Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: 6.6.2015

M 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF10.48 w
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF10.53 w
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF10.60 w
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.70 w
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF10.83 w
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.85 w
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC11.49 w
  
 
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF11.56 w
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC11.58
  
 
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF11.59 w
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.66
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.74 w
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC11.77 w
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC11.78
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.78 w
  
 
Holger RiisHolger Riis ('03)Sparta11.81 w
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.97 w
  
 
Viggo Peter Vermund GereViggo Peter Vermund Gere ('03)Helsingør IF12.47
  
 PB
Alex FaberAlex Faber ('02)Helsingør IF12.59 w
  
 
Mads Emil SvenssonMads Emil Svensson ('03)KIF12.79 w
  
 
Jakob SønderJakob Sønder ('03)KIF13.02 w
  
 
Oscar Langtved PallisgaardOscar Langtved Pallisgaard ('02)Trongårdens IF 13.09 w
  
 
Oliver VerkooijenOliver Verkooijen ('02)Frederiksberg IF13.35
  
 PB
Albert Vagn JensenAlbert Vagn Jensen ('03)Frederiksberg IF13.48
  
 PB
M 100 m    
Vind: +3.8

Finale A

Finale
Vind: +3.8
Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.57 w
  
 
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.77 w
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM10.89 w
  
 
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.92
  
 SB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.96 w
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.04 w
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.07 w
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM11.12 w
  
 
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja11.27 w
  
 
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta11.30
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.38 w
  
 
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik11.40
  
 PB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik11.42
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.42 w
  
 
Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM11.43
  
 SB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.45 w
  
 
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)Frederiksberg IF11.49 w
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.63 w
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.64 w
  
 
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)Sparta11.65 w
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.66
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta11.67 w
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.70
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.79 w
  
 
Jesper ReicheJesper Reiche ('85)Frederiksberg IF11.81 w
  
 
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC11.86 w
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK11.88 w
  
 
Ashraf Tayeb ElbaliAshraf Tayeb Elbali ('94)Frederiksberg IF11.95 w
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta12.00 w
  
 
Silas VerkooijenSilas Verkooijen ('98)Sparta12.02 w
  
 
Asbjørn MagnussenAsbjørn Magnussen ('98)Frederiksberg IF12.06 w
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta12.62 w
  
 
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta13.34 w
  
 
Jonathan AndersenJonathan Andersen Frederiksberg IF13.83 w
  
 
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta14.95 w
  
 
M 200 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta22.59 w
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.62 w
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik23.34 w
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM23.41 w
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta23.98 w
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta24.07 w
  
 
Silas VerkooijenSilas Verkooijen ('98)Sparta25.05
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta25.28 w
  
 
Eskild LauritsenEskild Lauritsen ('99)Frederiksberg IF25.80
  
 PB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF25.88 w
  
 
Lucas BunchLucas Bunch Sparta26.42 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
3
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
/ SWE49.70
  
 PB
5
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
/ SWE50.10
  
 PB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.09
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.19
  
 SB
Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta49.45
  
 SB
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF49.80
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM49.96
  
 PB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.27
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta50.78
  
 SB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja50.80
  
 PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik51.84
  
 PB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC52.21
  
 PB
Esben PoulsenEsben Poulsen ('98)Aarhus 190052.74
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik54.15
  
 
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)Sparta54.94
  
 PB
Raiey Samson BoboshaRaiey Samson Bobosha ('96)Sparta55.56
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier Sparta2:06.46
  
 
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF2:14.33
  
 
Viktor KielstrupViktor Kielstrup Frederiksberg IF2:18.75
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF2:23.93
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier Sparta4:18.76
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:20.03
  
 
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)Sparta4:31.07
  
 
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta4:38.66
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:44.18
  
 SB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK4:58.17
  
 
Eigil N. Ørsted PedersenEigil N. Ørsted Pedersen ('01)Frederiksberg IF5:03.67
  
 PB
Oscar RiisOscar Riis ('03)BAK5:04.60
  
 
Jakob AndersenJakob Andersen ('02)DELTA5:28.62
  
 
Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF5:50.95
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta13.61 w
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF14.15 w
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC14.96 w
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF15.14 w
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.70
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.41
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF1.35
  
 =PB
Eigil N. Ørsted PedersenEigil N. Ørsted Pedersen ('01)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF1.25
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC1.25
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.20
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.10
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.10
  
 =PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.30
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2.65
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta2.65
  
 PB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF2.50
  
 =PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.09
+0.3
  
 =PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta6.02 w
+3.2
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta5.85
+1.6
  
 PB
Silas VerkooijenSilas Verkooijen ('98)Sparta5.84 w
+6.8
  
 
Silas VerkooijenSilas Verkooijen ('98)Sparta5.79
+2.0
  
 PB
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.86 w
+3.8
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Silas VerkooijenSilas Verkooijen ('98)Sparta12.16
-1.7
  
 PB
Emil DamgaardEmil Damgaard ('99)Frederiksberg IF12.14
-0.8
  
 PB
Lucas BunchLucas Bunch Sparta10.91
+0.8
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF10.50
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.02
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.23
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC7.96
  
 PB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta32.86
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC21.62
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF41.41
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta26.97
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.39
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta20.42
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta46.22
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK38.01
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik37.80
  
 
Nikolaj Tang KurtNikolaj Tang Kurt ('01)Herlev Atletik32.20
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta29.75
  
 
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF28.87
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM47.88
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta43.44
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK40.21
  
 PB
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF37.52
  
 PB
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta31.33
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta26.27
  
 PB
K 80 m    
Vind: +4.1

Finale A

Finale
Vind: +4.1
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik10.89 w
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.90 w
  
 
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF10.97 w
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta10.98 w
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.02 w
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.04 w
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta11.12
  
 PB
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik11.14
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta11.17 w
  
 
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF11.21 w
  
 
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF11.31
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF11.35
  
 PB
Ellen Sofie FolkerEllen Sofie Folker ('03)Frederiksberg IF11.45
  
 PB
Solveig SchultzSolveig Schultz ('03)FIF Hillerød11.47 w
  
 
Solveig SchultzSolveig Schultz ('03)FIF Hillerød11.51 w
  
 
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC11.63
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK11.64
  
 
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)Frederiksberg IF11.87 w
  
 
Aisha Smilla Vestera DinAisha Smilla Vestera Din ('03)Frederiksberg IF12.05 w
  
 
Amalie JensenAmalie Jensen ('02)Herlev Atletik12.09
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF12.43
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC12.53
  
 PB
Asta Grau BruunAsta Grau Bruun ('02)Amager AC12.61
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC12.65
  
 PB
Clara Lund-SørensenClara Lund-Sørensen ('02)Amager AC13.02
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF13.11
  
 PB
Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF13.21
  
 PB
Cathrine SchmedeCathrine Schmede ('02)Greve Atletik13.37
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF13.37 w
  
 
Nina LoshakNina Loshak ('03)KIF13.38
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF13.54
  
 PB
Bianca GadBianca Gad ('03)KIF13.95
  
 PB
Mathilde Aguilar SkelbergMathilde Aguilar Skelberg ('03)Frederiksberg IF14.06
  
 PB
K 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.27 w
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.38 w
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.38 w
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.42 w
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.54 w
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl Sparta12.63 w
  
 
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.75 w
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl Sparta12.78 w
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.84 w
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.86 w
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta12.87 w
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.93 w
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta12.94 w
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.98 w
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF12.99 w
  
 
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM13.06 w
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF13.07 w
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta13.07 w
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta13.13 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF13.21 w
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC13.23 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF13.24 w
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.34 w
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.39 w
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta13.43 w
  
 
Isabella JuulIsabella Juul Sparta13.54 w
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA13.56 w
  
 
Jasmin GadeJasmin Gade ('99)Frederiksberg IF13.60 w
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF13.77 w
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik13.79 w
  
 
Agnes BøgAgnes Bøg BAC13.84 w
  
 
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF13.94 w
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC14.01 w
  
 
Sara VardarSara Vardar Sparta14.10 w
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC14.17 w
  
 
Tini OwildTini Owild ('64)Frederiksberg IF14.21 w
  
 
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF14.36 w
  
 
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF14.62 w
  
 
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF15.17 w
  
 
K 200 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM25.86 w
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl Sparta25.96 w
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN26.06 w
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta26.09 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF26.91 w
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta26.91 w
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta27.80 w
  
 
Josefine SchultzJosefine Schultz ('99)Frederiksberg IF28.01 w
  
 
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik28.14
  
 PB
Jasmin GadeJasmin Gade ('99)Frederiksberg IF28.21
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta28.29 w
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM28.50
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)Hvidovre AM28.63 w
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik28.79 w
  
 
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta29.14 w
  
 
Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF29.83 w
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik30.19 w
  
 
Sofie ChristensenSofie Christensen BAK31.86 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF58.74
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta58.81
  
 PB
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF58.97
  
 PB
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF1:00.82
  
 SB
Maria AndersenMaria Andersen ('98)Sparta1:01.22
  
 
Johanna Munch SkylvJohanna Munch Skylv ('99)Sparta1:05.80
  
 PB
Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF1:08.57
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF1:48.32
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1:51.20
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK1:52.60
  
 
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK1:54.08
  
 PB
Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:55.82
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:58.43
  
 PB
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)Frederiksberg IF2:08.04
  
 
Asta Grau BruunAsta Grau Bruun ('02)Amager AC2:13.77
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF2:15.95
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta2:18.72
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF2:27.67
  
 
Frida SchledermannFrida Schledermann ('01)Sparta2:30.31
  
 
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC2:30.67
  
 PB
Agnes BøgAgnes Bøg BAC2:30.70
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta2:31.67
  
 SB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta2:34.42
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:36.11
  
 
Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF2:41.02
  
 PB
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF2:45.96
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik2:53.27
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:39.68
  
 PB
Clara KallClara Kall ('99)THS4:48.90
  
 PB
Frida SchledermannFrida Schledermann ('01)Sparta5:00.96
  
 PB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta5:15.81
  
 PB
Maya DesmondMaya Desmond ('99)Sparta5:19.42
  
 
Katinka Valentin HaldKatinka Valentin Hald Frederiksberg IF5:20.41
  
 PB
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF5:34.76
  
 
Laura H. WeichmannLaura H. Weichmann ('02)KIF5:35.15
  
 SB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK5:37.51
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:42.04
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK5:47.33
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF6:06.47
  
 PB
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)Frederiksberg IF6:14.86
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.40 w
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC13.05 w
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF14.29 w
  
 
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)Frederiksberg IF15.31 w
  
 
Liva Vang ChristensenLiva Vang Christensen FIF Hillerød15.93 w
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.58
  
 =SB
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)Sparta1.55
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK1.46
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.40
  
 
Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)Sparta1.37
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1.34
  
 PB
Solveig SchultzSolveig Schultz ('03)FIF Hillerød1.31
  
 
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC1.28
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF1.28
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF1.28
  
 
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF1.05
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta4.05
  
 =PB
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.50
  
 PB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.50
  
 =PB
Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.30
  
 
Selma StaunSelma Staun Sparta3.00
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.00
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.60
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta2.30
  
 =PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.30
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta2.10
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.38 w
+2.8
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.23 w
+3.8
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.09
+1.1
  
 
Isabella JuulIsabella Juul Sparta5.07 w
+3.3
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta5.05
+2.0
  
 PB
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF5.03 w
+5.7
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.00
+2.0
  
 
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF4.99 w
+4.1
  
 
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF4.98
+1.1
  
 
Sara VardarSara Vardar Sparta4.91 w
+4.2
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF4.89
+1.1
  
 SB
Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.89 w
+2.1
  
 
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik4.88
+1.8
  
 PB
Isabella JuulIsabella Juul Sparta4.85
+1.3
  
 PB
Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.84
+2.0
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4.82 w
+4.0
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta4.79
+1.4
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.73 w
+3.1
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4.68
+2.0
  
 SB
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)Sparta4.65 w
+5.2
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta4.62 w
+3.7
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.60 w
+3.0
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta4.58
+1.7
  
 
Oline WintherOline Winther Frederiksberg IF4.25 w
+2.5
  
 
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF4.10 w
+3.4
  
 
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF3.66 w
+4.5
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta3.52 w
+5.2
  
 
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF3.11 w
+3.5
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF2.63 w
+3.1
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Sara VardarSara Vardar Sparta10.92 w
+2.9
  
 
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF10.76
-1.6
  
 PB
Sara VardarSara Vardar Sparta10.54
+0.4
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.32 w
+3.0
  
 
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF10.08
-3.2
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF9.77
+1.8
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM10.15
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.83
  
 
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta8.83
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC8.44
  
 PB
Ellen Sofie FolkerEllen Sofie Folker ('03)Frederiksberg IF8.26
  
 
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF8.19
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK8.01
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.91
  
 
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik7.54
  
 
Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF6.78
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF6.38
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF6.20
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)Frederiksberg IF5.60
  
 PB
Aisha Smilla Vestera DinAisha Smilla Vestera Din ('03)Frederiksberg IF5.54
  
 PB
Cathrine SchmedeCathrine Schmede ('02)Greve Atletik5.51
  
 PB
Mathilde Aguilar SkelbergMathilde Aguilar Skelberg ('03)Frederiksberg IF5.40
  
 
Bianca GadBianca Gad ('03)KIF5.37
  
 PB
Freya LindgreenFreya Lindgreen ('03)KIF4.75
  
 PB
Lara-Emilie SølvstenLara-Emilie Sølvsten ('03)KIF4.59
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.27
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA11.66
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.44
  
 
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF7.96
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta7.69
  
 PB
Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)Sparta7.60
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF6.93
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM26.19
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA25.30
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC19.89
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF17.65
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC17.18
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik16.68
  
 PB
Clara Lund-SørensenClara Lund-Sørensen ('02)Amager AC11.87
  
 PB
Caroline Rødgaard-JessenCaroline Rødgaard-Jessen ('02)BAK11.53
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM38.52
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta35.77
  
 PB
Anne Krarup KnudsenAnne Krarup Knudsen ('98)Sparta27.50
  
 PB
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta26.90
  
 PB
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM18.23
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF26.50
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta30.46
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA28.41
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik22.19
  
 
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik21.50
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF20.40
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.14
  
 

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint