Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Schoorl NED: Groet Uit Schoorl Run 14.2.2016

M 10 km    

Finale A

Finale
1
Ross Millington
Ross Millington ('89)
GBR29:31
  
 SB
2
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR29:43
  
 SB
3
Michel Butter
Michel Butter ('85)
NED29:44
  
 SB
4
Khalid Choukoud
Khalid Choukoud ('86)
NED29:47
  
 SB
5Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN30:07
  
 SB
6
Thorben Dietz
Thorben Dietz ('89)
GER30:24
  
 PB
7
Ronald Schröer
Ronald Schröer ('84)
NED30:25
  
 SB
8
Bart van Nunen
Bart van Nunen ('95)
NED30:26
  
 SB
K 10 km    

Finale A

Finale
1
Meraf Bahta
Meraf Bahta ('89)
SWE33:21
  
 SB
2
Lily Partridge
Lily Partridge ('91)
GBR33:27
  
 PB
3
Elizeba Cherono
Elizeba Cherono ('88)
NED34:02
  
 SB
4
Jamie van Lieshout
Jamie van Lieshout ('91)
NED34:10
  
 SB
5
Ruth van der Meijden
Ruth van der Meijden ('84)
NED34:26
  
 SB
6
Irene van Lieshout
Irene van Lieshout ('93)
NED34:34
  
 SB
7
Kim Dillen
Kim Dillen ('83)
NED34:47
  
 SB
8
Naomi Rotich
Naomi Rotich ('94)
KEN34:48
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m