Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 5‐6.3.2016 Inde
Junior & Youth Indoor Championships

M22 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.78
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.87
  
 =PB
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.83
  
 
Indledende 3
6.3.
6.3.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.98
  
 
M22 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta22.06
  
 PB
M22 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 8:49.15
  
 PB
M22 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.70
  
 =PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.01
  
 PB
K22 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.73
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM7.80
  
 PB
K22 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.61
  
 
K22 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:14.13
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta2:16.06
  
 PB
K22 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:32.71
  
 PB
2Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19004:40.90
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.45
  
 PB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.65
  
 
K22 Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.50
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.05
  
 
2Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190012.87
  
 
D19 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.02
  
 SB
2Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK7.05
  
 PB
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF7.05
  
 
D19 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM21.71
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.51
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.48
  
 
D19 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.60
  
 PB
D19 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.10
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.87
  
 SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR19.75
  
 
P19 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.77
  
 =PB
Indledende heats6.3.
Indledende 2
6.3.
6.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.81
  
 SB
P19 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.69
  
DUR DUR-18 PB
P19 400 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta54.92
  
DUR DUR-18 PB
P19 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik2:13.26
  
 
P19 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik4:34.52
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
P19 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.81
  
 
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.67
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mads LundMads Lund Sparta8.47
  
 PB
P17 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja7.83
  
 
P17 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:11.07
  
 PB
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM2:12.86
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:33.08
  
 
1Ingrid EckardtIngrid Eckardt ('01)Sparta4:41.89
  
 PB
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:33.53
  
 PB
3Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:37.64
  
 PB
P17 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta9:55.46
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta10:05.29
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.60
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.42
  
 PB
2Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik13.77
  
 PB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta13.61
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint