Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Jessheim NOR: 4.6.2015

M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Awet Nftalem Kibrab
Awet Nftalem Kibrab ('95)
ERI3:43.85
  
 SB
2Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)DEN3:44.81
  
 
3
Snorre Holtan Løken
Snorre Holtan Løken ('94)
NOR3:44.84
  
 PB
4
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE3:45.35
  
 PB
5
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR3:45.68
  
 SB
6
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR3:48.37
  
 SB
7
Terje Snarby
Terje Snarby ('89)
NOR3:48.44
  
 PB
8
Szymon Krawczyk
Szymon Krawczyk ('88)
POL3:49.06
  
 
Finale B
1
Magnus Hannevig Pettersen
Magnus Hannevig Pettersen ('95)
NOR3:50.48
  
 SB
2
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR3:50.57
  
 PB
3
Robin Lindgren
Robin Lindgren ('90)
SWE3:51.93
  
 SB
4
Eirik Gramstad
Eirik Gramstad ('84)
NOR3:53.81
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR54.80
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR4:12.09
  
 PB
2
Monika Hałasa
Monika Hałasa ('92)
POL4:22.66
  
 SB
3
Ronja Fjellner
Ronja Fjellner ('89)
SWE4:25.04
  
 PB
4
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR4:27.71
  
 PB
5Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:29.88
  
 
6
Ingrid Halvorsen Folvik
Ingrid Halvorsen Folvik ('97)
NOR4:30.78
  
 SB
7
Elisabeth Angell Bergh
Elisabeth Angell Bergh ('96)
NOR4:30.95
  
 SB
8
Annikken Amos Ruud
Annikken Amos Ruud ('91)
NOR4:31.15
  
 PB
9
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR4:31.21
  
 PB
10
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR4:33.57
  
 SB
11
Caroline Ziesler
Caroline Ziesler ('95)
NOR4:33.78
  
 SB
12Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR4:34.52
  
 SB
Veronica Undseth
Veronica Undseth ('94)
NOR4:37.69
  
 PB
Tessa Den Heijer
Tessa Den Heijer ('96)
NED4:40.78
  
 SB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m