D18 100 m Vind: +0.8 Finale A Finale | Vind: +0.8 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zak Irwin Zak Irwin ('96) | 96 | IRL | 10.60 | PB | ||||
2 | Sean Lawler Sean Lawler ('97) | 97 | IRL | 10.69 | PB | ||||
3 | Scott Gibson Scott Gibson ('97) | 97 | IRL | 10.76 | PB | ||||
4 | Christian Robinson Christian Robinson ('96) | 96 | IRL | 10.85 | PB | ||||
5 | Conor Duggan Conor Duggan ('97) | 97 | IRL | 10.95 | PB | ||||
6 | Karl McClean Karl McClean ('96) | 96 | IRL | 10.97 | PB | ||||
6 | Eoin Doherty Eoin Doherty ('97) | 97 | IRL | 10.97 | PB | ||||
8 | Michael Adekunle Michael Adekunle ('98) | 98 | IRL | 11.19 | PB | ||||
D18 200 m Vind: +1.9 Finale A Finale | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Sean Lawler Sean Lawler ('97) | 97 | IRL | 21.51 | PB | ||||
2 | Zak Irwin Zak Irwin ('96) | 96 | IRL | 21.60 | SB | ||||
3 | Christian Robinson Christian Robinson ('96) | 96 | IRL | 21.75 | PB | ||||
4 | Craig Newell Craig Newell ('97) | 97 | IRL | 21.95 | PB | ||||
5 | Conor Duggan Conor Duggan ('97) | 97 | IRL | 22.10 | PB | ||||
6 | Stephen Walsh Stephen Walsh ('97) | 97 | IRL | 22.22 | PB | ||||
7 | Eoin Doherty Eoin Doherty ('97) | 97 | IRL | 22.28 | PB | ||||
8 | Joey Henchy Joey Henchy ('97) | 97 | IRL | 22.76 | PB | ||||
D18 400 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Scott Gibson Scott Gibson ('97) | 97 | IRL | 49.41 | |||||
2 | John Fitzsimons John Fitzsimons ('98) | 98 | IRL | 50.54 | |||||
3 | Christopher O'Donnell Christopher O'Donnell ('98) | 98 | IRL | 50.56 | |||||
4 | Brian Masterson Brian Masterson ('97) | 97 | IRL | 52.40 | |||||
5 | Stephen Walsh Stephen Walsh ('97) | 97 | IRL | 52.55 | |||||
6 | Roland Surlis Roland Surlis ('97) | 97 | IRL | 52.57 | |||||
D18 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Roland Surlis Roland Surlis ('97) | 97 | IRL | 1:54.19 | PB | ||||
2 | Conall Hayes Conall Hayes ('98) | 98 | IRL | 1:54.60 | |||||
3 | William Crowe William Crowe ('97) | 97 | IRL | 1:55.10 | SB | ||||
4 | Garry Campbell Garry Campbell ('97) | 97 | IRL | 1:57.10 | |||||
5 | Mustafe Nasir Mustafe Nasir ('98) | 98 | IRL | 1:58.13 | SB | ||||
6 | Oisin O'Callaghan Oisin O'Callaghan ('98) | 98 | IRL | 1:59.51 | |||||
D18 5000 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Kevin Mulcaire Kevin Mulcaire ('97) | 97 | IRL | 14:51.97 | |||||
D18 2000 m forh. Finale A Finale | |||||||||
1 | Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | 6:03.67 | PB | ||||
2 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | IRL | 6:14.41 | PB | ||||
D18 110 m hæk 99.1 cm Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Matthew Behan Matthew Behan ('96) | 96 | IRL | 13.90 | w | ||||
D18 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||
1 | Joe Halwax Joe Halwax ('97) | 97 | IRL | 56.16 | PB | ||||
D18 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | David Cussen David Cussen ('96) | 96 | IRL | 2.05 | SB | ||||
2 | Keith Marks Keith Marks ('97) | 97 | IRL | 2.00 | SB | ||||
3 | Caolan O'Callaghan Caolan O'Callaghan ('97) | 97 | IRL | 1.85 | PB | ||||
4 | Peter McDermott Peter McDermott ('96) | 96 | IRL | 1.80 | PB | ||||
5 | Daniel Gilmore Daniel Gilmore | IRL | 1.80 | PB | |||||
D18 Stangspring Finale A Finale | |||||||||
1 | Seamie Fennell Seamie Fennell | IRL | 4.20 | ||||||
2 | Yuri Kanash Yuri Kanash ('97) | 97 | IRL | 4.00 | |||||
D18 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Keith Marks Keith Marks ('97) | 97 | IRL | 7.21 | w | +3.1 | |||
2 | Mikey Cullen Mikey Cullen ('97) | 97 | IRL | 6.99 | w | +3.1 | |||
3 | Ian Brennan Ian Brennan ('97) | 97 | IRL | 6.82 | w | +3.8 | |||
4 | Ben Fisher Ben Fisher ('98) | 98 | IRL | 6.74 | w | +4.4 | |||
5 | Jay McCrum Jay McCrum | IRL | 6.22 | w | +4.4 | ||||
6 | Aidan Conneely Aidan Conneely ('97) | 97 | IRL | 6.10 | w | +4.2 | |||
D18 Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Shane Joyce Shane Joyce ('97) | 97 | IRL | 13.96 | w | w | |||
2 | Conor Durnin Conor Durnin ('96) | 96 | IRL | 13.80 | w | w | |||
3 | Ian Brennan Ian Brennan ('97) | 97 | IRL | 13.61 | w | w | |||
D18 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Anu Awonusi Anu Awonusi ('97) | 97 | IRL | 17.11 | PB | ||||
D18 Diskoskast 1.75 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Eoin Sheridan Eoin Sheridan ('97) | 97 | IRL | 50.62 | |||||
2 | Andrew Barkley Andrew Barkley ('97) | 97 | IRL | 48.94 | PB | ||||
D18 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Jack Magee Jack Magee ('97) | 97 | IRL | 53.49 | PB | ||||
2 | Shane Joyce Shane Joyce ('97) | 97 | IRL | 52.25 | PB | ||||
3 | Bobby Smith Bobby Smith ('96) | 96 | IRL | 51.94 | SB | ||||
4 | Darryl Crawford Darryl Crawford ('98) | 98 | IRL | 47.23 | PB | ||||
5 | James Meier James Meier | IRL | 47.00 | PB | |||||
6 | Michael Jordan Michael Jordan ('97) | 97 | IRL | 46.40 | PB | ||||
7 | Micheal Dineen Micheal Dineen ('97) | 97 | IRL | 42.04 | |||||
P18 100 m Vind: +3.2 Finale A Finale | Vind: +3.2 | ||||||||
1 | Phoebe Murphy Phoebe Murphy ('98) | 98 | IRL | 11.72 | w | ||||
2 | Roisin Harrison Roisin Harrison ('96) | 96 | IRL | 11.97 | w | ||||
3 | Sarah Kate Lacey Sarah Kate Lacey ('96) | 96 | IRL | 12.06 | w | ||||
4 | Sinéad Treacy Sinéad Treacy ('97) | 97 | IRL | 12.20 | w | ||||
5 | Roseanna McGuckian Roseanna McGuckian ('97) | 97 | IRL | 12.47 | w | ||||
P18 200 m Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Phoebe Murphy Phoebe Murphy ('98) | 98 | IRL | 24.21 | w | ||||
2 | Roisin Harrison Roisin Harrison ('96) | 96 | IRL | 24.34 | w | ||||
3 | Sinéad Treacy Sinéad Treacy ('97) | 97 | IRL | 24.85 | w | ||||
4 | Sarah Kate Lacey Sarah Kate Lacey ('96) | 96 | IRL | 25.10 | w | ||||
5 | Ellen Robinson Ellen Robinson ('97) | 97 | IRL | 26.68 | w | ||||
P18 400 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Jenna Bromell Jenna Bromell ('97) | 97 | IRL | 57.06 | |||||
2 | Sophie Becker Sophie Becker ('97) | 97 | IRL | 58.83 | PB | ||||
3 | Amy NíhAmaill Amy NíhAmaill ('98) | 98 | IRL | 59.83 | |||||
P18 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Louise Shanahan Louise Shanahan ('97) | 97 | IRL | 2:13.52 | |||||
2 | Carla Sweeney Carla Sweeney ('98) | 98 | IRL | 2:14.26 | |||||
3 | Alanna Lally Alanna Lally ('96) | 96 | IRL | 2:14.79 | |||||
4 | Laura Whitelaw Laura Whitelaw ('98) | 98 | IRL | 2:15.82 | SB | ||||
5 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 2:16.63 | |||||
6 | Amy NíhAmaill Amy NíhAmaill ('98) | 98 | IRL | 2:18.90 | |||||
7 | Karen Gallagher Karen Gallagher ('01) | 01 | IRL | 2:22.09 | PB | ||||
P18 1500 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Nadia Power Nadia Power ('98) | 98 | IRL | 4:50.74 | |||||
P18 3000 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Hope Saunders Hope Saunders ('97) | 97 | IRL | 9:56.88 | PB | ||||
2 | Isabel Carron Isabel Carron ('98) | 98 | IRL | 10:10.34 | |||||
3 | Clodagh O'Reilly Clodagh O'Reilly ('97) | 97 | IRL | 10:15.81 | SB | ||||
4 | Aoibhe Richardson Aoibhe Richardson ('96) | 96 | IRL | 10:22.56 | PB | ||||
P18 1500 m forh. Finale A Finale | |||||||||
1 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 5:09.63 | PB | ||||
2 | Alison Armstrong Alison Armstrong ('97) | 97 | IRL | 5:16.96 | PB | ||||
P18 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Shannen Dawkins Shannen Dawkins ('96) | 96 | IRL | 14.34 | w | ||||
2 | Clodagh O'Mahoney Clodagh O'Mahoney ('97) | 97 | IRL | 14.46 | w | ||||
3 | Amaris Borel Amaris Borel ('98) | 98 | IRL | 14.76 | w | ||||
4 | Sarah Connolly Sarah Connolly ('96) | 96 | IRL | 14.87 | w | ||||
P18 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||
1 | Kelly-Ann Doyle Kelly-Ann Doyle ('97) | 97 | IRL | 1:02.40 | |||||
2 | Amaris Borel Amaris Borel ('98) | 98 | IRL | 1:06.34 | SB | ||||
3 | Cliodhna O'Connor Cliodhna O'Connor ('98) | 98 | IRL | 1:06.93 | PB | ||||
4 | Tara McNally Tara McNally ('98) | 98 | IRL | 1:07.63 | PB | ||||
P18 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Elizabeth Morland Elizabeth Morland ('98) | 98 | IRL | 1.65 | |||||
2 | Eimear Doherty Eimear Doherty ('97) | 97 | IRL | 1.60 | PB | ||||
3 | Rebekah Rutherford Rebekah Rutherford ('97) | 97 | IRL | 1.60 | |||||
4 | Shannen Dawkins Shannen Dawkins ('96) | 96 | IRL | 1.60 | SB | ||||
5 | Rachel Clancy Rachel Clancy ('97) | 97 | IRL | 1.55 | SB | ||||
5 | Ailbhe Murphy Ailbhe Murphy ('97) | 97 | IRL | 1.55 | PB | ||||
P18 Stangspring Finale A Finale | |||||||||
1 | Laura Cussen Laura Cussen ('98) | 98 | IRL | 3.15 | PB | ||||
2 | Ellen Larkin Ellen Larkin ('98) | 98 | IRL | 2.90 | PB | ||||
3 | Megan Dunford Megan Dunford ('98) | 98 | IRL | 2.60 | |||||
4 | Muireann McGinley Muireann McGinley ('97) | 97 | IRL | 2.30 | PB | ||||
5 | Melissa Moffett Melissa Moffett ('97) | 97 | IRL | 2.30 | SB | ||||
6 | Meg Tyrrell Meg Tyrrell ('98) | 98 | IRL | 2.10 | SB | ||||
7 | Martha Hassett Martha Hassett ('97) | 97 | IRL | 2.10 | SB | ||||
P18 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Elizabeth Morland Elizabeth Morland ('98) | 98 | IRL | 5.88 | w | w | |||
2 | Lydia Mills Lydia Mills ('98) | 98 | IRL | 5.78 | w | w | |||
3 | Sarah Connolly Sarah Connolly ('96) | 96 | IRL | 5.57 | w | w | |||
4 | Megan Coomber Megan Coomber | IRL | 5.26 | w | w | ||||
5 | Aoibheann O'Brien Aoibheann O'Brien ('98) | 98 | IRL | 5.09 | w | w | |||
P18 Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Eimear McCabe Eimear McCabe ('96) | 96 | IRL | 11.20 | w | w | |||
2 | Lydia Mills Lydia Mills ('98) | 98 | IRL | 11.03 | w | w | |||
3 | Fiona O'Shea Fiona O'Shea ('97) | 97 | IRL | 10.91 | w | w | |||
4 | Zoe Jane Dickson Zoe Jane Dickson ('98) | 98 | IRL | 10.61 | w | w | |||
5 | Aoibheann O'Brien Aoibheann O'Brien ('98) | 98 | IRL | 10.35 | w | w | |||
6 | Daina Walton Daina Walton | IRL | 10.01 | w | w | ||||
P18 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Deirbhle Ní Riain Deirbhle Ní Riain ('97) | 97 | IRL | 11.29 | |||||
2 | Anne Marie Torsney Anne Marie Torsney ('97) | 97 | IRL | 11.03 | |||||
3 | Stacie Cunningham Stacie Cunningham | IRL | 10.35 | ||||||
4 | Jade Leeper Jade Leeper ('97) | 97 | IRL | 10.18 | PB | ||||
P18 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Kayleigh Cronin Farranfore Kayleigh Cronin Farranfore ('96) | 96 | IRL | 42.93 | SB | ||||
2 | Anne Marie Torsney Anne Marie Torsney ('97) | 97 | IRL | 40.97 | |||||
3 | Jade Leeper Jade Leeper ('97) | 97 | IRL | 34.76 | |||||
P18 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Alice Akers Alice Akers ('96) | 96 | IRL | 56.20 | |||||
2 | Aoife Vaughan-Witts Aoife Vaughan-Witts ('97) | 97 | IRL | 49.52 | |||||
3 | Kelly Brady Kelly Brady ('97) | 97 | IRL | 43.03 | SB | ||||
4 | Katie Young Katie Young ('97) | 97 | IRL | 38.78 | PB | ||||
5 | Melissa Moffett Melissa Moffett ('97) | 97 | IRL | 32.93 | SB | ||||
6 | Rachel Ryan Rachel Ryan ('97) | 97 | IRL | 30.93 | PB | ||||
P18 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Jacqueline Burns Jacqueline Burns ('97) | 97 | IRL | 35.49 | SB | ||||
2 | Elleana Hull Elleana Hull ('97) | 97 | IRL | 33.18 | PB | ||||
3 | Lauren O'Mahoney Lauren O'Mahoney ('97) | 97 | IRL | 32.25 | |||||
4 | Amy McTeggart Amy McTeggart ('96) | 96 | IRL | 31.74 | SB | ||||
D16 100 m Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||
1 | David Murphy David Murphy | 00 | IRL | 11.14 | PB | ||||
2 | Tony Odubote Tony Odubote | 00 | IRL | 11.22 | PB | ||||
3 | Ryan Murray Ryan Murray ('98) | 98 | IRL | 11.26 | PB | ||||
4 | Danny Browne Danny Browne ('99) | 99 | IRL | 11.34 | PB | ||||
5 | Aaron Blackmore Aaron Blackmore ('99) | 99 | IRL | 11.44 | PB | ||||
6 | Cillian Dolan Cillian Dolan ('99) | 99 | IRL | 11.46 | PB | ||||
7 | Sean Lynch Sean Lynch | IRL | 11.61 | ||||||
D16 200 m Vind: +3.0 Finale A Finale | Vind: +3.0 | ||||||||
1 | Shola Edodo Shola Edodo ('99) | 99 | IRL | 22.05 | w | ||||
2 | Aaron Blackmore Aaron Blackmore ('99) | 99 | IRL | 22.80 | w | ||||
3 | Sean Kilmartin Sean Kilmartin ('99) | 99 | IRL | 22.86 | w | ||||
4 | Jamie Mitchell Jamie Mitchell ('99) | 99 | IRL | 22.89 | w | ||||
5 | Ryan Murray Ryan Murray ('98) | 98 | IRL | 23.03 | w | ||||
6 | Damien Hickey Damien Hickey ('98) | 98 | IRL | 23.08 | w | ||||
7 | Shane Irwin Shane Irwin ('98) | 98 | IRL | 23.14 | w | ||||
D16 400 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Aaron MacFhloinn Aaron MacFhloinn | IRL | 50.96 | PB | |||||
2 | Jamie Mitchell Jamie Mitchell ('99) | 99 | IRL | 51.52 | |||||
3 | Niall Prior Niall Prior ('98) | 98 | IRL | 52.01 | PB | ||||
D16 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Kevin McGrath Kevin McGrath ('99) | 99 | IRL | 1:57.22 | |||||
2 | Conor O'Driscoll Conor O'Driscoll ('99) | 99 | IRL | 1:59.36 | |||||
D16 3000 m Finale A Finale | |||||||||
1 | James Edgar James Edgar ('98) | 98 | IRL | 8:55.18 | |||||
2 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 8:56.18 | PB | ||||
D16 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Ryan Carthy Walsh Ryan Carthy Walsh ('99) | 99 | IRL | 1.95 | =PB | ||||
2 | Robbie Marrs Robbie Marrs ('99) | 99 | IRL | 1.95 | PB | ||||
3 | Jonathon Landy Jonathon Landy ('99) | 99 | IRL | 1.85 | =PB | ||||
4 | Bryan Ndego Bryan Ndego | IRL | 1.85 | PB | |||||
5 | Jack McNeill Jack McNeill | IRL | 1.85 | ||||||
D16 Stangspring Finale A Finale | |||||||||
1 | Shane Martin Shane Martin ('99) | 99 | IRL | 4.15 | PB | ||||
D16 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Daniel Ryan Daniel Ryan ('99) | 99 | IRL | 7.10 | +2.0 | PB | |||
2 | Thomas Connolly Thomas Connolly ('98) | 98 | IRL | 6.42 | w | +4.3 | |||
3 | Ollie Wakefield Ollie Wakefield ('99) | 99 | IRL | 6.26 | w | +4.0 | |||
4 | Shadum Azeez Shadum Azeez | IRL | 6.05 | w | +3.3 | ||||
D16 Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Thomas Hunter Thomas Hunter | IRL | 13.60 | w | w | ||||
D16 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Stephen McCorry Stephen McCorry ('98) | 98 | IRL | 59.42 | PB | ||||
2 | Brendan O'Donnell Brendan O'Donnell ('99) | 99 | IRL | 58.75 | |||||
P16 100 m Vind: +1.4 Finale A Finale | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Ciara Neville Ciara Neville ('99) | 99 | IRL | 11.64 | PB | ||||
2 | Janine Boyle Janine Boyle ('99) | 99 | IRL | 11.92 | PB | ||||
3 | Lauren Ryan Lauren Ryan ('99) | 99 | IRL | 11.96 | PB | ||||
4 | Molly Scott Molly Scott ('99) | 99 | IRL | 11.97 | PB | ||||
5 | Mollie O'Reilly Mollie O'Reilly ('98) | 98 | IRL | 12.36 | PB | ||||
6 | Caitlin Maguire Caitlin Maguire ('99) | 99 | IRL | 12.41 | PB | ||||
7 | Rachel Keane Rachel Keane ('99) | 99 | IRL | 12.48 | PB | ||||
P16 200 m Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Ciara Neville Ciara Neville ('99) | 99 | IRL | 23.99 | w | ||||
2 | Janine Boyle Janine Boyle ('99) | 99 | IRL | 24.24 | w | ||||
3 | Sharlene Mawdsley Sharlene Mawdsley ('98) | 98 | IRL | 24.26 | w | ||||
4 | Mollie O'Reilly Mollie O'Reilly ('98) | 98 | IRL | 25.03 | w | ||||
5 | Lisa Aspel Lisa Aspel ('99) | 99 | IRL | 26.24 | w | ||||
6 | Rachel Keane Rachel Keane ('99) | 99 | IRL | 26.31 | w | ||||
P16 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Sharlene Mawdsley Sharlene Mawdsley ('98) | 98 | IRL | 39.91 | |||||
P16 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Rose Finnegan Rose Finnegan ('98) | 98 | IRL | 2:21.32 | |||||
2 | Aine McKinney Aine McKinney ('99) | 99 | IRL | 2:21.48 | |||||
3 | Aoife Mahony Aoife Mahony ('99) | 99 | IRL | 2:23.93 | SB | ||||
4 | Sarah NiDomhnaill Sarah NiDomhnaill | IRL | 2:24.04 | SB | |||||
P16 1500 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Emma O'Brien Emma O'Brien ('99) | 99 | IRL | 4:42.59 | SB | ||||
P16 3000 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Niamh NíChiardha Niamh NíChiardha | IRL | 10:38.77 | PB | |||||
2 | Caoimhe Harrington Caoimhe Harrington ('99) | 99 | IRL | 10:39.13 | |||||
3 | Edel Monaghan Edel Monaghan ('98) | 98 | IRL | 10:40.99 | PB | ||||
4 | Emily McGill Emily McGill ('99) | 99 | IRL | 10:49.40 | PB | ||||
P16 1500 m forh. Finale A Finale | |||||||||
1 | Eimear Fitzpatrick Eimear Fitzpatrick ('98) | 98 | IRL | 5:09.33 | PB | ||||
P16 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Sommer Lecky Sommer Lecky | 00 | IRL | 1.72 | |||||
2 | Ciara Deely Ciara Deely | 00 | IRL | 1.70 | PB | ||||
3 | Phoebe Tan Phoebe Tan ('98) | 98 | IRL | 1.60 | |||||
4 | Alannah Gannon Alannah Gannon ('99) | 99 | IRL | 1.55 | SB | ||||
P16 Stangspring Finale A Finale | |||||||||
1 | Ellie McCartney Ellie McCartney ('99) | 99 | IRL | 2.95 | =PB | ||||
2 | Katie Ritchie Katie Ritchie | 00 | IRL | 2.75 | PB | ||||
3 | Clodagh Walsh Clodagh Walsh | 00 | IRL | 2.75 | PB | ||||
4 | Caoimhe Byrne Caoimhe Byrne ('98) | 98 | IRL | 2.60 | SB | ||||
5 | Maeve Flynn Maeve Flynn ('99) | 99 | IRL | 2.60 | PB | ||||
6 | Molly Healy Molly Healy ('99) | 99 | IRL | 2.40 | |||||
6 | Orla Barry Orla Barry ('98) | 98 | IRL | 2.40 | PB | ||||
8 | Aisling O'Connor Aisling O'Connor ('92) | 92 | IRL | 2.40 | =PB | ||||
9 | Shannon Quigley Shannon Quigley ('99) | 99 | IRL | 2.40 | =PB | ||||
10 | Ailbhe Healy Ailbhe Healy ('98) | 98 | IRL | 2.40 | |||||
P16 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Arlene Crossan Arlene Crossan ('99) | 99 | IRL | 5.79 | w | +2.9 | |||
2 | Kate Taylor Kate Taylor ('99) | 99 | IRL | 5.54 | w | +2.5 | |||
3 | Sommer Lecky Sommer Lecky | 00 | IRL | 5.52 | w | w | |||
4 | Ella Nicholson Ella Nicholson ('98) | 98 | IRL | 5.46 | w | +3.6 | |||
4 | Lauren Gleeson Lauren Gleeson ('99) | 99 | IRL | 5.46 | w | +3.1 | |||
6 | Bronagh Walsh Bronagh Walsh | 00 | IRL | 5.39 | w | +2.7 | |||
7 | Vickie Cusack Vickie Cusack | 00 | IRL | 5.19 | w | +2.1 | |||
8 | Amy Greally Amy Greally | IRL | 5.04 | w | +2.7 | ||||
P16 Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Kate Taylor Kate Taylor ('99) | 99 | IRL | 11.21 | w | w | |||
2 | Sophie McCabe Sophie McCabe ('98) | 98 | IRL | 11.05 | w | w | |||
3 | Kate Farrelly Kate Farrelly ('98) | 98 | IRL | 10.88 | w | w | |||
4 | Grace Furlong Grace Furlong ('98) | 98 | IRL | 10.83 | w | w | |||
5 | Fodhla NicPhaidin Fodhla NicPhaidin ('99) | 99 | IRL | 10.59 | w | w | |||
6 | Rachel Bowler Rachel Bowler ('99) | 99 | IRL | 10.54 | w | w | |||
7 | Cliodhna Blake Cliodhna Blake ('98) | 98 | IRL | 10.18 | w | w | |||
P16 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Michaela Walsh Michaela Walsh ('98) | 98 | IRL | 16.46 | PB | ||||
P16 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Niamh FogartyNiamh Fogarty ('99) | 99 | IRL | 34.54 | |||||
2 | Aoife Doyle Aoife Doyle ('98) | 98 | IRL | 33.80 | SB | ||||
3 | Seodhna Hoey Seodhna Hoey ('98) | 98 | IRL | 32.36 | SB | ||||
4 | Angharad Loughnane Angharad Loughnane ('99) | 99 | IRL | 31.03 | PB | ||||
5 | Jenny Chambers Jenny Chambers | IRL | 29.07 | PB | |||||
P16 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Michaela Walsh Michaela Walsh ('98) | 98 | IRL | 63.76 | PB | ||||
2 | Lauren O'Keeffe Lauren O'Keeffe ('99) | 99 | IRL | 52.08 | SB | ||||
3 | Seodhna Hoey Seodhna Hoey ('98) | 98 | IRL | 50.88 | SB | ||||
D14 100 m Vind: +2.1 Finale A Finale | Vind: +2.1 | ||||||||
1 | Aaron Sexton Aaron Sexton | 00 | IRL | 11.06 | w | ||||
2 | Shawn Benson Shawn Benson | 00 | IRL | 11.46 | w | ||||
3 | Reality Osuoha Reality Osuoha | 00 | IRL | 11.57 | w | ||||
D14 200 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Aaron Sexton Aaron Sexton | 00 | IRL | 22.47 | PB | ||||
D14 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Mark Milner Mark Milner | 00 | IRL | 1:57.58 | PB | ||||
2 | Sean Corry Sean Corry | 00 | IRL | 1:59.74 | PB | ||||
D14 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Ben O'Donovan Ben O'Donovan ('01) | 01 | IRL | 1.85 | =PB | ||||
D14 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | David Ryan David Ryan | 00 | IRL | 6.34 | w | +2.2 | |||
P14 100 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Lauren Roy Lauren Roy | 00 | IRL | 12.32 | PB | ||||
2 | Miriam Daly Miriam Daly ('01) | 01 | IRL | 12.42 | PB | ||||
3 | Robyn O'Brien Robyn O'Brien | IRL | 12.47 | PB | |||||
P14 200 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Fiona Doyle Fiona Doyle ('01) | 01 | IRL | 25.23 | PB | ||||
2 | Chloe NíhEideain Chloe NíhEideain | IRL | 25.60 | PB | |||||
3 | Anna McCauley Anna McCauley ('01) | 01 | IRL | 25.68 | PB | ||||
4 | Molly Hourihan Molly Hourihan ('01) | 01 | IRL | 26.07 | PB | ||||
5 | Lauren Roy Lauren Roy | 00 | IRL | 26.12 | PB | ||||
6 | Zara Bolger Zara Bolger | 00 | IRL | 26.33 | PB | ||||
P14 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Alex O'Neill Alex O'Neill | 00 | IRL | 2:19.57 | PB | ||||
2 | Kate O'Connor Kate O'Connor | 00 | IRL | 2:20.37 | SB | ||||
3 | Sara Doyle Sara Doyle ('01) | 01 | IRL | 2:21.45 | PB | ||||
4 | Aine Corcoran Aine Corcoran ('01) | 01 | IRL | 2:21.81 | PB | ||||
4 | Enya Haigney Enya Haigney | 00 | IRL | 2:21.81 | |||||
P14 1500 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Sarah Healy Sarah Healy ('01) | 01 | IRL | 4:41.40 | PB | ||||
2 | Amy Rose Farrell Amy Rose Farrell | 00 | IRL | 4:42.55 | PB | ||||
3 | Claire Rafter Claire Rafter | 00 | IRL | 4:46.02 | PB | ||||
4 | Olivia Nelson Olivia Nelson | 00 | IRL | 4:46.32 | |||||
5 | Tamzin Muldowney Tamzin Muldowney | 00 | IRL | 4:49.92 | PB | ||||
P14 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Sophie Meredith Sophie Meredith ('01) | 01 | IRL | 1.60 | |||||
2 | Fiona Doyle Fiona Doyle ('01) | 01 | IRL | 1.60 | =PB | ||||
3 | Alisha Conway Alisha Conway ('01) | 01 | IRL | 1.55 | =PB | ||||
4 | Hannah Murphy Hannah Murphy | 00 | IRL | 1.55 | |||||
P14 Stangspring Finale A Finale | |||||||||
1 | Aisling Cassidy Aisling Cassidy ('01) | 01 | IRL | 2.65 | PB | ||||
2 | Harriet Dougan Harriet Dougan ('01) | 01 | IRL | 2.55 | PB | ||||
3 | Olivia Savage Olivia Savage ('01) | 01 | IRL | 2.55 | PB | ||||
4 | Darcey Collins Darcey Collins | IRL | 2.35 | PB | |||||
5 | Aoife Lai Aoife Lai | 00 | IRL | 2.20 | |||||
6 | Emily Tierney Emily Tierney | 00 | IRL | 2.20 | PB | ||||
P14 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Sophie Meredith Sophie Meredith ('01) | 01 | IRL | 5.67 | +0.6 | PB | |||
2 | Molly Hourihan Molly Hourihan ('01) | 01 | IRL | 5.25 | w | w | |||
3 | Olivia Bowes Olivia Bowes | 00 | IRL | 5.21 | +2.0 | PB | |||
4 | Ruby Millet Ruby Millet ('01) | 01 | IRL | 5.04 | w | w | |||
P14 Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Jana Joha Jana Joha ('01) | 01 | IRL | 10.61 | PB | ||||
D13 100 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Josh Pyper Josh Pyper ('01) | 01 | IRL | 11.65 | PB | ||||
P13 100 m Vind: +2.2 Finale A Finale | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Patience Jumbo-Gula Patience Jumbo-Gula ('01) | 01 | IRL | 12.17 | w | ||||
2 | Niamh Foley Niamh Foley ('02) | 02 | IRL | 12.50 | w | ||||
3 | Lauren O'Leary Lauren O'Leary ('01) | 01 | IRL | 12.58 | w | ||||
P13 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Niamh O'Neill Niamh O'Neill ('01) | 01 | IRL | 5.29 | w | w | |||
2 | Ella Duane Ella Duane ('01) | 01 | IRL | 5.28 | w | w | |||
3 | Lauren O'Leary Lauren O'Leary ('01) | 01 | IRL | 5.22 | w | w |