Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Uppsala SWE: Folksam Challenge 7.6.2015

M 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR10.72
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Staffan Ek
Staffan Ek ('91)
SWE1:53.31
  
 SB
2
Johan Hydén
Johan Hydén ('89)
SWE1:53.58
  
 SB
3
Thobias Ekhamre
Thobias Ekhamre ('88)
SWE1:53.68
  
 SB
4
Johan Henningsson
Johan Henningsson ('90)
SWE1:53.97
  
 SB
5
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:54.22
  
 PB
Finale B
1
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE1:53.54
  
 PB
2
Martin Hammar
Martin Hammar ('95)
SWE1:53.96
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.16
  
 
2
Mehdi Katib
Mehdi Katib ('87)
SWE2.13
  
 SB
3
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2.13
  
 =PB
4
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.07
  
 
5
Jakob Thorvaldsson
Jakob Thorvaldsson ('88)
SWE2.07
  
 SB
6
Jesper Borg
Jesper Borg ('93)
SWE2.04
  
 SB
6
Otto Brinkman
Otto Brinkman ('97)
SWE2.04
  
 PB
8
Oskar Lundqvist
Oskar Lundqvist ('97)
SWE2.01
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE8.03
+0.9
  
 
 
  X7.85
 0.0
  X7.82
 0.5
7.52
 -0.8
8.03
 0.9
  
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.56
-0.6
  
 
3
Max Andersson
Max Andersson ('95)
SWE7.49
+0.3
  
 PB
4
Johan Talèus
Johan Talèus ('94)
SWE7.33 w
+4.0
  
 
5
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE7.20
+0.2
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE17.41
  
 SB
2
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE17.05
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE60.37
  
 SB
 
  X  X  X  X55.96 SB60.37 SB  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE55.52
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR2:04.09
  
 
2
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE2:04.34
  
 PB
3
Laura Crowe
Laura Crowe ('87)
IRL2:04.93
  
 SB
4
Mhairi Hendry
Mhairi Hendry ('96)
GBR2:05.59
  
 =PB
5
Lovisa Lindh
Lovisa Lindh ('91)
SWE2:05.61
  
 SB
6
Ida Holm
Ida Holm ('93)
SWE2:06.37
  
 PB
7
Karin Storbacka
Karin Storbacka ('87)
FIN2:08.07
  
 SB
8
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE2:08.90
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE57.81
  
 PB
2
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR1:00.69
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Fanny Ernestam
Fanny Ernestam ('98)
SWE13.03 w
+4.0
  
 
2Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN12.97 w
+2.5
  
 
3
Senni Salminen
Senni Salminen ('96)
FIN12.91 w
+2.5
  
 
4
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE12.90
+0.4
  
 PB
5
Jasmin Sabir
Jasmin Sabir ('92)
SWE12.89
+1.0
  
 SB
6
Monika Elisabeth Benserud
Monika Elisabeth Benserud ('96)
NOR12.66
+1.0
  
 PB
7
Angelica Ström
Angelica Ström ('81)
SWE12.47
+1.4
  
 SB
8
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE12.35
+0.5
  
 SB
9
Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz ('93)
SWE12.34
0.0
  
 SB
10
Madeleine Nilsson
Madeleine Nilsson ('91)
SWE12.31
+0.1
  
 
11
Emma Ehrlin
Emma Ehrlin ('93)
SWE12.14
+0.2
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE16.49
  
 
 
15.6715.96  X16.0515.5916.49  
2Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)DEN16.42
  
 
 
15.67  X15.7916.1815.9716.42  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alexia Sedykh
Alexia Sedykh ('93)
FRA68.83
  
 
 
65.3165.8967.6768.8367.0467.31  
2
Eleni Larsson
Eleni Larsson ('93)
SWE65.67
  
 
3
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE63.64
  
 SB
4
Josefin Berg
Josefin Berg ('85)
SWE62.88
  
 
5Celina JulinCelina Julin ('94)DEN61.49
  
 
6
Emma Thor
Emma Thor ('97)
SWE56.05
  
 
7
Linnéa Jönsson
Linnéa Jönsson ('95)
SWE54.71
  
 
Finale B
1
Hanna Mårtensson
Hanna Mårtensson ('96)
SWE53.57
  
 PB

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet