Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
???: Mt Baldy League Finals 7.5.2015
Vælg mænd discipliner
200 m
100 m hæk 84.0 cm
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Højdespring
Længdespring
100 m
110 m hæk 99.1 cm
Vælg kvinder discipliner
200 m
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Højdespring
Længdespring
Kuglestød 2.0 kg
100 m
200 m
800 m
M 200 m
Finale A
Finale
Kristian Skov Hansen
Kristian Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
28.8h
Magnus Bukhave
Magnus Bukhave ('03)
03
HGF AM
32.6h
Anders Pedersen
Anders Pedersen ('03)
03
Stoholm Atletik
32.9h
Lukas Ulsø
Lukas Ulsø ('03)
03
HGF AM
33.0h
Lucas Meissner
Lucas Meissner ('02)
02
Stoholm Atletik
33.3h
Jan Probansky
Jan Probansky ('03)
03
Stoholm Atletik
36.6h
Mathias Johansen
Mathias Johansen ('03)
03
Viborg AM
37.2h
M 100 m hæk 84.0 cm
Finale A
Finale
Mark Drongesen
Mark Drongesen
00
Aalborg AM
19.0h
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Finale A
Finale
Magnus Bukhave
Magnus Bukhave ('03)
03
HGF AM
17.3h
Lucas Meissner
Lucas Meissner ('02)
02
Stoholm Atletik
18.1h
Johan Lund Bennedsgaard
Johan Lund Bennedsgaard ('03)
03
Viborg AM
19.0h
M Højdespring
Finale A
Finale
Mark Drongesen
Mark Drongesen
00
Aalborg AM
1.40
=PB
Anders Pedersen
Anders Pedersen ('03)
03
Stoholm Atletik
1.15
PB
Mathias Johansen
Mathias Johansen ('03)
03
Viborg AM
1.10
PB
Jan Probansky
Jan Probansky ('03)
03
Stoholm Atletik
0.95
PB
M Længdespring
Finale A
Finale
Kristian Skov Hansen
Kristian Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
4.27
PB
K 200 m
Finale A
Finale
Nanna E Andersen
Nanna E Andersen ('01)
01
Viborg AM
28.5h
Amalie Schade Kanstrup
Amalie Schade Kanstrup ('03)
03
Viborg AM
30.7h
Kathrine E Kristensen
Kathrine E Kristensen ('02)
02
Viborg AM
30.7h
Freja Jensen
Freja Jensen ('03)
03
SAK77
30.8h
Malene Fisker
Malene Fisker ('02)
02
Skive AM
31.5h
Anna Mai Skaarup Jørgensen
Anna Mai Skaarup Jørgensen ('03)
03
SAK77
32.4h
Trine Bjerg
Trine Bjerg ('03)
03
Viborg AM
33.3h
Ditte Stærk Sørensen
Ditte Stærk Sørensen ('03)
03
Viborg AM
33.7h
Josefine Jensen
Josefine Jensen ('03)
03
Stoholm Atletik
34.8h
Freja Lærke Kier Egsmose
Freja Lærke Kier Egsmose ('03)
03
SAK77
35.0h
Julie B. Nielsen
Julie B. Nielsen ('03)
03
KIF
35.1h
Signe Overgaard
Signe Overgaard ('03)
03
HGF AM
35.6h
Lea Watt
Lea Watt ('03)
03
SAK77
36.0h
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Finale A
Finale
Katharina S. Klausen
Katharina S. Klausen ('01)
01
Viborg AM
14.4h
K Højdespring
Finale A
Finale
Katharina S. Klausen
Katharina S. Klausen ('01)
01
Viborg AM
1.48
PB
Nanna E Andersen
Nanna E Andersen ('01)
01
Viborg AM
1.48
PB
Astrid Kjeldsteen
Astrid Kjeldsteen ('02)
02
Viborg AM
1.46
SB
Sarah Lundgaard Madsen
Sarah Lundgaard Madsen ('02)
02
SAK77
1.30
PB
Cecilie Bang
Cecilie Bang
00
Viborg AM
1.30
SB
Freja Jensen
Freja Jensen ('03)
03
SAK77
1.26
Lea Simmelsgaard
Lea Simmelsgaard ('02)
02
SAK77
1.25
PB
Sofie Märcher
Sofie Märcher
00
Viborg AM
1.25
SB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
1.23
Frederikke Fløjgaard
Frederikke Fløjgaard ('02)
02
SAK77
1.20
SB
Freja Lærke Kier Egsmose
Freja Lærke Kier Egsmose ('03)
03
SAK77
1.15
PB
Josefine Jensen
Josefine Jensen ('03)
03
Stoholm Atletik
1.15
PB
Ditte Stærk Sørensen
Ditte Stærk Sørensen ('03)
03
Viborg AM
1.05
PB
Annabel Joy Henriksen
Annabel Joy Henriksen ('03)
03
HGF AM
1.00
Tith Kjær
Tith Kjær ('03)
03
SAK77
0.90
PB
K Længdespring
Finale A
Finale
Nanna E Andersen
Nanna E Andersen ('01)
01
Viborg AM
4.47
PB
Katharina S. Klausen
Katharina S. Klausen ('01)
01
Viborg AM
4.28
Cecilie Bang
Cecilie Bang
00
Viborg AM
3.83
SB
Freja Hagelskjær Olesen
Freja Hagelskjær Olesen ('01)
01
HGF AM
2.88
PB
K Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
Astrid Kjeldsteen
Astrid Kjeldsteen ('02)
02
Viborg AM
9.06
Kathrine E Kristensen
Kathrine E Kristensen ('02)
02
Viborg AM
8.40
PB
Lea Simmelsgaard
Lea Simmelsgaard ('02)
02
SAK77
8.24
Amalie Schade Kanstrup
Amalie Schade Kanstrup ('03)
03
Viborg AM
7.87
PB
Malene Fisker
Malene Fisker ('02)
02
Skive AM
7.72
PB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
7.69
PB
Lea Watt
Lea Watt ('03)
03
SAK77
7.47
PB
Freja Jensen
Freja Jensen ('03)
03
SAK77
7.14
PB
Josefine Jensen
Josefine Jensen ('03)
03
Stoholm Atletik
7.06
PB
Freja Lærke Kier Egsmose
Freja Lærke Kier Egsmose ('03)
03
SAK77
6.38
PB
Julie B. Nielsen
Julie B. Nielsen ('03)
03
KIF
6.31
PB
Trine Bjerg
Trine Bjerg ('03)
03
Viborg AM
5.70
PB
Martha Qvortrup
Martha Qvortrup ('03)
03
SAK77
5.68
PB
Signe Overgaard
Signe Overgaard ('03)
03
HGF AM
5.08
PB
Ditte Stærk Sørensen
Ditte Stærk Sørensen ('03)
03
Viborg AM
5.04
PB
Tith Kjær
Tith Kjær ('03)
03
SAK77
4.67
PB
Anna Mai Skaarup Jørgensen
Anna Mai Skaarup Jørgensen ('03)
03
SAK77
4.31
PB
M 100 m
Vind: +2.4
Finale A
Finale
Vind: +2.4
1
Xavion Steele
Xavion Steele
USA
10.67
w
1
Isaiah Robinson
Isaiah Robinson ('99)
99
USA
10.75
M 110 m hæk 99.1 cm
Vind: +1.1
Finale A
Finale
Vind: +1.1
1
Khalil Dorsey
Khalil Dorsey ('98)
98
USA
14.34
PB
K 100 m
Vind: +2.4
Finale A
Finale
Vind: +2.4
1
Hannah Waller
Hannah Waller ('98)
98
USA
11.93
w
2
Amari Sperling
Amari Sperling
USA
12.20
w
K 200 m
Finale A
Finale
1
Hannah Waller
Hannah Waller ('98)
98
USA
24.27
SB
K 800 m
Finale A
Finale
1
Mikaela Smith
Mikaela Smith ('97)
97
USA
2:11.63
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open