Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hyères FRA: 22nd SPAR European Cross Country Championships 13.12.2015 Cross



Medal table



Placing table

 
Team results
Men, Senior
1SpainESP14
2FranceFRA35
3Great Britain & NIGBR78
4ItalyITA99
5NetherlandsNED103
6DenmarkDEN105
7NorwayNOR143
8UkraineUKR151
9TurkeyTUR154
10BelgiumBEL177
11IrelandIRL181
 
Women, Senior
1Great Britain & NIGBR33
2FranceFRA78
3IrelandIRL83
4SpainESP95
5ItalyITA118
6RomaniaROU129
7UkraineUKR238
 
Men, U23
1SpainESP39
2Great Britain & NIGBR41
3FranceFRA59
4ItalyITA77
5GermanyGER81
6PolandPOL83
7IrelandIRL161
8UkraineUKR221
 
Women, U23
1Great Britain & NIGBR41
2FranceFRA71
3ItalyITA82
4UkraineUKR127
5TurkeyTUR140
6PortugalPOR188
 
Men, Junior
1FranceFRA27
2ItalyITA29
3Great Britain & NIGBR67
4SpainESP87
5BelgiumBEL121
6GermanyGER141
7SwedenSWE150
8IrelandIRL165
9SwitzerlandSUI169
10TurkeyTUR191
11PolandPOL209
12BelarusBLR279
13UkraineUKR286
 
Women, Junior
1GermanyGER20
2Great Britain & NIGBR40
3DenmarkDEN62
4FranceFRA77
5SpainESP108
6TurkeyTUR112
7ItalyITA150
8SwitzerlandSUI181
9RomaniaROU216
10UkraineUKR221
11IrelandIRL229
M Cross 10.12 km    

Finale A

Finale
1
Ali Kaya
Ali Kaya ('94)
TUR29:02
  
 
2
Alemayehu Bezabeh
Alemayehu Bezabeh ('86)
ESP29:31
  
 
3
Adel Mechaal
Adel Mechaal ('90)
ESP29:51
  
 
4
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP29:57
  
 
5
Ilias Fifa
Ilias Fifa ('89)
ESP30:02
  
 
6
Florian Carvalho
Florian Carvalho ('89)
FRA30:06
  
 
7
Roberto Alaiz
Roberto Alaiz ('90)
ESP30:02
  
 
8
Yohan Durand
Yohan Durand ('85)
FRA30:02
  
 
9
Morhad Amdouni
Morhad Amdouni ('88)
FRA30:24
  
 
10
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE30:25
  
 
11Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)DEN30:28
  
 
12
Timothée Bommier
Timothée Bommier ('86)
FRA30:31
  
 
13
Vasyl Koval
Vasyl Koval ('89)
UKR30:33
  
 
14
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
SWE30:35
  
 
15
Tom Lancashire
Tom Lancashire ('85)
GBR30:36
  
 
16
Ross Millington
Ross Millington ('89)
GBR30:36
  
 
17
Michel Butter
Michel Butter ('85)
NED30:36
  
 
18
Romain Collenot-Spriet
Romain Collenot-Spriet ('92)
FRA30:37
  
 
19
Florian Orth
Florian Orth ('89)
GER30:38
  
 
20
Dewi Griffiths
Dewi Griffiths ('91)
GBR30:39
  
 
21
Gert Jan Wassink
Gert Jan Wassink ('85)
NED30:41
  
 
22
Giuseppe Gerratana
Giuseppe Gerratana ('92)
ITA30:43
  
 
23
Patrick Nasti
Patrick Nasti ('89)
ITA30:44
  
 
24
Marouan Razine
Marouan Razine ('91)
ITA30:46
  
 
25Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN30:47
  
 
26
Henrik Ingebrigtsen
Henrik Ingebrigtsen ('91)
NOR30:48
  
 
27
Jonathan Taylor
Jonathan Taylor ('87)
GBR30:52
  
 
28
Koen Naert
Koen Naert ('89)
BEL30:54
  
 
29
Ramazan Özdemir
Ramazan Özdemir ('91)
TUR30:57
  
 
30
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
ITA31:00
  
 
31Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)DEN31:02
  
 
32
Roy Hoornweg
Roy Hoornweg ('89)
NED31:03
  
 
33
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED31:07
  
 
34
Hans Kristian Fløystad
Hans Kristian Fløystad ('89)
NOR31:08
  
 
35
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR31:11
  
 
36
Ivan Strebkov
Ivan Strebkov ('91)
UKR31:12
  
 
37
Mick Clohisey
Mick Clohisey ('86)
IRL31:13
  
 
38Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)DEN31:14
  
 
39
Dmytro Lashyn
Dmytro Lashyn ('88)
UKR31:16
  
 
40
Dries Basemans
Dries Basemans ('92)
BEL31:16
  
 
41
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE31:16
  
 
42
Adam Hickey
Adam Hickey ('88)
GBR31:21
  
 
43
Tiago Costa
Tiago Costa ('88)
POR31:23
  
 
44
Juan Pérez
Juan Pérez ('88)
ESP31:27
  
 
45
Paul Pollock
Paul Pollock ('86)
IRL31:31
  
 
46
Adrian Lehmann
Adrian Lehmann ('89)
SUI31:32
  
 
47
John Coghlan
John Coghlan ('88)
IRL31:32
  
 
48
Audun Nordtveit
Audun Nordtveit ('88)
NOR31:35
  
 
49
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT31:37
  
 
50
Thomas De Bock
Thomas De Bock ('91)
BEL31:39
  
 
51
Tomasz Grycko
Tomasz Grycko ('92)
POL31:04
  
 
52
Sergiu Ciobanu
Sergiu Ciobanu ('83)
IRL31:41
  
 
53
Marco Najibe Salami
Marco Najibe Salami ('85)
ITA31:45
  
 
54
Sindre Buraas
Sindre Buraas ('89)
NOR31:51
  
 
55
Siarhei Platonau
Siarhei Platonau ('90)
BLR31:55
  
 
56
Jonathan Hay
Jonathan Hay ('92)
GBR31:57
  
 
57
Hasan Pak
Hasan Pak ('89)
TUR32:05
  
 
58
Joseph Sweeney
Joseph Sweeney ('85)
IRL32:07
  
 
59
Yannick Michiels
Yannick Michiels ('91)
BEL32:12
  
 
60
Rok Puhar
Rok Puhar ('92)
SLO32:13
  
 
61Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN32:18
  
 
62
Christoph Sander
Christoph Sander ('88)
AUT32:02
  
 
63
Ruslan Savchuk
Ruslan Savchuk ('86)
UKR32:22
  
 
64
Petr Vitner
Petr Vitner ('90)
CZE32:22
  
 
65
Ryan Creech
Ryan Creech ('91)
IRL32:23
  
 
66
Peter Durec
Peter Durec ('92)
SVK32:04
  
 
67
Sabahattin Yıldırımci
Sabahattin Yıldırımci ('94)
TUR32:54
  
 
68
Mehmet Çağlayan
Mehmet Çağlayan ('85)
TUR33:00
  
 
69
Simon Denissel
Simon Denissel ('90)
FRA33:27
  
 
70
Edgars Šumskis
Edgars Šumskis ('88)
LAT33:44
  
 
71
Ørjan Grønnevig
Ørjan Grønnevig ('91)
NOR33:58
  
 
72
Ilir Këllëzi
Ilir Këllëzi ('88)
ALB34:34
  
 
73
Jaroslav Szabo
Jaroslav Szabo ('87)
SVK36:02
  
 
Polat Kemboi Arıkan
Polat Kemboi Arıkan ('90)
TUR DNF
  
 
Khalid Choukoud
Khalid Choukoud ('86)
NED DNF
  
 
Anthony de Sevelinges
Anthony de Sevelinges ('78)
MON DNF
  
 
Yolo Nikolov
Yolo Nikolov ('84)
BUL DNF
  
 
Antonio Toninelli
Antonio Toninelli ('84)
ITA DNF
  
 
K Cross 8.09 km    

Finale A

Finale
1
Sifan Hassan
Sifan Hassan ('93)
NED25:47
  
 
2
Kate Avery
Kate Avery ('91)
GBR25:55
  
 
3
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR25:57
  
 
4
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL26:26
  
 
5
Ancuţa Bobocel
Ancuţa Bobocel ('87)
ROU26:07
  
 
6
Steph Twell
Steph Twell ('89)
GBR26:08
  
 
7
Clémence Calvin
Clémence Calvin ('90)
FRA26:17
  
 
8
Gemma Steel
Gemma Steel ('85)
GBR26:25
  
 
9
Maureen Koster
Maureen Koster ('92)
NED26:28
  
 
10
Johanna Peiponen
Johanna Peiponen ('90)
FIN26:34
  
 
11
Trihas Gebre
Trihas Gebre ('90)
ESP26:35
  
 
12
Esma Aydemir
Esma Aydemir ('92)
TUR26:04
  
 
13
Lizzie Lee
Lizzie Lee ('80)
IRL26:41
  
 
14
Veerle Dejaeghere
Veerle Dejaeghere ('73)
BEL26:41
  
 
15Anna Holm BaumeisterAnna Holm Baumeister ('87)DEN26:41
  
 
16Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)DEN26:42
  
 
17
Lauren Howarth
Lauren Howarth ('90)
GBR26:43
  
 
18
Christelle Daunay
Christelle Daunay ('74)
FRA26:44
  
 
19
Veronica Inglese
Veronica Inglese ('90)
ITA26:45
  
 
20
Liv Westphal
Liv Westphal ('93)
FRA26:47
  
 
21
Carla Salomé Rocha
Carla Salomé Rocha ('90)
POR26:54
  
 
22
Sonia Samuels
Sonia Samuels ('79)
GBR26:58
  
 
23
Caroline Crowley
Caroline Crowley ('88)
IRL27:01
  
 
24
Diana Martín
Diana Martín ('81)
ESP27:04
  
 
25
Sonja Stolić
Sonja Stolić ('80)
SRB27:05
  
 
26
Silvia La Barbera
Silvia La Barbera ('84)
ITA27:06
  
 
27
Elle Vernon
Elle Vernon ('83)
GBR27:07
  
 
28
Lidia Rodríguez
Lidia Rodríguez ('86)
ESP27:08
  
 
29
Cristina Negru
Cristina Negru ('91)
ROU27:09
  
 
30
Simret Restle-Apel
Simret Restle-Apel ('84)
GER27:11
  
 
31
Fabienne Schlumpf
Fabienne Schlumpf ('90)
SUI27:13
  
 
32
Marta Silvestre
Marta Silvestre ('82)
ESP27:14
  
 
33
Christine Bardelle
Christine Bardelle ('74)
FRA27:15
  
 
34
Iris María Fuentes-Pila
Iris María Fuentes-Pila ('80)
ESP27:15
  
 
35
Elena García
Elena García ('86)
ESP27:18
  
 
36
Agnes Tschurtschenthaler
Agnes Tschurtschenthaler ('82)
ITA27:18
  
 
37
Barbara Bressi
Barbara Bressi ('88)
ITA27:19
  
 
38
Elena Panaet
Elena Panaet ('93)
ROU27:02
  
 
39
Kristin Størmer Steira
Kristin Størmer Steira ('81)
NOR27:28
  
 
40
Aurore Guerin
Aurore Guerin ('90)
FRA27:33
  
 
41
Ruth van der Meijden
Ruth van der Meijden ('84)
NED27:34
  
 
42
Lucie Sekanová
Lucie Sekanová ('89)
CZE27:35
  
 
43
Ciara Durkan
Ciara Durkan ('86)
IRL27:36
  
 
44
Sara Dossena
Sara Dossena ('84)
ITA27:36
  
 
45
Silvia Danekova
Silvia Danekova ('83)
BUL27:38
  
 
46
Monika Preibischová
Monika Preibischová ('85)
CZE27:39
  
 
47
Federica Dal Ri
Federica Dal Ri ('80)
ITA27:39
  
 
48
Darya Mykhaylova
Darya Mykhaylova ('89)
UKR27:42
  
 
49
Sophie Duarte
Sophie Duarte ('81)
FRA27:45
  
 
50
Eva Krchová
Eva Krchová ('89)
CZE27:48
  
 
51
Fabienne Königstein
Fabienne Königstein ('92)
GER27:55
  
 
52
Sara Catarina Ribeiro
Sara Catarina Ribeiro ('90)
POR27:59
  
 
53
Matylda Kowal
Matylda Kowal ('89)
POL28:03
  
 
54
Michelle Finn
Michelle Finn ('89)
IRL28:05
  
 
55
Kerry O'Flaherty
Kerry O'Flaherty ('81)
IRL28:11
  
 
56
Annemari Kiekara
Annemari Kiekara ('77)
FIN28:22
  
 
57
Mihaela Petrea
Mihaela Petrea ('95)
ROU28:28
  
 
58
Priska Auf Der Maur
Priska Auf Der Maur ('92)
SUI28:36
  
 
59
Yuliya Ihnatova
Yuliya Ihnatova ('83)
UKR28:44
  
 
60Simone GladSimone Glad ('90)DEN28:46
  
 
61
Vera Fernandes
Vera Fernandes ('94)
POR28:57
  
 
62
Jana Martinska
Jana Martinska ('90)
SVK29:01
  
 
63
Nikola Čorbová
Nikola Čorbová ('90)
SVK29:36
  
 
64
Cristiana Alexandra Ghita
Cristiana Alexandra Ghita ('88)
ROU29:55
  
 
65
Valentyna Veretska
Valentyna Veretska ('90)
UKR30:31
  
 
66
Olena Fedorova
Olena Fedorova ('92)
UKR30:33
  
 
67
Guna Ģērmane
Guna Ģērmane ('84)
LAT31:04
  
 
Monika Juodeškaitė
Monika Juodeškaitė ('91)
LTU DNF
  
 
Doroteia Peixoto
Doroteia Peixoto ('83)
POR DNF
  
 
M22 Cross 8.09 km    

Finale A

Finale
1
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR23:32
  
 
2
Carlos Mayo
Carlos Mayo ('95)
ESP23:35
  
 
3
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER23:39
  
 
4
Marc Scott
Marc Scott ('93)
GBR23:39
  
 
5
Djilali Bedrani
Djilali Bedrani ('93)
FRA23:41
  
 
6
Lorenzo Dini
Lorenzo Dini ('94)
ITA23:41
  
 
7
Nassim Hassaous
Nassim Hassaous ('94)
ESP23:47
  
 
8
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE23:49
  
 
9
Jaime Escriche
Jaime Escriche ('93)
ESP23:05
  
 
10Peter GlansPeter Glans ('93)DEN23:52
  
 
11
Richard Goodman
Richard Goodman ('93)
GBR23:53
  
 
12
Szymon Kulka
Szymon Kulka ('93)
POL23:53
  
 
13
Dominik Notz
Dominik Notz ('93)
GER23:55
  
 
14
Alexandre Saddedine
Alexandre Saddedine ('94)
FRA23:55
  
 
15
Jakub Zemaník
Jakub Zemaník ('95)
CZE23:56
  
 
16
Mateusz Wyszomirski
Mateusz Wyszomirski ('93)
POL23:57
  
 
17
Francois Barrer
Francois Barrer ('93)
FRA23:58
  
 
18
Italo Quazzola
Italo Quazzola ('94)
ITA23:59
  
 
19
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR24:02
  
 
20
Mitko Tsenov
Mitko Tsenov ('93)
BUL24:04
  
 
21
Houssane Eddine Benabbou
Houssane Eddine Benabbou ('93)
ESP24:06
  
 
22
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED24:11
  
 
23
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA24:12
  
 
24
Cesare Maestri
Cesare Maestri ('93)
ITA24:12
  
 
25
Henry Pearce
Henry Pearce ('94)
GBR24:13
  
 
26
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP24:14
  
 
27
Andrzej Rogiewicz
Andrzej Rogiewicz ('93)
POL24:15
  
 
28
Patryk Pawłowski
Patryk Pawłowski ('93)
POL24:17
  
 
29
Iliass Aouani
Iliass Aouani ('95)
ITA24:18
  
 
30
Marc Steinsberger
Marc Steinsberger ('93)
GER24:19
  
 
31
Brandon Hargreaves
Brandon Hargreaves ('93)
IRL24:22
  
 
32
Jacob Allen
Jacob Allen ('94)
GBR24:24
  
 
33
Jonas Raess
Jonas Raess ('94)
SUI24:25
  
 
34
Nekagenet Crippa
Nekagenet Crippa ('94)
ITA24:25
  
 
35
Hendrik Pfeiffer
Hendrik Pfeiffer ('93)
GER24:25
  
 
36
Emmanuel Roudolff
Emmanuel Roudolff ('95)
FRA24:26
  
 
37
Mohamed Ali Jelloul
Mohamed Ali Jelloul ('94)
ESP24:26
  
 
38
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL24:27
  
 
39
Seán Tobin
Seán Tobin ('94)
IRL24:31
  
 
40
Bart van Nunen
Bart van Nunen ('95)
NED24:31
  
 
41
Luke Traynor
Luke Traynor ('93)
GBR24:33
  
 
42
Miguel Marques
Miguel Marques ('95)
POR24:33
  
 
43
Aaron Hanlon
Aaron Hanlon ('95)
IRL24:39
  
 
44
Osman Junuzovič
Osman Junuzovič ('93)
BIH24:45
  
 
45
Steven Casteele
Steven Casteele ('94)
BEL24:46
  
 
46
Bohdan-Ivan Horodyskyy
Bohdan-Ivan Horodyskyy ('94)
UKR24:05
  
 
47
Benjamin Kovács
Benjamin Kovács ('95)
HUN24:51
  
 
48
Hugh Armstrong
Hugh Armstrong ('94)
IRL24:52
  
 
49
Alexis Miellet
Alexis Miellet ('95)
FRA24:57
  
 
50
Thomas Moran
Thomas Moran ('93)
IRL24:57
  
 
51
André Pereira
André Pereira ('95)
POR25:00
  
 
52
Hans Peter Innerhofer
Hans Peter Innerhofer ('95)
AUT25:01
  
 
53
Paweł Szostak
Paweł Szostak ('93)
POL25:08
  
 
54
Jan Janů
Jan Janů ('93)
CZE25:09
  
 
55
Stephan Listabarth
Stephan Listabarth ('93)
AUT25:26
  
 
56
Joao Valente
Joao Valente ('93)
POR25:36
  
 
57
Mykola Nyzhnyk
Mykola Nyzhnyk ('95)
UKR25:41
  
 
58
Vitaliy Kapitanets
Vitaliy Kapitanets ('95)
UKR25:52
  
 
59
Keith Fallon
Keith Fallon ('93)
IRL26:07
  
 
60
Vyacheslav Antonyuk
Vyacheslav Antonyuk ('95)
UKR26:03
  
 
61
Domen Hafner
Domen Hafner ('93)
SLO27:01
  
 
Andi Noot
Andi Noot ('93)
EST DNF
  
 
Yassine Rachik
Yassine Rachik ('93)
ITA DNF
  
 
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR DNF
  
 
Fernando Serrão
Fernando Serrão ('93)
POR DNF
  
 
Samuel Barata
Samuel Barata ('93)
POR DNF
  
 
Tobias Blum
Tobias Blum ('95)
GER DNF
  
 
Reinis Hartmanis
Reinis Hartmanis ('94)
LAT DNF
  
 
Manuel Innerhofer
Manuel Innerhofer ('95)
AUT DNF
  
 
K22 Cross 4.16 km    

Finale A

Finale
1
Louise Carton
Louise Carton ('94)
BEL19:46
  
 
2
Jip Vastenburg
Jip Vastenburg ('94)
NED19:46
  
 
3
Amela Terzić
Amela Terzić ('93)
SRB19:49
  
 
4
Laura Muir
Laura Muir ('93)
GBR19:53
  
 
5
Viktoria Kushnir
Viktoria Kushnir ('93)
BLR20:05
  
 
6
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE20:06
  
 
7
Federica Del Buono
Federica Del Buono ('94)
ITA20:12
  
 
8
Emma Oudiou
Emma Oudiou ('95)
FRA20:14
  
 
9
Molly Renfer
Molly Renfer ('93)
SUI20:14
  
 
10
Madeleine Murray
Madeleine Murray ('93)
GBR20:15
  
 
11
Nina Savina
Nina Savina ('93)
BLR20:16
  
 
12
Militsa Mircheva
Militsa Mircheva ('94)
BUL20:21
  
 
13
Jenny Nesbitt
Jenny Nesbitt ('95)
GBR20:23
  
 
14
Rebecca Murray
Rebecca Murray ('94)
GBR20:24
  
 
15
Maruša Mišmaš
Maruša Mišmaš ('94)
SLO20:25
  
 
16
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP20:25
  
 
17
Maya Rehberg
Maya Rehberg ('94)
GER20:31
  
 
18
Christine Santi
Christine Santi ('95)
ITA20:35
  
 
19
Maeva Danois
Maeva Danois ('93)
FRA20:36
  
 
20
Marie Bouchard
Marie Bouchard ('93)
FRA20:41
  
 
21
Beth Hawling
Beth Hawling ('94)
GBR20:41
  
 
22
Nataliya Strebkova
Nataliya Strebkova ('95)
UKR20:42
  
 
23
Costanza Martinetti
Costanza Martinetti ('95)
ITA20:43
  
 
24
Cecile Jarousseau
Cecile Jarousseau ('93)
FRA20:45
  
 
25
Calli Thackery
Calli Thackery ('93)
GBR20:49
  
 
26
Cristina Espejo
Cristina Espejo ('94)
ESP20:49
  
 
27
Emine Hatun Tuna
Emine Hatun Tuna ('95)
TUR20:50
  
 
28
Dounia Mahassin
Dounia Mahassin ('95)
ESP20:52
  
 
29
Johanna Geyer-Carles
Johanna Geyer-Carles ('95)
FRA20:55
  
 
30
Sevilay Eytemiş
Sevilay Eytemiş ('93)
TUR20:55
  
 
31
Oksana Rayta
Oksana Rayta ('93)
UKR20:56
  
 
32
Valeriya Zinenko
Valeriya Zinenko ('95)
UKR20:56
  
 
33
Shona Heaslip
Shona Heaslip ('94)
IRL20:58
  
 
34
Francesca Bertoni
Francesca Bertoni ('93)
ITA20:59
  
 
35
Isabella Papa
Isabella Papa ('95)
ITA21:01
  
 
36
Emma Mitchell
Emma Mitchell ('93)
IRL21:01
  
 
37
Jacqueline Gandar
Jacqueline Gandar ('94)
FRA21:11
  
 
38
Silvia Oggioni
Silvia Oggioni ('95)
ITA21:14
  
 
39
Vera Coutellier
Vera Coutellier ('95)
GER21:30
  
 
40
Sabahat Akpinar
Sabahat Akpinar ('93)
TUR21:32
  
 
41
Anna Wójcik
Anna Wójcik ('94)
POL21:36
  
 
42
Mariya Hodakyvska
Mariya Hodakyvska ('94)
UKR21:40
  
 
43
Ümmuhani Karaçadir
Ümmuhani Karaçadir ('93)
TUR21:46
  
 
43
Ümmuhani Karaçadir
Ümmuhani Karaçadir ('93)
TUR21:46
  
 
44
Sónia Ferreira
Sónia Ferreira ('95)
POR21:48
  
 
45
Moira Stewartová
Moira Stewartová ('95)
CZE22:05
  
 
46
Tubay Erdal
Tubay Erdal ('95)
TUR22:06
  
 
47
Diana Almeida
Diana Almeida ('94)
POR22:13
  
 
48
Joana Soares
Joana Soares ('93)
POR22:19
  
 
49
Catarina Gonçalves
Catarina Gonçalves ('93)
POR23:33
  
 
50
Fadime Sari
Fadime Sari ('95)
TUR23:58
  
 
D19 Cross 5.95 km    

Finale A

Finale
1
Yemaneberhan Crippa
Yemaneberhan Crippa ('96)
ITA17:39
  
 
2
Fabien Palcau
Fabien Palcau ('97)
FRA17:45
  
 
3
El Madhi Lahoufi
El Madhi Lahoufi ('96)
ESP17:46
  
 
4
Jimmy Gressier
Jimmy Gressier ('97)
FRA17:48
  
 
5
Said Ettaqy
Said Ettaqy ('96)
ITA17:49
  
 
6
Stan Niesten
Stan Niesten ('96)
NED17:51
  
 
7
Mohamed-Amine El Bouajaji
Mohamed-Amine El Bouajaji ('97)
FRA17:52
  
 
8
Dieter Kersten
Dieter Kersten ('96)
BEL17:53
  
 
9
Alexander Yee
Alexander Yee ('98)
GBR17:53
  
 
10
Pietro Riva
Pietro Riva ('97)
ITA17:55
  
 
11
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL17:58
  
 
12
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
SUI18:03
  
 
13
Alessandro Giacobazzi
Alessandro Giacobazzi ('96)
ITA18:04
  
 
14
Maxime Hueber Moosbrugger
Maxime Hueber Moosbrugger ('96)
FRA18:06
  
 
15
Jesús Ramos
Jesús Ramos ('96)
ESP18:07
  
 
16
Nicolas Witz
Nicolas Witz ('96)
FRA18:07
  
 
17
Christopher Olley
Christopher Olley ('96)
GBR18:08
  
 
18
Yassin Bouih
Yassin Bouih ('96)
ITA18:10
  
 
19
Ben Dijkstra
Ben Dijkstra ('98)
GBR18:11
  
 
20
Yohanes Chiappinelli
Yohanes Chiappinelli ('97)
ITA18:12
  
 
21
Baptiste Mischler
Baptiste Mischler ('97)
FRA18:13
  
 
22
Mahamed Mahamed
Mahamed Mahamed ('97)
GBR18:14
  
 
23
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL18:14
  
 
24
Dorin Andrei Rusu
Dorin Andrei Rusu ('98)
ROU18:16
  
 
25
Kevin Mulcaire
Kevin Mulcaire ('97)
IRL18:25
  
 
26
Filip Sasínek
Filip Sasínek ('96)
CZE18:27
  
 
27
Joe Steward
Joe Steward ('96)
GBR18:28
  
 
28
Elzan Bibić
Elzan Bibić ('99)
SRB18:28
  
 
29
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE18:28
  
 
30
Patrick Karl
Patrick Karl ('96)
GER18:29
  
 
31
Oliver Fox
Oliver Fox ('96)
GBR18:30
  
 
32
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE18:32
  
 
33
Amin Houkmi
Amin Houkmi ('96)
ESP18:32
  
 
34
Leif Gunkel
Leif Gunkel ('96)
GER18:33
  
 
35
Mateusz Kaczmarek
Mateusz Kaczmarek ('96)
POL18:34
  
 
36
Tariku Novales
Tariku Novales ('98)
ESP18:34
  
 
37
Markus Görger
Markus Görger ('98)
GER18:35
  
 
38
Stian Øvergaard Aarvik
Stian Øvergaard Aarvik ('97)
NOR18:37
  
 
39
Maël Bohren
Maël Bohren ('96)
SUI18:38
  
 
40
Lukas Eisele
Lukas Eisele ('97)
GER18:38
  
 
41Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN18:39
  
 
42
Enes Korkmaz
Enes Korkmaz ('96)
TUR18:39
  
 
43
Mateusz Kaczor
Mateusz Kaczor ('97)
POL18:40
  
 
44
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE18:40
  
 
45
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE18:42
  
 
46
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR18:43
  
 
47
Abdirahman Ciise Nur
Abdirahman Ciise Nur ('97)
SUI18:44
  
 
48
Ferhat Bozkurt
Ferhat Bozkurt ('97)
TUR18:44
  
 
49
Jennen Mortier
Jennen Mortier ('97)
BEL18:45
  
 
50
Abdullah Yorulmaz
Abdullah Yorulmaz ('97)
TUR18:45
  
 
51
Ömer Oti
Ömer Oti ('98)
TUR18:46
  
 
52
Peter Lynch
Peter Lynch ('97)
IRL18:47
  
 
53
Dorian Boulvin
Dorian Boulvin ('97)
BEL18:49
  
 
54
Ramazan Barbaros
Ramazan Barbaros ('98)
TUR18:49
  
 
55
Oswald Freitas
Oswald Freitas ('96)
POR18:50
  
 
56
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE18:52
  
 
57
Serhiy Shevchenko
Serhiy Shevchenko ('96)
UKR18:53
  
 
58
Andriy Ivakin
Andriy Ivakin ('96)
UKR18:54
  
 
59
Mohammed Mohamoud
Mohammed Mohamoud ('97)
SWE18:54
  
 
60
Artsiom Mishkuts
Artsiom Mishkuts ('96)
BLR18:54
  
 
61
Paul Stüger
Paul Stüger ('96)
AUT18:56
  
 
62
Marvin Heinrich
Marvin Heinrich ('97)
GER18:59
  
 
63
Radosław Jankowski
Radosław Jankowski ('98)
POL19:01
  
 
64
Sebbe Francken
Sebbe Francken ('96)
BEL19:06
  
 
65
Pierre Murchan
Pierre Murchan ('97)
IRL19:09
  
 
66
Dzmitry Ziazulin
Dzmitry Ziazulin ('97)
BLR19:11
  
 
67
Onur Aras
Onur Aras ('96)
TUR19:12
  
 
68
Michał Roguski
Michał Roguski ('97)
POL19:13
  
 
69
Adrian Ben
Adrian Ben ('98)
ESP19:15
  
 
70
James Edgar
James Edgar ('98)
IRL19:17
  
 
71
Tom Elmer
Tom Elmer ('97)
SUI19:18
  
 
72
Jan Kokalj
Jan Kokalj ('97)
SLO19:20
  
 
73
João Pereira
João Pereira ('96)
POR19:23
  
 
74
Pavel Nebyt
Pavel Nebyt ('96)
BLR19:26
  
 
75
Cathal Doyle
Cathal Doyle ('97)
IRL19:28
  
 
76
Artūrs Niklāvs Medveds
Artūrs Niklāvs Medveds ('99)
LAT19:32
  
 
77
Michal Talán
Michal Talán ('96)
SVK19:38
  
 
78Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)DEN19:41
  
 
79
Andrei Sushchenia
Andrei Sushchenia ('96)
BLR19:43
  
 
80
Maximilian Trummer
Maximilian Trummer ('96)
AUT19:53
  
 
81
Jorge Moreira
Jorge Moreira ('97)
POR19:57
  
 
82
Deniss Šalkauskas
Deniss Šalkauskas ('98)
EST19:59
  
 
83
Nathan Dugast
Nathan Dugast ('96)
SUI20:11
  
 
84
David Kotek
David Kotek ('97)
CZE20:19
  
 
85
Volodymyr Khomenko
Volodymyr Khomenko ('96)
UKR20:23
  
 
86
Roman Fesenko
Roman Fesenko ('97)
UKR21:13
  
 
87
Pēteris Lazdiņš
Pēteris Lazdiņš ('96)
LAT21:18
  
 
88
Guntis Pastors
Guntis Pastors ('97)
LAT21:54
  
 
Ayoub Mokhtar
Ayoub Mokhtar ('96)
ESP DNF
  
 
Dominik Nowak
Dominik Nowak ('96)
POL DNF
  
 
P19 Cross 4.16 km    

Finale A

Finale
1
Konstanze Klosterhalfen
Konstanze Klosterhalfen ('97)
GER13:12
  
 
2
Harriet Knowles-Jones
Harriet Knowles-Jones ('98)
GBR13:16
  
 
3
Alina Reh
Alina Reh ('97)
GER13:20
  
 
4
Célia Antón
Célia Antón ('97)
ESP13:27
  
 
5
Bobby Clay
Bobby Clay ('97)
GBR13:29
  
 
6
Sarah Kistner
Sarah Kistner ('97)
GER13:35
  
 
7
Carolina Johnson
Carolina Johnson ('96)
SWE13:36
  
 
8Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN13:37
  
 
9
Yuliya Moroz
Yuliya Moroz ('96)
UKR13:40
  
 
10
Franziska Reng
Franziska Reng ('96)
GER13:40
  
 
11
Sabrina Sinha
Sabrina Sinha ('99)
GBR13:43
  
 
12Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN13:47
  
 
13
Cécile Lejeune
Cécile Lejeune ('98)
FRA13:48
  
 
14
Cassandre Beaugrand
Cassandre Beaugrand ('97)
FRA13:48
  
 
15
Ilaria Fantinel
Ilaria Fantinel ('98)
ITA13:49
  
 
16Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)DEN13:51
  
 
17
Anna Gehring
Anna Gehring ('96)
GER13:51
  
 
18
Semra Karaslan
Semra Karaslan ('98)
TUR13:51
  
 
19
Live Solheimdal
Live Solheimdal ('96)
NOR13:58
  
 
20
Noora Wallenius
Noora Wallenius ('96)
FIN13:58
  
 
21
Büşra Nur Koku
Büşra Nur Koku ('96)
TUR13:58
  
 
22
Mari Smith
Mari Smith ('96)
GBR14:00
  
 
23
Alexa Lemitre
Alexa Lemitre ('98)
FRA14:00
  
 
24
Flavia Stutz
Flavia Stutz ('96)
SUI14:01
  
 
25
Dilyana Minkina
Dilyana Minkina ('97)
BUL14:03
  
 
26Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN14:03
  
 
27
Lucie Picard
Lucie Picard ('96)
FRA14:04
  
 
28
Lili Anna Tóth
Lili Anna Tóth ('98)
HUN14:05
  
 
29
Federica Sugamiele
Federica Sugamiele ('96)
ITA14:07
  
 
30
Maria Ifteni
Maria Ifteni ('97)
ROU14:10
  
 
31
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL14:12
  
 
32Louise RodeLouise Rode ('97)DEN14:12
  
 
33
Lucía Rodríguez
Lucía Rodríguez ('98)
ESP14:14
  
 
34
Sümeyye Erol
Sümeyye Erol ('97)
TUR14:16
  
 
35
Idaira Prieto
Idaira Prieto ('97)
ESP14:17
  
 
36
Victoria Salvadores
Victoria Salvadores ('96)
ESP14:17
  
 
37
Carmen Sánchez
Carmen Sánchez ('90)
ESP14:17
  
 
38
Amy Griffiths
Amy Griffiths ('96)
GBR14:18
  
 
39
Nuran Satilmis
Nuran Satilmis ('97)
TUR14:24
  
 
40
Elise Decorte
Elise Decorte ('97)
FRA14:24
  
 
41
Elsa Racasan
Elsa Racasan ('97)
FRA14:25
  
 
42
Michaela Stránská
Michaela Stránská ('97)
CZE14:25
  
 
43
Francesca Tommasi
Francesca Tommasi ('98)
ITA14:25
  
 
44
Grace Baker
Grace Baker ('96)
GBR14:25
  
 
45
Lara Alemanni
Lara Alemanni ('98)
SUI14:26
  
 
46
Lina Grišiuté
Lina Grišiuté ('96)
LTU14:26
  
 
47
Gabriela Andre Doroftei
Gabriela Andre Doroftei ('98)
ROU14:26
  
 
48
Evelyne Dietschi
Evelyne Dietschi ('96)
SUI14:27
  
 
49
Lena Millonig
Lena Millonig ('98)
AUT14:29
  
 
50
Paula González
Paula González ('85)
ESP14:29
  
 
51
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL14:30
  
 
52
Zuzana Durcová
Zuzana Durcová ('96)
SVK14:31
  
 
53
Yayla Kiliç
Yayla Kiliç ('97)
TUR14:33
  
 
54
Sophie Murphy
Sophie Murphy ('98)
IRL14:35
  
 
55
Emma O'Brien
Emma O'Brien ('99)
IRL14:38
  
 
56
Agnieszka Filipowska
Agnieszka Filipowska ('97)
POL14:38
  
 
57
Katharina Koitz
Katharina Koitz ('98)
AUT14:38
  
 
58
Lilia Martins
Lilia Martins ('97)
POR14:39
  
 
59
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL14:40
  
 
60
Eglė Morenaitė
Eglė Morenaitė ('97)
LTU14:40
  
 
61
Aoibhe Richardson
Aoibhe Richardson ('96)
IRL14:40
  
 
62
Kamilė Vaidžiulytė
Kamilė Vaidžiulytė ('98)
LTU14:44
  
 
63
Anna Busatto
Anna Busatto ('96)
ITA14:44
  
 
64
Kerstin Rubin
Kerstin Rubin ('97)
SUI14:48
  
 
65
Anna Zhmurko
Anna Zhmurko ('96)
UKR14:49
  
 
66
Roberta Ciappini
Roberta Ciappini ('96)
ITA14:50
  
 
67
Deirdre Healy
Deirdre Healy ('97)
IRL14:50
  
 
68
Veerle Bakker
Veerle Bakker ('97)
NED14:51
  
 
69
Andreea Alina Piscu
Andreea Alina Piscu ('96)
ROU14:53
  
 
70
Alina Dumitrita Butnariu
Alina Dumitrita Butnariu ('98)
ROU14:56
  
 
71
Damla Çelik
Damla Çelik ('97)
TUR14:56
  
 
72
Alena Barisenka
Alena Barisenka ('96)
BLR14:57
  
 
73
Yana Nahorna
Yana Nahorna ('96)
UKR14:57
  
 
74
Maryna Nemchenko
Maryna Nemchenko ('96)
UKR15:06
  
 
75
Eva Skaza
Eva Skaza ('97)
SLO15:14
  
 
76
Kateřina Divišová
Kateřina Divišová ('97)
CZE15:26
  
 
77
Erica Lapaine
Erica Lapaine ('96)
ITA15:45
  
 
78
Gunta Holštroma
Gunta Holštroma ('97)
LAT16:06
  
 
79
Jekaterina Kulago
Jekaterina Kulago ('97)
LAT16:17
  
 
80
Kristīne Jevsejeva
Kristīne Jevsejeva ('96)
LAT16:37
  
 
Elizabete Priekule
Elizabete Priekule ('96)
LAT DNF
  
 

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint