Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

???: Inland Empire Championships 25.4.2015

M 80 m    

Finale A

Finale
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande13.1h
  
 
Non VarasinNon Varasin ('03)HGF AM13.2h
  
 
Andreas SvenningsenAndreas Svenningsen ('03)Rødding Atletik 13.2h
  
 
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM13.4h
  
 
Nikolaj CarrollNikolaj Carroll ('02)Skive AM13.4h
  
 
Peder SuhrPeder Suhr ('03)SAK7713.5h
  
 
Aske Key BenediktssonAske Key Benediktsson ('02)Viborg AM13.5h
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM13.7h
  
 
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 13.7h
  
 
Christian R. JensenChristian R. Jensen ('03)SAK7714.2h
  
 
Jeppe LarsenJeppe Larsen ('03)Skive AM14.2h
  
 
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM14.4h
  
 
Jacob Kaas PedersenJacob Kaas Pedersen ('02)Skive AM14.5h
  
 
Asger HattingAsger Hatting ('03)SAK7715.0h
  
 
Magnus SchmidtMagnus Schmidt ('03)Skive AM16.7h
  
 
Andreas FrydendahlAndreas Frydendahl ('03)Hvide Sande16.8h
  
 
M 100 m    

Finale A

Finale
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM14.9h
  
 
Marius FuglebergMarius Fugleberg ('01)Hvide Sande15.2h
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM15.8h
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
Valentin Poncelet
Valentin Poncelet ('91)
BEL8:34.41
  
 SB
Dorian Boulvin
Dorian Boulvin ('97)
BEL8:38.15
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Marius FuglebergMarius Fugleberg ('01)Hvide Sande1.50
  
 =PB
Nikolaj CarrollNikolaj Carroll ('02)Skive AM1.25
  
 PB
Non VarasinNon Varasin ('03)HGF AM1.20
  
 PB
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM1.15
  
 PB
Jeppe LarsenJeppe Larsen ('03)Skive AM1.15
  
 PB
Andreas SvenningsenAndreas Svenningsen ('03)Rødding Atletik 1.15
  
 PB
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 1.15
  
 =PB
Andreas FrydendahlAndreas Frydendahl ('03)Hvide Sande0.95
  
 PB
K 80 m    

Finale A

Finale
Kathrine E KristensenKathrine E Kristensen ('02)Viborg AM12.2h
  
 
Silje FinsrudSilje Finsrud ('02)SAK7713.1h
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.2h
  
 
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM13.2h
  
 
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK7713.3h
  
 
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM13.3h
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM13.4h
  
 
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)SAK7713.5h
  
 
Emma Clair RasmussenEmma Clair Rasmussen ('02)Skive AM13.5h
  
 
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK7713.7h
  
 
Lea WattLea Watt ('03)SAK7713.8h
  
 
Lea SimmelsgaardLea Simmelsgaard ('02)SAK7713.8h
  
 
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)SAK7713.9h
  
 
Nicoline Løntoft BaunNicoline Løntoft Baun ('03)HGF AM14.2h
  
 
Carla Overgaard MikkelsenCarla Overgaard Mikkelsen ('03)Skive AM14.6h
  
 
Annabel Joy HenriksenAnnabel Joy Henriksen ('03)HGF AM14.6h
  
 
Victoria Kjærsgaard PoulsenVictoria Kjærsgaard Poulsen ('02)Skive AM14.6h
  
 
Anna Dissing-MadsenAnna Dissing-Madsen ('03)Rødding Atletik 15.2h
  
 
Sofie B. AndersenSofie B. Andersen ('03)Rødding Atletik 15.3h
  
 
Emma DahlEmma Dahl ('02)Rødding Atletik 16.0h
  
 
Pia JacobsenPia Jacobsen ('02)Rødding Atletik 16.0h
  
 
K 100 m    

Finale A

Finale
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM15.6h
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM16.3h
  
 
Cecilie BangCecilie Bang Viborg AM17.5h
  
 
K 200 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
Laura Leprince
Laura Leprince ('95)
BEL24.68
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM1.40
  
 SB
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK771.35
  
 PB
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM1.35
  
 PB
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande1.30
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM1.25
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM1.20
  
 PB
Nicoline Løntoft BaunNicoline Løntoft Baun ('03)HGF AM1.20
  
 PB
Lea SimmelsgaardLea Simmelsgaard ('02)SAK771.20
  
 PB
Silje FinsrudSilje Finsrud ('02)SAK771.20
  
 PB
Cecilie BangCecilie Bang Viborg AM1.20
  
 SB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM1.20
  
 SB
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)SAK771.15
  
 PB
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)SAK771.15
  
 SB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK771.15
  
 SB
Emma Clair RasmussenEmma Clair Rasmussen ('02)Skive AM1.15
  
 =PB
Carla Overgaard MikkelsenCarla Overgaard Mikkelsen ('03)Skive AM1.10
  
 PB
Annabel Joy HenriksenAnnabel Joy Henriksen ('03)HGF AM1.10
  
 PB
Victoria Kjærsgaard PoulsenVictoria Kjærsgaard Poulsen ('02)Skive AM1.10
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM1.05
  
 PB
Sofie B. AndersenSofie B. Andersen ('03)Rødding Atletik 0.95
  
 PB
Anna Dissing-MadsenAnna Dissing-Madsen ('03)Rødding Atletik 0.95
  
 PB
Maja KristensenMaja Kristensen ('03)Rødding Atletik 0.95
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM4.47
  
 PB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM3.89
  
 PB
Cecilie BangCecilie Bang Viborg AM3.46
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Pia JacobsenPia Jacobsen ('02)Rødding Atletik 9.55
  
 PB
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande9.28
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM9.14
  
 SB
Silje FinsrudSilje Finsrud ('02)SAK778.73
  
 PB
Lea SimmelsgaardLea Simmelsgaard ('02)SAK778.42
  
 PB
Victoria Kjærsgaard PoulsenVictoria Kjærsgaard Poulsen ('02)Skive AM8.31
  
 PB
Kathrine E KristensenKathrine E Kristensen ('02)Viborg AM8.11
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM7.61
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM7.12
  
 PB
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)SAK776.70
  
 PB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK776.70
  
 PB
Anna Dissing-MadsenAnna Dissing-Madsen ('03)Rødding Atletik 6.65
  
 PB
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK776.50
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM6.33
  
 PB
Maja KristensenMaja Kristensen ('03)Rødding Atletik 6.08
  
 PB
Carla Overgaard MikkelsenCarla Overgaard Mikkelsen ('03)Skive AM6.00
  
 PB
Emma DahlEmma Dahl ('02)Rødding Atletik 5.91
  
 PB
Emma Clair RasmussenEmma Clair Rasmussen ('02)Skive AM5.53
  
 SB
Sofie B. AndersenSofie B. Andersen ('03)Rødding Atletik 5.09
  
 PB
Annabel Joy HenriksenAnnabel Joy Henriksen ('03)HGF AM4.57
  
 PB
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)SAK774.30
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
An Vanhoorne
An Vanhoorne ('82)
BEL42.63
  
 PB
M 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA10.64 w
  
 
1
Scott Patton
Scott Patton 
USA10.86
  
 
2
Cole Dubots
Cole Dubots 
USA10.65 w
  
 
3
Rasaun House
Rasaun House 
USA10.84 w
  
 
M 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Gabe Warner
Gabe Warner 
USA21.75
  
 
1
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA21.76
  
 
2
Cole Dubots
Cole Dubots 
USA21.88
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Gabe Warner
Gabe Warner 
USA48.19
  
 SB
1
Jhamani Long
Jhamani Long 
USA49.04
  
 PB
2
Andrew Carty
Andrew Carty 
USA48.36
  
 
3
Paul Resong
Paul Resong 
USA48.49
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Austin Tamagno
Austin Tamagno ('97)
USA1:52.33
  
 PB
M 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1
Nick Abboud
Nick Abboud 
USA14.23 w
  
 
2
Khalil Dorsey
Khalil Dorsey ('98)
USA14.40 w
  
 
M 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Connor Meech
Connor Meech ('97)
USA37.52
  
 PB
K 100 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Amanda Van Buren
Amanda Van Buren ('98)
USA11.91 w
  
 
1
Hilary Ojinnaka
Hilary Ojinnaka 
USA12.05
  
 PB
2
Emerald Bowens
Emerald Bowens 
USA12.02 w
  
 
2
Sara Limp
Sara Limp 
USA12.22
  
 SB
K 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Courtne Davis
Courtne Davis ('96)
USA24.39
  
 =PB
1
Sara Limp
Sara Limp 
USA24.76
  
 SB
2
Amanda Van Buren
Amanda Van Buren ('98)
USA24.82
  
 
2
Ashley Willingham
Ashley Willingham 
USA24.82
  
 PB
3
Hilary Ojinnaka
Hilary Ojinnaka 
USA24.84
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Ashley Willingham
Ashley Willingham 
USA55.74
  
 PB
1
Jacqueline Chandler
Jacqueline Chandler 
USA56.72
  
 
2
Kennedy Gillian
Kennedy Gillian ('98)
USA56.50
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Cassie Durgy
Cassie Durgy 
USA2:11.76
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Hope Bender
Hope Bender ('97)
USA43.39
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Rachel Baxter
Rachel Baxter ('99)
USA4.04
  
 PB
2
Kaitlyn Merritt
Kaitlyn Merritt ('97)
USA3.96
  
 

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle