Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: National U23 22‐23.8.2015
Junior & Youth Championships

M22 100 m    
22.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.1
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.51
  
 
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta10.84
  
 PB
3Jacob Bo HedeagerJacob Bo Hedeager ('93)Odense Atletik 10.94
  
 PB
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +1.3
22.8.Vind: +1.3
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.68
  
 
2Jacob Bo HedeagerJacob Bo Hedeager ('93)Odense Atletik 10.98
  
 PB
Indledende 2
22.8. Vind: +1.0
22.8.Vind: +1.0
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta10.92
  
 PB
M22 200 m    
23.8. Vind: -2.3

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.3
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM22.01
  
 
2Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta22.34
  
 
M22 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 1:54.05
  
 
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:54.82
  
 
M22 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:51.77
  
 
2Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 3:53.57
  
 
M22 110 m hæk    
23.8. Vind: -2.4

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.4
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta15.39
  
 SB
M22 400 m hæk    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta51.12
  
 
2Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190052.73
  
 PB
3Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM53.34
  
 PB
4Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta53.70
  
 PB
M22 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.90
  
 
M22 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Andreas RønningAndreas Rønning ('93)BAK4.70
  
 
M22 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Frederik ThomsenFrederik Thomsen ('93)BAK7.12 w
+3.3
  
 
M22 Diskoskast 2.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta52.23
  
 
K22 100 m    
22.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 11.89
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.02
  
 PB
3Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.09
  
 
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +1.9
22.8.Vind: +1.9
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.09
  
 PB
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.14
  
 
Indledende 2
22.8. Vind: 0.0
22.8.Vind: 0.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 12.11
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.30
  
 PB
K22 200 m    
23.8. Vind: -0.5

Finale A

Finale
23.8.Vind: -0.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.59
  
 
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 24.99
  
 SB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.22
  
 
K22 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta57.71
  
 PB
K22 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:12.97
  
 
K22 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19004:40.02
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
23.8. Vind: -2.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.2
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.32
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.37
  
 
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 14.68
  
 
K22 Højdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.75
  
 
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.72
  
 
K22 Stangspring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.40
  
 
K22 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta6.00 w
+2.5
  
 
K22 Trespring     
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.85 w
+2.2
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190012.51
  
 
K22 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik43.42
  
 
K22 Hammerkast 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta59.54
  
 
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta52.42
  
 
D19 100 m    
22.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.1
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.42
  
DUR-18 SB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.74
  
 PB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.91
  
 PB
4Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta11.04
  
 
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +2.5
22.8.Vind: +2.5
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.81 w
  
 
2Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta10.92 w
  
 
Indledende 2
22.8. Vind: +1.0
22.8.Vind: +1.0
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.84
  
 
2Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK10.87
  
 PB
Indledende 3
22.8. Vind: 0.0
22.8.Vind: 0.0
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.56
  
DUR-18 SB
D19 200 m    
23.8. Vind: -3.4

Finale A

Finale
23.8.Vind: -3.4
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM22.02
  
 SB
D19 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.98 w
+3.5
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.10
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190051.26
  
 =PB
P19 100 m    
22.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.3
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 11.97
  
 PB
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +0.7
22.8.Vind: +0.7
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.06
  
 PB
P19 200 m    
23.8. Vind: -1.6

Finale A

Finale
23.8.Vind: -1.6
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 25.76
  
 SB
P19 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne2:10.36
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:12.58
  
 SB
3Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta2:13.83
  
 
P19 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:21.91
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:30.31
  
 
P19 3000 m forh.    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne10:09.58
  
DR22 DUR-18 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.36
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta49.97
  
 =SB
2Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 44.12
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190044.92
  
 PB
D17 100 m    
22.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.7
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.86
  
 
D17 110 m hæk 91.4 cm    
23.8. Vind: -2.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.2
1Simon TraoréSimon Traoré ('98)Sparta14.73
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR20.37
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR54.67
  
 =PB
P17 100 m    
22.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.7
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.45
  
 
Indledende heats22.8.
Indledende 3
22.8. Vind: +1.0
22.8.Vind: +1.0
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.21
  
 PB
P17 200 m    
23.8. Vind: -2.3

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.3
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.61
  
 
P17 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta54.62
  
 
P17 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:15.59
  
 
2Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik2:17.04
  
 
P17 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:38.96
  
 
2Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik4:40.01
  
 PB
P17 Højdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.72
  
 
P17 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.70 w
+2.7
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.74
  
 
2Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta13.84
  
 PB
P17 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM40.79
  
 
P17 Spydkast 500 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190044.15
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint