Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: 9.6.2015

M 400 m    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta48.24
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta49.18
  
 
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.46
  
 
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC51.26
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM52.07
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC52.88
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)Korsør AM55.27
  
 PB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA59.78
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1:00.00
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:03.70
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC4:05.13
  
 PB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta4:05.63
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta4:06.70
  
 SB
Lukas JensenLukas Jensen ('97)BAK4:07.90
  
 SB
Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)Amager AC4:07.90
  
 PB
Victor HastrupVictor Hastrup ('96)Sparta4:08.48
  
 PB
Anders Essom-StenzAnders Essom-Stenz ('91)Sparta4:09.32
  
 PB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta4:09.99
  
 SB
Alessandro FrisonAlessandro Frison ('91)Sparta4:09.99
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:10.35
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:10.35
  
 PB
Frederik MogensenFrederik Mogensen ('98)Amager AC4:11.43
  
 SB
Pär-Johan LifPär-Johan Lif ('73)Blovstrød Løverne4:11.52
  
 SB
Jonathan MogensenJonathan Mogensen Amager AC4:24.34
  
 PB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:27.98
  
 PB
Lars HansenLars Hansen ('76)Køge Atletik4:30.79
  
 PB
Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 4:32.89
  
 SB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne4:33.12
  
 PB
Brian Hildskov HansenBrian Hildskov Hansen ('75)Køge Atletik4:33.27
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta4:33.56
  
 PB
Alexander NoordegraafAlexander Noordegraaf ('92)Hvidovre AM4:35.28
  
 PB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC4:36.66
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF4:39.45
  
 PB
Alex WesthAlex Westh ('92)Sparta4:40.04
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas4:42.53
  
 PB
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas4:43.25
  
 PB
Jens HolmJens Holm ('93)Frederiksberg IF4:47.09
  
 SB
Niclas Søgaard HjortkjærNiclas Søgaard Hjortkjær IK Hellas4:47.18
  
 PB
Michael MatzonMichael Matzon ('85)Sparta4:47.20
  
 SB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK4:49.23
  
 PB
Jacob ArumJacob Arum ('81)Helsingør IF4:52.62
  
 PB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne4:53.90
  
 SB
Sigurd Zielinski DjurupSigurd Zielinski Djurup BAC4:55.16
  
 PB
Rolf KøngerskovRolf Køngerskov ('50)BAC5:01.62
  
 SB
Sune GottfredsenSune Gottfredsen ('75)IK Hellas5:02.08
  
 SB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC5:02.89
  
 
Anders HolmAnders Holm ('63)Frederiksberg IF5:05.98
  
 PB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas5:11.99
  
 PB
Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas5:15.77
  
 SB
Sofus ZwergiusSofus Zwergius ('98)IK Hellas5:17.51
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)Sparta14:19.61
  
 PB
2Jesper Trebbien AndersenJesper Trebbien Andersen ('82)Sparta14:24.30
  
 PB
3Michael NielsenMichael Nielsen ('81)Sparta14:25.16
  
 SB
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta15:14.13
  
 SB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF15:18.26
  
 PB
Anton HarrsenAnton Harrsen ('95)Aarhus 190015:19.93
  
 PB
Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik15:20.78
  
 PB
Thor NørskovThor Nørskov ('94)Blovstrød Løverne15:22.92
  
 PB
Jonas LyngholmJonas Lyngholm ('87)Køge Atletik15:23.82
  
 PB
Sharif ToranSharif Toran ('76)Blovstrød Løverne15:24.97
  
 PB
Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM15:26.58
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:27.67
  
 SB
Leslie OlivierLeslie Olivier ('72)Frederiksberg IF15:29.93
  
 PB
Jonas BergJonas Berg ('87)Herning LK15:42.85
  
 PB
Nicklas NygaardNicklas Nygaard ('96)KTK8615:48.06
  
 PB
Nikolaj Holdt MikkelsenNikolaj Holdt Mikkelsen ('73)Sparta15:49.78
  
 PB
Lasse LyhneLasse Lyhne ('77)AK 7316:01.78
  
 SB
Rasmus G. SteffensenRasmus G. Steffensen ('88)Sparta16:06.24
  
 PB
Kristian KyedKristian Kyed ('78)Sparta16:07.03
  
 SB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF16:07.59
  
 PB
Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH16:19.77
  
 PB
Emil KølleEmil Kølle Køge Atletik16:34.44
  
 PB
Erling WormErling Worm ('66)Køge Atletik16:42.98
  
 SB
Thomas LaybournThomas Laybourn ('69)Blovstrød Løverne16:43.95
  
 SB
Martin Bo AndersenMartin Bo Andersen ('67)BAC16:52.28
  
 SB
Martin Frederik LaursenMartin Frederik Laursen ('88)Sparta16:54.10
  
 SB
Malthe GaarsdalMalthe Gaarsdal ('96)Blovstrød Løverne16:54.35
  
 PB
Finn AdserFinn Adser ('72)BAC16:55.91
  
 PB
Andreas Mikkelsen JensenAndreas Mikkelsen Jensen ('91)Blovstrød Løverne16:56.87
  
 SB
Claus Damgaard NielsenClaus Damgaard Nielsen ('72)Trongårdens IF 16:57.61
  
 SB
Thomas Greve JensenThomas Greve Jensen ('71)Blovstrød Løverne17:04.97
  
 
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta17:22.30
  
 PB
Henrik N. JørgensenHenrik N. Jørgensen ('74)Sparta17:23.00
  
 PB
Kem OverskovKem Overskov ('68)BAC17:24.29
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('76)THS17:33.91
  
 PB
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM17:39.15
  
 PB
Kim HansenKim Hansen ('62)Viborg AM18:24.05
  
 SB
Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 18:37.80
  
 SB
Frank O’CarrollFrank O’Carroll ('77)Sparta / IRL18:38.38
  
 
Per Sieverts NielsenPer Sieverts Nielsen ('64)Frederiksberg IF18:42.56
  
 PB
Kevin SørensenKevin Sørensen ('96)DELTA18:44.79
  
 SB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta18:49.00
  
 PB
Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta18:51.13
  
 PB
Ole KrogOle Krog ('61)Helsingør IF18:54.51
  
 PB
Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK19:06.91
  
 SB
Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC19:22.13
  
 PB
Per JørgensenPer Jørgensen ('63)Trongårdens IF 20:37.48
  
 
Jeppe VørreJeppe Vørre ('60)BAC20:49.71
  
 PB
Morten LaursenMorten Laursen ('70)BAC20:55.60
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC57.43
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA1:02.94
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)Hvidovre AM1:05.77
  
 
Sofie ChristensenSofie Christensen BAK1:11.85
  
 PB
Sophie Dyrekær GudsøeSophie Dyrekær Gudsøe ('98)IK Hellas1:12.84
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:25.47
  
 
2Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne4:29.27
  
 
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:33.50
  
 
4Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC4:33.75
  
 
5Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Blovstrød Løverne4:34.61
  
 
6Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Køge Atletik / KEN4:37.63
  
 
7Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne4:37.77
  
 
Karoline HardisKaroline Hardis ('97)Blovstrød Løverne4:48.30
  
 PB
Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)BAC4:50.58
  
 SB
Johanna Munch SkylvJohanna Munch Skylv ('99)Sparta5:00.88
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas5:03.09
  
 PB
Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta5:05.17
  
 PB
Augusta KorsgaardAugusta Korsgaard ('97)Sparta5:07.22
  
 PB
Inger MadsenInger Madsen ('70)IK Hellas5:15.71
  
 
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta5:16.52
  
 
Astrid BagerAstrid Bager ('99)Sparta5:17.91
  
 PB
Maya DesmondMaya Desmond ('99)Sparta5:18.47
  
 PB
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF5:30.42
  
 
Anni VedelAnni Vedel ('65)IK Hellas6:04.74
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)Sparta15:47.05
  
 
2Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Køge Atletik / KEN16:49.62
  
 
3Lea ReimeLea Reime ('88)Blovstrød Løverne17:04.92
  
 
4Mette MøhnckeMette Møhncke ('71)BAC17:24.98
  
 
5Rikke Due-AndersenRikke Due-Andersen ('72)Køge Atletik17:34.40
  
 
Clara KallClara Kall ('99)THS18:05.39
  
 
Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)KIF18:39.84
  
 SB
Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC18:54.51
  
 SB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)Sparta19:45.87
  
 
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA19:50.20
  
 
Tina KristensenTina Kristensen ('70)BAC20:42.34
  
 SB
Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta20:59.57
  
 PB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK21:06.13
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp