Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Solihull GBR: BMC Grand Prix 22.8.2015

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Jake Wightman
Jake Wightman ('94)
GBR1:47.36
  
 PB
2
Rory Graham-Watson
Rory Graham-Watson ('90)
GBR1:48.25
  
 SB
3
Dale Clutterbuck
Dale Clutterbuck ('92)
GBR1:48.58
  
 
4
Jonathan Cook
Jonathan Cook ('87)
GBR1:48.86
  
 SB
5
Christian Von Eitzen
Christian Von Eitzen ('97)
GER1:49.15
  
 PB
6
Zak Curran
Zak Curran ('93)
IRL1:49.89
  
 
7
Paul Goodall
Paul Goodall ('86)
GBR1:51.34
  
 
Finale B
1
David Dempsey
David Dempsey ('91)
GBR1:49.69
  
 PB
2
David Proctor
David Proctor ('85)
GBR1:49.98
  
 SB
3
Emil Oustad
Emil Oustad ('89)
NOR1:50.12
  
 SB
4
Stephen Mackay
Stephen Mackay ('92)
GBR1:50.39
  
 PB
5
Tom Syckelmoore
Tom Syckelmoore ('92)
GBR1:50.42
  
 
6
Ben Rochford
Ben Rochford ('96)
GBR1:50.81
  
 
7
James Gormley
James Gormley ('98)
GBR1:51.45
  
 
Finale C
1
Markhim Lonsdale
Markhim Lonsdale ('99)
GBR1:50.58
  
 PB
2
Mark Woodley
Mark Woodley ('88)
GBR1:51.17
  
 
3
Tuomo Salonen
Tuomo Salonen ('89)
FIN1:51.45
  
 
4
Tom Pye
Tom Pye ('92)
GBR1:52.15
  
 
5
Alex Coomber
Alex Coomber ('94)
GBR1:52.31
  
 
6
Dominic Chambers
Dominic Chambers ('96)
GBR1:52.88
  
 
Finale D
1
Josh Oguntayo
Josh Oguntayo ('92)
GBR1:52.95
  
 
2
Alex Beddoes
Alex Beddoes ('95)
COK1:53.09
  
 
3
Andrew Smith
Andrew Smith ('95)
GBR1:53.47
  
 
4
Billy Kelsey
Billy Kelsey ('96)
GBR1:53.49
  
 
5
Damien Landers
Damien Landers ('91)
IRL1:53.57
  
 
Finale E
1
James Ansell
James Ansell ('86)
GBR1:53.26
  
 PB
2
Jonathan Hiorns
Jonathan Hiorns ('86)
GBR1:53.63
  
 PB
3
Daniel Neal
Daniel Neal ('96)
GBR1:53.68
  
 
4
Edward Dudgeon
Edward Dudgeon ('93)
GBR1:53.95
  
 
5
Karl Challand
Karl Challand ('96)
GBR1:54.15
  
 
Finale F
1
Ryan Page
Ryan Page ('96)
GBR1:54.10
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Tom Lancashire
Tom Lancashire ('85)
GBR3:38.35
  
 
2
Cameron Boyek
Cameron Boyek ('93)
GBR3:39.15
  
 PB
3
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
GBR3:40.29
  
 PB
4
Alberto Sánchez
Alberto Sánchez ('88)
ESP3:42.06
  
 PB
5
Andy Vernon
Andy Vernon ('86)
GBR3:43.02
  
 SB
6
Tom Marshall
Tom Marshall ('89)
GBR3:43.30
  
 SB
7
Anthony Whiteman
Anthony Whiteman ('71)
GBR3:43.99
  
 SB
8
Richard Weir
Richard Weir ('84)
GBR3:44.44
  
 
9
Michael Salter
Michael Salter ('90)
GBR3:44.86
  
 PB
10
Jack Crabtree
Jack Crabtree ('96)
GBR3:45.09
  
 SB
11
Daniel Cheeseman
Daniel Cheeseman ('93)
GBR3:45.77
  
 
12
James West
James West ('96)
GBR3:46.25
  
 
13
Ian Williamson
Ian Williamson ('78)
GBR3:46.68
  
 
14
Scott Greeves
Scott Greeves ('96)
GBR3:46.70
  
 
15
Jacob Allen
Jacob Allen ('94)
GBR3:48.00
  
 
Finale B
1Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)DEN3:45.81
  
 PB
2Peter GlansPeter Glans ('93)DEN3:46.42
  
 PB
3
Myles Edwards
Myles Edwards ('94)
GBR3:47.18
  
 SB
4
Alex Brecker
Alex Brecker ('93)
GBR3:47.62
  
 PB
5
John Ashcroft
John Ashcroft ('92)
GBR3:47.63
  
 PB
6
Spencer Thomas
Spencer Thomas ('97)
GBR3:48.85
  
 PB
7
Archie Davis
Archie Davis ('98)
GBR3:49.45
  
 
8
Sam Mitchell
Sam Mitchell ('88)
GBR3:49.92
  
 
9
Mathew Jackson
Mathew Jackson ('91)
GBR3:50.56
  
 
10
Tom Bowerman
Tom Bowerman ('90)
GBR3:51.45
  
 
11
Luke Minns
Luke Minns ('89)
GBR3:53.12
  
 
Finale C
1
Max Pickard
Max Pickard ('93)
GBR3:49.65
  
 PB
2
Alex Tovey
Alex Tovey ('89)
GBR3:50.12
  
 SB
3
Michael Ferguson
Michael Ferguson ('95)
GBR3:50.35
  
 PB
4
Donald Carter
Donald Carter ('90)
GBR3:51.86
  
 PB
5
Owen Hind
Owen Hind ('90)
GBR3:52.28
  
 PB
Finale D
1
Alexander Yee
Alexander Yee ('98)
GBR3:51.66
  
 PB
2
Alex Burrows
Alex Burrows ('97)
GBR3:51.91
  
 PB
3
Archie Rayner
Archie Rayner ('99)
GBR3:52.88
  
 PB
4
Liam Burthem
Liam Burthem ('97)
GBR3:54.35
  
 PB
5
Jacob Brown
Jacob Brown ('97)
GBR3:54.75
  
 PB
8
Cameron Bell
Cameron Bell ('99)
GBR3:59.01
  
 
Finale E
4
Benjamin Davies
Benjamin Davies ('99)
GBR3:55.83
  
 PB
7
Niall Geraghty
Niall Geraghty ('98)
GBR3:57.96
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Sam McEntee
Sam McEntee ('92)
AUS13:50.51
  
 PB
2
Adam Hickey
Adam Hickey ('88)
GBR14:14.20
  
 
3
Graham Rush
Graham Rush ('82)
GBR14:15.74
  
 
4
Conor Dooney
Conor Dooney ('89)
IRL14:17.63
  
 SB
5
Dan Cliffe
Dan Cliffe ('90)
GBR14:18.75
  
 PB
6
Mohamud Aadan
Mohamud Aadan ('90)
GBR14:27.95
  
 
7
Ben Alcock
Ben Alcock ('94)
GBR14:30.83
  
 PB
8
Nick Earl
Nick Earl ('84)
GBR14:35.35
  
 PB
9
Joshua Bull
Joshua Bull ('92)
GBR14:37.24
  
 
10
Brandon Hargreaves
Brandon Hargreaves ('93)
IRL14:39.12
  
 
11
James Douglas
James Douglas ('85)
GBR14:40.06
  
 
12
Robbie Fitzgibbon
Robbie Fitzgibbon ('96)
GBR14:49.12
  
 PB
Finale B
1
Ben Dijkstra
Ben Dijkstra ('98)
GBR14:28.03
  
 PB
2
Nyle Clinton
Nyle Clinton ('95)
GBR14:31.89
  
 PB
3
Ben Cole
Ben Cole ('85)
GBR14:33.75
  
 PB
4
Colm Sheahan
Colm Sheahan ('84)
IRL14:34.21
  
 PB
5
Emmett Dunleavy
Emmett Dunleavy ('81)
IRL14:34.86
  
 
6
Russell Best
Russell Best ('90)
GBR14:41.61
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Alexandra Bell
Alexandra Bell ('92)
GBR2:01.96
  
 
2
Emily Dudgeon
Emily Dudgeon ('93)
GBR2:02.28
  
 
3
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:02.74
  
 SB
4
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR2:02.87
  
 PB
5
Karin Storbacka
Karin Storbacka ('87)
FIN2:03.45
  
 SB
6
Leah Barrow
Leah Barrow ('93)
GBR2:03.53
  
 
7
Paulina Mikiewicz-Łapińska
Paulina Mikiewicz-Łapińska ('92)
POL2:03.60
  
 
8
Revee Walcott-Nolan
Revee Walcott-Nolan ('95)
GBR2:04.57
  
 PB
9
Katherine Marshall
Katherine Marshall ('92)
NZL2:04.60
  
 
10
Selma Kajan
Selma Kajan ('91)
AUS2:05.30
  
 
11
Zenitha Eriksson
Zenitha Eriksson ('92)
FIN2:06.11
  
 
Finale B
1
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:04.78
  
 PB
2
Carys McAulay
Carys McAulay ('98)
GBR2:05.18
  
 PB
3
Sally Smith
Sally Smith ('94)
GBR2:05.32
  
 PB
4
Megan Edwards
Megan Edwards ('90)
GBR2:05.52
  
 
5Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:06.37
  
 
6
Amy Griffiths
Amy Griffiths ('96)
GBR2:07.87
  
 PB
7
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:10.86
  
 
Finale C
1
Jenna Hill
Jenna Hill ('85)
GBR2:06.50
  
 PB
2
Jaki Fairchild
Jaki Fairchild ('89)
GBR2:07.06
  
 SB
3
Millie Howard
Millie Howard ('98)
GBR2:07.62
  
 
4
Aino Paunonen
Aino Paunonen ('92)
FIN2:07.68
  
 
5
Alex Turner
Alex Turner ('91)
GBR2:09.15
  
 PB
6
Sophie Mansfield
Sophie Mansfield ('97)
GBR2:11.45
  
 
Finale D
1
Rachael Scott
Rachael Scott ('96)
GBR2:10.14
  
 PB
2
Chloe Bradley
Chloe Bradley ('93)
GBR2:10.21
  
 PB
3
Becky Hodgson
Becky Hodgson ('95)
GBR2:12.73
  
 PB
4
Rochelle Harrison
Rochelle Harrison ('91)
GBR2:13.10
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ciara Mageean
Ciara Mageean ('92)
IRL4:07.31
  
 PB
2
Madeleine Murray
Madeleine Murray ('93)
GBR4:10.17
  
 PB
3
Jessica Judd
Jessica Judd ('95)
GBR4:12.08
  
 
4
Racheal Bamford
Racheal Bamford ('89)
GBR4:12.59
  
 PB
5
Melissa Courtney
Melissa Courtney ('93)
GBR4:13.19
  
 
6
Julia Cooke
Julia Cooke ('88)
GBR4:13.38
  
 
7
Kristine Eikrem Engeset
Kristine Eikrem Engeset ('88)
NOR4:13.84
  
 SB
8
Katie Holt
Katie Holt ('92)
GBR4:14.36
  
 PB
9
Charlotte Arter
Charlotte Arter ('91)
GBR4:14.41
  
 PB
10
Rachel McClay
Rachel McClay ('92)
GBR4:15.39
  
 PB
11
Gemma Kersey
Gemma Kersey ('92)
GBR4:16.73
  
 SB
12
Silje Fjørtoft
Silje Fjørtoft ('87)
NOR4:17.25
  
 PB
13
Katie Snowden
Katie Snowden ('94)
GBR4:17.29
  
 PB
14
Jade Williams
Jade Williams ('92)
GBR4:17.76
  
 
15
Harriet Knowles-Jones
Harriet Knowles-Jones ('98)
GBR4:18.38
  
 PB
16
Emma Mitchell
Emma Mitchell ('93)
IRL4:20.76
  
 PB
Finale B
1
Claire Duck
Claire Duck ('85)
GBR4:22.39
  
 SB
2
Amy O'Donoghue
Amy O'Donoghue ('94)
IRL4:23.76
  
 
3
Natalie Weir
Natalie Weir ('86)
GBR4:25.86
  
 SB
4
Laura-Jane Day
Laura-Jane Day ('91)
GBR4:26.86
  
 
5
Eilidh Mackenzie
Eilidh Mackenzie ('89)
GBR4:28.10
  
 
6
Kelly Grant
Kelly Grant ('82)
GBR4:28.37
  
 
7
Katrina Wootton
Katrina Wootton ('85)
GBR4:29.13
  
 
8
Lucy Hayes
Lucy Hayes ('94)
GBR4:31.64
  
 
9
Sophie Cowper
Sophie Cowper ('90)
GBR4:33.37
  
 
Finale C
1
Hannah Brooks
Hannah Brooks ('88)
GBR4:29.78
  
 SB
2
Niamh Brown
Niamh Brown ('99)
GBR4:34.45
  
 PB
3
Philippa Bowden
Philippa Bowden ('95)
GBR4:34.73
  
 PB
4
Bryony Haines
Bryony Haines ('98)
GBR4:36.10
  
 PB
5
Gabi Eglen
Gabi Eglen ('96)
GBR4:37.13
  
 PB
6
Camilla Barnes
Camilla Barnes ('94)
GBR4:39.48
  
 PB
7
Katie Allen
Katie Allen ('92)
GBR4:39.86
  
 PB
8
Philippa Stone
Philippa Stone ('98)
GBR4:40.55
  
 SB
9
Zoe Wassell
Zoe Wassell ('99)
GBR4:40.70
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1