Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bedford GBR: Bedford International Games 31.5.2015

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Adam Gemili
Adam Gemili ('93)
GBR10.12
  
 SB
2
Ojie Edoburun
Ojie Edoburun ('96)
GBR10.25
  
 SB
3
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR10.33
  
 SB
4
Seye Ogunlewe
Seye Ogunlewe ('91)
NGR10.34
  
 SB
5
Kieran Daly
Kieran Daly ('92)
GBR10.42
  
 SB
6
Deji Tobais
Deji Tobais ('91)
GBR10.48
  
 
7
Elijah Skervin
Elijah Skervin ('92)
GBR10.55
  
 SB
8
Leevan Yearwood
Leevan Yearwood ('88)
GBR10.81
  
 SB
Finale B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Samuel Osewa
Samuel Osewa ('91)
GBR10.46 w
  
 
2
Joseph Dewar
Joseph Dewar ('96)
GBR10.49 w
  
 
3
Tommy Ramdhan
Tommy Ramdhan ('96)
GBR10.51 w
  
 
4
Reuben Arthur
Reuben Arthur ('96)
GBR10.54 w
  
 
5
Sam Gordon
Sam Gordon ('94)
GBR10.58 w
  
 
6
Tremayne Gilling
Tremayne Gilling ('90)
GBR10.62 w
  
 
7
Ade Adewale
Ade Adewale ('93)
GBR10.75 w
  
 
Finale C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR10.46
  
 PB
2
Dean Showler-Davis
Dean Showler-Davis ('84)
GBR10.51
  
 SB
3
John Otugade
John Otugade ('95)
GBR10.53
  
 PB
4
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR10.54
  
 PB
5
Eugene Ayanful
Eugene Ayanful ('90)
GHA10.63
  
 SB
6
Andre Wright
Andre Wright ('91)
GBR10.66
  
 =SB
7
Rechmial Miller
Rechmial Miller ('98)
GBR10.66
  
 
Finale D
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Imran Rahman
Imran Rahman ('93)
GBR10.55
  
 PB
2
Edmond Amaning
Edmond Amaning ('93)
GBR10.55
  
 PB
3
Lee McLaughlin
Lee McLaughlin ('90)
GBR10.56
  
 =PB
4
Toby Harries
Toby Harries ('98)
GBR10.63
  
 
5
Ben Shields
Ben Shields ('94)
GBR10.73
  
 SB
6
Owin Sinclair
Owin Sinclair ('97)
GBR10.82
  
 SB
Finale E
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Josh Cox
Josh Cox ('95)
GBR10.50 w
  
 
2
Sam Miller
Sam Miller ('93)
GBR10.56 w
  
 
3
Camron Lyttle
Camron Lyttle ('99)
GBR10.67 w
  
 
4
Jay Raradza
Jay Raradza ('96)
GBR10.69 w
  
 
5
Alex Murdock
Alex Murdock ('91)
GBR10.76 w
  
 
6
Leroy Cain
Leroy Cain ('95)
GBR10.78 w
  
 
7
Gareth Hopkins
Gareth Hopkins ('91)
GBR10.87 w
  
 
8
Kane Wright
Kane Wright ('97)
GBR10.89 w
  
 
Finale F
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Dominic Ashwell
Dominic Ashwell ('99)
GBR10.57
  
 PB
2
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR10.61
  
 PB
3
Nigel Thomas
Nigel Thomas ('88)
GBR10.76
  
 
4
Nathan Gilbert
Nathan Gilbert ('95)
GBR10.84
  
 
5
Mark Hanson
Mark Hanson ('81)
GBR10.84
  
 
6
Cameron Starr
Cameron Starr ('96)
GBR10.88
  
 
Finale G
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Jack Dearden
Jack Dearden ('97)
GBR10.76
  
 
2
Duayne Bovell
Duayne Bovell ('85)
GBR10.82
  
 
3
Josh Street
Josh Street ('94)
GBR10.84
  
 SB
4
Omari Barton-Elington
Omari Barton-Elington ('90)
GBR10.91
  
 
5
Kevin Hodgson
Kevin Hodgson ('96)
GBR10.94
  
 PB
M 100 m extra    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
1
Adam Gemili
Adam Gemili ('93)
GBR9.97 w
  
 
2
Andrew Robertson
Andrew Robertson ('90)
GBR10.19 w
  
 
3
Seye Ogunlewe
Seye Ogunlewe ('91)
NGR10.29 w
  
 
4
Deji Tobais
Deji Tobais ('91)
GBR10.37 w
  
 
5
Tommy Ramdhan
Tommy Ramdhan ('96)
GBR10.44 w
  
 
6
Joseph Dewar
Joseph Dewar ('96)
GBR10.51 w
  
 
7
Elijah Skervin
Elijah Skervin ('92)
GBR10.52 w
  
 
Finale B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Dean Showler-Davis
Dean Showler-Davis ('84)
GBR10.36 w
  
 
2
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR10.48 w
  
 
3
Eugene Ayanful
Eugene Ayanful ('90)
GHA10.53 w
  
 
4
Reuben Arthur
Reuben Arthur ('96)
GBR10.54 w
  
 
5
Sam Gordon
Sam Gordon ('94)
GBR10.56 w
  
 
6
Tremayne Gilling
Tremayne Gilling ('90)
GBR10.63 w
  
 
7
Jason Hussain
Jason Hussain ('86)
GBR10.74 w
  
 
Finale C
Vind: +4.5
Vind: +4.5
1
Josh Cox
Josh Cox ('95)
GBR10.35 w
  
 
2
Rechmial Miller
Rechmial Miller ('98)
GBR10.35 w
  
 
3
Lee McLaughlin
Lee McLaughlin ('90)
GBR10.36 w
  
 
4
Imran Rahman
Imran Rahman ('93)
GBR10.42 w
  
 
5
Ade Adewale
Ade Adewale ('93)
GBR10.45 w
  
 
6
Sam Miller
Sam Miller ('93)
GBR10.48 w
  
 
7
Andre Wright
Andre Wright ('91)
GBR10.70 w
  
 
Finale D
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR10.52 w
  
 
2
Dominic Ashwell
Dominic Ashwell ('99)
GBR10.52 w
  
 
3
Toby Harries
Toby Harries ('98)
GBR10.52 w
  
 
4
Ben Shields
Ben Shields ('94)
GBR10.62 w
  
 
5
Owin Sinclair
Owin Sinclair ('97)
GBR10.70 w
  
 
6
Jay Raradza
Jay Raradza ('96)
GBR10.72 w
  
 
7
Alex Murdock
Alex Murdock ('91)
GBR10.78 w
  
 
Finale E
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Nigel Thomas
Nigel Thomas ('88)
GBR10.65
  
 SB
2
Jack Dearden
Jack Dearden ('97)
GBR10.68
  
 PB
3
Leroy Cain
Leroy Cain ('95)
GBR10.69
  
 
4
Mark Hanson
Mark Hanson ('81)
GBR10.74
  
 SB
5
Nathan Gilbert
Nathan Gilbert ('95)
GBR10.77
  
 PB
6
Duayne Bovell
Duayne Bovell ('85)
GBR10.79
  
 SB
Finale F
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Omari Barton-Elington
Omari Barton-Elington ('90)
GBR10.77 w
  
 
3
Cameron Starr
Cameron Starr ('96)
GBR10.81 w
  
 
4
Gareth Hopkins
Gareth Hopkins ('91)
GBR10.86 w
  
 
M 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
David Lima
David Lima ('90)
POR20.92
  
 SB
2
Antonio Infantino
Antonio Infantino ('91)
GBR20.97
  
 
3
Chris Clarke
Chris Clarke ('90)
GBR21.02
  
 SB
4
Tommy Ramdhan
Tommy Ramdhan ('96)
GBR21.03
  
 
5
Nigel Levine
Nigel Levine ('89)
GBR21.06
  
 SB
6
Kieran Daly
Kieran Daly ('92)
GBR21.12
  
 SB
7
James Alaka
James Alaka ('89)
GBR21.32
  
 =SB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu ('95)
GBR20.93
  
 PB
2
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
GBR21.04
  
 PB
3
Jason Hussain
Jason Hussain ('86)
GBR21.12
  
 PB
4
Nick Stewart
Nick Stewart ('98)
GBR21.23
  
 
5
Andre Wright
Andre Wright ('91)
GBR21.42
  
 
6
Michael Warner
Michael Warner ('90)
GBR21.49
  
 SB
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Toby Harries
Toby Harries ('98)
GBR21.01
  
 PB
2
Lee McLaughlin
Lee McLaughlin ('90)
GBR21.17
  
 PB
3
Freddie Owsley
Freddie Owsley ('97)
GBR21.22
  
 PB
4
Andrew Steele
Andrew Steele ('84)
GBR21.39
  
 SB
5
Luke Giblin
Luke Giblin ('86)
GBR21.58
  
 
6
Nathan Selby
Nathan Selby ('94)
GBR21.76
  
 PB
7
Leroy Cain
Leroy Cain ('95)
GBR22.02
  
 
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Josh Street
Josh Street ('94)
GBR21.19
  
 SB
2
Nicholas Atwell
Nicholas Atwell ('86)
GBR21.49
  
 PB
3
Gerald Matthew
Gerald Matthew ('97)
GBR21.63
  
 PB
4
Zach Bryson
Zach Bryson ('93)
GBR21.73
  
 PB
5
Gareth Hopkins
Gareth Hopkins ('91)
GBR21.91
  
 
6
Lee Dollard
Lee Dollard ('90)
GBR21.93
  
 PB
7
Jake James
Jake James ('91)
GBR22.00
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Nigel Levine
Nigel Levine ('89)
GBR46.61
  
 
2
Elliott Rutter
Elliott Rutter ('95)
GBR47.47
  
 
3
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR48.26
  
 
4
Farren Morgan
Farren Morgan ('93)
GBR48.29
  
 
5
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR48.32
  
 
6
Nick Petrou
Nick Petrou ('96)
GBR48.47
  
 
Finale B
1
Nicholas Atwell
Nicholas Atwell ('86)
GBR48.53
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
NGR13.71
  
 SB
2
David Omoregie
David Omoregie ('95)
GBR13.76
  
 SB
3
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR13.83
  
 SB
4
David Feeney
David Feeney ('87)
GBR13.89
  
 PB
5
Gianni Frankis
Gianni Frankis ('88)
GBR13.93
  
 
6
Joseph Hylton
Joseph Hylton ('89)
GBR13.94
  
 SB
Finale B
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR13.98 w
  
 
2
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR14.05 w
  
 
3
Julián Ortíz
Julián Ortíz ('90)
ESP14.07 w
  
 
4
Kyler Martin
Kyler Martin ('91)
USA14.27 w
  
 
5
Andy Blow
Andy Blow ('85)
GBR14.62 w
  
 
M 110 m hæk extra    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1
David Omoregie
David Omoregie ('95)
GBR13.66 w
  
 
2
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
NGR13.67 w
  
 
3
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR13.78 w
  
 
4
Khai Riley-Laborde
Khai Riley-Laborde ('95)
GBR13.90 w
  
 
5
David Feeney
David Feeney ('87)
GBR13.94 w
  
 
6
Joseph Hylton
Joseph Hylton ('89)
GBR13.97 w
  
 
7
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.02 w
  
 
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Julián Ortíz
Julián Ortíz ('90)
ESP14.00 w
  
 
2
Kyler Martin
Kyler Martin ('91)
USA14.11 w
  
 
3
Andy Blow
Andy Blow ('85)
GBR14.67 w
  
 
4
Alex Nwenwu
Alex Nwenwu ('91)
GBR14.77 w
  
 
5
James Wright
James Wright ('94)
GBR14.84 w
  
 
6
Ashley Wilson
Ashley Wilson ('90)
IRL14.89 w
  
 
7
Peter Moreno
Peter Moreno ('90)
NGR14.96 w
  
 
8
Matthew Hewitt
Matthew Hewitt ('92)
GBR15.19 w
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jack Green
Jack Green ('91)
GBR50.39
  
 
2
Richard Yates
Richard Yates ('86)
GBR52.37
  
 
3
Martin Lipton
Martin Lipton ('89)
GBR52.51
  
 SB
4
Sam Plumb
Sam Plumb ('94)
GBR53.18
  
 
Finale B
1
Lennox Thompson
Lennox Thompson ('93)
GBR52.98
  
 PB
2
Tom Moakes
Tom Moakes ('90)
GBR53.18
  
 
3
Andy Clements
Andy Clements ('82)
GBR53.52
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Robbie Grabarz
Robbie Grabarz ('87)
GBR2.24
  
 SB
 
2.08
  O
2.12
 XO
2.16
 XO
2.20
 XO
2.24
 XO
2.28
XXX
  
2
Matt Roberts
Matt Roberts ('84)
GBR2.20
  
 =SB
2
Chris Kandu
Chris Kandu ('95)
GBR2.20
  
 SB
2
Marco Fassinotti
Marco Fassinotti ('89)
ITA2.20
  
 
5
Mike Edwards
Mike Edwards ('90)
GBR2.16
  
 SB
6
Martin Günther
Martin Günther ('86)
GER2.16
  
 
7Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.12
  
 
8
Jonathan Broom-Edwards
Jonathan Broom-Edwards ('88)
GBR2.08
  
 
9
William Grimsey
William Grimsey ('96)
GBR2.03
  
 
10
Jakob Thorvaldsson
Jakob Thorvaldsson ('88)
SWE2.03
  
 
10
Ryan Bonifas
Ryan Bonifas ('93)
GBR2.03
  
 SB
12
Rory Dwyer
Rory Dwyer ('97)
GBR2.03
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Charlie Myers
Charlie Myers ('97)
GBR5.15
  
 PB
2
Jack Phipps
Jack Phipps ('94)
GBR5.05
  
 
3
Joel Leon Benitez
Joel Leon Benitez ('98)
GBR4.85
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ezekiel Ewulo
Ezekiel Ewulo ('86)
NGR7.49
+1.4
  
 
2
Michael Puplampu
Michael Puplampu ('90)
GBR7.48 w
+2.7
  
 
3
James Lelliott
James Lelliott ('93)
GBR7.38 w
+3.1
  
 
4
Jacob Fincham-Dukes
Jacob Fincham-Dukes ('97)
GBR7.32
+1.3
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Nathan Douglas
Nathan Douglas ('82)
GBR16.55 w
+2.2
  
 
 
15.98
 2.0
16.19
 1.6
16.50 =SB
 1.4
16.25  X
 3.6
16.55
 2.2
  
2
Nathan Fox
Nathan Fox ('90)
GBR16.06
+1.1
  
 
3
Julian Reid
Julian Reid ('88)
GBR15.98
+1.4
  
 SB
4
Daniel Lewis
Daniel Lewis ('89)
GBR15.25
+1.0
  
 
5
Matthew Houlden
Matthew Houlden ('92)
GBR14.98
+1.8
  
 SB
6
Trevor Okoroafor
Trevor Okoroafor ('90)
GBR14.94
+1.8
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Marco Fortes
Marco Fortes ('82)
POR18.41
  
 
2
Zane Duquemin
Zane Duquemin ('91)
GBR18.29
  
 SB
3
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR17.74
  
 
4
Gareth Winter
Gareth Winter ('92)
GBR17.01
  
 
5
Youcef Zatat
Youcef Zatat ('94)
GBR17.00
  
 
6
Jamie Stevenson
Jamie Stevenson ('89)
GBR16.62
  
 SB
7
Anthony Oshodi
Anthony Oshodi ('91)
GBR16.49
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Brett Morse
Brett Morse ('89)
GBR61.15
  
 
 
  X  X  X58.4061.15  X  
2
Angus McInroy
Angus McInroy ('87)
GBR53.70
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Mark Dry
Mark Dry ('87)
GBR71.83
  
 
 
71.3271.6671.8370.7671.2271.07  
2
Andy Frost
Andy Frost ('81)
GBR66.43
  
 SB
3
Chris Shorthouse
Chris Shorthouse ('88)
GBR64.37
  
 SB
4
Craig Murch
Craig Murch ('93)
GBR63.22
  
 
5
Alex Warner
Alex Warner ('89)
GBR62.05
  
 
6
Tim Williams
Tim Williams ('92)
GBR61.21
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Bonne Buwembo
Bonne Buwembo ('89)
GBR68.28
  
 
2
Joe Dunderdale
Joe Dunderdale ('92)
GBR67.23
  
 SB
3
Greg Millar
Greg Millar ('92)
GBR66.93
  
 
4
Neil Crossley
Neil Crossley ('88)
GBR65.68
  
 
K 100 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1
Asha Philip
Asha Philip ('90)
GBR11.17 w
  
 
2
Hannah Brier
Hannah Brier ('98)
GBR11.37 w
  
 
3
Lukesha Morris
Lukesha Morris ('95)
GBR11.54 w
  
 
4
Daryll Neita
Daryll Neita ('96)
GBR11.56 w
  
 
5
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV11.64 w
  
 
6
Annie Tagoe
Annie Tagoe ('93)
GBR11.81 w
  
 
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Gina Akpe-Moses
Gina Akpe-Moses ('99)
IRL11.81
  
 PB
2
Steffi Wilson
Steffi Wilson ('94)
GBR11.86
  
 
3
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR11.94
  
 
4
Nicola Gilbert
Nicola Gilbert ('85)
GBR11.97
  
 
5
Megan Hoult
Megan Hoult ('91)
GBR12.14
  
 SB
6
Elaine O'Neill
Elaine O'Neill ('89)
GBR12.25
  
 
Finale C
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Charlotte Paterson
Charlotte Paterson ('98)
GBR11.96 w
  
 
2
Sarah Busby
Sarah Busby ('90)
AUS12.01 w
  
 
3
Remy Barrett
Remy Barrett ('95)
GBR12.10 w
  
 
4
Paige Fairclough
Paige Fairclough ('97)
GBR12.15 w
  
 
5
Shereen Charles
Shereen Charles ('84)
GBR12.26 w
  
 
6
Susanna Banjo
Susanna Banjo ('89)
GBR12.27 w
  
 
K 100 m extra    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Daryll Neita
Daryll Neita ('96)
GBR11.40 w
  
 
2
Hannah Brier
Hannah Brier ('98)
GBR11.45 w
  
 
3
Annie Tagoe
Annie Tagoe ('93)
GBR11.58 w
  
 
4
Adeline Gouenon
Adeline Gouenon ('94)
CIV11.58 w
  
 
5
Nicola Gilbert
Nicola Gilbert ('85)
GBR11.76 w
  
 
6
Charlotte Paterson
Charlotte Paterson ('98)
GBR11.91 w
  
 
7
Steffi Wilson
Steffi Wilson ('94)
GBR11.95 w
  
 
Finale B
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Paige Fairclough
Paige Fairclough ('97)
GBR11.89 w
  
 
2
Megan Hoult
Megan Hoult ('91)
GBR12.06 w
  
 
3
Shereen Charles
Shereen Charles ('84)
GBR12.07 w
  
 
4
Remy Barrett
Remy Barrett ('95)
GBR12.16 w
  
 
5
Chinedu Monye
Chinedu Monye ('89)
GBR12.19 w
  
 
K 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Shannon Hylton
Shannon Hylton ('96)
GBR23.01
  
 
2
Steffi Wilson
Steffi Wilson ('94)
GBR23.75
  
 PB
3
Mary Iheke
Mary Iheke ('90)
GBR24.01
  
 PB
4
Ella Barrett
Ella Barrett ('98)
GBR24.03
  
 PB
5
Gina Akpe-Moses
Gina Akpe-Moses ('99)
IRL24.74
  
 PB
6
Susanna Banjo
Susanna Banjo ('89)
GBR24.94
  
 SB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Selina Henderson
Selina Henderson ('98)
GBR24.27
  
 PB
2
Sarah Busby
Sarah Busby ('90)
AUS24.37
  
 PB
3
Amy Hillyard
Amy Hillyard ('95)
GBR24.43
  
 PB
4
Charlotte Paterson
Charlotte Paterson ('98)
GBR24.50
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Jodie Williams
Jodie Williams ('93)
GBR53.51
  
 PB
2
Cheriece Hylton
Cheriece Hylton ('96)
GBR54.31
  
 
3
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR54.55
  
 SB
4
Laura Maddox
Laura Maddox ('90)
GBR54.68
  
 
5
Emma Pullen
Emma Pullen ('89)
GBR55.06
  
 
6
Sabrina Bakare
Sabrina Bakare ('96)
GBR55.33
  
 SB
7
Tara Marie Norum
Tara Marie Norum ('91)
NOR55.41
  
 
Finale B
1
Catherine Reid
Catherine Reid ('98)
GBR53.34
  
 PB
2
Lily Beckford
Lily Beckford ('97)
GBR53.91
  
 PB
3
Hannah Williams
Hannah Williams ('98)
GBR54.82
  
 PB
4
Diane Ramsay
Diane Ramsay ('93)
GBR55.04
  
 SB
5
Rachel Dickens
Rachel Dickens ('94)
GBR55.22
  
 SB
6
Loren Bleaken
Loren Bleaken ('95)
GBR55.89
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Angie Broadbelt-Blake
Angie Broadbelt-Blake ('85)
GBR13.48
  
 
2
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE13.98
  
 PB
3
Shirin Irving
Shirin Irving ('96)
GBR14.01
  
 
4
Mollie Courtney
Mollie Courtney ('97)
GBR14.09
  
 
5
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR14.15
  
 SB
Finale B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Gemma Weetman
Gemma Weetman ('87)
GBR14.16
  
 PB
2
Holly Thomas
Holly Thomas ('94)
GBR14.25
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm extra    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Angie Broadbelt-Blake
Angie Broadbelt-Blake ('85)
GBR13.46
  
 
2
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE13.99
  
 =PB
3
Mollie Courtney
Mollie Courtney ('97)
GBR14.02
  
 
4
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR14.14
  
 SB
Finale B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Amy Barclay
Amy Barclay ('92)
GBR14.25
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR1:00.14
  
 
2
Gemma Weetman
Gemma Weetman ('87)
GBR1:00.32
  
 PB
3
Nessa Cooper Millet
Nessa Cooper Millet ('94)
IRL1:00.75
  
 
4
Georgina Rogers
Georgina Rogers ('96)
GBR1:00.96
  
 SB
5
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR1:01.78
  
 
Finale B
1
Leslie Delgado
Leslie Delgado ('89)
POR1:01.61
  
 SB
2
Zoe Hughes
Zoe Hughes ('98)
GBR1:01.85
  
 PB
3
Sarah Pearson
Sarah Pearson ('98)
GBR1:02.05
  
 PB
4
Stephanie Williams
Stephanie Williams ('94)
GBR1:02.31
  
 =SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Isobel Pooley
Isobel Pooley ('92)
GBR1.91
  
 =SB
 
1.74
  O
1.78
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91 =SB
 XO
1.94
XXX
 
2
Bethan Partridge
Bethan Partridge ('90)
GBR1.74
  
 
2
Amelia Jennings-McLaughlin
Amelia Jennings-McLaughlin ('97)
GBR1.74
  
 SB
4
Emily Borthwick
Emily Borthwick ('97)
GBR1.74
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Henrietta Paxton
Henrietta Paxton ('83)
GBR4.10
  
 SB
2
Katie James
Katie James ('93)
GBR3.80
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.22
+0.8
  
 
2
Alexandra Russell
Alexandra Russell ('90)
GBR6.14
+1.3
  
 
3
Emily Wright
Emily Wright ('98)
GBR6.01
+0.6
  
 
4
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE6.00
+1.7
  
 SB
5
Eleanor Broome
Eleanor Broome ('99)
GBR5.92
+1.7
  
 
6
Rebecca Chapman
Rebecca Chapman ('92)
GBR5.79
+1.2
  
 
7
Ebony Wake
Ebony Wake ('96)
GBR5.78
+1.3
  
 
8
Rachel Alexander
Rachel Alexander ('98)
GBR5.68
+1.1
  
 
9
Simi Fajemisin
Simi Fajemisin ('97)
GBR5.65 w
+2.4
  
 
10
Eavion Richardson
Eavion Richardson ('98)
GBR5.65
+1.5
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Chioma Matthews
Chioma Matthews ('81)
GBR13.39
+1.6
  
 
2
Alexandra Russell
Alexandra Russell ('90)
GBR12.56 w
+2.8
  
 
3
Naomi Ogbeta
Naomi Ogbeta ('98)
GBR12.51
+2.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Rachel Wallader
Rachel Wallader ('89)
GBR17.17
  
 PB
 
  X16.35 SB  X17.17 PB16.69  X  
2
Sophie McKinna
Sophie McKinna ('94)
GBR15.89
  
 
3
Adele Nicoll
Adele Nicoll ('96)
GBR14.67
  
 
4
Danielle Opara
Danielle Opara ('95)
GBR13.50
  
 
5
Lucy Underdown
Lucy Underdown ('90)
GBR13.07
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kirsty Law
Kirsty Law ('86)
GBR52.21
  
 
2
Clare Fitzgerald
Clare Fitzgerald ('91)
IRL48.10
  
 
3
Shaunagh Brown
Shaunagh Brown ('90)
GBR47.48
  
 
4
Shadine Duquemin
Shadine Duquemin ('94)
GBR45.88
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sarah Holt
Sarah Holt ('87)
GBR63.30
  
 
2
Shaunagh Brown
Shaunagh Brown ('90)
GBR62.17
  
 SB
3
Abbi Carter
Abbi Carter ('93)
GBR57.22
  
 
4
Lucy Marshall
Lucy Marshall ('81)
GBR57.00
  
 
5
Hayley Murray
Hayley Murray ('89)
GBR52.77
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Laura Whittingham
Laura Whittingham ('86)
GBR50.26
  
 
2
Louise Lockwood
Louise Lockwood ('89)
GBR48.87
  
 PB
3
Jo Blair
Jo Blair ('86)
GBR48.09
  
 
4
Eloise Meakins
Eloise Meakins ('93)
GBR44.07
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Jack Hatton
Jack Hatton ('96)
GBR13.89 w
  
 
2
Jack Kirby
Jack Kirby ('96)
GBR13.89 w
  
 
3
Jack Major
Jack Major ('96)
GBR14.29 w
  
 
4
William Ritchie-Moulin
William Ritchie-Moulin ('96)
GBR14.53 w
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm extra    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Jack Hatton
Jack Hatton ('96)
GBR13.87
  
 PB
2
Jack Kirby
Jack Kirby ('96)
GBR14.00
  
 
3
Jack Major
Jack Major ('96)
GBR14.49
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
Louis Mascarenhas
Louis Mascarenhas ('96)
GBR52.95
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Taylor Campbell
Taylor Campbell ('96)
GBR76.50
  
 
 
72.1873.01  X76.5069.9073.53  
2
Jac Palmer
Jac Palmer ('96)
GBR67.58
  
 
3
Thomas Head
Thomas Head ('96)
GBR62.24
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Amy Holder
Amy Holder ('96)
GBR45.71
  
 
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Rebecca Keating
Rebecca Keating ('97)
GBR54.29
  
 
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Matthew Treston
Matthew Treston ('98)
GBR13.85 w
  
 
2
George Vaughan
George Vaughan ('98)
GBR14.06 w
  
 
3
Thomas Miller
Thomas Miller ('98)
CAN14.26 w
  
 
4
Robert Sakala
Robert Sakala ('98)
GBR14.38 w
  
 
5
Jack Murphy
Jack Murphy ('98)
IRL14.49 w
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jake Norris
Jake Norris ('99)
GBR71.65
  
 
 
68.3470.0667.35  X71.6568.29  
2
George Marvell
George Marvell ('98)
GBR65.83
  
 
D16 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Eden Davis
Eden Davis ('99)
GBR10.76
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Eden Davis
Eden Davis ('99)
GBR10.93
  
 PB
D16 110 m hæk 91.4 cm extra    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Matthew Treston
Matthew Treston ('98)
GBR13.80 w
  
 
2
Robert Sakala
Robert Sakala ('98)
GBR14.27 w
  
 
3
George Vaughan
George Vaughan ('98)
GBR14.27 w
  
 
4
Thomas Miller
Thomas Miller ('98)
CAN14.35 w
  
 
5
Jack Murphy
Jack Murphy ('98)
IRL14.45 w
  
 
P16 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Ebony Carr
Ebony Carr ('99)
GBR11.81
  
 PB
2
Modupe Shokunbi
Modupe Shokunbi ('98)
GBR12.11
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Modupe Shokunbi
Modupe Shokunbi ('98)
GBR12.14
  
 =SB
Indledende 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Ebony Carr
Ebony Carr ('99)
GBR12.12
  
 
P16 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.64
  
 
2
Amber-Leigh Hall
Amber-Leigh Hall ('98)
GBR13.66
  
 PB
3
Livia Gauntlett
Livia Gauntlett ('98)
GBR13.82
  
 
4
Sophie Elliss
Sophie Elliss ('98)
GBR14.06
  
 
5
Hope Sarti
Hope Sarti ('98)
GBR14.07
  
 
6
Molly Scott
Molly Scott ('99)
IRL14.12
  
 
P16 100 m hæk 76.2 cm extra    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.28 w
  
 
2
Hope Sarti
Hope Sarti ('98)
GBR13.55 w
  
 
3
Livia Gauntlett
Livia Gauntlett ('98)
GBR13.65 w
  
 
4
Amber-Leigh Hall
Amber-Leigh Hall ('98)
GBR13.74 w
  
 
5
Sophie Elliss
Sophie Elliss ('98)
GBR13.83 w
  
 
6
Molly Scott
Molly Scott ('99)
IRL13.83 w
  
 
7
Zoe Hughes
Zoe Hughes ('98)
GBR13.88 w
  
 
8
Sarah Pearson
Sarah Pearson ('98)
GBR14.23 w
  
 
P16 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Hannah Molyneaux
Hannah Molyneaux ('01)
GBR14.15
  
 PB
P16 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophie Mace
Sophie Mace ('98)
GBR43.84
  
 SB
P16 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Amy Herrington
Amy Herrington ('98)
GBR59.38
  
 
2
Katie Head
Katie Head ('99)
GBR57.71
  
 PB
3
Olivia Stevenson
Olivia Stevenson ('99)
GBR57.08
  
 

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet