Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 12.2.2015 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.06
  
 =PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.14
  
 PB
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 6.14
  
 PB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH6.25
  
 SB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.25
  
 PB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH6.26
  
 
Casper HenningsenCasper Henningsen ('96)Aarhus 19006.35
  
 SB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik6.37
  
 PB
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK6.43
  
 PB
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK6.45
  
 
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro6.64
  
 SB
Jesper Vatta HvilstedJesper Vatta Hvilsted ('96)Aarhus 19006.67
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 19006.71
  
 
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 6.78
  
 PB
Casper Bakkestrøm AndersenCasper Bakkestrøm Andersen ('99)AK Holstebro7.23
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19007.45
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik7.49
  
 PB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19007.49
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.95
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19008.26
  
 
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.93
  
 
Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.99
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.11
  
 
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.15
  
 PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.16
  
 
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.17
  
 
Anders LolleAnders Lolle ('96)Aabenraa IG 7.28
  
 
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH7.28
  
 SB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH7.30
  
 
Anders LolleAnders Lolle ('96)Aabenraa IG 7.33
  
 
Casper HenningsenCasper Henningsen ('96)Aarhus 19007.35
  
 SB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik7.39
  
 SB
Daniel M KornumDaniel M Kornum ('92)Aarhus 19007.41
  
 
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik7.44
  
 
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK7.46
  
 PB
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK7.48
  
 
Esben PoulsenEsben Poulsen ('98)Aarhus 19007.65
  
 
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro7.68
  
 
Thomas Elling ChristensenThomas Elling Christensen ('97)Aarhus 19007.68
  
 PB
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro7.73
  
 
Jesper Vatta HvilstedJesper Vatta Hvilsted ('96)Aarhus 19007.79
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 19007.81
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 19007.83
  
 
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 7.92
  
 
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 7.95
  
 
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 19008.18
  
 PB
Casper Bakkestrøm AndersenCasper Bakkestrøm Andersen ('99)AK Holstebro8.27
  
 
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro8.44
  
 
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19008.57
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik8.74
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19008.88
  
 PB
Verner ChristensenVerner Christensen ('50)Skive AM9.07
  
 SB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK779.07
  
 PB
Niklas NonboeNiklas Nonboe ('01)Randers Freja9.12
  
 PB
Niklas NonboeNiklas Nonboe ('01)Randers Freja9.17
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK779.27
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19009.68
  
 
M 50 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19006.77
  
DR PB
M 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik8.83
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19009.20
  
 PB
M 50 m hæk 84 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19008.53
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.94
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.17
  
 PB
Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.85
  
 
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK771.80
  
 
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771.55
  
 
Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja1.55
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM1.55
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF3.70
  
 
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 19003.30
  
 
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro3.10
  
 =PB
David Sass MikkelsenDavid Sass Mikkelsen ('99)HGF AM3.00
  
 
Niklas NonboeNiklas Nonboe ('01)Randers Freja2.00
  
 =PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro6.10
  
 
Thomas Elling ChristensenThomas Elling Christensen ('97)Aarhus 19005.61
  
 PB
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 5.57
  
 PB
Casper Bakkestrøm AndersenCasper Bakkestrøm Andersen ('99)AK Holstebro5.01
  
 PB
Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro4.96
  
 SB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19004.16
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 190011.55
  
 =SB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19009.52
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jackie ChristiansenJackie Christiansen ('77)Aarhus 190017.51
  
 PB
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 19006.95
  
 SB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 19007.04
  
 SB
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19007.24
  
 PB
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19007.43
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK777.49
  
 PB
Lærke KrejbergLærke Krejberg SAK777.82
  
 SB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19007.98
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19008.11
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19008.12
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19008.18
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.18
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 19007.63
  
 
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 7.73
  
 SB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 7.85
  
 
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 19008.05
  
 SB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 19008.25
  
 
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 19008.27
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19008.41
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC8.45
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19008.49
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC8.53
  
 
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19008.61
  
 SB
Josefine StaugaardJosefine Staugaard AGF Atletik8.65
  
 PB
Josefine StaugaardJosefine Staugaard AGF Atletik8.66
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK778.74
  
 
Celina KulbyCelina Kulby ('99)Aabenraa IG 8.77
  
 =PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK778.80
  
 
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)Viborg AM8.86
  
 
Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)AGF Atletik8.89
  
 
Lærke KrejbergLærke Krejberg SAK778.96
  
 
Ursula WeiglinUrsula Weiglin ('01)AGF Atletik8.98
  
 
Lærke KrejbergLærke Krejberg SAK778.99
  
 
Kathrine E KristensenKathrine E Kristensen ('02)Viborg AM9.06
  
 
Therese R JohansenTherese R Johansen ('99)Aarhus Fremad9.09
  
 SB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19009.14
  
 
Hannah Sophie DunkerHannah Sophie Dunker ('92)AGF Atletik9.18
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19009.19
  
 PB
Hannah Sophie DunkerHannah Sophie Dunker ('92)AGF Atletik9.37
  
 PB
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja9.42
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19009.47
  
 
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19009.52
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19009.54
  
 
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19009.57
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19009.59
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19009.72
  
 
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190010.63
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF9.09
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF9.15
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER9.25
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Agnes SkovgaardAgnes Skovgaard ('96)Aarhus 19001.63
  
 =PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM1.45
  
 
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)Viborg AM1.40
  
 
Lærke KrejbergLærke Krejberg SAK771.35
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19001.25
  
 =PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19002.40
  
 PB
Sofie GarsetSofie Garset ('99)Aarhus 19002.20
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19002.00
  
 PB
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja1.90
  
 
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19001.90
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Julie MeyerJulie Meyer ('98)Aarhus 19005.25
  
 SB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.08
  
 
Etki AlbayrakEtki Albayrak ('94)Randers Freja4.71
  
 
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19004.10
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19004.05
  
 PB
Cecilie MadsenCecilie Madsen ('99)Randers Freja3.71
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Etki AlbayrakEtki Albayrak ('94)Randers Freja9.80
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19009.10
  
 PB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19009.04
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM9.37
  
 
Kathrine E KristensenKathrine E Kristensen ('02)Viborg AM8.45
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19008.41
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR18.88
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne