Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Allerød: 12.5.2015

M 400 m    

Finale A

Finale
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta50.06
  
 
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)Sparta50.66
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta51.48
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM53.43
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta53.63
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier Sparta54.14
  
 PB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)Sparta54.47
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta55.76
  
 SB
Raiey Samson BoboshaRaiey Samson Bobosha ('96)Sparta56.77
  
 PB
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF56.88
  
 PB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)Sparta57.77
  
 SB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen Sparta59.19
  
 PB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA1:00.58
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF1:00.83
  
 SB
Johnny LehmannJohnny Lehmann ('66)Blovstrød Løverne1:04.34
  
 SB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas1:08.14
  
 PB
Elias Barré PedersenElias Barré Pedersen ('03)FIF Hillerød1:12.05
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta4:06.27
  
 SB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta4:13.78
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:14.27
  
 SB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:14.72
  
 SB
Romain BaudetRomain Baudet ('92)Sparta / FRA4:15.43
  
 PB
Jonah WilliamsJonah Williams ('94)Sparta4:16.86
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:17.25
  
 PB
Anders Essom-StenzAnders Essom-Stenz ('91)Sparta4:17.56
  
 PB
Victor HastrupVictor Hastrup ('96)Sparta4:22.91
  
 SB
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)Sparta4:32.62
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta4:36.82
  
 SB
Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta4:38.48
  
 SB
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas4:46.05
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas4:48.26
  
 PB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC4:49.36
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:52.37
  
 
Oliver NielsenOliver Nielsen ('94)Sparta4:56.35
  
 SB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne5:01.02
  
 PB
Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne5:01.65
  
 PB
Sigurd Zielinski DjurupSigurd Zielinski Djurup BAC5:01.90
  
 
Jakob AndersenJakob Andersen ('02)DELTA5:26.43
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 14:31.83
  
 PB
2Michael NielsenMichael Nielsen ('81)Sparta14:37.54
  
 SB
William MorwabeWilliam Morwabe ('92)Køge Atletik / KEN14:41.05
  
 PB
Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF14:41.25
  
 PB
Jesper Trebbien AndersenJesper Trebbien Andersen ('82)Sparta14:42.31
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC15:04.37
  
 SB
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik15:08.60
  
 SB
Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne15:12.86
  
 PB
Kasper HansenKasper Hansen ('89)Odense Atletik 15:13.20
  
 PB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta15:24.01
  
 PB
Thor NørskovThor Nørskov ('94)Blovstrød Løverne15:29.81
  
 PB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF15:30.71
  
 SB
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta15:31.62
  
 SB
Jonas LyngholmJonas Lyngholm ('87)Køge Atletik15:38.00
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF15:38.66
  
 PB
Alessandro FrisonAlessandro Frison ('91)Sparta15:44.58
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:47.44
  
 SB
Sharif ToranSharif Toran ('76)Blovstrød Løverne15:47.61
  
 SB
Leslie OlivierLeslie Olivier ('72)Frederiksberg IF15:52.07
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:58.60
  
 SB
Frederik ClausenFrederik Clausen ('83)Frederiksberg IF16:02.70
  
 SB
Nicklas NygaardNicklas Nygaard ('96)KTK8616:15.63
  
 PB
Nikolaj Holdt MikkelsenNikolaj Holdt Mikkelsen ('73)Sparta16:20.82
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC16:24.54
  
 PB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF16:27.55
  
 PB
Thomas Greve JensenThomas Greve Jensen ('71)Blovstrød Løverne16:33.28
  
 SB
Claus NielsenClaus Nielsen ('71)Køge Atletik16:40.64
  
 PB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne16:41.21
  
 SB
Stefan Frands PetersenStefan Frands Petersen ('94)Blovstrød Løverne16:46.92
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta16:51.25
  
 PB
Martin Frederik LaursenMartin Frederik Laursen ('88)Sparta17:10.54
  
 SB
Torben JohansenTorben Johansen ('62)Køge Atletik17:33.24
  
 SB
Frank O’CarrollFrank O’Carroll ('77)Sparta / IRL17:47.25
  
 PB
Henrik N. JørgensenHenrik N. Jørgensen ('74)Sparta17:49.50
  
 SB
Brian Hildskov HansenBrian Hildskov Hansen ('75)Køge Atletik17:50.50
  
 SB
Peter HøjbergPeter Højberg ('64)IK Hellas17:51.30
  
 SB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK17:51.82
  
 PB
Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM18:11.34
  
 SB
Jakob BruunJakob Bruun ('73)BAC18:25.89
  
 SB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta18:35.40
  
 PB
Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 18:57.65
  
 SB
Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta19:03.10
  
 PB
Claus LarsenClaus Larsen ('69)Holbæk LMK19:04.21
  
 PB
Jens Arne ChristiansenJens Arne Christiansen ('58)Blovstrød Løverne19:08.22
  
 SB
Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK19:08.37
  
 SB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne19:11.61
  
 SB
Jakob NielsenJakob Nielsen ('89)Sparta19:32.53
  
 SB
Per Sieverts NielsenPer Sieverts Nielsen ('64)Frederiksberg IF19:39.52
  
 PB
Rolf KøngerskovRolf Køngerskov ('50)BAC19:46.19
  
 SB
Per JørgensenPer Jørgensen ('63)Trongårdens IF 20:19.98
  
 PB
Jeppe VørreJeppe Vørre ('60)BAC21:39.68
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)KIF / NOR57.98
  
 SB
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC59.14
  
 PB
Sarah Julie MichelsenSarah Julie Michelsen ('95)Sparta59.35
  
 SB
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta59.78
  
 PB
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC1:00.58
  
 SB
Anna Sommer HaugeAnna Sommer Hauge ('98)Køge Atletik1:00.84
  
 SB
Maria AndersenMaria Andersen ('98)Sparta1:00.88
  
 SB
Astrid Reymann BødkerAstrid Reymann Bødker ('99)Frederiksberg IF1:01.57
  
 SB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta1:02.67
  
 PB
Karoline HardisKaroline Hardis ('97)Blovstrød Løverne1:03.62
  
 SB
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder Allerød AM 1:03.79
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta1:05.43
  
 PB
Astrid BagerAstrid Bager ('99)Sparta1:06.14
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:06.40
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM1:07.33
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF1:09.55
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF1:10.31
  
 
Sofie ChristensenSofie Christensen BAK1:11.95
  
 PB
Agnes RoldAgnes Rold ('02)Holte Atletik1:12.85
  
 SB
Line Wienberg LaursenLine Wienberg Laursen ('96)Allerød AM 1:14.74
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Holm BaumeisterAnna Holm Baumeister ('87)Sparta4:30.06
  
 
2Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Blovstrød Løverne4:37.22
  
 
Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Køge Atletik / KEN4:46.32
  
 PB
Clara KallClara Kall ('99)THS4:54.71
  
 SB
Frida SchledermannFrida Schledermann ('01)Sparta5:10.38
  
 
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM5:11.26
  
 SB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas5:14.58
  
 
Inger MadsenInger Madsen ('70)IK Hellas5:15.08
  
 SB
Augusta KorsgaardAugusta Korsgaard ('97)Sparta5:16.72
  
 SB
Maya DesmondMaya Desmond ('99)Sparta5:19.38
  
 PB
Augusta Maria Grønbo ChristensenAugusta Maria Grønbo Christensen Blovstrød Løverne5:20.12
  
 PB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta5:24.33
  
 PB
Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne5:25.32
  
 PB
Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta5:28.34
  
 PB
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF5:41.49
  
 SB
Solvejg WulfSolvejg Wulf BAK5:46.51
  
 PB
Anni VedelAnni Vedel ('65)IK Hellas5:48.99
  
 SB
Emilie Deublein PihlEmilie Deublein Pihl ('01)Helsingør IF5:52.04
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne16:36.63
  
 SB
2Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne17:21.65
  
 PB
3Lea ReimeLea Reime ('88)Blovstrød Løverne17:21.87
  
 SB
Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Blovstrød Løverne19:20.46
  
 SB
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne19:32.58
  
 SB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)Sparta19:41.37
  
 PB
Masha SemakMasha Semak ('85)Blovstrød Løverne19:46.63
  
 SB
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA20:01.28
  
 PB
Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta20:23.13
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp