 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:28.28
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:34.01
  
 PB
P19 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:36.47
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta9:43.16
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.02
  
 PB
D17 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.98
  
DUR-17 PB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.99
  
 PB
D17 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta8:29.98
  
DUR-17 PB
2Sebastian BærnthsenSebastian Bærnthsen ('98)Hvidovre AM8:45.46
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)Sparta8.31
  
 PB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.32
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR18.57
  
 
P17 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.77
  
 PB
P17 400 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta55.90
  
 
P17 3000 m    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)AGF Atletik9:51.99
  
DUR-17 PB
P17 Stangspring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.71
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 7.3.

Finale A

Finale
Inde 7.3.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.79
  
DUR-16 PB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.94
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m