M 100 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emmanuel Dasor Emmanuel Dasor ('95) | 95 | GHA | 10.68 | |||||||||||
2 | Avery Hubbard Avery Hubbard ('92) | 92 | USA | 10.68 | |||||||||||
M 200 m Vind: -0.3 Finale A Finale | Vind: -0.3 | ||||||||||||||
1 | Avery Hubbard Avery Hubbard ('92) | 92 | USA | 21.40 | PB | ||||||||||
2 | Eric Harris Eric Harris ('91) | 91 | USA | 21.62 | |||||||||||
Finale B Vind: -0.2 | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Michael Songore Michael Songore ('96) | 96 | ZIM | 21.71 | SB | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lemanuel Mosely Lemanuel Mosely | USA | 47.96 | SB | |||||||||||
2 | Kevin Konkoly Kevin Konkoly ('94) | 94 | USA | 48.08 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 1:49.72 | |||||||||||
2 | Kieren Broussard Kieren Broussard | USA | 1:50.17 | PB | |||||||||||
3 | Joey Comisford Joey Comisford ('93) | 93 | USA | 1:51.19 | PB | ||||||||||
4 | Thomas Koringo Thomas Koringo | KEN | 1:51.47 | PB | |||||||||||
5 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:51.75 | SB | ||||||||||
M 1 mile Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Keffri Neal Keffri Neal ('93) | 93 | CAN | 4:04.54 | PB | ||||||||||
2 | Lou Styles Lou Styles | USA | 4:05.70 | PB | |||||||||||
3 | JJ Webber JJ Webber | USA | 4:07.46 | PB | |||||||||||
4 | Jeff Rhodes Jeff Rhodes | USA | 4:07.93 | SB | |||||||||||
5 | Joseph Stewart Joseph Stewart ('93) | 93 | USA | 4:08.25 | PB | ||||||||||
14 | John-Paul Williamson John-Paul Williamson ('92) | 92 | IRL | 4:14.73 | PB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Wade Meddles Wade Meddles ('92) | 92 | USA | 14:25.37 | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +0.8 Finale A Finale | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Damian Warner Damian Warner ('89) | 89 | CAN | 13.55 | |||||||||||
2 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 13.74 | |||||||||||
3 | Bryan Cain Bryan Cain ('93) | 93 | USA | 14.30 | SB | ||||||||||
4 | Sam Chester Sam Chester ('93) | 93 | USA | 14.31 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andre Anderson Andre Anderson | USA | 52.24 | PB | |||||||||||
2 | Skyler Coburn Skyler Coburn ('92) | 92 | USA | 52.88 | SB | ||||||||||
3 | Jason Griffin Jason Griffin | USA | 53.08 | PB | |||||||||||
4 | Dante Johnson Dante Johnson | USA | 53.40 | ||||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Justin Kretchmer Justin Kretchmer ('95) | 95 | USA | 2.10 | |||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josh Dangel Josh Dangel ('91) | 91 | USA | 5.25 | |||||||||||
2 | Charles Moushey Charles Moushey | USA | 5.25 | PB | |||||||||||
Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | NH | ||||||||||||
Adrián Valles Adrián Valles ('95) | 95 | ESP | NH | ||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 8.03 | +0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Damian Warner Damian Warner ('89) | 89 | CAN | 7.39 | -0.1 | SB | |||||||||
3 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.33 | +1.3 | PB | |||||||||
4 | Sergio Acera Sergio Acera ('94) | 94 | ESP | 7.31 | -0.2 | SB | |||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Patterson Michael Patterson | USA | 15.27 | +2.0 | PB | ||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brad Szypka Brad Szypka ('93) | 93 | USA | 19.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Travis Gerding Travis Gerding ('92) | 92 | USA | 17.45 | |||||||||||
3 | Nick Demaline Nick Demaline ('96) | 96 | USA | 17.11 | |||||||||||
4 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 16.66 | |||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andrew Evans Andrew Evans ('91) | 91 | USA | 60.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Macklin Tudor Macklin Tudor ('94) | 94 | USA | 58.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rashaud Scott Rashaud Scott ('86) | 86 | USA | 57.11 | SB | ||||||||||
4 | Cedric Stadom Cedric Stadom ('92) | 92 | USA | 50.41 | PB | ||||||||||
5 | Brad Szypka Brad Szypka ('93) | 93 | USA | 50.04 | SB | ||||||||||
6 | Kyle Jenkins Kyle Jenkins | USA | 50.00 | ||||||||||||
Andrew Vollet Andrew Vollet ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander Ziegler Alexander Ziegler ('87) | 87 | GER | 73.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andy Fryman Andy Fryman ('85) | 85 | USA | 69.93 | |||||||||||
3 | Travis Gerding Travis Gerding ('92) | 92 | USA | 60.84 | PB | ||||||||||
Adonson Shallow Adonson Shallow ('86) | 86 | VIN | NM | ||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Raymond Dykstra Raymond Dykstra ('92) | 92 | CAN | 71.08 | |||||||||||
K 100 m Vind: -1.6 Finale A Finale | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Ruddy Zang Milama Ruddy Zang Milama ('87) | 87 | GAB | 11.50 | |||||||||||
2 | Dezerea Bryant Dezerea Bryant ('93) | 93 | USA | 11.52 | SB | ||||||||||
3 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 11.64 | PB | ||||||||||
4 | Dominique Booker Dominique Booker ('92) | 92 | USA | 11.70 | |||||||||||
5 | Carrol Hardy Carrol Hardy ('94) | 94 | USA | 11.83 | |||||||||||
6 | Chioma Agwunobi Chioma Agwunobi | USA | 12.05 | ||||||||||||
K 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Dezerea Bryant Dezerea Bryant ('93) | 93 | USA | 22.97 | SB | ||||||||||
2 | Dominique Booker Dominique Booker ('92) | 92 | USA | 23.36 | PB | ||||||||||
3 | Keilah Tyson Keilah Tyson ('92) | 92 | USA | 23.48 | SB | ||||||||||
4 | Isatu Fofanah Isatu Fofanah ('93) | 93 | CAN | 23.73 | SB | ||||||||||
5 | Joy Spearchief-Morris Joy Spearchief-Morris ('94) | 94 | CAN | 24.42 | =SB | ||||||||||
Finale B Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||||||||
1 | Alisha Adair Alisha Adair | USA | 24.35 | SB | |||||||||||
2 | Shanice Johnson Shanice Johnson ('94) | 94 | USA | 24.42 | PB | ||||||||||
3 | Peli Alzola Peli Alzola ('94) | 94 | TTO | 24.58 | |||||||||||
4 | Angelica Whaley Angelica Whaley ('92) | 92 | USA | 24.59 | |||||||||||
5 | Natalia Bygrave Natalia Bygrave ('92) | 92 | USA | 24.60 | PB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell ('95) | 95 | USA | 53.60 | |||||||||||
2 | Carina Schrempf Carina Schrempf ('94) | 94 | AUT | 54.01 | PB | ||||||||||
3 | Alisha Adair Alisha Adair | USA | 54.98 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ariah Graham Ariah Graham ('94) | 94 | USA | 2:07.21 | PB | ||||||||||
2 | Julie MathisenJulie Mathisen ('93) | 93 | NOR | 2:07.68 | PB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna Reddin Anna Reddin ('92) | 92 | IRL | 17:16.85 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.5 Finale A Finale | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Leah Nugent Leah Nugent ('92) | 92 | USA | 13.20 | |||||||||||
2 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.51 | |||||||||||
3 | Je'Rica Sanders Je'Rica Sanders ('93) | 93 | USA | 13.58 | |||||||||||
4 | Daje Pugh Daje Pugh ('94) | 94 | USA | 13.83 | SB | ||||||||||
5 | Asia Bange Asia Bange | USA | 14.04 | ||||||||||||
6 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 14.05 | |||||||||||
7 | Natalia Bygrave Natalia Bygrave ('92) | 92 | USA | 14.12 | |||||||||||
8 | Javette Lee Javette Lee ('94) | 94 | USA | 14.13 | SB | ||||||||||
9 | Jatavia Wright Jatavia Wright | USA | 14.27 | ||||||||||||
Finale B Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Aliya Barnes Aliya Barnes ('96) | 96 | USA | 14.23 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daje Pugh Daje Pugh ('94) | 94 | USA | 59.06 | PB | ||||||||||
2 | Jen Cotten Jen Cotten ('87) | 87 | CAN | 59.51 | |||||||||||
3 | Clairwin Dameus Clairwin Dameus ('94) | 94 | USA | 59.97 | PB | ||||||||||
4 | Kayla Pryor Kayla Pryor | USA | 1:00.33 | PB | |||||||||||
5 | Kaila Smith Kaila Smith ('95) | 95 | PAN | 1:00.76 | =PB | ||||||||||
14 | Megan Kiely Megan Kiely ('94) | 94 | IRL | 1:15.25 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Loretta Blaut Loretta Blaut ('96) | 96 | USA | 1.78 | PB | ||||||||||
2 | Erika Hurd Erika Hurd ('94) | 94 | USA | 1.73 | |||||||||||
Kaitlyn Good Kaitlyn Good ('92) | 92 | USA | NH | ||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karleigh Parker Karleigh Parker ('92) | 92 | CAN | 4.21 | PB | ||||||||||
2 | Ria Möllers Ria Möllers ('96) | 96 | GER | 4.01 | |||||||||||
3 | Sarah Rasnick Sarah Rasnick ('92) | 92 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||
4 | Michelle Canterna Michelle Canterna | USA | 3.81 | ||||||||||||
Alyssa McBride Alyssa McBride ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
JaLyn Burr JaLyn Burr | USA | NM | |||||||||||||
Jatavia Wright Jatavia Wright | USA | NM | |||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alicia Smith Alicia Smith ('88) | 88 | CAN | 12.77 | +1.9 | ||||||||||
2 | Caroline Ehrhardt Caroline Ehrhardt ('92) | 92 | CAN | 12.77 | 0.0 | SB | |||||||||
3 | France Makabu France Makabu ('90) | 90 | FRA | 12.66 | +1.2 | SB | |||||||||
4 | Kaitlyn Taylor Kaitlyn Taylor ('94) | 94 | USA | 12.46 | -0.4 | PB | |||||||||
5 | Kiara Austin Kiara Austin | USA | 12.40 | +1.3 | PB | ||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Adriana Brown Adriana Brown ('96) | 96 | USA | 15.34 | |||||||||||
2 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 15.29 | |||||||||||
3 | Tonia Pratt Tonia Pratt ('93) | 93 | USA | 14.96 | |||||||||||
4 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 14.63 | PB | ||||||||||
5 | Janie Burnett Janie Burnett | USA | 14.42 | ||||||||||||
6 | Leah Heckaman Leah Heckaman | USA | 14.22 | PB | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Becky Famurewa Becky Famurewa ('94) | 94 | USA | 53.94 | |||||||||||
2 | Madison Jacobs Madison Jacobs ('95) | 95 | USA | 53.39 | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Becky Famurewa Becky Famurewa ('94) | 94 | USA | 62.74 | |||||||||||
Brandi Walker Brandi Walker | USA | NM |