Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Watford GBR: BMC Gold Standard Races 15.7.2015

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Elliot Giles
Elliot Giles ('94)
GBR1:47.55
  
 PB
2
Gareth Warburton
Gareth Warburton ('83)
GBR1:48.25
  
 
3
James McMurray
James McMurray ('95)
GBR1:48.69
  
 PB
4
Jonathan Cook
Jonathan Cook ('87)
GBR1:48.91
  
 SB
5
Ben Coldray
Ben Coldray ('91)
GBR1:49.25
  
 SB
6
Hayden Carter
Hayden Carter ('91)
GBR1:50.20
  
 PB
7
Joe Warne
Joe Warne ('87)
IRL1:50.80
  
 
8
James West
James West ('96)
GBR1:51.62
  
 PB
9
Abdirahman Guleed
Abdirahman Guleed ('87)
NOR1:53.65
  
 SB
Finale B
1
Mark Woodley
Mark Woodley ('88)
GBR1:51.51
  
 
2
Daniel Cheeseman
Daniel Cheeseman ('93)
GBR1:51.68
  
 PB
3
Ciaran Cooper
Ciaran Cooper ('97)
GBR1:51.91
  
 PB
4
Mark Berridge
Mark Berridge ('84)
GBR1:52.11
  
 
5
Billy Kelsey
Billy Kelsey ('96)
GBR1:52.23
  
 PB
6
Joe Saissi
Joe Saissi ('94)
GBR1:52.59
  
 
7
Victor Nutakor
Victor Nutakor ('87)
GBR1:52.66
  
 PB
8
Nathan Gillis
Nathan Gillis ('97)
GBR1:53.00
  
 
9
Jack Williams
Jack Williams ('93)
CAN1:53.24
  
 PB
10
Massi Dendani
Massi Dendani ('94)
GBR1:53.45
  
 PB
Finale C
1
Rowan Axe
Rowan Axe ('91)
GBR1:51.79
  
 PB
2
Rhys Lewis
Rhys Lewis ('96)
GBR1:52.25
  
 SB
3
Patrick Taylor
Patrick Taylor ('96)
GBR1:54.04
  
 PB
4
Adam Spilsbury
Adam Spilsbury ('89)
GBR1:54.25
  
 PB
5
Alex Jones
Alex Jones ('92)
GBR1:54.36
  
 PB
6
Jack Gooch
Jack Gooch ('96)
GBR1:54.37
  
 PB
7
James Miller
James Miller ('85)
GBR1:54.47
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Rob Mullett
Rob Mullett ('87)
GBR3:42.83
  
 
2
Scott Greeves
Scott Greeves ('96)
GBR3:45.73
  
 PB
3
Adam Hickey
Adam Hickey ('88)
GBR3:45.97
  
 PB
4
Michael Salter
Michael Salter ('90)
GBR3:46.09
  
 
5
Luke Gunn
Luke Gunn ('85)
GBR3:46.25
  
 SB
6
Dominic Brown
Dominic Brown ('94)
GBR3:46.76
  
 PB
7
Nick Goolab
Nick Goolab ('90)
GBR3:46.87
  
 PB
8
Jonathan Tobin
Jonathan Tobin ('96)
GBR3:47.20
  
 PB
9
Michael Dowling
Michael Dowling ('91)
IRL3:48.44
  
 SB
10
Scott Halsted
Scott Halsted ('96)
GBR3:50.11
  
 
11
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR3:51.65
  
 
12
Ricky Harvie
Ricky Harvie ('95)
GBR3:53.24
  
 
13
Rasmus Bengtsson
Rasmus Bengtsson ('95)
SWE3:54.48
  
 PB
Finale B
1
Jacob Allen
Jacob Allen ('94)
GBR3:45.11
  
 PB
2
Gilbert Grundy
Gilbert Grundy ('89)
GBR3:46.92
  
 PB
3
Edward Shepherd
Edward Shepherd ('93)
GBR3:50.11
  
 PB
4
James Stockings
James Stockings ('95)
GBR3:50.18
  
 PB
5
Luca Russo
Luca Russo ('93)
GBR3:51.17
  
 PB
6
Tom Bowerman
Tom Bowerman ('90)
GBR3:51.19
  
 PB
7
Ben Alcock
Ben Alcock ('94)
GBR3:51.24
  
 PB
8
Andrew Mariani
Andrew Mariani ('89)
GBR3:51.55
  
 SB
9
Gavin Lewis
Gavin Lewis ('90)
GBR3:51.87
  
 PB
10
Sean Fontana
Sean Fontana ('90)
GBR3:52.21
  
 PB
11
Ryan Buck
Ryan Buck ('92)
GBR3:52.62
  
 
12
Jac Hopkins
Jac Hopkins ('97)
GBR3:52.67
  
 PB
13
William Fuller
William Fuller ('97)
GBR3:53.11
  
 PB
14
John Eves
John Eves ('83)
IRL3:53.70
  
 PB
15
Mark Burchett
Mark Burchett ('88)
GBR3:54.23
  
 PB
16
Brendan O'Connor
Brendan O'Connor ('95)
IRL3:54.52
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:07.61
  
 
2
Faye Fullerton
Faye Fullerton ('84)
GBR2:08.21
  
 SB
3
Joceline Monteiro
Joceline Monteiro ('90)
POR2:08.42
  
 SB
4
Lucy James
Lucy James ('92)
GBR2:08.90
  
 
5
Montana Jones
Montana Jones ('88)
GBR2:11.15
  
 
6
Aine Cunningham
Aine Cunningham 
GBR2:12.24
  
 PB
7
Eva Mack
Eva Mack ('85)
GBR2:12.68
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Jade Williams
Jade Williams ('92)
GBR4:15.63
  
 PB
2
Kristen Findley
Kristen Findley ('90)
USA4:17.61
  
 
3
Rachel McClay
Rachel McClay ('92)
GBR4:18.12
  
 PB
4
Mary Goldkamp
Mary Goldkamp ('88)
USA4:20.35
  
 PB
5
Louise Small
Louise Small ('92)
GBR4:28.77
  
 SB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1