Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: DT 17.5.2015
Esbjerg Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.45 w
  
 
2Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta10.71 w
  
 
3Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM10.91 w
  
 
4Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.92 w
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.95 w
  
 
6Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)KIF10.95 w
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM11.06 w
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.20 w
  
 
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA11.29 w
  
 
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH11.29 w
  
 
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.34 w
  
 
Frederik KlerensFrederik Klerens ('94)Odense Atletik 11.58 w
  
 
Oskar Malmkjær MøllerOskar Malmkjær Møller ('96)Aarhus 190011.59 w
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.75 w
  
 
Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM12.31 w
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta10.86 w
  
 
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM21.39
  
 SB
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM21.66
  
 =PB
3Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta21.78
  
 SB
4Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 21.99
  
 PB
Nicklas HydeNicklas Hyde ('86)Sparta22.22
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta22.26
  
 SB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.31
  
 PB
Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)KIF22.59
  
 SB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH22.85
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190023.15
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM23.90
  
 PB
Dennis G WillsenDennis G Willsen ('90)Esbjerg AM26.84
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta48.68
  
 SB
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA50.09
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM51.10
  
 SB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190051.22
  
 SB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190052.15
  
 
Rene KaastrupRene Kaastrup ('75)Skive AM52.79
  
 SB
Lasse Bolther KlockmannLasse Bolther Klockmann ('92)Esbjerg AM53.80
  
 SB
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 54.80
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM1:57.63
  
 SB
Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 1:58.15
  
 SB
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta1:59.16
  
 SB
Rasmus TerpRasmus Terp ('88)Aarhus 19001:59.54
  
 SB
Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta2:00.33
  
 SB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19002:01.36
  
 SB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM2:08.18
  
 
Simen SlettenSimen Sletten ('88)Esbjerg AM2:08.64
  
 SB
Alexander NoordegraafAlexander Noordegraaf ('92)Hvidovre AM2:10.11
  
 PB
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad2:12.71
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19003:55.32
  
 SB
Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF3:57.63
  
 SB
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:58.94
  
 
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:59.45
  
 SB
Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM3:59.95
  
 SB
Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 4:03.05
  
 
Mikael JohansenMikael Johansen ('85)Aalborg AM4:04.01
  
 PB
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta4:05.46
  
 SB
Rasmus TerpRasmus Terp ('88)Aarhus 19004:11.23
  
 SB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta4:12.47
  
 SB
Frederik Kjeldsen HertzFrederik Kjeldsen Hertz ('97)Esbjerg AM4:13.93
  
 PB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM4:16.50
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:17.66
  
 PB
Thomas RydalThomas Rydal ('96)Skive AM4:20.63
  
 SB
Sebastian BærnthsenSebastian Bærnthsen ('98)Hvidovre AM4:21.36
  
 SB
Mads Sloth MortensenMads Sloth Mortensen ('98)Esbjerg Tri4:21.66
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM14:47.85
  
 SB
2Jacob Østergaard MarkussenJacob Østergaard Markussen ('93)Aarhus 190014:55.60
  
 SB
3Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)Sparta14:58.06
  
 SB
Morten MarinussenMorten Marinussen ('84)Aalborg AM15:37.19
  
 
Steffen MassaroSteffen Massaro ('83)Odense Atletik 15:38.22
  
 SB
Kasper HansenKasper Hansen ('89)Odense Atletik 15:40.87
  
 
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF15:46.46
  
 
Rasmus Isager HansenRasmus Isager Hansen ('89)Aarhus 190015:49.50
  
 SB
Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM15:57.97
  
 PB
Rene NielsenRene Nielsen ('74)Herning LK15:58.64
  
 SB
Søren MolbechSøren Molbech ('80)Esbjerg AM16:11.91
  
 SB
Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)KIF16:40.80
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Tom Væsel WadeTom Væsel Wade ('89)THS / GBR9:01.65
  
 SB
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:18.19
  
 SB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:49.78
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF10:05.11
  
 SB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF10:23.14
  
 SB
David Høg MøllerDavid Høg Møller ('80)Aalborg AM10:32.65
  
 SB
Tobias Karlsmose SvarerTobias Karlsmose Svarer ('94)Esbjerg AM11:07.62
  
 SB
Alexander NoordegraafAlexander Noordegraaf ('92)Hvidovre AM11:20.61
  
 PB
Johnny BilagerJohnny Bilager ('81)Esbjerg AM11:34.34
  
 PB
Ole SvenningsenOle Svenningsen ('74)Skive AM12:33.24
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM15.24
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta16.09
  
 SB
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM16.11
  
 SB
Lukas M. JensenLukas M. Jensen ('92)Esbjerg AM16.23
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF16.26
  
 PB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM16.27
  
 PB
Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM18.64
  
 SB
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 20.58
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta51.81
  
 SB
2Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190053.61
  
 PB
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM54.18
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM55.76
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 57.60
  
 PB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190059.88
  
 PB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM1:02.00
  
 PB
Michael Hovborg HansenMichael Hovborg Hansen ('85)Esbjerg AM1:12.82
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.13
  
 =PB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 2.00
  
 SB
Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM1.94
  
 SB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta1.89
  
 =PB
Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM1.89
  
 
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.84
  
 SB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF1.84
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.79
  
 SB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM1.54
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF1.44
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Martin StensvigMartin Stensvig ('88)Sparta3.94
  
 SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM3.74
  
 SB
Kristopher TorpKristopher Torp ('96)Aarhus 19003.54
  
 PB
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.34
  
 SB
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.34
  
 SB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.34
  
 SB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 19003.34
  
 PB
Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 3.34
  
 SB
Michael Hovborg HansenMichael Hovborg Hansen ('85)Esbjerg AM2.54
  
 SB
Robin Castro ChristiansenRobin Castro Christiansen ('96)Skive AM2.54
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.66
+1.1
  
 SB
2Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta7.27
+0.6
  
 SB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 6.89
+1.1
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF6.78
+0.8
  
 PB
Andreas K ChristensenAndreas K Christensen ('90)Aarhus 19006.77
+1.8
  
 SB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM6.75
+0.9
  
 SB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 19006.31
0.0
  
 SB
Rasmus StoubyRasmus Stouby ('92)Skive AM6.04
+0.9
  
 SB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF5.94
+0.3
  
 PB
Jakob PlaschkeJakob Plaschke ('96)Aalborg AM5.87
0.0
  
 SB
Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM5.84
+1.0
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta5.75
-0.1
  
 SB
Morten LykkeMorten Lykke ('91)Esbjerg AM5.70
+0.7
  
 PB
Arnór JónssonArnór Jónsson ('87)Hvidovre AM / ISL5.69
0.0
  
 SB
Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM5.56
+1.9
  
 SB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF5.50
0.0
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Anders MøllerAnders Møller ('77)Sparta14.62
-0.3
  
 SB
Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta13.81
+0.3
  
 SB
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 12.99
+1.4
  
 SB
Jakob PlaschkeJakob Plaschke ('96)Aalborg AM12.85
+1.1
  
 PB
Arnór JónssonArnór Jónsson ('87)Hvidovre AM / ISL12.45
-0.8
  
 PB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF12.45
+0.7
  
 SB
Rasmus StoubyRasmus Stouby ('92)Skive AM12.31
-0.1
  
 SB
Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM12.13
+0.2
  
 SB
Matthias KikkenborgMatthias Kikkenborg ('97)Aalborg AM11.81
+0.6
  
 SB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM10.05
+0.9
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Lasse LarsenLasse Larsen ('90)Sparta16.74
  
 SB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.14
  
 SB
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM13.80
  
 PB
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 13.55
  
 SB
Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM12.98
  
 PB
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik12.84
  
 SB
Torben WolfTorben Wolf ('78)Esbjerg AM12.72
  
 SB
Gert SkalsGert Skals ('83)Aarhus 190012.42
  
 SB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM12.27
  
 SB
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF12.24
  
 PB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta12.19
  
 PB
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 11.94
  
 
Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM11.90
  
 SB
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF10.32
  
 SB
Rasmus StoubyRasmus Stouby ('92)Skive AM9.59
  
 SB
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM8.37
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 51.58
  
 
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik47.55
  
 
Lasse LarsenLasse Larsen ('90)Sparta41.59
  
 SB
Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.58
  
 PB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM39.82
  
 SB
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM38.91
  
 SB
Dennis BergmannDennis Bergmann ('89)Aalborg AM38.64
  
 PB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM37.46
  
 SB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta37.29
  
 PB
Dan ThomsenDan Thomsen ('90)Aarhus 190033.93
  
 SB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190032.79
  
 PB
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM25.47
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Taj MurmannTaj Murmann ('89)Odense Atletik 61.59
  
 
Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM56.93
  
 SB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM51.46
  
 
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta50.58
  
 
Torben WolfTorben Wolf ('78)Esbjerg AM49.91
  
 SB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM49.89
  
 SB
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM46.67
  
 PB
Dan ThomsenDan Thomsen ('90)Aarhus 190043.49
  
 
Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM42.67
  
 PB
Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF20.50
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM58.64
  
 SB
Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta57.98
  
 SB
Gert SkalsGert Skals ('83)Aarhus 190057.53
  
 SB
Thor MøllerThor Møller ('94)Aalborg AM49.56
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF49.05
  
 SB
Jens Toft VæselJens Toft Væsel ('94)Skive AM47.70
  
 SB
Peter NielsenPeter Nielsen ('92)Skive AM43.91
  
 PB
Thomas JørgensenThomas Jørgensen ('90)Odense Atletik 43.60
  
 
Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM43.21
  
 SB
Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM40.92
  
 
K 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 12.13 w
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.23 w
  
 
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.26 w
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.40 w
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta12.45 w
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.54 w
  
 
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 190012.54 w
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF12.69
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta12.89
  
 
Sara Brahmer SvendsenSara Brahmer Svendsen ('91)Hvidovre AM12.90
  
 SB
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC12.98 w
  
 
May ZerzutMay Zerzut ('94)Hvidovre AM / POL13.05
  
 SB
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 13.16
  
 
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 13.41
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 190013.52
  
 PB
Huma H. NielsenHuma H. Nielsen ('93)Amager AC13.72
  
 SB
K 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta25.07
  
 SB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 25.25
  
 SB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF25.57
  
 PB
Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 25.82
  
 SB
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 190025.86
  
 SB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM26.13
  
 SB
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF26.18
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta26.86
  
 PB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC26.98
  
 PB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM27.61
  
 PB
Randi Bakkegaard KvammeRandi Bakkegaard Kvamme ('93)Esbjerg AM30.68
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta56.12
  
 SB
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 190058.12
  
 SB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER1:02.41
  
 PB
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF1:02.60
  
 SB
Sara Brahmer SvendsenSara Brahmer Svendsen ('91)Hvidovre AM1:04.46
  
 SB
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:05.14
  
 
Anne Ohrt GregersenAnne Ohrt Gregersen ('99)Esbjerg AM1:05.47
  
 SB
Line Roer NielsenLine Roer Nielsen ('01)Amager AC1:11.52
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:15.75
  
 SB
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 2:17.23
  
 SB
Maria AndersenMaria Andersen ('98)Sparta2:17.95
  
 SB
Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)Hvidovre AM2:24.24
  
 SB
Helene F. SørensenHelene F. Sørensen ('95)Aarhus 19002:24.79
  
 PB
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 2:31.00
  
 SB
Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta2:32.86
  
 PB
Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC2:36.35
  
 SB
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 2:42.02
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:27.35
  
 SB
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:27.65
  
 SB
Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)KIF / NOR4:42.34
  
 SB
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:43.16
  
 PB
Pernille Bak LarsenPernille Bak Larsen ('91)Aarhus 19004:49.07
  
 SB
Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 19005:01.29
  
 PB
Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 19005:03.83
  
 PB
Frederikke BilgravFrederikke Bilgrav ('99)Esbjerg AM5:17.60
  
 PB
Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC5:22.09
  
 SB
Gyde TadsenGyde Tadsen ('98)Aabenraa IG 5:24.53
  
 PB
Mille Marie GydesenMille Marie Gydesen Aabenraa IG 6:04.92
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Simone GladSimone Glad ('90)Sparta16:42.32
  
 SB
2Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)Sparta16:54.28
  
 SB
9Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE19:07.68
  
 PB
Matilde HegnsgaardMatilde Hegnsgaard ('89)Aarhus 190018:10.15
  
 SB
Clara KallClara Kall ('99)THS18:10.59
  
 SB
Sabine Hvam PedersenSabine Hvam Pedersen ('86)Hvidovre AM18:24.11
  
 SB
Anne Sophie WendellAnne Sophie Wendell ('77)Hvidovre AM18:47.20
  
 SB
Gyde TadsenGyde Tadsen ('98)Aabenraa IG 19:01.17
  
 PB
Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC19:04.94
  
 SB
Kathrin KårstadKathrin Kårstad ('70)Esbjerg AM19:53.24
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.56
  
 SB
Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.75
  
 SB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF14.97
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta15.03
  
 PB
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM17.00
  
 SB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta17.28
  
 SB
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM18.32
  
 PB
Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 19.57
  
 PB
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM20.01
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta1:00.72
  
 SB
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19001:03.52
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta1:04.26
  
 PB
Fransiska BramsenFransiska Bramsen ('97)Hvidovre AM1:06.88
  
 SB
Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)Amager AC1:09.13
  
 SB
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 1:09.67
  
 PB
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM1:11.76
  
 PB
Celina KulbyCelina Kulby ('99)Aabenraa IG 1:12.25
  
 PB
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19001:15.49
  
 PB
Natasha Haahr LynderupNatasha Haahr Lynderup Hvidovre AM1:15.86
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
/ ESP1.68
  
 SB
Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.65
  
 SB
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.62
  
 
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.54
  
 
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 1.49
  
 SB
Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.44
  
 SB
Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM1.44
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.44
  
 
Trine VestergaardTrine Vestergaard ('96)Esbjerg AM1.44
  
 SB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 1.44
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF1.39
  
 SB
Aino LehtonenAino Lehtonen ('95)KIF1.39
  
 SB
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19001.39
  
 SB
Asta HornbækAsta Hornbæk ('01)Hvidovre AM1.39
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.14
  
 
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)Odense Atletik 3.04
  
 PB
Selma StaunSelma Staun Sparta2.84
  
 PB
Maibritt OlsenMaibritt Olsen ('95)Hvidovre AM2.74
  
 PB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19002.59
  
 PB
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)Odense Atletik 2.44
  
 SB
Karoline Flensted MadsenKaroline Flensted Madsen ('99)Aarhus 19002.44
  
 SB
Huma H. NielsenHuma H. Nielsen ('93)Amager AC2.29
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF2.14
  
 PB
Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002.14
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 19002.14
  
 PB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19002.14
  
 PB
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 2.14
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta5.87
+0.2
  
 SB
2Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.83
+0.6
  
 SB
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 19005.55
+1.1
  
 SB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.51
+0.3
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.35
+0.3
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19005.27
+0.8
  
 SB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 5.27
+1.2
  
 PB
Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)Amager AC4.89
0.0
  
 SB
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)Odense Atletik 4.86
+0.3
  
 PB
Maria L. JensenMaria L. Jensen ('90)Hvidovre AM4.81
+0.7
  
 SB
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC4.75
+1.6
  
 SB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 4.64
+1.0
  
 
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM4.61
-0.5
  
 SB
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
/ ESP4.44
-0.5
  
 PB
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)Odense Atletik 4.06
+0.9
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 19002.83
0.0
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF12.39
+0.5
  
 SB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190011.89
+0.5
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.40
+1.2
  
 SB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR10.91
+0.7
  
 SB
Lotte ThiesenLotte Thiesen ('81)Hvidovre AM10.88
0.0
  
 SB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF10.74
+1.2
  
 SB
Huma H. NielsenHuma H. Nielsen ('93)Amager AC9.95
+1.4
  
 SB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen Hvidovre AM9.90
0.0
  
 SB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 9.59
+0.6
  
 
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)Odense Atletik 9.36
+1.3
  
 PB
Frederikke BilgravFrederikke Bilgrav ('99)Esbjerg AM8.81
+1.3
  
 SB
Krista Stroyer StenstrømKrista Stroyer Stenstrøm ('99)Odense Atletik 7.65
+1.5
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta16.24
  
 
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.74
  
 
3Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190013.49
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta53.01
  
 
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta46.33
  
 
3Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.78
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM39.27
  
 PB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta34.51
  
 
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190033.40
  
 SB
Caroline HansenCaroline Hansen ('95)Esbjerg AM33.30
  
 SB
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190032.67
  
 PB
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 29.20
  
 
Aino LehtonenAino Lehtonen ('95)KIF28.11
  
 PB
Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190025.12
  
 PB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF24.34
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta52.31
  
 SB
Caroline HansenCaroline Hansen ('95)Esbjerg AM46.71
  
 
Heidi Toft HansenHeidi Toft Hansen ('91)Hvidovre AM42.00
  
 SB
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM41.29
  
 
Anna K DahlgrenAnna K Dahlgren ('93)Odense Atletik 40.89
  
 PB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta38.27
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 34.26
  
 PB
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta27.91
  
 SB
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190022.14
  
 PB
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF21.28
  
 SB
Kirsten Eskildsen-MøllerKirsten Eskildsen-Møller ('62)Aabenraa IG 20.09
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Maria L. JensenMaria L. Jensen ('90)Hvidovre AM46.17
  
 SB
Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190041.15
  
 PB
Benedicte HeegaardBenedicte Heegaard ('97)Sparta36.29
  
 SB
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190035.81
  
 SB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF32.16
  
 SB
Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta31.62
  
 SB
Trine VestergaardTrine Vestergaard ('96)Esbjerg AM29.90
  
 SB
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF27.63
  
 SB
Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 27.49
  
 PB
Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 190025.38
  
 PB
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 24.25
  
 PB
Line Roer NielsenLine Roer Nielsen ('01)Amager AC19.95
  
 PB

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix