Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oslo NOR: Boysen Memorial, Norwegian Grand Prix, Bislett Stadium 8.8.2015

M 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR21.18
  
 
2
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR21.32
  
 PB
3
Anders Erlend Idås
Anders Erlend Idås ('90)
NOR21.69
  
 
4
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR21.74
  
 
5
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.92
  
 
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR21.78
  
 SB
2
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR21.91
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Roald Hagbart Frøskeland
Roald Hagbart Frøskeland ('94)
NOR1:48.33
  
 SB
2
Sören Ludolph
Sören Ludolph ('88)
GER1:48.66
  
 
3
Håkon Mushom
Håkon Mushom ('93)
NOR1:50.84
  
 
4
Emil Oustad
Emil Oustad ('89)
NOR1:51.21
  
 SB
Finale B
1
Sverre Blom Breivik
Sverre Blom Breivik ('96)
NOR1:53.89
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Awet Nftalem Kibrab
Awet Nftalem Kibrab ('95)
ERI3:44.63
  
 
2
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR3:46.05
  
 
3
Abduljaleel Hir
Abduljaleel Hir ('95)
NOR3:49.66
  
 PB
4
Eirik Gramstad
Eirik Gramstad ('84)
NOR3:50.17
  
 SB
5
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR3:50.77
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset ('91)
NOR51.42
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Denis Eradiri
Denis Eradiri ('83)
BUL7.56
+0.8
  
 
2
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.24
+1.6
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Eivind Henriksen
Eivind Henriksen ('90)
NOR68.77
  
 
2
Hilmar Örn Jónsson
Hilmar Örn Jónsson ('96)
ISL66.45
  
 
3
Arno Laitinen
Arno Laitinen ('88)
FIN66.38
  
 
4
Johannes Bichler
Johannes Bichler ('90)
GER66.22
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR2:09.85
  
 
2
Ingrid Halvorsen Folvik
Ingrid Halvorsen Folvik ('97)
NOR2:10.55
  
 PB
3
Mathilde Myhrvold
Mathilde Myhrvold ('98)
NOR2:10.67
  
 
4
Amalie Sæten
Amalie Sæten ('97)
NOR2:11.55
  
 PB
5
Josefine Tomine Eriksen
Josefine Tomine Eriksen 
NOR2:11.73
  
 PB
6
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR2:13.43
  
 
7
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR2:13.58
  
 
8
Veronica Undseth
Veronica Undseth ('94)
NOR2:14.32
  
 
Finale B
1
Maren Hansen Møllerud Hauen
Maren Hansen Møllerud Hauen ('97)
NOR2:14.50
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Annikken Amos Ruud
Annikken Amos Ruud ('91)
NOR4:30.16
  
 PB
2Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)NOR4:31.70
  
 
3
Aurora Dybedokken
Aurora Dybedokken ('95)
NOR4:31.85
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Tale Ørving
Tale Ørving ('89)
NOR13.72
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR1:00.61
  
 
2
Karoline Daland
Karoline Daland ('99)
NOR1:01.11
  
 
3
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR1:01.27
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm ('85)
NOR6.35
+0.4
  
 SB
2
Eline Breilid
Eline Breilid ('93)
NOR5.93
+1.7
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Trude Raad
Trude Raad ('90)
NOR61.54
  
 
2
Mari Strange Øya
Mari Strange Øya ('90)
NOR54.10
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Sigrid Borge
Sigrid Borge ('95)
NOR54.09
  
 
2
Marte Aaltvedt
Marte Aaltvedt ('89)
NOR51.29
  
 
3
Marie-Therese Obst
Marie-Therese Obst ('96)
NOR51.18
  
 
4Andrea Enerstad BolleAndrea Enerstad Bolle ('92)NOR49.62
  
 
5
Stella Weinberg
Stella Weinberg ('98)
NOR48.07
  
 PB
6
Kristina Kristianslund
Kristina Kristianslund ('93)
NOR44.68
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord