Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvam NOR: Norwegian Milers Club 6.2.2016 Inde

M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karol Konieczny
Karol Konieczny ('93)
POL1:49.60
  
 
2
Sverre Blom Breivik
Sverre Blom Breivik ('96)
NOR1:52.18
  
 PB
3
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
SWE1:52.39
  
 PB
4
Emil Oustad
Emil Oustad ('89)
NOR1:52.71
  
 SB
5
Terje Snarby
Terje Snarby ('89)
NOR1:53.12
  
 PB
Finale B
1
Håvard Hildeskor
Håvard Hildeskor ('92)
NOR1:54.72
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)DEN3:43.77
  
 SB
2
Thomas Roth
Thomas Roth ('91)
NOR3:46.19
  
 PB
3
Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal ('89)
NOR3:49.67
  
 PB
4
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR3:50.35
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.95
  
 SB
2
Martine Eikemo Borge
Martine Eikemo Borge ('90)
NOR2:12.60
  
 SB
3
Anna Emilia Zielinkiewicz
Anna Emilia Zielinkiewicz ('89)
POL2:12.87
  
 PB
4Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:13.84
  
 SB
5
Anniken Rostad Johansen
Anniken Rostad Johansen ('88)
NOR2:14.47
  
 PB
6Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN2:14.89
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:19.66
  
 PB
2Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR4:23.19
  
 SB
3
Kristine Eikrem Engeset
Kristine Eikrem Engeset ('88)
NOR4:26.68
  
 SB
4
Silje Fjørtoft
Silje Fjørtoft ('87)
NOR4:29.63
  
 SB
5
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR4:34.01
  
 PB
6
Christine Næss
Christine Næss 
NOR4:39.55
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1