Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Firenze ITA: 28th Multistars Meeting, Trofeo Zerneri Acciai, IAAF World Combined Events Challenge, Stadio Luigi Ridolfi 15‐16.5.2015

M Tikamp    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1
Paweł Wiesiołek
Paweł Wiesiołek ('91)
POL7863
  
 PB
 
11,06/-1,17,36/+1,314,301,9549,7014,98/-0,446,224,4556,334.35,39
2
Liam Ramsay
Liam Ramsay ('92)
GBR7752
  
 SB
 
11,02/+0,66,95w/+3,312,941,9547,5614,80/-0,940,954,6551,054.25,37
3
Simone Cairoli
Simone Cairoli ('90)
ITA7611
  
 PB
 
10,92/+0,67,40/+0,112,851,9849,1315,37/-0,436,754,1557,044.26,36
4
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE7531
  
 PB
 
11,19/-1,17,13/+1,513,901,9551,3314,95/-0,939,174,2559,034.34,12
5
David Hall
David Hall ('95)
GBR7517
  
 PB
 
10,94/+0,66,66w/+2,412,281,9546,4615,28/-0,435,984,4552,834.26,65
6
Aleksandr Frolov
Aleksandr Frolov ('90)
RUS7497
  
 SB
 
11,97/0,06,63/+0,315,262,0153,5416,23/-0,846,494,8563,294.40,43
7
Vasyl Ivanytskyy
Vasyl Ivanytskyy ('91)
UKR7465
  
 SB
 
11,49/-1,17,04/+1,013,641,9551,4215,32/-0,841,994,4557,864.36,05
8
Pim Jehee
Pim Jehee ('88)
NED7242
  
 SB
 
11,21/-1,17,33/+1,811,701,8650,4115,04/-0,938,074,3549,644.36,46
9
Guillaume Thierry
Guillaume Thierry ('86)
MRI7015
  
 SB
 
11,69/0,06,52/+0,414,451,9252,6715,58/-0,435,254,4563,795.05,93
10
Pierre Joseph-Parfaite
Pierre Joseph-Parfaite ('94)
FRA6911
  
 SB
 
11,61/+0,26,07/-2,012,171,8650,3815,01/-0,932,314,8546,004.31,72
11
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE6910
  
 PB
 
11,46/-1,16,98/+2,012,111,8650,2316,02/-0,435,564,2551,814.47,18
12
Andreas Christodoulou
Andreas Christodoulou ('95)
CYP6840
  
 PB
 
11,27/-1,16,69w/+3,910,741,8650,7215,58/-0,435,304,0557,244.48,24
13
Panayiótis Mántis
Panayiótis Mántis ('95)
GRE6792
  
 PB
 
11,12/+0,26,80/-0,612,781,8350,6517,37/-0,834,164,0557,644.47,70
14
Roberto Paoluzzi
Roberto Paoluzzi ('93)
ITA6486
  
 PB
 
11,71/0,06,71w/+2,210,281,8352,4516,35/-0,834,384,2541,904.26,47
Darko Pešić
Darko Pešić ('92)
MNEDNF
  
 
 
11,57/0,06,76w/+3,614,711,8950,6514,77/-0,943,85
Ferry van Dipten
Ferry van Dipten ('92)
NEDDNF
  
 
 
11,72/+0,24,04w/+2,812,72
Mihail Dudaš
Mihail Dudaš ('89)
SRBDNF
  
 
 
11,00/+0,66,99/-0,3
Razvan George Roman
Razvan George Roman ('93)
ROUDNF
  
 
 
11,32/+0,66,90/+1,011,781,8951,09
Brent Newdick
Brent Newdick ('85)
NZLDNF
  
 
 
11,37/+0,66,80/-0,613,781,83
Vincent Stas
Vincent Stas ('95)
BELDNF
  
 
 
11,07/+0,27,17/-0,913,601,8050,13
Marco Ribolzi
Marco Ribolzi ('89)
ITADNF
  
 
 
11,56/+0,26,74/+1,211,95
Ingi Rúnar Kristinsson
Ingi Rúnar Kristinsson ('93)
ISLDNF
  
 
 
11,31/0,06,74/+2,013,301,7151,5917,39/-0,842,804,3547,17
Vincenzo Vigliotti
Vincenzo Vigliotti ('94)
ITADNF
  
 
 
10,92/+0,66,83/+1,012,341,9251,06DNF/-0,833,39NHNM
Ben Gregory
Ben Gregory ('90)
GBRDNF
  
 
 
11,28/+0,27,11/+1,212,971,8350,2315,00/-0,940,424,85
K Syvkamp    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1
Sofía Ifantídou
Sofía Ifantídou ('85)
GRE5900
  
 SB
 
14,25/-1,11,6613,6225,99/-0,36,01/-0,653,572.21,56
2
Katsiaryna Netsviatayeva
Katsiaryna Netsviatayeva ('89)
BLR5806
  
 SB
 
14,15/-1,11,7214,4725,08/-1,05,50/0,039,092.13,35
3
Uhunoma Osazuwa
Uhunoma Osazuwa ('87)
NGR5794
  
 
 
13,86/-1,11,8112,5124,59/0,06,05/-0,835,032.25,70
4
Lucia Mokrášová
Lucia Mokrášová ('94)
SVK5684
  
 SB
 
14,05/+1,41,6612,6924,92/0,05,77/+0,141,222.19,17
5
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST5638
  
 SB
 
14,34/+1,41,7512,5026,23/-0,35,61/-0,844,872.19,71
6
Hanne Maudens
Hanne Maudens ('97)
BEL5600
  
 PB
 
15,18/+1,61,7810,1825,54/-1,06,16/+0,740,802.16,74
7
Elodie Jakob
Elodie Jakob ('93)
SUI5583
  
 SB
 
13,79/-1,11,6011,6125,46/-0,35,69/-0,545,972.20,16
8
Jessica Taylor
Jessica Taylor ('88)
GBR5483
  
 SB
 
14,05/-0,81,6312,2524,60/0,05,89/+0,530,522.19,03
9
Marthe Yasmine Koala
Marthe Yasmine Koala ('94)
BUR5469
  
 
 
13,54/-1,11,6311,9824,51/0,05,96/+0,935,982.34,73
10
Jess Tappin
Jess Tappin ('90)
GBR5379
  
 SB
 
14,06/-0,81,6911,2825,09/0,05,35/-1,034,242.17,31
11
Ashleigh Hamilton
Ashleigh Hamilton ('90)
AUS5291
  
 
 
14,51/+1,41,6312,9825,80/-0,35,74/-0,430,662.20,87
12
Yelena Yermolina
Yelena Yermolina ('89)
RUS5269
  
 SB
 
14,86/-0,81,6311,2226,87/-0,55,72/-0,242,012.19,25
13Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN5240
  
 SB
 
14,68/-0,81,6610,7726,12/-0,35,71/+0,237,842.22,15
14
Kaymarie Jones
Kaymarie Jones ('90)
JAM5177
  
 
 
14,53/-1,11,6912,2325,34/0,05,26/+0,935,432.30,43
15
Andrea Medina
Andrea Medina ('96)
ESP5052
  
 SB
 
14,63/+1,41,6911,2325,93/-1,05,33/+0,234,332.29,77
16
Anouk Forafo
Anouk Forafo ('85)
FRA5035
  
 SB
 
14,72/-0,81,5711,0926,92/-0,55,60/+0,537,272.22,37
17
Vasilikí Markopoúlou
Vasilikí Markopoúlou ('95)
GRE5034
  
 PB
 
14,80/+1,61,5112,0225,95/-0,35,73/-0,333,652.25,09
18
Ólga Kastaná
Ólga Kastaná ('94)
GRE4942
  
 PB
 
14,86/+1,61,5410,0827,11/-0,55,27/+1,345,912.24,55
19Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN4886
  
 SB
 
15,18/+1,61,6910,8025,76/-0,55,38/-1,05,38/-1,027,902.27,53
20
Anna Generali
Anna Generali ('90)
ITA4435
  
 SB
 
15,38/+1,61,609,1728,32/-0,54,90/+0,231,392.22,42
Katy Sealy
Katy Sealy ('90)
BIZDNF
  
 
 
15,78/+1,61,6310,4727,42/-0,55,23/+0,2
Katie Stainton
Katie Stainton ('95)
GBRDNF
  
 
 
14,53/+1,4NH
Moe Sasegbon
Moe Sasegbon ('91)
GBRDNF
  
 
 
14,60/+1,41,7511,9326,27/-1,0
Jillian Drouin
Jillian Drouin ('86)
CANDNF
  
 
 
14,38/-0,81,6610,0626,90/-1,0

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet