Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 23.1.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.88
  
 SB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM7.15
  
 SB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik7.25
  
 PB
Rene KaastrupRene Kaastrup ('75)Skive AM7.28
  
 PB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.43
  
 PB
Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM7.53
  
 SB
Simon Bøhrns KnudsenSimon Bøhrns Knudsen ('99)Skive AM7.54
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.56
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM7.58
  
 PB
Lukas M. JensenLukas M. Jensen ('92)Esbjerg AM7.59
  
 SB
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19007.75
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM7.75
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM7.77
  
 
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM7.84
  
 PB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM7.86
  
 PB
Rudi Rye KristensenRudi Rye Kristensen ('90)Aalborg AM7.87
  
 
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 19007.87
  
 PB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK777.96
  
 
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK777.98
  
 
Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad8.05
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19008.10
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19008.16
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19008.22
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik8.24
  
 
Andreas Hvass NeergaardAndreas Hvass Neergaard ('99)Skive AM8.26
  
 SB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19008.33
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM8.34
  
 PB
Andreas Rosendal LaursenAndreas Rosendal Laursen ('01)Aarhus 19008.39
  
 PB
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM8.76
  
 PB
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro8.77
  
 PB
Jeppe S EspersenJeppe S Espersen ('01)Skive AM8.88
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande8.93
  
 PB
Eigil Holm OlesenEigil Holm Olesen ('04)Skive AM8.97
  
 PB
Malthe SmithMalthe Smith ('03)Viborg AM9.02
  
 PB
Jens MejrupJens Mejrup ('01)Esbjerg AM9.02
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande9.05
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM9.16
  
 PB
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM9.17
  
 PB
Morten SkovgaardMorten Skovgaard ('03)Esbjerg AM9.27
  
 PB
Lucas KøserLucas Køser ('04)Skive AM9.47
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK9.55
  
 SB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM9.68
  
 PB
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM10.02
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190050.0h
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190050.5h
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.7h
  
 
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK53.3h
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190054.6h
  
 
Simon Bøhrns KnudsenSimon Bøhrns Knudsen ('99)Skive AM55.1h
  
 
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK7756.1h
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM56.1h
  
 
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM57.1h
  
 
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM57.1h
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190059.8h
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik1:03.7h
  
 
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)Aalborg AM1:04.8h
  
 
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:04.8h
  
 
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik1:08.3h
  
 
Andreas Rosendal LaursenAndreas Rosendal Laursen ('01)Aarhus 19001:09.2h
  
 
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande1:14.1h
  
 
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM1:14.5h
  
 
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande1:15.3h
  
 
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK1:15.9h
  
 
Jeppe FribækJeppe Fribæk ('01)Esbjerg AM1:16.2h
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik3:57.4h
  
 PB
Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 3:57.5h
  
 PB
August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik4:05.5h
  
 PB
Frederik Kjeldsen HertzFrederik Kjeldsen Hertz ('97)Esbjerg AM4:11.5h
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:14.2h
  
 PB
Marc LaursenMarc Laursen ('97)Viborg AM4:14.6h
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK774:15.0h
  
 PB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)AGF Atletik4:15.0h
  
 SB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM4:16.2h
  
 PB
Morten FagerlundMorten Fagerlund ('86)Herning LK4:17.1h
  
 PB
Membratom TesformMembratom Tesform SAK774:17.5h
  
 PB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM4:17.6h
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:21.2h
  
 PB
Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK774:31.4h
  
 
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)Esbjerg AM4:34.3h
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 19004:35.7h
  
 PB
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:40.1h
  
 SB
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)Aalborg AM4:42.4h
  
 PB
Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK4:48.7h
  
 PB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik4:57.3h
  
 PB
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 4:57.8h
  
 PB
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik4:57.8h
  
 PB
Jacob Koch-HansenJacob Koch-Hansen ('02)Odense Atletik 4:57.9h
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande5:26.7h
  
 PB
Jeppe LarsenJeppe Larsen ('03)Skive AM5:32.7h
  
 PB
Malte BallegaardMalte Ballegaard ('03)Randers Freja5:36.9h
  
 PB
Morten SkovgaardMorten Skovgaard ('03)Esbjerg AM5:42.9h
  
 PB
Bjarke Dommer ChristensenBjarke Dommer Christensen ('04)AK Holstebro5:44.8h
  
 PB
Jeppe FribækJeppe Fribæk ('01)Esbjerg AM5:45.8h
  
 PB
Jens MejrupJens Mejrup ('01)Esbjerg AM5:47.9h
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.85
  
 PB
Lukas M. JensenLukas M. Jensen ('92)Esbjerg AM8.87
  
 SB
M 60 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Morten SkovgaardMorten Skovgaard ('03)Esbjerg AM11.68
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.40
  
 =SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.10
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM3.90
  
 PB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM3.40
  
 
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.20
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM3.00
  
 SB
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM2.40
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik2.20
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM1.80
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM6.91
  
 PB
Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM6.30
  
 PB
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19006.04
  
 PB
Thomas V. AndersenThomas V. Andersen ('97)Skive AM5.77
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19005.41
  
 PB
Lucas RichardtLucas Richardt SAK775.26
  
 
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM5.20
  
 PB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM5.05
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19005.04
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19004.82
  
 SB
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM4.80
  
 SB
Andreas Rosendal LaursenAndreas Rosendal Laursen ('01)Aarhus 19004.48
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19004.42
  
 
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande4.15
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande4.13
  
 PB
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM3.92
  
 PB
Jeppe FribækJeppe Fribæk ('01)Esbjerg AM3.66
  
 PB
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM3.33
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR7.92
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM7.97
  
 PB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19007.99
  
 PB
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 19008.15
  
 SB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 19008.28
  
 SB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.33
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM8.35
  
 
Emilie AndersenEmilie Andersen ('98)Skive AM8.53
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.61
  
 SB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 19008.63
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK778.65
  
 
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19008.66
  
 
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19008.70
  
 SB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM8.70
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19008.80
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM8.81
  
 
Cecilie MeierCecilie Meier Aarhus 19008.85
  
 
Dorte ØstergårdDorte Østergård ('70)SAK778.95
  
 PB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM8.97
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM8.99
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM9.02
  
 =SB
Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM9.09
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM9.21
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 9.27
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.43
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM9.76
  
 
Nikoline FredensborgNikoline Fredensborg ('01)Esbjerg AM9.77
  
 PB
Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM9.86
  
 SB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.07
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190057.8h
  
 
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 190059.0h
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:00.7h
  
 
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 19001:01.7h
  
 
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM1:01.8h
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001:03.2h
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1:04.0h
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK771:04.9h
  
 
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM1:05.9h
  
 
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM1:06.5h
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM1:06.9h
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM1:09.8h
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:20.6h
  
 PB
Anastacia Damm NielsenAnastacia Damm Nielsen ('01)Kolding Tri4:47.3h
  
 PB
Michela DammMichela Damm ('98)Kolding KFUM 4:54.5h
  
 PB
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 4:54.7h
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM4:54.9h
  
 
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)AGF Atletik4:56.8h
  
 SB
Camilla LundtoftCamilla Lundtoft ('96)SAK774:58.5h
  
 PB
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik5:03.1h
  
 PB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM5:03.2h
  
 PB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19005:10.0h
  
 SB
Caroline HøjgaardCaroline Højgaard AGF Atletik5:10.1h
  
 PB
Catharina ThornCatharina Thorn Esbjerg AM5:10.4h
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM5:12.2h
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM5:14.9h
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19005:20.2h
  
 SB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM5:23.3h
  
 PB
Silje NoeSilje Noe ('03)AGF Atletik5:27.4h
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM5:29.0h
  
 PB
Karen Mølgaard RasmussenKaren Mølgaard Rasmussen AGF Atletik5:31.6h
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19005:41.6h
  
 PB
Laura HavgaardLaura Havgaard ('01)Aarhus 19005:44.1h
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM5:45.6h
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM9.55
  
 PB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 11.06
  
 PB
Nikoline FredensborgNikoline Fredensborg ('01)Esbjerg AM13.33
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karin FisherKarin Fisher ('88)Aarhus 1900 / USA3.60
  
 SB
Cecilie MeierCecilie Meier Aarhus 19002.90
  
 SB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19002.80
  
 
Sofie GarsetSofie Garset ('99)Aarhus 19002.70
  
 =PB
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja2.50
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19002.20
  
 =PB
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja2.20
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19002.10
  
 =PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19002.10
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR5.66
  
 SB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19005.29
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19004.92
  
 PB
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 19004.81
  
 SB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF4.45
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM4.22
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.15
  
 PB
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja4.11
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19004.08
  
 PB
Maria Roed BrodersenMaria Roed Brodersen ('99)Skive AM4.03
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19003.85
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM3.67
  
 PB
Nikoline FredensborgNikoline Fredensborg ('01)Esbjerg AM3.32
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle