Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Karlstad SWE: Folksam Grand Prix 22.7.2015
Tingvalla IP

M 100 m    
Vind: +2.7

Finale A

Finale
Vind: +2.7
1
Akani Simbine
Akani Simbine ('93)
RSA10.09 w
  
 
2
Trell Kimmons
Trell Kimmons ('85)
USA10.22 w
  
 
3
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE10.40 w
  
 
4
Peter Emelieze
Peter Emelieze ('88)
NGR10.43 w
  
 
5
Even Pettersen
Even Pettersen ('93)
NOR10.62 w
  
 
6
Christopher Brusenback
Christopher Brusenback ('93)
SWE10.69 w
  
 
7
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE10.83 w
  
 
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.87 w
  
 
2
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE10.89 w
  
 
3
Maximus Fröjd
Maximus Fröjd ('90)
SWE11.05 w
  
 
4
Johan Forsberg
Johan Forsberg ('92)
SWE11.17 w
  
 
5
David Östling
David Östling ('90)
SWE11.23 w
  
 
6
Truls Axelson
Truls Axelson ('93)
SWE11.24 w
  
 
7
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE11.31 w
  
 
Finale C
Vind: +4.3
Vind: +4.3
1
Victor Pettersson
Victor Pettersson ('97)
SWE11.15 w
  
 
2
Martin Nikolai Kanestrøm
Martin Nikolai Kanestrøm ('96)
NOR11.22 w
  
 
3
Mattias Heinemann
Mattias Heinemann ('99)
SWE11.65 w
  
 
M 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Akani Simbine
Akani Simbine ('93)
RSA20.64 w
  
 
2
Pat Feeney
Pat Feeney ('91)
USA21.19 w
  
 
3
Deji Tobais
Deji Tobais ('91)
GBR21.44 w
  
 
4
Even Pettersen
Even Pettersen ('93)
NOR21.44 w
  
 
5
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE21.49 w
  
 
6
Peter Emelieze
Peter Emelieze ('88)
NGR21.95 w
  
 
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE21.40 w
  
 
2
Dennis Forsman
Dennis Forsman ('95)
SWE21.89 w
  
 
3
Christopher Brusenback
Christopher Brusenback ('93)
SWE21.92 w
  
 
4
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE21.98 w
  
 
5
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE22.20 w
  
 
Finale C
Vind: +4.0
Vind: +4.0
1
Emil Lyrberg
Emil Lyrberg ('93)
SWE21.96 w
  
 
2
Victor Fingal
Victor Fingal ('96)
SWE21.97 w
  
 
3
Filip Lööv
Filip Lööv ('92)
SWE22.31 w
  
 
4
Maximus Fröjd
Maximus Fröjd ('90)
SWE22.31 w
  
 
Finale D
Vind: +3.4
Vind: +3.4
1
Andrew Barnes
Andrew Barnes ('88)
RSA22.08 w
  
 
2
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE22.38 w
  
 
3
David Östling
David Östling ('90)
SWE22.58 w
  
 
4
Edom Abreham
Edom Abreham ('95)
SWE22.70 w
  
 
5
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE23.17 w
  
 
Finale E
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Truls Axelson
Truls Axelson ('93)
SWE22.55
  
 SB
2
Martin Astner
Martin Astner ('93)
SWE22.74
  
 SB
3
Victor Pettersson
Victor Pettersson ('97)
SWE22.88
  
 PB
4
Elias Amado Wengholm
Elias Amado Wengholm ('86)
SWE22.89
  
 =PB
5
Martin Nikolai Kanestrøm
Martin Nikolai Kanestrøm ('96)
NOR23.13
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Duane Solomon
Duane Solomon ('84)
USA1:45.99
  
 
2
Andreas Almgren
Andreas Almgren ('95)
SWE1:46.04
  
 
3
Jeff Riseley
Jeff Riseley ('86)
AUS1:46.39
  
 
4
Thijmen Kupers
Thijmen Kupers ('91)
NED1:47.20
  
 
5
Thomas Roth
Thomas Roth ('91)
NOR1:47.45
  
 
6
Andreas Roth
Andreas Roth ('93)
NOR1:47.60
  
 SB
7
Ford Palmer
Ford Palmer ('90)
USA1:48.45
  
 PB
8
Sean Obinwa
Sean Obinwa ('91)
NGR1:50.69
  
 
Mark Wieczorek
Mark Wieczorek ('84)
USA DNF
  pace
 
Finale B
1
Mattias Claesson
Mattias Claesson ('86)
SWE1:51.27
  
 SB
2
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:51.55
  
 PB
3
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE1:51.70
  
 
4
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:51.73
  
 SB
5
Emil Oustad
Emil Oustad ('89)
NOR1:51.88
  
 SB
6
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE1:52.76
  
 
7Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)DEN1:53.09
  
 
8
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
SWE1:57.17
  
 
Joni Jaako
Joni Jaako ('86)
SWE DNF
  pace
 
Finale C
1
Rasmus Bengtsson
Rasmus Bengtsson ('95)
SWE1:53.54
  
 
2
Tim Sundström
Tim Sundström ('89)
SWE1:53.62
  
 
3
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE1:54.06
  
 
4
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:54.29
  
 
5
Johan Henningsson
Johan Henningsson ('90)
SWE1:54.56
  
 
6
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE1:54.71
  
 
7
Håvard Hildeskor
Håvard Hildeskor ('92)
NOR1:56.91
  
 
8
Martin Hammar
Martin Hammar ('95)
SWE1:59.46
  
 
Elias Ottosen
Elias Ottosen ('93)
NOR DNF
  pace
 
Finale D
1
John Foitzik
John Foitzik ('91)
SWE1:55.72
  
 
2
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
CGO1:56.43
  
 
3
Adam Abdirezak
Adam Abdirezak ('95)
SWE1:56.74
  
 PB
4
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE1:56.78
  
 SB
5
Sverre Blom Breivik
Sverre Blom Breivik ('96)
NOR1:56.88
  
 
6
Anton Persson
Anton Persson ('96)
SWE1:57.47
  
 
7
Marius Frøvig Schneider
Marius Frøvig Schneider ('86)
NOR2:00.27
  
 
Benjamin Mullen
Benjamin Mullen ('87)
USA DNF
  pace
 
Finale E
1
Christopher Halldén
Christopher Halldén ('94)
SWE1:55.59
  
 PB
2
Salman Said
Salman Said ('97)
SWE1:56.65
  
 PB
3
Erik Smedhs
Erik Smedhs ('91)
SWE1:56.67
  
 
4
Axel Danielsson-Meiling
Axel Danielsson-Meiling ('92)
SWE1:56.82
  
 =PB
5
Selman Özkan
Selman Özkan ('91)
SWE1:57.57
  
 
6
Joel Norling
Joel Norling ('98)
SWE1:57.64
  
 PB
7
Torsten Bergh Moss
Torsten Bergh Moss ('94)
NOR2:02.67
  
 SB
8
Patrik Sjöö
Patrik Sjöö ('92)
SWE2:12.70
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Awet Nftalem Kibrab
Awet Nftalem Kibrab ('95)
ERI7:59.32
  
 PB
2
Betesfa Getahun
Betesfa Getahun ('98)
ETH8:00.92
  
 PB
3
Okubamichael Fissehatsion
Okubamichael Fissehatsion ('93)
ERI8:02.35
  
 PB
4
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR8:03.23
  
 SB
5
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR8:10.80
  
 
6
Bjørnar Sandnes Lillefosse
Bjørnar Sandnes Lillefosse ('92)
NOR8:11.35
  
 PB
7
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
SWE8:11.70
  
 SB
8
Eirik Gramstad
Eirik Gramstad ('84)
NOR8:12.34
  
 PB
9
Mikael Ekvall
Mikael Ekvall ('89)
SWE8:14.55
  
 
10
Robin Lindgren
Robin Lindgren ('90)
SWE8:15.68
  
 
11
Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal ('89)
NOR8:16.56
  
 SB
12
Daniel Studley
Daniel Studley ('92)
GBR8:17.72
  
 PB
13
Hans Kristian Fløystad
Hans Kristian Fløystad ('89)
NOR8:21.94
  
 SB
14
Senay Amlesom Fissehatsion
Senay Amlesom Fissehatsion ('95)
ERI8:24.70
  
 
15
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE8:42.56
  
 SB
Niklas Jonsson
Niklas Jonsson ('92)
SWE DNF
  
 
Anton Danielson
Anton Danielson ('90)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Jørgen Frost Bø
Jørgen Frost Bø ('94)
NOR8:28.95
  
 
2
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('85)
SWE8:31.86
  
 SB
3
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE8:32.93
  
 
4
Jonas Lurås Hammer
Jonas Lurås Hammer ('91)
NOR8:34.50
  
 PB
5
Lars Södergård
Lars Södergård ('83)
SWE8:39.08
  
 SB
6
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR8:46.83
  
 SB
7
Anders Fox
Anders Fox ('95)
SWE8:55.39
  
 PB
8
Mohammed Mohamoud
Mohammed Mohamoud ('97)
SWE9:11.34
  
 
9
Andreas Aalberg Huse
Andreas Aalberg Huse ('91)
NOR9:11.63
  
 PB
10
Erik Thorstensson
Erik Thorstensson ('85)
SWE9:15.49
  
 
11
Nuray Yassin
Nuray Yassin ('81)
ERI9:15.92
  
 PB
12
Miguel Palm
Miguel Palm ('98)
SWE9:20.41
  
 PB
13
Gustav Norlander
Gustav Norlander ('99)
SWE9:33.51
  
 PB
14
Hussein Nur
Hussein Nur ('95)
SWE9:43.06
  
 SB
15
Mohamed Hussein
Mohamed Hussein ('89)
NOR10:01.15
  
 PB
Alexander Holmblad
Alexander Holmblad ('94)
SWE DNF
  pace
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE52.17
  
 PB
2
Jonathan Carbe
Jonathan Carbe ('90)
SWE52.61
  
 
3
Andreas Almlöf
Andreas Almlöf ('95)
SWE54.56
  
 
4
Tobias Nilsson
Tobias Nilsson ('92)
SWE55.75
  
 
5
Benjamin Mullen
Benjamin Mullen ('87)
USA56.09
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Muamer Aissa Barshim
Muamer Aissa Barshim ('94)
QAT2.15
  
 
2
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.15
  
 
3
Mike Edwards
Mike Edwards ('90)
GBR2.10
  
 
4
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2.10
  
 
5
Mehdi Katib
Mehdi Katib ('87)
SWE2.07
  
 
6
Briar Ploude
Briar Ploude ('91)
USA2.07
  
 
7Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.03
  
 
8
Fredrik Löfgren
Fredrik Löfgren ('94)
SWE2.03
  
 
9
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE1.99
  
 
10
Tobias Johansson
Tobias Johansson ('97)
SWE1.94
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE8.13 w
+2.5
  
 
 
  X
 1.5
  X
 1.9
8.13
 2.5
7.96
 2.4
8.01
 2.3
8.06 =PB
 1.9
  
2
Vasiliy Kopeykin
Vasiliy Kopeykin ('88)
RUS7.96
+1.5
  
 SB
 
  X
 2.1
  X
 1.0
7.96 SB
 1.5
7.81
 1.4
  X
 1.8
  X
 1.3
  
3
Ruswahl Samaai
Ruswahl Samaai ('91)
RSA7.88
+2.0
  
 
 
  X
 2.4
7.63
 1.6
7.88
 2.0
  –7.79
 2.6
7.66
 1.7
  
4Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.73 w
+2.4
  
 
5
Valentin Toboc
Valentin Toboc ('92)
ROU7.63
+1.2
  
 
6
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE7.34
+1.8
  
 
Wilfredo Martínez
Wilfredo Martínez ('85)
CUB NM
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Dilshod Nazarov
Dilshod Nazarov ('82)
TJK77.95
  
 
 
74.5376.8374.2875.8476.8977.95  
2
Nick Miller
Nick Miller ('93)
GBR77.55
  
NR NU23R PB
 
77.55 NUR PB  X  X75.4675.03  X  
3
Marco Lingua
Marco Lingua ('78)
ITA76.76
  
 
 
72.1674.2175.3075.7776.76  X  
4
Marcel Lomnický
Marcel Lomnický ('87)
SVK76.48
  
 
 
75.4675.5976.48  X76.0075.96  
5
Ashraf Amjad Al-Saifi
Ashraf Amjad Al-Saifi ('95)
QAT74.93
  
 
 
69.2671.7273.5773.95  X74.93  
6
Mark Dry
Mark Dry ('87)
GBR74.26
  
 
 
74.0372.3571.6772.2674.26  X  
7
Lukáš Melich
Lukáš Melich ('80)
CZE73.54
  
 
 
72.0073.54  X70.6271.86  X  
8
Bence Pásztor
Bence Pásztor ('95)
HUN72.41
  
 
 
71.2168.8069.5470.3871.3172.41  
9
Eivind Prestegård Henriksen
Eivind Prestegård Henriksen ('90)
NOR68.75
  
 
10
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE65.42
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch ('90)
CZE86.21
  
 PB
 
80.6486.21 PB79.2984.8580.7781.04  
2
Kim Amb
Kim Amb ('90)
SWE82.04
  
 SB
 
82.04 SB78.90  X  X  X81.16  
3
Jiannis Smalios
Jiannis Smalios ('87)
SWE79.85
  
 SB
 
75.45 SB77.12 SB79.85 SB  X76.77  X  
4
Bobur Shokirjonov
Bobur Shokirjonov ('90)
UZB78.28
  
 
 
67.1473.0374.2171.0272.6978.28  
5
Jaroslav Jílek
Jaroslav Jílek ('89)
CZE77.22
  
 
 
68.0077.2275.3971.89  X  X  
6
Gabriel Wallin
Gabriel Wallin ('81)
SWE75.88
  
 
 
69.71  X75.0975.24  X75.88  
7
Håkon Løvenskiold Kveseth
Håkon Løvenskiold Kveseth ('93)
NOR66.99
  
 
K 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Alexandria Anderson
Alexandria Anderson ('87)
USA11.28
  
 
2
Cleo VanBuren
Cleo VanBuren ('86)
USA11.59
  
 
3
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE11.65
  
 PB
4
Ella Nelson
Ella Nelson ('94)
AUS11.66
  
 PB
5
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE11.80
  
 
6
Maria Gustafsson
Maria Gustafsson ('88)
SWE12.03
  
 
7
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE12.09
  
 
Finale B
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE11.84 w
  
 
2
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE12.11 w
  
 
3
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE12.26 w
  
 
4
Lisa Skagersten
Lisa Skagersten ('92)
SWE12.34 w
  
 
5
Mary Ann Andreasson
Mary Ann Andreasson ('92)
SWE12.37 w
  
 
6
Linn Bäcklin
Linn Bäcklin ('99)
SWE12.45 w
  
 
7
Linnéa Hård
Linnéa Hård ('96)
SWE12.61 w
  
 
K 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Ella Nelson
Ella Nelson ('94)
AUS23.32
  
 
2
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE23.42
  
 
3
Cleo VanBuren
Cleo VanBuren ('86)
USA24.05
  
 SB
4
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.44
  
 
5
Maria Gustafsson
Maria Gustafsson ('88)
SWE24.69
  
 
6
Pernilla Tornemark
Pernilla Tornemark ('85)
SWE24.97
  
 
Finale B
Vind: +3.8
Vind: +3.8
1
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE24.67 w
  
 
2
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE24.72 w
  
 
3
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE24.74 w
  
 
4
Sara Bley
Sara Bley ('91)
SWE25.23 w
  
 
5
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE25.32 w
  
 
6
Linn Bäcklin
Linn Bäcklin ('99)
SWE25.44 w
  
 
Finale C
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Lisa Skagersten
Lisa Skagersten ('92)
SWE25.58 w
  
 
2
Victoria Sandsjoe
Victoria Sandsjoe ('98)
SWE25.97 w
  
 
3
Carolina Söderbom
Carolina Söderbom ('99)
SWE26.19 w
  
 
4
Lena Aruhn
Lena Aruhn ('70)
SWE26.53 w
  
 
5
Mia Stenvall
Mia Stenvall ('90)
SWE26.76 w
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Carise Thompson
Carise Thompson ('92)
CAN4:16.17
  
 
2
Kate Ayers
Kate Ayers ('95)
CAN4:17.82
  
 SB
3
Sophie Watts
Sophie Watts ('94)
CAN4:18.03
  
 
4
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:19.60
  
 
5
Kasumi Nishihara
Kasumi Nishihara ('89)
JPN4:19.77
  
 PB
6
Yolanda Ngarambe
Yolanda Ngarambe ('91)
SWE4:20.46
  
 PB
7
Ronja Fjellner
Ronja Fjellner ('89)
SWE4:23.29
  
 PB
8
Lina Alainentalo
Lina Alainentalo ('92)
SWE4:25.20
  
 PB
9
Yuika Mori
Yuika Mori ('88)
JPN4:26.71
  
 SB
10
María Caballero
María Caballero ('87)
PAR4:27.46
  
 
11
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE4:29.21
  
 
12
Yewdbar Gela
Yewdbar Gela ('91)
ETH4:30.76
  
 PB
Patricia Striner
Patricia Striner ('97)
SWE DNF
  pace
 
Finale B
1
Lisa Öhberg
Lisa Öhberg ('88)
SWE4:30.91
  
 SB
2
Tova Eurén Magnusson
Tova Eurén Magnusson ('94)
SWE4:33.90
  
 
3
Mathilde Myhrvold
Mathilde Myhrvold ('98)
NOR4:33.91
  
 SB
4
Emma Jansson
Emma Jansson ('91)
SWE4:37.58
  
 
5
Erika Bergentz
Erika Bergentz ('73)
SWE4:44.25
  
 
6
Isabella Andersson
Isabella Andersson ('97)
SWE4:44.78
  
 
7
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:48.98
  
 PB
8
Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl ('95)
SWE4:49.26
  
 
9
Hanna Bergström
Hanna Bergström ('97)
SWE5:00.29
  
 SB
10
Johanne Lægran
Johanne Lægran ('97)
NOR5:03.91
  
 PB
11
Helene Støle Melsom
Helene Støle Melsom ('96)
NOR5:08.65
  
 PB
12
Emma Gustafsson
Emma Gustafsson ('97)
SWE5:09.49
  
 SB
Jennie Hurkmans
Jennie Hurkmans ('84)
SWE DNF
  pace
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Lennie Waite
Lennie Waite ('86)
GBR9:40.39
  
 PB
2
Bridget Franek
Bridget Franek ('87)
USA9:42.59
  
 
3
Sara Treacy
Sara Treacy ('89)
IRL9:44.35
  
 
4
Sarah Pease
Sarah Pease ('87)
USA9:46.66
  
 PB
5
Sandra Eriksson
Sandra Eriksson ('89)
FIN9:47.52
  
 SB
6
Klara Bodinson
Klara Bodinson ('90)
SWE9:51.07
  
 PB
7
Emma Oudiou
Emma Oudiou ('95)
FRA9:58.48
  
 
8
Charlotta Fougberg
Charlotta Fougberg ('85)
SWE10:02.14
  
 
9
Nicole Bush
Nicole Bush ('86)
USA10:04.21
  
 
10
Amber Schultz
Amber Schultz ('90)
USA10:04.33
  
 SB
Natalya Gorchakova
Natalya Gorchakova ('83)
RUS DNF
  pace
 
Emma Dahl
Emma Dahl ('91)
SWE DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Caroline Tegel
Caroline Tegel ('90)
SWE13.54 w
  
 
2
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE13.64 w
  
 
3
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE13.99 w
  
 
4
Renate Grimstad
Renate Grimstad ('92)
NOR14.06 w
  
 
5
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE14.16 w
  
 
6
Sofia Linde
Sofia Linde ('95)
SWE14.43 w
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Erika Kinsey
Erika Kinsey ('88)
SWE1.94
  
 
 
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.90
 XO
1.94
 XO
1.98
XXX
  
2
Claudia García
Claudia García ('92)
ESP1.83
  
 
3
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.80
  
 
3
Iryna Kovalenko
Iryna Kovalenko ('86)
UKR1.80
  
 
3
Tonje Angelsen
Tonje Angelsen ('90)
NOR1.80
  
 
6
My Nordström
My Nordström ('90)
SWE1.80
  
 
7
Yuliya Levchenko
Yuliya Levchenko ('97)
UKR1.76
  
 
8
Valentina Liashenko
Valentina Liashenko ('81)
GEO1.76
  
 
9
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.71
  
 
9
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.71
  
 
11
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE1.71
  
 
11
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.71
  
 
13
Linn Vikan
Linn Vikan ('91)
NOR1.66
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Minna Nikkanen
Minna Nikkanen ('88)
FIN4.36
  
 
 
4.16
 XO
4.26
  O
4.36
  O
4.46
XXX
4.46
  X
4.41
  X
4.36
  O
 
2
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.36
  
 
 
4.16
 XO
4.26
  O
4.36
  O
4.46
XXX
4.46
  X
4.41
  X
4.36
  X
 
3
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.26
  
 
 
4.16
 XO
4.26
  O
4.36
XXX
     
4
Aino Siitonen
Aino Siitonen ('94)
FIN4.16
  
 PB
 
3.91
  O
4.06
XXO
4.16 PB
 XO
4.21
XXX
    
5Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)DEN4.06
  
 
6
Elin Olsson
Elin Olsson ('93)
SWE3.91
  
 PB
7
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.71
  
 
8Karin FisherKarin Fisher ('88)USA3.51
  
 
9
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE3.51
  
 
Fanny Berglund
Fanny Berglund ('88)
SWE NH
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE6.66 w
+2.6
  
 
 
6.66
 2.5
6.60
 2.4
6.66
 2.6
  X
 2.4
6.52
 2.5
  X
 2.9
  
2
Abigail Irozuru
Abigail Irozuru ('90)
GBR6.40 w
+3.6
  
 
 
  X
 2.7
6.40
 3.6
6.26
 1.5
6.18
 2.7
6.31
 2.3
6.34
 2.6
  
3Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN6.37 w
+2.2
  
 
 
6.37
 2.2
6.36
 2.4
6.21
 4.2
6.04
 3.7
6.30
 3.5
5.87
 1.0
  
4
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.34 w
+4.9
  
 
 
6.34
 4.9
  X
 3.4
  X
 1.8
6.23
 2.3
  X
 3.7
6.29
 2.2
  
5
Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm ('85)
NOR6.25 w
+2.9
  
 
6
Hanna Wiss
Hanna Wiss ('91)
FIN6.08 w
+2.3
  
 
7
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.97
+1.0
  
 SB
8
Ida Hansen
Ida Hansen ('93)
SWE5.94 w
+4.3
  
 
9
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.72 w
+2.1
  
 
10
Sara Kviberg
Sara Kviberg ('93)
SWE5.54 w
+2.2
  
 
11
Jasmin Sabir
Jasmin Sabir ('92)
SWE5.53
+1.3
  
 
12
Sofia Linde
Sofia Linde ('95)
SWE5.31
+2.0
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE16.91
  
 
 
16.3316.9116.34  X16.2916.49  
2
Viktoryia Kolb
Viktoryia Kolb ('93)
BLR16.64
  
 
 
16.0916.5916.3816.6416.2916.15  
3
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE15.74
  
 
4
Agnes Larsson
Agnes Larsson ('97)
SWE14.04
  
 
5
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE13.55
  
 
6
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE11.83
  
 

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet